Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Festiwal Watch Docs wraca do Gniezna!

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Festiwal Watch Docs wraca do Gniezna! 16. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs - Prawa człowieka w filmie, otwiera się także na gnieźnieńskich widzów. Po małej przerwie w poprzednim roku, tym razem zaprasza zainteresowanych odbiorców na trzy filmowe spotkania w trzech różnych miejscach. Współorganizatorem imprezy jest gnieźnieński Klub Krytyki Politycznej, a patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Popcentrala.

Sezon motocyklowy oficjalnie rozpoczęty!

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Sezon motocyklowy oficjalnie rozpoczęty! W niedzielę odbyło się w Gnieźnie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2018. Słoneczna pogoda sprawiła, że fani dwóch kółek bardzo tłumnie zjechali do Pierwszej Stolicy. Imprezę zabezpieczały dodatkowe patrole Policji z Poznania. Funkcjonariusze badali trzeźwość uczestników. Motocykliści stanęli na wysokości zadania - nie ujawniono żadnej osoby pod wpływem alkoholu.

Uczniowie z Ekonomika podbijają Gniezno fantastycznym koncertem

Artykul dodany: Sobota, 7 kwietnia 2018
Uczniowie z Ekonomika podbijają Gniezno fantastycznym koncertem Koncert Marzeń, który odbędzie się 18 maja br. o godz. 18.00 w auli szkoły Pomnik, na którym wystąpią niesamowici artyści: Filip Rychcik, Nela Zawadzka, Aga Dębowska, Jelena Matula, Weronika Szymańska, na koncercie nie zabraknie wielu niespodzianek! Nie może Was zabraknąć.

Zwiedzanie na bocianie

Artykul dodany: Piątek, 6 kwietnia 2018
Zwiedzanie na bocianie Polska jest naszym domem. Miejscem, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Tu rozpoznajemy miejsca, domy, ulice, ludzi. Tu są zapachy, smaki, które dobrze znamy i lubimy. W domu, w Polsce wszystko jest nam bliskie i znane. Do takich wniosków doszły dzieci z Przedszkola nr 17 "Piastowska Gromada". Drogą wyobraźni zwiedzały góry, morze i jeziora podróżując na bocianie.

Repolonizacja wielkopolskiego szkolnictwa ludowego

Artykul dodany: Piątek, 6 kwietnia 2018
Repolonizacja wielkopolskiego szkolnictwa ludowego Gośćmi kolejnego spotkania w ramach Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych będą Grażyna Tyrchan i Marek Szczepaniak z Archiwum Państwowego w Gnieźnie, którzy przedstawią wyniki swoich badań poświęconych repolonizacji szkolnictwa na terenie Prowincji Poznańskiej z przełomu lat 1918/1919. Autorzy przeanalizowali treść ponad pięćdziesięciu kronik szkolnych, co pozwala na przyjrzenie się procesowi usuwania języka niemieckiego ze szkół, oczami jego bezpośrednich uczestników - nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców.

Olek Schmidt i ZiP w Irlandii. Co tam robili?

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Olek Schmidt i ZiP w Irlandii. Co tam robili? Olek Schmidt z Zespołem Zagrali i Poszli odwiedzili Irlandię. W piątym odcinku BodyGram12 możecie usłyszeć o tej wyprawie, jak i o nauce języka angielskiego.

"Zgadnij, kto to?"

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ogłasza konkurs dla wszystkich chętnych. Wystarczy w kwietniu odwiedzić Filię nr 2 przy ul. Staszica 12a i przyjrzeć się zakrytemu portretowi.

Pochód z Niedźwiedziem na ulicach Czerniejewa

Artykul dodany: Wtorek, 3 kwietnia 2018
Pochód z Niedźwiedziem na ulicach Czerniejewa W Lany Poniedziałek, w Czerniejewie odbył się tradycyjny Pochód z Niedźwiedziem. Zobaczcie jak wyglądało to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w naszym regionie.

"Taka jestem i już!" Magdaleny Zawadzkiej na marcowym spotkaniu Klubu Dyskusji o Książce

Artykul dodany: Wtorek, 3 kwietnia 2018
Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi udało nam się porozmawiać na temat autobiografii Magdaleny Zawadzkiej "Taka jestem i już!". Tytuł poleciła Ewa Ciesielska, która również przygotowała krótkie wprowadzenie.

"Zwiedzanie na bocianie"

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Bocian to obok orła drugi polski ptak narodowy. Dlaczego jednak to właśnie on stał się naszym symbolem narodowym? Cóż, pewnie dlatego, że mówi o nim wiele polskich legend. To właśnie jego, polscy twórcy okresu romantyzmu ,uznali za symbol polskości.

"Literaturoznawczy masterzy", czyli IV Gnieźnieński Turniej Książkożerców

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
W odbywającym się, w tym roku wiosną, VIII Literackim Festiwalu PRETEKSTY znalazło się także miejsce na test wiedzy o książkach, czyli IV Gnieźnieński Turniej Książkożerców. Nie miał on w sobie nic z trudów prac kontrolnych, znanych ze szkolnej ławki. Było za to zabawnie, zaskakująco i zajmująco.

Casting do programu Mam Talent w Poznaniu już 22 kwietnia!

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Casting do programu Mam Talent w Poznaniu już 22 kwietnia! Już w kwietniu i maju po raz jedenasty ekipa "Mam Talent!" wyruszy na poszukiwania najbardziej utalentowanych mieszkańców Polski. Jeśli uważasz, że masz talent - przyjdź na casting. Pokaż co potrafisz.

"Pachnąca biblioteka" Joanny Krzyżanek

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 marca 2018
W ramach VIII Festiwalu Literackiego "Preteksty", w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna gościliśmy pisarkę dla dzieci, Joannę Krzyżanek, autorkę zabawnych i edukacyjnych serii o Lamelii Szczęśliwej, Cecylce Knedelek czy Kurze Adeli.

Akcja: Powstanie

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Akcja: Powstanie 27 XII br. przypada 100 rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego, jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Wielkopolski jak i całego kraju.

Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio za nami!

Artykul dodany: Środa, 21 marca 2018
Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio za nami! W sobotę Szkoła Tańca Malevo Dance Studio otworzyła swoje drzwi dla potencjalnych przyszłych kursantów. Chętnych nie brakowało. Zobaczcie, jak bawili się mieszkańcy Pierwszej Stolicy w gorących rytmach najlepszej szkoły tańca w Gnieźnie.

Zapraszamy na Pochód z Niedźwiedziem - wyjątkowe wydarzenie w regionie

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 marca 2018
Zapraszamy na Pochód z Niedźwiedziem - wyjątkowe wydarzenie w regionie 2 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) o godz. 14.00 w Czerniejewie odbędzie się Pochód z Niedźwiedziem. Szczegóły na plakacie.

Z kijkami przez las

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Z kijkami przez las Kolejny rajd nordic-walking zaliczyli członkowie Stowarzyszenia Aktywne Dalki. Tym razem były to ścieżki leśne Nadleśnictwa Czerniejewo.

Zrób to sam w Muzeum: sztuczki dawnych złotników

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Zrób to sam w Muzeum: sztuczki dawnych złotników Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Zrób to sam w Muzeum związane z wystawą czasową Wielkie Morawy. Tym razem będzie ono poświęcone ozdobom i biżuterii.

Gnieźnieńska Galeria A (1967-1972)

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Gnieźnieńska Galeria A (1967-1972) Nie, nie chodzi o galerią handlową. Kolejne spotkanie w ramach Gnieźnieńskich Konserwatoriów Historycznych poświęcone będzie ludziom i miejscu, dzięki którym Gniezno miało swój krótki - ale znaczący - epizod publicznej prezentacji sztuki współczesnej.

Aula I LO wypełniona do ostatniego miejsca! Wszystko za sprawą "Szalonych nożyczek"

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Aula I LO wypełniona do ostatniego miejsca! Wszystko za sprawą "Szalone nożyczki" to wyjątkowy projekt teatralny tworzony przez pasjonatów, entuzjastów i profesjonalistów w jednym. W sobotę spektakl gościł na scenie I LO w Gnieźnie.

Lokalny patriota to eko patriota

Artykul dodany: Piątek, 16 marca 2018
Lokalny patriota to eko patriota Kto to jest patriota? Czy każdy może być patriotą? A może tylko odważni dorośli? Na te pytania odpowiemy sobie podczas warsztatów, które poprowadzi Marta Pacak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, 10 kwietnia (wtorek) o godz. 10.00 w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przy ul. Staszica 12a.

Kolejna edycja kolejowych podróży

Artykul dodany: Piątek, 16 marca 2018
Kolejna edycja kolejowych podróży Biuro podróży PS Travel wraz z Organizacją Turystyczną "Szlak Piastowski" oraz Parowozownią Gniezno po raz drugi zapraszają na wspólne wycieczki do niezwykłych miejsc związanych z historią kolei. Szlak podróży wiedzie do miejsc znanych i będących dobrymi przykładami jak mogą funkcjonować kolejowe atrakcje turystyczne. W pierwszej połowie tego roku odwiedzić będziemy mogli Berlin, Środę Wielkopolską i Jaworzynę Śląską.

Rąbek tajemnic, czyli książka "Taka jestem i już!" Magdaleny Zawadzkiej

Artykul dodany: Piątek, 16 marca 2018
Rąbek tajemnic, czyli książka Znani, podziwiani, adorowani, nierzadko kochani. Ulubieni aktorzy, zachwycające aktorki, nadzwyczajni wokaliści, niezapomniani autorzy, genialni muzycy, postacie z pierwszych stron gazet i portali internetowych. To oni stają się naszymi mistrzami, ideałami, idolami. Podpatrujemy jak żyją, w co się ubierają, jak radzą sobie z problemami. Wysłuchujemy ich opinii i analizujemy poglądy. A kiedy pojawia się książkowa wersja ich życia, chętnie sprawdzamy, jakie jest to "światowe życie".

Tydzień Twórczości Uczniowskiej w I LO

Artykul dodany: Czwartek, 15 marca 2018
Tydzień Twórczości Uczniowskiej w I LO Licealiści spoglądają na świat przez pryzmat emocji, wrażeń, przeżyć, przemyśleń, dostrzegają rzeczy, które większość z nas mija bezrefleksyjnie. Efektem tego zauroczenia jest twórczość.

Palenie Marzanny już 21 marca na Lednicy

Artykul dodany: Czwartek, 15 marca 2018
Palenie Marzanny już 21 marca na Lednicy Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Inscenizacji "Palenie Marzanny - Śmiercichy", która odbędzie się w środę, 21 marca, w godz. 10.00 - 12.00 w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Przyznano Nagrody Kulturalne Miasta Gniezna

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Przyznano Nagrody Kulturalne Miasta Gniezna Poznaliśmy tegorocznych laureatów "Królików" - Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna. 10 marca 2018 roku Nagrodę Specjalną "Królika Honorowego" otrzymał śp. Roman Nowak - wybitny gnieźnianin, pedagog muzyczny wielu pokoleń mieszkańców naszego miasta, dyrygent chórów "Szpaki" i "Dzwon". Jemu właśnie dedykowany był koncert pod tytułem "Dźwięki, Słowa i Obrazy - Wspominamy Romka". Statuetkę w imieniu artysty odebrał jego syn, Jakub.

Preteksty, czyli dobre okazje... do obcowania z Literaturą!

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Preteksty, czyli dobre okazje... do obcowania z Literaturą! Spotkania autorskie, slam poetycki oraz nietuzinkowe koncerty, to tylko niektóre z pozycji programu tegorocznego Festiwalu Literackiego "Preteksty". VIII edycja festiwalu potrwa od 23 do 24 marca.

Cyrkowy namiot "pękał w szwach"!

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Cyrkowy namiot We wtorek Gniezno odwiedził Cyrk Zalewski. Namiot wypełniony był do ostatniego miejsca. Pokazało to, że mieszkańcy Pierwszej Stolicy nie są przeciwni cyrkom, w których występują zwierzęta.

Jan Kliment i Malevo Dance Studio na Targach Ślubnych

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Jan Kliment i Malevo Dance Studio na Targach Ślubnych W niedzielę, w miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyły się Targi Ślubne. Jedną z firm prezentujących swoją ofertę było Malevo Dance Studio. Gościem specjalnym natomiast był Jan Kliment.

Wyłoniono finalistki konkursu Wielkopolska Miss 2018!

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Wyłoniono finalistki konkursu Wielkopolska Miss 2018! W sobotę, 10 marca, w poznańskim klubie Pacha odbył się półfinał najbardziej prestiżowego konkursu piękności w woj. wielkopolskim, mianowicie Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2018! Tego wieczoru jury w składzie 25 osób wyłoniło finalistki konkursu w edycji 2018. Zadanie nie było łatwe, ponieważ ze 102 kandydatek jury musiało wybrać 30 w kategorii dorosłe i 10 w kategorii nastolatki. Ostatecznie decyzją organizatorów konkursu o koronę najpiękniejszej Wielkopolanki ubiegać się będą 34 kandydatki, a w kategorii nastolatki 10 finalistek.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10143 144 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno