Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Londyn pełen imigrantów czyli o książce "Białe zęby" Zadie Smith

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Londyn pełen imigrantów czyli o książce W maju członków Klubu Dyskusji o Książce zgromadziła chęć porozmawiania na temat debiutu literackiego Zadie Smith - "Białych zębów". Książka łączy w sobie opowieść o losach trzech rodzin emigrantów, którzy zjawiają się w Londynie. To także historia różnych ideologii, które doprowadzone do ekstremum zawsze gubią.

Rośniemy razem z książkami

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Rośniemy razem z książkami Bibliotekarze gnieźnieńskiej książnicy od zawsze byli przekonani, że czytanie należy rozpocząć od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

W Pierwszej Stolicy pojawiły się Magiczne Kręgi

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
W Pierwszej Stolicy pojawiły się Magiczne Kręgi W ramach kolejnego cyklu Rezydencji Artystycznych Teatr Fredry w Gnieźnie tradycyjnie podjęto współpracę z zagranicznymi twórcami, jednak w innej niż dotąd formie. Inspirujące działania nie na scenie, lecz na ulicach miasta realizowane były w dniach 25-27 maja w ramach współpracy z berlińską artystką - performerką.

Rodzinnie w "Dwójce"

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Rodzinnie w Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 stał się już tradycją. Ponieważ impreza miała miejsce 26 maja, zatem akcentowaliśmy w nim Dzień Mamy, ale i przyświecały nam treści patriotyczne. Szkoła nasza bowiem realizuje roczny projekt poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości oraz rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Kraina Uprowadzonej Księżniczki

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Kraina Uprowadzonej Księżniczki Przybywajcie 3 czerwca od godz. 11.00 do 19.00 do krainy "Uprowadzonej Księżniczki" w Galerii Piastovej.

Wycieczka do muzeum Luftwaffe Berlin-Gatow

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Wycieczka do muzeum Luftwaffe Berlin-Gatow Klub 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Witkowie organizuje wycieczkę do Muzeum Sił Powietrznych Luftwaffe. Szczegóły na plakacie.

Damian Holecki wystąpi z okazji Dnia Dziecka w Kiszkowie

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Damian Holecki wystąpi z okazji Dnia Dziecka w Kiszkowie 10 czerwca w Kiszkowie odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. pokaz motoparalotni, miasteczko policyjne, prezentacje wozów Straży Pożarnej. Na zakończenie odbędzie się koncert Damiana Holeckiego. Więcej szczegółów na plakacie.

Dzień dziecka w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Dzień dziecka w Wielkopolskim Parku Etnograficznym Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi, do wzięcia udziału w imprezie plenerowej z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 3 czerwca 2018 roku w godz. 11.00 - 16.00 w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach.

Wielkopolskie Miss na czerwonym dywanie w Cannes!

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Wielkopolskie Miss na czerwonym dywanie w Cannes! W dniach 8-19 maja odbywa się 71. Festival de Cannes, podczas którego obecna jest Zuza Słaboszewska (Wielkopolska Miss Internetu 2017, Wielkopolska III Wicemiss 2017 oraz TOP 10 Miss Polski), Ewelina Kleszczyńska (Miss Wielkopolski 2014), Aleksandra Szczęsna(Wielkopolska Miss Foto 2016) oraz producent konkursu Sławomir Stopczyk.

Akademia pitbike: w sobotę piknik z okazji Dnia Dziecka

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Akademia pitbike: w sobotę piknik z okazji Dnia Dziecka W sobotę 2 czerwca o godzinie 16.00 na torze przeznaczonym dla motocykli pitbike zlokalizowanym przy obwodnicy w kierunku Trzemeszna (dojazd m.in. od strony ul. Orcholskiej) odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka.

Tłumy na festynie w Osińcu

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Tłumy na festynie w Osińcu W weekend we wsi Osiniec odbył się Festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowali organizatorzy. Impreza cieszyła sie ogromnym zainteresowaniem również ze strony mieszkańców Gniezna i okolicznych wsi.

Wystawa prac laureatów konkursu plastycznego "Ekoludek"

Artykul dodany: Piątek, 25 maja 2018
Wystawa prac laureatów konkursu plastycznego Do 31 maja w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, przy ul. Staszica 12a, zobaczyć można wyjątkową wystawę będącą owocem XIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Ekoludek". Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został Dominik Kuchowicz.

Piknik Myśliwski i 70-lecie Koła Łowieckiego w Kiszkowie

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Piknik Myśliwski i 70-lecie Koła Łowieckiego w Kiszkowie Tegoroczna edycja Pikniku Myśliwskiego połączona była z obchodami 70-lecia Koła Łowieckiego w Kiszkowie. Impreza rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji członków koła w kościele parafialnym p.w św. Jana Chrzciciela w Kiszkowie. Tradycyjne organizatorami czwartej już edycji było Koło Łowieckie nr 60 "Sokół" w Kiszkowie, Gmina Kiszkowo, Szkoły Podstawowe w Łagiewnikach Kościelnych i Sławnie oraz po raz pierwszy Lokalna Grupa Rybacka "7 Ryb". Jako, że jest to piknik myśliwski sygnałem rozpoczęcia był utwór myśliwski "Powitanie" w wykonaniu zespołu "Babrzysko". Po nim wszystkich zgromadzonych gości powitali Prezes Koła Benedykt Marcinkowski, Wójt Gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski oraz Prezes LGR "7 Ryb" Dorota Knopczyńska.

"Zdziechowa. Historia ludzi i miejsc"

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
W murach Przedszkola w Zdziechowie prezentowana jest znakomita wystawa "Zdziechowa. Historia ludzi i miejsc", prezentująca przedmioty, druki i pamiątkowe fotografie - tworzące wyjątkowy obraz historii życia lokalnej wspólnoty.

Dzień Dziecka w MOK pełen atrakcji

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Dzień Dziecka w MOK pełen atrakcji Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza dzieci z miasta i okolic na Prezydencki Dzień Dziecka - 1 czerwca 2018 roku w godzinach od 16.00 do 19.00 na Zielonym Zapleczu MOK. W tym roku bawimy się z Trollami, tak, jak to było podczas karnawału dla dzieci.

Rusza sprzedaż biletów na koncert Krystyny Prońko

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Rusza sprzedaż biletów na koncert Krystyny Prońko 9 września o godzinie 17.30 zapraszamy serdecznie na koncert Krystyny Prońko, z okazji rozpoczęcia 65. sezonu Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Bilety w cenie 60 złotych do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie od 17 maja 2018.

Sportowe lekcje patriotyzmu w SP nr 2

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Sportowe lekcje patriotyzmu w SP nr 2 W Szkole Podstawowej nr 2, w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości realizowany jest niezwykły projekt pt. "Rok dla Niepodległej", którego celem jest ukazanie różnych oblicz patriotyzmu. W ostatnich dniach wzbudził on szczególnie wiele emocji, ponieważ połączono go z imprezami sportowymi. Bo wielką rocznicę obchodzi nie tylko nasza niepodległość!

Lasio Companija i inne gwiazdy przed gnieźnieńską publicznością! Koncert Marzeń za nami

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Lasio Companija i inne gwiazdy przed gnieźnieńską publicznością! Koncert Marzeń za nami W piątek, w auli Szkoły Pomnik odbył się Koncert Marzeń. Wystąpili na nim tacy artyści jak: Jelena Matula, Aga Dębowska, Weronika Szymańska, Nela Zawadzka, Filip Rychcik, Lasio Companija, Michał Robak, Artur Wołk-Lewanowicz. Frekwencja ze strony publiczności dopisała. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa uczniów Ekonomika, którzy byli organizatorami koncertu.

Festyn w "Dwunatsce" z mocą atrakcji i wysoką frekwencją

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Festyn w W sobotę, w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbył się festyn rodzinny. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: dmuchane zamki, przejażdżki bryczką i wierzchem, konkurencje sportowo-zręcznościowe i konkursy z nagrodami. Słoneczna pogoda sprawiła, że impreza cieszyła się bardzo wysoką frekwencją.

Kolejne Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio zakończone sukcesem!

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Kolejne Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio zakończone sukcesem! W sobotę Szkoła Tańca Malevo Dance Studio po raz kolejny zorganizowała Drzwi Otwarte. Instruktorzy tej prestiżowej już szkoły prowadzili bezpłatne lekcje bachaty, salsy i tańca towarzyskiego. Warto zaznaczyć, że Malevo od niedawna ma nową siedzibę przy ul. Mickiewicza 8a. Klienci ochoczo przyjęli zmianę lokalizacji, o czym świadczy spore zainteresowanie zajęciami.

105 lat gnieźnieńskiego harcerstwa na historycznych fotografiach

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
105 lat gnieźnieńskiego harcerstwa na historycznych fotografiach W Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można oglądać wystawę z okazji 105-lecia harcerstwa w Pierwszej Stolicy. Wystawa jest swoistym pamiętnikiem z dziejów gnieźnieńskiego harcerstwa. Można na niej zobaczyć 105 fotografii ukazujących najważniejsze wydarzenia związane z funkcjonowaniem ZHP w Grodzie Lecha, od 1913 roku aż do współczesności. Wśród zdjęć znajdą się m.in. rzadko do tej pory prezentowane fotografie związane z żeńską reprezentacją gnieźnieńskiego harcerstwa.

Niedziela wolna od handlu z Festiwalem Baniek Mydlanych

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Niedziela wolna od handlu z Festiwalem Baniek Mydlanych W niedzielę na polanie za marketem Kaufland odbył się Festiwal Baniek Mydlanych. Impreza zorganizowana w dzień wolny od handlu okazała się "strzałem w dziesiątkę". Rodziny tłumnie przybyły aby ciekawie i aktywnie spędzić czas ze swoimi pociechami.

Eliza Piotrowska odwiedziła gnieźnieńską bibliotekę

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Eliza Piotrowska odwiedziła gnieźnieńską bibliotekę 17 maja w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna odbyło się spotkanie z Elizą Piotrowską, autorką i ilustratorką książek dla dzieci, która za swoje osiągnięcia pisarskie zdobyła szereg nagród, wyróżnień i nominacji.

We wtorek impreza dla seniorów

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
We wtorek impreza dla seniorów Informujemy, iż 22 maja b.r. w godz. 15.00 - 20.00, dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury, odbędzie się Zabawa Integracyjna "Majówka". Impreza organizowana jest przez Dom Pomocy Społecznej im. Małżonków Terakowskich w Gnieźnie, przy ul. Wrzesińskiej 21.

Dni Pary już od czwartku do niedzieli

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Dni Pary już od czwartku do niedzieli Dni Pary 2018 to kolejna okazja do zwiedzenia niezwykłego kompleksu kolejowego, jakim jest Parowozownia Gniezno. Tegoroczna edycja obfitować będzie w różnego rodzaju atrakcje. Oprócz tradycyjnego zwiedzania zabytku pojawi się nowe, związane z poznaniem codziennej pracy maszynisty. Pojawią się również wystawy czasowe, a także nowe eksponaty na wystawie stałej.

Na gnieźnieńskim Rynku trwa Festiwal Smaków Food Trucków

Artykul dodany: Niedziela, 20 maja 2018
Na gnieźnieńskim Rynku trwa Festiwal Smaków Food Trucków Festiwal Smaków Food Trucków to smaczne rozpoczęcie sezonu. Organizatorzy zaprosili około 20 food trucków z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata. Impreza trwa do godz. 20.00 w niedzielę.

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Stowarzyszenie MAKI serdecznie zaprasza na Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Obchody odbędą się 25 maja o godz. 11.00 w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Sikorskiego 12.

Koncert zespołu Enej w Witkowie

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Koncert zespołu Enej w Witkowie 1 czerwca na Stadionie Miejskim w Witkowie odbędzie się impreza "Pod Witkowskim Niebem", w trakcie której wystąpi zespół Enej! Oprócz koncertu gwiazdy wieczoru przygotowano również wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakacie.

(Do)wolność czytania

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
(Do)wolność czytania Od 8 do 15 maja obchodziliśmy XV edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Akcja ta, mająca na celu promowanie czytelnictwa i zachęcania do sięgania po książkę, tym razem odbyła się pod hasłem "(Do)Wolność czytania", które nawiązuje również do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tego tygodnia Filia nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przy ul. Staszica 12a zaprosiła blisko 1000 czytelników do udziału imprezach, spotkaniach, konkursach.

Grał z legendami gitary akustycznej! 1 czerwca wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Grał z legendami gitary akustycznej! 1 czerwca wystąpi w Gnieźnie 1 czerwca o godzinie 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się koncert Adama Palmy - wybitnego gitarzysty, który grał z legendami takimi jak Al di Meola, Tommy Emmanuel i Bireleg Lagren.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10145 146 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno