Logo

Dział - Wywiady

Ekstraligowe zmiany na stadionie Startu - pytania i odpowiedzi

Artykul dodany: Wtorek, 2 kwietnia 2013
Ekstraligowe zmiany na stadionie Startu - pytania i odpowiedzi W związku z dużą ilością organizacyjnych zmian, spowodowanych dostosowaniem Stadionu Miejskiego przy ul. Wrzesińskiej do wymogów Speedway Ekstraligi, wśród kibiców gnieźnieńskiego Startu pojawia się wiele pytań. Poniżej próbujemy odpowiedzieć na te powtarzające się najczęściej.

O "Damach i Huzarach" z dyrektorem gnieźnieńskiego teatru

Artykul dodany: Sobota, 16 marca 2013
O Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, który przystąpił do reżyserii "Dam i Huzarów" A. Fredry, rozmawia Daniela Zybalanka - Jaśko. Spektakl powstaje w ramach obchodów 220-tej rocznicy urodzin Aleksandra Fredry (ur. 1793), patrona gnieźnieńskiej sceny od 1955 roku. Premiera przewidziana jest na 23 marca, godz. 18.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Krzysztof Myszkowski o SDM

Artykul dodany: Środa, 20 lutego 2013
Krzysztof Myszkowski o SDM Koncert Starego Dobrego Małżeństwa, który odbył się w Gnieźnie, zgromadził niespodziewanie dużą publiczność. Udało nam się porozmawiać z Krzysztofem Myszkowskim, który od początku tworzy SDM. Jak sam mówi - SDM to jego najukochańsze dziecko.

Jeździecki Puchar Gniezna 2013 - pierwsza odsłona już w kwietniu

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 lutego 2013
Jeździecki Puchar Gniezna 2013 - pierwsza odsłona już w kwietniu Jeździecki Puchar Gniezna 2013 rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia. Na temat kwestii organizacyjnych oraz samej idei zawodów rozmawiamy z Andrzejem Matławskim - kierownikiem gnieźnieńskiego Stada Ogierów.

Raczej marność nad marnościami niż carpe diem, czyli wywiad z Martyną Rozwadowską

Artykul dodany: Sobota, 16 lutego 2013
Raczej marność nad marnościami niż carpe diem, czyli wywiad z Martyną Rozwadowską Z Martyną Rozwadowską, młodą aktorką, która trzy lata pracuje w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, weszła w próby "Dam i Huzarów" Al. Fredry, gdzie zagra Zofię, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Prawdziwy trener musi sam pracować, żeby był wiarygodny"

Artykul dodany: Sobota, 9 lutego 2013
26 stycznia w Restauracji UKF w Gnieźnie wystąpiła Justyna Steczkowska. Pomimo bardzo napiętego grafiku piosenkarki, udało nam się przeprowadzić z nią wywiad. Z Justyną Steczkowską rozmawia Andrzej Bukowski.

"Ogień w szopie" wystąpi na festiwalu PAKA

Artykul dodany: Środa, 30 stycznia 2013
Z Przemysławem Wilkiem - jednym z członków kabaretu "Ogień w szopie", który przeszedł pierwszy etap eliminacji do ogólnopolskiego festiwalu grup kabaretowych PAKA, który odbywa się co roku w Krakowie, w Centrum Kultury "Rotunda" rozmawia Andrzej Bukowski.

81 216,75zł - WOŚP-owa suma 2013!

Artykul dodany: Środa, 30 stycznia 2013
81 216,75zł - WOŚP-owa suma 2013! 81 216,75zł - tyle zebrał gnieźnieński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 21. Finału. Z Waldemarem Pawlakiem - rzecznikiem prasowym WOŚP w Gnieźnie rozmawia Andrzej Bukowski.

Wojciech Kalinowski w "Per procura"

Artykul dodany: Środa, 12 grudnia 2012
Wojciech Kalinowski w Z Wojciechem Kalinowskim, który pracuje sześć lat w Teatrze im.Al.Fredry w Gnieźnie, jest w próbach amerykańskiej farsy "Per Procura" Neila Simona grając rolę Glenna Coopera rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Kobiety klientkami adult's shop'u

Artykul dodany: Wtorek, 11 grudnia 2012
Kobiety klientkami adult's shop'u Adult's shop to sklep z artykułami dla dorosłych. Branża ta wzbudza wiele kontrowersji. Aby je rozwiać, porozmawialiśmy z właścicielem gnieźnieńskiego adult's shop'u. Odpowiedzi na niejedno pytanie były zaskakujące.

Lora Szafran o swojej płycie i scenie muzycznej

Artykul dodany: Czwartek, 22 listopada 2012
Lora Szafran o swojej płycie i scenie muzycznej 16 listopada na scenie Klubu Leo Libra wystąpiła Lora Szafran. Po koncercie krótki wywiad z artystką przeprowadził Andrzej Bukowski.

Kabaret Młodych Panów o swojej pracy

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 listopada 2012
Kabaret Młodych Panów o swojej pracy W piątek wieczorem w auli szkoły Pomnik wystąpił Kabaret Młodych Panów. Przed występem rozmawialiśmy z artystami o polskiej scenie kabaretowej oraz historii KMP.

"Wierzę w nasze społeczeństwo"

Artykul dodany: Piątek, 16 listopada 2012
O Dniu Niepodległości i wszystkim, co wydarzyło się wokół tego święta rozmawiamy z Dariuszem Pilakiem, Starostą Gnieźnieńskim.

Kopniak dla kolegów, czyli Bartosz Zaczykiewicz o teatrze

Artykul dodany: Środa, 7 listopada 2012
Kopniak dla kolegów, czyli Bartosz Zaczykiewicz o teatrze Z Bartoszem Zaczykiewiczem, który w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie przystąpił do reżyserii sztuki "Per procura" Neila Simona w przekładzie Małgorzaty Semil rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Marzenia spełniają się codziennie" - wywiad z Katarzyną Czubkówną

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 września 2012
Z Katarzyną Czubkówną - aktorką Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, która osiemnaście lat pracuje w teatrze gnieźnieńskim - o jej różnorodnych rolach i zainteresowaniach rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Podsumowanie sezonu teatralnego według Tomasza Szymańskiego

Artykul dodany: Sobota, 23 czerwca 2012
Podsumowanie sezonu teatralnego według Tomasza Szymańskiego Z Tomaszem Szymańskim dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie o mijającym sezonie 2011, a także o nowym nadchodzącym sezonie 2012/2013 rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Włoski reżyser w gnieźnieńskim teatrze

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2012
Włoski reżyser w gnieźnieńskim teatrze Daria Anfelli przystąpiła do reżyserii w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie "Nowych szat króla" H. Ch. Andersena, do którego także napisała scenariusz. Spektakl powstaje przy współpracy Lecha Raczaka. Z artystami rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Mariusz Matuszewski - muzyka gnieźnieńskiego Teatru

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2012
Mariusz Matuszewski - muzyka gnieźnieńskiego Teatru Z Mariuszem Matuszewskim, kompozytorem związanym z Teatrem gnieźnieńskim od dwudziestu lat, który obecnie opracował muzykę do "Króla Ryszarda III" W. Szekspira w reżyserii Tomasza Szymańskiego rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Wojciech Siedlecki jako Ryszard III

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2012
Wojciech Siedlecki jako Ryszard III Z Wojciechem Siedleckim, wybitnym aktorem sceny gnieźnieńskiej, który podjął się zadania niezwykle trudnej roli "Króla Ryszarda III" W. Szekspira w reżyserii Tomasza Szymańskiego, a także o jego rozlicznych wcieleniach aktorskich rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Na ile kawałków rozpadnie się lustro zła", czyli wywiad z Tomaszem Szymańskim

Artykul dodany: Sobota, 3 marca 2012
Po zrealizowaniu przedstawienia dla dzieci ?Gelsomino w Kraju Kłamczuchów? Gianni Rodari, dyrektor Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie Tomasz Szymański przystępuje do realizacji ?Króla Ryszarda III? Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka. Premiera przewidziana jest na 24 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Justyna Polkowska-Malicka - już 35 lat na scenie

Artykul dodany: Czwartek, 19 stycznia 2012
Justyna Polkowska-Malicka - już 35 lat na scenie Z Justyną Polkowską-Malicką, aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która obchodziła 35-lecie pracy na scenie gnieźnieńskiej, jest po premierze farsy "Cha - Cha" Rafała Szamburskiego w reżyserii Andrzeja Malickiego, gdzie zagrała główną postać Matki, o jej rozlicznych rolach rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Aby śmiać się i wzruszać razem z widzami"

Artykul dodany: Środa, 14 grudnia 2011
Z Andrzejem Malickim, który po reżyserii "Kopciuszka" na motywach baśni Charles'a Perrault'a przystąpił do realizacji współczesnej czarnej komedii "Cha - Cha" pióra Rafała Szamburskiego, autora dramatów i scenariuszy filmowych, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Może po prostu się mylę" - wywiad z Cezarym Pazurą

Artykul dodany: Środa, 14 grudnia 2011
Podczas tegorocznej, VII Gali Gnieźnieńskiego Sportu wystąpił Cezary Pazura. Artysta udzielił nam po występie krótkiego wywiadu.

Marcin Daniec zabawiał gnieźnian

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 listopada 2011
Marcin Daniec zabawiał gnieźnian Wczoraj w auli I Liceum Ogólnokształcącego wystąpił Marcin Daniec. Artysta bawił zgromadzoną publiczność przez prawie dwie godziny. Tradycyjnie skecze skoncentrowane były głównie wokół tematów politycznych.

"Z nadzieją patrzę w przyszłość ..."

Artykul dodany: Piątek, 4 listopada 2011
Z Sonią Jachymiak debiutującą w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie w "Kopciuszku" na motywach baśni Charles'a Perrault'a - historia możliwa w reżyserii Andrzeja Malickiego, gdzie wystąpi gościnnie w roli jednej z sióstr przyrodnich Kopciuszka rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Kopciuszek" oczami Andrzeja Malickiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 października 2011
Z Andrzejem Malickim, który przystąpił do realizacji "Kopciuszka" na motywach baśni Charles'a Perrault'a w scenografii Barbary Zachmoc i we własnym opracowaniu muzycznym rozmawia Daniela Zybalanka - Jaśko.

"Aby być prawdziwym na scenie", czyli wywiad z Szymonem Kołodziejem

Artykul dodany: Piątek, 14 października 2011
Z Szymonem Kołodziejem młodym aktorem, który od października jest na etacie w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, wszedł w próby "Kopciuszka" na motywach baśni Charles?a Perrault?a w reżyserii Andrzeja Malickiego rozmawia Daniela Zybalanka - Jaśko.

Cieszę się dojrzałością i doświadczeniem - wywiad z Iwoną Sapą

Artykul dodany: Sobota, 1 października 2011
Cieszę się dojrzałością i doświadczeniem - wywiad z Iwoną Sapą Z Iwoną Sapą aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która od 19-stu lat pracuje w teatrze gnieźnieńskim i jest po premierze "Nie-Boskiej Komedii" Zygmunta Krasińskiego - "Rzecz o krzyżu", gdzie zagrała Żonę lekarza oraz ma asystenturę w "Kopciuszku" na motywach bajki Charles'a Perrault'a rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Vaidas Sakalauskas

Artykul dodany: Sobota, 1 października 2011
Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Vaidas Sakalauskas Z cyklu "Sylwetki gnieźnieńskich szachistów" prezentujemy dziś wywiad z Vaidasem Sakalauskasem, który od 2005 roku jest członkiem Chrobrego Gniezno i wspiera drużynę występującą w rozgrywkach II ligi seniorów.

Do pełnego szczęścia brakuje mi...czasu

Artykul dodany: Czwartek, 8 września 2011
Do pełnego szczęścia brakuje mi...czasu Z Magdaleną Pomierską, która pracuje od 10 lat na scenie Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, a obecnie jest w próbach "Nie-Boskiej Komedii" Zygmunta Krasińskiego - "Rzecz o Krzyżu", gdzie zagra Orcia - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno