Logo

Dział - Na sygnale

Działania "Prędkość". Cztery zatrzymane prawa jazdy

Artykul dodany: Wtorek, 3 kwietnia 2018
Działania 30 marca na drogach powiatu gnieźnieńskiego prowadzone były działania "Prędkość". Głównym ich celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie trzeźwości za kierownicą i dozwolonej prędkości.

Runęła ściana budynku w Skrzetuszewie

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018
Runęła ściana budynku w Skrzetuszewie W niedzielę, 1 kwietnia, o godz. 9.20 strażacy zostali poinformowani, że w Skrzetuszewie runęła ściana budynku gospodarczego. Na miejsce wysłano jednostki z Gniezna, Kiszkowa oraz Inspekcję Nadzoru Budowlanego.

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Kostrzewskiego

Artykul dodany: Niedziela, 1 kwietnia 2018
Zderzenie dwóch samochodów na ul. Kostrzewskiego W niedzielę ok. godz. 12.00 na skrzyżowaniu ul. Kostrzewskiego z ul. Prostą w Gnieźnie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe. Jednym z aut podróżowało dziecko.

Pożar drewna przy hali magazynowej w Braciszewie

Artykul dodany: Sobota, 31 marca 2018
Pożar drewna przy hali magazynowej w Braciszewie 28 marca o godz. 20.00 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze sterty drewna przy hali magazynowej w Braciszewie. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna, Łubowa i Zdziechowy.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do 10 altan

Artykul dodany: Czwartek, 29 marca 2018
Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do 10 altan Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował trzymiesięczny areszt dla 34-latka, wobec 52-letniego kompana mężczyzny Prokuratura zastosowała policyjny dozór. Zatrzymani podejrzani są o szereg kradzieży z włamaniem do altanek na terenie ogrodów działkowych w Gnieźnie.

Akcja CBŚP w Gnieźnie! Czego dotyczyła?

Artykul dodany: Czwartek, 29 marca 2018
Akcja CBŚP w Gnieźnie! Czego dotyczyła? W środę przed południem funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu przeprowadzili akcję zatrzymania mężczyzny w Gnieźnie. Realizacja odbyła się na ul. Sobieskiego. Próbowaliśmy dowiedzieć się z jakiego powodu doszło do zatrzymania.

Potrącenie pieszej na ul. Sikorskiego

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Potrącenie pieszej na ul. Sikorskiego Dzisiaj ok. godz. 11.30 na ul. Sikorskiego w Gnieźnie samochód osobowy marki Fiat Punto potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię. Piesza została przewieziona do szpitala.

Trafili "za kratki" za napad na tle rasistowskim

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Trafili Kryminalni z Gniezna zatrzymali trzeciego z podejrzanych, który wraz z dwoma kolegami kilka dni temu napadł w Gnieźnie na mężczyznę. Łupem mężczyzn padły pieniądze. Rozbój połączony był ze znieważeniem z pobudek rasistowskich. Podejrzani w wieku od 18 do 22 lat już usłyszeli zarzuty za usiłowanie rozboju i rozbój. Decyzją Sądu trzej koledzy trafili na 3 miesiące do aresztu. Mężczyznom grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Akcja antyterrorystów na ul. Sobieskiego w Gnieźnie!

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Akcja antyterrorystów na ul. Sobieskiego w Gnieźnie! Dzisiaj po godz. 9.00 na ul. Sobieskiego w Gnieźnie policyjni antyterrości zatrzymali samochód osobowy. Akcja miała dynamiczny przebieg. Kierowcę auta skuto w kajdanki i wsadzono do radiowozu.

Interwencja Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta! Co się stało?

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Interwencja Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta! Co się stało? Dzisiaj (wtorek) ok. godz. 8.10 w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie interweniowała Straż Miejska. Wszystko za sprawą dwóch bezdomnych, upojonych alkoholowo mężczyzn.

Zarzut za usiłowanie zabicia psa! Chciał pozbawić zwierzę życia na oczach 3-letniego dziecka

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Zarzut za usiłowanie zabicia psa! Chciał pozbawić zwierzę życia na oczach 3-letniego dziecka Zarzut usiłowania zabicia psa policjanci z Witkowa przedstawili 35-letniemu mężczyźnie. Do zdarzenia doszło w obecności 3-letniego dziecka w mieszkaniu byłej żony. Sprawcy zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dwie próby wyłudzenia pieniędzy metodą "na wnuczka"

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Dwie próby wyłudzenia pieniędzy metodą W ostatni weekend na terenie powiatu gnieźnieńskiego doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. "metodą ba wnuczka". W jednym przypadku oszust podszył się pod zięcia zgłaszającego i pod pretekstem spowodowania przez niego wypadku drogowego próbował wyłudzić 60 tysięcy złotych, w drugim za siostrzeńca pokrzywdzonego i również próbował wyłudzić pieniądze.

56 mandatów, zabrane 4 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 marca 2018
56 mandatów, zabrane 4 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy 56 pojazdów skontrolowanych, 50 przekroczeń prędkości, zatrzymane 4 dowody rejestracyjne, to efekt drugiego dnia działań pod nazwą "Prędkość - zero tolerancji" na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,7 promila

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 marca 2018
W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,7 promila Mimo poważnych sankcji wciąż nie brakuje kierowców, którzy siadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców.

Kolejny pożar trawy

Artykul dodany: Niedziela, 25 marca 2018
Kolejny pożar trawy W niedzielę o godzinie 18.12 strażacy z Czerniejewa zostali zadysponowani do pożaru trawy przed przejazdem kolejowym w miejscowości Szczytniki Czerniejewskie. Działania polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu wody i tłumic. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich dniach.

Pożar przy ul. Żeromskiego w Gnieźnie!

Artykul dodany: Niedziela, 25 marca 2018
Pożar przy ul. Żeromskiego w Gnieźnie! W nocy z soboty na niedzielę strażacy zostali powiadomieni o pożarze przy ul. Żeromskiego w Gnieźnie. Z otrzymanych informacji wynikało, że w ogniu stanęła drewniana altana. Płomienie zagrażały budynkowi mieszkalnemu, który znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie. Na miejsce wysłano 3 zastępy PSP oraz Policję.

70 mandatów i 2 zatrzymane prawa jazdy

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
70 mandatów i 2 zatrzymane prawa jazdy Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podsumowali pierwszy dzień działań "Prędkość - zero tolerancji". Mundurowi nałożyli 70 mandatów karnych i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierujących samochodami osobowymi. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Gniezna zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden jechał z prędkością 101 km/h, a drugi 105 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. To kolejne już osoby, którym w bieżącym roku cofnięto uprawnienia.

Pożar przy cmentarzu w Łubowie

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Pożar przy cmentarzu w Łubowie W sobotę ok. godz. 12.30 strażacy z Łubowa zostali zadysponowani do pożaru śmieci przy cmentarzu w swojej miejscowości. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich tygodniach w naszym powiecie. Strażacy apelują o nie wyrzucanie do kontenerów niedogaszonych zniczy, które są najczęstszą przyczyną zaprószenia ognia.

Pożar w Trzemesznie! Kobieta uwięziona na poddaszu

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Pożar w Trzemesznie! Kobieta uwięziona na poddaszu Dzisiaj ok. godz. 16.30 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze kamienicy przy Placu Kilińskiego w Trzemesznie. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna, Trzemeszna, Kruchowa oraz Pogotowie Ratunkowe. Ze zgłoszenia wynikało, ze na poddaszu znajduje się starsza osoba.

Pożar w Golimowie

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Pożar w Golimowie W czwartek o godzinie 00.26 strażacy zostali powiadomieni o pożarze stodoły w miejscowości Golimowo. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna i Czerniejewa.

Naprawdę trzeźwy poranek

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Naprawdę trzeźwy poranek Kolejna akcja Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego z cyklu Trzeźwy Poranek, dała obiecujący wynik. Podczas kilkuset przeprowadzonych kontroli nie odnotowano bowiem żadnego przypadku nietrzeźwego czy pijanego kierowcy.

Zatrzymany poszukiwany 23-latek! "Gnieźnieńscy łowcy głów" wyważyli drzwi

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Zatrzymany poszukiwany 23-latek! Funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gniezna, za którym gnieźnieński wymiar sprawiedliwości wydał nakaz doprowadzenia. Wcześniej mężczyzna zamknął się w mieszkaniu. By go zatrzymać funkcjonariusze musieli wyważyć drzwi. Zatrzymany już został przetransportowany do Zakładu Karnego, gdzie odbywa zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Księdzu grożą 2 lata więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Księdzu grożą 2 lata więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości Jak informowaliśmy wcześniej, w niedzielę, 18 marca po godz. 12.00 w miejscowości Jelitowo zatrzymano do kontroli drogowej samochód marki Honda. Pojazdem kierował 71-letni ks. Jerzy C., proboszcz parafii w Jarząbkowie. Duchowny wydmuchał prawie 2 promile alkoholu.

Prędkość - Zero Tolerancji

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2018
Prędkość - Zero Tolerancji W dniach 22 - 23 marca br. rusza kolejna edycja działań kontrolno-prewencyjnych w ramach akcji "Prędkość - Zero Tolerancji". Policjanci będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego. Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

Spłonął dom w Szczytnikach Czerniejewskich

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2018
Spłonął dom w Szczytnikach Czerniejewskich We wtorek o godz. 15.15 do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w Szczytnikach Czerniejewskich. Do zdarzenia dyżurny zadysponował 7 zastępów, w tym 4 z PSP Gniezno, 2 z OSP Czerniejewo oraz OSP Żydowo.

Pożar dzikiego wysypiska śmieci

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2018
Pożar dzikiego wysypiska śmieci We wtorek o godz. 18.38 strażacy z OSP Łubowo zostali zadysponowani do pożaru dzikiego wysypiska śmieci, zlokalizowanego między polami uprawnymi w Fałkowie.

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2018
Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące Za zachowanie stwarzające zagrożenie na drogach stracił prawo jazdy na 3 miesiące. W terenie zabudowanym pędził o 54 km/h za dużo. Mowa o 29-letnim mieszkańcu powiatu słupeckiego.

Pożar kotłowni w Małachowie Złych Miejsc

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 marca 2018
Pożar kotłowni w Małachowie Złych Miejsc 18 marca przed godziną 22.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w kotłowni, w budynku mieszkalnym w Małachowie Złych Miejsc. Do zdarzenia zadysponowane zostają zastępy z OSP Witkowo i PSP Gniezno.

Proboszcz z Jarząbkowa "na podwójnym gazie"! Wydmuchał 2 promile!

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 marca 2018
Proboszcz z Jarząbkowa W niedzielę na drodze z Jarząbkowa do Jelitowa (gm. Niechanowo) policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym jechał starszy mężczyzna. Za kierownicą siedział ks. Jerzy C. - proboszcz parafii pw. Św. Marcina w Jarząbkowie. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu wykazało ok. 2 promile w wydychanym powietrzu.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10112 113 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno