Logo

Dział - Na sygnale

Usuwali pierścionek z ... miejsca intymnego

Artykul dodany: Niedziela, 13 sierpnia 2017
Usuwali pierścionek z ... miejsca intymnego Strażacy z OSP Kiszkowo, jak wszystkie załogi na terenie powiatu gnieźnieńskiego, w nocy z 11 na 12 sierpnia usuwali skutki nawałnicy. Ich działania były jednak nietypowe z powodu jednej interwencji.

Straty po burzy na stadionie żużlowym

Artykul dodany: Niedziela, 13 sierpnia 2017
Straty po burzy na stadionie żużlowym Po nawałnicy stadion żużlowy przy ul. Wrzesińskiej wygląda jak pobojowisko. Poprzewracane toi toi'e, drzewa leżące na ogrodzeniu, mnóstwo zerwanych banerów. Działacze starają się jak najszybciej uporządkować obiekt.

Runął komin na dachu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia

Artykul dodany: Niedziela, 13 sierpnia 2017
Runął komin na dachu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Podczas nawałnicy przewrócił się komin na budynku Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (jadłodajni przy ul. Lecha 11). Rozsypane cegły leżą na dachu i zagrażają osobom przemieszczającym się na dole. Pozostaje mieć nadzieję, że nic nikomu sie nie stanie zanim rozsypany komin zostanie usunięty.

GOSiR liczy straty. Basen, kąpielisko, orliki i stadion żużlowy zniszczone

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
GOSiR liczy straty. Basen, kąpielisko, orliki i stadion żużlowy zniszczone Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządza wieloma obiektami na terenie miasta. Niestety większość z nich mocno ucierpiała podczas nawałnicy. Zniszczona jest plaża miejska, basen, orliki, stadion żużlowy oraz strefa rekreacji.

Duże zniszczenia na terenie Kędzierzyna. Kościół cudem ocalony

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Duże zniszczenia na terenie Kędzierzyna. Kościół cudem ocalony Ogromne drzewo przewróciło się przy kościele w Kędzierzynie. Konary zniszczyły mur okalający teren parafii. Całe szczęście konary nie uszkodziły budynku.

Krajobraz po nawałnicy! Kilka miejscowości bez prądu

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Krajobraz po nawałnicy! Kilka miejscowości bez prądu Zniszczone cmentarze i kościoły, uszkodzony dach katedry, tysiące powalonych drzew, zerwane dachy i uszkodzone budynki - tak w ogromnym skrócie wygląda krajobraz po nocnej nawałnicy, która przeszła nad naszym powiatem. Niektóre miejscowości jeszcze przez kilka dni mogą być odcięte od prądu. Zobaczcie naszą fotorelację.

Katastrofalne skutki nawałnicy! Ratownicy szukają 6 osób w Jeziorze Niedzięgiel!

Artykul dodany: Piątek, 11 sierpnia 2017
Katastrofalne skutki nawałnicy! Ratownicy szukają 6 osób w Jeziorze Niedzięgiel! Skutki nawałnicy, która przeszła nad powiatem gnieźnieńskim są wręcz katastrofalne. Większość miejscowości została pozbawiona energii elektrycznej. W Skorzęcinie na Jeziorze Niedzięgiel przewróciła się łódź, na pokładzie której było 6 osób. Powalone drzewa utrudniają dojazd służb ratunkowych. W Kędzierzynie, w lesie pojawił się ogień. Na razie nie wiemy na ile poważny jest ten pożar. Setki powalonych drzew blokuje drogi. W okolicach ulicy Kłeckoskiej w Gnieźnie drzewo spadło na garaż, praktycznie zupełnie go niszcząc. Kilka domów dalej silny wiatr wyrwał okno dachowe i zerwał część poszycia. W gnieźnieńskim szpitalu spadł sufit raniąc jednego z funkcjonariuszy Policji. Drzewo przewróciło się również na bramę wjazdową Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Ulica Chrobrego została praktycznie spustoszona przez wichurą. Powyrywane są parasole, poprzewracane ogródki.

Kolejny pożar w trakcie żniw

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Kolejny pożar w trakcie żniw W środę około godziny 16.00 ogień po raz kolejny zebrał swoje żniwo - spłonęła prasa w miejscowości Przysieka. Pomimo błyskawicznej akcji nie udało się uratować maszyny, obronione zostały jedynie pobliskie pola.

Strażacy walczą ze skutkami nawałnicy

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Strażacy walczą ze skutkami nawałnicy Od nocy 10 sierpnia 2017r. Straż Pożarna odnotowała około 600 interwencji w związku z przechodzącym frontem burzowym przez nasz kraj. Najwięcej w województwach: wielkopolskim - około 250, łódzkim - 130, lubuskim - 99, opolskim - 70. Liczba interwencji ciągle rośnie ze względu na przyjmowanie kolejnych zgłoszeń.

Zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym! Jedna osoba w szpitalu

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym! Jedna osoba w szpitalu W środę, 9 sierpnia, po godzinie 22.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło w miejscowości Małachowo Kępe. Ze wstępnych informacji wynikało, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną z Gniezna i Witkowa.

Pożar auta w Wierzycach! Samochód został skradziony kilka godzin wcześniej

Artykul dodany: Środa, 9 sierpnia 2017
Pożar auta w Wierzycach! Samochód został skradziony kilka godzin wcześniej W nocy z wtorku na środę, o godz. 1.17, do służb ratunkowych wpłynęła informacja o pożarze samochodu na drodze gruntowej w Wierzycach. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Czerniejewa i Łubowa.

54 mandaty w ramach akcji NURD

Artykul dodany: Środa, 9 sierpnia 2017
54 mandaty w ramach akcji NURD Gnieźnieńska drogówka podsumowała wczorajsze działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Mundurowi nałożyli łącznie 54 mandaty karne. Działania prowadzone były w godzinach 6.00 do 22.00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zero tolerancji dla wykroczeń w parkach

Artykul dodany: Środa, 9 sierpnia 2017
Zero tolerancji dla wykroczeń w parkach Straż Miejska w Gnieźnie zapowiedziała, że będzie bezlitosna, jeśli chodzi o wybryki chuligańskie i wykroczenia porządkowe na terenach rekreacyjnych naszego miasta. Niemalże codzienne służby w parkach, przy skwerach, czy nad jeziorami ujawniały sprawców wykroczeń porządkowych w zakresie zaśmiecania niedopałkami, butelkami czy puszkami po napojach alkoholowych oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Tragiczny wypadek w Wydartowie! Opel uderzył w przyczepę rolniczą

Artykul dodany: Środa, 9 sierpnia 2017
Tragiczny wypadek w Wydartowie! Opel uderzył w przyczepę rolniczą We wtorek, 8 sierpnia, ok. godz. 23.15 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Wydartowo. Ze wstępnych informacji wynikało, że samochód osobowy uderzył w przyczepę. Nieprzytomny mężczyzna leżał na środku drogi. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarną.

Zderzenie na skrzyżowaniu w Trzemesznie!

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Zderzenie na skrzyżowaniu w Trzemesznie! W poniedziałek ok. godz. 10.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu ciężarowego z dostawczym Volkswagenem na skrzyżowaniu w Trzemesznie. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną. Jednym z uczestników zdarzenia było 12-letnie dziecko.

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 62 km/h! Stracił prawo jazdy

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 62 km/h! Stracił prawo jazdy Kierowca Renault Megane został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Polska Wieś, bo przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 62 km/h.

Pożar zboża w Sławnie! W akcji zastępy Straży Pożarnej z 5 jednostek

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Pożar zboża w Sławnie! W akcji zastępy Straży Pożarnej z 5 jednostek Dzisiaj ok. godz. 11.00 do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w Sławnie. Silny wiatr sprawiał, że ogień szybko się rozprzestrzeniał. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna, Łubowa, Lednogóry, Kiszkowa i Sławna.

Rozbita Toyota na trasie S5

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Rozbita Toyota na trasie S5 W niedzielę, 6 sierpnia, o godz. 17.00 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o kolizji na drodze ekspresowej S5 między węzłami Wierzyce i Łubowo. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe, Patrol S5 oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna i Łubowa.

Agresywne szerszenie

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Agresywne szerszenie W niedzielę, 6 sierpnia, o godz. 20.30 strażacy z Witkowa zostali zadysponowani do miejscowości Mierzewo w gminie Niechanowo do roju agresywnych szerszeni. Owady zbudowały swoje gniazdo w kratce wentylacyjnej mieszkania budynku wielorodzinnego na wysokości ok 3 metrów. Aby całkowicie usunąć zagrożenie rozebrano część ocieplenia budynku.

Wypadek z udziałem motocyklisty w Wiekowie!

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Wypadek z udziałem motocyklisty w Wiekowie! W sobotę, 5 sierpnia, o godzinie 13.20 w Wiekowie w gminie Witkowo doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

Nie żyje mężczyzna pobity w Rybnie Wielkim! Policja szuka świadków zdarzenia

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Nie żyje mężczyzna pobity w Rybnie Wielkim! Policja szuka świadków zdarzenia Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 44-letniego Piotra Piaseckiego. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 31 lipca 2017 roku, około godziny 11.00 na nieutwardzonej drodze w okolicy działek rekreacyjnych w Rybnie Wielkim w gminie Kiszkowo (powiat gnieźnieński).

Pożar ciągnika w Mijanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Pożar ciągnika w Mijanowie W piątek, 4 sierpnia, ok. godz. 17.50 do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego w miejscowości Mijanowo. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna, Trzemeszna, Trzemżala oraz Kruchowa.

Kilkaset litrów oleju wyciekło na ul. Kłeckoską

Artykul dodany: Niedziela, 6 sierpnia 2017
Kilkaset litrów oleju wyciekło na ul. Kłeckoską W piątek o godz. 11.36 do Straży Pożarnej wpłynęła informacji o awarii kombajnu rolniczego na ul. Kłeckoskiej w Gnieźnie. W wyniku pęknięcia jednego z węży, na jezdnię wylało się kilkaset litrów oleju.

Po kłótni z dziewczyną uszkodził lusterka od samochodów

Artykul dodany: Czwartek, 3 sierpnia 2017
Po kłótni z dziewczyną uszkodził lusterka od samochodów Minionej nocy policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 23-letniego mężczyznę. Sprawca będąc w stanie nietrzeźwości na ul. Mickiewicza w Gnieźnie urwał lusterka od dwóch zaparkowanych tam samochodów, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku szybkiej reakcji policjantów został zatrzymany i odpowie za swoje zachowanie.

Drzewo zniszczyło dach plebanii!

Artykul dodany: Czwartek, 3 sierpnia 2017
Drzewo zniszczyło dach plebanii! Burze, który przeszły nad naszym regionem w nocy z 1 na 2 sierpnia nie wywołały większych strat. Strażacy wielokrotnie wyjeżdżali do usuwania skutków silnego wiatru, jednak nie było to groźne zdarzenia. W Łagiewnikach Kościelnych drzewo, które przewróciło się pod naporem wiatru, uszkodziło dach miejscowej plebanii. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

16-latek skatował 40-latka w Skorzęcinie

Artykul dodany: Środa, 2 sierpnia 2017
16-latek skatował 40-latka w Skorzęcinie W czwartek, 27 lipca, 16-letni mieszkaniec Gostynia przebywający na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie rzucił się bez powodu na 40-letniego mieszkańca Kiszkowa. Mężczyzna odniósł poważne obrażenia głowy. Policja zatrzymała sprawcę zdarzenia dwa dni po incydencie.

4-latek wbiegł pod motocykl! Ojciec dziecka był pijany

Artykul dodany: Środa, 2 sierpnia 2017
4-latek wbiegł pod motocykl! Ojciec dziecka był pijany W poniedziałek o godz. 20.45 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie dotyczące potrącenia 4-letniego dziecka przez motocykl w Kłecku. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Motoparalotniarz złamał prawo? Jest opinia Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Artykul dodany: Środa, 2 sierpnia 2017
Motoparalotniarz złamał prawo? Jest opinia Urzędu Lotnictwa Cywilnego Po akcji ratunkowej na żwirowni w Cielimowie rozgorzała dyskusja na temat zachowania jednego z motoparalotniarzy, który utrudniał prowadzenie działań. Stanowisko w tym temacie zajął Urząd Lotnictwa Cywilnego.

W grudniu wjechał w bank, wczoraj brał udział w wypadku na skrzyżowaniu!

Artykul dodany: Wtorek, 1 sierpnia 2017
W grudniu wjechał w bank, wczoraj brał udział w wypadku na skrzyżowaniu! Kierowca BMW, który 28 grudnia 2016 roku na ul. Chrobrego w Gnieźnie podczas wyprzedzania innego pojazdu wpadł w poślizg, rozbił zaparkowane samochody i zakończył jazdę na ścianie banku, wczoraj brało udział w wypadku na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Fabrycznej w Gnieźnie. Tym razem powodem było wymuszenie pierwszeństwa.

Pobity mężczyzna znaleziony przy drodze w Rybnie! Śmigłowiec zabrał go do szpitala

Artykul dodany: Wtorek, 1 sierpnia 2017
Pobity mężczyzna znaleziony przy drodze w Rybnie! Śmigłowiec zabrał go do szpitala W poniedziałek ok. godz. 11.00 na boisku w Kiszkowie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala mężczyznę znalezionego przy drodze w Rybnie. Poszkodowany miał obrażenia twarzy i tułowia mogące świadczyć o pobiciu, był nieprzytomny i miał drgawki.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10105 106 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno