Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Wiola Sowa i Michał Wiraszko kolejnymi jurorami 11. "Offeliady"

Artykul dodany: Wtorek, 10 października 2017
Wiola Sowa i Michał Wiraszko kolejnymi jurorami 11. Organizatorzy 11. Festiwalu Filmowgo "Offeliada" zaprezentowali kolejnych członków Jury Głównego tegorocznej edycji. Do przewodniczącego Pawła Łozińskiego dołączyli urodzona w Gnieźnie, wielokrotnie nagradzana animatorka Wiola Sowa, oraz lider zespołu Muchy, Michał Wiraszko.

Utrudnienia w ruchu w związku z zakończeniem sezonu motocyklowego

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Utrudnienia w ruchu w związku z zakończeniem sezonu motocyklowego W najbliższą niedzielę 15 października odbędzie się "Gnieźnieńskie zakończenie sezonu motocyklowego" organizowane przez Stowarzyszenie ClassiC Gniezno Veteran Motorcycle Club Poland.

Koncert Charytatywny "Dla Bartka". Na scenie Karolina Artymowicz i Gabriel Fleszar!

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Koncert Charytatywny Pomóżmy Bartkowi wygrać z chorobą - niech zadziała moc pomagania! Zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny, połączony z licytacją atrakcyjnych przedmiotów.

Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie z twórczością Hermana Hessa

Artykul dodany: Sobota, 7 października 2017
Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie z twórczością Hermana Hessa W miesiącu październiku Klub Dyskusji o Książce rozmawiać będzie na temat powieści Hermana Hessa"Gra szklanych paciorków". Tytuł jest ostatnią książką wybitnego prozaika, poety i eseisty niemieckiego. Ostatnią i chyba najważniejszą, biorąc pod uwagę jej tematykę.

Paweł Łoziński przewodniczącym Jury Głównego na 11. FF "Offeliada"

Artykul dodany: Sobota, 7 października 2017
Paweł Łoziński przewodniczącym Jury Głównego na 11. FF Po ogłoszeniu listy zakwalifikowanych filmów, organizatorzy 11. Festiwalu Filmowego "Offeliada" rozpoczynają zdradzanie szczegółów tegorocznej edycji. W najbliższych dniach, jedna po drugim odsłaniane będą sylwetki członków Jury Głównego tegorocznej edycji. Jego przewodniczącym będzie wybitny polski dokumentalista, Paweł Łoziński.

32 filmy w Konkursie Głównym 11. "Offeliady"

Artykul dodany: Sobota, 7 października 2017
32 filmy w Konkursie Głównym 11. Aż 207 filmów z różnych zakątków Polski nadesłali twórcy na gnieźnieński XI Festiwal Filmowy "Offeliada". Po wielodniowych, burzliwych i zaciętych obradach, Komisja Kwalifikacyjna wybrała 32 obrazy które zobaczymy w tegorocznym Konkursie Głównym festiwalu, i które powalczą o szereg festiwalowych nagród.

Wybierz się w podróż po fantastycznych światach Morano

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Wybierz się w podróż po fantastycznych światach Morano Tytuły takie, jak "Gra o tron" czy "Star Wars" znane są dziś prawie każdemu. Każdy z nich ma miliony fanów i stał się przyczyną powstania ogromnej ilości produktów popkultury: od książek, poprzez komiksy aż do gier komputerowych. Także rozwijający się w ogromnym tempie rynek gier planszowych zaadaptował te pozycje, wydając często na świat hity, w które grają setki tysięcy osób na całym świecie. Takie właśnie gry od wielu lat ilustruje nasz rodak, Tomasz "Morano" Jędruszek, czyli kolejny Polak, który zdobył w swojej dziedzinie sławę i uznanie w dziesiątkach krajów świata. Niedługo jego prace pokazane zostaną w Gnieźnie.

Charytatywny Maraton Zumba Fitness dla Dawida Górzyńskiego

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Charytatywny Maraton Zumba Fitness dla Dawida Górzyńskiego 22 października o godz. 16.00 w Hotelu Ibis Styles w Gnieźnie rozpocznie się Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Tym razem dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Dawida Górzyńskiego. Szczegóły na plakacie.

Tegoroczny Turniej Książkożerców, czyli wielkie święto literatury

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Tegoroczny Turniej Książkożerców, czyli wielkie święto literatury Za nami siódma już edycja Literackiego Festiwalu PRETEKSTY i trzecia Gnieźnieńskiego Turnieju Książkożerców. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się dziewięć drużyn. Wszystkie stawiły się w niedzielne popołudnie, aby podjąć literackie wyzwanie.

Teatr Fredry w Gnieźnie jedzie do Sankt-Petersburga

Artykul dodany: Wtorek, 3 października 2017
Teatr Fredry w Gnieźnie jedzie do Sankt-Petersburga Spektakl Teatru im. A. Fredry "Piaskownica" Michała Walczaka w reżyserii Jewgienii Bogińskiej, ze scenografią Ilszata Wildanowa i muzyką Saszy Raskina, zrealizowany w ubiegłym roku w ramach cyklicznego projektu Międzynarodowe Rezydencje Artystyczne na scenie Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, zostanie 5 października zaprezentowany w Sankt-Petersburgu w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bałtycki Dom. To jeden z najbardziej prestiżowych rosyjskich festiwali teatralnych, od lat prezentujący w północnej stolicy Rosji najważniejsze wydarzenia z życia teatralnego Europy.

Jubileuszowy spektakl Cyrku Korona za nami

Artykul dodany: Sobota, 30 września 2017
Jubileuszowy spektakl Cyrku Korona za nami W poniedziałek, w Gnieźnie odbył się jubileuszowy (z okazji 25-lecia) spektakl Cyrku Korona. Namiot wypełniony był do ostatniego miejsca.

Taniec alternatywą dla jesiennej chandry

Artykul dodany: Piątek, 29 września 2017
Taniec alternatywą dla jesiennej chandry W miniony weekend Malevo Dance Studio zorganizowało Drzwi Otwarte. Zainteresowanie gnieźnian różnymi formami tańca cały czas rośnie. Frekwencja usatysfakcjonowała instruktorów, którzy zachęcali do rozpoczęcia swojej przygody ze szkołą Malevo.

Aktywna Rada Osiedla! Z Dalek do Skorzęcina rowerami

Artykul dodany: Wtorek, 26 września 2017
Aktywna Rada Osiedla! Z Dalek do Skorzęcina rowerami Kolejny rajd rowerowy zorganizowała Sekcja Rekreacyjno-Sportowa działająca przy Radzie Osiedla Dalki. Tym razem był to trzydniowy wyjazd do Skorzęcina.

Latawce na lednickim niebie

Artykul dodany: Wtorek, 26 września 2017
Latawce na lednickim niebie W niedzielę na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbyło się kolejne Święto Latawca. Coroczna impreza, mimo niesprzyjającej aury, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Integracja na sportowo gnieźnieńskich społeczników

Artykul dodany: Wtorek, 26 września 2017
Integracja na sportowo gnieźnieńskich społeczników 23 września na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Grodu Lecha" w Gnieźnie odbyło się spotkanie integracyjno-sportowe członków SLD i organizacji pozarządowych w ramach VI Pojedynku Sportowo-Rekreacyjnego Gnieźnieńskiej Lewicy. Mimo opadów deszczu w imprezie wzięło udział ponad 150 uczestników reprezentujących 10 drużyn z Gniezna, Witkowa i Swarzędza.

Święto Słowa po raz siódmy

Artykul dodany: Niedziela, 24 września 2017
Święto Słowa po raz siódmy Spotkania autorskie, slam poetycki oraz nietuzinkowe koncerty, to tylko niektóre z pozycji programu tegorocznego Festiwalu Literackiego "Preteksty". VII edycja festiwalu rozpocznie się 29 września.

Bunt człowieka w krawacie, czyli "Fight Club" Chucka Palahniuka

Artykul dodany: Niedziela, 24 września 2017
Bunt człowieka w krawacie, czyli "Fight Club" lub jak kto woli "Podziemny krąg" jest znany głównie dzięki wersji filmowej. Myślę, że poruszenie jakie wywołał, niespełna dwadzieścia lat temu, jest tak samo żywe i dzisiaj. Jednak nie o wersji filmowej, a o tej literackiej będzie ta notatka.

Drugie spotkanie sympatyków psów już w sobotę

Artykul dodany: Czwartek, 21 września 2017
Drugie spotkanie sympatyków psów już w sobotę W najbliższą sobotę sobota w godzinach 15.00 - 20.00 odbędzie się drugie spotkanie sympatyków psów na Miejskim Wybiegu Dla Psów Przy ul. Spokojnej w Gnieźnie (po prawej stronie GOSiR-u).

Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio! Zacznij swoją przygodę z tańcem!

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio! Zacznij swoją przygodę z tańcem! Zapraszamy 23 września na Drzwi Otwarte do Szkoły Tańca MALEVO Dance Studio. Przyjdź i wypróbuj za darmo!

"Borka i Sambor" - spotkanie z autorami komiksu, rodzinna niedziela

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na "Rodzinną niedzielę w Muzeum", która odbędzie się 1 października o godz. 11.00 i potrwa do godz. 13.00. Tego dnia czeka Was na spotkanie z autorami naszego nowego komiksu "Borka i Sambor. Postrzyżyny", czyli z Elżbietą Żukowską i Karolem Kalinowskim (KaeReL). Będą konkursy z nagrodami i zabawy podszyte historycznym tłem. Już dziś zaplanujcie sobie niedzielny poranek w Muzeum - WSTĘP WOLNY!

Wernisaż wystawy fotografii Pawła Kostusiaka

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Wernisaż wystawy fotografii Pawła Kostusiaka Kierownik Internatu Renata Szwacińska i autor fotografii Paweł Kostusiak serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Z bliska i daleka...". Wernisaż odbędzie się 25 września w holu Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie ul. Mieszka I 27.

Sportowa rywalizacja podczas festynu

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Sportowa rywalizacja podczas festynu Rada Osiedla Stare Miasto wspólnie ze Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan i Urzędem Miejskim w Gnieźnie zorganizowała w dniu 17 września 2017 roku na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. 3 Maja w Gnieźnie Festyn Sportowo-Profilaktyczny, a w nim V Pojedynek Sportowo-Rekreacyjny Rad Osiedlowych Miasta Gniezna o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Gniezna.

Kolejny MOKtoberfest za nami!

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Kolejny MOKtoberfest za nami! Występy sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury, szczudlarze, wielkie bańki mydlane, tunel animacyjny, dmuchane zamki oraz występ zespołu Focus - to wszystko czekało na mieszkańców Pierwszej Stolicy, którzy w sobotę odwiedzili ul. Łubieńskiego, gdzie odbywał się kolejny MOKtoberfest.

Szwajcarscy muzycy zagrali przy grobie Św. Wojciecha

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Szwajcarscy muzycy zagrali przy grobie Św. Wojciecha W sobotę mury gnieźnieńskiej katedry rozbrzmiały muzyką szwajcarskiego zespołu Peregrina. Po występach w nowym Jorku, brukselskim Bozarze muzycy zaśpiewali pieśni o św. Wojciechu przy grobie męczennika.

Martyna Skolasińska nagrodzona!

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Martyna Skolasińska nagrodzona! Martyna Skolasińska, gnieźnieńska slamerka-performerka, została nagrodzona na ogólnopolskim konkursie "Tupot Poetycki #16 - Slam, instalacja słowno-muzyczna", który odbył się 15 września 2017 r. w kultowym, bydgoskim "Mózgu" (niezależny ośrodek promocji sztuki współczesnej).

Wielki Jubileusz Cyrku Korona w Gnieźnie!

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Wielki Jubileusz Cyrku Korona w Gnieźnie! 25 września (poniedziałek) w Gnieźnie przy ulicy Gdańskiej obok McDonald's o godzinie 17.30 odbędzie się Wielki Jubileusz największego w Polsce Cyrku Korona!

Festyn na gnieźnieńskiej Starówce już w najbliższą niedzielę

Artykul dodany: Czwartek, 14 września 2017
Festyn na gnieźnieńskiej Starówce już w najbliższą niedzielę Rada Osiedla Stare Miasto przy współudziale Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i Urzędu Miejskiego w Gnieźnie serdecznie zaprasza mieszkańców Gniezna i okolic na Festyn Sportowo-Profilaktyczny "Pożegnanie Lata", który odbędzie się 17 września od godz. 14.00 w Ogródku Jordanowskim przy ul. 3 Maja w Gnieźnie.

Święto latawca z MOK-iem

Artykul dodany: Czwartek, 14 września 2017
Święto latawca z MOK-iem W niedzielę, 24 września, ostatnia okazja do udziału w imprezie plenerowej. Twoja rodzina musi wziąć w tym udział dopingując uczestników lub wystawiając w konkursie swój latawiec. Nie zapomnij! Spotykamy się na Lednicy! Nie masz czym dojechać? Nasze autobusy będą na Ciebie czekać na przystanku przy ulicy Łubieńskiego o godz. 10.30 i 11.15, a powrót około godz. 14.00 i 14.45.

"Lawina" premier w nowym sezonie teatralnym!

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie "rozkręcił się do maksymalnych obrotów". Instytucja kultury przygotowała w najbliższym sezonie wiele premier. Nie zabraknie również znanych już spektakli. Aktorzy zagoszczą również na zagranicznych scenach, m.in. w Sankt Petersburgu.

MOKtoberfest już w sobotę!

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
MOKtoberfest już w sobotę! Jak co roku, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na wspólne biesiadowanie oraz koncert Zespół Focus podczas naszego MOKtoberfest!

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10134 135 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno