Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Noc Muzeów na Ostrowie Lednickim i Małym Skansenie

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Noc Muzeów na Ostrowie Lednickim i Małym Skansenie 19 maja muzea w całej Polsce otworzą się w nocy dla zwiedzających. Nie inaczej będzie w przypadku Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Majówka gnieźnieńskich seniorów

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Majówka gnieźnieńskich seniorów Gnieźnieńscy seniorzy świetnie bawili się podczas majówki zorganizowanej 12 maja przez Prezydenta Miasta Gniezna wraz z Miejską Radą Seniorów w Gnieźnie na terenie boiska Gimnazjum Nr 2 w Gnieźnie.

IV Turniej Taneczny "Mali Mistrzowie Tańca"

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
IV Turniej Taneczny Już po raz czwarty Przedszkole nr 5 "Mali Przyrodnicy" zaprosiło reprezentacje innych gnieźnieńskich przedszkoli do udziału w turnieju tanecznym "Mali Mistrzowie Tańca". Konkurs jak zwykle odbył się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, a przystąpiło do niego 8 grup z przedszkoli nr 1, 2, 3, 5, 6, 9, 12 i 15.

Dziedzictwo kulturalne od kuchni

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Dziedzictwo kulturalne od kuchni Kiedy myślimy o polskiej kuchni, pojawia się kilka skojarzeń: tłusta, ciężka, pracochłonna. Ale czy rzeczywiście taka jest? Nasza kuchnia ma swoje wady, ale ma też sporo zalet, o których zapomnieć nie wolno. Wspaniałe dania to nasze kulinarne dziedzictwo, które warto pielęgnować i nie pozwolić, by odeszły w zapomnienie.

Rodzinny Rajd Rowerowy dla Niepodległej

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Rodzinny Rajd Rowerowy dla Niepodległej Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, Urząd Gminy Niechanowo oraz Nadleśnictwo Gniezno - Lasy Państwowe serdecznie zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy dla Niepodległej, który odbędzie się 26 maja 2018 roku.

Noc Muzeów w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Noc Muzeów w Gnieźnie W sobotę, 19 maja 2018 r. o godzinie 16.00 zaczyna się kolejna Noc Muzeów w Gnieźnie. Jak co roku organizują ją wspólnie Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, Parowozownia Gniezno oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Zwierzęta 1000 lat temu. Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Zwierzęta 1000 lat temu. Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie Takiej lekcji historii jeszcze nie było! To już druga edycja ekscytujących żywych lekcji historii na wyspie na jeziorze Jelonek. W tym roku zaprezentujemy nową porcję historii, podczas której opowiemy Wam o zwierzętach i o tym, jaką rolą pełniły we wczesnym średniowieczu.

"Marsz od Powstania do Niepodległości" wycieczka z przewodnikiem - historia opowiedziana gwarą wielkopolską

Artykul dodany: Wtorek, 15 maja 2018
Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" dla mieszkańców Gniezna i odwiedzających nas turystów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego przygotowała cykl bezpłatnych oprowadzeń pt: "Marsz od Powstania do Niepodległości". Wycieczki odbywać się będę od maja do sierpnia w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

Po raz drugi Festiwal Smaków Food Trucków w Gnieźnie!

Artykul dodany: Wtorek, 15 maja 2018
Po raz drugi Festiwal Smaków Food Trucków w Gnieźnie! Food trucki z całej Polski, dania kuchni z różnych stron świata oraz atrakcje dodatkowe już 19 i 20 maja 2018 na Rynku w Gnieźnie!

Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio! Wstęp na 5 godzin tańca za darmo!

Artykul dodany: Wtorek, 15 maja 2018
Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio! Wstęp na 5 godzin tańca za darmo! Zapraszamy 19 maja na Drzwi Otwarte do szkoły tańca Malevo Dance Studio w nowym miejscu w Gnieźnie! Tylko tego dnia możecie skorzystać z 5 godzin tańca zupełnie za darmo!

Fishmob w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Fishmob w Gnieźnie Już w niedzielę zapraszamy na Fishmob - Gniezno tańczy dla Jana Pawła II organizowane przez Tancerzy Lednickich Gniezno oraz PPAG grupa Czerwona. Plac przed katedrą (obok pomnika Bolesława Chrobrego) godz. 15.45.

Gra uliczna "Gniezno nasza mała ojczyzna"

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Gra uliczna 11 maja ulicami miasta przemieszczało się 9 grup przedszkolaków. Do gry zorganizowanej przez Przedszkole nr 5 "Mali Przyrodnicy" zgłosiły się grupy z Przedszkoli Nr: 2, 3, 5, 8, 9, 10, 13, 14, 15. Celem gry było: rozwijanie patriotyzmu lokalnego, rozbudzanie zainteresowań swoim rodzinnym miastem oraz jego zabytkami, kształtowanie postaw patriotycznych, orientacja w najbliższym terenie,, pośredni udział w obchodach 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, odwiedzanie miejsc charakterystycznych dla naszego miasta, wspólne spędzanie czasu.

Śpiewająca rywalizacja przedszkolaków

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Śpiewająca rywalizacja przedszkolaków 11 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się Eliminacje Powiatowe XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków "Czerwonak 2018". Do konkursu przystąpiło ośmioro dzieci z przedszkoli w Gnieźnie, Trzemesznie i Czerniejewie.

"Lekarz książek"

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Zachowanie dziedzictwa pisanego ludzkości jest bardzo ważnym zadaniem. Przekazanie go przyszłym pokoleniom zależy od działań podejmowanych zarówno w przeszłości, jak i obecnie, natomiast istota i rodzaj tych starań od podłoża, na którym myśl ta została utrwalona. Wpływ różnorodnych zewnętrznych czynników niszczących implikuje bowiem powstanie wszelkiego rodzaju zmian właściwości zarówno fizycznych, chemicznych, jak i mechanicznych danych materiałów. Jest to nieunikniony proces starzenia się tworzywa, który należy jak najskuteczniej opóźniać.

Koncert chóru z USA na Dzień Matki

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Koncert chóru z USA na Dzień Matki Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu amerykańskiego Chóru z Toccoa Falls College. Początek 26 maja 2018 o 18.00 - Zielone Zaplecze MOK. Wstęp wolny.

Cyrk Arena bez zwierząt i ... publiczności

Artykul dodany: Sobota, 12 maja 2018
Cyrk Arena bez zwierząt i ... publiczności W czwartek Gniezno odwiedził Cyrk Arena. Ponieważ właściciel prywatnego terenu, na którym ostatnim razem rozstawił się cyrkowy namiot, otrzymał szereg gróźb karalnych, m.in. obietnicę spalenia samochodu i domu w przypadku udostępnienia terenu kolejnemu przedsiębiorcy wykorzystującemu zwierzęta w trakcie pokazów, tym razem artyści musieli rozstawić się na działce miejskiej.

Zapraszamy na Noc Muzeów

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Zapraszamy na Noc Muzeów Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Nocy Muzeów. Tym razem tematem przewodnim będą gnieźnieńskie szpitale i lazarety.

XXVI Rodzinny Rajd Samochodowy Firmy Szpot. Start już 24 czerwca

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
XXVI Rodzinny Rajd Samochodowy Firmy Szpot. Start już 24 czerwca Na nieco półtora miesiąca przed imprezą ruszyły zapisy do udziału w XXVI już Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot. Tegoroczny Rajd odbędzie się w niedzielę 24 czerwca, a miejscem startu po kilkuletniej przerwie będzie ponownie Swarzędz. W ogóle tegoroczna impreza , znajdująca się w oficjalnym kalendarzu obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza całą trasę oraz tradycyjnie metę będzie miała zlokalizowaną na terenie gminy Swarzędz.

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską Jak dziś uczyć patriotyzmu? Jak być patriotą, kiedy nie trzeba umierać za ojczyznę? Należy wykorzystać naturalną ciekawość dzieci. Już najmłodsi chcą wiedzieć, kim są. Zaczynają od imienia, nazwiska, następnie dochodzi tożsamość miejsca. Najpierw ważna staje się rodzinna miejscowość, potem - na końcu, dociera do kilkulatka nazwa kraju, w którym rośnie, lub z którego pochodzi. Przy wyjaśnianiu tych ważnych postaw i treści warto posiłkować się książkami.

Zapraszamy na wycieczkę ornitologiczną

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Zapraszamy na wycieczkę ornitologiczną W niedzielę, 13 maja, odbędzie się kolejna Wycieczka ornitologiczna po Stawach Kiszkowskich. Szczegóły na plakacie.

Godzinę od Poznania - 100 lat temu. Obóz ćwiczebny Wojsk Wielkopolskich 1919 - 1920

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Godzinę od Poznania - 100 lat temu. Obóz ćwiczebny Wojsk Wielkopolskich 1919 - 1920 Zapraszamy do udziału dnia 13 maja w godz. 11.00 - 16.00 w przygodzie historycznej, której tematem przewodnim jest szkolenie "rekrutów" według reguł obowiązujących w Wojsku Wielkopolskim w 1919 roku. Będzie to 4. edycja wydarzenia organizowanego przez Muzeum we współpracy ze stowarzyszeniem "Grupa Rekonstrukcji Historycznej 3. Bastion Grolman".

"Białe zęby" Zadie Smith tematem majowego spotkania Klubu Dyskusji o Książce

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Ukazując się w 2000 roku wywołała niemałe poruszenie wśród pisarzy i krytyków. Otrzymując jedną z najbardziej prestiżowych brytyjskich nagród literackich - Whitbread Book Awards a także The Guardian First Book Award udowodniła, że nie bez przyczyny.

105 na liczniku. Gnieźnieńskie harcerstwo 1913 - 2018

Artykul dodany: Wtorek, 8 maja 2018
105 na liczniku. Gnieźnieńskie harcerstwo 1913 - 2018 Wystawa jest swoistym pamiętnikiem z dziejów gnieźnieńskiego harcerstwa. Będzie można na niej zobaczyć 105 fotografii ukazujących najważniejsze wydarzenia związane z funkcjonowaniem harcerstwa w Gnieźnie, od 1913 roku aż do współczesności. Wśród zdjęć znajdą się m.in. rzadko do tej pory prezentowane fotografie związane z żeńską reprezentacją gnieźnieńskiego harcerstwa.

Spotkanie z Anną Fenby Taylor - wnuczką Zofii Kossak

Artykul dodany: Wtorek, 8 maja 2018
Spotkanie z Anną Fenby Taylor - wnuczką Zofii Kossak Anna Fenby Taylor to córka Witolda Szatkowskiego - syna Zofii Kossak, wnuczka Zofii Kossak. Urodzona i wychowana w Londynie, z wykształcenia lekarz (Uniwersytet Londyński). W trakcie studiów wyszła za Anglika, urodziła dwójkę dzieci i już nie wróciła do medycyny. Postanowiła zamienić dom nad kanałem La Manche w Anglii na mieszkanie w Górkach Wielkich w Beskidzie Śląskim. Mimo, że babcię po raz ostatni widziała mając 16 lat (1967 r.), przyznaje, że zdążyła ją poznać i bardzo dobrze zapamiętać.

Bilet za 300 groszy na "Gniazdo"

Artykul dodany: Wtorek, 8 maja 2018
Bilet za 300 groszy na Teatr Fredry w Gnieźnie już po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego. Z tej okazji 12 maja o godz. 11.00, widzowie będą mogli kupić bilety za 300 groszy na spektakl "Gniazdo" w reż. Agnieszki Mielcarek. W tegorocznej akcji weźmie udział 100 teatrów publicznych z 39 polskich miast.

Cyrk Arena w Gnieźnie już w ten czwartek!

Artykul dodany: Wtorek, 8 maja 2018
Cyrk Arena w Gnieźnie już w ten czwartek! Z nowym, międzynarodowym spektaklem sezonu 2018 wystąpi w Gnieźnie najpiękniejszy polski Cyrk Arena, pod dyrekcją Państwa Złotorowiczów.

Klasyczne Gniezno rozpoczęło sezon

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 maja 2018
Klasyczne Gniezno rozpoczęło sezon W sobotę Klasyczne Gniezno rozpoczęło sezon. Na terenie przy Muzeum Zabytków Kultury Technicznej można było podziwiać pojazdy głównie z czasów PRL-u oraz lat '80 - '90 - wszystkie oczywiście w idealnym stanie technicznym i wizualnym.

Sezon rowerowy 2018 na Dalkach otwarty

Artykul dodany: Niedziela, 6 maja 2018
Sezon rowerowy 2018 na Dalkach otwarty 1-majowy Rajd Rowerowy zorganizowało Stowarzyszenie Aktywne Dalki. W rajdzie uczestniczyło 44 rowerzystów. Miejscem docelowym było Kruchowo.

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne: Pod wiatr. Harcerstwo gnieźnieńskie 1913-2018

Artykul dodany: Niedziela, 6 maja 2018
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne: Pod wiatr. Harcerstwo gnieźnieńskie 1913-2018 Przed nami już 20. spotkanie w ramach Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych i jednocześnie ostatnie przed przerwą wakacyjną. Tym razem tematem przewodnim będą skomplikowane dzieje harcerstwa gnieźnieńskiego zderzającego się ze wszystkimi problemami Polski w XX w.

Konserwacja książek

Artykul dodany: Piątek, 4 maja 2018
Konserwacja książek Konserwator z łaciny conservator znaczy obrońca, a conservare - przechowywać, zachowywać bez uszkodzenia. Pierwszy człon tytułu zawodowego oddaje najlepiej to, czym zajmuje się konserwator-restaurator dzieł sztuki.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10145 146 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno