Logo

Dział - Wywiady

"Aby śmiać się i wzruszać razem z widzami"

Artykul dodany: Środa, 14 grudnia 2011
Z Andrzejem Malickim, który po reżyserii "Kopciuszka" na motywach baśni Charles'a Perrault'a przystąpił do realizacji współczesnej czarnej komedii "Cha - Cha" pióra Rafała Szamburskiego, autora dramatów i scenariuszy filmowych, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Może po prostu się mylę" - wywiad z Cezarym Pazurą

Artykul dodany: Środa, 14 grudnia 2011
Podczas tegorocznej, VII Gali Gnieźnieńskiego Sportu wystąpił Cezary Pazura. Artysta udzielił nam po występie krótkiego wywiadu.

Marcin Daniec zabawiał gnieźnian

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 listopada 2011
Marcin Daniec zabawiał gnieźnian Wczoraj w auli I Liceum Ogólnokształcącego wystąpił Marcin Daniec. Artysta bawił zgromadzoną publiczność przez prawie dwie godziny. Tradycyjnie skecze skoncentrowane były głównie wokół tematów politycznych.

"Z nadzieją patrzę w przyszłość ..."

Artykul dodany: Piątek, 4 listopada 2011
Z Sonią Jachymiak debiutującą w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie w "Kopciuszku" na motywach baśni Charles'a Perrault'a - historia możliwa w reżyserii Andrzeja Malickiego, gdzie wystąpi gościnnie w roli jednej z sióstr przyrodnich Kopciuszka rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Kopciuszek" oczami Andrzeja Malickiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 października 2011
Z Andrzejem Malickim, który przystąpił do realizacji "Kopciuszka" na motywach baśni Charles'a Perrault'a w scenografii Barbary Zachmoc i we własnym opracowaniu muzycznym rozmawia Daniela Zybalanka - Jaśko.

"Aby być prawdziwym na scenie", czyli wywiad z Szymonem Kołodziejem

Artykul dodany: Piątek, 14 października 2011
Z Szymonem Kołodziejem młodym aktorem, który od października jest na etacie w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, wszedł w próby "Kopciuszka" na motywach baśni Charles?a Perrault?a w reżyserii Andrzeja Malickiego rozmawia Daniela Zybalanka - Jaśko.

Cieszę się dojrzałością i doświadczeniem - wywiad z Iwoną Sapą

Artykul dodany: Sobota, 1 października 2011
Cieszę się dojrzałością i doświadczeniem - wywiad z Iwoną Sapą Z Iwoną Sapą aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która od 19-stu lat pracuje w teatrze gnieźnieńskim i jest po premierze "Nie-Boskiej Komedii" Zygmunta Krasińskiego - "Rzecz o krzyżu", gdzie zagrała Żonę lekarza oraz ma asystenturę w "Kopciuszku" na motywach bajki Charles'a Perrault'a rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Vaidas Sakalauskas

Artykul dodany: Sobota, 1 października 2011
Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Vaidas Sakalauskas Z cyklu "Sylwetki gnieźnieńskich szachistów" prezentujemy dziś wywiad z Vaidasem Sakalauskasem, który od 2005 roku jest członkiem Chrobrego Gniezno i wspiera drużynę występującą w rozgrywkach II ligi seniorów.

Do pełnego szczęścia brakuje mi...czasu

Artykul dodany: Czwartek, 8 września 2011
Do pełnego szczęścia brakuje mi...czasu Z Magdaleną Pomierską, która pracuje od 10 lat na scenie Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, a obecnie jest w próbach "Nie-Boskiej Komedii" Zygmunta Krasińskiego - "Rzecz o Krzyżu", gdzie zagra Orcia - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Zuzanna Szeląg

Artykul dodany: Sobota, 13 sierpnia 2011
Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Zuzanna Szeląg W ramach naszego cyklu przedstawiamy rozmowę z reprezentantką najmłodszego pokolenia gnieźnieńskich szachistów, utalentowaną Zuzanną Szeląg.

"Trema jest moim przyjacielem"...

Artykul dodany: Piątek, 5 sierpnia 2011
Łukasz Kuropaczewski koncertował w Gnieźnie podczas zeszłorocznego Festiwalu Polskiej Akademii Gitary. W tym roku również pojawi się w Pierwszej Stolicy Polski. Co go inspiruje zdradził w rozmowie Tomaszowi Janasowi.

"Tak wyobrażam sobie jazz" - rozmowa z Jarosławem Śmietaną

Artykul dodany: Piątek, 5 sierpnia 2011
Jarosław Śmietana wystąpi podczas tegorocznego Festiwalu Polskiej Akademii Gitary. Kilka słów o sobie samym, swoich początkach, stosunku do jazz'u oraz do samego Festiwalu powiedział Tomaszowi Janasowi.

Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Emil Wiśniewski

Artykul dodany: Wtorek, 26 lipca 2011
Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Emil Wiśniewski Nadszedł czas na kolejny wywiad z cyklu "Sylwetki gnieźnieńskich szachistów". Tym razem rozmawiamy z Emilem Wiśniewskim - prezesem Zarządu Ludowego Klubu Sportowego Chrobry Gniezno.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich - perspektywy i zagrożenia

Artykul dodany: Sobota, 9 lipca 2011
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich - perspektywy i zagrożenia Rozmowa z Piotrem Łykowskim - Dyrektorem Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dyrektor Teatru podsumowuje miniony sezon

Artykul dodany: Czwartek, 7 lipca 2011
Dyrektor Teatru podsumowuje miniony sezon Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie o mijającym sezonie 2010-2011, a także o nowym, nadchodzącym sezonie 2011-2012 rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Manfred Stader - artysta Street Art 3D

Artykul dodany: Czwartek, 16 czerwca 2011
Manfred Stader - artysta Street Art 3D O idei Street Art 3D, metodach pracy i inspiracjach opowiada Manfred Stader, autor trójwymiarowych obrazów prezentowanych już tylko do wtorku, 21 czerwca w Galerii Gniezno. Wystawie towarzyszy konkurs "Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D".

"Moim priorytetem było aktorstwo"

Artykul dodany: Wtorek, 7 czerwca 2011
Z Katarzyną Adamczyk, aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która jest po premierze bajki "Gelsomino w kraju kłamczuchów" Gianni Rodari, gdzie zagrała Romolettę, weszła obecnie w próby "Nie-Boskiej Komedii Zygmunta Krasińskiego - Rzecz o Krzyżu" w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego, gdzie zagra Kochankę Henryka rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Byle nie popaść w rutynę" - wywiad z Piotrem Kruszczyńskim

Artykul dodany: Piątek, 27 maja 2011
Z Piotrem Kruszczyńskim - wybitnym reżyserem wielokrotnie nagradzanym, który w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie zrealizował parę lat temu "Kartotekę" T. Różewicza, "Trzy siostry" A. Czechowa, przystąpił obecnie do reżyserii "Nie-Boskiej Komedii" Zygmunta Krasińskiego w swoim opracowaniu p.t. "Nie-Boska Komedia Zygmunta Krasińskiego - Rzecz o Krzyżu" rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Michał Frydrych - "Teatr, w którym nalazłem swoje miejsce"

Artykul dodany: Piątek, 6 maja 2011
Michał Frydrych - Z Michałem Frydrychem, który pracuje siedemnaście lat w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz 65-lecia sceny gnieźnieńskiej otrzymał Medal Koronacyjny a także za rok 2010 wyróżnienie "Kreacja roku" przyznawane przez Klub Przyjaciół Teatru im. Al. Fredry za rolę Kreona w spektaklu "Król Edyp i Antygona" w reżyserii Józefa Jasielskiego, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Kazimierz Kujawski

Artykul dodany: Sobota, 2 kwietnia 2011
Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Kazimierz Kujawski Rozpoczynamy cykl wywiadów prezentujących sylwetki gnieźnieńskich szachistów. Jego celem jest przybliżenie naszym czytelnikom ludzi, dla których szachy to nie tylko czysto sportowa rywalizacja, ale często wielka pasja i przygoda życia. Szachiści jako sportowcy nie są bohaterami czołówek gazet, a wyniki ich zmagań nie są śledzone tak, jak ma to miejsce w przypadku piłkarzy czy żużlowców. Warto jednak poznać tych, którzy stanowią obecnie o obliczu "królewskiej gry" w Pierwszej Stolicy Polski.

Tomasz Szymański - "by nie opuściły mnie fantazja i zdrowie"

Artykul dodany: Czwartek, 24 marca 2011
Tomasz Szymański - Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, który obchodzi jubileusz 20 -lecia dyrektorowania scenie gnieźnieńskiej i przystąpił obecnie do reżyserii bajki "Gelsomino w Kraju Kłamczuchów" Gianniego Rodari w przekładzie Hanny Ożogowskiej w swojej adaptacji, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Barbara Zachmoc - to już 20 lat w Teatrze!

Artykul dodany: Niedziela, 20 marca 2011
Barbara Zachmoc - to już 20 lat w Teatrze! Z Barbarą Zachmoc, która obchodzi jubileusz dwudziestolecia pracy scenograficznej i kostiumograficznej w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Maciej Hązła w kraju kłamczuchów

Artykul dodany: Środa, 2 marca 2011
Maciej Hązła w kraju kłamczuchów Z Maciejem Hązłą, który jest po premierze "Króla Edypa" Sofoklesa w reżyserii i scenografii Józefa Jasielskiego, gdzie zagrał w tym przedstawieniu tytułową rolę, a obecnie wszedł w próby bajki "Gelsomino w kraju kłamczuchów" Gianni Rodari w tłumaczeniu Hanny Ożogowskiej w adaptacji i reżyserii Tomasza Szymańskiego, gdzie zagra postać Gelsomino rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Najważniejsze w powożeniu jest...

Artykul dodany: Sobota, 19 lutego 2011
Najważniejsze w powożeniu jest... W naszym regionie jazda konna jest bardzo popularnym sportem, który cały czas się rozwija. Jednak zaprzęgi, sport również związany z końmi, niestety nie jest tak popularny jak bywało to kiedyś. Niewiele mówi się o powożeniu i zaprzęgach, a przecież gnieźnianie niejednokrotnie zdobywali medale na Mistrzostwach Świata i Europy. O historii zaprzęgów w Stadzie Ogierów oraz o tym, co dzieje się obecnie w tym sporcie rozmawiamy z Andrzejem Matławskim - kierownikiem Stada Ogierów w Gnieźnie, Ryszardem Szymoniakiem - pracownikiem Stada Ogierów w Gnieźnie, sędzią na zawodach zaprzęgowych, synem Zygmunta Szymoniaka - reprezentanta Polski w powożeniu oraz Janem Dudczakiem - pracownikiem Stada Ogierów w Gnieźnie, kierownikiem Zakładu Treningowego o Profilu Zaprzęgowym w Gnieźnie.

Stanisław Brejdygant - czym zasłynął?

Artykul dodany: Środa, 2 lutego 2011
Stanisław Brejdygant - czym zasłynął? Ze Stanisławem Brejdygantem, reżyserem, aktorem, pisarzem, który podjął się na Scenie Inicjatyw Aktorskich przy gnieźnieńskim Teatrze reżyserii "Nadludzi" swojego autorstwa, gra także w spektaklu Stalina i Emila Maurice'a, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Maciej Braciszewski - twórca muzyki elektronicznej i autor hejnału

Artykul dodany: Środa, 2 lutego 2011
Maciej Braciszewski - twórca muzyki elektronicznej i autor hejnału Maciej Braciszewski - realizator dźwięku i akustyk w Centrum Kultury "Scena To Dziwna", ale przede wszystkim twórca muzyki elektronicznej, autor Hejnału Powiatu Gnieźnieńskiego mający w swoim dorobku dwie płyty oraz współudział w trzeciej. Z tą ciekawą osobistością rozmawiał Andrzej Bukowski.

Wojciech Siedlecki - wybitny aktor gnieźnieńskiej sceny

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Wojciech Siedlecki - wybitny aktor gnieźnieńskiej sceny Z Wojciechem Siedleckim, aktorem Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, który jest po premierze "Króla Edypa" i "Antygony", gdzie gra rolę Tyrezjasza, wszedł w próby sztuki "Nadludzie" Stanisława Brejdyganta, która powstaje na Scenie Inicjatyw Aktorskich - zagra tam Hitlera i Maurice'a, niedawno także wystąpił w roli Tartuffe'a w "Świętoszku" Moliera rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Martyna Rozwadowska - młoda aktorka w gnieźnieńskim Teatrze

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Martyna Rozwadowska - młoda aktorka w gnieźnieńskim Teatrze Z Martyną Rozwadowską młodą aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która od września 2010 roku jest na etacie w tutejszym teatrze rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Najważniejsze w jeździe konnej jest...

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Najważniejsze w jeździe konnej jest... W Gnieźnie i okolicy istnieje bardzo dużo mniejszych lub większych stadnin koni. Powstają nowe szkółki jeździeckie. Coraz więcej ludzi chce się uczyć jazdy konnej. Co jest jednak najważniejsze w tym sporcie? Na to i inne pytania odpowiadają: Andrzej Matławski - kierownik Stada Ogierów w Gnieźnie, Ryszard Nitka - instruktor, Karolina Wengerek - instruktor.

Piotr Mrówczyński - nowa twarz w gnieźnieńskim Teatrze

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 listopada 2010
Piotr Mrówczyński - nowa twarz w gnieźnieńskim Teatrze Z Piotrem Mrówczyńskim, który zadebiutował w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie rolą Hajmona w ,,Antygonie" Sofoklesa, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno