Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Europark Krasnal przedłuża pobyt w Gnieźnie!

Artykul dodany: Wtorek, 9 maja 2017
Europark Krasnal przedłuża pobyt w Gnieźnie! Ze względu na warunki pogodowe, liczne zapytania odnośnie możliwości skorzystania jeszcze z urządzeń Krasnala w Gnieźnie, Europark przedłuża swój pobyt w naszym mieście jeszcze do 14 maja 2017!

Zapraszamy na wycieczkę ornitologiczną po Stawach Kiszkowskich

Artykul dodany: Wtorek, 9 maja 2017
Zapraszamy na wycieczkę ornitologiczną po Stawach Kiszkowskich Wójt Gminy Kiszkowo oraz Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" zapraszają na wycieczkę ornitologiczną po Stawach Kiszkowskich, która odbędzie się 20 maja o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie.

Piknik Myśliwski już w sobotę

Artykul dodany: Wtorek, 9 maja 2017
Piknik Myśliwski już w sobotę Już 13 maja o godz. 14.00 w Sławnie odbędzie się Piknik Myśliwski. W programie m.in.: występy artystyczne, koncert, pokazy pracy psów myśliwskich, wabienia jeleni oraz sokolnictwa. Szczegóły na plakacie.

Musical na obchody Święta Konstytucji - fotorelacja

Artykul dodany: Poniedziałek, 8 maja 2017
Musical na obchody Święta Konstytucji - fotorelacja Musicalem "Lata '20, lata '30" zakończyły się obchody Święta Konstytucji w Pierwszej Stolicy Polski. Zobaczcie, co przygotowali artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu dla gnieźnian.

Konkurs starych fotografii "Gniezno w PRL-u"

Artykul dodany: Sobota, 6 maja 2017
Konkurs starych fotografii Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, wraz z Klubem Przyjaciół Muzeum, zaprasza do udziału w konkursie na fotograficzny zapis historii Gniezna z lat 1945-1989 pod nazwą "Gniezno w PRL-u". Muzealnicy i klubowicze chcą zachęcić mieszkańców do podzielenia się historiami związanymi z tym okresem, poprzez wzięcie udziału w konkursie i nadesłanie fotografii wykonanych na terenie miasta w latach 1945-1989.

Spotkanie autorskie z Anną Cieplak

Artykul dodany: Piątek, 5 maja 2017
Spotkanie autorskie z Anną Cieplak Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i Klub Dyskusji o Książce mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Anną Cieplak, pisarką, animatorką kultury, aktywistką miejską.

Biografie słynnych ludzi - zaczytaj się!

Artykul dodany: Piątek, 5 maja 2017
Biografie słynnych ludzi - zaczytaj się! Po raz kolejny analizy Biblioteki Narodowej nie pozostawiły złudzeń co do ilości książek przeczytanych przez Polaków w 2016 r. 63% dorosłych nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. 16% absolutnie niczego. Ta czytelnicza katastrofa to bardzo zła wiadomość nie tylko dla bibliotek, to zła wiadomość dla nas wszystkich.

"Bajka prawdę Ci powie"

Artykul dodany: Piątek, 5 maja 2017
Co to jest bajka? Bajka to krótki, epicki utwór literacki .Najczęściej adresowany do dzieci. Bajka zawiera morał, który może być wierszowany i żartobliwy. Bohaterami bajek mogą być ludzie a także zwierzęta, przedmioty, zjawiska które posiadają cechy ludzkie.

Spotkanie autorskie z Anną Zgierun- Łaciną

Artykul dodany: Piątek, 5 maja 2017
Spotkanie autorskie z Anną Zgierun- Łaciną Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza młodzież gimnazjalną na spotkanie autorskie z Anną Zgierun-Łaciną w ramach XIV Tygodnia Bibliotek.

Międzynarodowy Dzień Tańca tym razem w murach MOK-u - fotorelacja

Artykul dodany: Czwartek, 4 maja 2017
Międzynarodowy Dzień Tańca tym razem w murach MOK-u - fotorelacja Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie co roku hucznie obchodzi Międzynarodowy Dzień Tańca. Tak było i tym razem. Niestety, niesprzyjająca aura spowodowała, że tancerze musieli przenieść się z Rynku do budynku przy ul. Łubieńskiego. Zobaczcie, jak "roztańczone" były mury MOK-u.

Karolina Artymowicz ponownie bezproblemowo przechodzi do kolejnego etapu "Idola"!

Artykul dodany: Środa, 3 maja 2017
Karolina Artymowicz ponownie bezproblemowo przechodzi do kolejnego etapu Karolina Artymowicz z Charbowa zaśpiewała dzisiaj w "Idolu" piosenkę "Give Me Love" Ed'a Sheeran'a. Uwiodła tym samym jurorów oraz telewidzów, dzięki czemu przeszłą do kolejnego etapu!

Karolina Artymowicz już dzisiaj w "Idolu"! Pamiętajcie o głosowaniu!

Artykul dodany: Środa, 3 maja 2017
Karolina Artymowicz już dzisiaj w "Serwus! Dziś Idol, odcinek miłosny, śpiewam piosenkę bardzo ważną dla mnie i po prostu popłynę. Trzymajcie kciuki! Jeśli Wam się spodoba to wysyłajcie SMSy o treści 8 na numer 7372" - to treść "małego apelu" od Karoliny Artymowicz. Pamiętajcie, że mieszkanka Charbowa wystąpi w "Idolu" już dzisiaj o godz. 20.00 na antenie Telewizji Polsat.

Nowy lunapark w Gnieźnie - Europark Krasnal przyjechał na Majówkę!

Artykul dodany: Sobota, 29 kwietnia 2017
Nowy lunapark w Gnieźnie - Europark Krasnal przyjechał na Majówkę! Ze względu na liczne prośby gnieźnian, do naszego miasta zawitał Europark Krasnal - inne, nowe, lepsze wesołe miasteczko, które można odwiedzać od czwartku, 27 kwietnia aż do niedzieli, 7 maja 2017. Zapowiada się więc Wielka Majówka z Krasnalem w Gnieźnie!

Przedszkolak też chce być czytelnikiem

Artykul dodany: Piątek, 28 kwietnia 2017
Przedszkolak też chce być czytelnikiem Kwiecień to miesiąc książki, ze względu na obchodzone święta tj. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tego względu Wypożyczalnia dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 12 "Plastusiowo" wraz z rodzicami i nauczycielami na spotkanie z książkami.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Artykul dodany: Piątek, 28 kwietnia 2017
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek W dniach 8 - 15 maja odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

"Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego"

Artykul dodany: Piątek, 28 kwietnia 2017
Na półkach księgarń i bibliotek piętrzą się stosy książek dla dzieci. W tak ogromnej masie niełatwo jest wybrać ciekawe i wartościowe pozycje. Są wśród nich książki, które pokazują najmłodszym, że każde z nich może być w przyszłości wielkim człowiekiem. O tym jak z małego chłopca wyrósł wielki Polak opowiada książka "Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego". Jej urok polega na tym, że spotykamy tu nie wielkiego męża stanu, niezłomnego obrońcę Kościoła w Polsce, ale właśnie dziecko.

"Dni Pary 2017" już wkrótce

Artykul dodany: Piątek, 28 kwietnia 2017
Znamy termin organizacji cieszących się coraz większą popularnością wśród mieszkańców i turystów "Dni Pary". Tegoroczna edycja imprezy, odbywającej się tradycyjnie w Parowozowni Gniezno, zaplanowana została w dniach 18 - 21 maja.

Międzynarodowy Dzień Tańca już w piątek w MOK-u

Artykul dodany: Czwartek, 27 kwietnia 2017
Międzynarodowy Dzień Tańca już w piątek w MOK-u Już 29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Zapraszamy wszystkich do sali widowiskowej MOK-u - w tym roku 28 kwietnia (piątek) o godz. 16.00.

Zobaczcie występ Karoliny Artymowicz w ostatnim "Idolu"

Artykul dodany: Czwartek, 27 kwietnia 2017
Zobaczcie występ Karoliny Artymowicz w ostatnim Karolina Artymowicz przeszła do kolejnego etapu "Idola". Zobaczcie, jak śpiewała mieszkanka Charbowa i uczennica I LO w Gnieźnie.

Świetny występ Karoliny Artymowicz! Wokalistka przechodzi do kolejnego etapu "Idola"!

Artykul dodany: Środa, 26 kwietnia 2017
Świetny występ Karoliny Artymowicz! Wokalistka przechodzi do kolejnego etapu Karolina Artymowicz, która dzisiaj wieczorem zaśpiewała Please Don't Stop The Music" Rihanny przechodzi do kolejnego etapu "Idola".

"Być jak Wiking!" - spędź sobotę 6 maja w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 26 kwietnia 2017
W dniach 5 - 7 maja w Wielkopolsce oraz na Kujawach odbędzie się druga edycja święta Szlaku Piastowskiego. Jak co roku, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie przyłącza się do tego wydarzenia zapraszając m.in. na pokaz odtwórstwa historycznego.

Gnieźnieńskie konwersatoria historyczne - cmentarz św. Piotra i Pawła CZĘŚĆ II

Artykul dodany: Środa, 26 kwietnia 2017
Gnieźnieńskie konwersatoria historyczne - cmentarz św. Piotra i Pawła CZĘŚĆ II "Między HISTORIĄ a historią, cmentarz św. Piotra i Pawła w przestrzeni Gniezna" - oto tytuł kolejnego spotkania z cyklu Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne, które wspólnie z Instytut Kultury Europejskiej UAM zorganizował z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w ubiegłym miesiącu. Zainteresowanie tematem okazało się tak duże, że tym razem organizatorzy zdecydowali się na drugą cześć spotkania o tej samej tematyce.

Zapis pewnego dzieciństwa w tomiku "Nakarmić kamień" Bronki Nowickiej

Artykul dodany: Wtorek, 25 kwietnia 2017
Zapis pewnego dzieciństwa w tomiku Za nami kolejne spotkanie Klubu Dyskusji o Książce. Dzięki propozycji Ewy Ciesielskiej mierzyliśmy się z ubiegłoroczną laureatką nagrody Nike, debiutem literackim Bronki Nowickiej.

Brathanki na 35. Dni Trzemeszna

Artykul dodany: Wtorek, 25 kwietnia 2017
Brathanki na 35. Dni Trzemeszna Zespół Brathanki wystąpi 6 maja z okazji 35. Dni Trzemeszna. To jednak nie wszystkie atrakcje, które przygotowano na tegoroczne obchody. Szczegóły na plakacie.

Luxtorpeda na zakończenie sobotnich obchodów Imienin Gniezna - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 23 kwietnia 2017
Luxtorpeda na zakończenie sobotnich obchodów Imienin Gniezna - fotorelacja Zespół Luxtorpeda umilił sobotni wieczór wszystkim, którzy brali udział w obchodach Imienin Gniezna. Grupa wystąpiła na Rynku Pierwszej Stolicy.

Arka Noego w deszczową sobotę zaśpiewała dla Gniezna - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 23 kwietnia 2017
Arka Noego w deszczową sobotę zaśpiewała dla Gniezna - fotorelacja W sobotę, w ramach obchodów Imienin Miasta Gniezna, na Rynku wystąpił zespół Arka Noego. Mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury, koncert przyciągnął spore grono publiczności.

22. Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne za nami!

Artykul dodany: Niedziela, 23 kwietnia 2017
22. Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne za nami! Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zorganizował już po raz 22. Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne. Biorą w nich udział dzieci i młodzież z placówek oświatowo-wychowawczych powiatu gnieźnieńskiego. Impreza ta odbywa się corocznie w ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi, przypadającego 22 kwietnia.

W sobotę i niedzielę imieniny Gniezna

Artykul dodany: Sobota, 22 kwietnia 2017
W sobotę i niedzielę imieniny Gniezna Już w sobotę i niedzielę imieniny Pierwszej Stolicy. Zobaczcie, co znalazło się w programie obchodów! Szczegóły na plakacie.

Pomóż Olasowi spełnić marzenia

Artykul dodany: Piątek, 21 kwietnia 2017
Pomóż Olasowi spełnić marzenia Olas nagrał fajną piosenkę. Jest fajna. Zagłosować możesz.

Myslovitz już 23 czerwca w Gnieźnie!

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Myslovitz już 23 czerwca w Gnieźnie! Zespoły Myslovitz oraz Paula & Karol zagrają na koncercie otwarcia Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2017, który odbędzie się już 23 czerwca.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10128 129 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno