Początek wiosny to idealny czas na spacery po lesie. Nie inaczej było w przypadku Koła Gospodyń Wiejskich Sołectwa Gębarzewo, którego członkowie wraz z dziećmi wybrało się na Ścieżkę Edukacyjną do Nadleśnictwa Gniezno.
W trakcie spaceru w pięknych okolicznościach przyrody prowadząca zajęcia edukacyjne wprowadziła młodzież w podstawowe zagadnienia związane z sadzeniem, pielęgnacją oraz wyrębem drzew. Dzieci poznały kilka rodzimych gatunków drzew zarówno liściastych jak i iglastych, a także lokalną faunę. W trakcie spaceru dzieci dotykały drzew, mchu czy grzybni. Zwieńczeniem całości było ognisko i wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Jest to kolejna i jedna z wielu inicjatyw organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Gębarzewo.

























