,,Fundacja młodzi w uzależnieniu” to grupa ludzi, która pomaga osobom zmagającym się z nałogami. Ich celem jest niesienie pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej, medycznej i prawnej osobom uzależnionym i zagrożonym uzależnieniem oraz ich rodzinom i bliskim. Jednym ze sposobów pomocy jest organizowanie obozów i warsztatów psychoterapeutycznych.
Między 13 a 15 sierpnia 2010 roku, w Kamienicy koło Budzynia, odbyły się takie właśnie warsztaty terapeutyczne dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Pierwszy raz liczba uczestników przekroczyła 50 osób. Sierpniowe spotkania charakteryzują się wyjątkowo rodzinną atmosferą. Tak było i tym razem. Najstarsza z pociech miała około osiemnastu lat, najmłodsza natomiast dwa miesiące. W ramach relaksu można było korzystać z kąpieli w pobliskim jeziorze, gry w siatkówkę, porannego joggingu, gimnastyki. Dla chętnych istniała możliwość wcześniejszego przyjazdu. Z tej okazji skorzystało około 25 osób. Więcej szczegółów o tej i innych akcjach fundacji na stronie: www.mlodzi-w-uzaleznieniu.cba.pl
źródło: www.gniezno.eu









