Logo

Dział - Na sygnale

Trzy areszty za pobicie

Artykul dodany: Piątek, 27 października 2017
Trzy areszty za pobicie Na trzy miesiące trafili do aresztu trzej mężczyźni w wieku od 23 do 31 lat podejrzani o udział w pobiciu, do którego doszło w Trzemesznie. Wobec czwartego Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował policyjny dozór. Sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze

Artykul dodany: Czwartek, 26 października 2017
Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze Gnieźnieńscy policjanci wczoraj odnotowali 3 zgłoszenia usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. "wnuczka". Na szczęście żadna z osób (w jednym przypadku dzięki kasjerce banku), do której dzwonili oszuści nie nabrała się na przedstawioną im wersję wydarzeń i nie przekazała pieniędzy.

Lawina mandatów w dwa dni

Artykul dodany: Czwartek, 26 października 2017
Lawina mandatów w dwa dni Piesi coraz częściej padają ofiarami wypadków. W dniach 23 i 24 października przeprowadzono kolejną edycję policyjnej akcji NURD ? czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach.

Trwa stawianie pociągu na tory

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Trwa stawianie pociągu na tory Od wczesnych godzin rannych trwa stawianie na tory pociągu, który wczoraj przed południem wykoleił się pod wiaduktem im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Gnieźnie.

Próba samobójcza przy ul. Jasnej w Gnieźnie?

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Próba samobójcza przy ul. Jasnej w Gnieźnie? Dzisiaj ok. godz. 15.50 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o próbie samobójczej w bloku przy ul. Jasnej w Gnieźnie. Na miejsce wysłano Policję i Pogotowie Ratunkowe. Niestety lokal był zamknięty od środka.

Wypadek na trasie S5. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Wypadek na trasie S5. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala W poniedziałek, w godzinach popołudniowych, na drodze S5 między Łabiszynkiem a Gnieznem doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną z Gniezna i Modliszewa.

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy! Mężczyzna wydmuchał 2,4 promila alkoholu

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy! Mężczyzna wydmuchał 2,4 promila alkoholu Kierowca Chevroleta, mieszkaniec gminy Gniezno, nie krył zdziwienia, gdy patrzył na manewry, jakie wykonywał pijany właściciel Mazdy. Gdyby nie to, że zjechał swoim samochodem na pobocze, doszłoby do wypadku. Postanowił działać i ująć drogowego pirata, zanim dojdzie do nieszczęścia.

Ukradł rower, bo nie chciało mu się pieszo wracać do domu

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Ukradł rower, bo nie chciało mu się pieszo wracać do domu Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower. Jednoślad, który nie był zabezpieczony, zniknął spod sklepu. 41-latek tłumaczył, że nie chciał wracać pieszo do domu. Teraz mieszkańcowi gminy Trzemeszno grozi do 5 lat więzienia.

Kot z obciętą głową przy kościele na Winiarach

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 października 2017
Kot z obciętą głową przy kościele na Winiarach W niedzielę Gnieźnieński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymał informację o zwłokach kota, które znajdowały się w okolicach kościoła pw. Radzyma Gaudentego na os. Winiary. Ktoś obciął zwierzęciu głowę.

Ewakuacja marketu Kaufland! Na parkingu wybuchł pożar

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 października 2017
Ewakuacja marketu Kaufland! Na parkingu wybuchł pożar Dzisiaj ok. godz. 15.00 służby ratunkowe zostało poinformowane o pożarze samochodu na parkingu pod marketem Kaufland w Gnieźnie. Na miejsce wysłano Straż Pożarną oraz Policję.

Kolejny pożar w Hotelu Mieszko! Czy musi dojść do tragedii?

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 października 2017
Kolejny pożar w Hotelu Mieszko! Czy musi dojść do tragedii? W poniedziałek, w godzinach popołudniowych do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze w nieczynnym Hotelu Mieszko przy ul. Strumykowej w Gnieźnie. Na miejsce wysłano zastępy PSP oraz OSP Niechanowo i Policję.

Pijana 31-latka w ciąży spowodowała kolizję i uciekła z miejsca zdarzenia!

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 października 2017
Pijana 31-latka w ciąży spowodowała kolizję i uciekła z miejsca zdarzenia! Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mieszkankę Kalisza, która miała spowodować kolizję drogową i odjechać z miejsca zdarzenia. Okazało się, że kobieta znajdująca się w widocznej ciąży prowadziła auto w stanie nietrzeźwości. Teraz 31-latce może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wykoleił się pociąg przewożący siarkę!

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 października 2017
Wykoleił się pociąg przewożący siarkę! Dzisiaj ok. godz. 11.00 w pobliżu stacji PKP w Gnieźnie wykoleił się pociąg towarowy. Składem przewożona była siarka - substancja silnie utleniająca się, co stwarzało duże zagrożenie pożaru i wybuchu. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej oraz służby PKP.

Pożar w jednostce wojskowej i reanimacja w Witkowie

Artykul dodany: Piątek, 20 października 2017
Pożar w jednostce wojskowej i reanimacja w Witkowie 18 października rano strażacy otrzymali prośbę o wsparcie dla Wojskowej Straży Pożarnej z Powidza. Paliły się obiekty na terenie Parku Sprzętu Technicznego. Na miejsce wysłano zastępy z OSP Witkowo, OSP Strzałkowo i PSP Słupca.

Śmigłowiec LPR lądował w Jankowie Dolnym

Artykul dodany: Wtorek, 17 października 2017
Śmigłowiec LPR lądował w Jankowie Dolnym W niedzielę służby ratunkowe zostały powiadomione o nieprzytomnym mężczyźnie, który upadł na chodnik w Jankowie Dolnym. Na miejsce wysłano Zespół Ratownictwa Medycznego.

Przewoził kilogram narkotyków na tylnym siedzeniu

Artykul dodany: Wtorek, 17 października 2017
Przewoził kilogram narkotyków na tylnym siedzeniu Policjanci z Poznania i Gniezna realizując wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn: 30-letniego mieszkańca Trzemeszna i 31-letniego mieszkańca Rogoźna. Pierwszemu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, drugiemu wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Starsza kobieta potrącona przez samochód ciężarowy

Artykul dodany: Wtorek, 17 października 2017
Starsza kobieta potrącona przez samochód ciężarowy W poniedziałek o godz. 13.30 służby ratunkowe otrzymały dyspozycje udania się na skrzyżowanie przy Urzędzie Miasta i Gminy Witkowo, gdzie doszło do potrącenia pieszej przez samochód ciężarowy.

Wypadek w Popielewie! Auto "zawinęło się" wokół drzewa

Artykul dodany: Wtorek, 17 października 2017
Wypadek w Popielewie! Auto W poniedziałek, ok. godz. 17.30, do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o wypadku w miejscowości Popielewo. Z wstępnych informacji wynikało, że auto uderzyło w drzewo. W środku uwięziony był kierowca. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna i Trzemeszna, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

Pijany kierowca autobusu przewoził pasażerów

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 października 2017
Pijany kierowca autobusu przewoził pasażerów Funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który przewoził 7 pasażerów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Wypadek w Zieleniu! Auto uderzyło w drzewo

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 października 2017
Wypadek w Zieleniu! Auto uderzyło w drzewo Dzisiaj po godz. 7.00 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Zieleń. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna i Trzemeszna.

Tragiczny wypadek w Ochodzy

Artykul dodany: Piątek, 13 października 2017
Tragiczny wypadek w Ochodzy Dzisiaj ok. godz. 13.45 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Ochodza. Ze wstępnych informacji wynikało, że samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W środku znajdował się uwięziony kierowca. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Trzemeszna i Gąsawy. Zapadła również decyzja o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie rowerzystki w Szczytnikach Duchownych

Artykul dodany: Piątek, 13 października 2017
Potrącenie rowerzystki w Szczytnikach Duchownych W środę, ok. godz. 16.00 służby ratunkowe otrzymały informację, że w Szczytnikach Duchownych doszło do potrącenia rowerzystki. Na miejsce wysłano Policję i Pogotowie Ratunkowe.

Uwaga na "wnuczka"! Policja ostrzega seniorów przed oszustami

Artykul dodany: Piątek, 13 października 2017
Uwaga na Gnieźnieńska policja ostrzega przed oszustami, którzy dzisiaj próbują wyłudzać pieniądze od starszych osób, podając się za wnuczków. Na chwilę obecną mieszkańcy poinformowali o trzech takich zdarzeniach.

Biznesmen z Jankowa Dolnego zatrzymany za korupcję w żużlu!

Artykul dodany: Czwartek, 12 października 2017
Biznesmen z Jankowa Dolnego zatrzymany za korupcję w żużlu! Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem korupcji zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzewanego o próbę wręczenia 100 tys. zł w zamian za symulowanie defektu silnika lub celowe wywrócenie się w trakcie meczu żużlowego. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany to biznesmen z Jankowa Dolnego, właściciel firmy produkującej meble.

Policjanci "łapali" pieszych i rowerzystów

Artykul dodany: Czwartek, 12 października 2017
Policjanci Policjanci na terenie powiatu gnieźnieńskiego przeprowadzili działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze reagowali na każde wykroczenie popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Groził, że skoczy z dachu jeżeli nie dostanie mieszkania! Żądał przyjazdu burmistrza

Artykul dodany: Czwartek, 12 października 2017
Groził, że skoczy z dachu jeżeli nie dostanie mieszkania! Żądał przyjazdu burmistrza Minionej nocy służby ratunkowe odebrały zgłoszenie od 32-letniego mężczyzny, który stał na dachu budynku wielorodzinnego przy ul. Szymańskiego w Trzemesznie i groził, że popełni samobójstwo. Powodem był brak mieszkania i, jak sam twierdził, ciągłe odrzucanie wniosków o przydział lokalu.

Bus zjechał ze skarpy i zatrzymał się przy torach

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Bus zjechał ze skarpy i zatrzymał się przy torach Dzisiaj po godz. 16.00 na ul. Mnichowskiej w Gnieźnie bus stoczył się ze skarpy w kierunku torów kolejowych. Akcja wyciągania pojazdu z powrotem na drogę początkowo nie była skuteczna.

Mężczyzna spadł z rusztowania. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Mężczyzna spadł z rusztowania. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala Dzisiaj ok. godz. 14.30 przy ul. Strumykowej i Kostrzewskiego w Gnieźnie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do poznańskiego szpitala mężczyznę poszkodowanego w wyniku upadku z wysokości.

Przypadkowy świadek pomógł zaginionemu 70-latkowi

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Przypadkowy świadek pomógł zaginionemu 70-latkowi Mieszkaniec Wydartowa w gminie Trzemeszno bezinteresownie zainteresował się starszym mężczyzną - mieszkańcem Konina, który - jak się okazało - cierpiał na zaniki pamięci. Starszy pan z niejasnych przyczyn wszedł na odległość około 150 metrów w pole kukurydzy. Policjant wspólnie z 40-latkiem bezpiecznie doprowadzili go do drogi. 70-latek, którego rodzina zgłosiła zaginięcie, wrócił szczęśliwie do domu.

Poprosiły o szklankę wody, a potem okradły

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Poprosiły o szklankę wody, a potem okradły Policjanci z Witkowa ostrzegają przed złodziejkami! Kilka dni temu, dwie nieznane kobiety zapukały do mieszkanki tej gminy i poprosiły o szklankę wody. 81-letnia kobieta wpuściła nieznajome do domu. W trakcie pobytu złodziejki skutecznie odwróciły uwagę starszej pani, która nawet się nie zorientowała się jak straciła dwa tysiące złotych.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10107 108 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno