Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj rano w Witkowie. Samochód marki Mercedes wjechał bezpośrednio do sklepu odzieżowego przy ulicy Stary Rynek, uszkadzając elewację oraz witrynę lokalu.
Właściciele sklepu poinformowali, że w związku z incydentem placówka została zamknięta do odwołania. Na miejscu pojawiły się służby, które zabezpieczały teren oraz prowadziły czynności wyjaśniające.
Jak podkreślają mieszkańcy Witkowa w komentarzach publikowanych w mediach społecznościowych, osoba kierująca pojazdem ma wielokrotnie orzekany zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wśród lokalnej społeczności narasta oburzenie i poczucie bezsilności wobec – jak to określają – nieskuteczności systemu kar wobec drogowych recydywistów. Dodatkowo pojawiają się komentarza mówiące o bezkarności osób narodowości romskiej, w szczególności mieszkających w Witkowie. Jak twierdzą świadkowie zdarzenia, policja wielokrotnie „przymyka oko” na ich występki. Tak samo miało być podczas dzisiejszego zdarzenia. W internecie łatwo znaleźć komentarze, z których wynika, że Mercedesem kierował mężczyzna, natomiast kobieta wzięła winę na siebie.
Internauci zwracają uwagę, że podobne przypadki w skali kraju wielokrotnie kończyły się tragicznymi wypadkami śmiertelnymi. W ich opinii osoby, które notorycznie łamią zakazy sądowe, często nie odczuwają realnych konsekwencji, co prowadzi do kolejnych niebezpiecznych sytuacji na drogach.
Policja prowadzi postępowanie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia oraz odpowiedzialności kierowcy.
Właścicielce sklepu pozostaje liczenie strat. Na razie nie może prowadzić swojego biznesu.










