Logo

Dział - Wywiady

"Uczę się dystansu do samego siebie" - wywiad z Maciejem Hązłą

Artykul dodany: Niedziela, 28 kwietnia 2013
Z Maciejem Hązłą, który jest po premierze "Wnętrz" Woody Allena w Teatrze Nowym w Poznaniu w adaptacji, reżyserii i opracowaniu muzycznym Pawła Miśkiewicza w scenografii i kostiumach Barbary Hanieckiej, gdzie zagrał rolę Fryderyka, jest także po niedawnej premierze "Dam i Huzarów" Al. Fredry w reżyserii Tomasza Szymańskiego, gdzie wystąpił w roli Huzara, obecnie w próbach bajki "Dzikie łabędzie" H. Ch. Andersena w opracowaniu i reżyserii Krystyny Jakóbczyk, gdzie zagra Króla Lohengrina - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Czesław Kruczek i Telesfor Gościniak o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Niedziela, 21 kwietnia 2013
Czesław Kruczek i Telesfor Gościniak o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Czesławem Kruczkiem - zastępcą Prezydenta Miasta Gniezna oraz Telesforem Gościniakiem - dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Gniezna, rozmawiali gnieźnieńscy dziennikarze.

"Dotknij Teatru" 2013 - część 2

Artykul dodany: Piątek, 19 kwietnia 2013
"Pręcik" Maliny Prześlugi jest inicjatywą aktorów Teatru gnieźnieńskiego w reżyserii Andrzeja Malickiego. O tym ciekawym projekcie z reżyserem rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Michał Zych o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Czwartek, 18 kwietnia 2013
Michał Zych o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Michałem Zychem - jednym z kandydatów w konkursie, rozmawiali gnieźnieńscy dziennikarze.

Ewa Krieger o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Czwartek, 18 kwietnia 2013
Ewa Krieger o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Ewą Krieger, nauczycielką w Gimnazjum nr 2 rozmawiali gnieźnieńscy dziennikarze.

Jan Kowalski o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Środa, 17 kwietnia 2013
Jan Kowalski o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Janem Kowalskim - jednym z kandydatów w konkursie oraz dyrektorem szkoły, rozmawiali wczoraj gnieźnieńscy dziennikarze.

Anna Brodnicka o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Środa, 17 kwietnia 2013
Anna Brodnicka o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Anną Brodnicką - jedną z kandydatek w konkursie oraz przewodniczącą Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gnieźnie, rozmawiali wczoraj gnieźnieńscy dziennikarze.

Gerard Radecki o powodach swojego odwołania

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 kwietnia 2013
Gerard Radecki o powodach swojego odwołania Gerard Radecki - odwołany dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, przekazał mediom swoje oświadczenie w tej sprawie. Dziennikarze mieli jednak kilka dodatkowych pytań.

"Dotknij Teatru" 2013 - część 1

Artykul dodany: Czwartek, 4 kwietnia 2013
O ciekawej inicjatywie Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie "Dotknij Teatru" - ogólnopolskiego projektu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Z tej też okazji widzieliśmy pięknie wyreżyserowane przez dyrektora Tomasz Szymańskiego i zagrane przez aktorów naszego Teatru "Damy i Huzary" A. Fredry, a także w ramach akcji Dotknij Teatru spektakl "W zielonym" w wykonaniu grupy teatralnej "Wentylator" w reżyserii Andrzeja Malickiego. Grupa teatralna "Wentylator" działa przy Środowiskowym Domu Samopomocy Dom Anki w Gnieźnie. W ramach systematycznie prowadzonych warsztatów powstają spektakle i programy okolicznościowe. Zobaczyliśmy również próbę sztuki Maliny Prześlugi "Pręcik" (fragmenty) w wykonaniu aktorów Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie w reżyserii Andrzeja Malickiego. Rozmawia o tych interesujących i eksperymentalnych propozycjach z Andrzejem Malickim Daniela Zybalanka-Jaśko.

Ekstraligowe zmiany na stadionie Startu - pytania i odpowiedzi

Artykul dodany: Wtorek, 2 kwietnia 2013
Ekstraligowe zmiany na stadionie Startu - pytania i odpowiedzi W związku z dużą ilością organizacyjnych zmian, spowodowanych dostosowaniem Stadionu Miejskiego przy ul. Wrzesińskiej do wymogów Speedway Ekstraligi, wśród kibiców gnieźnieńskiego Startu pojawia się wiele pytań. Poniżej próbujemy odpowiedzieć na te powtarzające się najczęściej.

O "Damach i Huzarach" z dyrektorem gnieźnieńskiego teatru

Artykul dodany: Sobota, 16 marca 2013
O Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, który przystąpił do reżyserii "Dam i Huzarów" A. Fredry, rozmawia Daniela Zybalanka - Jaśko. Spektakl powstaje w ramach obchodów 220-tej rocznicy urodzin Aleksandra Fredry (ur. 1793), patrona gnieźnieńskiej sceny od 1955 roku. Premiera przewidziana jest na 23 marca, godz. 18.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Krzysztof Myszkowski o SDM

Artykul dodany: Środa, 20 lutego 2013
Krzysztof Myszkowski o SDM Koncert Starego Dobrego Małżeństwa, który odbył się w Gnieźnie, zgromadził niespodziewanie dużą publiczność. Udało nam się porozmawiać z Krzysztofem Myszkowskim, który od początku tworzy SDM. Jak sam mówi - SDM to jego najukochańsze dziecko.

Jeździecki Puchar Gniezna 2013 - pierwsza odsłona już w kwietniu

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 lutego 2013
Jeździecki Puchar Gniezna 2013 - pierwsza odsłona już w kwietniu Jeździecki Puchar Gniezna 2013 rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia. Na temat kwestii organizacyjnych oraz samej idei zawodów rozmawiamy z Andrzejem Matławskim - kierownikiem gnieźnieńskiego Stada Ogierów.

Raczej marność nad marnościami niż carpe diem, czyli wywiad z Martyną Rozwadowską

Artykul dodany: Sobota, 16 lutego 2013
Raczej marność nad marnościami niż carpe diem, czyli wywiad z Martyną Rozwadowską Z Martyną Rozwadowską, młodą aktorką, która trzy lata pracuje w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, weszła w próby "Dam i Huzarów" Al. Fredry, gdzie zagra Zofię, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Prawdziwy trener musi sam pracować, żeby był wiarygodny"

Artykul dodany: Sobota, 9 lutego 2013
26 stycznia w Restauracji UKF w Gnieźnie wystąpiła Justyna Steczkowska. Pomimo bardzo napiętego grafiku piosenkarki, udało nam się przeprowadzić z nią wywiad. Z Justyną Steczkowską rozmawia Andrzej Bukowski.

"Ogień w szopie" wystąpi na festiwalu PAKA

Artykul dodany: Środa, 30 stycznia 2013
Z Przemysławem Wilkiem - jednym z członków kabaretu "Ogień w szopie", który przeszedł pierwszy etap eliminacji do ogólnopolskiego festiwalu grup kabaretowych PAKA, który odbywa się co roku w Krakowie, w Centrum Kultury "Rotunda" rozmawia Andrzej Bukowski.

81 216,75zł - WOŚP-owa suma 2013!

Artykul dodany: Środa, 30 stycznia 2013
81 216,75zł - WOŚP-owa suma 2013! 81 216,75zł - tyle zebrał gnieźnieński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 21. Finału. Z Waldemarem Pawlakiem - rzecznikiem prasowym WOŚP w Gnieźnie rozmawia Andrzej Bukowski.

Wojciech Kalinowski w "Per procura"

Artykul dodany: Środa, 12 grudnia 2012
Wojciech Kalinowski w Z Wojciechem Kalinowskim, który pracuje sześć lat w Teatrze im.Al.Fredry w Gnieźnie, jest w próbach amerykańskiej farsy "Per Procura" Neila Simona grając rolę Glenna Coopera rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Kobiety klientkami adult's shop'u

Artykul dodany: Wtorek, 11 grudnia 2012
Kobiety klientkami adult's shop'u Adult's shop to sklep z artykułami dla dorosłych. Branża ta wzbudza wiele kontrowersji. Aby je rozwiać, porozmawialiśmy z właścicielem gnieźnieńskiego adult's shop'u. Odpowiedzi na niejedno pytanie były zaskakujące.

Lora Szafran o swojej płycie i scenie muzycznej

Artykul dodany: Czwartek, 22 listopada 2012
Lora Szafran o swojej płycie i scenie muzycznej 16 listopada na scenie Klubu Leo Libra wystąpiła Lora Szafran. Po koncercie krótki wywiad z artystką przeprowadził Andrzej Bukowski.

Kabaret Młodych Panów o swojej pracy

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 listopada 2012
Kabaret Młodych Panów o swojej pracy W piątek wieczorem w auli szkoły Pomnik wystąpił Kabaret Młodych Panów. Przed występem rozmawialiśmy z artystami o polskiej scenie kabaretowej oraz historii KMP.

"Wierzę w nasze społeczeństwo"

Artykul dodany: Piątek, 16 listopada 2012
O Dniu Niepodległości i wszystkim, co wydarzyło się wokół tego święta rozmawiamy z Dariuszem Pilakiem, Starostą Gnieźnieńskim.

Kopniak dla kolegów, czyli Bartosz Zaczykiewicz o teatrze

Artykul dodany: Środa, 7 listopada 2012
Kopniak dla kolegów, czyli Bartosz Zaczykiewicz o teatrze Z Bartoszem Zaczykiewiczem, który w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie przystąpił do reżyserii sztuki "Per procura" Neila Simona w przekładzie Małgorzaty Semil rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Marzenia spełniają się codziennie" - wywiad z Katarzyną Czubkówną

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 września 2012
Z Katarzyną Czubkówną - aktorką Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, która osiemnaście lat pracuje w teatrze gnieźnieńskim - o jej różnorodnych rolach i zainteresowaniach rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Podsumowanie sezonu teatralnego według Tomasza Szymańskiego

Artykul dodany: Sobota, 23 czerwca 2012
Podsumowanie sezonu teatralnego według Tomasza Szymańskiego Z Tomaszem Szymańskim dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie o mijającym sezonie 2011, a także o nowym nadchodzącym sezonie 2012/2013 rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Włoski reżyser w gnieźnieńskim teatrze

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2012
Włoski reżyser w gnieźnieńskim teatrze Daria Anfelli przystąpiła do reżyserii w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie "Nowych szat króla" H. Ch. Andersena, do którego także napisała scenariusz. Spektakl powstaje przy współpracy Lecha Raczaka. Z artystami rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Mariusz Matuszewski - muzyka gnieźnieńskiego Teatru

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2012
Mariusz Matuszewski - muzyka gnieźnieńskiego Teatru Z Mariuszem Matuszewskim, kompozytorem związanym z Teatrem gnieźnieńskim od dwudziestu lat, który obecnie opracował muzykę do "Króla Ryszarda III" W. Szekspira w reżyserii Tomasza Szymańskiego rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Wojciech Siedlecki jako Ryszard III

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2012
Wojciech Siedlecki jako Ryszard III Z Wojciechem Siedleckim, wybitnym aktorem sceny gnieźnieńskiej, który podjął się zadania niezwykle trudnej roli "Króla Ryszarda III" W. Szekspira w reżyserii Tomasza Szymańskiego, a także o jego rozlicznych wcieleniach aktorskich rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Na ile kawałków rozpadnie się lustro zła", czyli wywiad z Tomaszem Szymańskim

Artykul dodany: Sobota, 3 marca 2012
Po zrealizowaniu przedstawienia dla dzieci ?Gelsomino w Kraju Kłamczuchów? Gianni Rodari, dyrektor Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie Tomasz Szymański przystępuje do realizacji ?Króla Ryszarda III? Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka. Premiera przewidziana jest na 24 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Justyna Polkowska-Malicka - już 35 lat na scenie

Artykul dodany: Czwartek, 19 stycznia 2012
Justyna Polkowska-Malicka - już 35 lat na scenie Z Justyną Polkowską-Malicką, aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która obchodziła 35-lecie pracy na scenie gnieźnieńskiej, jest po premierze farsy "Cha - Cha" Rafała Szamburskiego w reżyserii Andrzeja Malickiego, gdzie zagrała główną postać Matki, o jej rozlicznych rolach rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno