Logo


REKLAMA

REKLAMA

Dział - Wywiady

"3 lata trwały prace przygotowawcze i realizacja całego spektaklu" - TOM BISHOP w pigułce

Artykul dodany: Czwartek, 16 marca 2017
TOM BISHOP - gnieźnieńska, wyjątkowa produkcja. Muzyczno-teatralne arcydzieło, nad którym prace trwały kilka lat. Czym jest, skąd wziął się pomysł i gdzie można zobaczyć spektakl? Na te pytania odpowiedział nam Aleksander Schmidt - producent spektaklu.

Święta dla podopiecznych Domu Dziecka w Sali Zabaw Dżungla

Artykul dodany: Wtorek, 3 stycznia 2017
Święta dla podopiecznych Domu Dziecka w Sali Zabaw Dżungla Sala Zabaw Dżungla wspólnie z Fundacją Szlachetny Bohater zorganizowały w Święta Bożego Narodzenia niezwykłe zajęcia dla podopiecznych Domu Dziecka w Gnieźnie.

Natalia Sońska o swojej najnowszej książce "Obudź się, Kopciuszku"

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 listopada 2016
Natalia Sońska o swojej najnowszej książce Natalia Sońska - autorka bestsellerowej książki "Garść pierników, szczypta miłości", oraz nowej, trzeciej już pozycji "Obudź się, Kopciuszku" opowiada o swojej pracy, pasjach i kulisach powstania książki.

Tomasz Janiak o ostatnich badaniach archeologicznych

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 października 2016
Tomasz Janiak o ostatnich badaniach archeologicznych W sierpniu 2016 r. nasze Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnienie prowadziło badania archeologiczne pod kierownictwem pana Tomasza Janiaka, kierownika Działu naukowego MPPP w Gnieźnie. Badania odbywały się na dziedzińcu dawnego klasztoru bożogrobców, czyli Zakonu Kanoników Regularnych Stróżów Grobu Chrystusowego w Gnieźnie, znajdującego się przy ul. św. Jana 2. Pan Tomasz Janiak opowiada w wywiadzie o znaleziskach, które udało się odkryć.

Życie po wypadku. "VOTUM pokryło koszty związane z pobytem i moją rehabilitacją"

Artykul dodany: Czwartek, 25 sierpnia 2016
Życie po wypadku. 12 sierpnia 2012 roku w Łagiewnikach Kościelnych (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pijany kierowca staranował płot i wjechał w grupę młodych ludzi. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły na miejscu, a kolejne dwie doznały obrażeń. Z panią Marleną Olszewską, która w tym wypadku została ciężko poszkodowana, rozmawia przedstawiciel kancelarii odszkodowawczej VOTUM S.A. - pan Sławomir Maciejewski.

"Podstawowym celem każdego klubu sportowego powinno być szkolenie dzieci i młodzieży"

Artykul dodany: Piątek, 22 lipca 2016
Mamy dla Was wywiad z prezesem Klubu Sportowego Szczypiorniak Gniezno. Możecie w nim przeczytać m.in. o osiągnięciach klubu z Pierwszej Stolicy i planach na najbliższy sezon.

Język angielski jest jej "czarnym koniem"

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 maja 2016
Język angielski jest jej Muzyka, matematyka, język angielski. Wielu twierdzi, że nic te przedmioty nie łączy. Inni, że wszystko. I chyba tak właśnie jest w przypadku Pauliny Andrzejak, uczennicy klasy 2B w Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie. Świetna perkusistka, uzdolniona matematycznie i językowo uczennica sporo już osiągnęła: I miejsce w Powiatowym Konkursie "Język Giętki" i finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Wkrótce przed nią Gnieźnieński Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Od roku Paulina realizuje indywidualny tok nauczania z języka angielskiego. Skąd to się wzięło? Jakie ma plany na przyszłość? Jak pogodzić zainteresowania i naukę? Zobaczmy.

Prestiż nowego konkursu jest ogromny

Artykul dodany: Wtorek, 5 kwietnia 2016
Prestiż nowego konkursu jest ogromny Rozmowa z Mikołajem "Jaokiem" Januszem, dziennikarzem muzycznym Antyradia o nowym konkursie dla młodych zespołów, będącym połączeniem dwóch znanych już przeglądów, który towarzyszyć będzie Jarocin Festiwal 2016.

Młody aktor na gnieźnieńskiej scenie

Artykul dodany: Środa, 30 marca 2016
Młody aktor na gnieźnieńskiej scenie Z Wojciechem Lato - studentem III roku studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Lodzi, który jest w próbach w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, gdzie zagra główną rolę Rodiona Raskolnikowa w "Zbrodni i karze" wg. Fiodora Dostojewskiego. Autorem przekładu jest Czesław Jastrzębiec-Kozłowski, adaptacja i reżyseria Małgorzaty Bogajewskiej, scenografia Macieja Chojnackiego - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

To już 40 lat na scenie

Artykul dodany: Czwartek, 18 lutego 2016
To już 40 lat na scenie Z Justyną Polkowską-Malicką, która obchodzi 40-lecie pracy na scenie gnieźnieńskiej - zagrała około 400 ról. Od roku jest na emeryturze. Obecnie wystąpiła w spektaklu muzycznym "Klub samotnych serc "Portofino" w roli Pani I. Scenariusz Michał Chudziński i Lukasz Czuj, reżyseria Lukasz Czuj, kierownictwo muzyczne Marcin Partyka, choreografia Paulina Andrzejewska, scenografia i kostiumy Michał Urban. Rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Masochista" leci za ocean

Artykul dodany: Piątek, 29 stycznia 2016
Na początku lutego zespół Teatru im. A. Fredry wyjeżdża ze spektaklem "Spowiedź masochisty" do Sao Paulo. Zapytaliśmy dyrekcję teatru - Joannę Nowak oraz Łukasza Gajdzisa o kilka szczegółów dotyczących tego przełomowego wydarzenia w historii gnieźnieńskiej sceny.

"Rzeczywistość coraz bardziej napawa mnie lękiem" - wywiad z Sebastianem Perdkiem

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 stycznia 2016
Z Sebastianem Perdkiem, który gra gościnnie w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie rolę Gargameszela w "Hotelu pod wesołym Karpiem" Josepha Hendla autora, reżysera i twórcę muzyki rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Anna Pijanowska - dwa lata w gnieźnieńskim teatrze

Artykul dodany: Wtorek, 29 grudnia 2015
Anna Pijanowska - dwa lata w gnieźnieńskim teatrze Z Anną Pijanowską, która od dwóch lat pracuje w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieżnie, zakończyła zdjęcia do filmu "Bodo" serialu Telewizji Polskiej, gdzie zagrała Adę przyjaciółkę tytułowego bohatera. Jeszcze nie będąc na etacie wystąpiła w Teatrze gnieźnieńskim w prapremierze "Zjednoczenie dwóch Korei" Joel'a Pommerat'a w trzech postaciach Kobiet, obecnie gra w "Spowiedzi masochisty" Romana Sikory w rolach Sprzedawczyni, Janinki a także w bajce "Alicja, pod żadnym pozorem nie idź tam" Michała Kmiecika - inspirowany powieścią Lewisa Carrolla, postać Susła, 9 Pik, Dama Pik, 3 Pik. Jest po premierze do realizowanej w ramach Rezydencji Artystycznych 2015 roku sztuki "Hotel pod wesołym Karpiem" Josepha Hendla w reżyserii autora, gdzie zagrała żydówkę Ryfkę New-jersey a także jest w próbach do spektaklu muzycznego "Klub samotnych serc Portofino" niezapomnianych melodii z lat '50 XX wieku szlagierów Marii Koterbskiej czy Mieczysława Fogga w reżyserii Łukasza Czuja. Spektakl będzie miał swoją premierę 30 stycznia 2016 roku. Rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Paraolimpijczyk odwiedził Gniezno. Czy Pierwsza Stolica ma jego następcę?

Artykul dodany: Wtorek, 17 listopada 2015
Paraolimpijczyk odwiedził Gniezno. Czy Pierwsza Stolica ma jego następcę? Wiesław Miech - były paraolimpijczyk odwiedził Gniezno. Co było powodem jego wizyty? Czy w Pierwszej Stolicy jest jego następca? Zapytaliśmy go o to w krótkim wywiadzie.

Szymon Mysłakowski o "Naszym mieście" i swojej pracy

Artykul dodany: Piątek, 30 października 2015
Szymon Mysłakowski o Z Szymonem Mysłakowskim, aktorem Teatru Nowego w Poznaniu, który gra gościnnie w Teatrze A. Fredry w Gnieźnie główną rolę Reżysera w "Naszym mieście" Thorntona Wildera w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Czas biegnie jak szalony i język teatru musi za nim nadążać" - wywiad z Piotrem Kruszczyńskim

Artykul dodany: Czwartek, 8 października 2015
Z Piotrem Kruszczyńskim, dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu - wybitnym reżyserem, wielokrotnie nagradzanym, który w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie zrealizował "Kartotekę" T. Różewicza, "Trzy siostry" A. Czechowa, "Nie-Boską Komedię - Rzecz o Krzyżu" Z. Krasińskiego, przystąpił obecnie do reżyserii "Naszego miasta" Thorntona Wildera amerykańskiego pisarza w nowym przekładzie Jacka Poniedziałka, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Paulina Hennig-Kloska - silna kobieta w polityce

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 października 2015
Paulina Hennig-Kloska - silna kobieta w polityce Paulina Hennig-Kloska to nowa twarz na gnieźnieńskiej scenie politycznej. Ta silna i niezależna kobieta, bo te słowa opisują ją najlepiej, w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie ubiegała się o mandat poselski z ramienia .Nowoczesnej.

Piotr Kordek o pracy ratownika medycznego

Artykul dodany: Niedziela, 23 sierpnia 2015
Piotr Kordek o pracy ratownika medycznego Artykuł "Szybciej pieszo niż karetką" ukazał się w lipcu i wywołał poruszenie wśród mieszkańców Gniezna. Wtedy Piotr Kordek wyszedł z inicjatywą, żeby za naszym pośrednictwem przybliżyć zagadnienia związane z pracą ratownika medycznego.

O dopalaczach z Tomaszem Chełkiem

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 lipca 2015
O dopalaczach z Tomaszem Chełkiem Głośny przypadek hospitalizacji trzech osób w Gnieźnie po zażyciu dopalaczy stał się dla mnie impulsem, by na łamach Moje-Gniezno.pl przeprowadzić wywiad z terapeutą uzależnień, panem Tomaszem Chełkiem.

Joanna Nowak o przeszłości i przyszłości Teatru im. A. Fredry

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 lipca 2015
Joanna Nowak o przeszłości i przyszłości Teatru im. A. Fredry Z Joanną Nowak, która już drugi sezon sprawuje funkcję dyrektora Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, o mijającym sezonie 2014/2015 i nadchodzącym 2015/2016 rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

O pracy w redakcji

Artykul dodany: Niedziela, 28 czerwca 2015
O pracy w redakcji Jak wygląda praca w redakcji? Czym różnią się zadania dziennikarzy i redaktora naczelnego? Długo zastanawialiśmy się nad publikacją tego wywiadu. Został on przeprowadzony przez Hannę Krych z naszej redakcji w ramach zajęć szkolnych. Rozmówcą był Andrzej Bukowski - redaktor naczelny Moje-Gniezno.pl. Dzisiaj, w ten pochmurny dzień uznaliśmy, że może to być lekka lektura.

Co Kot myśli o Alicji?

Artykul dodany: Niedziela, 21 czerwca 2015
Co Kot myśli o Alicji? Z Pawłem Dobkiem, absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi, który zagra gościnnie rolę Kota z Cheshire na podstawie powieści Lewisa Carrolla "Alicji w krainie czarów" pod zmienionym tytułem "Alicja, pod żadnym pozorem nie idź tam" według Michała Kmiecika w reżyserii i scenografii Justyny Łagowskiej. Wszedł także w próby sztuki "Naszego Miasta" Thortona Wildera w przekładzie Jacka Poniedziałka w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Kiedy zapada totalna cisza na widowni" - wywiad z Agnieszką Korzeniowską

Artykul dodany: Wtorek, 12 maja 2015
Z Agnieszką Korzeniowską, aktorką Teatru Nowego w Łodzi, która gra gościnnie w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, jest po prapremierze sztuki francuskiego autora Joel?a Pommerat?a "Pojęcie miłości, Zjednoczenie dwóch Korei" w przekładzie Marioli Odzimkowskiej w reżyserii Łukasza Gajdzisa, rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Maciej Maleńczuk - satanista z saksofonem

Artykul dodany: Czwartek, 19 marca 2015
Maciej Maleńczuk - satanista z saksofonem Przed koncertem w Gnieźnie udało nam się porozmawiać z Maciejem Maleńczukiem - wyjątkowo barwną postacią polskiej sceny muzycznej. Przeczytajcie o jego życiu i pasji, jaką jest ... no właśnie - co? Śpiewanie, satanizm, czy może gra na saksofonie?

Od dwudziestu kilku lat stres jest ten sam - rozmowa z Iwoną Sapą

Artykul dodany: Środa, 4 marca 2015
Od dwudziestu kilku lat stres jest ten sam - rozmowa z Iwoną Sapą Z Iwoną Sapą, aktorką Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, która od 24 lat pracuje w teatrze gnieźnieńskim, jest przed premierą sztuki "Pojęcie miłości. Zjednoczenie dwóch Korei" Joel?a Pommerat?a w przekładzie Marioli Odzimkowskiej w reżyserii Łukasza Gajdzisa, gdzie zagra: Drugą Sprzątaczkę, Kasię, Dyrektorkę oraz trzy postacie kobiet - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

Życzyłabym sobie mądrych, życzliwych i otwartych ludzi - rozmowa z Michaliną Rodak

Artykul dodany: Czwartek, 29 stycznia 2015
Życzyłabym sobie mądrych, życzliwych i otwartych ludzi - rozmowa z Michaliną Rodak Z Michaliną Rodak, która skończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, obecnie jest na etacie w Teatrze im.Al.Fredry w Gnieźnie rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Przede wszystkim tu mieszkam" - książki, grafiki, aforyzmy - rozmowa z Tadeuszem Panowiczem

Artykul dodany: Środa, 7 stycznia 2015
Z Tadeuszem Panowiczem, wybitnym regionalistą, miłośnikiem historii i kultury, rysownikiem, podczas spotkania w hurtowni sportowej MJ Sport, o jego najnowszej publikacji rozmawia Alicja Tylkowska.

Rajmund Gąsiorek broni hodowców norek

Artykul dodany: Środa, 31 grudnia 2014
Rajmund Gąsiorek broni hodowców norek Konflikt między Stowarzyszeniem Otwarte Klatki, a hodowcami zwierząt futerkowych i Rajmundem Gąsiorkiem cały czas trwa. Znamy już zdanie stowarzyszenia i jego członków, pora więc na, to aby zapoznać się z opinią hodowcy - Rajmunda Gąsiorka.

"Wolę harmonię, niuanse i subtelność" - rozmowa z Wojciechem Kalinowskim

Artykul dodany: Piątek, 19 grudnia 2014
Z Wojciechem Kalinowskim, który pracuje osiem lat w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, jest przed prapremierą sztuki Romana Sikory "Spowiedź masochisty" w przekładzie Małgorzaty Sikorskiej i Elżbiety Zimnej w reżyserii Alini Negra Silva, scenografii Felipe de Oliviera rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

"Problemem jest permanentne niedoinwestowanie naszej sceny" - wywiad z Joanną Nowak

Artykul dodany: Czwartek, 20 listopada 2014
Z Joanną Nowak, dyrektor Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie o rozwoju, zmianach i problemach gnieźnieńskiego teatru rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA
Wydarzenia
<<  Kwiecień 2017  >>
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SB
ND
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
tel.kom.: +48 781 085 964
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno