Logo

Dział - Poezja z rękawa

Dziękuję za to, co mi dałaś

Artykul dodany: Środa, 3 sierpnia 2016
Dziękuję za to, co mi dałaś W słuchawkach leciała muzyka grupy Happysad, na deskach pomostu stała butelka Carlo Rossi Pink Moscato. Pierwszy raz od bardzo dawno ktoś sprawił, że cofnął się o kilka lat i znowu sam wybrał się nad jezioro. Miał jednak coś w rodzaju Deja Vu w kwestii uczuć i zaufania.

Mam na Ciebie ochotę. Tak - właśnie na Ciebie ...

Artykul dodany: Czwartek, 12 maja 2016
Mam na Ciebie ochotę. Tak - właśnie na Ciebie ... Mam ochotę na Twoje usta. Nie wiedziałem, że są równie delikatne, jak Twoje dłonie. Mam ochotę na Twoje oczy - na ich przeszywające i czytające spojrzenie. Na zapach Twojej skóry.

Dzwonek do drzwi

Artykul dodany: Środa, 11 maja 2016
Dzwonek do drzwi Dzwonek do drzwi. Przyszedł do niej na kawę. To była jego pierwsza wizyta. Nie było w nim nieśmiałości. Chyba więcej niepewności było w niej, chociaż była u siebie.

Nie zostawiaj jej samej w Noc Perseidów

Artykul dodany: Środa, 19 sierpnia 2015
Nie zostawiaj jej samej w Noc Perseidów Tęskniła za nim z każdym dniem coraz bardziej. Od jego odejścia minęło już 6 miesięcy. Wspominała teraz te wszystkie bezsenne noce. To był jej wybór, jej decyzje, jej konsekwencje. Stała teraz na tarasie z kieliszkiem białego wina, patrzyła w gwiazdy a po policzkach spływały łzy.

Taki kraj

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 lipca 2015
Taki kraj Zajrzała do dawno już nieotwieranej szuflady. Zobaczyła tam niejeden, a dosłownie kilkanaście albumów. W końcu historia jej życia była bogata. Niestety, oprócz tych momentów świetności w jej życiu bywały momenty rozpaczy i grozy. Kilka razy nawet targnęła się na swoje życie, ale zawsze znajdowała siłę, by podnieść się z tego stanu, który wwiercał ją w ziemię.

Serce Pinokia

Artykul dodany: Środa, 15 lipca 2015
Serce Pinokia Gepetto siedział na swoim małym drewnianym taborecie i w skupieniu strugał coś z kawałka drewna. Pinokio podszedł do niego i wtedy zauważył, że ów kawałek to serce. Starzec uporczywie starał się zatrzeć pęknięcia, które przez lata pojawiły się na wysuszonym drewnie.

Magiczna bransoletka

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 czerwca 2015
Magiczna bransoletka Chciał jej pokazać świat swoimi oczami - pełen zagrożeń, ale także możliwości, których nie dostrzegali inni. Na palcach stawał, by zobaczyć ją w tłumie. Kiedy sięgnął do kieszeni i zauważył, że ma jej bransoletkę, wiedział, że musi ją odnaleźć i jak najszybciej oddać jej to, co należało do niej. Dostała ją przecież od córki. Mały upominek z wakacji był niezwykle cenny. Szczególnie teraz, kiedy ruszała w kolejny etap swojego życia.

Śmierć

Artykul dodany: Poniedziałek, 8 czerwca 2015
Śmierć Za oknem stanęła, kaptur na głowie. Przez pokój przemknęła, krzyknęła: "Na zdrowie!". Pochyliwszy się nad umierającym, szybko odeszła, Wróciła po kosę i do sedna przeszła.

Chłopczyk na jeden gryz

Artykul dodany: Środa, 22 kwietnia 2015
Chłopczyk na jeden gryz Po całym dniu pracy usiadła wygodnie na sofie. W dłoni trzymała kieliszek wina. Miłe odprężenie przy muzyce. Jej mąż majsterkował coś w innej części domu. Niewiele ją to interesowało. Ten wieczór należał już tylko do niej.

Ogłoszenie: Kupię Szczęście

Artykul dodany: Niedziela, 29 marca 2015
Ogłoszenie: Kupię Szczęście Kupię Szczęście. Dowolna ilość - wystarczy szczypta, ale może być kilka ton. Cena: Ja ... przez duże "J" - i wszystko, co się z tym wiąże.

Niewzruszone wyrachowanie jej mokrych włosów

Artykul dodany: Piątek, 27 marca 2015
Niewzruszone wyrachowanie jej mokrych włosów Ponownie zatracił się w niej, a ona w wirze pracy. Błędne koło zamykało się każdorazowo, kiedy na horyzoncie pojawiały się obowiązki, które były w stanie przyćmić uczucia. Nie potrafiła zrozumieć, że ucieka jej coś, czego nie odzyska ...

Wąska aleja

Artykul dodany: Sobota, 7 marca 2015
Wąska aleja Zbudził go dźwięk młota pneumatycznego dobiegającego zza okna. Wstał, odsłonił zasłonę i udał się do kuchni otwierając lodówkę i wyciągając z niej karton mleka. Nalał szklankę i wypił jednym duszkiem. Spojrzał na zegar wiszący nad drzwiami. Była 8.34.

Niemoralna propozycja

Artykul dodany: Piątek, 6 marca 2015
Niemoralna propozycja Późne popołudnie. O godz. 16.30 jest już ciemno, więc wieczór zaczyna się wcześnie... Czekała na niego z niecierpliwością, bo tradycyjnie z niczym nie mogła zdążyć na czas. Wiedziała, że nie pozwoli jej w spokoju zrobić paznokci, więc zrobiła to wcześniej. Jego ulubiona głęboka czerwień. Uwielbiał ją oglądać na swoim wysportowanym ciele (jak zaśmiałaś się przy "wysportowanym" to sama wymierz sobie karę).

Serca dwa, smutków sześć

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 lutego 2015
Serca dwa, smutków sześć Wracali z Płocka. Przejeżdżali akurat obok elektrowni słonecznej. Pytała, co by jej zrobił w ten słoneczny dzień ...

Z daleka Kocham Cię ...

Artykul dodany: Sobota, 21 lutego 2015
Z daleka Kocham Cię ... Ciemna noc, duże miasto - tradycyjnie pędzili dwoma autami nie patrząc co czai się za zakrętem. Jeszcze w dzień był ze znajomymi na plaży. W ubiegłym tygodniu wrócił z gór. Czekał na spotkanie z kimś bardzo ważnym.

Bidoktor

Artykul dodany: Czwartek, 19 lutego 2015
Bidoktor Jak każdego ranka, pewnym krokiem weszła do swojego gabinetu. W holu czekało już kilku pacjentów. Przebrała się w biały fartuch. Niejeden z pacjentów płci męskiej przychodził tutaj dla spędzenia z nią tych kilku minut podczas wizyty.

Siła pożądania

Artykul dodany: Środa, 4 lutego 2015
Siła pożądania Chciał być dla niej wsparciem, ale choćby nie wiadomo jak bardzo się starał, ona tego nie widziała. Chciała, żeby był dla niej wsparciem, ale choćby nie wiadomo jak bardzo starała się to zauważyć, nie dostrzegała w nim podpory.

Chwile ulotne

Artykul dodany: Czwartek, 29 stycznia 2015
Chwile ulotne Nadejdzie taka chwila, że nie napiszę już słowa, Nadejdzie taka chwila, że me usta nic nie powiedzą. I przyjdzie taka chwila, że przestanie myśleć głowa, A o moich uczuciach ludzie się nie dowiedzą.

Mąż w delegacji

Artykul dodany: Piątek, 9 stycznia 2015
Mąż w delegacji Siedziała na blacie w kuchni. Jedną ręką trzymała swoje długie włosy, drugą powoli wsunęła w majtki. Nie było go już cztery dni. Nie mogła dłużej wytrzymać. Wtedy ktoś zapukał do drzwi.

Mógł traktować ją w łóżku jak ...

Artykul dodany: Sobota, 3 stycznia 2015
Mógł traktować ją w łóżku jak ... Kiedy spotkali się na dworcu w Poznaniu w małej kawiarence, w głowie miała już tylko jedno - chciała jak najprędzej znaleźć się w jego ramionach. Chciałaby kochać się z nim już tutaj. Wyobrażała sobie jak siada na małym, wysokim stoliku, a on zanurza swoją głowę między jej udami.

Fun&forget

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 grudnia 2014
Fun&forget Był kwiecień. Koleżanka jechała na 3 dni do Porto. Spotkanie biznesowe. Nowi dostawcy, nowi klienci. Miała jedno miejsce wolne. Czemu nie?

Antyromantyczny budzik

Artykul dodany: Sobota, 27 grudnia 2014
Antyromantyczny budzik Ocknąwszy się po niecodziennej libacji zastanawiał się, gdzie jest. Kolor ścian przypominał jego własny pokój, ale ułożenie mebli różniło się znacznie.

Wrocławski, cotygodniowy s.. (pacer)

Artykul dodany: Piątek, 26 grudnia 2014
Wrocławski, cotygodniowy s.. (pacer) To była piękna wiosna. Prawie tak piękna jak ona ... Cotygodniowy spacer wrocławską starówką zawsze kończył się tak samo. Nienagannie ubrana, drogi lakier na paznokciach starannie nałożony, rozpuszczone włosy.

Życiowa śnieżyca

Artykul dodany: Wtorek, 9 grudnia 2014
Życiowa śnieżyca Śnieg sypał niemiłosiernie. Drogi coraz bardziej stawały się nieprzejezdne. Utkwił w mieszkaniu nie mogąc dotrzeć do pracy, a lubił swoją pracę i zdawało się, że praca lubiła również jego. Stał przy oknie z filiżanką kawy w nadziei, że ujrzy pług, który oczyści mu drogę, aby wreszcie mógł wyruszyć.

"Po prostu przeleć mnie i już!"

Artykul dodany: Sobota, 29 listopada 2014
"Po prostu przeleć mnie i już!" - powiedziała mu idąc zapłakana do łóżka. Nie miał pojęcia o co chodzi. Wyglądała, jakby został jej tylko rozmazany tusz i drżące ręce, z których wypada świat.

Zapomnieć

Artykul dodany: Piątek, 21 listopada 2014
Zapomnieć Miliony myśli tkwi w mojej głowie, Lecz tylko ta jedna przebija się właśnie. Chciałbym wymówić myśl w jednym słowie, Lecz cały mój zapał na to już gaśnie.

Granica człowieczeństwa

Artykul dodany: Czwartek, 20 listopada 2014
Granica człowieczeństwa Kiedy Justyna i Michał zaśpiewali wspólnie "Wracam do domu" poczuł, że tracił czas. Każdego dnia bezgranicznie uciekały mu sekundy, minuty, godziny. Każdego miesiąca dni, tygodnie. Każdego roku miesiące, kwartały ... pory roku. Każdej nocy uciekały mu łzy - uciekały i już nie wracały.

Życie to nie bajka

Artykul dodany: Czwartek, 6 listopada 2014
Życie to nie bajka Tego dnia czuł się i wyglądał iście kulinarnie. Jałowe spojrzenie, ostry oddech, samopoczucie przyprawione o dreszcze. Idąc dalej kulinarnym żargonem można by po prostu rzec, że był ugotowany.

Rysowanie cyrklem po szkle

Artykul dodany: Niedziela, 26 października 2014
Rysowanie cyrklem po szkle Stał nad przepaścią i patrzył w otchłań gwiazd rozciągającą się pod jego stopami. Skąd one się tam wzięły? O tej porze roku morze powinno być wzburzone. Tej nocy musiało być jednak wyjątkowo spokojne, skoro odbijały się w nim wszystkie konstelacje.

Księga wspomnień

Artykul dodany: Czwartek, 23 października 2014
Księga wspomnień Otwierając grubą księgę wspomnień spisywanych skrupulatnie przez całe życie zauważył, że brakuje w niej kilku kartek. Co się z nimi stało? - zastanawiał się siedząc z filiżanką różanej herbaty w cieple kominka gdzieś na poddaszu, w którym paliło się drewno z jego małego lasu za domem.

« poprzednia 1 2 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno