W środowe przedpołudnie, mieszkańcy centrum Gniezna byli świadkami dramatycznych wydarzeń, gdy pożar wybuchł w budynku wielorodzinnym przy ul. Łaskiego. Służby ratunkowe błyskawicznie zareagowały na sytuację. Mieszkańcy musieli opuścić budynek.
Do zdarzenia doszło 1 listopada, przed godziną 10:30, kiedy to mieszkańcy zauważyli gęsty dym wydobywający się z mieszkania na parterze kamienicy przy ul. Łaskiego. Szybko skontaktowali się z numerem alarmowym, co pozwoliło na natychmiastową interwencję straży pożarnej.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, które przybyły na miejsce w krótkim czasie. Po dotarciu ratownicy stwierdzili rozwinięty pożar w jednym z mieszkań na parterze. Mieszkańcy budynku opuścili budynek z powodu zagrożenia, a jedna osoba została przewieziona do szpitala z powodu zatrucia dymem.
Działania strażaków były skoncentrowane na stłumieniu pożaru oraz dogaszeniu tlących się przedmiotów wyposażenia wnętrza. Dodatkowo dokonano oddymienia pomieszczeń i całego budynku, co pomogło uniknąć dalszych strat.
Obecnie nie są jeszcze znane dokładne okoliczności pożaru, dlatego na miejsce zdarzenia wezwano również policję, która rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. W trakcie działań ratowniczych ruch na ul. Łaskiego odbywał się wahadłowo, co wprowadziło pewne utrudnienia w okolicy.