Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wywiady

Niezwykły spektakl w gnieźnieńskim Teatrze

Artykul dodany: Środa, 10 listopada 2010
Niezwykły spektakl w gnieźnieńskim Teatrze 6 listopada na deskach gnieźnieńskiego teatru odbyła się premiera ,,Króla Edypa'' i ,,Antygony'' w reżyserii Józefa Jasielskiego. Te trudne sztuki zostały przedstawione w dość nietypowy sposób. Widzowie zostali przeniesieni w czasy starożytne, jednak nie obyło się bez elementów współczesnych. Gra gnieźnieńskich aktorów, jak zwykle, nie pozostawiała nic do życzenia. Oba spektakle zaczynają się dość mrocznie i tragicznie się kończą. Z Józefem Jasielskim, który wyreżyserował ,,Króla Edypa'' i ,,Antygonę'', na nowo dokonał przekładu, a także opracował scenograficznie, kostiumowo i muzycznie spektakle rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Dzień z życia strażaka

Artykul dodany: Środa, 6 października 2010
Dzień z życia strażaka Wydawać się może, że strażak czekając na zgłoszenie lub alarm, siedzi w świetlicy przed telewizorem. Nic bardziej mylnego. Znakomitym przykładem są ratownicy z JRG Gniezno. O tym, jak wygląda praca strażaka opowiada z-ca komendanta, st. kpt. Bartosz Klich.

Gnieźnieńscy strażacy będą jeździć nowym wozem

Artykul dodany: Wtorek, 7 września 2010
Gnieźnieńscy strażacy będą jeździć nowym wozem Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Gnieźnie jest modernizowana i ulepszana. Strażacy dzięki temu będą jeździć nowym, ciężkim wozem. Wymieniono motopompy oraz ciągnik siodłowy w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Na ten temat rozmawialiśmy z zastępcą komendanta JRG Gniezno, Starszym Kapitanem Bartoszem Klichem.

Młoda dziewczyna o Wielkim Sercu - wywiad z Sandrą Kościelniak

Artykul dodany: Wtorek, 22 czerwca 2010
Młoda dziewczyna o Wielkim Sercu - wywiad z Sandrą Kościelniak 5 czerwca w eSTeDe odbyła się aukcja charytatywna na rzecz gnieźnieńskiego Domu Dziecka. Dzisiaj publikujemy wywiad z pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia - Sandrą Kościelniak (17 l.).

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno