Logo

Dział - Wywiady

Wadim Tarasienko: Nie wiem dlaczego sędzia mnie wykluczył

Artykul dodany: Wtorek, 12 sierpnia 2014
Wadim Tarasienko: Nie wiem dlaczego sędzia mnie wykluczył Wadim Tarasienko jest w tym sezonie jednym z lepszych jeźdźców Carbon Startu Gniezno. Niestety, Rosjanin swojego ostatniego występu w czerwono-czarnych barwach nie może zaliczyć do udanych. Zdobył on bowiem jedynie 5 punktów z bonusem. Jednak na tak mizerną zdobycz punktową wpłynęło kilka czynników.

Dawid Wawrzyniak: Teraz jedziemy do Rybnika po zwycięstwo!

Artykul dodany: Wtorek, 12 sierpnia 2014
Dawid Wawrzyniak: Teraz jedziemy do Rybnika po zwycięstwo! Dawid Wawrzyniak dopiero co stawia swoje pierwsze kroki w profesjonalnej jeździe na żużlu. Młody wychowanek gnieźnieńskiego klubu od niedawna startuje w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Mimo tego radzi sobie całkiem nieźle, co pokazał w niedzielnym spotkaniu przeciwko KMŻ Lublin. Chociaż zdobycz punktowa "Dadosa" nie była najlepsza, to jego jazda mogła podobać się miejscowym kibicom.

"Coś mnie zawsze gna do teatru" - rozmowa z Wojciechem Siedleckim

Artykul dodany: Piątek, 6 czerwca 2014
Z Wojciechem Siedleckim, który ma trzydzieści siedem lat pracy w zawodzie, a dwanaście lat na scenie gnieźnieńskiej, jest obecnie po premierze bajki "Szpak Fryderyk" Rudolfa Herfurtnera w reżyserii Łukasza Gajdzisa, wszedł także w próby sztuki Carlo Collodiego "Pinokio" w nowej adaptacji Maliny Prześlugi, gdzie zagra główną rolę Dzepetto w reżyserii Robera Drobniucha, z wybitnym aktorem rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko

Praca, święta, rodzina - Kabaret Smile w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 kwietnia 2014
Praca, święta, rodzina - Kabaret Smile w Gnieźnie W sobotę, w auli Szkoły Pomnik swój występ prezentował znany i lubiany Kabaret SMILE w składzie: Michał Kincel (M.K.), Andrzej Mierzejewski (A.M.) i Paweł Szwajgier (P.S.). Artyści, zmęczeni po wcześniejszym występie we Wrześni, zechcieli nam udzielić krótkiego wywiadu.

"Kocham to, co robię" - wywiad z Maciejem Hązłą

Artykul dodany: Środa, 2 kwietnia 2014
Z Maciejem Hązłą, który piętnaście lat pracuje w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, zagrał rolę Edka w "Tangu" Sł. Mrożka, wystąpił w sztuce "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w postaci Radia, jest także przed spektaklem przedpremierowym "Kto się boi Wirginii Woolf" E. Albeeg?o, gdzie zmierzył się z rolą Nicka - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Dlaczego są opóźnienia w gnieźnieńskim sądzie i kto za to zapłaci?

Artykul dodany: Czwartek, 20 marca 2014
Dlaczego są opóźnienia w gnieźnieńskim sądzie i kto za to zapłaci? Od pewnego czasu napływają do nas informacje, w których mieszkańcy Gniezna skarżą się na przewlekłość spraw w Sądzie Rejonowym. Czy faktycznie gnieźnieński sąd ma problemy? Jeżeli tak, to co jest ich powodem? Zapytaliśmy o to Jarosława Ochockiego - prezesa Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

Zdzisław Kujawa o bloku przy ul. Barciszewskiego. Czy mieszkania są bezpieczne?

Artykul dodany: Czwartek, 20 marca 2014
Zdzisław Kujawa o bloku przy ul. Barciszewskiego. Czy mieszkania są bezpieczne? Kilka dni temu ponownie poruszyliśmy temat mieszkania w bloku przy ul. Barciszewskiego 10, w którym 2 lata temu zaczadził się Michał Darul. Obecnie mieszkają tam dwie kobiety z małymi dziećmi. Niestety często uruchamiają się czujniki tlenku węgla. Czy to mieszkanie jest bezpieczne i co jest powodem pojawiania się w nim czadu?? Zapytaliśmy o to prezesa Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Zdzisława Kujawę.

Pieniądze dla Ukrainy od gnieźnian, czyli poseł Arndt o pomocy dla Majdanu

Artykul dodany: Czwartek, 27 lutego 2014
Pieniądze dla Ukrainy od gnieźnian, czyli poseł Arndt o pomocy dla Majdanu Od kilku tygodni wydarzeniami na Majdanie żyje cała Europa. O sytuacji na Ukrainie i sposobach pomocy ze strony Polski oraz całej Unii Europejskiej z posłem Pawłem Arndtem rozmawiali gnieźnieńscy dziennikarze.

Partnerstwo publiczno-prywatne sposobem na sfinansowanie rozbudowy szpitala?

Artykul dodany: Środa, 26 lutego 2014
Partnerstwo publiczno-prywatne sposobem na sfinansowanie rozbudowy szpitala? Partnerstwo publiczno-prywatne, kredyt lub środki unijne - to warianty sfinansowania rozbudowy szpitala, które obecnie rozważa gnieźnieński ZOZ oraz Starostwo Powiatowe. Niestety ostatnia opcja wydaje się najmniej realna, natomiast partnerstwo publiczno-prywatne nie kojarzy się z niczym dobrym. O rozbudowie szpitala rozmawialiśmy z dyrektorem ZOZ-u, Jackiem Frąckowiakiem.

Jeździecki Puchar Gniezno 2014 - jak będzie wyglądał w tym roku?

Artykul dodany: Niedziela, 16 lutego 2014
Jeździecki Puchar Gniezno 2014 - jak będzie wyglądał w tym roku? Ze względu na zmiany w regulaminie Polskiego Związku Jeździeckiego wśród zawodników pojawiło się sporo wątpliwości odnośnie rozgrywek Jeździeckiego Pucharu Gniezna 2014. Rozmawialiśmy na ten temat z Andrzejem Matławskim - kierownikiem Stada Ogierów w Gnieźnie.

"Prawda jest jedna" - rozmowa z senatorem Piotrem Gruszczyńskim

Artykul dodany: Środa, 5 lutego 2014
Podczas wczorajszej konferencji prasowej zapytaliśmy senatora Piotra Gruszczyńskiego o kilka kwestii związanych z gnieźnieńskim szpitalem i polityczną wojną, która toczy się w tym zakresie.

Czy bloki spółdzielni mieszkaniowej zostaną podłączone do ciepłej wody?

Artykul dodany: Wtorek, 4 lutego 2014
Czy bloki spółdzielni mieszkaniowej zostaną podłączone do ciepłej wody? W wieżowcu przy ul. Sobieralskiego 9 podłączono bieżącą ciepłą wodę. Po kilku miesiącach bez gazu w piecach do grzania wody mieszkańcy mają w końcu pełen komfort korzystania z łazienek. Na temat podłączania bieżącej ciepłej wody z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej rozmawialiśmy z prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Zdzisławem Kujawą.

Poseł Tadeusz Tomaszewski eurodeputowanym?

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lutego 2014
Poseł Tadeusz Tomaszewski eurodeputowanym? Z numerem 4-tym na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego pojawił się na wielkopolskiej liście poseł Tadeusz Tomaszewski. Zadaliśmy kilka pytań parlamentarzyście dotyczących jego kandydatury.

Filozofia połączona z doświadczaniem rzeczywistości - wywiad z Piotrem Waligórskim

Artykul dodany: Środa, 22 stycznia 2014
Filozofia połączona z doświadczaniem rzeczywistości - wywiad z Piotrem Waligórskim Z Piotrem Waligórskim, który po raz pierwszy reżyseruje, a także opracowuje muzycznie spektakl w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie sztukę Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest" rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"To co widać to widać, to co nie widać to nie wiemy", czyli wywiad z Jackiem Frąckowiakiem, dyrektorem gnieźnieńskiego ZOZ-u

Artykul dodany: Wtorek, 10 grudnia 2013
Cały czas mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego zastanawiają się co dalej z rozbudową szpitala. Gnieźnianie nie wiedzą w jakiej kondycji finansowej jest szpital i dlaczego rozbudowa nie jest kontynuowana. Na te i wiele innych pytań starał się odpowiedzieć Jacek Frąckowiak, dyrektor gnieźnieńskiego ZOZ-u.

Starosta Dariusz Pilak o Szlachetnej Paczce

Artykul dodany: Piątek, 22 listopada 2013
Starosta Dariusz Pilak o Szlachetnej Paczce Uczennice klasy 3b Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie rozmawiały ze starostą Dariuszem Pilakiem o "Szlachetnej Paczce". Przypomnijmy, że włodarz powiatu nie tylko objął akcję patronatem, ale również zdecydował się pomóc jednej rodzinie.

Andrzej Malicki laureatem Forbesa 2013

Artykul dodany: Niedziela, 10 listopada 2013
Andrzej Malicki laureatem Forbesa 2013 Andrzej Malicki - aktor, reżyser, pisarz, animator kultury otrzymał zaszczytne wyróżnienie "Profesjonalistów Forbesa 2013 w kategorii "Aktor" wśród zawodów zaufania publicznego. Redakcja miesięcznika Forbes przeprowadziła badania ankietowe skierowane do przedstawicieli pięciu grup zawodowych. Uroczyste podsumowanie wyników plebiscytu odbyło się 18 września tego roku w poznańskim Hotelu City Park Residence. Wśród laureatów plebiscytu w województwie wielkopolskim w kategorii "Aktorzy" znalazł się aktor naszej sceny Andrzej Malicki. Jak przyjął laureat to wyróżnienie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Gdy stajesz się nikim, nikogo nie obchodzi, kim byłeś", czyli wywiad z Józefem Jasielskim

Artykul dodany: Środa, 6 listopada 2013
Z Józefem Jasielskim, który obchodzi jubileusz 40-lecia pracy reżyserskiej i który ponownie podjął się realizacji "Tanga" Sławomira Mrożka, a także scenografii i opracowania muzycznego, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Życzę sobie takiej premiery, z której cieszyłby się sam Mrożek", czyli wywiad z Szymonem Kołodziejem

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 października 2013
Z Szymonem Kołodziejem młodym aktorem, który od trzech lat jest na etacie w Teatrze im.Al.Fredry w Gnieźnie, obecnie wszedł w próby "Tanga" Sławomira Mrożka, gdzie zagra główną rolę Artura w reżyserii Józefa Jasielskiego rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Pokonkursowe zmiany, czyli dlaczego powstanie "Gorąca platforma"

Artykul dodany: Czwartek, 26 września 2013
Pokonkursowe zmiany, czyli dlaczego powstanie Po poniedziałkowej debacie na temat rozbudowy gnieźnieńskiego szpitala przy ul. 3 Maja udało nam się porozmawiać z Anna Stryszewską - Prezesem Zarządu Heinle, Wischer und Partner.

"Aby dyrektor kochał teatr w sobie, a nie siebie w teatrze" - wywiad z Joanną Nowak

Artykul dodany: Niedziela, 15 września 2013
Z Joanną Nowak dotychczasową wicedyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu, która objęła w Pierwszej Stolicy Polski po 23-ech latach dyrekcji Tomasza Szymańskiego, stanowisko naczelnego dyrektora Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Na sukces pracują wszysy", czyli wywiad z dyrektor I LO Bogusławą Młodzikowską

Artykul dodany: Wtorek, 3 września 2013
I Liceum Ogólnokształcące przygotowuje się do Jubileuszu 150-lecia szkoły. To z pewnością ogromne wyzwanie dla dyrekcji szkoły i komitetu organizacyjnego. Na temat przygotowań do tego wielkiego wydarzenia w życiu szkoły z dyrektor Bogusławą Młodzikowską rozmawia Mateusz Tomaszewski.

Czy Aleksandra Kachelska obroni podium podczas Finału JPG?

Artykul dodany: Czwartek, 29 sierpnia 2013
Czy Aleksandra Kachelska obroni podium podczas Finału JPG? Wśród liderów Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 znalazła się jedna amazonka. Aleksandra Kachelska - bo o niej mowa, startowała w 3-ech etapach tegorocznych rozgrywek. Mimo to udało jej się wedrzeć na podium w klasyfikacji generalnej. Czy uda jej się utrzymać na "pudle" - dowiemy się już w najbliższą niedzielę. Zadanie to na pewno nie będzie łatwe.

Tadeusz Pełeszuk o Finale JPG 2013

Artykul dodany: Środa, 28 sierpnia 2013
Tadeusz Pełeszuk o Finale JPG 2013 Mateusz Kowalczyk przed Finałem Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 powiedział, że jest mniej doświadczonym jeźdźcem niż ubiegłoroczny zwycięzca i przegrana z Tadeuszem Pełeszukiem nie będzie dla niego porażką. Czy lider JPG 2012 będzie chciał wydrzeć pierwsze miejsce młodemu pretendentowi?

Poradnia "K" na ul. św. Jana i ponad 5 mln zł dla ZOZ-u?

Artykul dodany: Wtorek, 27 sierpnia 2013
Poradnia 5 393 035,99 zł - o taką kwotę występuje gnieźnieński ZOZ w stosunku do firm GOLD-BUD, UNI-FORM i UNIQA. A co dalej z Poradnią "K" i przychodnią na os. Jagiellońskim? Zapytaliśmy o to Jacka Frąckowiaka - dyrektora gnieźnieńskiego ZOZ-u.

Mateusz Kowalczyk o Finale JPG 2013

Artykul dodany: Wtorek, 27 sierpnia 2013
Mateusz Kowalczyk o Finale JPG 2013 Najbliższy weekend będzie koniarskim świętem w okolicy Gniezna. W sobotę w Stajni Pod Wierzbami odbędzie się Piknik powiązany z pokazem hodowlanym. A już w niedzielę na parkurze gnieźnieńskiego Stada Ogierów odbędzie się Finał Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013. Zadaliśmy kilka pytań zawodnikom, którzy zajmują 3 czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej JPG. Jak na najbliższe zawody nastawiony jest lider klasyfikacji - Mateusz Kowalczyk?

Henryk Konwiński - tancerz, choreograf i reżyser

Artykul dodany: Czwartek, 30 maja 2013
Henryk Konwiński - tancerz, choreograf i reżyser Z Henrykiem Konwińskim tancerzem, choreografem, reżyserem, który opracowuje choreografię do "Dzikich łabędzi" H. Ch. Andersena rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Chciałabym aby nikt nie czuł się zawiedziony" - wywiad z Krystyną Jakóbczyk

Artykul dodany: Sobota, 25 maja 2013
Z Krystyną Jakóbczyk, która reżyseruje po raz pierwszy w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie "Dzikie łabędzie" H. Ch. Andersena, jest to oryginalny tekst autorki na motywach baśni Andersena rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko. Premiera "Dzikich Łabędzi" odbędzie się 1 czerwca o godz. 17.00.

Nagany, upomnienia i ...? Starosta o konsekwencjach wobec pracowników

Artykul dodany: Wtorek, 14 maja 2013
Nagany, upomnienia i ...? Starosta o konsekwencjach wobec pracowników Dzisiaj gnieźnieńscy dziennikarze zapytali starostę Dariusza Pilaka o konsekwencje, jakie wyciągnął wobec pracowników, którzy przyczynili się do zakłócenia obiegu dokumentów dotyczących wyroku radnego Marka Szóstaka w starostwie powiatowym.

"To scenografia powoduje, że otrzymuję wyróżnienia"

Artykul dodany: Niedziela, 12 maja 2013
Z Pavlem Hubicką, który w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie opracowuje scenografię do "Dzikich łabędzi" H. Ch. Andersena w reżyserii Krystyny Jakóbczyk rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno