Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Kordian już w piątek w GNS!

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Kordian już w piątek w GNS! Już w piątek, 21 kwietnia, Gościniec Nad Stawem w Orchowie zaprasza na koncert Kordiana! Twórca hitów "Wina dzban" czy "Dziewczyna z gór" zaśpiewa specjalnie dla Was. Szczegóły na plakacie.

Karolina Artymowicz w finałowej 6. "Idola"!

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Karolina Artymowicz w finałowej 6. Wczoraj Karolina Artymowicz, która zaśpiewała utwór "Your song" Eltona Johna przeszła do kolejnego etapu "Idola". Uczennica I LO w Gnieźnie zebrała przychylne opinie jurorów, co przełożyło się na końcowy wynik głosowania publiczności. Mieszkanka Charbowa k. Kłecka ma coraz większe szanse na znalezienie się "na podium" programu.

Uczniowie upamiętnili setną rocznicę objawień fatimskich - fotorelacja

Artykul dodany: Środa, 19 kwietnia 2017
Uczniowie upamiętnili setną rocznicę objawień fatimskich - fotorelacja W ubiegłym tygodniu uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzice - Dzieciom wystawili na deskach gnieźnieńskiego Teatru im. A. Fredry sztukę, której tematem przewodnim były objawienia fatimskie. Spektakl odbył się w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą ukazania się Matki Bożej Fatimskiej Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji.

Konkurs Kostki Rubika już w sobotę

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Konkurs Kostki Rubika już w sobotę 29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się Konkurs Kostki Rubika. Weźmie w nim udział ponad 100 układaczy z całej Polski. Szczegóły na plakacie.

Rodzinna niedziela w Muzeum - baśnie skandynawskie

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Rodzinna niedziela w Muzeum - baśnie skandynawskie 23 kwietnia w godz. 11.00 - 13.00 zapraszamy na kolejną "Rodzinną niedzielę w Muzeum" do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Będzie okazja wybrać się na daleką północ do chłodnych, skandynawskich krain. Nie zabierajcie jednak z sobą ciepłych ubrań, czapek i szalików!

Tysiąc pomalowanych jaj!

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 kwietnia 2017
Tysiąc pomalowanych jaj! W Wielki Czwartek, w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyła się tradycyjna Wielka Gala Malowania Jaja. Mieszkańcy Pierwszej Stolicy stworzyli wspólnymi siłami aż tysiąc pisanek!

Niedźwiedź na ulicach Czerniejewa!

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 kwietnia 2017
Niedźwiedź na ulicach Czerniejewa! Kultywowana tradycja wodzenia niedźwiedzia, zwana "Pochodem", albo po prostu "Niedźwiedziem", ma prawdopodobnie bardzo odległy, bo aż średniowieczny rodowód. Co roku wydarzenie to kultywowane jest w Czerniejewie. Tak było i dzisiaj.

Easter Party już w niedzielę!

Artykul dodany: Niedziela, 16 kwietnia 2017
Easter Party już w niedzielę! Już w najbliższą niedzielę, 16 kwietnia, Gościniec nad Stawem w Orchowie zaprasza na świąteczną imprezę! Zagra DJ DEEJV! Szczegóły na plakacie.

"Bo we mnie jest... Inspiracja..." - gnieźnianie w machinie czasu

Artykul dodany: Sobota, 15 kwietnia 2017
Wystawa fotograficzna "Bo we mnie jest...Inspiracja..." Gnieźnianie w Machinie Czasu autorstwa Teresy Ryczkowskiej na miesiąc zawitała do Małej Galerii Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Jest to już trzecia wystawa fotografii inspirowanej tej artystki. Poprzednie - Muzy Malarzy Polskich i Kobieta w Kapeluszu można było oglądać nie tylko w internacie "Medyka" ale także w wielu placówkach kulturalnych Gniezna i okolic.

"Wiosna wśród koni" z Ośrodkiem Jeździeckim "Jantar"

Artykul dodany: Sobota, 15 kwietnia 2017
Ośrodek Jeździecki "Jantar" zaprasza na festyn "Wiosna wśród koni", który odbędzie się już 30 kwietnia na terenie Starej Prochowni przy ul. Pustachowskiej w Gnieźnie. Szczegóły na plakacie.

"Klimakterium czyli menopauzy szał" - fotorelacja

Artykul dodany: Piątek, 14 kwietnia 2017
"Klimakterium czyli menopauzy szał" - drugą część spektaklu "Klimakterium i już!" obejrzeli gnieźnianie w miniony weekend, w auli I LO. Zobaczcie, co działo się na scenie.

Świąteczna rywalizacja uczniów

Artykul dodany: Środa, 12 kwietnia 2017
Świąteczna rywalizacja uczniów 11 kwietnia w ZSP nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie odbył się Międzyszkolny Konkurs na najpiękniejszy Stroik Wielkanocny. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego, w grupach dwuosobowych, wykorzystując materiały pochodzenia naturalnego, zaprezentowali wiosenne kompozycje o tematyce wielkanocnej.

Karolina Artymowicz przechodzi do kolejnego etapu "Idola"!

Artykul dodany: Środa, 12 kwietnia 2017
Karolina Artymowicz przechodzi do kolejnego etapu Dzisiaj na antenie Telewizji Polsat emitowany był pierwszy odcinek programu "Idol" na żywo. Wśród 8 wykonawców na scenie pojawiła się Karolina Artymowicz, która zaśpiewała utwór "Nieznajomy" Dawida Podsiadło. Uczennica I LO w Gnieźnie przeszła do kolejnego etapu!

"Ptasie Radio"

Artykul dodany: Środa, 12 kwietnia 2017
Niektórym towarzyszy przez większą część dnia, inni mogą go słuchać na okrągło. 11 kwietnia obchodzimy Polski Dzień Radia!

Dzień Wolnej Sztuki i wietrzenie magazynów książkowych w Muzeum!

Artykul dodany: Środa, 12 kwietnia 2017
Dzień Wolnej Sztuki i wietrzenie magazynów książkowych w Muzeum! 22 kwietnia o godz. 12.00 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza dorosłych i dzieci na ogólnopolską akcję -"Dzień Wolnej Sztuki". Muzeum przygotowało spokojne zwiedzanie wystawy "WIKINGOWIE W POLSCE? Zabytki skandynawskie z ziem polskich" Dla dorosłych, QUIZY dla dzieci, "PLAKATOBRANIE" i 10% zniżki na wydawnictwa - sprawdź szczegółowy program poniżej. WSTĘP WOLNY!

Podsłuchane w bajkach Andersena

Artykul dodany: Wtorek, 11 kwietnia 2017
Podsłuchane w bajkach Andersena Kilka imprez czytelniczych, konkursów, wiele zabawy i niezapomnianych doświadczeń - wszystko za przyczyną książek. Od 2 kwietnia bowiem przez cały tydzień w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Wake Park Gniezno nad Jeziorem Winiary! Niebywała atrakcja na gnieźnieńskim akwenie

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017
Wake Park Gniezno nad Jeziorem Winiary! Niebywała atrakcja na gnieźnieńskim akwenie Nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie powstał Wake Park Gniezno, którego podstawą jest wyciąg dwusłupowy. Obecnie to jedna z największych letnich atrakcji w Pierwszej Stolicy!

Motocykliści rozpoczęli sezon - fotorelacja

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017
Motocykliści rozpoczęli sezon - fotorelacja W niedzielę, w Pierwszej Stolicy Polski motocykliści rozpoczęli sezon. Tradycyjnie kolumna jednośladów wyruszyła z Rynku, aby po przejechaniu kilkunastu kilometrów spotkać się na terenie dawnych koszar przy ul. Wrzesińskiej. Czy padł rekord frekwencji? Prawdopodobnie tak. Ale ... kto to policzy? Zobaczcie, jak kolebka państwowości ruszyła w 2017 rok na "dwóch kółkach".

Konkurs geograficzny w OSiW OHP w Niechanowie

Artykul dodany: Niedziela, 9 kwietnia 2017
Konkurs geograficzny w OSiW OHP w Niechanowie 6 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Niechanowie odbył się finał konkursu geograficznego organizowanego w ramach programu wychowawczego Omnibus. Geograficzne zmagania odbywały się w dwóch etapach. W kwalifikacjach, za które odpowiedzialna była pani Jolanta Bubacz, nauczyciel geografii w Niepublicznym Gimnazjum Edukacji Lubasz, brali udział wszyscy uczniowie Ośrodka.

Motor Show 2017 trwa! Gratka dla fanów "jednośladów" - fotorelacja i video

Artykul dodany: Sobota, 8 kwietnia 2017
Motor Show 2017 trwa! Gratka dla fanów Motor Show 2017 to także coś dla fanów jednośladów. W tym roku jedne z najlepiej zaopatrzonych stoisk to marki Triumph, Ducati, BMW, Romet oraz Junak. Producenci coraz częściej sięgają po napędy elektryczne.

Motor Show 2017 trwa! Zaczynamy od "czterech kółek" - fotorelacja i video

Artykul dodany: Piątek, 7 kwietnia 2017
Motor Show 2017 trwa! Zaczynamy od W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich trwa Motor Show 2017. To największe targi motoryzacyjne i czwarte pod względem wielkości w Europie. Co czeka na Was w pawilonach? Zaczynamy od prezentacji "czterech kółek", a tam wiele premier, m.in. nowy Land Rover Discovery, Volvo XC60, Hyundai i30 Wagon, KIA Stinger, a także stoiska BMW Alpina, Rolls Royce, Maserati, Ferrari, Arrinera oraz wiele innych. Nie macie planów na weekend? To właśnie je znaleźliście!

"Nie Święci... książki piszą", czyli "Opowieści bez liku naszych czytelników"

Artykul dodany: Piątek, 7 kwietnia 2017
Jak wiadomo a jeśli nawet nie wiadomo to uprzejmie donosimy, iż "Nie święci... książki piszą". Drogie Panie i Panowie niebawem powstanie książka co się zowie: "Opowieści bez liku naszych czytelników". I już dziś donieść nam wypada, że to dzieło znakomite, kto chce będzie mógł napisać!

Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego

Artykul dodany: Piątek, 7 kwietnia 2017
Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, w związku z obchodami jubileuszu 600-lecia nadania arcybiskupom gnieźnieńskim godności Prymasa Polski, przygotowała, wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie, program edukacyjny skierowany do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Program "Gniezno - Siedziba Prymasów" przewiduje realizację cyklu zajęć tematycznych i konkursów od marca do sierpnia 2017r.

Klubowicze i muzealnicy zapraszają na wycieczkę do Warszawy

Artykul dodany: Środa, 5 kwietnia 2017
Klubowicze i muzealnicy zapraszają na wycieczkę do Warszawy Klub Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz Muzeum zapraszają wszystkich chętnych na jednodniową wycieczkę do Warszawy, która odbędzie się 3 czerwca 2017 r. W programie m.in. zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Pałacu Kultury i Nauki - wszystko w obecności przewodników!

Gimnazjaliści z "Jedynki" czytają przedszkolakom

Artykul dodany: Środa, 5 kwietnia 2017
Gimnazjaliści z Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna prowadzi w tym roku program edukacyjny "Daj lajka czytaniu". W jego ramach podejmowane są działania, które mają na celu popularyzację książki, biblioteki i głośnego czytania.

Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpi w gnieźnieńskim amfiteatrze

Artykul dodany: Środa, 5 kwietnia 2017
Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpi w gnieźnieńskim amfiteatrze Już 24 czerwca o godz. 18.00 w amfiteatrze Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju. Bilety w cenie 60 zł do nabycia: MOK ul. Łubieńskiego, Salon EMPIK, Sklep MiniMax ul. Wyszyńskiego 13, FOTOSTUBE ul. Zielony Rynek 12 lub na stronie: www.kupbilecik.pl www.biletyna.pl www.ebilet.pl.

"Klimakterium czyli menopauzy szał" - druga część spektaklu już 8 kwietnia!

Artykul dodany: Środa, 5 kwietnia 2017
Zapraszamy na drugą część "Klimakterium czyli menopauzy szał", czyli bawiącego do łez spektaklu, który zostanie wystawiony już 8 kwietnia o godz. 17.00 w auli Szkoły Pomnik w Gnieźnie. Bilety w cenie 80 zł do nabycia: MOK ul. Łubieńskiego, Salon EMPIK, Sklep MiniMax ul. Wyszyńskiego 13, FOTOSTUBE ul. Zielony Rynek 12 lub na stronie: www.kupbilecik.pl www.biletyna.pl www.ebilet.pl.

"Ptasie radio"

Artykul dodany: Wtorek, 4 kwietnia 2017
W dobie Internetu i łączności satelitarnej, radio w dalszym ciągu pozostaje najbardziej powszechnie odbieranym i jednym z najtańszych środków przekazu, docierającym do największej liczby ludzi w najszybszym czasie.

Konkurs fotograficzny #Uwagamuryrosną

Artykul dodany: Wtorek, 4 kwietnia 2017
Konkurs fotograficzny #Uwagamuryrosną Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie organizuje konkurs fotograficzny #Uwagamuryrosną.

Beauty Day zakończone sukcesem! Zebrano ponad 9 tys. zł!

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 kwietnia 2017
Beauty Day zakończone sukcesem! Zebrano ponad 9 tys. zł! W niedzielę, w Miejskim Ośrodku Kultury oraz na ul. Łubieńskiego odbywały się 3. Targi Mody, Zdrowia i Urody Beauty Day. Podczas charytatywnej imprezy zbierano pieniądze dla Olimpii Niewiadomskiej, Garbysi Hopci i Jasia Brzóstowicza.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14128 129 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno