Logo

Dział - Wywiady

Czy bloki spółdzielni mieszkaniowej zostaną podłączone do ciepłej wody?

Artykul dodany: Wtorek, 4 lutego 2014
Czy bloki spółdzielni mieszkaniowej zostaną podłączone do ciepłej wody? W wieżowcu przy ul. Sobieralskiego 9 podłączono bieżącą ciepłą wodę. Po kilku miesiącach bez gazu w piecach do grzania wody mieszkańcy mają w końcu pełen komfort korzystania z łazienek. Na temat podłączania bieżącej ciepłej wody z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej rozmawialiśmy z prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Zdzisławem Kujawą.

Poseł Tadeusz Tomaszewski eurodeputowanym?

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lutego 2014
Poseł Tadeusz Tomaszewski eurodeputowanym? Z numerem 4-tym na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego pojawił się na wielkopolskiej liście poseł Tadeusz Tomaszewski. Zadaliśmy kilka pytań parlamentarzyście dotyczących jego kandydatury.

Filozofia połączona z doświadczaniem rzeczywistości - wywiad z Piotrem Waligórskim

Artykul dodany: Środa, 22 stycznia 2014
Filozofia połączona z doświadczaniem rzeczywistości - wywiad z Piotrem Waligórskim Z Piotrem Waligórskim, który po raz pierwszy reżyseruje, a także opracowuje muzycznie spektakl w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie sztukę Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest" rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"To co widać to widać, to co nie widać to nie wiemy", czyli wywiad z Jackiem Frąckowiakiem, dyrektorem gnieźnieńskiego ZOZ-u

Artykul dodany: Wtorek, 10 grudnia 2013
Cały czas mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego zastanawiają się co dalej z rozbudową szpitala. Gnieźnianie nie wiedzą w jakiej kondycji finansowej jest szpital i dlaczego rozbudowa nie jest kontynuowana. Na te i wiele innych pytań starał się odpowiedzieć Jacek Frąckowiak, dyrektor gnieźnieńskiego ZOZ-u.

Starosta Dariusz Pilak o Szlachetnej Paczce

Artykul dodany: Piątek, 22 listopada 2013
Starosta Dariusz Pilak o Szlachetnej Paczce Uczennice klasy 3b Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie rozmawiały ze starostą Dariuszem Pilakiem o "Szlachetnej Paczce". Przypomnijmy, że włodarz powiatu nie tylko objął akcję patronatem, ale również zdecydował się pomóc jednej rodzinie.

Andrzej Malicki laureatem Forbesa 2013

Artykul dodany: Niedziela, 10 listopada 2013
Andrzej Malicki laureatem Forbesa 2013 Andrzej Malicki - aktor, reżyser, pisarz, animator kultury otrzymał zaszczytne wyróżnienie "Profesjonalistów Forbesa 2013 w kategorii "Aktor" wśród zawodów zaufania publicznego. Redakcja miesięcznika Forbes przeprowadziła badania ankietowe skierowane do przedstawicieli pięciu grup zawodowych. Uroczyste podsumowanie wyników plebiscytu odbyło się 18 września tego roku w poznańskim Hotelu City Park Residence. Wśród laureatów plebiscytu w województwie wielkopolskim w kategorii "Aktorzy" znalazł się aktor naszej sceny Andrzej Malicki. Jak przyjął laureat to wyróżnienie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Gdy stajesz się nikim, nikogo nie obchodzi, kim byłeś", czyli wywiad z Józefem Jasielskim

Artykul dodany: Środa, 6 listopada 2013
Z Józefem Jasielskim, który obchodzi jubileusz 40-lecia pracy reżyserskiej i który ponownie podjął się realizacji "Tanga" Sławomira Mrożka, a także scenografii i opracowania muzycznego, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Życzę sobie takiej premiery, z której cieszyłby się sam Mrożek", czyli wywiad z Szymonem Kołodziejem

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 października 2013
Z Szymonem Kołodziejem młodym aktorem, który od trzech lat jest na etacie w Teatrze im.Al.Fredry w Gnieźnie, obecnie wszedł w próby "Tanga" Sławomira Mrożka, gdzie zagra główną rolę Artura w reżyserii Józefa Jasielskiego rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Pokonkursowe zmiany, czyli dlaczego powstanie "Gorąca platforma"

Artykul dodany: Czwartek, 26 września 2013
Pokonkursowe zmiany, czyli dlaczego powstanie Po poniedziałkowej debacie na temat rozbudowy gnieźnieńskiego szpitala przy ul. 3 Maja udało nam się porozmawiać z Anna Stryszewską - Prezesem Zarządu Heinle, Wischer und Partner.

"Aby dyrektor kochał teatr w sobie, a nie siebie w teatrze" - wywiad z Joanną Nowak

Artykul dodany: Niedziela, 15 września 2013
Z Joanną Nowak dotychczasową wicedyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu, która objęła w Pierwszej Stolicy Polski po 23-ech latach dyrekcji Tomasza Szymańskiego, stanowisko naczelnego dyrektora Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Na sukces pracują wszysy", czyli wywiad z dyrektor I LO Bogusławą Młodzikowską

Artykul dodany: Wtorek, 3 września 2013
I Liceum Ogólnokształcące przygotowuje się do Jubileuszu 150-lecia szkoły. To z pewnością ogromne wyzwanie dla dyrekcji szkoły i komitetu organizacyjnego. Na temat przygotowań do tego wielkiego wydarzenia w życiu szkoły z dyrektor Bogusławą Młodzikowską rozmawia Mateusz Tomaszewski.

Czy Aleksandra Kachelska obroni podium podczas Finału JPG?

Artykul dodany: Czwartek, 29 sierpnia 2013
Czy Aleksandra Kachelska obroni podium podczas Finału JPG? Wśród liderów Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 znalazła się jedna amazonka. Aleksandra Kachelska - bo o niej mowa, startowała w 3-ech etapach tegorocznych rozgrywek. Mimo to udało jej się wedrzeć na podium w klasyfikacji generalnej. Czy uda jej się utrzymać na "pudle" - dowiemy się już w najbliższą niedzielę. Zadanie to na pewno nie będzie łatwe.

Tadeusz Pełeszuk o Finale JPG 2013

Artykul dodany: Środa, 28 sierpnia 2013
Tadeusz Pełeszuk o Finale JPG 2013 Mateusz Kowalczyk przed Finałem Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 powiedział, że jest mniej doświadczonym jeźdźcem niż ubiegłoroczny zwycięzca i przegrana z Tadeuszem Pełeszukiem nie będzie dla niego porażką. Czy lider JPG 2012 będzie chciał wydrzeć pierwsze miejsce młodemu pretendentowi?

Poradnia "K" na ul. św. Jana i ponad 5 mln zł dla ZOZ-u?

Artykul dodany: Wtorek, 27 sierpnia 2013
Poradnia 5 393 035,99 zł - o taką kwotę występuje gnieźnieński ZOZ w stosunku do firm GOLD-BUD, UNI-FORM i UNIQA. A co dalej z Poradnią "K" i przychodnią na os. Jagiellońskim? Zapytaliśmy o to Jacka Frąckowiaka - dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u.

Mateusz Kowalczyk o Finale JPG 2013

Artykul dodany: Wtorek, 27 sierpnia 2013
Mateusz Kowalczyk o Finale JPG 2013 Najbliższy weekend będzie koniarskim świętem w okolicy Gniezna. W sobotę w Stajni Pod Wierzbami odbędzie się Piknik powiązany z pokazem hodowlanym. A już w niedzielę na parkurze gnieźnieńskiego Stada Ogierów odbędzie się Finał Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013. Zadaliśmy kilka pytań zawodnikom, którzy zajmują 3 czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej JPG. Jak na najbliższe zawody nastawiony jest lider klasyfikacji - Mateusz Kowalczyk?

Henryk Konwiński - tancerz, choreograf i reżyser

Artykul dodany: Czwartek, 30 maja 2013
Henryk Konwiński - tancerz, choreograf i reżyser Z Henrykiem Konwińskim tancerzem, choreografem, reżyserem, który opracowuje choreografię do "Dzikich łabędzi" H. Ch. Andersena rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Chciałabym aby nikt nie czuł się zawiedziony" - wywiad z Krystyną Jakóbczyk

Artykul dodany: Sobota, 25 maja 2013
Z Krystyną Jakóbczyk, która reżyseruje po raz pierwszy w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie "Dzikie łabędzie" H. Ch. Andersena, jest to oryginalny tekst autorki na motywach baśni Andersena rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko. Premiera "Dzikich Łabędzi" odbędzie się 1 czerwca o godz. 17.00.

Nagany, upomnienia i ...? Starosta o konsekwencjach wobec pracowników

Artykul dodany: Wtorek, 14 maja 2013
Nagany, upomnienia i ...? Starosta o konsekwencjach wobec pracowników Dzisiaj gnieźnieńscy dziennikarze zapytali starostę Dariusza Pilaka o konsekwencje, jakie wyciągnął wobec pracowników, którzy przyczynili się do zakłócenia obiegu dokumentów dotyczących wyroku radnego Marka Szóstaka w starostwie powiatowym.

"To scenografia powoduje, że otrzymuję wyróżnienia"

Artykul dodany: Niedziela, 12 maja 2013
Z Pavlem Hubicką, który w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie opracowuje scenografię do "Dzikich łabędzi" H. Ch. Andersena w reżyserii Krystyny Jakóbczyk rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko

"Uczę się dystansu do samego siebie" - wywiad z Maciejem Hązłą

Artykul dodany: Niedziela, 28 kwietnia 2013
Z Maciejem Hązłą, który jest po premierze "Wnętrz" Woody Allena w Teatrze Nowym w Poznaniu w adaptacji, reżyserii i opracowaniu muzycznym Pawła Miśkiewicza w scenografii i kostiumach Barbary Hanieckiej, gdzie zagrał rolę Fryderyka, jest także po niedawnej premierze "Dam i Huzarów" Al. Fredry w reżyserii Tomasza Szymańskiego, gdzie wystąpił w roli Huzara, obecnie w próbach bajki "Dzikie łabędzie" H. Ch. Andersena w opracowaniu i reżyserii Krystyny Jakóbczyk, gdzie zagra Króla Lohengrina - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Czesław Kruczek i Telesfor Gościniak o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Niedziela, 21 kwietnia 2013
Czesław Kruczek i Telesfor Gościniak o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Czesławem Kruczkiem - zastępcą Prezydenta Miasta Gniezna oraz Telesforem Gościniakiem - dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Gniezna, rozmawiali gnieźnieńscy dziennikarze.

"Dotknij Teatru" 2013 - część 2

Artykul dodany: Piątek, 19 kwietnia 2013
"Pręcik" Maliny Prześlugi jest inicjatywą aktorów Teatru gnieźnieńskiego w reżyserii Andrzeja Malickiego. O tym ciekawym projekcie z reżyserem rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Michał Zych o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Czwartek, 18 kwietnia 2013
Michał Zych o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Michałem Zychem - jednym z kandydatów w konkursie, rozmawiali gnieźnieńscy dziennikarze.

Ewa Krieger o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Czwartek, 18 kwietnia 2013
Ewa Krieger o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Ewą Krieger, nauczycielką w Gimnazjum nr 2 rozmawiali gnieźnieńscy dziennikarze.

Jan Kowalski o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Środa, 17 kwietnia 2013
Jan Kowalski o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Janem Kowalskim - jednym z kandydatów w konkursie oraz dyrektorem szkoły, rozmawiali wczoraj gnieźnieńscy dziennikarze.

Anna Brodnicka o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2

Artykul dodany: Środa, 17 kwietnia 2013
Anna Brodnicka o konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 2 Wokół Gimnazjum nr 2 ponownie rozpętał się szum medialny. Tym razem za sprawą konkursu na dyrektora szkoły. Z Anną Brodnicką - jedną z kandydatek w konkursie oraz przewodniczącą Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gnieźnie, rozmawiali wczoraj gnieźnieńscy dziennikarze.

Gerard Radecki o powodach swojego odwołania

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 kwietnia 2013
Gerard Radecki o powodach swojego odwołania Gerard Radecki - odwołany dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, przekazał mediom swoje oświadczenie w tej sprawie. Dziennikarze mieli jednak kilka dodatkowych pytań.

"Dotknij Teatru" 2013 - część 1

Artykul dodany: Czwartek, 4 kwietnia 2013
O ciekawej inicjatywie Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie "Dotknij Teatru" - ogólnopolskiego projektu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Z tej też okazji widzieliśmy pięknie wyreżyserowane przez dyrektora Tomasz Szymańskiego i zagrane przez aktorów naszego Teatru "Damy i Huzary" A. Fredry, a także w ramach akcji Dotknij Teatru spektakl "W zielonym" w wykonaniu grupy teatralnej "Wentylator" w reżyserii Andrzeja Malickiego. Grupa teatralna "Wentylator" działa przy Środowiskowym Domu Samopomocy Dom Anki w Gnieźnie. W ramach systematycznie prowadzonych warsztatów powstają spektakle i programy okolicznościowe. Zobaczyliśmy również próbę sztuki Maliny Prześlugi "Pręcik" (fragmenty) w wykonaniu aktorów Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie w reżyserii Andrzeja Malickiego. Rozmawia o tych interesujących i eksperymentalnych propozycjach z Andrzejem Malickim Daniela Zybalanka-Jaśko.

Ekstraligowe zmiany na stadionie Startu - pytania i odpowiedzi

Artykul dodany: Wtorek, 2 kwietnia 2013
Ekstraligowe zmiany na stadionie Startu - pytania i odpowiedzi W związku z dużą ilością organizacyjnych zmian, spowodowanych dostosowaniem Stadionu Miejskiego przy ul. Wrzesińskiej do wymogów Speedway Ekstraligi, wśród kibiców gnieźnieńskiego Startu pojawia się wiele pytań. Poniżej próbujemy odpowiedzieć na te powtarzające się najczęściej.

O "Damach i Huzarach" z dyrektorem gnieźnieńskiego teatru

Artykul dodany: Sobota, 16 marca 2013
O Z Tomaszem Szymańskim, dyrektorem Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, który przystąpił do reżyserii "Dam i Huzarów" A. Fredry, rozmawia Daniela Zybalanka - Jaśko. Spektakl powstaje w ramach obchodów 220-tej rocznicy urodzin Aleksandra Fredry (ur. 1793), patrona gnieźnieńskiej sceny od 1955 roku. Premiera przewidziana jest na 23 marca, godz. 18.00 z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno