Arkadiusz Masłowski, radny miasta Gniezna, nieustannie dąży do poprawy warunków komunikacyjnych oraz bezpieczeństwa mieszkańców. W ostatnich dniach skierował kolejne pismo do władz miasta, apelując o oznakowanie dojazdowej drogi w okolicy ul. Cisowej jako drogi osiedlowej.
Od czasu otwarcie nowej obwodnicy mieszkańcy tej części miasta zgłaszali problemy związane z ruchem drogowym. Ciężarówki w rowach, niszczenie zieleni, połamane paliki podtrzymujące drzewa oraz częste zawracanie aut to tylko niektóre z trudności, z jakimi spotykają się kierowcy i piesi przy zjeździe z ronda w ul. Cisową. Często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na tej drodze, szczególnie w momencie, gdy kierowcy mylą zjazd w kierunku Wrześni.
Radny Masłowski podkreśla, że właściwe oznakowanie tej drogi jako drogi osiedlowej mogłoby znacząco poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników tej trasy. Dodatkowo, takie działanie pozwoliłoby ograniczyć ruch ciężarówek i innych pojazdów o dużych gabarytach na tej trasie, co z kolei przyczyniłoby się do zmniejszenia zniszczeń infrastruktury drogowej oraz ochrony zieleni.
Władze miasta mają teraz ważną decyzję do podjęcia, która może znacząco wpłynąć na komfort życia mieszkańców i bezpieczeństwo na drogach.
11 komentarzy
Rondo wchodzi w skład drogi wojewódzkiej z Gniezna do Wrześni. Nie jest to więc, droga miejska. Dlaczego wobec tego radny miejski Masłowski wnioskuje do władz miasta Gniezna o inne oznakowanie przy tym rondzie ? Myślę , że adresat pomysłu pana radnego powinien być zupełnie inny !! Powinien pan Masłowski napisać swoją prośbę do Wojewódzkiego Zarządu Dróg przy ulicy Reymonta. A nas – mieszkańców, mógł tylko poinformować o tym co załatwił, jak by już to załatwił.
Kierowcy aut ciężarowych nie myślą oni są pan kierowca myślenie to nie jego działka
Kolego kierowcy ciężarówek myślą ty takie gupoty wypisujesz. Żeby takim zestawem kierować trzeba mieć jakieś pojęcie. Zarządcy drogi było żal paru groszy na oznakowanie . Byle ładnie wyglądało i oddać w terminie resztę się zrobi potem. Polska mentalność
Przecież tam jest oznakowanie. Wyraźnie jest podkreślone, który zjazd prowadzi na Wrześnię, dodatkowo przy tym zjeździe jest jeszcze tablica kierunkowa. Nie ma możliwości, aby kierowca dojeżdżając do ronda nie przeczytał znaków drogowych i nie zauważył innych zjazdów.
Wystarczy nawet zrobić napis na drodze kierunek Września i po problemie. Dobrze, że radny działa już na etapie początkowym gdzie inwestor powinien takie rzeczy wykonać. Podobnie jak oświetlenie.
Należy również wskazać, że dany zarządca już inną inwestycję na ul. Witkowskiej sobie odpuścił.
Ale w hasłach pewnie ma zapisane „Dla Polski” itp.
Widziałem nie raz jak kierowcy samochodów ciężarowych jadą bez zastanowienia prosto w drogę osiedlowa .Po mimo tego że przed nim wszystkie auta jechały prawidłowo 😅Jak bym nie zjechał całej Polski Niemiec to może bym ci uwierzył że kierowcy aut ciężarowych myślą .
Nie ma sensu czegoś poprawiać i włączać lamp. Za rok lub dwa zrobimy kolejny remont za nasze pieniądze. Budowane są dróżki jak dla małych fiatów, a następnie na daną drogę kierowane są tiry i autobusy do zakładów przemysłowych, marketów. Np. ulica Konikowo, Roosevelta, Osiniec.
Takie pytanie. Lampy na tej drodze to atrapy ? Na ul. Witkowskiej ciemno, na Wrzesińskiej ciemno.
Brawo dla radnego.
Wystarczy dobrze patrzeć na znaki a pomyłek w zjeździe nie będzie
Witam Wszystkich , rondo jest źle zaprojektowane to raz źle oznakowane to dwa , trzecia sprawa po drugiej stronie ulicy jest drózka dla pieszych /rowerów prowadzi do nikąd , nie ma ani przejścia (zebry) ani dalszej drogi . Uliczka wiodąca do osiedla sprawia wrażenie drogi głównej stąd cały problem dla kierowców tranzytowych . Dodam że na kilku km odcinku nowej obwodnicy nie ma ani jednej ławki / miejsca gdzie można spocząć na chwilę w cieniu ale co tam wydane kilkadziesiąt milionów ale na ławkę za 2 tys zloty środków brak . Ostatnia uwaga zamiast trawy zasiane były chwasty w każdym miejscu całej inwestycji ktoś przytulił niezła kasę bo było to pewnie dobrych pare hektarów. Pozdrawiam
Dokładnie