Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Kabanos zagrał w Młynie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Kabanos zagrał w Młynie W niedzielę wieczorem zespół Kabanos świętował XX-lecie istnienia cienkiej, suchej pomarszczonej kiełbasy. W sierpniu 1997 roku Zenek założył zespół Kabanos z kolegą z podstawówki, Zbyszkiem Szajbnerem. Zbyszek zmądrzał i tuż po założeniu opuścił kapelę, Zenek nie. Początkowo była to nieposkromiona radosna twórczość, która z biegiem lat ewoluowała do pełnokrwistego, mięsnego wyrobu muzycznego. W trakcie koncertu nie zabrakło kiełbasianych hitów, a także absolutnych rarytasów z początku działalności Kabanosa. Tego nie można było przegapić!

Kolejne spotkanie z cyklu "Dziedziniec - spotkania w starym klasztorze"

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Kolejne spotkanie z cyklu 9 listopada odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Dziedziniec - spotkania w starym klasztorze". Więcej informacji na plakacie.

Wyniki 11. Festiwalu Filmowego "Offeliada" w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Wyniki 11. Festiwalu Filmowego Od 2 do 5 listopada w Gnieźnie odbywała się 11. edycja ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego "Offeliada". Znamy już listę nagrodzonych filmów.

Warsztaty filmowe dla dzieci

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
Warsztaty filmowe dla dzieci Wiek dziecięcy to najlepszy okres do wzbudzania pasji pośród najmłodszych filmowców. Praktycznie każde dziecko miało już do czynienia z urządzeniem, które nadaje się do tworzenia filmów (smartphone, aparat, kamera). Pytanie jednak, czy młody filmowiec wie, jak wykorzystywać w pełni możliwości takiego urządzenia, oraz jak za jego pomocą opisywać świat? Warto nauczyć dzieci podstaw opowiadania historii za pomocą filmu. Temu służą spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy na co dzień zajmują się powstawaniem dzieła filmowego.

Gdzie słońce znika

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
Gdzie słońce znika W gnieźnieńskim Teatrze, mimo że wraz z Czechowem przenosimy się na daleką północ, tydzień naprawdę gorący, bo premiera zapowiadanej na początku sezonu "Mewy" już w najbliższą sobotę. Z najpiękniejszym dramatem klasyka rosyjskiej dramaturgii, którego twórczość uznawana jest dziś za kwintesencję mistrzostwa sztuki dramaturgicznej, z najtragiczniejszą z jego komedii, zmierzy się Maria Spiss, znana doskonale gnieźnieńskim widzom jako reżyserka znakomitego spektaklu "Kto się boi Virginii Woolf?".

Wybrali Noc Świętych zamiast Halloween

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
Wybrali Noc Świętych zamiast Halloween We wtorek, w Pierwszej Stolicy odbyła się XIII Noc Świętych. Tradycyjnie rozpoczęła się ona mszą świętą w kościele Garnizonowym, aby następnie w barwnym korowodzie, z relikwiami świętych przejść do bazyliki prymasowskiej. Ta coroczna alternatywa dla Holloween cieszy się niemalejącym zainteresowaniem. W tym roku wspominano postać św. Brata Alberta.

"O chłopcu, który uratował świat"

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
"O chłopcu, który uratował świat" to książka dla dzieci, napisana przez Weronikę Malengowską, absolwentkę Liceum Profilowanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Kilińskiego w Gnieźnie. Książka, po przeczytaniu której jest żal, że tak szybko się skończyła. Nie zwlekaj i kup już dzisiaj!

"Kajko i kokosz. Komiksowa archeologia" - nowa wystawa w Muzeum już wkrótce!

Artykul dodany: Środa, 1 listopada 2017
Zapraszamy Was na otwarcie nowej wystawy czasowej do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, które odbędzie się 15 listopada 2017 r. o godz. 12.00, w holu głównym Muzeum. Wystawa pt. "Kajko i Kokosz. Nowa archeologia" będzie nie lada przeżyciem dla wielu dorosłych, ale także dzieci! Prowadzone będą także specjalne lekcje dla dzieci i młodzieży nawiązujące do tematyki wystawy.

Intelekt "wyhodowany" - rozmowa na temat "Gry szklanych paciorków" Hermana Hesse

Artykul dodany: Środa, 1 listopada 2017
Intelekt Ostatnie spotkanie członków Klubu Dyskusji o Książce poświęcone zostało książce Hermana Hesse "Gra szklanych paciorków". Pokaźne to dzieło (blisko 700 stron) okazało się dla większości Klubowiczów nie lada wyzwaniem. "Gra szklanych paciorków" wydana w 1943 roku, była ostatnią książką Hessego. Jest także postrzegana jako swego rodzaju manifest światopoglądowy autora. Hesse w swojej książce kreślił obraz państwa Kastalii, miejsca którego istnienie podporządkowane jest wiedzy. Członkowie Kastalii niczym zakonnicy wypełniają swoją misję, zgłębiając różne dziedziny wiedzy oraz ćwicząc się w grze szklanych paciorków, która jest szczytowym osiągnięciem tej społeczności.

Poznaj człowieka, który zmienił bieg historii

Artykul dodany: Środa, 1 listopada 2017
Poznaj człowieka, który zmienił bieg historii "Legenda o św. Wojciechu z drzwi gnieźnieńskich" to nowy projekt Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, stworzony wspólnie z uczniami gnieźnieńskiego I Liceum Ogólnokształcącego. To w interesujący i nowoczesny sposób opowiedziana historia o człowieku, który zmienił bieg historii początków naszej państwowości. To nowoczesna i przystępna forma popularyzacji historii.

Mechanizm dyskryminacji - warsztat w Muzeum dla nauczycieli, wychowawców i nie tylko!

Artykul dodany: Środa, 1 listopada 2017
Mechanizm dyskryminacji - warsztat w Muzeum dla nauczycieli, wychowawców i nie tylko! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wspólnie z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu zaprasza na warsztat edukacyjny "Mechanizm dyskryminacji", który w Muzeum odbędzie się 6 oraz 13 listopada od godz. 16.00 do 20.00. Warsztat dotyczy rozpoznawania i przeciwdziałania wykluczeniu ze szczególnym uwzględnieniem środowiska szkolnego. Dostarczy wiedzy w kontekście edukacji antydyskryminacyjnej oraz wskaże metody pracy w tym obszarze.

Koronacja Królewska ponownie wyróżniona

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 października 2017
Koronacja Królewska ponownie wyróżniona Festiwal Kultury Słowiańskiej "Koronacja Królewska", wydarzenie, które już na stałe wpisało się w letni kalendarz imprez w Gnieźnie, po raz kolejny zostało laureatem etapu regionalnego, a tym samym finalistą konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 roku.

Inwestycja w eSTeDe za ponad 5 mln zł

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 października 2017
Inwestycja w eSTeDe za ponad 5 mln zł Centrum Kultury "Scena to dziwna" otrzymało blisko 4 mln złotych dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Pozyskane środki finansowe pozwolą na gruntowną modernizację eSTeDe.

Mieszkańcy Dalek przejechali na rowerach 430 km!

Artykul dodany: Niedziela, 29 października 2017
Mieszkańcy Dalek przejechali na rowerach 430 km! W roku bieżącym Rada Osiedla Dalki zorganizowała 8 rajdów rowerowych. Udział w nich wzięło 28 osób, jednak nie wszyscy uczestniczyli w każdym rajdzie. Łączna długość tras wyniosła około 430 km.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Artykul dodany: Piątek, 27 października 2017
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 8 włączyła się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Offeliada również dla najmłodszych

Artykul dodany: Piątek, 27 października 2017
Offeliada również dla najmłodszych Jak co roku, Festiwal Filmowy "Offeliada", oprócz wielu pokazów, koncertów i spotkań dla dorosłych fanów, przeznacza wiele uwagi najmłodszym.

9 pokazów specjalnych na 11. "Offeliadzie"

Artykul dodany: Czwartek, 26 października 2017
9 pokazów specjalnych na 11. Widzowie Festiwalu Filmowego "Offeliada" co roku mają okazję nie tylko zapoznać się z najświeższymi produkcjami offowymi pokazywanymi w ramach konkursu, ale także zobaczyć nagradzane produkcje, które trudno na co dzień obejrzeć w multipleksach. W tym roku organizatorzy przygotowali aż dziewięć takich pokazów specjalnych.

"ARCHEODŹWIĘKI" - warsztaty dla dorosłych w Muzeum

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
28 listopada o godz. 17.00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbędą się warsztaty dla dorosłych "ARCHEODŹWIĘKI", które poprowadzi Stanisław Mazurek. Warsztaty skierowane są do nauczycieli, muzealników, animatorów kultury i wszystkich zainteresowanych muzyką oraz wczesnym średniowieczem profesjonalnie i amatorsko. Koszt warsztatów: 25 zł/os.

Lekcja o dawnych instrumentach i muzyce w średniowieczu

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Lekcja o dawnych instrumentach i muzyce w średniowieczu Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne na kolejne spotkanie z cyklu "Żywe spotkania z historią". Tym razem prowadzący zajęcia opowie i pokaże jak wyglądały instrumenty i jak brzmiała muzyka w średniowieczu. Zajęcia odbywać się będą 28 i 29 listopada 2017 r. od godz. 9.00 do 15.00.

Jesienny koncert w Witkowie

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Jesienny koncert w Witkowie Już w niedzielę, 29 października, o godzinie 16.00 zapraszamy do sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie, na wyjątkowy jesienny koncert w wykonaniu Samorządowej Orkiestry Dętej z Gniezna i Chóru "Metrum". Wstęp na koncert jest bezpłatny.

I Eliminacje VII edycji Kalejdoskopu Talentów

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
I Eliminacje VII edycji Kalejdoskopu Talentów Za nami pierwsze przesłuchania do VII edycji Kalejdoskopu Talentów. Jury w składzie Paulina Lewandowska, Tadeusz Witt oraz Norbert Jandy wybrało następujących wykonawców do finału na Dnie Gniezna 2018.

Zagrali dla Bartka Labrenza i zebrali ponad 5 tys. zł

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Zagrali dla Bartka Labrenza i zebrali ponad 5 tys. zł W niedzielę, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny dla Bartka Labrenza. Na scenie pojawili się m.in. Karolina Artymowicz i Gabriel Fleszar.

Neo-Nówka rozbawiła publiczność do łez

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Neo-Nówka rozbawiła publiczność do łez "Kazik sam w domu" to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka, który w niedzielę wystąpił w Gnieźnie. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabrali widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych. W tym programie, jak sam tytuł sugeruje, Neo-Nówka bierze na warsztat świat mężczyzn. Jest to niekonwencjonalna instrukcja obsługi współczesnego mężczyzny z której dowiadujemy się, jak radzić sobie z facetem, jak facet sobie nie radzi i jak sobie z tym poradzić.

Tańczyli Zumbę dla Dawida

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Tańczyli Zumbę dla Dawida W niedzielę, 22 października, w Hotelu Ibis Styles w Gnieźnie odbył się Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Tym razem dochód z imprezy został przekazany na leczenie Dawida Górzyńskiego. Chętnych do udziału w akcji charytatywnej nie brakowało.

Ruszają wycieczki Szlakiem Piastowskim

Artykul dodany: Sobota, 21 października 2017
Ruszają wycieczki Szlakiem Piastowskim Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce" od niedawna pełni również rolę biura podróży, organizującego turystykę przyjazdową na szlak. Pierwsza wycieczka autokarowa została zaplanowana już 4 listopada. Celem podróży będzie Giecz, a konkretnie zwiedzanie kościoła św. Mikołaja, rezerwatu archeologicznego oraz - co najważniejsze - udział w inscenizacji rytuałów słowiańskich związanych ze świętem zmarłych - Dziady 2017.

Wieczór z Polą Negri

Artykul dodany: Sobota, 21 października 2017
Wieczór z Polą Negri 27 października o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbędzie się wieczór z gwiazdą światowego kina i muzyką na żywo.

Zakończenie sezonu rowerowego mieszkańców Dalek

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
Zakończenie sezonu rowerowego mieszkańców Dalek Kolejny, ósmy rajd rowerowy zaliczyli członkowie Sekcji Rekreacyjno-Sportowej wspólnie z seniorami z Dalek.

VI Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej za nami

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
VI Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej za nami We wtorek, 17 października w Dąbrówce Kościelnej odbyła się kolejna edycja festiwalu "Zielone Nuty", organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku i Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

"Nowowiejski na propsie!" - jesienna odsłona!

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
W pięknych okolicznościach "złotej polskiej jesieni" wracają koncerty organizowane w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Kultury pn. "Nowowiejski na propsie!", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Nowowiejski 2017", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

14 urodziny Młyna za nami!

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
14 urodziny Młyna za nami! W sobotę Klub Muzyczny Młyn obchodził swoje 14 urodziny. Na scenie pojawił się zespół DE LUZERS, który wykonał covery takich grup, jak m.in. T.Love, Wilki, Kult, U2, The Police, Lenny Kravitz.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10136 137 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno