Logo

Dział - Wywiady

Krzysztof Myszkowski o SDM

Artykul dodany: Środa, 20 lutego 2013
Krzysztof Myszkowski o SDM Koncert Starego Dobrego Małżeństwa, który odbył się w Gnieźnie, zgromadził niespodziewanie dużą publiczność. Udało nam się porozmawiać z Krzysztofem Myszkowskim, który od początku tworzy SDM. Jak sam mówi - SDM to jego najukochańsze dziecko.

Jeździecki Puchar Gniezna 2013 - pierwsza odsłona już w kwietniu

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 lutego 2013
Jeździecki Puchar Gniezna 2013 - pierwsza odsłona już w kwietniu Jeździecki Puchar Gniezna 2013 rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia. Na temat kwestii organizacyjnych oraz samej idei zawodów rozmawiamy z Andrzejem Matławskim - kierownikiem gnieźnieńskiego Stada Ogierów.

Raczej marność nad marnościami niż carpe diem, czyli wywiad z Martyną Rozwadowską

Artykul dodany: Sobota, 16 lutego 2013
Raczej marność nad marnościami niż carpe diem, czyli wywiad z Martyną Rozwadowską Z Martyną Rozwadowską, młodą aktorką, która trzy lata pracuje w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, weszła w próby "Dam i Huzarów" Al. Fredry, gdzie zagra Zofię, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Prawdziwy trener musi sam pracować, żeby był wiarygodny"

Artykul dodany: Sobota, 9 lutego 2013
26 stycznia w Restauracji UKF w Gnieźnie wystąpiła Justyna Steczkowska. Pomimo bardzo napiętego grafiku piosenkarki, udało nam się przeprowadzić z nią wywiad. Z Justyną Steczkowską rozmawia Andrzej Bukowski.

"Ogień w szopie" wystąpi na festiwalu PAKA

Artykul dodany: Środa, 30 stycznia 2013
Z Przemysławem Wilkiem - jednym z członków kabaretu "Ogień w szopie", który przeszedł pierwszy etap eliminacji do ogólnopolskiego festiwalu grup kabaretowych PAKA, który odbywa się co roku w Krakowie, w Centrum Kultury "Rotunda" rozmawia Andrzej Bukowski.

81 216,75zł - WOŚP-owa suma 2013!

Artykul dodany: Środa, 30 stycznia 2013
81 216,75zł - WOŚP-owa suma 2013! 81 216,75zł - tyle zebrał gnieźnieński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 21. Finału. Z Waldemarem Pawlakiem - rzecznikiem prasowym WOŚP w Gnieźnie rozmawia Andrzej Bukowski.

Wojciech Kalinowski w "Per procura"

Artykul dodany: Środa, 12 grudnia 2012
Wojciech Kalinowski w Z Wojciechem Kalinowskim, który pracuje sześć lat w Teatrze im.Al.Fredry w Gnieźnie, jest w próbach amerykańskiej farsy "Per Procura" Neila Simona grając rolę Glenna Coopera rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Kobiety klientkami adult's shop'u

Artykul dodany: Wtorek, 11 grudnia 2012
Kobiety klientkami adult's shop'u Adult's shop to sklep z artykułami dla dorosłych. Branża ta wzbudza wiele kontrowersji. Aby je rozwiać, porozmawialiśmy z właścicielem gnieźnieńskiego adult's shop'u. Odpowiedzi na niejedno pytanie były zaskakujące.

Lora Szafran o swojej płycie i scenie muzycznej

Artykul dodany: Czwartek, 22 listopada 2012
Lora Szafran o swojej płycie i scenie muzycznej 16 listopada na scenie Klubu Leo Libra wystąpiła Lora Szafran. Po koncercie krótki wywiad z artystką przeprowadził Andrzej Bukowski.

Kabaret Młodych Panów o swojej pracy

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 listopada 2012
Kabaret Młodych Panów o swojej pracy W piątek wieczorem w auli szkoły Pomnik wystąpił Kabaret Młodych Panów. Przed występem rozmawialiśmy z artystami o polskiej scenie kabaretowej oraz historii KMP.

"Wierzę w nasze społeczeństwo"

Artykul dodany: Piątek, 16 listopada 2012
O Dniu Niepodległości i wszystkim, co wydarzyło się wokół tego święta rozmawiamy z Dariuszem Pilakiem, Starostą Gnieźnieńskim.

Kopniak dla kolegów, czyli Bartosz Zaczykiewicz o teatrze

Artykul dodany: Środa, 7 listopada 2012
Kopniak dla kolegów, czyli Bartosz Zaczykiewicz o teatrze Z Bartoszem Zaczykiewiczem, który w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie przystąpił do reżyserii sztuki "Per procura" Neila Simona w przekładzie Małgorzaty Semil rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Marzenia spełniają się codziennie" - wywiad z Katarzyną Czubkówną

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 września 2012
Z Katarzyną Czubkówną - aktorką Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, która osiemnaście lat pracuje w teatrze gnieźnieńskim - o jej różnorodnych rolach i zainteresowaniach rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Podsumowanie sezonu teatralnego według Tomasza Szymańskiego

Artykul dodany: Sobota, 23 czerwca 2012
Podsumowanie sezonu teatralnego według Tomasza Szymańskiego Z Tomaszem Szymańskim dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie o mijającym sezonie 2011, a także o nowym nadchodzącym sezonie 2012/2013 rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Włoski reżyser w gnieźnieńskim teatrze

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2012
Włoski reżyser w gnieźnieńskim teatrze Daria Anfelli przystąpiła do reżyserii w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie "Nowych szat króla" H. Ch. Andersena, do którego także napisała scenariusz. Spektakl powstaje przy współpracy Lecha Raczaka. Z artystami rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Mariusz Matuszewski - muzyka gnieźnieńskiego Teatru

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2012
Mariusz Matuszewski - muzyka gnieźnieńskiego Teatru Z Mariuszem Matuszewskim, kompozytorem związanym z Teatrem gnieźnieńskim od dwudziestu lat, który obecnie opracował muzykę do "Króla Ryszarda III" W. Szekspira w reżyserii Tomasza Szymańskiego rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Wojciech Siedlecki jako Ryszard III

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2012
Wojciech Siedlecki jako Ryszard III Z Wojciechem Siedleckim, wybitnym aktorem sceny gnieźnieńskiej, który podjął się zadania niezwykle trudnej roli "Króla Ryszarda III" W. Szekspira w reżyserii Tomasza Szymańskiego, a także o jego rozlicznych wcieleniach aktorskich rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Na ile kawałków rozpadnie się lustro zła", czyli wywiad z Tomaszem Szymańskim

Artykul dodany: Sobota, 3 marca 2012
Po zrealizowaniu przedstawienia dla dzieci ?Gelsomino w Kraju Kłamczuchów? Gianni Rodari, dyrektor Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie Tomasz Szymański przystępuje do realizacji ?Króla Ryszarda III? Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka. Premiera przewidziana jest na 24 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Justyna Polkowska-Malicka - już 35 lat na scenie

Artykul dodany: Czwartek, 19 stycznia 2012
Justyna Polkowska-Malicka - już 35 lat na scenie Z Justyną Polkowską-Malicką, aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która obchodziła 35-lecie pracy na scenie gnieźnieńskiej, jest po premierze farsy "Cha - Cha" Rafała Szamburskiego w reżyserii Andrzeja Malickiego, gdzie zagrała główną postać Matki, o jej rozlicznych rolach rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Aby śmiać się i wzruszać razem z widzami"

Artykul dodany: Środa, 14 grudnia 2011
Z Andrzejem Malickim, który po reżyserii "Kopciuszka" na motywach baśni Charles'a Perrault'a przystąpił do realizacji współczesnej czarnej komedii "Cha - Cha" pióra Rafała Szamburskiego, autora dramatów i scenariuszy filmowych, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Może po prostu się mylę" - wywiad z Cezarym Pazurą

Artykul dodany: Środa, 14 grudnia 2011
Podczas tegorocznej, VII Gali Gnieźnieńskiego Sportu wystąpił Cezary Pazura. Artysta udzielił nam po występie krótkiego wywiadu.

Marcin Daniec zabawiał gnieźnian

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 listopada 2011
Marcin Daniec zabawiał gnieźnian Wczoraj w auli I Liceum Ogólnokształcącego wystąpił Marcin Daniec. Artysta bawił zgromadzoną publiczność przez prawie dwie godziny. Tradycyjnie skecze skoncentrowane były głównie wokół tematów politycznych.

"Z nadzieją patrzę w przyszłość ..."

Artykul dodany: Piątek, 4 listopada 2011
Z Sonią Jachymiak debiutującą w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie w "Kopciuszku" na motywach baśni Charles'a Perrault'a - historia możliwa w reżyserii Andrzeja Malickiego, gdzie wystąpi gościnnie w roli jednej z sióstr przyrodnich Kopciuszka rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Kopciuszek" oczami Andrzeja Malickiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 października 2011
Z Andrzejem Malickim, który przystąpił do realizacji "Kopciuszka" na motywach baśni Charles'a Perrault'a w scenografii Barbary Zachmoc i we własnym opracowaniu muzycznym rozmawia Daniela Zybalanka - Jaśko.

"Aby być prawdziwym na scenie", czyli wywiad z Szymonem Kołodziejem

Artykul dodany: Piątek, 14 października 2011
Z Szymonem Kołodziejem młodym aktorem, który od października jest na etacie w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, wszedł w próby "Kopciuszka" na motywach baśni Charles?a Perrault?a w reżyserii Andrzeja Malickiego rozmawia Daniela Zybalanka - Jaśko.

Cieszę się dojrzałością i doświadczeniem - wywiad z Iwoną Sapą

Artykul dodany: Sobota, 1 października 2011
Cieszę się dojrzałością i doświadczeniem - wywiad z Iwoną Sapą Z Iwoną Sapą aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która od 19-stu lat pracuje w teatrze gnieźnieńskim i jest po premierze "Nie-Boskiej Komedii" Zygmunta Krasińskiego - "Rzecz o krzyżu", gdzie zagrała Żonę lekarza oraz ma asystenturę w "Kopciuszku" na motywach bajki Charles'a Perrault'a rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Vaidas Sakalauskas

Artykul dodany: Sobota, 1 października 2011
Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Vaidas Sakalauskas Z cyklu "Sylwetki gnieźnieńskich szachistów" prezentujemy dziś wywiad z Vaidasem Sakalauskasem, który od 2005 roku jest członkiem Chrobrego Gniezno i wspiera drużynę występującą w rozgrywkach II ligi seniorów.

Do pełnego szczęścia brakuje mi...czasu

Artykul dodany: Czwartek, 8 września 2011
Do pełnego szczęścia brakuje mi...czasu Z Magdaleną Pomierską, która pracuje od 10 lat na scenie Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, a obecnie jest w próbach "Nie-Boskiej Komedii" Zygmunta Krasińskiego - "Rzecz o Krzyżu", gdzie zagra Orcia - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Zuzanna Szeląg

Artykul dodany: Sobota, 13 sierpnia 2011
Sylwetki gnieźnieńskich szachistów: Zuzanna Szeląg W ramach naszego cyklu przedstawiamy rozmowę z reprezentantką najmłodszego pokolenia gnieźnieńskich szachistów, utalentowaną Zuzanną Szeląg.

"Trema jest moim przyjacielem"...

Artykul dodany: Piątek, 5 sierpnia 2011
Łukasz Kuropaczewski koncertował w Gnieźnie podczas zeszłorocznego Festiwalu Polskiej Akademii Gitary. W tym roku również pojawi się w Pierwszej Stolicy Polski. Co go inspiruje zdradził w rozmowie Tomaszowi Janasowi.

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno