Logo

REKLAMA
Plik banneru
Najnowsze artykuły

Dział - Wywiady

O dopalaczach z Tomaszem Chełkiem

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 lipca 2015
O dopalaczach z Tomaszem Chełkiem Głośny przypadek hospitalizacji trzech osób w Gnieźnie po zażyciu dopalaczy stał się dla mnie impulsem, by na łamach Moje-Gniezno.pl przeprowadzić wywiad z terapeutą uzależnień, panem Tomaszem Chełkiem.

Joanna Nowak o przeszłości i przyszłości Teatru im. A. Fredry

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 lipca 2015
Joanna Nowak o przeszłości i przyszłości Teatru im. A. Fredry Z Joanną Nowak, która już drugi sezon sprawuje funkcję dyrektora Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, o mijającym sezonie 2014/2015 i nadchodzącym 2015/2016 rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

O pracy w redakcji

Artykul dodany: Niedziela, 28 czerwca 2015
O pracy w redakcji Jak wygląda praca w redakcji? Czym różnią się zadania dziennikarzy i redaktora naczelnego? Długo zastanawialiśmy się nad publikacją tego wywiadu. Został on przeprowadzony przez Hannę Krych z naszej redakcji w ramach zajęć szkolnych. Rozmówcą był Andrzej Bukowski - redaktor naczelny Moje-Gniezno.pl. Dzisiaj, w ten pochmurny dzień uznaliśmy, że może to być lekka lektura.

Co Kot myśli o Alicji?

Artykul dodany: Niedziela, 21 czerwca 2015
Co Kot myśli o Alicji? Z Pawłem Dobkiem, absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi, który zagra gościnnie rolę Kota z Cheshire na podstawie powieści Lewisa Carrolla "Alicji w krainie czarów" pod zmienionym tytułem "Alicja, pod żadnym pozorem nie idź tam" według Michała Kmiecika w reżyserii i scenografii Justyny Łagowskiej. Wszedł także w próby sztuki "Naszego Miasta" Thortona Wildera w przekładzie Jacka Poniedziałka w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Kiedy zapada totalna cisza na widowni" - wywiad z Agnieszką Korzeniowską

Artykul dodany: Wtorek, 12 maja 2015
Z Agnieszką Korzeniowską, aktorką Teatru Nowego w Łodzi, która gra gościnnie w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, jest po prapremierze sztuki francuskiego autora Joel?a Pommerat?a "Pojęcie miłości, Zjednoczenie dwóch Korei" w przekładzie Marioli Odzimkowskiej w reżyserii Łukasza Gajdzisa, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Maciej Maleńczuk - satanista z saksofonem

Artykul dodany: Czwartek, 19 marca 2015
Maciej Maleńczuk - satanista z saksofonem Przed koncertem w Gnieźnie udało nam się porozmawiać z Maciejem Maleńczukiem - wyjątkowo barwną postacią polskiej sceny muzycznej. Przeczytajcie o jego życiu i pasji, jaką jest ... no właśnie - co? Śpiewanie, satanizm, czy może gra na saksofonie?

Od dwudziestu kilku lat stres jest ten sam - rozmowa z Iwoną Sapą

Artykul dodany: Środa, 4 marca 2015
Od dwudziestu kilku lat stres jest ten sam - rozmowa z Iwoną Sapą Z Iwoną Sapą, aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która od 24 lat pracuje w teatrze gnieźnieńskim, jest przed premierą sztuki "Pojęcie miłości. Zjednoczenie dwóch Korei" Joel?a Pommerat?a w przekładzie Marioli Odzimkowskiej w reżyserii Łukasza Gajdzisa, gdzie zagra: Drugą Sprzątaczkę, Kasię, Dyrektorkę oraz trzy postacie kobiet - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Życzyłabym sobie mądrych, życzliwych i otwartych ludzi - rozmowa z Michaliną Rodak

Artykul dodany: Czwartek, 29 stycznia 2015
Życzyłabym sobie mądrych, życzliwych i otwartych ludzi - rozmowa z Michaliną Rodak Z Michaliną Rodak, która skończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, obecnie jest na etacie w Teatrze im.Al.Fredry w Gnieźnie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Przede wszystkim tu mieszkam" - książki, grafiki, aforyzmy - rozmowa z Tadeuszem Panowiczem

Artykul dodany: Środa, 7 stycznia 2015
Z Tadeuszem Panowiczem, wybitnym regionalistą, miłośnikiem historii i kultury, rysownikiem, podczas spotkania w hurtowni sportowej MJ Sport, o jego najnowszej publikacji rozmawia Alicja Tylkowska.

Rajmund Gąsiorek broni hodowców norek

Artykul dodany: Środa, 31 grudnia 2014
Rajmund Gąsiorek broni hodowców norek Konflikt między Stowarzyszeniem Otwarte Klatki, a hodowcami zwierząt futerkowych i Rajmundem Gąsiorkiem cały czas trwa. Znamy już zdanie stowarzyszenia i jego członków, pora więc na, to aby zapoznać się z opinią hodowcy - Rajmunda Gąsiorka.

"Wolę harmonię, niuanse i subtelność" - rozmowa z Wojciechem Kalinowskim

Artykul dodany: Piątek, 19 grudnia 2014
Z Wojciechem Kalinowskim, który pracuje osiem lat w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, jest przed prapremierą sztuki Romana Sikory "Spowiedź masochisty" w przekładzie Małgorzaty Sikorskiej i Elżbiety Zimnej w reżyserii Alini Negra Silva, scenografii Felipe de Oliviera rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Problemem jest permanentne niedoinwestowanie naszej sceny" - wywiad z Joanną Nowak

Artykul dodany: Czwartek, 20 listopada 2014
Z Joanną Nowak, dyrektor Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie o rozwoju, zmianach i problemach gnieźnieńskiego teatru rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko

Stowarzyszenie Otwarte Klatki w Gnieźnie. Czy Rajmund Gąsiorek łamie prawo?

Artykul dodany: Niedziela, 9 listopada 2014
Stowarzyszenie Otwarte Klatki w Gnieźnie. Czy Rajmund Gąsiorek łamie prawo? Wczoraj na ul. Chrobrego w Gnieźnie odbyła się pikieta Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Członkowie organizacji chcieli zasygnalizować mieszkańcom problem, jaki ich zdaniem stanowią fermy norek. Przeprowadziliśmy krótki wywiad z Agatą Wilkowską ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

"Czasami aktor musi wykonywać polecenia reżysera" - wywiad z Magdaleną Pomierską

Artykul dodany: Wtorek, 28 października 2014
Z Magdaleną Pomierską, która zagrała rolę Zsuzsi w czytaniu performatywnym sztuki Istvana Tasnadiego "Cyber Cyrano" pod opieką reżyserską Krzysztofa Webera w ramach projektu "Węgrzy prosto z mostu" do sztuki "Most nad doliną" Jonasa Haya jest także po premierze "Pinokio" Carlo Collodiego w nowej adaptacji Maliny Prześlugi gdzie wystąpiła w roli Wróżki rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Catering dietetyczny, czyli jak zdrowo się odżywiać

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 października 2014
Catering dietetyczny, czyli jak zdrowo się odżywiać Catering dietetyczny - nowość na gnieźnieńskim rynku, którą oferuje Restauracja W Starej Kamienicy. O co dokładnie chodzi i czy catering dietetyczny to to samo co dieta? Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu, który odpowie na najważniejsze pytania.

"W samorządzie bardziej potrzebne są dialog oraz współdziałanie"

Artykul dodany: Środa, 22 października 2014
Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Rafał Spachacz jest z wykształcenia doktorem nauk medycznych (Akademia Medyczna w Poznaniu), posiada specjalizację w zakresie Zdrowia Publicznego, magister inżynier biotechnologii o specjalności diagnostyka molekularna. Ukończył ponadto z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Marketingu Strategicznego na Rynku Farmaceutycznym, Podyplomowe Studium Public Relations, Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej, Studia Podyplomowe "Zarządzanie Oświatą" oraz studium dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Posiada uprawnienia Państwowego Zasobu Kadrowego. Laureat zespołowej nagrody Ministra Zdrowia. Aktualnie uczestnik VI Edycji Akademii Liderów Samorządowych (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji & WSB).

Problemy z budżetem obywatelskim

Artykul dodany: Wtorek, 14 października 2014
Problemy z budżetem obywatelskim Na temat budżetu obywatelskiego rozmawialiśmy z Pawłem Bartkowiakiem z Klubu Krytyki Politycznej. Paweł wskazał kilka problemów związane z głosowaniem.

Życie Marka Zielińskiego, czyli Europark Krasnal w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 25 września 2014
Życie Marka Zielińskiego, czyli Europark Krasnal w Gnieźnie Od czwartku można odwiedzać Europark Krasnal, który ponownie gości w Gnieźnie. Udało nam się porozmawiać z Markiem Zielińskim - właścicielem i dyrektorem Europarku.

"Wolę brać od losu to, co akurat chce mi dać" - wywiad z Anną Pijanowską

Artykul dodany: Środa, 17 września 2014
Z Anną Pijanowską, która od września jest na etacie w Teatrze im.Al.Fredry w Gnieźnie, jest przed premierą sztuki "Pinokio" Carlo Collodiego w nowej adaptacji Maliny Prześlugi, gdzie zagra rolę Kotki w reżyserii Roberta Drobniucha rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Zmiany w gnieźnieńskim Teatrze. Co planuje zastępca dyrektora ds. finansowych?

Artykul dodany: Środa, 20 sierpnia 2014
Zmiany w gnieźnieńskim Teatrze. Co planuje zastępca dyrektora ds. finansowych? Ze Stanisławem Janikiem - zastępcą dyrektora do spraw finansowych w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie rozmawiałą Daniela Zybalanka-Jaśko.

Adrian Gomólski: Za bardzo byłem "przyklejony" do toru

Artykul dodany: Środa, 13 sierpnia 2014
Adrian Gomólski: Za bardzo byłem Carbon Start Gniezno dzięki wygranemu spotkaniu z KMŻ Lublin zdecydowanie powiększył swoje szanse na awans do strefy play-off. Swoją jakże ważną cegiełkę do tego sukcesu dołożył Adrian Gomólski. Wychowanek czerwono-czarnych zdobył 7 punktów z jednym bonusem, a jego jazda mogła się podobać miejscowym fanatykom.

Wadim Tarasienko: Nie wiem dlaczego sędzia mnie wykluczył

Artykul dodany: Wtorek, 12 sierpnia 2014
Wadim Tarasienko: Nie wiem dlaczego sędzia mnie wykluczył Wadim Tarasienko jest w tym sezonie jednym z lepszych jeźdźców Carbon Startu Gniezno. Niestety, Rosjanin swojego ostatniego występu w czerwono-czarnych barwach nie może zaliczyć do udanych. Zdobył on bowiem jedynie 5 punktów z bonusem. Jednak na tak mizerną zdobycz punktową wpłynęło kilka czynników.

Dawid Wawrzyniak: Teraz jedziemy do Rybnika po zwycięstwo!

Artykul dodany: Wtorek, 12 sierpnia 2014
Dawid Wawrzyniak: Teraz jedziemy do Rybnika po zwycięstwo! Dawid Wawrzyniak dopiero co stawia swoje pierwsze kroki w profesjonalnej jeździe na żużlu. Młody wychowanek gnieźnieńskiego klubu od niedawna startuje w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Mimo tego radzi sobie całkiem nieźle, co pokazał w niedzielnym spotkaniu przeciwko KMŻ Lublin. Chociaż zdobycz punktowa "Dadosa" nie była najlepsza, to jego jazda mogła podobać się miejscowym kibicom.

"Coś mnie zawsze gna do teatru" - rozmowa z Wojciechem Siedleckim

Artykul dodany: Piątek, 6 czerwca 2014
Z Wojciechem Siedleckim, który ma trzydzieści siedem lat pracy w zawodzie, a dwanaście lat na scenie gnieźnieńskiej, jest obecnie po premierze bajki "Szpak Fryderyk" Rudolfa Herfurtnera w reżyserii Łukasza Gajdzisa, wszedł także w próby sztuki Carlo Collodiego "Pinokio" w nowej adaptacji Maliny Prześlugi, gdzie zagra główną rolę Dzepetto w reżyserii Robera Drobniucha, z wybitnym aktorem rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko

Praca, święta, rodzina - Kabaret Smile w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 kwietnia 2014
Praca, święta, rodzina - Kabaret Smile w Gnieźnie W sobotę, w auli Szkoły Pomnik swój występ prezentował znany i lubiany Kabaret SMILE w składzie: Michał Kincel (M.K.), Andrzej Mierzejewski (A.M.) i Paweł Szwajgier (P.S.). Artyści, zmęczeni po wcześniejszym występie we Wrześni, zechcieli nam udzielić krótkiego wywiadu.

"Kocham to, co robię" - wywiad z Maciejem Hązłą

Artykul dodany: Środa, 2 kwietnia 2014
Z Maciejem Hązłą, który piętnaście lat pracuje w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, zagrał rolę Edka w "Tangu" Sł. Mrożka, wystąpił w sztuce "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w postaci Radia, jest także przed spektaklem przedpremierowym "Kto się boi Wirginii Woolf" E. Albeeg?o, gdzie zmierzył się z rolą Nicka - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Dlaczego są opóźnienia w gnieźnieńskim sądzie i kto za to zapłaci?

Artykul dodany: Czwartek, 20 marca 2014
Dlaczego są opóźnienia w gnieźnieńskim sądzie i kto za to zapłaci? Od pewnego czasu napływają do nas informacje, w których mieszkańcy Gniezna skarżą się na przewlekłość spraw w Sądzie Rejonowym. Czy faktycznie gnieźnieński sąd ma problemy? Jeżeli tak, to co jest ich powodem? Zapytaliśmy o to Jarosława Ochockiego - prezesa Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

Zdzisław Kujawa o bloku przy ul. Barciszewskiego. Czy mieszkania są bezpieczne?

Artykul dodany: Czwartek, 20 marca 2014
Zdzisław Kujawa o bloku przy ul. Barciszewskiego. Czy mieszkania są bezpieczne? Kilka dni temu ponownie poruszyliśmy temat mieszkania w bloku przy ul. Barciszewskiego 10, w którym 2 lata temu zaczadził się Michał Darul. Obecnie mieszkają tam dwie kobiety z małymi dziećmi. Niestety często uruchamiają się czujniki tlenku węgla. Czy to mieszkanie jest bezpieczne i co jest powodem pojawiania się w nim czadu?? Zapytaliśmy o to prezesa Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Zdzisława Kujawę.

Pieniądze dla Ukrainy od gnieźnian, czyli poseł Arndt o pomocy dla Majdanu

Artykul dodany: Czwartek, 27 lutego 2014
Pieniądze dla Ukrainy od gnieźnian, czyli poseł Arndt o pomocy dla Majdanu Od kilku tygodni wydarzeniami na Majdanie żyje cała Europa. O sytuacji na Ukrainie i sposobach pomocy ze strony Polski oraz całej Unii Europejskiej z posłem Pawłem Arndtem rozmawiali gnieźnieńscy dziennikarze.

Partnerstwo publiczno-prywatne sposobem na sfinansowanie rozbudowy szpitala?

Artykul dodany: Środa, 26 lutego 2014
Partnerstwo publiczno-prywatne sposobem na sfinansowanie rozbudowy szpitala? Partnerstwo publiczno-prywatne, kredyt lub środki unijne - to warianty sfinansowania rozbudowy szpitala, które obecnie rozważa gnieźnieński ZOZ oraz Starostwo Powiatowe. Niestety ostatnia opcja wydaje się najmniej realna, natomiast partnerstwo publiczno-prywatne nie kojarzy się z niczym dobrym. O rozbudowie szpitala rozmawialiśmy z dyrektorem ZOZ-u, Jackiem Frąckowiakiem.

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno