Logo

Dział - Wywiady

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich - perspektywy i zagrożenia

Artykul dodany: Sobota, 9 lipca 2011
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich - perspektywy i zagrożenia Rozmowa z Piotrem Łykowskim - Dyrektorem Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dyrektor Teatru podsumowuje miniony sezon

Artykul dodany: Czwartek, 7 lipca 2011
Dyrektor Teatru podsumowuje miniony sezon Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie o mijającym sezonie 2010-2011, a także o nowym, nadchodzącym sezonie 2011-2012 rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Manfred Stader - artysta Street Art 3D

Artykul dodany: Czwartek, 16 czerwca 2011
Manfred Stader - artysta Street Art 3D O idei Street Art 3D, metodach pracy i inspiracjach opowiada Manfred Stader, autor trójwymiarowych obrazów prezentowanych już tylko do wtorku, 21 czerwca w Galerii Gniezno. Wystawie towarzyszy konkurs "Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D".

"Moim priorytetem było aktorstwo"

Artykul dodany: Wtorek, 7 czerwca 2011
Z Katarzyną Adamczyk, aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która jest po premierze bajki "Gelsomino w kraju kłamczuchów" Gianni Rodari, gdzie zagrała Romolettę, weszła obecnie w próby "Nie-Boskiej Komedii Zygmunta Krasińskiego - Rzecz o Krzyżu" w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego, gdzie zagra Kochankę Henryka rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Byle nie popaść w rutynę" - wywiad z Piotrem Kruszczyńskim

Artykul dodany: Piątek, 27 maja 2011
Z Piotrem Kruszczyńskim - wybitnym reżyserem wielokrotnie nagradzanym, który w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie zrealizował parę lat temu "Kartotekę" T. Różewicza, "Trzy siostry" A. Czechowa, przystąpił obecnie do reżyserii "Nie-Boskiej Komedii" Zygmunta Krasińskiego w swoim opracowaniu p.t. "Nie-Boska Komedia Zygmunta Krasińskiego - Rzecz o Krzyżu" rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Michał Frydrych - "Teatr, w którym nalazłem swoje miejsce"

Artykul dodany: Piątek, 6 maja 2011
Michał Frydrych - Z Michałem Frydrychem, który pracuje siedemnaście lat w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz 65-lecia sceny gnieźnieńskiej otrzymał Medal Koronacyjny a także za rok 2010 wyróżnienie "Kreacja roku" przyznawane przez Klub Przyjaciół Teatru im. Al. Fredry za rolę Kreona w spektaklu "Król Edyp i Antygona" w reżyserii Józefa Jasielskiego, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Kazimierz Kujawski

Artykul dodany: Sobota, 2 kwietnia 2011
Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Kazimierz Kujawski Rozpoczynamy cykl wywiadów prezentujących sylwetki gnieźnieńskich szachistów. Jego celem jest przybliżenie naszym czytelnikom ludzi, dla których szachy to nie tylko czysto sportowa rywalizacja, ale często wielka pasja i przygoda życia. Szachiści jako sportowcy nie są bohaterami czołówek gazet, a wyniki ich zmagań nie są śledzone tak, jak ma to miejsce w przypadku piłkarzy czy żużlowców. Warto jednak poznać tych, którzy stanowią obecnie o obliczu "królewskiej gry" w Pierwszej Stolicy Polski.

Tomasz Szymański - "by nie opuściły mnie fantazja i zdrowie"

Artykul dodany: Czwartek, 24 marca 2011
Tomasz Szymański - Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, który obchodzi jubileusz 20 -lecia dyrektorowania scenie gnieźnieńskiej i przystąpił obecnie do reżyserii bajki "Gelsomino w Kraju Kłamczuchów" Gianniego Rodari w przekładzie Hanny Ożogowskiej w swojej adaptacji, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Barbara Zachmoc - to już 20 lat w Teatrze!

Artykul dodany: Niedziela, 20 marca 2011
Barbara Zachmoc - to już 20 lat w Teatrze! Z Barbarą Zachmoc, która obchodzi jubileusz dwudziestolecia pracy scenograficznej i kostiumograficznej w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Maciej Hązła w kraju kłamczuchów

Artykul dodany: Środa, 2 marca 2011
Maciej Hązła w kraju kłamczuchów Z Maciejem Hązłą, który jest po premierze "Króla Edypa" Sofoklesa w reżyserii i scenografii Józefa Jasielskiego, gdzie zagrał w tym przedstawieniu tytułową rolę, a obecnie wszedł w próby bajki "Gelsomino w kraju kłamczuchów" Gianni Rodari w tłumaczeniu Hanny Ożogowskiej w adaptacji i reżyserii Tomasza Szymańskiego, gdzie zagra postać Gelsomino rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Najważniejsze w powożeniu jest...

Artykul dodany: Sobota, 19 lutego 2011
Najważniejsze w powożeniu jest... W naszym regionie jazda konna jest bardzo popularnym sportem, który cały czas się rozwija. Jednak zaprzęgi, sport również związany z końmi, niestety nie jest tak popularny jak bywało to kiedyś. Niewiele mówi się o powożeniu i zaprzęgach, a przecież gnieźnianie niejednokrotnie zdobywali medale na Mistrzostwach Świata i Europy. O historii zaprzęgów w Stadzie Ogierów oraz o tym, co dzieje się obecnie w tym sporcie rozmawiamy z Andrzejem Matławskim - kierownikiem Stada Ogierów w Gnieźnie, Ryszardem Szymoniakiem - pracownikiem Stada Ogierów w Gnieźnie, sędzią na zawodach zaprzęgowych, synem Zygmunta Szymoniaka - reprezentanta Polski w powożeniu oraz Janem Dudczakiem - pracownikiem Stada Ogierów w Gnieźnie, kierownikiem Zakładu Treningowego o Profilu Zaprzęgowym w Gnieźnie.

Stanisław Brejdygant - czym zasłynął?

Artykul dodany: Środa, 2 lutego 2011
Stanisław Brejdygant - czym zasłynął? Ze Stanisławem Brejdygantem, reżyserem, aktorem, pisarzem, który podjął się na Scenie Inicjatyw Aktorskich przy gnieźnieńskim Teatrze reżyserii "Nadludzi" swojego autorstwa, gra także w spektaklu Stalina i Emila Maurice'a, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Maciej Braciszewski - twórca muzyki elektronicznej i autor hejnału

Artykul dodany: Środa, 2 lutego 2011
Maciej Braciszewski - twórca muzyki elektronicznej i autor hejnału Maciej Braciszewski - realizator dźwięku i akustyk w Centrum Kultury "Scena To Dziwna", ale przede wszystkim twórca muzyki elektronicznej, autor Hejnału Powiatu Gnieźnieńskiego mający w swoim dorobku dwie płyty oraz współudział w trzeciej. Z tą ciekawą osobistością rozmawiał Andrzej Bukowski.

Wojciech Siedlecki - wybitny aktor gnieźnieńskiej sceny

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Wojciech Siedlecki - wybitny aktor gnieźnieńskiej sceny Z Wojciechem Siedleckim, aktorem Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, który jest po premierze "Króla Edypa" i "Antygony", gdzie gra rolę Tyrezjasza, wszedł w próby sztuki "Nadludzie" Stanisława Brejdyganta, która powstaje na Scenie Inicjatyw Aktorskich - zagra tam Hitlera i Maurice'a, niedawno także wystąpił w roli Tartuffe'a w "Świętoszku" Moliera rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Martyna Rozwadowska - młoda aktorka w gnieźnieńskim Teatrze

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Martyna Rozwadowska - młoda aktorka w gnieźnieńskim Teatrze Z Martyną Rozwadowską młodą aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która od września 2010 roku jest na etacie w tutejszym teatrze rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Najważniejsze w jeździe konnej jest...

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Najważniejsze w jeździe konnej jest... W Gnieźnie i okolicy istnieje bardzo dużo mniejszych lub większych stadnin koni. Powstają nowe szkółki jeździeckie. Coraz więcej ludzi chce się uczyć jazdy konnej. Co jest jednak najważniejsze w tym sporcie? Na to i inne pytania odpowiadają: Andrzej Matławski - kierownik Stada Ogierów w Gnieźnie, Ryszard Nitka - instruktor, Karolina Wengerek - instruktor.

Piotr Mrówczyński - nowa twarz w gnieźnieńskim Teatrze

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 listopada 2010
Piotr Mrówczyński - nowa twarz w gnieźnieńskim Teatrze Z Piotrem Mrówczyńskim, który zadebiutował w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie rolą Hajmona w ,,Antygonie" Sofoklesa, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Niezwykły spektakl w gnieźnieńskim Teatrze

Artykul dodany: Środa, 10 listopada 2010
Niezwykły spektakl w gnieźnieńskim Teatrze 6 listopada na deskach gnieźnieńskiego teatru odbyła się premiera ,,Króla Edypa'' i ,,Antygony'' w reżyserii Józefa Jasielskiego. Te trudne sztuki zostały przedstawione w dość nietypowy sposób. Widzowie zostali przeniesieni w czasy starożytne, jednak nie obyło się bez elementów współczesnych. Gra gnieźnieńskich aktorów, jak zwykle, nie pozostawiała nic do życzenia. Oba spektakle zaczynają się dość mrocznie i tragicznie się kończą. Z Józefem Jasielskim, który wyreżyserował ,,Króla Edypa'' i ,,Antygonę'', na nowo dokonał przekładu, a także opracował scenograficznie, kostiumowo i muzycznie spektakle rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Dzień z życia strażaka

Artykul dodany: Środa, 6 października 2010
Dzień z życia strażaka Wydawać się może, że strażak czekając na zgłoszenie lub alarm, siedzi w świetlicy przed telewizorem. Nic bardziej mylnego. Znakomitym przykładem są ratownicy z JRG Gniezno. O tym, jak wygląda praca strażaka opowiada z-ca komendanta, st. kpt. Bartosz Klich.

Gnieźnieńscy strażacy będą jeździć nowym wozem

Artykul dodany: Wtorek, 7 września 2010
Gnieźnieńscy strażacy będą jeździć nowym wozem Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Gnieźnie jest modernizowana i ulepszana. Strażacy dzięki temu będą jeździć nowym, ciężkim wozem. Wymieniono motopompy oraz ciągnik siodłowy w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Na ten temat rozmawialiśmy z zastępcą komendanta JRG Gniezno, Starszym Kapitanem Bartoszem Klichem.

Młoda dziewczyna o Wielkim Sercu - wywiad z Sandrą Kościelniak

Artykul dodany: Wtorek, 22 czerwca 2010
Młoda dziewczyna o Wielkim Sercu - wywiad z Sandrą Kościelniak 5 czerwca w eSTeDe odbyła się aukcja charytatywna na rzecz gnieźnieńskiego Domu Dziecka. Dzisiaj publikujemy wywiad z pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia - Sandrą Kościelniak (17 l.).

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno