Logo

Dział - Na sygnale

Pożar chlewni w Łubowiczkach

Artykul dodany: Czwartek, 12 kwietnia 2018
Pożar chlewni w Łubowiczkach We wtorek o godz. 15.30 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze chlewni w miejscowości Łubowiczki. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna, Kiszkowa i Rybna Wielkiego.

Kolejny pożar trawy. Ogień zagrażał budynkom

Artykul dodany: Czwartek, 12 kwietnia 2018
Kolejny pożar trawy. Ogień zagrażał budynkom We wtorek o godzinie 16.23 strażacy z OSP Czerniejewo zostali zadysponowani do pożaru trawy w miejscowości Goranin. Po dojeździe na miejsce zdarzenia podaliśmy jeden prąd wody w natarciu na palącą się trawę. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji uratowane zostały budynki gospodarcze.

Poszukiwany listem gończym w rękach policjantów. Ukrył się pod ubraniami

Artykul dodany: Środa, 11 kwietnia 2018
Poszukiwany listem gończym w rękach policjantów. Ukrył się pod ubraniami Policjanci z Gniezna zajmujący się poszukiwaniami osób zatrzymali 46-latka poszukiwanego listem gończym za przestępstwa oszustwa. Mężczyzna ukrył się w lokalu, w którym przebywał, pod stertą odzieży. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Na najbliższe 16 miesięcy trafił do więzienia.

"Przewrócił" ciężarówkę, bo był kompletnie pijany

Artykul dodany: Wtorek, 10 kwietnia 2018
Kierowca ciężarówki, który wczoraj spowodował wypadek na zjeździe z drogi krajowej nr 15 na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego był kompletnie pijany. 52-letni Ukrainiec wydmuchał prawie 2 promile alkoholu.

"Drogówka" z Gniezna i Poznania czuwała nad bezpieczeństwem motocyklistów

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Policjanci ruchu drogowego z Gniezna i Poznania zabezpieczali zlot motocyklistów, który na rozpoczęcie sezonu odbył się w niedzielę w Pierwszej Stolicy. Miłośnicy motocykli zebrali się na Rynku, skąd wyruszyli m.in. na paradę ulicami miasta, aż do ul. Wrzesińskiej. Podczas przejazdu towarzyszyli im, czuwając nad bezpieczeństwem, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę również na motocyklach. Impreza przebiegła bezpiecznie.

Kolejne potrącenie pieszego na ul. Witkowskiej

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Kolejne potrącenie pieszego na ul. Witkowskiej W piątek, 6 kwietnia, o godzinie 14.40 na ul. Witkowskiej w Gnieźnie doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Mężczyzna znajdował się na przejściu dla pieszych.

Ciężarówka wypadła z drogi i przewróciła się na bok

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Ciężarówka wypadła z drogi i przewróciła się na bok Dzisiaj ok. godz. 17.00 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o przewróconym samochodzie ciężarowym na zjeździe z drogi krajowej nr 15 na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej z Gniezna i Modliszewa, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

28 mandatów dla pieszych

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
28 mandatów dla pieszych Gnieźnieńska drogówka podsumowała działania "NURD". Mundurowi nałożyli łącznie 34 mandaty karne. Działania prowadzone były w piątek, w godzinach od 6.00 do 22.00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spłonęła ciężarówka

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Spłonęła ciężarówka W niedzielę o godz. 3.00 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze ciągnika siodłowego w miejscowości Sławno. Do akcji wyjechały zastępy z Gniezna, Sławna, Kiszkowa i Kłecka.

Uważaj, co i od kogo kupujesz w Internecie. Bardzo tania oferta często okazuje się niestety nieuczciwa

Artykul dodany: Piątek, 6 kwietnia 2018
Uważaj, co i od kogo kupujesz w Internecie. Bardzo tania oferta często okazuje się niestety nieuczciwa Wszyscy coraz częściej korzystamy z internetowych zakupów na popularnych portalach aukcyjno-ogłoszeniowych lub w sklepach internetowych. Wiele osób niestety zgłasza się później na policję, by poinformować o oszustwie. Zdarza się, że pokrzywdzeni zamiast zamówionego towaru otrzymują bezwartościowe przedmioty, bądź przesyłka w ogóle do nich nie dociera. Co zrobić, by nie dać się oszukać.

Uwaga! Oszuści działają metodą "na policjanta"

Artykul dodany: Piątek, 6 kwietnia 2018
Uwaga! Oszuści działają metodą Policja ostrzega przed tzw. oszustwami "na policjanta". Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty, ale w dalszym ciągu znajdują się osoby, które dają się oszukać. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Tak było wczoraj aż w jednym przypadku. Niestety jedna osoba straciła 14 tys. złotych. W związku z tym apelujemy o ostrożność!

Duży pożar trawy w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 6 kwietnia 2018
Duży pożar trawy w Gnieźnie Dzisiaj ok. godz. 15.00 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze trawy i krzewów niedaleko stadionu żużlowego przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Na miejsce wysłano zastępy z PSP, OSP Zdziechowa oraz Policję.

Podsumowanie działań "Bezpieczny przejazd kolejowy". 17 ukaranych kierowców

Artykul dodany: Piątek, 6 kwietnia 2018
Podsumowanie działań Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz Straż Ochrony Kolei prowadzili na terenie miasta i powiatu gnieźnieńskiego działania "Bezpieczny Przejazd Kolejowy". Akcja polegała na kontroli zachowań kierowców na przejazdach kolejowo-drogowych.

Poszukiwane małżeństwo w rękach Policji!

Artykul dodany: Piątek, 6 kwietnia 2018
Poszukiwane małżeństwo w rękach Policji! Policyjni "łowcy głów" z Gniezna wspólnie z funkcjonariuszami z grupy realizacyjnej zatrzymali 39-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym, wystawionym przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie oraz jego 37-letnią żonę poszukiwaną w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Z posiadanej wiedzy wynikało, że 39-latek może być niebezpieczny. Para, prawdopodobnie chcąc uniknąć zasądzonej kary, nie stawiła się do aresztu i od kilku miesięcy unikała kontaktu z mundurowymi.

Pożar w kamienicy przy ul. Mieszka I

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Pożar w kamienicy przy ul. Mieszka I Chwilę przed 3.00 godziną nad ranem dyspozytor odebrał zgłoszenie o pożarze skrzynki elektrycznej w kamienicy przy ulicy Mieszka I w Gnieźnie. Do zdarzenia zadysponował dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze oraz samochód z drabiną mechaniczną z PSP Gniezno, a także Pogotowie Ratunkowe.

12 kolizji i 2 pijanych kierowców

Artykul dodany: Wtorek, 3 kwietnia 2018
12 kolizji i 2 pijanych kierowców Podobnie jak w minionym roku gnieźnieńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach podczas świątecznego weekendu. Okres wielkanocny to czas wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy. Od piątku do poniedziałku nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, doszło za to do 12 kolizji drogowych. Zatrzymano też 2 kierowców po użyciu alkoholu.

Działania "Prędkość". Cztery zatrzymane prawa jazdy

Artykul dodany: Wtorek, 3 kwietnia 2018
Działania 30 marca na drogach powiatu gnieźnieńskiego prowadzone były działania "Prędkość". Głównym ich celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie trzeźwości za kierownicą i dozwolonej prędkości.

Runęła ściana budynku w Skrzetuszewie

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018
Runęła ściana budynku w Skrzetuszewie W niedzielę, 1 kwietnia, o godz. 9.20 strażacy zostali poinformowani, że w Skrzetuszewie runęła ściana budynku gospodarczego. Na miejsce wysłano jednostki z Gniezna, Kiszkowa oraz Inspekcję Nadzoru Budowlanego.

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Kostrzewskiego

Artykul dodany: Niedziela, 1 kwietnia 2018
Zderzenie dwóch samochodów na ul. Kostrzewskiego W niedzielę ok. godz. 12.00 na skrzyżowaniu ul. Kostrzewskiego z ul. Prostą w Gnieźnie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe. Jednym z aut podróżowało dziecko.

Pożar drewna przy hali magazynowej w Braciszewie

Artykul dodany: Sobota, 31 marca 2018
Pożar drewna przy hali magazynowej w Braciszewie 28 marca o godz. 20.00 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze sterty drewna przy hali magazynowej w Braciszewie. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna, Łubowa i Zdziechowy.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do 10 altan

Artykul dodany: Czwartek, 29 marca 2018
Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do 10 altan Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował trzymiesięczny areszt dla 34-latka, wobec 52-letniego kompana mężczyzny Prokuratura zastosowała policyjny dozór. Zatrzymani podejrzani są o szereg kradzieży z włamaniem do altanek na terenie ogrodów działkowych w Gnieźnie.

Akcja CBŚP w Gnieźnie! Czego dotyczyła?

Artykul dodany: Czwartek, 29 marca 2018
Akcja CBŚP w Gnieźnie! Czego dotyczyła? W środę przed południem funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu przeprowadzili akcję zatrzymania mężczyzny w Gnieźnie. Realizacja odbyła się na ul. Sobieskiego. Próbowaliśmy dowiedzieć się z jakiego powodu doszło do zatrzymania.

Potrącenie pieszej na ul. Sikorskiego

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Potrącenie pieszej na ul. Sikorskiego Dzisiaj ok. godz. 11.30 na ul. Sikorskiego w Gnieźnie samochód osobowy marki Fiat Punto potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię. Piesza została przewieziona do szpitala.

Trafili "za kratki" za napad na tle rasistowskim

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Trafili Kryminalni z Gniezna zatrzymali trzeciego z podejrzanych, który wraz z dwoma kolegami kilka dni temu napadł w Gnieźnie na mężczyznę. Łupem mężczyzn padły pieniądze. Rozbój połączony był ze znieważeniem z pobudek rasistowskich. Podejrzani w wieku od 18 do 22 lat już usłyszeli zarzuty za usiłowanie rozboju i rozbój. Decyzją Sądu trzej koledzy trafili na 3 miesiące do aresztu. Mężczyznom grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Akcja antyterrorystów na ul. Sobieskiego w Gnieźnie!

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Akcja antyterrorystów na ul. Sobieskiego w Gnieźnie! Dzisiaj po godz. 9.00 na ul. Sobieskiego w Gnieźnie policyjni antyterrości zatrzymali samochód osobowy. Akcja miała dynamiczny przebieg. Kierowcę auta skuto w kajdanki i wsadzono do radiowozu.

Interwencja Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta! Co się stało?

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Interwencja Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta! Co się stało? Dzisiaj (wtorek) ok. godz. 8.10 w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie interweniowała Straż Miejska. Wszystko za sprawą dwóch bezdomnych, upojonych alkoholowo mężczyzn.

Zarzut za usiłowanie zabicia psa! Chciał pozbawić zwierzę życia na oczach 3-letniego dziecka

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Zarzut za usiłowanie zabicia psa! Chciał pozbawić zwierzę życia na oczach 3-letniego dziecka Zarzut usiłowania zabicia psa policjanci z Witkowa przedstawili 35-letniemu mężczyźnie. Do zdarzenia doszło w obecności 3-letniego dziecka w mieszkaniu byłej żony. Sprawcy zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dwie próby wyłudzenia pieniędzy metodą "na wnuczka"

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Dwie próby wyłudzenia pieniędzy metodą W ostatni weekend na terenie powiatu gnieźnieńskiego doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. "metodą ba wnuczka". W jednym przypadku oszust podszył się pod zięcia zgłaszającego i pod pretekstem spowodowania przez niego wypadku drogowego próbował wyłudzić 60 tysięcy złotych, w drugim za siostrzeńca pokrzywdzonego i również próbował wyłudzić pieniądze.

56 mandatów, zabrane 4 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 marca 2018
56 mandatów, zabrane 4 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy 56 pojazdów skontrolowanych, 50 przekroczeń prędkości, zatrzymane 4 dowody rejestracyjne, to efekt drugiego dnia działań pod nazwą "Prędkość - zero tolerancji" na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,7 promila

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 marca 2018
W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,7 promila Mimo poważnych sankcji wciąż nie brakuje kierowców, którzy siadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14119 120 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno