W dniach 21 i 22 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie odbyły się Jubileuszowe X Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej.
Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” przy wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Urzędu Gminy i Miasta we Witkowie oraz licznych sponsorów. Zawody wspierane były przez gnieźnieńską policję, która wystawiła swoje stoisko promocyjne, a policjanci – zawodnicy KPP w Gnieźnie awansowali do ćwierćfinałów. Po zaciętych bojach tytuł Mistrza Wielkopolski zdobył zespół KS Winiary, który w wielkim finale pokonał zespół Anty Gniezno w konkursie rzutów karnych 4-3. Trzecie miejsce zajął zespół EL-Loko z Trzemeszna pokonując również w rzutach karnych drużynę CWK 05 Witkowo 3-2.
W rozgrywkach udział wzięło 16 drużyn z terenu województwa wielkopolskiego. ”Królem strzelców” i zdobywcą złotego buta został zawodnik CWK 05 Dariusz Marszałek. Najlepszym bramkarzem został zawodnik EL-Loko z Trzemeszna Waldemar Kowalski. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Mikołaj Humański z Albicelestes. W ceremoniale otwarcia zawodów udział wziął poseł Tadeusz Tomaszewski – Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Natomiast następnego dnia wręczenia nagród dokonali: Prezydent Gniezna Jacek Kowalski, Prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gnieźnie, radny powiatu – Zdzisław Kujawa, Dyrektor OKSiR we Witkowie – Stanisław Rajkowski oraz główni organizatorzy: Stanisław Dolaciński – Prezes SKFiT „Chrobry-Gniezno” i Rzecznik Projektu – Mikołaj Dorożała. Sprawą promocyjną i multimedialną zajęła się profesjonalnie Firma Logi.pl oraz Agencja Reklamowa Vipi.pl. Wszystkie drużyny otrzymały statuetki uczestnictwa. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary Prezydenta Gniezna, Burmistrza Witkowa i Dyrektora OKSiR, zaś indywidualnie zawodnicy otrzymali medale i nagrody, głównie w postaci sprzętu sportowego. Wyróżnieni zawodnicy także otrzymali nagrody rzeczowe.
W rozgrywkach udział wzięło 16 drużyn z terenu województwa wielkopolskiego. ”Królem strzelców” i zdobywcą złotego buta został zawodnik CWK 05 Dariusz Marszałek. Najlepszym bramkarzem został zawodnik EL-Loko z Trzemeszna Waldemar Kowalski. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Mikołaj Humański z Albicelestes. W ceremoniale otwarcia zawodów udział wziął poseł Tadeusz Tomaszewski – Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Natomiast następnego dnia wręczenia nagród dokonali: Prezydent Gniezna Jacek Kowalski, Prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gnieźnie, radny powiatu – Zdzisław Kujawa, Dyrektor OKSiR we Witkowie – Stanisław Rajkowski oraz główni organizatorzy: Stanisław Dolaciński – Prezes SKFiT „Chrobry-Gniezno” i Rzecznik Projektu – Mikołaj Dorożała. Sprawą promocyjną i multimedialną zajęła się profesjonalnie Firma Logi.pl oraz Agencja Reklamowa Vipi.pl. Wszystkie drużyny otrzymały statuetki uczestnictwa. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary Prezydenta Gniezna, Burmistrza Witkowa i Dyrektora OKSiR, zaś indywidualnie zawodnicy otrzymali medale i nagrody, głównie w postaci sprzętu sportowego. Wyróżnieni zawodnicy także otrzymali nagrody rzeczowe.
źródło: www.gniezno.eu









