Logo

Dział - Kultura i rozrywka

110 tys. zł na organizację imprez kulturalnych

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
110 tys. zł na organizację imprez kulturalnych Prezydent Miasta Gniezna ogłosił wyniki otwartego konkursu na realizację zadania publicznego Miasta Gniezna w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego pod nazwą "Organizacja imprez kulturalnych, festiwali i koncertów odbywających się dla mieszkańców miasta Gniezna w 2018 roku". Wiemy już, ile pieniędzy z budżetu miasta wesprze poszczególne wydarzenia.

Wielka Gala Malowania jaja już 29 marca

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Wielka Gala Malowania jaja już 29 marca Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w konkursie na najciekawszy strój pod hasłem "KURY, KURCZAKI i KOGUTY", który odbędzie się w trakcie Wielkiej Gali Malowania Jaja już 29 marca.

Grzegorz Dworek z zespołem zapowiada największą imprezę w Gnieźnie?

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Grzegorz Dworek z zespołem zapowiada największą imprezę w Gnieźnie? W ostatnich dniach na facebooku znalazła się informacja, że w maju w Gnieźnie uczniowie Ekonomika planują zorganizować największą imprezę w Gnieźnie. Artyści oraz temat jest jeszcze nieznany, wszystkich szczegółów dowiemy się na dniach.

Energetyzujący koncert w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Energetyzujący koncert w Niechanowie Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej i Gminny Ośrodek Kultury po raz siódmy zaprosiło Panie z różanej gminy na energetyzujący koncert z okazji Dnia Kobiet. W tym roku goszczono zespół "Nocne Taxi" z Andrzejem Mikołajczakiem na czele, który przygodę z muzyką rozpoczął w latach 60-tych grając m. in. w zespołach Tarpany, Drumlersi, Nowi Polanie, ABC, czy Test. Wokalistką tego zespołu jest Patrycja Rybarczyk (członkini stowarzyszenia RZN).

Wiosenne Fanaberie Hip-Hop już niebawem!

Artykul dodany: Niedziela, 11 marca 2018
Wiosenne Fanaberie Hip-Hop już niebawem! 17 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, mieszczącej się przy ul. Łubieńskiego 7, odbędzie się turniej tańca Wiosenne FANABERIE HIP HOP. Celem zawodów jest wyłonienie zwycięzców w poszczególnych konkurencjach tanecznych, konfrontacja umiejętności tanecznych zawodników, popularyzacja tańca nowoczesnego.

Wystawa malarstwa Pawła Wyborskiego w MOK-u

Artykul dodany: Niedziela, 11 marca 2018
Wystawa malarstwa Pawła Wyborskiego w MOK-u 15 marca o godzinie 18.00 w Dużej Galerii MOK, swoje prace malarskie pt. "Ikonopasaże. Obrazy o ikonach" przedstawi Paweł Wyborski.

Cyrk Zalewski odwiedzi Gniezno!

Artykul dodany: Piątek, 9 marca 2018
Cyrk Zalewski odwiedzi Gniezno! 13 marca do Gniezna zawita słynny Cyrk Zalewski, który bawi polską publiczność od wielu lat! Program artystyczny Cyrku Zalewski jest różnorodny i dopasowany do oczekiwań każdego z członków rodziny.

Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio Zapraszamy 17 marca na Drzwi Otwarte do szkoły tańca Malevo Dance Studio!

Tu wszystko się zaczęło - spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Tu wszystko się zaczęło - spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską Nauka historii należy często do tych mniej przyjemnych obowiązków ucznia. Zapamiętanie dat i wydarzeń historycznych bywa dość trudne - zwłaszcza kiedy jest ich dużo. Wiadomo jak uczy się nasz mózg - nie książki, nie wkuwanie dat na pamięć, a zabawa są najskuteczniejszą metodą nauki. Najlepiej jednak łączyć wszelkiego rodzaju aktywności tak aby dały najlepszy efekt.

W DRODZE do teatru

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
W DRODZE do teatru Rozmowy o sztuce dla najmłodszych, książkowe zabawy oraz kołysanki, mruczanki i lulajki - na te i wiele innych wydarzeń od stycznia zaprasza Teatr Fredry w Gnieźnie. Bo tempa nabiera realizowany przez gnieźnieńską scenę projekt edukacyjno-artystyczny "DROGA do teatru", skierowany do dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia oraz ich opiekunów. Jego celem jest zaprojektowanie wydarzeń, dzięki którym najmłodsi będą mogli uczestniczyć w działaniach kulturalnych, związanych przede wszystkim ze sztuką teatru. Projekt "DROGA do teatru" jest sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Na czym polega patriotyzm lokalny?

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Na czym polega patriotyzm lokalny? Paweł Bąkowski ze Stowarzyszenia "Ośla Ławka" udziela się w wielu projektach kulturalnych Gniezna. Czy na tym może polegać patriotyzm lokalny? Jak on sam rozumie to pojęcie? Czym dla niego jest miasto rodzinne? Czy sentyment do stron rodzinnych łączy się z miłością do ojczyzny?

Sprawdźcie nowy Sztos od Martina

Artykul dodany: Sobota, 3 marca 2018
Sprawdźcie nowy Sztos od Martina Martin International trap to najnowszy singiel młodego artysty pochodzącego z Gniezna, którego możemy kojarzyć między innymi z utworem Martin Trap$tar Ziom. Singiel osiągnął ponad 100 tys. wyświetleń na YouTubie. Przy najnowszym utworze Martinowi pomagał DJ Decks, który jest odpowiedzialny za nagranie kawałka.

Oficjalna sesja półfinalistek Wielkopolska Miss 2018

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Oficjalna sesja półfinalistek Wielkopolska Miss 2018 Właśnie pojawiła się oficjalna sesja zdjęciowa półfinalistek najbardziej prestiżowego konkursu piękności w woj. Wielkopolskim, mianowicie Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2018. Te 102 dziewczyny już 10 marca 2018 o godzinie 19.00 w poznańskim klubie Pacha będą walczyć o awans do czerwcowego finału konkursu.

Promocja książki pt. "Rzeźbiarze Ziemi Gnieźnieńskiej"

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Promocja książki pt. 9 marca o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie promocja książki pt. "Rzeźbiarze Ziemi Gnieźnieńskiej". Publikacja prezentuje sylwetki i dorobek dwudziestu rzeźbiarzy działających na obszarze ziemi gnieźnieńskiej od lat międzywojennych XX wieku do czasów nam współczesnych. Są to samorodni artyści działający poza nurtem sztuki elitarnej, w środowiskach wiejskich i małomiasteczkowych. Dla większości jest to działalność w czasie wolnym od pracy zawodowej lub aktywność rozwinięta w okresie emerytalnym.

"Rośniemy razem z książkami"

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od zawsze podkreśla, że "czytelnictwo" zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię.

Koncert RETO - EDIT TOUR w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Koncert RETO - EDIT TOUR w Gnieźnie Grupa Patent Event oraz Klub Lokomotywa zapraszają na długo oczekiwany Koncert RETO - EDIT TOUR z albumu KRUK w Gnieźnie.

Trochę straszno... Rzecz o książce "Białystok. Biała siła, czarna pamięć" Marcina Kąckiego

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Trochę straszno... Rzecz o książce "Idzie luty, podkuj buty" mówi stare polskie przysłowie i chyba co roku nic nie traci ze swej przedwiecznej mądrości. Mimo tego, że w tym roku luty naprawdę przymroził, Klub Dyskusji o Książce zebrał się w rekordowej wręcz frekwencji. Wniosek z tego, że ani mrozy, ani wiatry nie przeszkodzą spotkać się, kiedy rzecz dotyczy czegoś godnego uwagi. A rozmawialiśmy o książce Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć".

Wielkopolskie muzea zapraszają 24h. Portal www.muzeawielkopolski.pl już działa

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Wielkopolskie muzea zapraszają 24h. Portal www.muzeawielkopolski.pl już działa Środowa konferencja prasowa poświęcona była prezentacji portalu edukacyjnego muzeawielkopolski.pl. Udział w niej wzięli Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Sylwia Kucharska, Dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej - lider projektu i dr Michał Bogacki, Dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, dwoje dyrektorów, których muzea zadebiutowały ze swymi zbiorami na portalu.

Projekcja filmu "Luter i rewolucja protestancka" w Trzemesznie

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Projekcja filmu Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci zaprasza na darmową projekcję filmu Grzegorza Brauna pt. "Luter i rewolucja protestancka". Projekcja odbędzie się w piątek, 9 marca, o godz. 18.00 w Domu Kultury w Trzemesznie.

Razem w Przedwiośnie II - akcja charytatywna Stowarzyszenia Razem

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Razem w Przedwiośnie II - akcja charytatywna Stowarzyszenia Razem Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji niecodziennej akcji, w ramach której można wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Razem, gnieźnieńską organizację, na co dzień wspierającą osoby niepełnosprawne. W ramach akcji przewidziano nordic walking, bieg oraz integracyjne morsowanie. Wszystko odbywać się będzie 11 marca w godzinach 10.00 - 13.00 na terenie Jeziora Winiary.

"Gdzie są kwiaty z tamtych lat?", czyli młodzież na deskach gnieźnieńskiego teatru

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
27 lutego na deskach Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie wystąpili uczniowie Akademickiego Liceum, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Milenium w programie artystycznym zatytułowanym "Gdzie są kwiaty z tamtych lat?".

Wystawa fotograficzna w bibliotece

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Wystawa fotograficzna w bibliotece Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza na wystawę fotograficzną Anny Lis pt. "Uzbekistan i Iran", której wernisaż odbędzie się 1 marca o godz. 12.00 w bibliotece przy ul. Staszica 12a w Gnieźnie.

Kolekcjonerzy w Muzeum, czyli nowa wystawa już marcu

Artykul dodany: Niedziela, 25 lutego 2018
Kolekcjonerzy w Muzeum, czyli nowa wystawa już marcu Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na wystawę dokumentów tożsamości ze zbiorów prywatnych Pana Mariana Łomnickiego w ramach cyklu wystawienniczego pn. Kolekcjonerzy w Muzeum.

Zakończenie ferii na gnieźnieńskim lodowisku

Artykul dodany: Sobota, 24 lutego 2018
Zakończenie ferii na gnieźnieńskim lodowisku W piątkowe popołudnie na gnieźnieńskim lodowisku odbyło się zakończenie ferii zimowych 2018. Jazdę na łyżwach umilali DJ Jaro i DJ Bartas.

Tom Bishop - kameralnie, ale z emocjami! Niezwykły koncert w "Młynie"

Artykul dodany: Piątek, 23 lutego 2018
Tom Bishop - kameralnie, ale z emocjami! Niezwykły koncert w W czwartek, w Klubie Muzycznym "Młyn" w Gnieźnie odbył się niezwykły koncert połączony z seansem filmowym. "Tom Bishop" to projekt, obok którego nie można przejść obojętnie!

"Kto się boi Virginii Woolf?" ponownie na gnieźnieńskiej scenie

Artykul dodany: Czwartek, 22 lutego 2018
W najbliższy weekend Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza na odkrywczą i drapieżną psychodramę z udziałem dwóch par małżeńskich. Spektakl "Kto się boi Virginii Woolf?", arcydzieło Edwarda Albee'go w przekładzie Jacka Poniedziałka, na gnieźnieńskiej scenie wyreżyserowała Maria Spiss, konsultant artystyczny Teatru Fredry w Gnieźnie. Spektakl po długiej nieobecności, ciesząc wielbicieli, ponownie wraca na afisz.

Pachnąca biblioteka - spotkanie autorskie dla dzieci z Joanną Krzyżanek

Artykul dodany: Środa, 21 lutego 2018
Pachnąca biblioteka - spotkanie autorskie dla dzieci z Joanną Krzyżanek Książka napisana z literacką swadą powinna oczarować, wciągnąć po uszy, czasem zdziwić, częściej szczerze rozbawić. Autorką pozycji rozbudzających u dzieci potrzebę czytania jest niewątpliwie Joanna Krzyżanek. W swoich książkach częstuje najmłodszych opowiadaniami o Cecylce Knedelek, Lamelii Szczęśliwej, kurze Adeli i Emilianie Apli. Każdy z jej bohaterów literackich ma do spełnienia jakąś wyjątkową misję.

Kolejny rajd z kijkami za nami

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Kolejny rajd z kijkami za nami Członkowie Stowarzyszenia Aktywne Dalki zaliczyli kolejną wyprawę z kijkami. Tym razem były to ścieżki leśne z Gaju do Skorzęcina Piłka. 29 uczestników wzięło udział w rajdzie. Większość pokonała trasę 11 km, pozostali zaliczyli 8 km. Korzystając z gościnności właścicielki Stanicy w Gaju, po zakończonym rajdzie wszyscy spotkali się na kawie i przy ognisku mile spędzili czas. Czwarty rajd nordic walking zaplanowano w marcu w Lasach Nadleśnictwa Czerniejewo.

Olimpiada w Polnych Kwiatach

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Olimpiada w Polnych Kwiatach Już pod koniec stycznia w Przedszkolu nr 6 "Polne Kwiaty" w Gnieźnie rozpoczęły się przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich w Korei Południowej Pjongczang 2018. W każdym oddziale pani Ania od gimnastyki prowadziła cykl zajęć zapoznających przedszkolaków z symboliką igrzysk (również paraolimpiady), dyscyplinami olimpijskich sportów zimowych i zasadami fair play w sporcie.

To był bal

Artykul dodany: Piątek, 16 lutego 2018
To był bal Tradycyjnie, jak co roku w ostatni piątek przed feriami zimowymi nasze przedszkole organizuje karnawałowy bal przebierańców. Tegoroczna zabawa pod hasłem "Czas na bal" odbyła się 9 lutego i przebiegała trzyetapowo.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14143 144 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno