W związku z oburzającymi słowami Pana Posła Zbigniewa Dolaty wypowiedzianymi na antenie radia Wasze Radio FM 2 października br. w których stwierdził, że „Szpital Pomnik Chrztu Polski jest anty przykładem skuteczności zarządzania szpitalem”, przesyłamy w załączniku sprostowanie w tym zakresie.
Pragniemy podkreślić, że Szpital to nie tylko dyrekcja i organ założycielski, ale przede wszystkim pracownicy oraz pacjenci, którymi mamy zaszczyt się opiekować.
Szpital w ostatnich latach stał się liderem rozwoju w rejonie na co wskazują oficjalne dane Narodowego Funduszu Zdrowia. Został nie tylko doceniony przez Ministerstwo Zdrowia certyfikatem spełniania najwyższych standardów leczenia i opieki, ale także przez pacjentów, którzy wyrażają swoją opinię poprzez anonimową ocenę naszej pracy.
To wszystko jest efektem gigantycznej pracy całego zespołu. Nazywanie ich wysiłków anty przykładem zarządzania jest rażącą niesprawiedliwością i niweczy wysiłek wkładany w rozwój szpitala.
Uprzejmie prosimy o nie atakowanie szpitala i jego pracowników zarówno w czasie, jak i po okresie kampanii wyborczej.