Logo

Dział - Na sygnale

Kolejny wypadek na krajowej "Piętnastce"

Artykul dodany: Środa, 27 czerwca 2018
Kolejny wypadek na krajowej W niedzielę ok. godz. 16.45 na drodze krajowej nr 15 w Lulkowie zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejsce wysłano Policę, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną z Gniezna, Trzemeszna i Strzyżewa Smykowego.

70 kierowców złapanych podczas policyjnej akcji

Artykul dodany: Wtorek, 26 czerwca 2018
70 kierowców złapanych podczas policyjnej akcji Policjanci z Gniezna kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach powiatu. Funkcjonariusze skontrolowali 78 pojazdów. Za "zbyt ciężką nogę" 70 kierowców zostało ukaranych mandatami.

Policjanci zatrzymali seryjnych włamywaczy

Artykul dodany: Wtorek, 26 czerwca 2018
Policjanci zatrzymali seryjnych włamywaczy Trzemeszeńscy policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy. Mężczyźni w wieku 27 i 31 lat podejrzani są o kradzieże z włamaniami do różnych budynków i kradzież roweru. Sąd Rejonowy w Gnieźnie na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczne areszty.

Podsumowanie działań "Pasy"! Policjanci ujawnili 55 wykroczeń

Artykul dodany: Wtorek, 26 czerwca 2018
Podsumowanie działań Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzili akcję pod nazwą "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Policja ostrzega! Nie daj się nabrać na fałszywe kupony

Artykul dodany: Wtorek, 26 czerwca 2018
Policja ostrzega! Nie daj się nabrać na fałszywe kupony Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają. W ciągu dwóch dni otrzymali dwa zgłoszenia o oszustwach. Na aplikacji WhatsApp trwa szeroka akcja spamerska. Użytkownicy otrzymują wiadomości o rzekomym kuponie wartym 2 000 zł rozdawanym przez sieć sklepów Biedronka lub inne firmy (Carrefour, Energylandia, Rolex, Starbucks, Ryanair, Legoland, Toyota, Lufthansa).

Groził kierowcy nożem! Usłyszał zarzut

Artykul dodany: Wtorek, 26 czerwca 2018
Groził kierowcy nożem! Usłyszał zarzut Funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 57-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, który w autobusie MPK groził kierowcy rozkładanym nożem (scyzorykiem) pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał już zarzut gróź karalnych.

Wypadek w Szczytnikach Czerniejewskich! Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Wypadek w Szczytnikach Czerniejewskich! Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia W niedzielę ok. godz. 14.40 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w Szczytnikach Czerniejewskich. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

21 interwencji strażaków podczas jednej doby

Artykul dodany: Sobota, 23 czerwca 2018
21 interwencji strażaków podczas jednej doby 21 razy interweniowali w czwartek strażacy z powiatu gnieźnieńskiego. 10 zgłoszeń dotyczyło skutków silnego wiatru. W Kołaczkowie, z budynku mieszkalnego podmuch zerwał połowę dachu. Z kamienicy przy ul. Chrobrego w Gnieźnie spadły natomiast fragmenty elewacji.

Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

Artykul dodany: Czwartek, 21 czerwca 2018
Uciekał, bo nie miał prawa jazdy 21-letni kierowca, aby uniknąć policyjnej kontroli zaczął uciekać. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy kryminalnych z Gniezna. Jak się okazało, uciekał bo nie posiadał prawa jazdy. Tego typu czyn to obecnie przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

Dzielnicowi ujawnili kradzież prądu

Artykul dodany: Środa, 20 czerwca 2018
Dzielnicowi ujawnili kradzież prądu Gnieźnieńscy dzielnicowi ujawnili w jednym z mieszkań nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. 51-letnia właścicielka lokalu odpowie za kradzież prądu. Grozi jej kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Ukraińcy "załatwili sprawy" w swoim kręgu

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Ukraińcy W miniony weekend dyżurny gnieźnieńskiej komendy odebrał zgłoszenie o bójce kilku osób na ul. Tumskiej w Gnieźnie. Na miejsce wysłano patrol, który wylegitymował dwóch obywateli Ukrainy. Konieczne okazało się również interwencja Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Białorusińskie potyczki w centrum Gniezna! 26-latek trafił za kratki

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Białorusińskie potyczki w centrum Gniezna! 26-latek trafił za kratki Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 26-letniego obywatela Białorusi. Podejrzany usłyszał zarzuty naruszenia czynności narządu ciała i narażenia 25-letnego Białorusina na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawcy za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dachował na łuku drogi

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Dachował na łuku drogi W piątek ok. godz. 20.00 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o dachowaniu samochodu osobowego między Zdziechową a Modliszewem. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Modliszewa i Zdziechowy.

Konopie rosły w donicach

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Konopie rosły w donicach Gnieźnieńscy dzielnicowi zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na terenie jednego z mieszkań na osiedlu Tysiąclecia. Podczas przeszukania zabezpieczyli 16 krzaków roślin. Do sprawy zatrzymano 20-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut uprawy zakazanych w Polsce roślin.

Nie ma pobłażania na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Nie ma pobłażania na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych Tylko w ostatnim tygodniu Strażnicy Miejscy ujawnili 11 sprawców spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Były to 3 przypadki w parkach Kościuszki i Kaczorowskiego, 2 przypadki po zamknięciu targowiska na Placu Piłsudskiego, 4 przypadki na Placu Świętego Wojciecha, 2 przypadki w centrum miasta. Każdy ze sprawców, przyłapany na gorącym uczynku, zgodnie z dyspozycją art. 43 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi znowelizowanej w dniu 10.01.2018 r. ukarany został mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Suzuki zakończyło jazdę w rowie

Artykul dodany: Niedziela, 17 czerwca 2018
Suzuki zakończyło jazdę w rowie W sobotę ok. godz. 10.40 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku samochodu osobowego między Kołaczkowem a Skorzęcinem. Ze zgłoszenia wynikało, że auto wypadło z drogi i zakończyło jazdę w przydrożnym rowie. Jedna osoba była poszkodowana.

Tragedia na Cierpięgach - nowe fakty! Mężczyzna nie zginął z powodu pobicia

Artykul dodany: Sobota, 16 czerwca 2018
Tragedia na Cierpięgach - nowe fakty! Mężczyzna nie zginął z powodu pobicia To nie pobicie przyczyniło się do śmierci młodego mężczyzny minionego wieczoru przy ul. Cierpięgi. Prokurator Rejonowy dementuje pogłoski.

Latał dronem w pobliżu katedry! Grozi mu nawet rok więzienia!

Artykul dodany: Sobota, 16 czerwca 2018
Latał dronem w pobliżu katedry! Grozi mu nawet rok więzienia! Właścicielowi drona, który w czwartek, 14 czerwca, około godziny 19.00 latał nim w pobliżu katedry na ul. Łaskiego w Gnieźnie, grozi odpowiedzialność karna. Mężczyzna nie posiadał wymaganej prawem zgody na lot od Wieży Lotniczej w Powidzu. Mieszkańcowi Obornik Wielkopolskich grozi kara grzywny i ograniczenie lub pozbawienie wolności do 12 miesięcy.

Bójka w centrum Gniezna! Interweniowała Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego

Artykul dodany: Sobota, 16 czerwca 2018
Bójka w centrum Gniezna! Interweniowała Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego "Nie opadł jeszcze kurz" po tragicznym incydencie przy ul. Cierpięgi, a w centrum Gniezna doszło do kolejnej bójki. Około północy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z Chrobrego doszło do bójki, w której uczestniczyło kilka osób. Na miejsce wysłano Policję i Pogotowie Ratunkowe.

Morderstwo przy ul. Cierpięgi! Zginął młody mężczyzna

Artykul dodany: Piątek, 15 czerwca 2018
Morderstwo przy ul. Cierpięgi! Zginął młody mężczyzna W piątek wieczorem, ok. godz. 20.20, dyżurny gnieźnieńskiej komendy Policji odebrał zgłoszenie o brutalnym pobiciu przy ul. Cierpięgi w Gnieźnie. Już ze zgłoszenia wynikało, że mogło dojść do tragedii. Na miejsce wysłano kilka radiowozów.

Brat "Bestii" stawił się w Sądzie w stanie nietrzeźwości! Trafił na 7 dni do aresztu

Artykul dodany: Piątek, 15 czerwca 2018
Brat W piątek o godz. 9.00 miała rozpocząć się sprawa Pawła P., brata Grzegorza P. - "Bestii" z Gniezna. Paweł P. oskarżony jest o nieudzielenie pomocy Milenie W., którą Grzegorz P. przetrzymywał najpierw w piwnicy, a potem w mieszkaniu, oślepił oraz zgwałcił. Dzisiejsza rozprawa przybrała jednak nieoczekiwany przebieg.

Wypadek w Kruchowie

Artykul dodany: Piątek, 15 czerwca 2018
Wypadek w Kruchowie W piątek ok. godz. 9.00 w Kruchowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Peugeota i Volkswagena. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Trzemeszna i Kruchowa.

Sąsiad strzelił do kota z wiatrówki! Twierdzi, że nie zrobił tego celowo

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Sąsiad strzelił do kota z wiatrówki! Twierdzi, że nie zrobił tego celowo Okoliczności postrzelenia kota z wiatrówki wyjaśniają policjanci z Kłecka. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie gminy Kiszkowo. Sprawca już usłyszał zarzut znęcania się nad kotem. Za przestępstwo to zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pościg za więźniem z Gębarzewa! Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności funkcjonariusza SW

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Pościg za więźniem z Gębarzewa! Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności funkcjonariusza SW 23 kwietnia kapitan Krystian Rynarzewski - zastępca kierownika działu penitencjarnego w czasie wolnym od służby, wracając do domu zauważył mężczyznę siedzącego w przydrożnym rowie. Przejeżdżając obok niego rozpoznał w nim skazanego, który od paru godzin powinien przebywać w zakładzie karnym. Bez chwili zastanowienia zjechał na pobocze i obserwując więźnia zaalarmował odpowiednie służby pod numerem alarmowym 112, opisując dokładnie całą sytuację oraz swoje położenie.

Zrobiła głupi żart i postawiła służby ratunkowe na nogi! Odpowie za to przed Sądem

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Zrobiła głupi żart i postawiła służby ratunkowe na nogi! Odpowie za to przed Sądem 7 maja dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania został poinformowany o żmii grasującej przy ul. 3 Maja w Gnieźnie. Na miejsce wysłano Straż Pożarną, Straż Miejską oraz Policję. Jak można się było spodziewać, gad nie poczekał na przyjazd ratowników i, chociaż nie posiadał nóg, szybko uciekł z miejsca zdarzenia - tak wówczas się wydawało. Prawda okazała się zupełnie inna.

Pożar magazynu zewnętrzengo w firmie Paroc

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Pożar magazynu zewnętrzengo w firmie Paroc We wtorek po godz. 14.00 Straż Pożarna została zaalarmowana o pożarze magazynu zewnętrznego wyrobów gotowych w firmie Paroc w Trzemesznie. Na miejsce natychmiast wyjechały zastępy z Gniezna i Trzemeszna oraz Policja.

Policjanci zabezpieczyli prawie 26 tysięcy nielegalnych papierosów

Artykul dodany: Wtorek, 12 czerwca 2018
Policjanci zabezpieczyli prawie 26 tysięcy nielegalnych papierosów Gnieźnieńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z policjantami prewencji zabezpieczyli prawie 26 tys. papierosów oraz 367 gramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły ponad 29 tysięcy złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym 3 kobietom w wieku od 30 do 66 lat grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Za zaśmiecanie musi być wysoka kara

Artykul dodany: Wtorek, 12 czerwca 2018
Za zaśmiecanie musi być wysoka kara Mandatem w wysokości 500 zł Straż Miejska ukarała mieszkańca Gniezna, który nielegalnie wyrzucił odpady przy ul. Rzepichy. Mężczyzna przyznał się do winy, tłumacząc swój czyn mówiąc, że myślał, że w tym miejscu odbywa się zbiórka makulatury.

Policja prosi świadków kolizji o pomoc w ustaleniu sprawcy

Artykul dodany: Wtorek, 12 czerwca 2018
Policja prosi świadków kolizji o pomoc w ustaleniu sprawcy Policjanci z Trzemeszna wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do której doszło 4 czerwca br. w Wymysłowie. Kierujący samochodem koloru ciemnego, najprawdopodobniej marki Renault, jadąc z kierunku Trzemeszna w kierunku Gniezna na prostym odcinku drogi uderzył w pojazd Toyota Yaris, którego kierujący zatrzymał się na przejeździe kolejowym z uwagi na opuszczone drągi rogatkowe. Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Policją.

Pożar samochodu w Witkowie! Auto reklamowe stanęło w ogniu, chociaż nie miało silnika

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 czerwca 2018
Pożar samochodu w Witkowie! Auto reklamowe stanęło w ogniu, chociaż nie miało silnika W sobotę po godzinie 2.00 do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu przy Banku Spółdzielczym w Witkowie. Do akcji wyruszył zastęp OSP Witkowo oraz Policja.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10123 124 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno