Logo

Dział - Felietony

Felieton: Siłacze, MOK i Naczas

Artykul dodany: Środa, 27 lipca 2011
Felieton: Siłacze, MOK i Naczas Ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu na napisanie felietonu. Postanowiłem więc zagospodarować nocną godzinę, żeby w końcu przelać na klawiaturę to, co mnie uderzyło w ostatnim czasie.

Felieton: Dwumiesięczny urlop

Artykul dodany: Środa, 13 lipca 2011
Felieton: Dwumiesięczny urlop Najpierw zadajmy sobie pytanie czy jest on w ogóle możliwy? Z natłoku informacji można wywnioskować, że zmieni się prawo dotyczące wykorzystania zaległego urlopu. Do Sejmu trafiły już nowe przepisy w tej sprawie. I stąd zatem wniosek niektórych, że na podstawie jeszcze niefunkcjonującej ustawy znajdą się pracownicy, którzy będą mogli pozwolić sobie na dwumiesięczny wypoczynek.

Felieton: Nienawiść w internecie

Artykul dodany: Wtorek, 5 lipca 2011
Felieton: Nienawiść w internecie Według ostatnich badań polscy internauci najbardziej nienawidzą Żydów, Niemców i Rosjan. Do tego zestawienia dorzucam jeszcze feministki i homoseksualistów.

Felieton: Poniósł wilk razy kilka...

Artykul dodany: Wtorek, 17 maja 2011
Felieton: Poniósł wilk razy kilka... Felieton ten kieruję nie tylko do czytelników, ale także do dziennikarzy i redaktorów. Wbrew pozorom jest to pozytywny tekst pisany z półuśmiechem na twarzy, którego natchnieniem były zarzuty wobec lokalnych mediów wypisane w jednej z gnieźnieńskich witryn internetowych.

Felieton: Komu w drogę, ten zdrowy i spala kalorie!

Artykul dodany: Czwartek, 5 maja 2011
Felieton: Komu w drogę, ten zdrowy i spala kalorie! Siedzenie przed telewizorem i pożeranie kolejnej paczki chipsów to nienajlepsza perspektywa na wolne popołudnie. Nie dość, że pielęgnuje w nas lenia, to w dodatku niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i kondycję.

Felieton: Dylematy melomana...

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Felieton: Dylematy melomana... I znowu to samo... Stajemy przed półką w sklepie muzycznym i wielki dylemat - czy wystarczy nam zwykła CD? Czy może zakupić wersję w digi-packu z dwoma bonusami? A może CD+DVD z dziesięciominutowego koncertu charytatywnego albo krążek w wersji 5.1 co by nam ładnie odtwarzał w subwooferze? No chyba że dwa razy droższą wersję japońską albo dwa winyle? Lepiej chyba jednak poczekać, bo jeśli to polski zespół, to niedługo wyda limitowaną edycję z trzema krążkami, z czego drugi będzie zawierał wersje instrumentalne tych samych utworów, a trzeci ten sam zestaw piosenek, ale zaśpiewanych po hebrajsku, bo wiadomo, że w Polsce to się nie sprzeda i trzeba podbijać inne rynki.

Felieton: Kraj cukrzyków

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Felieton: Kraj cukrzyków O tym, że cukier tuczy, wiadomo od dawna. O tym, że Polskę coraz bardziej dotyka problem otyłości - również. Gdyby tak złączyć to w "logiczną" całość mamy odpowiedź skąd wzięły się wyższe ceny tego produktu. Rząd po prostu postanowił zadbać o naszą dietę. W rezultacie skutecznie odchudza i nasze ciała i portfele.

Felieton: Wiosna na topie

Artykul dodany: Środa, 16 marca 2011
Felieton: Wiosna na topie "Wiosna na luzie"- pod takim hasłem chciałoby się przywitać wiosnę. I dobrze. Po pierwsze dlatego, że to pora roku kojarząca się właśnie ze swobodą, z uśmiechem i zwyczajną radością życia przeplataną z szaleństwem. Z drugiej strony natomiast wyluzowany styl ma być hitem sezonu.

Felieton: Ogłupmy społeczeństwo

Artykul dodany: Wtorek, 15 marca 2011
Felieton: Ogłupmy społeczeństwo Od jakiegoś czasu obserwuję zastanawiający trend dotyczący emisji programów "ambitnych". Chodzi mi o programy publicystyczne, muzyczne, dokumentalne itp. Dlaczego większość z tych programów nadawana jest po godzinie 23.00 lub jeszcze później?

Felieton: Pierwszy powiew wiosny

Artykul dodany: Piątek, 4 marca 2011
Felieton: Pierwszy powiew wiosny Lech Poznań - duma wielkopolskiej piłki nożnej nie wchodzi do 1/8 finału. Porażka jest dotkliwa zarówno dla kibiców, jak i samych zawodników. Kilka wiadomości z polskiej murawy w poniższym felietonie.

Felieton: Tolerancja nie dla wszystkich

Artykul dodany: Wtorek, 15 lutego 2011
Felieton: Tolerancja nie dla wszystkich Człowiek tolerancyjny mylnie utożsamiany jest z osobą, która na wszystko się zgadza, która wszelkie dziwactwa, większe i te mniejsze, traktuje z aprobatą. W socjologii termin ten rozumiany jest jako postawa wykluczająca dyskryminacje ludzi bez względu na ich przynależność do grup społecznych, zainteresowań czy też ideologii. W obecnych czasach, osoba uznawana jest za tolerancyjną, gdy nie neguje postaw homoseksualnych. Z religią jest nieco inaczej. Tu krytyka nie musi oznaczać braku tolerancji.

Felieton: Zbrodnia bezczynności

Artykul dodany: Niedziela, 13 lutego 2011
Felieton: Zbrodnia bezczynności Niedawno Polską wstrząsnęła wiadomość o kolejnym zatłuczonym na śmierć dziecku. Dwuletnia Wiktoria ze Żnina nie żyje, a mieszkańcy miejscowości zorganizowali marsz milczenia na znak protestu przeciwko maltretowaniu dzieci. Tylko, gdzie ci wszyscy zatroskani, palący znicze ludzie byli, kiedy dziecko krzyczało bite do ostatniego tchu przez ojca?

Felieton: O pośle, radnym i księdzu

Artykul dodany: Czwartek, 3 lutego 2011
Felieton: O pośle, radnym i księdzu Pierwszy miesiąc roku minął bardzo szybko. W Gnieźnie wiele się działo w styczniu. Ośrodki Kulturalne przygotowywały się do ferii, w międzyczasie organizując pokazy i wystawy, trwa rozbudowa Starostwa Powiatowego, drogi wyglądają jakby ktoś w Sylwestra bawił się granatami. Na pierwszy rzut oka - nic niezwykłego się nie działo. Przyjrzyjmy się jednak bliżej kilku wydarzeniom.

Felieton: Zablokujmy portale i dajmy ludziom kredyt

Artykul dodany: Wtorek, 18 stycznia 2011
Felieton: Zablokujmy portale i dajmy ludziom kredyt Przemyśleń związanych z wydarzeniami ostatnich dni i tygodni mam tyle, że nie zmieszczą się one w jednym felietonie. Nie liczcie jednak na to, że będę pisał codziennie. Postaram się streścić w tym tekście to, co według mnie jest najistotniejsze.

Felieton: Szczupła po Świętach

Artykul dodany: Wtorek, 28 grudnia 2010
Felieton: Szczupła po Świętach Po Świętach zapewne większości z was przybyło kilka dodatkowych kilogramów. Oprócz rodzinnych wspomnień przy Wigilijnym stole zostały także namacalne pozostałości po obfitych daniach. Ale jak tu stosować dietę, kiedy w środku roku nie mamy zbyt wielu okazji do uczty, a karp oraz barszcz z uszkami najlepiej smakuje właśnie podczas tych trzech dni? Jedyną wielką wadą świąt jest to, że zaraz po nich następuje Sylwester. A przecież każda kobieta i każdy mężczyzna chce pożegnać rok wyglądając szczupło i efektownie. I tu pojawia się problem!

Felieton: "Reklama, reklama - pranie mózgu już od rana"

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Felieton: Święta za pasem, a sklepy i producenci nękają konsumentów coraz to wymyślniejszymi promocjami, reklamami, gratisami, aby poza produktami rzeczywiście im potrzebnymi kupili rzeczy zbędne i do niczego nieprzydatne.

Felieton: Felieton z recenzją pomieszany

Artykul dodany: Czwartek, 9 grudnia 2010
Felieton: Felieton z recenzją pomieszany Zima za oknem, sypie śnieg, a ja ze sobą przynoszę małą kulturową odwilż, krótką podróż po "literaturze" mi bliskiej. W cudzysłowie, bo nie będzie to literatura sensu stricto, lecz komiks, w naszym kraju wciąż borykający się z komunistycznymi stereotypami.

Felieton: Polityka na stołkach i Kościół przy tenisie stołowym

Artykul dodany: Środa, 8 grudnia 2010
Felieton: Polityka na stołkach i Kościół przy tenisie stołowym Przez ostatnie kilka tygodni znaczną część życia społecznego wypełniał temat wyborów samorządowych. Nie da się przecież nie myśleć o wyborach skoro na każdym kroku spotykamy ulotki, plakaty, ogromne billboardy. Moją część życia wypełnił także Kościół, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Co jeszcze przyciągnęło moją uwagę? Zapraszam do lektury.

Felieton: Magia Goka

Artykul dodany: Wtorek, 30 listopada 2010
Felieton: Magia Goka Każda kobieta chce poczuć się pięknie. Chce przestać myśleć o swoich dysproporcjach, a skupić się na tym, co może być w nas pociągające i intrygujące. Na pomoc przychodzą styliści, projektanci, wizażyści. A może nie tędy droga? Może należy zacząć od szczerej rozmowy, bo niewykluczone, że większość wad widzianych jest tylko z naszej perspektywy?

Felieton: Jak wykorzystać nk.pl do zostania radnym

Artykul dodany: Niedziela, 21 listopada 2010
Felieton: Jak wykorzystać nk.pl do zostania radnym Wybory Samorządowe weszły w decydującą fazę rozgrywek. Chociaż już od kilku tygodni widać na słupach, przystankach i płotach plakaty wyborcze, to tak naprawdę najwięcej dzieje się w ostatnim tygodniu. Jak daleko można posunąć się w kampanii wyborczej? Okazuje się, że sporo poza granicę ,,dobrego smaku".

Felieton: Pielęgniarza alpinisty nam potrzeba!

Artykul dodany: Piątek, 12 listopada 2010
Felieton: Pielęgniarza alpinisty nam potrzeba! Uatrakcyjnianie poprzez nazwę zawodów niewymagających wielkich kompetencji już nikogo nie dziwi. Powoli staje się to normą. Każdy w końcu chce poczuć się ,,kimś", a nie od dziś wiadomo, że nic bardziej nie intryguje jak obco brzmiące wyrazy.

Felieton: Pokaż mi swoją wizytówkę, a powiem Ci kim jesteś

Artykul dodany: Czwartek, 28 października 2010
Felieton: Pokaż mi swoją wizytówkę, a powiem Ci kim jesteś Wspaniale jest usłyszeć z ust jednej osoby, że jest się dla niej wzorem godnym naśladowania. Z ust kilku, to już prawdziwa rewelacja. A być autorytetem dla ogółu? To zobowiązujące, wręcz męczące. Jednak czy nie warto?

Felieton: Fak this!

Artykul dodany: Niedziela, 17 października 2010
Felieton: Fak this! Jakiś czas temu byłem u mojego promotora (pozdrawiam!) z zapytaniem o praktyki w agencjach reklamowych. Pod koniec rozmowy pan doktor zasugerował, abym skontaktował się z jego byłym seminarzystą, który także odbywał praktyki w tym obszarze poprzez grupę Komunikacji w Biznesie na Facebooku.

Felieton: Młodość z odzysku

Artykul dodany: Czwartek, 14 października 2010
Felieton: Młodość z odzysku Czym jest legendarna już ,,Nasza-klasa" i czemu ma służyć? W jakim celu 6 milionów ludzi rejestruje się na jednej witrynie?

Felieton: A język dęba stanął!

Artykul dodany: Środa, 13 października 2010
Felieton: A język dęba stanął! Pewnego dnia robiąc zakupy w markecie usłyszałam rozmowę dwóch mężczyzn w średnim wieku. Wyraźnie czegoś szukali, nerwowo drapiąc się po głowie. Wreszcie ten pierwszy krzyknął: ,,Mam, to jest właśnie ta przyprawa do zupy i innych zup!".

Felieton: Wiedzo! Z inteligencją Ci do twarzy!

Artykul dodany: Czwartek, 30 września 2010
Felieton: Wiedzo! Z inteligencją Ci do twarzy! Prawdą jest, że wszyscy, którzy chcą zapewnić sobie w miarę przyzwoity byt pędzą na studia. Prawdą jest także to, że najczęściej wybierają dwa kierunki, aby choć troszkę się wyróżnić. Prawdą jest także, że większość naszych rówieśników podchodzi do nauki teoretycznej z zaangażowaniem oraz uzyskują całkiem dobre (czasami i bardzo dobre) wyniki. Ale co, że tak się wyrażę - ma piernik do przysłowiowego wiatraka? Wyjaśniając: zdobyta w szkole wiedza nie zawsze partneruje inteligencji.

Felieton: Złota Polska Jesień

Artykul dodany: Piątek, 24 września 2010
Felieton: Złota Polska Jesień Właśnie minęła kolejna rocznica pierwszego dnia kalendarzowej jesieni. Większość pewnie będzie tęsknić za latem, w trakcie którego można było pozwolić sobie na dłuższy urlop, a co za tym idzie wyjechać w nieznane (i znane) okolice, pogrillować, podziałkować, tudzież pouprawiać inne ekstremalne sporty.

Felieton: Obserwacje znad stolika

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Felieton: Obserwacje znad stolika Ludzie potrafią być zadziwiający, wręcz obrzydliwi. Czasem po prostu interesujący. Warto więc, siedząc w kawiarni i czekając na kawę, porozglądać się dookoła.

Felieton: Powrót twardzieli

Artykul dodany: Czwartek, 2 września 2010
Felieton: Powrót twardzieli Pamiętacie takie kinowe hity, jak: ,,Człowiek Demolka", ,,Punisher", ,,Szklana pułapka" czy ,,Predator"? Któż z Was nie chciał kiedyś zostać drugim Willisem, Lundgrenem lub Schwarzeneggerem? Albo która z Was nie chciała mieć u swojego boku niejakiego Stallone'a lub Rourke'a? A gdyby tak zobaczyć ich jeszcze raz, w dodatku na jednym ekranie? Wystarczy poświęcić trochę czasu i wybrać się na nowy film ,,Niezniszczalni".

Felieton: W różowym mu nie do twarzy

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Felieton: W różowym mu nie do twarzy Mężczyzna w różowej koszulce? Dlaczego by nie? Grunt, aby był to stonowany odcień i aby na koszulce się skończyło. Chociaż z drugiej strony nawet, gdy z różem zachowa umiar i tak, choć społeczeństwo mamy ,,tolerancyjne" zostanie wyśmiany poprzez pojedyncze szepty przechodniów.

« poprzednia 1 2 3 4 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno