Wiele osób zwraca uwagę na poważne problemy z nawierzchnią ulicy Roosevelta w Gnieźnie. W wielu miejscach asfalt zapada się i pęka, co stwarza poważne niebezpieczeństwo dla kierowców i pieszych. Jak się okazuje, problem ten związany jest z poszerzeniem drogi w związku ze zmianą organizacji ruchu.
Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna tę sprawę, który szybko odpowiedział, że problem jest dobrze znany magistratowi oraz, że ulica Roosevelta jest objęta gwarancją, co oznacza, że wykonawca będzie zobowiązany do naprawienia zapadającej się nawierzchni jezdni i odtworzenia oznakowania poziomego.
Mieszkańcy wciąż jednak narzekają na zapadający się asfalt i brak działań naprawczych. Przede wszystkim martwią się o swoje bezpieczeństwo i to, jak długo jeszcze będą musieli poruszać się po zniszczonej drodze. Zwracają uwagę, że ulica Roosevelta jest jedną z najważniejszych arterii miasta i codziennie korzystają z niej tysiące samochodów.
Nie ma wątpliwości, że sytuacja na ulicy Roosevelta wymaga pilnej interwencji. Nie tylko dla wygody mieszkańców, ale przede wszystkim dla ich bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że urzędnicy odpowiednio zareagują i problem zostanie rozwiązany w możliwie najkrótszym czasie.
3 komentarze
Ludzie wybrali taka władze i powinni się cieszyć Nie krytykować A co tam jakaś nawierzchnia
A kto odpowiada za odnowienie białych lini na asfalcie? Bo zostały w sposób normalny zdarte, przez przejeżdzające po nich samochody ( w czasie zwykłej eksploatacji ) ! Oraz kto odpowiada za odnowienie elementów odblaskowych na elastycznych, pomarańczowych słupkach z tworzywa ? Oraz kto ,odpowiada za ponowne zamocowanie do asfaltu pomarańczowych słupków elastycznych, bo zostały one w wiekszości wyrwane z podłoża lub pogiete i to nie z winy firmy, je ustawiajacej.
Kluczowymi aspektami dla rowerzystów jest nie tylko liczba tras i długość, ale przede wszystkim ich jakość i rodzaj.
Podstawowymi problemami dla rowerzystów na ulicy Roosevelta są:
-brak ciągłości tras rowerowych na skrzyżowaniach,
-uszkodzenia nawierzchni dróg rowerowych i pasów ruchu dla rowerów (np. nawierzchnia na rondzie profesora G. Labudy
-brak odpowiednich oznakowań drogowych (starte lub pokryte błotem oznaczenia tras rowerowych,
– nieczytelne , połączenie tras rowerowych na skrzyżowani ul. Roosevelta i Laubica z linią ciągłą w poprzek drogi rowerowej i brak pasów przy przejściu pieszych przez drogę rowerową oraz nieczytelny wjazd z trasy rowerowej ( w kierunku miasta) w ulicę Laubica .