Co to stretch?
Folia stretch to materiał cieszący się ogromną popularnością. Używany jest zarówno w zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach, jak i prywatnych gospodarstwach domowych. Produkowany jest metodą wylewu szczelinowego. Do wytwarzania folii stretch używa się liniowego polietylenu cechującego się niską gęstością. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje folii, różniące się między sobą grubością i rozciągiem gwarantowanym. Dzięki temu każdy może wybrać wariant dopasowany do swoich potrzeb.
Folia typu stretch – zalety
Folia stretch to najbardziej popularny materiał przeznaczony do pakowania. Używany jest on w firmach, magazynach, sklepach i domach prywatnych. Umożliwia zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniami mechanicznymi, wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych i zanieczyszczeniami. Ponadto folia typu stretch jest łatwa w użyciu, nie brudzi i nie pozostawia na owiniętych produktach śladów kleju. Jej dużą zaletą jest również elastyczność i niezwykła rozciągliwość. Bez problemu można w nią spakować przedmioty o różnych kształtach i gabarytach. Dodatkowo folia stretch jest bardzo wytrzymała. Owinięty w nią produkt będzie świetnie zabezpieczony przed różnymi szkodliwymi czynnikami. Ogromną zaletą tego rodzaju folii jest również fakt, iż nie przepuszcza ona wody i zanieczyszczeń, a ponadto nie wydziela niebezpiecznych substancji chemicznych niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia.
Rodzaje folii stretch
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje folii stretch. Wyróżnia się:
- Folię stretch maszynową – przeznaczoną do pakowania i zabezpieczania różnorodnych przedmiotów – zarówno ładunków zbiorczych umieszczonych na paletach, jak i towarów jednostkowych o dużych wymiarach. Używana jest ona do pakowania produktów przy użyciu specjalnych automatów pakujących i różnorodnych owijarek.
- Folie stretch typu power i super power – przeznaczone są do owijania i ochrony ładunków za pomocą owijarek. Dostępne są one w różnych wersjach, różniących się między sobą grubością i rozciągiem gwarantowanym.
- Folię stretch typu standard – podobnie jak folie power i super power używana jest do pakowania produktów przy użyciu automatów. Również można zamówić ją w różnych wariantach.
- Folię stretch ręczną – przeznaczoną do ręcznego owijania towarów. Dostępna jest ona w wariantach różniących się między sobą grubością i szerokością. Jej gwarantowany rozciąg wynosi aż 100%.
Folia typu stretch – zastosowanie
Zastosowanie folii stretch jest bardzo szerokie. Służy ona do stabilizacji i zabezpieczania ładunków umieszczonych na paletach i nie tylko. Gwarantuje doskonałą ochronę dla produktów podczas składowania i przewozu. Używana jest na dużą skalę w transporcie. Dzięki niej można spakować przesyłki zarówno o niewielkich, jak i dużych gabarytach. Ponadto z łatwością można w nią owinąć przedmioty o nietypowych kształtach. Folia stretch jest szczelna, dlatego doskonale chroni towary przed zarysowaniami, zanieczyszczeniami i wilgocią. Ponadto utrudnia otwarcie przesyłki osobom niepowołanym, które mogłyby dopuścić się kradzieży.
Dodatkowo folia stretch używana jest w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, magazynach i sklepach internetowych. Służy ona również do pakowania żywności, m.in. warzyw, serów, wyrobów cukierniczych i owoców. Cieszy się także dużą popularnością w rolnictwie. Stosowana jest przede wszystkim do pakowania dużych balotów siana.
Gdzie kupić folię typu stretch?
Na rynku dostępne są oferty różnych producentów folii stretch. Jak wybrać najlepszą z nich? Warto postawić na towary wytwarzane przez zaufane przedsiębiorstwo działające na rynku dłuższy czas. Najlepiej zamówić folię typu stretch od firmy, która produkuje swoje wyroby z materiałów o najwyższej jakości, wyróżniających się świetnymi właściwościami. Jednym z najpopularniejszych, renomowanych producentów folii stretch jest Grupa Ergis. Ze szczegółowymi informacjami na jej temat można zapoznać się na stronie: https://mkf-ergis.eu/.