Logo

Dział - Wywiady

Nikt za nas tego nie zrobi

Artykul dodany: Środa, 5 września 2018
Nikt za nas tego nie zrobi W tym roku obchodzimy setną rocznicę uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych z tej okazji w najbliższa niedzielę przy pomniku św. Wojciecha otwarta zostanie wystawa "Społeczna Historia Gniezna - Kobiety", będzie można na niej Panią zobaczyć, bo jest Pani pierwszą gnieźnieńską posłanką, warto było?

K. Kędziora: "Możemy powalczyć nawet o czołowe miejsca"

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018
K. Kędziora: Na jednym z treningów postanowiliśmy porozmawiać z - jak do tej pory - jedynym nowym zawodnikiem Wilków, który został pozyskany w trakcie przygotowań do debiutanckiego sezonu w rozgrywkach II ligi w sezonie 2018/2019 - Karolem Kędziorą. Zapraszamy do lektury!

" Velux będzie większy, szybszy i bardziej elastyczny"

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 lipca 2018
Podsumowując 20 lat produkcji firmy Velux w Polsce, przeprowadziliśmy wywiad z dyrektorem fabryki. Pytaliśmy m.in. o historię firmy, ale również o jej przyszłość.

Piotr Szczepański - polityk z wpojonymi zasadami

Artykul dodany: Czwartek, 19 lipca 2018
Piotr Szczepański - polityk z wpojonymi zasadami Piotr Szczepański będzie ubiegał się o mandat radnego z ramienia Nowoczesnej. Na razie nie zdradza jednak czy wystartuje w wyborach do Rady Miasta czy Rady Powiatu. Kim jest i jak znalazł się w polityce?

Kasia - "druga połówka" Kaszpira

Artykul dodany: Środa, 18 lipca 2018
Kasia - Pora na dalszy ciąg wywiadu z Kaszpirem - twórcą Kaszpir Trike Manufacture. Było już o początkach, samych motocyklach, milionerach. Pora więc na piękne kobiety. W tytule pada jedno imię, ale ... powstały dwa identyczne motocykle dla dwóch niemalże identycznych kobiet. Zachęcamy do lektury.

Weź udział w loterii i wygraj motocykl za "kupę siana" - oryginalną trajkę!

Artykul dodany: Niedziela, 15 lipca 2018
Weź udział w loterii i wygraj motocykl za Kaszpir Trike Manufacture to firma spod Gniezna - jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek budująca trójkołowce. Właśnie trwa loteria, w której do wygrania jest trajka. Jak wziąć w niej udział?

Kaszpir Trike Manufacture - z warsztatu pod Gnieznem na cały świat!

Artykul dodany: Czwartek, 12 lipca 2018
Kaszpir Trike Manufacture - z warsztatu pod Gnieznem na cały świat! Wełnica to mała miejscowość w gminie Gniezno. Nikt nie spodziewałby się, że to właśnie tutaj, na osiedlu domów jednorodzinnych mieści się warsztat, który produkuje trójkołowe motocykle znane na całym świecie. Przez najbliższe tygodnie zabierzemy Was w sentymentalną podróż - wywiady z niezwykłym człowiekiem, który zbudował markę może mało znaną lokalnie, ale rozpoznawalną praktycznie na większości kontynentów. Człowiekiem - artystą i wirtuozem w swoim fachu, który na pierwszy rzut oka może wydawać się szorstki, ale ma serce na dłoni.

Stawiam na Budasza, ale ...

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Stawiam na Budasza, ale ... Po zawiązaniu koalicji PO - Nowoczesna - SLD, która popiera Tomasza Budasza jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna, przeprowadziliśmy wywiad z posłanką Pauliną Hennig-Kloską. Parlamentarzystka była powiem brana pod uwagę jako kontrkandydat włodarza Pierwsze Stolicy w przypadku, gdyby ten zmienił opcję polityczną.

Osada Lednicka. Od skansenu do nowoczesności

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Osada Lednicka. Od skansenu do nowoczesności Rozmowa z Adamem Mikuliczem - projektantem Osady Lednickiej w Dziećmiarkach koło Gniezna, o niecodziennym projekcie wprowadzenia regionalnej, wielkopolskiej architektury do nowoczesności.

Marzenia się spełniają? Marzenia spełnia się!

Artykul dodany: Niedziela, 6 maja 2018
Marzenia się spełniają? Marzenia spełnia się! Jego postawa to najlepsza wizytówka miasta Gniezno, jak również inspiracja dla wielu młodych ludzi do podejmowania różnych działań, realizowania swoich marzeń. Podczas wywiadu dla gnieźnieńskich mediów w 2003 roku, jako inicjator wystawy Art Night Festival powiedział, że bardzo chciałby stać się znany, ale na razie ciężka, długa droga przed nim. Od tego czasu minęło 15 lat i obecnie Adrian Kiszka to jeden z najlepiej zapowiadających się artystów młodego pokolenia w Polsce. Artysta urodził się 24 VI 1991 roku w Gnieźnie.

Operacje nowotworów jelita w Gnieźnie na wyższym poziomie - wywiad z dr Maciejem Skrzypkiem

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Operacje nowotworów jelita w Gnieźnie na wyższym poziomie - wywiad z dr Maciejem Skrzypkiem Dzięki staraniom zespołu chirurgicznego Sowmed, w gnieźnieńskim szpitalu Pomnik Chrztu Polski udało się doprowadzić do rutynowego wykonywania operacji jelita grubego metodą laparoskopową. O tym jakie korzyści dla pacjentów wynikają ze stosowania tej metody oraz jak ważna jest profilaktyka w leczeniu raka jelita grubego mówi dr Maciej Skrzypek.

Gnieźnianin w najlepszym teamie w Polsce! Czy zakwalifikuje się na Mistrzostwa Świata?

Artykul dodany: Wtorek, 27 lutego 2018
Gnieźnianin w najlepszym teamie w Polsce! Czy zakwalifikuje się na Mistrzostwa Świata? W niedzielę, 24 lutego, w Ełku odbył się Runmageddon Rekrut - dystans ponad 6 ekstremalnych kilometrów i co najmniej 30 przeszkód, który był pierwszym biegiem zaliczającym się do nowo powstałej ligi OCR. Przy temperaturze -12 stopni Celsjusza na starcie stawiła się setka najlepszych zawodników z całej Polski, w tym jedyny gnieźnianin - Szymon Wesołowski, który zaliczył dobry występ, kończąc zawody na wysokim, 15 miejscu w kategorii Elitte. Co to są biegi OCR, na czym polega liga i jak zaczęła się jego przygoda z tym sportem opowie nam on sam.

Tomasz Zubilewicz: W Gnieźnie zaczęła się moja pasja do biegania

Artykul dodany: Czwartek, 1 lutego 2018
Tomasz Zubilewicz: W Gnieźnie zaczęła się moja pasja do biegania Tomasz Zubilewicz od ponad 20 lat na antenie TVN prezentuje najlepsze prognozy pogody i zachęca Polaków do prowadzenia aktywnego trybu życia. Sam również stara się żyć zdrowo i nie stroni od sportu - ukochanej piłki nożnej oraz biegania, które jak sam podkreśla, ma swój początek w Gnieźnie. Postanowiliśmy zapytać Tomasza Zubilewicza o doświadczenia ze startów w Biegu Europejskim, o tym jak wygląda jego trasa oraz z jakim nastawieniem przemierza ulice pierwszej stolicy Polski.

Słoneczne Ogrody na zielonych obrzeżach Gniezna

Artykul dodany: Środa, 27 września 2017
Słoneczne Ogrody na zielonych obrzeżach Gniezna Na zielonych obrzeżach Gniezna powstaje osiedle Słoneczne Ogrody z bardzo atrakcyjną ofertą domów na sprzedaż. Prezentujemy Państwu wywiad z deweloperem, który odpowie na zadane pytania związane z tą inwestycją.

Dr n. med. Dariusz Mińkowski o pionierskiej operacji w gnieźnieńskim szpitalu

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Dr n. med. Dariusz Mińkowski o pionierskiej operacji w gnieźnieńskim szpitalu "W czerwcu mama po prostu gasła w oczach" - mówi Anna, córka 75-letniej gnieźnianki Pani Haliny. Dziś, po udanej operacji, której 17 lipca 2017 r. podjęli się lekarze pracujący na oddziale chirurgii szpitala w Gnieźnie, starsza Pani porusza się już samodzielnie. Osoba, która wcześniej nie wychodziła z domu i pogodziła się już z oczekiwaniem końca, sama zaprasza rodzinę do wyjścia na miasto. "Lekarze dali mojej mamie drugie życie" - dodaje szczęśliwa córka.

Baletowym krokiem w nowy rok szkolny!

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017
Baletowym krokiem w nowy rok szkolny! Właśnie ruszył nabór na zajęcia taneczne do nowo otwartej Szkoły Tańca i Baletu Le Pas. Jest to pierwsza szkoła o profilu baletowym w Gnieźnie.

Treningi samemu, czy pod okiem trenera personalnego? Czym jest EMS?

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Treningi samemu, czy pod okiem trenera personalnego? Czym jest EMS? EMS, czyli 30 minut zamiast 3 godzin na siłowni. Ta technologia dostępna jest również w Gnieźnie! Czym jest, jak działa i jakie są jej zalety - zapytaliśmy o to Adama Jaworskiego, trenera personalnego.

W Medicus-Bonus zoperowali żylaki parą wodną

Artykul dodany: Środa, 7 czerwca 2017
W Medicus-Bonus zoperowali żylaki parą wodną W poniedziałek, 5 czerwca, w szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej zoperowano żylaki u czworga pacjentów, wykorzystując do zabiegu najnowocześniejszy na świecie sprzęt. Zabiegi wykonane zostały metodą SVS (tzw. pary wodnej). Pacjenci jeszcze tego samego dnia mogli opuścić szpital.

Paulina Hennig-Kloska o Programie 500+

Artykul dodany: Wtorek, 30 maja 2017
Paulina Hennig-Kloska o Programie 500+ Nowoczesna chce reformy Programu 500+. Rozmawialiśmy na ten temat z posłanką Pauliną Hannig-Kloską.

"3 lata trwały prace przygotowawcze i realizacja całego spektaklu" - TOM BISHOP w pigułce

Artykul dodany: Czwartek, 16 marca 2017
TOM BISHOP - gnieźnieńska, wyjątkowa produkcja. Muzyczno-teatralne arcydzieło, nad którym prace trwały kilka lat. Czym jest, skąd wziął się pomysł i gdzie można zobaczyć spektakl? Na te pytania odpowiedział nam Aleksander Schmidt - producent spektaklu.

Święta dla podopiecznych Domu Dziecka w Sali Zabaw Dżungla

Artykul dodany: Wtorek, 3 stycznia 2017
Święta dla podopiecznych Domu Dziecka w Sali Zabaw Dżungla Sala Zabaw Dżungla wspólnie z Fundacją Szlachetny Bohater zorganizowały w Święta Bożego Narodzenia niezwykłe zajęcia dla podopiecznych Domu Dziecka w Gnieźnie.

Natalia Sońska o swojej najnowszej książce "Obudź się, Kopciuszku"

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 listopada 2016
Natalia Sońska o swojej najnowszej książce Natalia Sońska - autorka bestsellerowej książki "Garść pierników, szczypta miłości", oraz nowej, trzeciej już pozycji "Obudź się, Kopciuszku" opowiada o swojej pracy, pasjach i kulisach powstania książki.

Tomasz Janiak o ostatnich badaniach archeologicznych

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 października 2016
Tomasz Janiak o ostatnich badaniach archeologicznych W sierpniu 2016 r. nasze Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnienie prowadziło badania archeologiczne pod kierownictwem pana Tomasza Janiaka, kierownika Działu naukowego MPPP w Gnieźnie. Badania odbywały się na dziedzińcu dawnego klasztoru bożogrobców, czyli Zakonu Kanoników Regularnych Stróżów Grobu Chrystusowego w Gnieźnie, znajdującego się przy ul. św. Jana 2. Pan Tomasz Janiak opowiada w wywiadzie o znaleziskach, które udało się odkryć.

Życie po wypadku. "VOTUM pokryło koszty związane z pobytem i moją rehabilitacją"

Artykul dodany: Czwartek, 25 sierpnia 2016
Życie po wypadku. 12 sierpnia 2012 roku w Łagiewnikach Kościelnych (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pijany kierowca staranował płot i wjechał w grupę młodych ludzi. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły na miejscu, a kolejne dwie doznały obrażeń. Z panią Marleną Olszewską, która w tym wypadku została ciężko poszkodowana, rozmawia przedstawiciel kancelarii odszkodowawczej VOTUM S.A. - pan Sławomir Maciejewski.

"Podstawowym celem każdego klubu sportowego powinno być szkolenie dzieci i młodzieży"

Artykul dodany: Piątek, 22 lipca 2016
Mamy dla Was wywiad z prezesem Klubu Sportowego Szczypiorniak Gniezno. Możecie w nim przeczytać m.in. o osiągnięciach klubu z Pierwszej Stolicy i planach na najbliższy sezon.

Język angielski jest jej "czarnym koniem"

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 maja 2016
Język angielski jest jej Muzyka, matematyka, język angielski. Wielu twierdzi, że nic te przedmioty nie łączy. Inni, że wszystko. I chyba tak właśnie jest w przypadku Pauliny Andrzejak, uczennicy klasy 2B w Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie. Świetna perkusistka, uzdolniona matematycznie i językowo uczennica sporo już osiągnęła: I miejsce w Powiatowym Konkursie "Język Giętki" i finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Wkrótce przed nią Gnieźnieński Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Od roku Paulina realizuje indywidualny tok nauczania z języka angielskiego. Skąd to się wzięło? Jakie ma plany na przyszłość? Jak pogodzić zainteresowania i naukę? Zobaczmy.

Prestiż nowego konkursu jest ogromny

Artykul dodany: Wtorek, 5 kwietnia 2016
Prestiż nowego konkursu jest ogromny Rozmowa z Mikołajem "Jaokiem" Januszem, dziennikarzem muzycznym Antyradia o nowym konkursie dla młodych zespołów, będącym połączeniem dwóch znanych już przeglądów, który towarzyszyć będzie Jarocin Festiwal 2016.

Młody aktor na gnieźnieńskiej scenie

Artykul dodany: Środa, 30 marca 2016
Młody aktor na gnieźnieńskiej scenie Z Wojciechem Lato - studentem III roku studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Lodzi, który jest w próbach w Teatrze im. Al. Fredry w Gnieźnie, gdzie zagra główną rolę Rodiona Raskolnikowa w "Zbrodni i karze" wg. Fiodora Dostojewskiego. Autorem przekładu jest Czesław Jastrzębiec-Kozłowski, adaptacja i reżyseria Małgorzaty Bogajewskiej, scenografia Macieja Chojnackiego - rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

To już 40 lat na scenie

Artykul dodany: Czwartek, 18 lutego 2016
To już 40 lat na scenie Z Justyną Polkowską-Malicką, która obchodzi 40-lecie pracy na scenie gnieźnieńskiej - zagrała około 400 ról. Od roku jest na emeryturze. Obecnie wystąpiła w spektaklu muzycznym "Klub samotnych serc "Portofino" w roli Pani I. Scenariusz Michał Chudziński i Lukasz Czuj, reżyseria Lukasz Czuj, kierownictwo muzyczne Marcin Partyka, choreografia Paulina Andrzejewska, scenografia i kostiumy Michał Urban. Rozmawia Daniela Zybalanka-Jaśko.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno