Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Pokaz hydroodrzutowców, przejażdżki bananem i kołem po jeziorze oraz koncert D-Bomb!

Artykul dodany: Piątek, 30 czerwca 2017
Pokaz hydroodrzutowców, przejażdżki bananem i kołem po jeziorze oraz koncert D-Bomb! 2 lipca na plaży "Język" w Kłecku odbędzie się otwarcie sezonu letniego. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, m.in. regaty żeglarskie, pokaz hydroodrzutowców oraz możliwość lotu, przejażdżki bananem i kołem po jeziorze, skoki do wody z poduchy "Blob Jump", pokaz motorowodny i wiele innych. Szczegóły na plakacie.

Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane

Artykul dodany: Środa, 28 czerwca 2017
Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane Już tydzień mija odkąd skończyły się warsztaty wokalne prowadzące wielkimi krokami do finału V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa.

Noc Kupały na Lednicy

Artykul dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Noc Kupały na Lednicy Po raz kolejny Noc Kupały zagościła w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Tym razem jednak towarzyszył jej II Wielki Zlot Słowian.

Fotoaktywni zaprezentowali swoje prace

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Fotoaktywni zaprezentowali swoje prace W czwartek, w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy grupy Fotoaktywni, która działa pod okiem Przemysława Degórskiego - fotografa, członka Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Dzień Dziecka służb mundurowych

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Dzień Dziecka służb mundurowych 25 czerwca przy Zakładzie Karnym w Gębarzewie odbył się piknik rodzinny służb mundurowych z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprezy można było obejrzeć pokaz sprzętu i wyposażenia poszczególnych służb mundurowych, usiąść w pojazdach służbowych, poszaleć na dmuchanych zamkach, pozjeżdżać w parku linowym, pojeździć quadem czy pojazdem wojskowym.

Warsztaty dla dzieci w Muzeum - tworzenie wikińskiej biżuterii!

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Warsztaty dla dzieci w Muzeum - tworzenie wikińskiej biżuterii! 2 lipca od godz. 11.00 - 13.00 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na znane już stałym bywalcom warsztaty pod hasłem "Zrób to sam w Muzeum". Są to warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat, którym mogą towarzyszyć starsi opiekunowie. Dzieci będą tworzyć wikińską biżuterię i ozdoby!

Inauguracja Festiwalu Akademia Gitary ponownie w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Inauguracja Festiwalu Akademia Gitary ponownie w Gnieźnie Festiwal zainauguruje koncert "The Best of". Usłyszymy utwory, które do tej pory festiwalowa publiczność przyjęła najcieplej, czyli Hiszpańskiej i Argentyńskiej Nocy. To będą hity z obu tych wydarzeń podczas jednego wieczoru! Tango najczęściej kojarzymy z tańcem zbuntowanych kochanków, zupełnie zapominając o dźwiękach, które towarzyszą tancerzom. Czym byłby ten zmysłowy styl tańca bez niepowtarzalnej harmonii i muzycznego niepokoju? Podczas tegorocznych koncertów inauguracyjnych dwaj wybitni muzycy - gitarzysta Łukasz Kurpaczewski oraz doceniany przez szeroką publiczność Marcin Wyrostek (a w Berlinie Maciej Frąckiewicz) wraz z orkiestrą po raz kolejny przybliżą tę wspaniałą muzykę, która jest dziedzictwem gorącej Argentyny. Usłyszymy utwory najwybitniejszego kompozytora argentyńskiego tanga - Astora Piazolli. Wybierzemy się też w podróż do Hiszpanii za sprawą słynnego "Concierto de Aranjuez". To będą wieczory pełne pasji, ale i melancholii!

Koncert Peji na Gnieźninku - fotorelacja

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Koncert Peji na Gnieźninku - fotorelacja W sobotę na "Gnieźninku" (Park Miejski) odbył się koncert Peji. Raper z Poznania wystąpił w Pierwszej Stolicy w ramach Weekendu Profilaktycznego "Nie Biorę, Nie Piję ... Żyję! Biorę życie na trzeźwo".

Kabaret Moralnego Niepokoju rozbawił gnieźnian do łez - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 25 czerwca 2017
Kabaret Moralnego Niepokoju rozbawił gnieźnian do łez - fotorelacja W sobotę, w amfiteatrze Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie wystąpił Kabaret Moralnego Niepokoju. Frekwencja pokazała, że mieszkańcy Pierwszej Stolicy lubią śmiać się z kabaretowych skeczów.

Trwa I Zlot Foodtrucków - fotorelacja

Artykul dodany: Sobota, 24 czerwca 2017
Trwa I Zlot Foodtrucków - fotorelacja Na gnieźnieńskim Rynku trwa I Zlot Foodtrucków. Zobaczcie, jakie pyszności dla podniebienia czekają na Was na Starówce! Impreza zakończy się w niedzielę wieczorem.

Myslovitz na gnieźnieńskim Rynku! - fotorelacja

Artykul dodany: Sobota, 24 czerwca 2017
Myslovitz na gnieźnieńskim Rynku! - fotorelacja W piątek wieczorem na gnieźnieńskim Rynku wystąpił zespół Myslovitz. Grupa zagrała największe hity.

Krzysztof Modrzejewskie opowie o początkach gnieźnieńskiej kolei

Artykul dodany: Piątek, 23 czerwca 2017
Krzysztof Modrzejewskie opowie o początkach gnieźnieńskiej kolei 30 czerwca o godz. 17.00 w Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne. Tym razem konwersatoria poprowadzi Pan Krzysztof Modrzejewski, znany pasjonat kolejnictwa, także tego gnieźnieńskiego, organizator "Dni Pary" i wielu innych wydarzeń, które odbywają się w Parowozowni Gniezno.

Fotografie Jerzego Andrzejewskiego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Fotografie Jerzego Andrzejewskiego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na wernisaż wystawy "Romańska architektura sakralna (X-XIII w.). Fotografie Jerzego Andrzejewskiego", który odbędzie się 27 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w holu głównym Muzeum. Na ekspozycji zaprezentowane zostanie ponad 80 zdjęć ukazujących zabytki architektury romańskiej, które pochodzą z bogatego dorobku Jerzego Andrzejewskiego, zawodowego fotografa o bodaj najdłuższym stażu w Gnieźnie. Wystawa czynna będzie do 27 sierpnia 2017 r.

Festyn rodzinny w Grotkowie

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Festyn rodzinny w Grotkowie Rada Sołecka w Grotkowie we współpracy z Urzędem Gminy w Niechanowie oraz Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan zorganizowała 17 czerwca na boisku w parku Festyn Rodzinny. Podczas imprezy integrującej mieszkańców Grotkowa i okolicznych miejscowości Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało V rundę ligi gminnej szóstek piłkarskich "Nie piję - nie biorę".

Dni Witkowa za nami! Na scenie pojawiły się gwiazdy

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Dni Witkowa za nami! Na scenie pojawiły się gwiazdy 17 i 18 czerwca obchodziliśmy Dni Witkowa. W trakcie tego dwudniowego święta, przygotowano wiele wydarzeń i atrakcji dedykowanych mieszkańcom Gminy i Miasta Witkowo.

Mieszkańcy wsparli piknik charytatywny - "Żyrafa" i "Motoserce"

Artykul dodany: Wtorek, 20 czerwca 2017
Mieszkańcy wsparli piknik charytatywny - Motocykliści, strongmani, policjanci, strażacy, zespoły oraz wiele innych podmiotów włączyło się w piknik charytatywny zorganizowany przez "Żyrafę" i "Motoserce", która odbyła się w sobotę na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie. Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Gabrysi, Tymona i Jakuba.

KFA w pigułce! Spis najważniejszych wydarzeń

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 czerwca 2017
KFA w pigułce! Spis najważniejszych wydarzeń Już w najbliższy weekend rozpocznie się Królewski Festiwal Artystyczny. Przypominamy Wam najważniejsze wydarzenia.

Piękne samochody, szybkie motocykle i dobra muzyka, czyli festyn w Gimnazjum nr 4

Artykul dodany: Piątek, 16 czerwca 2017
Piękne samochody, szybkie motocykle i dobra muzyka, czyli festyn w Gimnazjum nr 4 W środę, w Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie odbył się festyn. Zgromadzeni goście mogli skorzystać z ogromy przygotowanych atrakcji. Nie zabrakło pięknych samochodów, szybkich motocykli, uczty dla podniebienia i dobrej muzyki.

W gnieźnieńskim Teatrze "Wszystko jest możliwe"

Artykul dodany: Piątek, 16 czerwca 2017
W gnieźnieńskim Teatrze Wydawałoby się, że to koniec sezonu dla gnieźnieńskiej sceny? Nic bardziej mylnego! Już na samym początku letnich wakacji Teatr Fredry w Gnieźnie po raz kolejny oferuje dzieciom w wieku 7-12 lat inspirujący sposób spędzenia wakacyjnego czasu i możliwość współpracy z ciekawymi artystami.

III LO najlepsze w BrainOn

Artykul dodany: Piątek, 16 czerwca 2017
III LO najlepsze w BrainOn 14 czerwca br. w Centrum Kultury eSTeDe odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

"Legenda pędzlem malowana" - VII edycja Międzyprzedszkolnego Pleneru Malarskiego

Artykul dodany: Piątek, 16 czerwca 2017
W każdej legendzie jest nutka tajemnicy. Czytanie legend, to przede wszystkim świetna zabawa, a po drugie, to nigdy nie wiadomo ile w nich fantazji, a ile wiarygodnych faktów. Zawsze jest jakieś ziarenko prawdy ukryte w legendzie.

Żywe Muzeum na wyspie jeziora Jelonek okazało się hitem!

Artykul dodany: Środa, 14 czerwca 2017
Żywe Muzeum na wyspie jeziora Jelonek okazało się hitem! Od czwartku do soboty na wyspie na jeziorze Jelonek mieszkańcy Pierwszej stolicy oraz turyści mogli odwiedzać Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Możliwość udziału w wyjątkowych lekcjach o początkach Polski cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

I Zlot FoodTrucków w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 13 czerwca 2017
I Zlot FoodTrucków w Gnieźnie Już 24 - 25 czerwca zapraszamy wszystkich na Rynek w Gnieźnie. Przyjadą najlepsze foodtrucki z całej Polski, które swoją różnorodnością serwowanych dań rozpieszczą Wasze podniebienia. Podczas zlotu wybierzecie najlepszego foodtrucka! O innych atrakcjach będziemy informować Was na bieżąco. Będzie PYCHA! Do zobaczenia!

"W wielkim stylu" - No Name

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Zbliża się koniec roku szkolnego, a więc najwyższy czas podsumować pracę gnieźnieńskiej formacji tanecznej z Miejskiego Ośrodka Kultury "No Name". Dla jej członków taniec to przede wszystkim pasja i sposób na wyrażenie samego siebie. Gdy wchodzą na scenę nie czują stresu ani strachu, jedynie miłość do tego, co robią. Angażują się w 100% i dają z siebie wszystko, co wielokrotnie zapewniło im zwycięstwa w konkursach.

Daj lajka czytaniu

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Daj lajka czytaniu Gimnazjaliści czytają coraz więcej. O tym co czytać rozmawiają z rodzicami, nauczycielami, bibliotekarzami, ale przede wszystkim z rówieśnikami. Zapanowała moda na czytanie. Czas wolny spędzony z książką jest dla nastolatków jedną z ciekawszych form rozrywki.

Rodzice z Goślinowa i Łabiszynka na szóstkę!

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Rodzice z Goślinowa i Łabiszynka na szóstkę! 10 czerwca przy Szkole Podstawowej im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej odbył się wielki festyn pod hasłem: "Rodzina jest najważniejsza". Przy pięknej pogodzie bawiły się całe rodziny. Dzięki życzliwości licznych dobroczyńców nie zabrakło wielu niezwykłych atrakcji. Uśmiech, życzliwość i radość towarzyszyły wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy. W organizację licznie i ochoczo włączyły się całe rodziny z Goślinowa i Łabiszynka. Brawo rodzice i nauczyciele! Szóstka dla organizatorów!

Dzieci rodzicom

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Dzieci rodzicom Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, a dziecko z kolei to światełko i szczęście każdej matki i ojca. Dlatego też miniony piątek podopieczni Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie wraz z całymi rodzinami spotkali się na zielonym zapleczu jednej z placówki mieszącej się na osiedlu Grunwaldzkim, aby wspólnie spędzić kilka niezapomnianych chwil.

"Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego"

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Gratulacje, podziękowania i wyrazy uznania dla młodych artystów. Tak w skrócie wyglądało uroczyste rozdanie nagród podczas finału konkursu plastycznego "Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego", który odbył się 09 czerwca 2017r w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Współorganizatorem konkursu było Przedszkole nr 17 "Piastowska Gromada" reprezentowanym przez dyrektora Grażynę Hybzę.

Młodzież OSiW OHP w Niechanowie na biwaku nad Jeziorem Kamienieckim

Artykul dodany: Sobota, 10 czerwca 2017
Młodzież OSiW OHP w Niechanowie na biwaku nad Jeziorem Kamienieckim W dniach 6 - 7 czerwca odbył się pieszy rajd turystyczny, którego uczestnikami byli wychowankowie należący do Koła Surviwalowego działającego przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Niechanowie.

Klub Dyskusji o Książce przed wakacjami

Artykul dodany: Sobota, 10 czerwca 2017
Klub Dyskusji o Książce przed wakacjami Tuż przed letnimi urlopami, na tematycznym stoliku Klubu Dyskusji o Książce publikacja doceniona nominacją do Literackiej Nagrody Nike w 2016 roku - "Skoruń" Macieja Płazy. Warto powiedzieć, że pozycja oprócz wymienionego wyróżnienia otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia 2016 i Nagrodę Kościelskich 2016.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10131 132 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno