W piątek, 27 sierpnia kilka minut po godzinie 15 Dyżurny Operacyjny Powiatu przyjął zgłoszenie o samochodzie osobowym, który dachował na łuku trasy Witkowo – Powidz. Do zdarzenia zadysponowano zastępy strażaków z Gniezna oraz Witkowa.

Na miejscu okazało się, że samochód znajduje się na przydrożnym polu, a kierowca i pasażer zdołali się już z niego wydostać. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy jednej z osób poszkodowanych. Strażacy założyli poszkodowanemu kołnierz ortopedyczny, zastosowali szyny Kramera oraz opatrunek osłaniający na złamanie otwarte prawego przedramienia. Ponadto podano tlen, udzielono wsparcia psychicznego, zastosowano termoizolację oraz przygotowano poszkodowanego na noszach do transportu. Następnie przekazano go Zespołowi Ratownictwa Medycznego z

Gniezna. Drugim poszkodowanym zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego z Witkowa, który wezwał Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy przystąpili do wyznaczania i zabezpieczenia lądowiska dla helikoptera. W działaniach wzięły udział dwa zastępy: z JRG Gniezno i OSP Witkowo oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, cztery radiowozy Policji i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
źródło: www.gniezno.psp.wlkp.pl