Gmina Mieleszyn z radością ogłasza rozpoczęcie prac nad przywróceniem dawnego budynku przedszkola do życia. Zabytkowy obiekt, który od lat pozostawał nieużytkowany, przejdzie kompleksową renowację oraz przebudowę, by stać się miejscem przyjaznym mieszkańcom. Po zakończeniu prac w budynku znajdą się m.in. Biblioteka Publiczna oraz Centrum Informacji Regionalnej, łączące tradycję z nowoczesnością.
Szczegóły inwestycji
- Wykonawca: Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Jarzembowski z Niechanowa
- Koszt: 1.468.649,15 zł brutto
- Termin realizacji: 8 miesięcy od podpisania umowy
- Źródło finansowania: Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład
Projekt zakłada nie tylko remont wnętrz i elewacji, ale także dostosowanie budynku do nowych funkcji oraz stworzenie przestrzeni przyjaznej zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom. Inwestycja ma na celu połączenie troski o lokalne dziedzictwo z nowoczesnymi potrzebami społeczności.
Znaczenie dla społeczności
Odnowiony obiekt stanie się miejscem integracji lokalnej społeczności, oferując przestrzeń do organizacji wydarzeń, spotkań, a także dostępu do wiedzy i informacji. Biblioteka Publiczna oraz Centrum Informacji Regionalnej będą służyć jako platforma edukacyjna i kulturalna, wzbogacając życie mieszkańców Mieleszyna.
Czekając na efekty
Prace ruszą w najbliższym czasie, a mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują pierwszych efektów. Gmina obiecuje regularnie informować o postępach i zaprasza do śledzenia kolejnych etapów inwestycji.
Rewitalizacja dawnego przedszkola w Mieleszynie to przykład działania, które nie tylko zachowuje historię, ale również daje jej nowe życie, odpowiadając na potrzeby współczesnych mieszkańców.
Jeden komentarz
Super