Logo

Dział - Na sygnale

Kolejny pożar trawy

Artykul dodany: Niedziela, 25 marca 2018
Kolejny pożar trawy W niedzielę o godzinie 18.12 strażacy z Czerniejewa zostali zadysponowani do pożaru trawy przed przejazdem kolejowym w miejscowości Szczytniki Czerniejewskie. Działania polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu wody i tłumic. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich dniach.

Pożar przy ul. Żeromskiego w Gnieźnie!

Artykul dodany: Niedziela, 25 marca 2018
Pożar przy ul. Żeromskiego w Gnieźnie! W nocy z soboty na niedzielę strażacy zostali powiadomieni o pożarze przy ul. Żeromskiego w Gnieźnie. Z otrzymanych informacji wynikało, że w ogniu stanęła drewniana altana. Płomienie zagrażały budynkowi mieszkalnemu, który znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie. Na miejsce wysłano 3 zastępy PSP oraz Policję.

70 mandatów i 2 zatrzymane prawa jazdy

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
70 mandatów i 2 zatrzymane prawa jazdy Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podsumowali pierwszy dzień działań "Prędkość - zero tolerancji". Mundurowi nałożyli 70 mandatów karnych i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierujących samochodami osobowymi. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Gniezna zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden jechał z prędkością 101 km/h, a drugi 105 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. To kolejne już osoby, którym w bieżącym roku cofnięto uprawnienia.

Pożar przy cmentarzu w Łubowie

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Pożar przy cmentarzu w Łubowie W sobotę ok. godz. 12.30 strażacy z Łubowa zostali zadysponowani do pożaru śmieci przy cmentarzu w swojej miejscowości. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich tygodniach w naszym powiecie. Strażacy apelują o nie wyrzucanie do kontenerów niedogaszonych zniczy, które są najczęstszą przyczyną zaprószenia ognia.

Pożar w Trzemesznie! Kobieta uwięziona na poddaszu

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Pożar w Trzemesznie! Kobieta uwięziona na poddaszu Dzisiaj ok. godz. 16.30 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze kamienicy przy Placu Kilińskiego w Trzemesznie. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna, Trzemeszna, Kruchowa oraz Pogotowie Ratunkowe. Ze zgłoszenia wynikało, ze na poddaszu znajduje się starsza osoba.

Pożar w Golimowie

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Pożar w Golimowie W czwartek o godzinie 00.26 strażacy zostali powiadomieni o pożarze stodoły w miejscowości Golimowo. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna i Czerniejewa.

Naprawdę trzeźwy poranek

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Naprawdę trzeźwy poranek Kolejna akcja Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego z cyklu Trzeźwy Poranek, dała obiecujący wynik. Podczas kilkuset przeprowadzonych kontroli nie odnotowano bowiem żadnego przypadku nietrzeźwego czy pijanego kierowcy.

Zatrzymany poszukiwany 23-latek! "Gnieźnieńscy łowcy głów" wyważyli drzwi

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Zatrzymany poszukiwany 23-latek! Funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gniezna, za którym gnieźnieński wymiar sprawiedliwości wydał nakaz doprowadzenia. Wcześniej mężczyzna zamknął się w mieszkaniu. By go zatrzymać funkcjonariusze musieli wyważyć drzwi. Zatrzymany już został przetransportowany do Zakładu Karnego, gdzie odbywa zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Księdzu grożą 2 lata więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Księdzu grożą 2 lata więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości Jak informowaliśmy wcześniej, w niedzielę, 18 marca po godz. 12.00 w miejscowości Jelitowo zatrzymano do kontroli drogowej samochód marki Honda. Pojazdem kierował 71-letni ks. Jerzy C., proboszcz parafii w Jarząbkowie. Duchowny wydmuchał prawie 2 promile alkoholu.

Prędkość - Zero Tolerancji

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2018
Prędkość - Zero Tolerancji W dniach 22 - 23 marca br. rusza kolejna edycja działań kontrolno-prewencyjnych w ramach akcji "Prędkość - Zero Tolerancji". Policjanci będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego. Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

Spłonął dom w Szczytnikach Czerniejewskich

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2018
Spłonął dom w Szczytnikach Czerniejewskich We wtorek o godz. 15.15 do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w Szczytnikach Czerniejewskich. Do zdarzenia dyżurny zadysponował 7 zastępów, w tym 4 z PSP Gniezno, 2 z OSP Czerniejewo oraz OSP Żydowo.

Pożar dzikiego wysypiska śmieci

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2018
Pożar dzikiego wysypiska śmieci We wtorek o godz. 18.38 strażacy z OSP Łubowo zostali zadysponowani do pożaru dzikiego wysypiska śmieci, zlokalizowanego między polami uprawnymi w Fałkowie.

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2018
Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące Za zachowanie stwarzające zagrożenie na drogach stracił prawo jazdy na 3 miesiące. W terenie zabudowanym pędził o 54 km/h za dużo. Mowa o 29-letnim mieszkańcu powiatu słupeckiego.

Pożar kotłowni w Małachowie Złych Miejsc

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 marca 2018
Pożar kotłowni w Małachowie Złych Miejsc 18 marca przed godziną 22.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w kotłowni, w budynku mieszkalnym w Małachowie Złych Miejsc. Do zdarzenia zadysponowane zostają zastępy z OSP Witkowo i PSP Gniezno.

Proboszcz z Jarząbkowa "na podwójnym gazie"! Wydmuchał 2 promile!

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 marca 2018
Proboszcz z Jarząbkowa W niedzielę na drodze z Jarząbkowa do Jelitowa (gm. Niechanowo) policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym jechał starszy mężczyzna. Za kierownicą siedział ks. Jerzy C. - proboszcz parafii pw. Św. Marcina w Jarząbkowie. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu wykazało ok. 2 promile w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna doznał udaru mózgu trakcie jazdy autem! Pomocy udzielił przejeżdżający ZRM

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 marca 2018
Mężczyzna doznał udaru mózgu  trakcie jazdy autem! Pomocy udzielił przejeżdżający ZRM Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych na wiadukcie im. ks. Jerzego Popiełuszki w Gnieźnie mężczyzna doznał udaru mózgu. Pomocy udzielił przejeżdżający Zespół Ratownictwa Medycznego.

Martwy pies zawinięty w worek, włożony w karton i porzucony w okolicach szkoły

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 marca 2018
Martwy pies zawinięty w worek, włożony w karton i porzucony w okolicach szkoły W ubiegłą niedzielę mieszkaniec Gniezna, podczas spaceru ze swoim pupilem, znalazł martwego psa, którego ktoś porzucił zawiniętego w worek znajdujący się dodatkowo w kartonie. Sprawą zajęła się Policja.

Podsumowanie działań "Piesi"! 77 mandatów karnych

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 marca 2018
Podsumowanie działań Jednym z głównych zadań Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, rowerzystom, a więc osobom, które w konfrontacji z autem mają ograniczone możliwości ochrony. Stąd też policjanci cyklicznie podejmują działania w tym zakresie i kontrolują przestrzeganie przepisów przez pieszych i kierujących.

Pożar trawy w Baranowie

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Pożar trawy w Baranowie W sobotę o godz. 11.55 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy w Baranowie. Na miejsce wysłano zastęp z OSP Łubowo.

Pożar sadzy w kominie

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Pożar sadzy w kominie W sobotę o godzinie 6.56 strażacy zostali zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym przy ul. Poznańskiej w Czerniejewie. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna i Czerniejewa.

Pożar w opuszczonym hotelu Mieszko! Tym razem interweniowało Pogotowie Ratunkowe

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Pożar w opuszczonym hotelu Mieszko! Tym razem interweniowało Pogotowie Ratunkowe W niedzielę przed godz. 12.00 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze w nieczynnym hotelu Mieszko przy ul. Strumykowej w Gnieźnie. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna, Niechanowa i Zdziechowy, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

Zastępy Straży Pożarnej z 3 jednostek walczyły z ogniem w Trzemesznie

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Zastępy Straży Pożarnej z 3 jednostek walczyły z ogniem w Trzemesznie W niedzielę przed godz. 13.00 do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w Trzemesznie. Ogień rozprzestrzeniał się między firmą Paroc a stacją paliw Orlen. Na miejsce wysłano zastęp z miejscowego OSP, jednak okazało się, że pożar jest większy niż przypuszczano.

Posypały się mandaty za niezapięte pasy

Artykul dodany: Piątek, 16 marca 2018
Posypały się mandaty za niezapięte pasy Wczoraj na terenie naszego powiatu jak i całego województwa prowadzone były działania pod nazwą "Pasy". W ramach akcji mundurowi przeprowadzali kontrole drogowe, podczas których zwracali uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania zasad bezpiecznego przewożenia dzieci.

W odwiedziny do szpitala z ... narkotykami

Artykul dodany: Piątek, 16 marca 2018
W odwiedziny do szpitala z ... narkotykami Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Poznania, który w prezencie do swojego kuzyna przebywającego w szpitalu przyniósł amfetaminę. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Kontrolowali punkty skupu złomu

Artykul dodany: Czwartek, 15 marca 2018
Kontrolowali punkty skupu złomu Gnieźnieńscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili dzisiaj kontrole punktów skupu złomu. Są one dokonywane sukcesywnie w związku z kradzieżami elementów infrastruktury kolejowej.

Uwaga na dzikie zwierzęta

Artykul dodany: Czwartek, 15 marca 2018
Uwaga na dzikie zwierzęta Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. W ostatnim czasie na drogach naszego powiatu odnotowuje się więcej kolizji ze zwierzyną. Na szczęście żaden z uczestników tych kolizji nie doznał obrażeń.

Strażacy uratowali pieska

Artykul dodany: Czwartek, 15 marca 2018
Strażacy uratowali pieska Dzięki wrażliwej postawie mieszkańców Brudzewka, strażaków z OSP Kiszkowo i pracowników Urzędu Gminy w Kiszkowie w środę udało się uratować małego pieska, który siedział na krze.

Potrącenie pieszej w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Potrącenie pieszej w Gnieźnie We wtorek, 13 marca, przed godziną 6.00 na ulicy Kościuszki w Gnieźnie doszło do potrącenia 24-letniej pieszej, która przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń, skończyło się na potłuczeniach.

Gaz w budynku urzędu! Reakcja pracownika zapobiegła nieszczęściu

Artykul dodany: Wtorek, 13 marca 2018
Gaz w budynku urzędu! Reakcja pracownika zapobiegła nieszczęściu W poniedziałek, 12 marca, po godz. 16.00 do Straży Pożarnej wpłynął alarm, z którego wynikało, że w budynku Urzędu Miasta i Gminy Witkowo ulatnia się gaz. Na miejsce wysłano zastępy z Gniezna i Witkowa oraz Pogotowie Ratunkowe.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15119 120 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno