Władze państwowe, samorządowe, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, uczniowie, harcerze i mieszkańcy Gniezna uczestniczyli w piątkowe popołudnie w obchodach 84. rocznicy wybuchu II światowej w Parku im Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie.
Na uroczystości pojawili się również goście z włoskiego Corfinio oraz bułgarskiego Pliska, których delegacje przebywały właśnie w Gnieźnie. Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie Roty i wykonanie harcerskiego kręgu.
Wszystkim licznie przybyłym dziękujemy za pamięć i obecność przy Pomniku ku czci poległych w latach II wojny światowej.










