Logo

Dział - Na sygnale

Aktualności Straży Miejskiej

Artykul dodany: Sobota, 23 marca 2013
Aktualności Straży Miejskiej Jak miasto długie i szerokie właściciele budynków usuwają sople i zwisy śnieżne z dachów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Nie wszyscy jednak pamiętają o obowiązku dlatego funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas codziennych patroli zwracają szczególną uwagę nie tylko na odśnieżanie chodników, ale również oczyszczanie gzymsów.

Pobili mężczyznę do nieprzytomności i zostawili na mrozie

Artykul dodany: Sobota, 23 marca 2013
Pobili mężczyznę do nieprzytomności i zostawili na mrozie Policjanci kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Łubowo, którzy pobili gnieźnianina. Zatrzymani, którzy wcześniej kupili od pokrzywdzonego za kwotę 160 złotych motorek stwierdzili, że nie jest on w pełni sprawny i poczuli się oszukani. Teraz grozi im do 3-ech lat pozbawienia wolności.

Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu samochodu z drzewem

Artykul dodany: Środa, 20 marca 2013
Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu samochodu z drzewem 19 marca o godz. 6.22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie wpłynęła informacja o wypadku drogowym. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w drzewo na ulicy Gnieźnieńskiej w Witkowie. Dyżurny do zdarzenia natychmiast wysłał zastęp OSP z Witkowa oraz PSP z Gniezna.

Wypadek na drodze Niechanowo - Witkowo

Artykul dodany: Środa, 20 marca 2013
Wypadek na drodze Niechanowo - Witkowo Wczoraj, 19 marca, około godziny 7.20 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Gnieźnie przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze Niechanowo - Witkowo. Do akcji zadysponowano jednostkę OSP Niechanowo.

19-latek uszkodził 11 samochodów. Teraz za to odpowie!

Artykul dodany: Środa, 20 marca 2013
19-latek uszkodził 11 samochodów. Teraz za to odpowie! Zarzuty uszkodzenia mienia i kradzieży z włamaniem do samochodów usłyszał 19-letni gnieźnianin. Zdarzenia zostały zarejestrowane przez monitoring. Za te przestępstwa grozi do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

Ukradł chleb - trafił do aresztu

Artykul dodany: Środa, 20 marca 2013
Ukradł chleb - trafił do aresztu W Gnieźnie 49-letni mężczyzna ukradł 2 bochenki chleba ze skrzynek znajdujących się w pobliżu sklepu. Na gorącym uczynku ujął go właściciel sklepu. Za kradzież został pouczony, ale trafił za kratki, bo był poszukiwany.

Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem wagarowiczów

Artykul dodany: Środa, 20 marca 2013
Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem wagarowiczów Kto z nas nie czeka na wiosnę, która nastraja nas pozytywnie do życia i dodaje energii. Astronomiczna przyszła do nas już dziś. Młodzież czeka jednak na kalendarzowy pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca, który zwany jest "dniem wagarowicza", a więc może to być znakomita okazja do zabawy. Nad spokojnym przebiegiem jego obchodów będą czuwali gnieźnieńscy policjanci, którzy podejmą odpowiednie działania prewencyjne. W czwartek, 21 marca, w Gnieźnie będzie więcej patroli na ulicach i w miejscach szczególnie uczęszczanych przez młodzież.

Sierpem zaatakował tira. Kierowca uniknął śmierci!

Artykul dodany: Środa, 20 marca 2013
Sierpem zaatakował tira. Kierowca uniknął śmierci! Dużo strachu najadł się kierowca tira, który jechał ulicą Kłeckoską w Gnieźnie. Gdy zauważył mężczyznę idącego środkiem drogi, chcąc uniknąć tragedii zatrzymał auto, w odwecie pieszy zaczął uderzać sierpem w drzwi pojazdu. Sprawca został zatrzymany.

Podsumowanie działań "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"

Artykul dodany: Wtorek, 19 marca 2013
Podsumowanie działań Po raz kolejny gnieźnieńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych. Ogółem ujawniono 40 wykroczeń, których sprawcami byli piesi.

Napadli na domowników i pobili ich bejsbolami

Artykul dodany: Wtorek, 19 marca 2013
Napadli na domowników i pobili ich bejsbolami Trzech mężczyzn w wieku 19, 21 i 23 lata odpowie za wdarcie się do mieszkania, zniszczenie mienia i pobicie domowników z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali ich tego samego dnia. Sprawcom grozi do 8-miu lat pozbawienia wolności.

16-latek ukradł paliwo

Artykul dodany: Wtorek, 19 marca 2013
16-latek ukradł paliwo 16-latek z gminy Niechanowo w jednej z miejscowości w gminie Czerniejewo dla 80 złotych ukradł olej napędowy. Nieletnim zajmie się teraz Sąd Rodzinny w Gnieźnie.

Nowi policjanci w gnieźnieńskiej komendzie

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 marca 2013
Nowi policjanci w gnieźnieńskiej komendzie W ubiegły wtorek nowi funkcjonariusze rozpoczęli służbę w szeregach gnieźnieńskiej policji. W piątek w Komendzie Wojewódzkiej odbyło się ślubowanie, a już w najbliższy czwartek młodzi adepci policyjnego zawodu rozpoczną naukę w jednej ze szkół Policji na kursie podstawowym.

47-latek potrącony przez pociąg - miał ponad 2 promile alkoholu

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 marca 2013
47-latek potrącony przez pociąg - miał ponad 2 promile alkoholu Maszynista zdążył wyhamować. W nocy w sobotę lokomotywa najechała na 47-letniego mężczyznę, który nagle wtargnął na torowisko. Ranny został przewieziony do szpitala.

Zatrzymani za kradzież

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 marca 2013
Zatrzymani za kradzież Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch gnieźnian w wieku 31 i 56 lat, którzy są podejrzewani o kradzież przęsła opłotowania. Sprawa jest w toku.

Podsumowanie akcji "Pasy"

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 marca 2013
Podsumowanie akcji W piątek (15.03) policjanci z gnieźnieńskiej drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Działania miały na celu egzekwowanie od kierowców i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci. Niestety aż 30-stu kierowców przemierzało drogi nie zapinając pasów.

Pożar sadzy w kominie

Artykul dodany: Sobota, 16 marca 2013
Pożar sadzy w kominie 15 marca, kilka minut przed północą strażacy zostali poinformowani o pożarze na ul. Osiedlowej w Trzemesznie. Ze zgłoszenia wynikało, że palą się sadze w kominie w domku jednorodzinnym. Dostęp do komina jest utrudniony. Na miejsce zdarzenia dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Gnieźnie zadysponował 2 zastępy gaśnicze z Trzemeszna i Gniezna oraz jeden specjalny z Gniezna.

Wypił płyn do spryskiwaczy - zatruł się metanolem

Artykul dodany: Piątek, 15 marca 2013
Wypił płyn do spryskiwaczy - zatruł się metanolem W czwartek, 14 marca, nad ranem do gnieźnieńskiego szpitala trafił 38-latek z podejrzeniem zatrucia alkoholem metylowym. Lekarze walczą o jego życie.

Przywłaszczył auto?

Artykul dodany: Czwartek, 14 marca 2013
Przywłaszczył auto? Policjanci w Witkowa zabezpieczyli BMW, które w policyjnej bazie danych figuruje jako przywłaszczone. Sprawa jest w toku.

Uszkodził samochód - usłyszał zarzut

Artykul dodany: Czwartek, 14 marca 2013
Uszkodził samochód - usłyszał zarzut Kara do 5-ciu lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mężczyźnie, który na Starym Rynku w Witkowie kopnął w karoserię zaparkowanego tam samochodu, uszkadzając go. Witkowianin zrobił to z pobudek osobistych. Wcześniej nie był notowany przez Policję. Teraz jego zachowanie oceni sąd.

Podrobiona odzież za prawie pół miliona złotych

Artykul dodany: Czwartek, 14 marca 2013
Podrobiona odzież za prawie pół miliona złotych Blisko 400 sztuk podrabianej odzieży, obuwia i biżuterii zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. To efekt wczorajszego (13 marca 2013 roku) przeszukania w jednym z gnieźnieńskich sklepów.

Spowodował kolizję i odjechał. Był pijany

Artykul dodany: Środa, 13 marca 2013
Spowodował kolizję i odjechał. Był pijany Ponad dwa promile alkoholu wydmuchał 27-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego, który dzisiejszej nocy spowodował kolizję drogową. Gdy okazało się, że auto nie nadaje się do dalszej jazdy mężczyzna pieszo ruszył w kierunku swojego domu.

Pożar magazynu meblowego - nowe zdjęcia

Artykul dodany: Wtorek, 12 marca 2013
Pożar magazynu meblowego - nowe zdjęcia Jak już informowaliśmy, dzisiaj w Gnieźnie, przy ul. Kostrzyńskiej doszło do dużego pożaru magazynu meblowego. Działania straży pożarnej jeszcze trwają. Na miejscu zdarzenia została jednostka z PSP Gniezno, która schładza butlę z acetylenem znajdującą się w magazynie podczas pożaru.

Ukradł sprzęt budowlany

Artykul dodany: Wtorek, 12 marca 2013
Ukradł sprzęt budowlany Policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Gniezno, który jest podejrzewany o włamanie do budynku w miejscowości Braciszewo i kradzież sprzętu budowlanego o wartości 2 800 zł. Część narzędzi odzyskano i zwrócono właścicielowi. Za kradzież z włamaniem grozi do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

Pożar magazynu meblowego - 15 jednostek straży na miejscu

Artykul dodany: Wtorek, 12 marca 2013
Pożar magazynu meblowego - 15 jednostek straży na miejscu Dzisiaj przed godz. 13.00 15 jednostek Straży Pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł w magazynie meblowym przy ul. Kostrzyńskiej w Gnieźnie. Do zdarzenia zostało zadysponowanych większość OSP z terenu powiatu.

Działania "Alkohol i Narkotyki"

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 marca 2013
Działania W sobotę policjanci z gnieźnieńskiej drogówki prowadzili akcję pod nazwą "Alkohol i narkotyki". W sumie skontrolowano 180-ciu kierowców i udaremniono dalszą jazdę trojgu z nich.

Potrącenie pieszych przy ulicy Budowlanych w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 marca 2013
Potrącenie pieszych przy ulicy Budowlanych w Gnieźnie W niedzielę, 10 marca o godzinie 19.00 w Gnieźnie przy ulicy Budowlanych samochód osobowy na przejściu dla pieszych potrącił dwie osoby, które z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku.

Pożar w miejscowości Wierzbiczany

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 marca 2013
Pożar w miejscowości Wierzbiczany Dzisiaj 50 min. po północy, do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Wierzbiczany pali się wiata garażowa. Dyżurny wysłał dwa zastępy PSP Gniezno i jeden zastęp OSP Niechanowo.

Wypadek w Szczytnikach Czerniejewskich - niestety tragiczny

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 marca 2013
Wypadek w Szczytnikach Czerniejewskich - niestety tragiczny W sobotę, 9 marca, w Szczytnikach Czerniejewskich doszło do groźnego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch auto osobowych do szpitala trafiło 5 osób. Dzisiaj potwierdziła się informacja, że jeden z poszkodowanych zmarł w szpitalu.

Pieszy pod kołami samochodu

Artykul dodany: Niedziela, 10 marca 2013
Pieszy pod kołami samochodu Dzisiaj ok. godz. 19.00 na ul. Budowlanych samochód osobowy potrącił pieszego na przejściu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Patrole Policji przez półtorej godziny prowadziły czynności na miejscu zdarzenia.

Groźny wypadek w Szczytnikach Czerniejewskich - 5 osób w szpitalu!

Artykul dodany: Sobota, 9 marca 2013
Groźny wypadek w Szczytnikach Czerniejewskich - 5 osób w szpitalu! Dzisiaj o godz. 14.17 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 15 z drogą gminną, w miejscowości Szczytniki Czerniejewskie doszło do groźnego wypadku. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował dwa zastępy PSP Gniezno, OSP Niechanowo i OSP Czerniejewo. Na miejsce wysłano także Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

« poprzednia 1 2105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115121 122 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno