Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Poznań wystrzelił w Nieboskłon! Męskie Granie rozbrzmiało w Parku Cytadela

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Poznań wystrzelił w Nieboskłon! Męskie Granie rozbrzmiało w Parku Cytadela Tego magicznego wieczoru Poznań nie zapomni na długo! W pierwszym koncercie sponsorowanej przez Żywiec trasy Męskie Granie 2017 w Parku Cytadela zagrali m.in.: XXANAXX, PRO8L3M, Me And That Man, ?RGANEK i HEY. Hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu złożył projekt OBYWATEL GC v.2.0, a na koniec sceną zawładnęła MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA, dla której był to pierwszy występ w tegorocznym składzie.

Festiwal Smaków Food Trucków zakończony sukcesem! Tłumy odwiedziły Plac Św. Wojciecha

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Festiwal Smaków Food Trucków zakończony sukcesem! Tłumy odwiedziły Plac Św. Wojciecha Od piątku do niedzieli na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie odbywała się I edycja Festiwalu Smaków Food Trucków. W kilkunastu mobilnych kuchniach można było kupić rarytasy dla podniebienia: od napojów, przez słodkości, aż po tradycyjne burgery i zapiekanki.

Kolory wyobraźni. Lato w Teatrze Fredry

Artykul dodany: Niedziela, 9 lipca 2017
Kolory wyobraźni. Lato w Teatrze Fredry Podczas tegorocznych wakacji Teatr Fredry podejmuje temat wyobraźni. Dlatego proponuje dzieciom spotkanie z nieoczywistymi obrazami, znakami, metaforami, szczególny akcent stawiając na wyobraźnię, jako wolność samodzielnego myślenia, na empatię, poetyckość i możliwość stwarzania. Jak się okazuje, w gnieźnieńskim Teatrze, to tęcza i zabawa kolorami stały się sposobami rozumienia i przedstawiania wyobraźni przez dzieci.

Parowozownia Gniezno otwarta w wakacje

Artykul dodany: Niedziela, 9 lipca 2017
Parowozownia Gniezno otwarta w wakacje Już po raz drugi Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei udostępnia dla turystów Parowozownię Gniezno. Ten wspaniały historyczny kompleks można zwiedzić z przewodnikiem przez cały lipiec i sierpień od wtorku do niedzieli w godzinach 13:00-17:00. Wejście znajduje się przy ulicy Składowej.

Cyrk Arena z jubileuszowym programem w Gnieźnie!

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Cyrk Arena z jubileuszowym programem w Gnieźnie! W czwartek, 13 lipca, o godzinie 18.00 w Gnieźnie będzie można zobaczyć specjalny, jubileuszowy program Cyrku Arena . jednego z największych cyrków w Polsce.

Mesajah zainaugurował Dni Gniezna!

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Mesajah zainaugurował Dni Gniezna! Mesajah był Gwiazdą Wieczoru podczas piątkowych obchodów Dni Gniezna 2017. Zobaczcie jak bawiła się publiczność u stóp katedry.

Już dzisiaj Męskie Granie w Poznaniu!

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Już dzisiaj Męskie Granie w Poznaniu! Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń powraca po raz ósmy. Na koncertach Męskiego Grania znów zobaczymy czołowych polskich artystów oraz projekty specjalne, powoływane wyłącznie na tę trasę. Prezentujemy wykonawców, którzy wystąpią w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Gdyni.

Coolik przepędził chmury nad Placem Św. Wojciecha

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Coolik przepędził chmury nad Placem Św. Wojciecha Zespół Coolik wystąpił jako support wczorajszego koncertu grupy Mesajah. Gnieźnieńska formacja udowodniła, że przez ostatnie lata nie wychodzi z formy - a wręcz przeciwnie. Po raz drugi mogliśmy usłyszeć głos Nadii Szymańskiej. Coolik błyskawicznie zdobył sympatię publiczności.

Pejzaż malowany - wystawa malarstwa Teresy Ryczkowskiej

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Pejzaż malowany - wystawa malarstwa Teresy Ryczkowskiej "Pejzaż malowany - urokliwe miejsca, które mijamy pędząc przez życie, oazy spokoju, gdzie człowiek może być sam na sam ze Stwórcą, gdzie oprócz szumu traw i śpiewu ptaków można usłyszeć bicie własnego serca" - tak o swojej najnowszej wystawie, która pojawiła się w Małej Galerii Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie mówi jej autorka Teresa Ryczkowska.

D-Bomb rozpoczął sezon w Kłecku

Artykul dodany: Czwartek, 6 lipca 2017
D-Bomb rozpoczął sezon w Kłecku W niedzielę w Kłecku odbyło się Otwarcie Sezonu Letniego. Gwiazdą Wieczoru był zespół D-Bomb. Zobaczcie jak bawiła się publiczność!

Po raz pierwszy w Gnieźnie odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków

Artykul dodany: Czwartek, 6 lipca 2017
Po raz pierwszy w Gnieźnie odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków 7, 8 i 9 lipca food trucki, które przyjadą z całej Polski, ustawią się na Pl. Św. Wojciecha w ramach Dni Gniezna 2017.

III Wielkopolski Zlot Klubowiczów Alfa Romeo w Nowaszycach

Artykul dodany: Środa, 5 lipca 2017
III Wielkopolski Zlot Klubowiczów Alfa Romeo w Nowaszycach 1 lipca o godz. 14.00 na parkingu przy markecie Kaufland w Gnieźnie rozpoczął się III Wielkopolski Zlot Klubowiczów Alfa Romeo.

"Skoruń" Macieja Płazy tematem spotkania Klubu Dyskusji o Książce

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
"Skoruń" to finalista literackiej Nagrody Nike z 2016 roku. Tak się składa, że o laureacie tej nagrody, pozycji "Nakarmić kamień" Bronki Nowickiej rozmawialiśmy nie tak dawno, bo w kwietniu. Nie powiem, że byliśmy jednomyślni, bo tak nie było. Jednak większość z nas głośno zadała pytanie: dlaczego? Dlaczego tej nagrody nie zdobyła książka Macieja Płazy? "Skoruń" jakoś tak zjednał nas bardziej.

Dożynki Wielkopolskie w Gnieźnie! Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu T.Love

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
Dożynki Wielkopolskie w Gnieźnie! Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu T.Love 27 czerwca, podczas konferencji prasowej Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Księdzem Arcybiskupem Wojciechem Polakiem - Metropolitą Gnieźnieńskim, Prymasem Polski oraz Beatą Tarczyńską - Starostą Gnieźnieńskim i Tomaszem Budaszem - Prezydentem Gniezna zaprosili Wielkopolan na XIX Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie, które odbędą się 27 sierpnia w Gnieźnie.

Pokaz hydroodrzutowców, przejażdżki bananem i kołem po jeziorze oraz koncert D-Bomb!

Artykul dodany: Piątek, 30 czerwca 2017
Pokaz hydroodrzutowców, przejażdżki bananem i kołem po jeziorze oraz koncert D-Bomb! 2 lipca na plaży "Język" w Kłecku odbędzie się otwarcie sezonu letniego. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, m.in. regaty żeglarskie, pokaz hydroodrzutowców oraz możliwość lotu, przejażdżki bananem i kołem po jeziorze, skoki do wody z poduchy "Blob Jump", pokaz motorowodny i wiele innych. Szczegóły na plakacie.

Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane

Artykul dodany: Środa, 28 czerwca 2017
Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane Już tydzień mija odkąd skończyły się warsztaty wokalne prowadzące wielkimi krokami do finału V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa.

Noc Kupały na Lednicy

Artykul dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Noc Kupały na Lednicy Po raz kolejny Noc Kupały zagościła w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Tym razem jednak towarzyszył jej II Wielki Zlot Słowian.

Fotoaktywni zaprezentowali swoje prace

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Fotoaktywni zaprezentowali swoje prace W czwartek, w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy grupy Fotoaktywni, która działa pod okiem Przemysława Degórskiego - fotografa, członka Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Dzień Dziecka służb mundurowych

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Dzień Dziecka służb mundurowych 25 czerwca przy Zakładzie Karnym w Gębarzewie odbył się piknik rodzinny służb mundurowych z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprezy można było obejrzeć pokaz sprzętu i wyposażenia poszczególnych służb mundurowych, usiąść w pojazdach służbowych, poszaleć na dmuchanych zamkach, pozjeżdżać w parku linowym, pojeździć quadem czy pojazdem wojskowym.

Warsztaty dla dzieci w Muzeum - tworzenie wikińskiej biżuterii!

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Warsztaty dla dzieci w Muzeum - tworzenie wikińskiej biżuterii! 2 lipca od godz. 11.00 - 13.00 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na znane już stałym bywalcom warsztaty pod hasłem "Zrób to sam w Muzeum". Są to warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat, którym mogą towarzyszyć starsi opiekunowie. Dzieci będą tworzyć wikińską biżuterię i ozdoby!

Inauguracja Festiwalu Akademia Gitary ponownie w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Inauguracja Festiwalu Akademia Gitary ponownie w Gnieźnie Festiwal zainauguruje koncert "The Best of". Usłyszymy utwory, które do tej pory festiwalowa publiczność przyjęła najcieplej, czyli Hiszpańskiej i Argentyńskiej Nocy. To będą hity z obu tych wydarzeń podczas jednego wieczoru! Tango najczęściej kojarzymy z tańcem zbuntowanych kochanków, zupełnie zapominając o dźwiękach, które towarzyszą tancerzom. Czym byłby ten zmysłowy styl tańca bez niepowtarzalnej harmonii i muzycznego niepokoju? Podczas tegorocznych koncertów inauguracyjnych dwaj wybitni muzycy - gitarzysta Łukasz Kurpaczewski oraz doceniany przez szeroką publiczność Marcin Wyrostek (a w Berlinie Maciej Frąckiewicz) wraz z orkiestrą po raz kolejny przybliżą tę wspaniałą muzykę, która jest dziedzictwem gorącej Argentyny. Usłyszymy utwory najwybitniejszego kompozytora argentyńskiego tanga - Astora Piazolli. Wybierzemy się też w podróż do Hiszpanii za sprawą słynnego "Concierto de Aranjuez". To będą wieczory pełne pasji, ale i melancholii!

Koncert Peji na Gnieźninku - fotorelacja

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Koncert Peji na Gnieźninku - fotorelacja W sobotę na "Gnieźninku" (Park Miejski) odbył się koncert Peji. Raper z Poznania wystąpił w Pierwszej Stolicy w ramach Weekendu Profilaktycznego "Nie Biorę, Nie Piję ... Żyję! Biorę życie na trzeźwo".

Kabaret Moralnego Niepokoju rozbawił gnieźnian do łez - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 25 czerwca 2017
Kabaret Moralnego Niepokoju rozbawił gnieźnian do łez - fotorelacja W sobotę, w amfiteatrze Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie wystąpił Kabaret Moralnego Niepokoju. Frekwencja pokazała, że mieszkańcy Pierwszej Stolicy lubią śmiać się z kabaretowych skeczów.

Trwa I Zlot Foodtrucków - fotorelacja

Artykul dodany: Sobota, 24 czerwca 2017
Trwa I Zlot Foodtrucków - fotorelacja Na gnieźnieńskim Rynku trwa I Zlot Foodtrucków. Zobaczcie, jakie pyszności dla podniebienia czekają na Was na Starówce! Impreza zakończy się w niedzielę wieczorem.

Myslovitz na gnieźnieńskim Rynku! - fotorelacja

Artykul dodany: Sobota, 24 czerwca 2017
Myslovitz na gnieźnieńskim Rynku! - fotorelacja W piątek wieczorem na gnieźnieńskim Rynku wystąpił zespół Myslovitz. Grupa zagrała największe hity.

Krzysztof Modrzejewskie opowie o początkach gnieźnieńskiej kolei

Artykul dodany: Piątek, 23 czerwca 2017
Krzysztof Modrzejewskie opowie o początkach gnieźnieńskiej kolei 30 czerwca o godz. 17.00 w Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne. Tym razem konwersatoria poprowadzi Pan Krzysztof Modrzejewski, znany pasjonat kolejnictwa, także tego gnieźnieńskiego, organizator "Dni Pary" i wielu innych wydarzeń, które odbywają się w Parowozowni Gniezno.

Fotografie Jerzego Andrzejewskiego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Fotografie Jerzego Andrzejewskiego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na wernisaż wystawy "Romańska architektura sakralna (X-XIII w.). Fotografie Jerzego Andrzejewskiego", który odbędzie się 27 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w holu głównym Muzeum. Na ekspozycji zaprezentowane zostanie ponad 80 zdjęć ukazujących zabytki architektury romańskiej, które pochodzą z bogatego dorobku Jerzego Andrzejewskiego, zawodowego fotografa o bodaj najdłuższym stażu w Gnieźnie. Wystawa czynna będzie do 27 sierpnia 2017 r.

Festyn rodzinny w Grotkowie

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Festyn rodzinny w Grotkowie Rada Sołecka w Grotkowie we współpracy z Urzędem Gminy w Niechanowie oraz Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan zorganizowała 17 czerwca na boisku w parku Festyn Rodzinny. Podczas imprezy integrującej mieszkańców Grotkowa i okolicznych miejscowości Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało V rundę ligi gminnej szóstek piłkarskich "Nie piję - nie biorę".

Dni Witkowa za nami! Na scenie pojawiły się gwiazdy

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Dni Witkowa za nami! Na scenie pojawiły się gwiazdy 17 i 18 czerwca obchodziliśmy Dni Witkowa. W trakcie tego dwudniowego święta, przygotowano wiele wydarzeń i atrakcji dedykowanych mieszkańcom Gminy i Miasta Witkowo.

Mieszkańcy wsparli piknik charytatywny - "Żyrafa" i "Motoserce"

Artykul dodany: Wtorek, 20 czerwca 2017
Mieszkańcy wsparli piknik charytatywny - Motocykliści, strongmani, policjanci, strażacy, zespoły oraz wiele innych podmiotów włączyło się w piknik charytatywny zorganizowany przez "Żyrafę" i "Motoserce", która odbyła się w sobotę na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie. Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Gabrysi, Tymona i Jakuba.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14132 133 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno