Logo

Dział - Kultura i rozrywka

14 urodziny Młyna za nami!

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
14 urodziny Młyna za nami! W sobotę Klub Muzyczny Młyn obchodził swoje 14 urodziny. Na scenie pojawił się zespół DE LUZERS, który wykonał covery takich grup, jak m.in. T.Love, Wilki, Kult, U2, The Police, Lenny Kravitz.

Rusza kolejny Kalejdoskop Talentów

Artykul dodany: Wtorek, 17 października 2017
Rusza kolejny Kalejdoskop Talentów Lubisz wygrywać? Mamy dla Ciebie propozycję! Weź udział konkursie. Tym razem dużo nagród, dobra zabawa i 500 zł do wygrania. Rusza kolejny Kalejdoskop Talentów! Eliminacje już 21 października o godz. 16.00 w sala widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Motocykliści zakończyli sezon

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 października 2017
Motocykliści zakończyli sezon W niedzielę motocykliści z Pierwszej Stolicy zakończyli sezon. Nie zabrakło również przyjezdnych fanów dwóch kółek, również z odległych zakątków Polski.

Andreas Kapsalis wystąpił w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 października 2017
Andreas Kapsalis wystąpił w MOK-u Koncert Andreasa Kaspsalisa to zawsze niezwykła muzyczna podróż po świecie (od Grecji, skąd muzyk pochodzi, przez Bałkany, po USA, gdzie mieszka i tworzy), a także pokaz wirtuozerskiej gry i niezwykłych technicznych umiejętności. Muzyk wystąpił w Gnieźnie, w Miejskim Ośrodku Kultury, w minioną sobotę.

Mateusz Pospieszalski Quintet - autorski projekt w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 października 2017
Mateusz Pospieszalski Quintet - autorski projekt w Gnieźnie W piątek, w Klubie Muzycznym Młyn wystąpił Mateusz Pospieszalski Quintet. Na scenie wulkan energii i mistrz improwizacji! Tym razem odwiedził Gniezna ze swoim autorskim projektem! Koncert promował ostatnią płytę studyjną, zatytułowaną "Tralala", która ukazała się wiosną tego roku.

Poznaliśmy program 11. "Offeliady" - gwiazdą muzyczną Zielone Żabki

Artykul dodany: Piątek, 13 października 2017
Poznaliśmy program 11. Cztery dni pełne spotkań z twórcami, koncertów, i oczywiście pokazów konkursowych przyniesie 11. edycja Festiwalu Filmowego "Offeliada". W tym roku, organizatorzy przygotowali również jeszcze więcej pokazów specjalnych, które będą niepowtarzalną okazją do obejrzenia nagradzanych, polskich filmów, których próżno na co dzień szukać na ekranach multipleksów. Gwiazdą muzyczną 11. odsłony festiwalu będzie jedna z legend polskiego punka - formacja Ga-Ga/Zielone Żabki.

Niech zadziała moc pomagania! Zapraszamy na wyjątkowy koncert

Artykul dodany: Piątek, 13 października 2017
Niech zadziała moc pomagania! Zapraszamy na wyjątkowy koncert Koncert Charytatywny DLA BARTKA odbędzie się w niedzielę 22 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, przy ulicy Łubieńskiego 11, o godzinie 16.00.

Neo-Nówka wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 12 października 2017
Neo-Nówka wystąpi w Gnieźnie "Kazik sam w domu" to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych. W tym programie, jak sam tytuł sugeruje, Neo-Nówka bierze na warsztat świat mężczyzn. Jest to niekonwencjonalna instrukcja obsługi współczesnego mężczyzny z której dowiemy się jak radzić sobie z facetem, jak facet sobie nie radzi i jak sobie z tym poradzić.

Morsy rozpoczęły sezon

Artykul dodany: Czwartek, 12 października 2017
Morsy rozpoczęły sezon W miniony weekend gnieźnieńskie morsy rozpoczęły sezon. Grono miłośników zimnych kąpieli z każdym sezonem jest coraz większe. Pierwsza kąpiel odbyła się w toni Jeziora Winiary.

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne powracają po wakacyjnej przerwie

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne powracają po wakacyjnej przerwie Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne - Muzeum i IKE zapraszają po wakacyjnej przerwie!

Zagrali dla Daniela

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Zagrali dla Daniela W niedzielę, 8 października, pod patronatem Wójta Gminy Eugeniusza Zamiara w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbyła się gala Koncertu Charytatywnego dla Daniela Miętkiewicza, mieszkańca gminy Niechanowo.

Andreas Kapsalis wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 10 października 2017
Andreas Kapsalis wystąpi w Gnieźnie Koncert Andreasa Kaspsalisa to zawsze niezwykła muzyczna podróż po świecie (od Grecji, skąd muzyk pochodzi, przez Bałkany, po USA, gdzie mieszka i tworzy), a także pokaz wirtuozerskiej gry i niezwykłych technicznych umiejętności. Muzyk wystąpi w Gnieźnie już 14 października o godz. 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Wiola Sowa i Michał Wiraszko kolejnymi jurorami 11. "Offeliady"

Artykul dodany: Wtorek, 10 października 2017
Wiola Sowa i Michał Wiraszko kolejnymi jurorami 11. Organizatorzy 11. Festiwalu Filmowgo "Offeliada" zaprezentowali kolejnych członków Jury Głównego tegorocznej edycji. Do przewodniczącego Pawła Łozińskiego dołączyli urodzona w Gnieźnie, wielokrotnie nagradzana animatorka Wiola Sowa, oraz lider zespołu Muchy, Michał Wiraszko.

Utrudnienia w ruchu w związku z zakończeniem sezonu motocyklowego

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Utrudnienia w ruchu w związku z zakończeniem sezonu motocyklowego W najbliższą niedzielę 15 października odbędzie się "Gnieźnieńskie zakończenie sezonu motocyklowego" organizowane przez Stowarzyszenie ClassiC Gniezno Veteran Motorcycle Club Poland.

Koncert Charytatywny "Dla Bartka". Na scenie Karolina Artymowicz i Gabriel Fleszar!

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Koncert Charytatywny Pomóżmy Bartkowi wygrać z chorobą - niech zadziała moc pomagania! Zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny, połączony z licytacją atrakcyjnych przedmiotów.

Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie z twórczością Hermana Hessa

Artykul dodany: Sobota, 7 października 2017
Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie z twórczością Hermana Hessa W miesiącu październiku Klub Dyskusji o Książce rozmawiać będzie na temat powieści Hermana Hessa"Gra szklanych paciorków". Tytuł jest ostatnią książką wybitnego prozaika, poety i eseisty niemieckiego. Ostatnią i chyba najważniejszą, biorąc pod uwagę jej tematykę.

Paweł Łoziński przewodniczącym Jury Głównego na 11. FF "Offeliada"

Artykul dodany: Sobota, 7 października 2017
Paweł Łoziński przewodniczącym Jury Głównego na 11. FF Po ogłoszeniu listy zakwalifikowanych filmów, organizatorzy 11. Festiwalu Filmowego "Offeliada" rozpoczynają zdradzanie szczegółów tegorocznej edycji. W najbliższych dniach, jedna po drugim odsłaniane będą sylwetki członków Jury Głównego tegorocznej edycji. Jego przewodniczącym będzie wybitny polski dokumentalista, Paweł Łoziński.

32 filmy w Konkursie Głównym 11. "Offeliady"

Artykul dodany: Sobota, 7 października 2017
32 filmy w Konkursie Głównym 11. Aż 207 filmów z różnych zakątków Polski nadesłali twórcy na gnieźnieński XI Festiwal Filmowy "Offeliada". Po wielodniowych, burzliwych i zaciętych obradach, Komisja Kwalifikacyjna wybrała 32 obrazy które zobaczymy w tegorocznym Konkursie Głównym festiwalu, i które powalczą o szereg festiwalowych nagród.

Wybierz się w podróż po fantastycznych światach Morano

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Wybierz się w podróż po fantastycznych światach Morano Tytuły takie, jak "Gra o tron" czy "Star Wars" znane są dziś prawie każdemu. Każdy z nich ma miliony fanów i stał się przyczyną powstania ogromnej ilości produktów popkultury: od książek, poprzez komiksy aż do gier komputerowych. Także rozwijający się w ogromnym tempie rynek gier planszowych zaadaptował te pozycje, wydając często na świat hity, w które grają setki tysięcy osób na całym świecie. Takie właśnie gry od wielu lat ilustruje nasz rodak, Tomasz "Morano" Jędruszek, czyli kolejny Polak, który zdobył w swojej dziedzinie sławę i uznanie w dziesiątkach krajów świata. Niedługo jego prace pokazane zostaną w Gnieźnie.

Charytatywny Maraton Zumba Fitness dla Dawida Górzyńskiego

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Charytatywny Maraton Zumba Fitness dla Dawida Górzyńskiego 22 października o godz. 16.00 w Hotelu Ibis Styles w Gnieźnie rozpocznie się Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Tym razem dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Dawida Górzyńskiego. Szczegóły na plakacie.

Tegoroczny Turniej Książkożerców, czyli wielkie święto literatury

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Tegoroczny Turniej Książkożerców, czyli wielkie święto literatury Za nami siódma już edycja Literackiego Festiwalu PRETEKSTY i trzecia Gnieźnieńskiego Turnieju Książkożerców. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się dziewięć drużyn. Wszystkie stawiły się w niedzielne popołudnie, aby podjąć literackie wyzwanie.

Teatr Fredry w Gnieźnie jedzie do Sankt-Petersburga

Artykul dodany: Wtorek, 3 października 2017
Teatr Fredry w Gnieźnie jedzie do Sankt-Petersburga Spektakl Teatru im. A. Fredry "Piaskownica" Michała Walczaka w reżyserii Jewgienii Bogińskiej, ze scenografią Ilszata Wildanowa i muzyką Saszy Raskina, zrealizowany w ubiegłym roku w ramach cyklicznego projektu Międzynarodowe Rezydencje Artystyczne na scenie Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, zostanie 5 października zaprezentowany w Sankt-Petersburgu w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bałtycki Dom. To jeden z najbardziej prestiżowych rosyjskich festiwali teatralnych, od lat prezentujący w północnej stolicy Rosji najważniejsze wydarzenia z życia teatralnego Europy.

Jubileuszowy spektakl Cyrku Korona za nami

Artykul dodany: Sobota, 30 września 2017
Jubileuszowy spektakl Cyrku Korona za nami W poniedziałek, w Gnieźnie odbył się jubileuszowy (z okazji 25-lecia) spektakl Cyrku Korona. Namiot wypełniony był do ostatniego miejsca.

Taniec alternatywą dla jesiennej chandry

Artykul dodany: Piątek, 29 września 2017
Taniec alternatywą dla jesiennej chandry W miniony weekend Malevo Dance Studio zorganizowało Drzwi Otwarte. Zainteresowanie gnieźnian różnymi formami tańca cały czas rośnie. Frekwencja usatysfakcjonowała instruktorów, którzy zachęcali do rozpoczęcia swojej przygody ze szkołą Malevo.

Aktywna Rada Osiedla! Z Dalek do Skorzęcina rowerami

Artykul dodany: Wtorek, 26 września 2017
Aktywna Rada Osiedla! Z Dalek do Skorzęcina rowerami Kolejny rajd rowerowy zorganizowała Sekcja Rekreacyjno-Sportowa działająca przy Radzie Osiedla Dalki. Tym razem był to trzydniowy wyjazd do Skorzęcina.

Latawce na lednickim niebie

Artykul dodany: Wtorek, 26 września 2017
Latawce na lednickim niebie W niedzielę na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbyło się kolejne Święto Latawca. Coroczna impreza, mimo niesprzyjającej aury, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Integracja na sportowo gnieźnieńskich społeczników

Artykul dodany: Wtorek, 26 września 2017
Integracja na sportowo gnieźnieńskich społeczników 23 września na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Grodu Lecha" w Gnieźnie odbyło się spotkanie integracyjno-sportowe członków SLD i organizacji pozarządowych w ramach VI Pojedynku Sportowo-Rekreacyjnego Gnieźnieńskiej Lewicy. Mimo opadów deszczu w imprezie wzięło udział ponad 150 uczestników reprezentujących 10 drużyn z Gniezna, Witkowa i Swarzędza.

Święto Słowa po raz siódmy

Artykul dodany: Niedziela, 24 września 2017
Święto Słowa po raz siódmy Spotkania autorskie, slam poetycki oraz nietuzinkowe koncerty, to tylko niektóre z pozycji programu tegorocznego Festiwalu Literackiego "Preteksty". VII edycja festiwalu rozpocznie się 29 września.

Bunt człowieka w krawacie, czyli "Fight Club" Chucka Palahniuka

Artykul dodany: Niedziela, 24 września 2017
Bunt człowieka w krawacie, czyli "Fight Club" lub jak kto woli "Podziemny krąg" jest znany głównie dzięki wersji filmowej. Myślę, że poruszenie jakie wywołał, niespełna dwadzieścia lat temu, jest tak samo żywe i dzisiaj. Jednak nie o wersji filmowej, a o tej literackiej będzie ta notatka.

Drugie spotkanie sympatyków psów już w sobotę

Artykul dodany: Czwartek, 21 września 2017
Drugie spotkanie sympatyków psów już w sobotę W najbliższą sobotę sobota w godzinach 15.00 - 20.00 odbędzie się drugie spotkanie sympatyków psów na Miejskim Wybiegu Dla Psów Przy ul. Spokojnej w Gnieźnie (po prawej stronie GOSiR-u).

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14136 137 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno