Logo

Dział - Na sygnale

Tragiczny wypadek w Ochodzy

Artykul dodany: Piątek, 13 października 2017
Tragiczny wypadek w Ochodzy Dzisiaj ok. godz. 13.45 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Ochodza. Ze wstępnych informacji wynikało, że samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W środku znajdował się uwięziony kierowca. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Trzemeszna i Gąsawy. Zapadła również decyzja o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie rowerzystki w Szczytnikach Duchownych

Artykul dodany: Piątek, 13 października 2017
Potrącenie rowerzystki w Szczytnikach Duchownych W środę, ok. godz. 16.00 służby ratunkowe otrzymały informację, że w Szczytnikach Duchownych doszło do potrącenia rowerzystki. Na miejsce wysłano Policję i Pogotowie Ratunkowe.

Uwaga na "wnuczka"! Policja ostrzega seniorów przed oszustami

Artykul dodany: Piątek, 13 października 2017
Uwaga na Gnieźnieńska policja ostrzega przed oszustami, którzy dzisiaj próbują wyłudzać pieniądze od starszych osób, podając się za wnuczków. Na chwilę obecną mieszkańcy poinformowali o trzech takich zdarzeniach.

Biznesmen z Jankowa Dolnego zatrzymany za korupcję w żużlu!

Artykul dodany: Czwartek, 12 października 2017
Biznesmen z Jankowa Dolnego zatrzymany za korupcję w żużlu! Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem korupcji zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzewanego o próbę wręczenia 100 tys. zł w zamian za symulowanie defektu silnika lub celowe wywrócenie się w trakcie meczu żużlowego. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany to biznesmen z Jankowa Dolnego, właściciel firmy produkującej meble.

Policjanci "łapali" pieszych i rowerzystów

Artykul dodany: Czwartek, 12 października 2017
Policjanci Policjanci na terenie powiatu gnieźnieńskiego przeprowadzili działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze reagowali na każde wykroczenie popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Groził, że skoczy z dachu jeżeli nie dostanie mieszkania! Żądał przyjazdu burmistrza

Artykul dodany: Czwartek, 12 października 2017
Groził, że skoczy z dachu jeżeli nie dostanie mieszkania! Żądał przyjazdu burmistrza Minionej nocy służby ratunkowe odebrały zgłoszenie od 32-letniego mężczyzny, który stał na dachu budynku wielorodzinnego przy ul. Szymańskiego w Trzemesznie i groził, że popełni samobójstwo. Powodem był brak mieszkania i, jak sam twierdził, ciągłe odrzucanie wniosków o przydział lokalu.

Bus zjechał ze skarpy i zatrzymał się przy torach

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Bus zjechał ze skarpy i zatrzymał się przy torach Dzisiaj po godz. 16.00 na ul. Mnichowskiej w Gnieźnie bus stoczył się ze skarpy w kierunku torów kolejowych. Akcja wyciągania pojazdu z powrotem na drogę początkowo nie była skuteczna.

Mężczyzna spadł z rusztowania. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Mężczyzna spadł z rusztowania. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala Dzisiaj ok. godz. 14.30 przy ul. Strumykowej i Kostrzewskiego w Gnieźnie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do poznańskiego szpitala mężczyznę poszkodowanego w wyniku upadku z wysokości.

Przypadkowy świadek pomógł zaginionemu 70-latkowi

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Przypadkowy świadek pomógł zaginionemu 70-latkowi Mieszkaniec Wydartowa w gminie Trzemeszno bezinteresownie zainteresował się starszym mężczyzną - mieszkańcem Konina, który - jak się okazało - cierpiał na zaniki pamięci. Starszy pan z niejasnych przyczyn wszedł na odległość około 150 metrów w pole kukurydzy. Policjant wspólnie z 40-latkiem bezpiecznie doprowadzili go do drogi. 70-latek, którego rodzina zgłosiła zaginięcie, wrócił szczęśliwie do domu.

Poprosiły o szklankę wody, a potem okradły

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Poprosiły o szklankę wody, a potem okradły Policjanci z Witkowa ostrzegają przed złodziejkami! Kilka dni temu, dwie nieznane kobiety zapukały do mieszkanki tej gminy i poprosiły o szklankę wody. 81-letnia kobieta wpuściła nieznajome do domu. W trakcie pobytu złodziejki skutecznie odwróciły uwagę starszej pani, która nawet się nie zorientowała się jak straciła dwa tysiące złotych.

Mężczyzna groził, że popełni samobójstwo

Artykul dodany: Piątek, 6 października 2017
Mężczyzna groził, że popełni samobójstwo W czwartek wieczorem strażacy z Trzemeszna, Gniezna i Mogilna zostali wysłani do Płaczkowa, gdzie na kominie budynku wielorodzinnego siedział mężczyzna, który groził, że popełni samobójstwo.

Dachowanie w Wymysłowie

Artykul dodany: Piątek, 6 października 2017
Dachowanie w Wymysłowie W czwartek po godz. 18.00 w Wymysłowie strażacy zostali powiadomieni o dachowaniu samochodu osobowego w Wymysłowie. Na miejsce wysłano zastępy z OSP Trzemeszno i OSP Kruchowo, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

Tragedia w firmie Paroc! Nie żyje 25-letni mężczyzna

Artykul dodany: Piątek, 6 października 2017
Tragedia w firmie Paroc! Nie żyje 25-letni mężczyzna Dzisiaj, w godzinach porannych, w firmie Paroc w Trzemesznie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 25-letni mężczyzna.

Strażacy z Łubowa złapali pijanego kierowcę!

Artykul dodany: Piątek, 6 października 2017
Strażacy z Łubowa złapali pijanego kierowcę! Zastęp OSP Łubowo, który wracał do bazy po usuwaniu skutków orkanu "Ksawery" natknął się na drodze serwisowej przy trasie S5 w Pierzyskach na samochód, który zawisł na skarpie pobocza. Okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu.

Pracowita noc strażaków

Artykul dodany: Piątek, 6 października 2017
Pracowita noc strażaków Orkan Ksawery nie spowodował większych strat na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Strażacy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew.

Zaufała koleżance. Teraz obie odpowiedzą za oszustwo

Artykul dodany: Piątek, 6 października 2017
Zaufała koleżance. Teraz obie odpowiedzą za oszustwo Gnieźnianka zawarła umowę ratalną na zakup nowego telefonu komórkowego, z przeznaczeniem dla innej osoby. Teraz ma kłopoty. Policja przestrzega przed pochopnym godzeniem się na zawieranie umów na innych, którzy z góry wiedzą, że nie będą spłacać rat. W takich sytuacjach trzeba być ostrożnym. W przeciwnym wypadku można odpowiadać za oszustwo.

Nielegalny spirytus i tytoń nie trafią na rynek

Artykul dodany: Piątek, 6 października 2017
Nielegalny spirytus i tytoń nie trafią na rynek Policjanci z Poznania i Gniezna zatrzymali 60-letniego mieszkańca Pierwszej Stolicy Polski, na którego posesji znaleźli i zabezpieczyli wyroby tytoniowe i spirytusowe. Straty na jakie naraził Skarb Państwa to prawie 65 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny.

Pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym Policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał 108,8 km/h. Niebezpieczny rajd uwiecznił policyjny wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Kierowca już stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h w terenie zabudowanym. Piratem okazał się mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego.

BMW dachowało w Jastrzębowie

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
BMW dachowało w Jastrzębowie W środę, przed godz. 11.00, strażacy zostali powiadomieni o dachowaniu samochodu w Jastrzębowie. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy z Gniezna, Trzemeszna i Kruchowa, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

Pocisk artyleryjski na budowie nowej galerii

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Pocisk artyleryjski na budowie nowej galerii Robotnicy pracujący na placu budowy przy zbiegu ulic Składowej i Witkowskiej w Gnieźnie natrafili na niewybuch. Na miejsce zostali wezwani policjanci, a następnie saperzy.

Wypadek na skrzyżowaniu! Auto zatrzymało się na kamienicy

Artykul dodany: Środa, 4 października 2017
Wypadek na skrzyżowaniu! Auto zatrzymało się na kamienicy Dzisiaj ok. godz. 10.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o wypadku na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Kłeckoskiej. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Dwie kolizje z udziałem dzikich zwierząt

Artykul dodany: Środa, 4 października 2017
Dwie kolizje z udziałem dzikich zwierząt Gnieźnieńscy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Tylko wczoraj na drogach powiatu gnieźnieńskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem leśnych zwierząt. Zderzenie samochodu z sarną, czy łosiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego stworzenia, ale także dla kierowców i pasażerów. Gnieźnieńscy policjanci radzą jak zredukować ryzyko wypadku z udziałem dzikich zwierząt.

Reanimowali 40-letniego mężczyznę

Artykul dodany: Wtorek, 3 października 2017
Reanimowali 40-letniego mężczyznę Policjanci pełniący służbę na terenie Trzemeszna zaalarmowani przez dyżurną z Gniezna natychmiast udali się na Plac Kosmowskiego, gdzie miał leżeć nieprzytomny mężczyzna nie dający oznak życia. Przypadkowy świadek, załoga ambulansu i stróże prawa przeprowadzili akcję reanimacyjną, dzięki której serce 40-letniego mieszkańca podjęło pracę.

Stracił przytomność w toalecie na MOP-ie! Z pomocą przybyli strażacy

Artykul dodany: Wtorek, 3 października 2017
Stracił przytomność w toalecie na MOP-ie! Z pomocą przybyli strażacy Dzisiaj ok. godz. 7.45 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o mężczyźnie, który w Miejscu Obsługi Podróżnych przy trasie S5 w Łubowie wszedł do toalety i prawdopodobnie stracił przytomność, ponieważ nie było z nim żadnego kontaktu.

Lis biegał po markecie

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 października 2017
Lis biegał po markecie W poniedziałek do Straży Pożarnej wpłynęło kolejne nietypowe zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono lisa biegającego po jednym z marketów w Trzemesznie. Na miejsce wysłano zastęp z miejscowej OSP.

Złodziej uciekając uderzył w zamknięte szklane drzwi

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 października 2017
Złodziej uciekając uderzył w zamknięte szklane drzwi Do nietypowej kradzieży doszło na terenie jednego z gnieźnieńskich marketów. Złodziej uciekając ze sklepu ze skradzionym alkoholem uderzył w zamknięte drzwi z taką siłą, że pękła szyba.

Piesza potrącona na przejściu

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 października 2017
Piesza potrącona na przejściu W czwartek, 28 września, około godziny 11.00 na skrzyżowaniu ulicy Lecha z ulicą Kościuszki w Gnieźnie kierujący samochodem osobowym na przejściu dla pieszych kobietę. Policja ustala okoliczności wypadku.

Złodzieje okradają garaże

Artykul dodany: Niedziela, 1 października 2017
Złodzieje okradają garaże Tylko we wrześniu doszło w Gnieźnie do co najmniej kilku kradzieży z włamaniami do garaży. Złodzieje głównie upatrzyli sobie szeregowce przy ul. Laubitza.

Strażacy podpalali stogi

Artykul dodany: Środa, 27 września 2017
Strażacy podpalali stogi Policjanci z Kłecka zatrzymali pięciu podpalaczy. Mężczyźni podkładali ogień pod stogi na terenie gminy Kiszkowo (powiat gnieźnieński). Wszyscy są strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednostka, do której należeli nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Łącznie spłonęły trzy stogi, z czego jeden był podpalany dwukrotnie. Ich właściciele wycenili łączne straty na prawie 14 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

"Tomek! Obudź się, Weneja umiera"

Artykul dodany: Środa, 27 września 2017
Napis o treści jak w tytule tego artykułu pojawił się na murze jednej z kamienic przy ul. Cierpięgi. Ponieważ nie było zgody na wykonanie malowidła, administrator budynku zawiadomił Policję o dewastacji elewacji.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10108 109 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno