Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Raz, Dwa, Trzy - Młynarski!

Artykul dodany: Czwartek, 18 stycznia 2018
Raz, Dwa, Trzy - Młynarski! Koncert poświęcony pamięci zmarłego niedawno Mistrza Wojciecha Młynarskiego. Oprócz "Jesteśmy na wczasach", "Jeszcze w zielone gramy", "Piosenka starych kochanków", "Idź swoją drogą" i innych utworów z wydanej 10 lat temu płyty, usłyszymy także nowe aranżacje utworów Mistrza Wojciecha.

Grupa MoCarta wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 17 stycznia 2018
Grupa MoCarta wystąpi w Gnieźnie "Ale Czad, czyli podróże Grupy MoCarta" to nowy program kwartetu, w którym muzycy zagrają i opowiedzą między innymi o Republice Czeskiej, Chinach, Francji oraz Kostaryce. W Gnieźnie kabaret zaprezentuje największe przeboje muzyki nie tylko klasycznej, lecz również inteligentny żart oraz mnóstwo pozytywnej energii z całego świata, którą postara się zarazić publiczność.

"Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska"

Artykul dodany: Środa, 17 stycznia 2018
Często zimą zastanawiamy się, jakiego koloru jest śnieg? Ogólnie śnieg jest... niebieski, ale my postrzegamy go, jako biały. Czasami w taki sposób postrzegamy okładki książek, których tytuły zgubiły się gdzieś w pamięci.

Strefa Komiksu "Od Koziołka Matołka do Łaumy"

Artykul dodany: Środa, 17 stycznia 2018
Strefa Komiksu Już po raz trzeci w "Czytelni na piętrze" I LO zaprezentujemy najciekawsze komiksy ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

"Ze szkicownika A-4"

Artykul dodany: Środa, 17 stycznia 2018
Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Ze szkicownika A-4", na której zaprezentowane zostaną grafiki Artura Świtalskiego. Ekspozycja składać się będzie z prac, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jest to zapis chwil i wrażeń, których autor doświadczył w różnych sytuacjach, najczęściej poddając się urokowi natury.

Edyta Geppert wystąpiła w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 16 stycznia 2018
Edyta Geppert wystąpiła w Gnieźnie W sobotę, w auli I LO w Gnieźnie odbył się recital Edyty Geppert z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Anglojęzyczny i roztańczony powrót do klimatu Świąt

Artykul dodany: Wtorek, 16 stycznia 2018
Anglojęzyczny i roztańczony powrót do klimatu Świąt Wyjątkowo mroźny poniedziałek nabrał w naszej szkole nieoczekiwanie ciepłego charakteru - a wszystko to za sprawą niezwykłego koncertu, który przeniósł zebranych widzów w pełnię klimatu Bożego Narodzenia. Ale tym razem nie były to obchody świąteczne stricte po polsku. Na scenie rozbrzmiały szlagiery świąteczne rodem z krajów anglosaskich.

"Mojaniepodległa"

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 stycznia 2018
Patriotyzm różne ma twarze. Jedni demonstrują go malując się na biało-czerwono i machając flagami podczas kibicowania polskim sportowcom, inni - swoją codzienną postawą i pracą, jeszcze zaś inni - kultywując pamięć o swoich przodkach i o chlubnej historii Polski. Do takich osób w Gnieźnie należy Paweł Trygalski - nauczyciel historii, miłośnik tradycji Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Jego celem było i jest zawsze to samo: przekazanie młodzieży wiedzy o dokonaniach powstańców wielkopolskich.

Kulturalna Kuchnia Społeczna znów z atrakcjami!

Artykul dodany: Sobota, 13 stycznia 2018
Kulturalna Kuchnia Społeczna znów z atrakcjami! Dokładnie po roku od poprzedniej edycji, Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie zaprasza na kolejną odsłonę Kulturalnej Kuchni Społecznej wszystkich spragnionych wspólnego spotkania, wegetariańskiego jadła i duchowej strawy. Bo też tradycyjnie akcja ma społeczny i ponadrodzinny charakter, gdzie każdy z uczestników przynosi własną i bezmięsną potrawę, którą następnie dzieli się z innymi, a całości towarzyszy kulturalny program. Zapraszamy na czwartą edycję tego wydarzenia.

Pierwszy wernisaż za nami

Artykul dodany: Sobota, 13 stycznia 2018
Pierwszy wernisaż za nami W czwartek, w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbył się wernisaż pierwszej w tym roku wystawy. Temat związany był ściśle z fauną "naszej małej ojczyzny" - "Lot ku wolności".

Konkurs plastyczny "Mój wymarzony zawód" rozstrzygnięty

Artykul dodany: Czwartek, 11 stycznia 2018
Konkurs plastyczny 11 stycznia w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów w konkursie plastycznym dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. "Mój wymarzony zawód" organizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie.

Premiera "Szajby" już w sobotę

Artykul dodany: Czwartek, 11 stycznia 2018
Premiera Tym razem będziemy starali się rozmawiać o Polsce i Polakach językiem sztuki współczesnej, ale w tonacji zdecydowanie satyrycznej, absurdalnej political fiction. Będzie to nowa wersja powstałej w 2006 r. sztuki, po którą sięgnął m.in. Jan Klata inscenizując ją we wrocławskim Teatrze Polskim w roku 2009. Na gnieźnieńskiej scenie przygotował ją znakomity reżyser Marcin Liber, znany ze swych realizacji m.in. w Narodowym Starym Teatrze i Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne - Zieleń miejska i parki w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 10 stycznia 2018
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne - Zieleń miejska i parki w Gnieźnie Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych, które odbędą się 25 stycznia 2018 r. o godzinie 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Rodzinna niedziela w Muzeum - Wielkie Morawy

Artykul dodany: Środa, 10 stycznia 2018
Rodzinna niedziela w Muzeum - Wielkie Morawy Z myślą o rodzinach, które lubią wspólnie i kreatywnie spędzać wolny czas, Muzeum Początków Państwa Polskiego zaplanowało kolejne spotkanie z cyklu "Rodzinna niedziela" w Muzeum. Tym razem odbędzie się ono pod hasłem WIELKIE MORAWY - WIELE DO ODKRYCIA!

Lot ku wolności

Artykul dodany: Środa, 10 stycznia 2018
Lot ku wolności Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszą wystawę w nowym roku poświęconą wspaniałej faunie "naszej małej ojczyzny".

Zimowe Jelonki zebrały ponad 10 tys. zł!

Artykul dodany: Wtorek, 9 stycznia 2018
Zimowe Jelonki zebrały ponad 10 tys. zł! W sobotę, w Klubie Muzycznym Młyn odbyły się Zimowe Jelonki. Ta charytatywna inicjatywa na stałe wpisała się do kalendarza imprez Pierwszej Stolicy. Tym razem dla Zespołu Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie udało się zebrać ponad 10 tys. zł!

Koncert zespołu PUT-IN już 20 stycznia!

Artykul dodany: Niedziela, 7 stycznia 2018
Koncert zespołu PUT-IN już 20 stycznia! W sobotę, 20 stycznia, w Gościńcu Nad Stawem w Orchowie wystąpi zespół PUT-IN. Koncert gwiazdy wieczoru będzie częścią imprezy, w trakcie której o zapełnienie parkietu zadba MYDEEJAY Marcin Stawniak. Wstęp od 15 zł!

Przedsięwzięcie na skalę województwa, czyli stylizowana sesja ślubna

Artykul dodany: Niedziela, 7 stycznia 2018
Przedsięwzięcie na skalę województwa, czyli stylizowana sesja ślubna W grudniu firmy z branży ślubnej zorganizowały stylizowaną sesję w stylu rustykalnym. Jako, że panował okres świąteczno-noworoczny, tematyka została utrzymana w odpowiednim klimacie. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w naszym powiecie i prawdopodobnie nawet województwie. Organizatorami i pomysłodawcami sesji była firma LIWMA ART z Mieleszyna produkująca zaproszenia, pamiątki, upominki i akcesoria okazjonalne oraz portal Moje-Gniezno.pl, który jednocześnie objął patronat medialny nad przedsięwzięciem.

"Chrobrzacy" ponownie nie zawiedli oczekiwań publiczności

Artykul dodany: Niedziela, 7 stycznia 2018
W sobotę, w auli I Liceum Ogólnokształcącego uczniowie "Szesnastki" wystawili coroczne Jasełka. Aula była wypełniona do ostatniego miejsca. Młodzież tradycyjnie nie zawiodła oczekiwań publiczności.

6 tys. ludzi na Orszaku Trzech Króli

Artykul dodany: Niedziela, 7 stycznia 2018
6 tys. ludzi na Orszaku Trzech Króli 6 stycznia w Gnieźnie odbył się tradycyjnie już Orszak Trzech Króli pod hasłem: "Bóg jest dla wszystkich".

Jodi Picoult czyli literatura szerokiego odbioru

Artykul dodany: Piątek, 5 stycznia 2018
Jodi Picoult czyli literatura szerokiego odbioru Klub Dyskusji o Książce zaprasza na swoje spotkania. W styczniu tematem rozmowy będzie powieść"Dziewiętnaście minut" Jodi Picoult.

Koncert dla Bartka Labrenza! Tym razem w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Artykul dodany: Czwartek, 4 stycznia 2018
Koncert dla Bartka Labrenza! Tym razem w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 16.00 w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej przy ul. Wrzesińskiej 49b/4 w Gnieźnie odbędzie się koncert charytatywny dla Bartka Labrenza. Będzie swingowo, jazzowo, świątecznie. Zapraszamy!

Koniarze pożegnali 2017 rok na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Poniedziałek, 1 stycznia 2018
Koniarze pożegnali 2017 rok na gnieźnieńskim Rynku W niedzielę punktualnie o godz. 12.00 na gnieźnieński Rynek wjechało około 40 koni pod siodłem. Ta tradycja w Pierwszej Stolicy liczy już 12 spotkań Sylwestrowych.

Noworoczny pokaz sztucznych ogni na Winiarach

Artykul dodany: Poniedziałek, 1 stycznia 2018
Noworoczny pokaz sztucznych ogni na Winiarach W Nowy Rok na os. Winiary w Gnieźnie odbył się pokaz sztucznych ogni. Ta inicjatywa cieszy się niegasnącym zainteresowaniem już od wielu lat.

Castingi do konkursu Wielkopolska Miss 2018

Artykul dodany: Poniedziałek, 1 stycznia 2018
Castingi do konkursu Wielkopolska Miss 2018 Rozpoczynają się castingi dla kandydatek, które chcą ubiegać się o tytuł najpiękniejszej Wielkopolanki 2018 roku w najbardziej prestiżowym konkursie w naszym województwie, mianowicie konkursie Wielkopolska Miss.

Orszak Trzech Króli już 6 stycznia

Artykul dodany: Sobota, 30 grudnia 2017
Orszak Trzech Króli już 6 stycznia 6 stycznia o godz. 13.00 ulicami Pierwszej Stolicy przejdzie Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie.

Zimowe Jelonki 2017/2018

Artykul dodany: Środa, 27 grudnia 2017
Zimowe Jelonki 2017/2018 Zimowe Jelonki to cykliczna impreza charytatywna odbywająca się na przełomie roku (wcześniej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, obecnie w Święto Trzech Króli) na deskach gnieźnieńskiego Klubu Muzycznego Młyn. Sama impreza powstała spontanicznie kilkanaście lat temu. Od tego czasu znacznie ewoluowała, a od 9 lat funkcjonuje w niezmiennej formie koncertów przeplatanych licytacjami fantów przekazanych przez hojnych Darczyńców.

Jasełka I LO zaparły dech w piersiach! Tego nie spodziewał się nikt!

Artykul dodany: Sobota, 23 grudnia 2017
Jasełka I LO zaparły dech w piersiach! Tego nie spodziewał się nikt! Tego się nikt nie spodziewał, to przerosło najśmielsze oczekiwania. Zespół muzyków w składzie trzy gitary akustyczne, gitara elektryczna, bas, perkusja, pięć instrumentów dętych - dwa saksofony, dwa klarnety, jeden puzon - instrument klawiszowy. Szaleństwo brzmienia oszałamiało. Piękne dźwięki inspirowane muzyką kolęd jednej z najlepszych grup wokalno-instrumentalnych w Polsce Golec uOrkiestra. Zespół wokalny, a może to już chór 15 osób dających upust przepięknym kolędom, pastorałkom i piosenkom bożonarodzeniowym. Wszytko w połączeniu z fantastycznym tekstem opartym na fragmentach ewangelicznych.

Piętnastka Gwiazdka Miejskich Świetlic

Artykul dodany: Piątek, 22 grudnia 2017
Piętnastka Gwiazdka Miejskich Świetlic Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. Ma swoją symbolikę w wymiarze nie tylko duchowym. Dlatego mottem tegorocznego spotkania wigilijnego rodzin zrzeszonych przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych było dzielenie się nie tylko opłatkiem, ale i uśmiechem oraz wzajemną pomocą. Była to już piętnasta Gwiazdka zorganizowana przez świetlicową społeczność.

Wystawa z "kradzionych" zdjęć?

Artykul dodany: Piątek, 22 grudnia 2017
Wystawa z Kilka dni temu odbył się wernisaż wystawy fotografii Zdzisława Stoltmana, który był częścią benefisu 50-lecia pracy twórczej Zbigniewa Pluty. Okazało się, że na ścianach pojawiły się zdjęcia innych autorów, którzy nie wyrazili na to zgody. Ponadto z fotografii usunięto znaki wodne.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14140 141 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno