Logo

Dział - Na sygnale

Dwa ataki psów jednego dnia!

Artykul dodany: Piątek, 25 sierpnia 2017
Dwa ataki psów jednego dnia! Policjanci z Gniezna i Kłecka wyjaśniają okoliczności pogryzienia 26-letniego pracownika jednej z firm i 19-letniej kobiety przez psy i apelują o ostrożność zwłaszcza w przypadku kontaktu z czworonogami.

Rozbite auto na trasie S5

Artykul dodany: Czwartek, 24 sierpnia 2017
Rozbite auto na trasie S5 W czwartek ok. godz. 11.20 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o kolizji na drodze ekspresowej S5. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna i Kłecka.

Ukradł rzeźbę Św. Franciszka - jest w rękach policjantów

Artykul dodany: Środa, 23 sierpnia 2017
Ukradł rzeźbę Św. Franciszka - jest w rękach policjantów Policjanci z Poznania oraz Gniezna zatrzymali sprawcę kradzieży XVIII-wiecznej rzeźby Św. Franciszka. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W domu zatrzymanego policjanci znaleźli kilkadziesiąt sakraliów, które najprawdopodobniej również zostały skradzione.

Skradziono figurkę Św. Franciszka z Muzeum Archidiecezjalnego

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Skradziono figurkę Św. Franciszka z Muzeum Archidiecezjalnego W piątek z Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej skradziono XVIII-wieczną figurkę Św. Franciszka. Sprawą zajęła się gnieźnieńska Policja.

Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony rower

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony rower Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o kradzieże rowerów i kradzieże z włamaniami na terenie Witkowa. Jak ustalili policjanci z Witkowa, witkowianin dopuścił się kradzieży dwóch rowerów o wartości 530 zł i 1 000 zł, które właściciele pozostawili bez żadnego zabezpieczenia przed blokami. Zatrzymany ma też na koncie dwa włamania do domków letniskowych.

Potrącił kobietę, bo ... był zdenerwowany

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Potrącił kobietę, bo ... był zdenerwowany Dzisiaj ok. godz. 14.30 między garażami przy ul. Laubitza w Gnieźnie starszy mężczyzna potrącił mieszkankę Gniezna. Powód? Zwykła złośliwość. Kierowca został ukarany dwoma mandatami karnymi.

Polsko-amerykańska bójka. Nikt nie złożył zawiadomienia

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Polsko-amerykańska bójka. Nikt nie złożył zawiadomienia Wszystko wskazuje na to, że bójka pomiędzy Polakami a żołnierzami USA, która miała miejsce w sobotę na ul. Chrobrego / Mieszka I w Gnieźnie "rozejdzie się po kościach". Żaden z uczestników nie złożył zawiadomienia na Policję.

Wypadek na ul. Lecha w Gnieźnie. Mężczyzna zasłabł za kierownicą

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Wypadek na ul. Lecha w Gnieźnie. Mężczyzna zasłabł za kierownicą W sobotę rano, 19 sierpnia, do służb ratunkowych wpłynęła informacja o wypadku na ul. Lecha w Gnieźnie. Kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo. Mężczyzna był nieprzytomny. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Strażacy ścinali drzewo. Co wyróżniało tę akcję na tle innych?

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Strażacy ścinali drzewo. Co wyróżniało tę akcję na tle innych? W piątek gnieźnieńscy strażacy walczyli ze skutkami nawałnicy, która przeszła nad Pierwszą Stolicą tydzień wcześniej. Na podwórzu jednej z kamienic przy ul. Warszawskiej jedno z drzew wymagało usunięcia. Niestety nie była to typowa akcja.

Akcja Policji i Służby Celnej w centrum Gniezna!

Artykul dodany: Sobota, 19 sierpnia 2017
Akcja Policji i Służby Celnej w centrum Gniezna! W sobotę od godzin południowych do ok. godz. 18.00 trwały czynności Służby Celnej oraz Policji w jednym z mieszkań przy ul. Mieszka I w Gnieźnie. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, funkcjonariusze zabezpieczyli worki z nielegalnym tytoniem.

Polsko-amerykańska bójka w centrum Gniezna. Interweniowała Policja!

Artykul dodany: Sobota, 19 sierpnia 2017
Polsko-amerykańska bójka w centrum Gniezna. Interweniowała Policja! Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w sobotę, w godzinach popołudniowych w okolicy ul. Chrobrego i Mieszka I w Gnieźnie doszło do bójki między Polakami a obywatelami USA (prawdopodobnie żołnierzami). Po zajściu kilku obcokrajowców próbowało odjechać taksówką z postoju przy ul. Mieszka I. Mieszkańcy i funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali pojazd i wezwali Policję.

Zderzenie trzech aut w Małachowie Złych Miejsc. Osiem osób w szpitalu!

Artykul dodany: Piątek, 18 sierpnia 2017
Zderzenie trzech aut w Małachowie Złych Miejsc. Osiem osób w szpitalu! Dzisiaj ok. godz. 21.40 w Małachowie Złych Miejsc doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. 8 osób zostało przewiezionych do szpitala. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. Policja wytyczyła objazdy.

Odzyskany rower. Aktualny właściciel był zaskoczony

Artykul dodany: Piątek, 18 sierpnia 2017
Odzyskany rower. Aktualny właściciel był zaskoczony Gnieźnieńscy policjanci zabezpieczyli rower, który po prawie roku od kradzieży na terenie jednego z parkingów rozpoznał prawowity właściciel. Jednoślad w najbliższym czasie zostanie zwrócony. Czynności w tej sprawie trwają.

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

Artykul dodany: Piątek, 18 sierpnia 2017
Kolejne zatrzymane prawa jazdy Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy w Gnieźnie zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami dwóm kierującym samochodami osobowym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcami okazali się 29-letni mieszkaniec Mogilna i 36-letni mieszkaniec Pakości.

Strażacy interweniowali około 600 razy

Artykul dodany: Czwartek, 17 sierpnia 2017
Strażacy interweniowali około 600 razy Po piątkowej nawałnicy Straż Pożarna w Gnieźnie przyjęła prawie 1 200 zgłoszeń, podjęła ok. 600 interwencji i ta liczba ciągle rośnie.

Wywrotka uszkodziła trakcję elektryczną nad torami

Artykul dodany: Środa, 16 sierpnia 2017
Wywrotka uszkodziła trakcję elektryczną nad torami W środę na przejeździe kolejowym w Wymysłowie samochód ciężarowy uszkodził trakcję elektryczną nad torowiskiem. Na miejsce wysłano strażaków z Trzemeszna, Straż Ochrony Kolei oraz Policję.

Zderzenie motocykla z osobówką! Jednoślad doszczętnie spłonął

Artykul dodany: Środa, 16 sierpnia 2017
Zderzenie motocykla z osobówką! Jednoślad doszczętnie spłonął Dzisiaj (środa) w godzinach popołudniowych do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o wypadku z udziałem motocyklisty w miejscowości Dalki. Ze zgłoszenia wynikało, że jednoślad stanął w ogniu. Na miejsce wysłano Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.

Cysterna wypadła z drogi ekspresowej S5!

Artykul dodany: Środa, 16 sierpnia 2017
Cysterna wypadła z drogi ekspresowej S5! W środę, 16 sierpnia, o godzinie 14.08 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz cysterny na drodze ekspresowej S5 w miejscowości Fałkowo. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną z Gniezna i Łubowa oraz Patrol S5.

Ujęty na gorącym uczynku

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 sierpnia 2017
Ujęty na gorącym uczynku Policjanci z Gniezna zatrzymali 23-letniego gnieźnianina, który ukradł metalowe elementy instalacji grzewczej w jednym z budynków przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Administrator budynku wstępnie wycenił straty od 3 do 5 tysięcy złotych. Zatrzymany już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacja o 6 osobach w wodzie okazała się fałszywym alarmem

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 sierpnia 2017
Informacja o 6 osobach w wodzie okazała się fałszywym alarmem Informacja o przewróconej łodzi z 6 osobami na pokładzie na Jeziorze Niedzięgiel w Skorzęcinie okazała się fałszywym alarmem. Zgłoszenie wpłynęło po nawałnicy. Do akcji wysłano strażaków z powiatu gnieźnieńskiego, słupeckiego i konińskiego. Poszukiwania trwały kilka godzin.

Nagranie nawałnicy z gnieźnieńskiego monitoringu

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 sierpnia 2017
Nagranie nawałnicy z gnieźnieńskiego monitoringu Zobaczcie jak na nagraniach z monitoringu wyglądała nawałnica, która przeszła nad Gnieznem.

Usuwali pierścionek z ... miejsca intymnego

Artykul dodany: Niedziela, 13 sierpnia 2017
Usuwali pierścionek z ... miejsca intymnego Strażacy z OSP Kiszkowo, jak wszystkie załogi na terenie powiatu gnieźnieńskiego, w nocy z 11 na 12 sierpnia usuwali skutki nawałnicy. Ich działania były jednak nietypowe z powodu jednej interwencji.

Straty po burzy na stadionie żużlowym

Artykul dodany: Niedziela, 13 sierpnia 2017
Straty po burzy na stadionie żużlowym Po nawałnicy stadion żużlowy przy ul. Wrzesińskiej wygląda jak pobojowisko. Poprzewracane toi toi'e, drzewa leżące na ogrodzeniu, mnóstwo zerwanych banerów. Działacze starają się jak najszybciej uporządkować obiekt.

Runął komin na dachu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia

Artykul dodany: Niedziela, 13 sierpnia 2017
Runął komin na dachu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Podczas nawałnicy przewrócił się komin na budynku Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (jadłodajni przy ul. Lecha 11). Rozsypane cegły leżą na dachu i zagrażają osobom przemieszczającym się na dole. Pozostaje mieć nadzieję, że nic nikomu sie nie stanie zanim rozsypany komin zostanie usunięty.

GOSiR liczy straty. Basen, kąpielisko, orliki i stadion żużlowy zniszczone

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
GOSiR liczy straty. Basen, kąpielisko, orliki i stadion żużlowy zniszczone Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządza wieloma obiektami na terenie miasta. Niestety większość z nich mocno ucierpiała podczas nawałnicy. Zniszczona jest plaża miejska, basen, orliki, stadion żużlowy oraz strefa rekreacji.

Duże zniszczenia na terenie Kędzierzyna. Kościół cudem ocalony

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Duże zniszczenia na terenie Kędzierzyna. Kościół cudem ocalony Ogromne drzewo przewróciło się przy kościele w Kędzierzynie. Konary zniszczyły mur okalający teren parafii. Całe szczęście konary nie uszkodziły budynku.

Krajobraz po nawałnicy! Kilka miejscowości bez prądu

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Krajobraz po nawałnicy! Kilka miejscowości bez prądu Zniszczone cmentarze i kościoły, uszkodzony dach katedry, tysiące powalonych drzew, zerwane dachy i uszkodzone budynki - tak w ogromnym skrócie wygląda krajobraz po nocnej nawałnicy, która przeszła nad naszym powiatem. Niektóre miejscowości jeszcze przez kilka dni mogą być odcięte od prądu. Zobaczcie naszą fotorelację.

Katastrofalne skutki nawałnicy! Ratownicy szukają 6 osób w Jeziorze Niedzięgiel!

Artykul dodany: Piątek, 11 sierpnia 2017
Katastrofalne skutki nawałnicy! Ratownicy szukają 6 osób w Jeziorze Niedzięgiel! Skutki nawałnicy, która przeszła nad powiatem gnieźnieńskim są wręcz katastrofalne. Większość miejscowości została pozbawiona energii elektrycznej. W Skorzęcinie na Jeziorze Niedzięgiel przewróciła się łódź, na pokładzie której było 6 osób. Powalone drzewa utrudniają dojazd służb ratunkowych. W Kędzierzynie, w lesie pojawił się ogień. Na razie nie wiemy na ile poważny jest ten pożar. Setki powalonych drzew blokuje drogi. W okolicach ulicy Kłeckoskiej w Gnieźnie drzewo spadło na garaż, praktycznie zupełnie go niszcząc. Kilka domów dalej silny wiatr wyrwał okno dachowe i zerwał część poszycia. W gnieźnieńskim szpitalu spadł sufit raniąc jednego z funkcjonariuszy Policji. Drzewo przewróciło się również na bramę wjazdową Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Ulica Chrobrego została praktycznie spustoszona przez wichurą. Powyrywane są parasole, poprzewracane ogródki.

Kolejny pożar w trakcie żniw

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Kolejny pożar w trakcie żniw W środę około godziny 16.00 ogień po raz kolejny zebrał swoje żniwo - spłonęła prasa w miejscowości Przysieka. Pomimo błyskawicznej akcji nie udało się uratować maszyny, obronione zostały jedynie pobliskie pola.

Strażacy walczą ze skutkami nawałnicy

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Strażacy walczą ze skutkami nawałnicy Od nocy 10 sierpnia 2017r. Straż Pożarna odnotowała około 600 interwencji w związku z przechodzącym frontem burzowym przez nasz kraj. Najwięcej w województwach: wielkopolskim - około 250, łódzkim - 130, lubuskim - 99, opolskim - 70. Liczba interwencji ciągle rośnie ze względu na przyjmowanie kolejnych zgłoszeń.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10102 103 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno