Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Poezja z rękawa

Smutek mój kochany

Artykul dodany: Piątek, 17 października 2014
Smutek mój kochany Dlaczego codziennie zły los mi szykujesz? Dlaczego w ogóle mnie prześladujesz? Dlaczego nie pozwalasz, by uśmiech zagościł na mej twarzy? Dlaczego sprawiasz, że mi się nie darzy?!

Miłość czy Miłość

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 września 2014
Miłość czy Miłość Zdawał się być osobą, w której zamieszkiwały dwie różne postacie. Jedna prawa, sprawiedliwa, przywiązana. Druga, odbiegająca od norm, bo nie postępowała zgodnie z ogólnie przyjętym kanonem zachowań. Notabene, oba oblicza nie były ani dobre, ani złe. Każde z nich cechowały dobre i złe strony. Może więcej było tych złych?

Iść dalej bez ciężaru wspomnień

Artykul dodany: Środa, 24 września 2014
Iść dalej bez ciężaru wspomnień Za każdym razem, kiedy włączał swoją playlistę i próbował znaleźć ukojenie w butelce wina docierało do niego, że nigdy nie zdobędzie tego, czego chce, czego tak naprawdę pragnie. Zakazany owoc smakuje najlepiej? A co, jeżeli nie możesz go spróbować?

Losu decyzja

Artykul dodany: Piątek, 19 września 2014
Losu decyzja Nasze rozstanie, to bolesna sprawa. Nasze rozstanie, to nie sen, lecz jawa. Nasze rozstanie, to losu decyzja, A ból trafia w umysł - totalna precyzja.

Stary człowiek i może

Artykul dodany: Środa, 17 września 2014
Stary człowiek i może Plecy już nie te, nogi też wcale, Lecz pomimo żylaków chciałbym przejść podhale. W kolanie chrupie, w łokciu coś strzyka, Ale za rogi, powaliłbym byka.

Piekło na ziemi

Artykul dodany: Wtorek, 9 września 2014
Piekło na ziemi A co by było, gdyby piekło nie istniało po śmierci, a piekłem byłoby obecne życie, które miałoby już być karą za poprzedni żywot?

Przebudzenie

Artykul dodany: Niedziela, 31 sierpnia 2014
Przebudzenie Niebo na zachodzie przyjęło kolor krwistoczerwony. Od wschodu nadciągała burza. Nic nie zapowiadało entropii, która miała rozegrać się tej nocy. W kilka minut ciemność ogarnęła całe miasto. Para kochanków, leżąc na łące i podziwiając niespotykane kolory nieba, zmuszona została do podjęcia szybkiej ucieczki, aby uchronić się przed ulewą i piorunami. Nagle, zupełnie niespodziewanie pochwycił jej dłoń prawą ręką, jednocześnie lewą gładząc jej policzek i wyszeptał: "Zaszalejemy?".

Wyzwolone uczucie

Artykul dodany: Czwartek, 14 sierpnia 2014
Wyzwolone uczucie Zawsze, kiedy do niej przychodził mieli tylko rozmawiać i spędzać wspólnie wieczór. Nigdy to się jednak nie udało.

Kres wolności

Artykul dodany: Wtorek, 12 sierpnia 2014
Kres wolności Była delikatniejsza niż najlżejszy podmuch wiatru, bardziej zmysłowa od spadającego wolno skrzydła anioła, który zahaczył o ciemną stronę Księżyca. Mimo to nigdy nie mógł posiąść jej na własność. Chodziła własnymi ścieżkami jak dziki kot podczas nocnych łowów. Różniło ją tylko to, że miała swój kąt ... był nim cały świat, o czym nie wiedziała. Ograniczała się do granic, które istniały tylko w jej wyobraźni.

Rozstanie

Artykul dodany: Niedziela, 10 sierpnia 2014
Rozstanie Samotny jak człowiek na środku pustyni, Bez nadziei, bez szansy, że coś się zmieni. Bez wody i oazy przed swoimi oczami, Dookoła pustka.

Bohater swojego kawałka Ziemi

Artykul dodany: Sobota, 9 sierpnia 2014
Bohater swojego kawałka Ziemi Kto stracił więcej: ona czy on? Zadawał sobie to pytanie bez końca. Zastanawiał się czy decyzja, którą podjął po tylu latach była słuszna ... Czy postawienie wszystkiego na szali z wolnością, odbudowaniem poczucia własnej wartości, piętnowaniem swojego "ja", warte było uwstecznieniem się o te kilka lat. Czy to w ogóle było uwstecznienie, czy może krok naprzód?

Zakupy rozpaczy

Artykul dodany: Czwartek, 7 sierpnia 2014
Zakupy rozpaczy Wstał jak zwykł robić to codziennie o 6.00. Zachował rutynę działania. Wszystkie czynności wykonywał po kolei, aż o godzinie 7.00 mógł wyjść na codzienne zakupy. Wchodząc do sklepu zauważył, że coś jest nie tak. Brakowało tam optymizmu, do którego przywykł.

Raj utracony

Artykul dodany: Czwartek, 7 sierpnia 2014
Raj utracony Po przebudzeniu przetarł czerwone jeszcze z żalu oczy. Delikatnie uniósł się na łóżku i rozejrzał się po pokoju. Zamarł na moment. "Nie! To nie może być prawda!" - wykrzyczał. Pobiegł do kuchni, później do łazienki i drugiego pokoju. Jednak jej tam nie było. Nie czekała na niego. Usiadł na łóżku. Przez chwilę myślał, że słyszy jej szept... Poczuł jej rękę w swoich włosach. Zaczęła go delikatnie muskać wargami po uchu. Po chwili już całowała go po szyi.

« poprzednia 1 2 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno