Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Dożynki Gminne w Kiszkowie już 26 sierpnia

Artykul dodany: Poniedziałek, 31 lipca 2017
Dożynki Gminne w Kiszkowie już 26 sierpnia W sobotę, 26 sierpnia, odbędą się dożynki organizowane przez Gminę Kiszkowo. Gospodarzem tegorocznego święta będzie miejscowość Węgorzewo. Komitet dożynkowy zaproponował, aby gospodarzami ceremonii dożynkowej byli: Monika Pszeniczka i Seweryn Wawrzyniak.

Kolejny Koncert Organowy w katedrze za nami

Artykul dodany: Sobota, 29 lipca 2017
Kolejny Koncert Organowy w katedrze za nami W piątek, w katedrze gnieźnieńskiej odbył się Koncert Muzyki Organowej w 1020. rocznicę śmierci Św. Wojciecha. Zgromadzoną publiczność muzyką gościły Agnieszka Kosmecka (organy) i Anna Rozińska (flet).

Mapping 3D już jutro w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 28 lipca 2017
Mapping 3D już jutro w Gnieźnie Już jutro w Pierwszej Stolicy Polski rozpocznie się Festiwal Kultury Słowiańskiej "Koronacja Królewska". Główną atrakcją jego bogatego programu będzie - pierwszy w Gnieźnie - pokaz video mappingu 3D, pokazujący najważniejsze momenty z historii Pierwszej Stolicy Polski.

Wieczorne zwiedzanie gnieźnieńskich kościołów

Artykul dodany: Wtorek, 25 lipca 2017
Wieczorne zwiedzanie gnieźnieńskich kościołów Podczas Koronacji Królewskiej odbędzie się kolejne, wieczorne zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski". Tym razem zapraszamy serdecznie, w sobotni wieczór, 29 lipca, o godzinie 20.00 na zwiedzanie, które obejmie Klasztor oo. Franciszkanów oraz kościół św. Jana Chrzciciela.

3. Trzemeszeńskie obchody Godziny W.

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 lipca 2017
3. Trzemeszeńskie obchody Godziny W. Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci, Gmina Trzemeszno oraz Miejski Dom Kultury w Trzemesznie, pragną serdecznie zaprosić na trzecie Trzemeszeńskie obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzięki połączeniu zespołów ludzi, dla których historia Polski i duma z niej płynąca jest bardzo ważna, powstały inicjatywy, które mają uświetnić te obchody od klipu promującego Godzinę W oraz miasto - jego historię, po inscenizację jednej z bitew stworzoną przez grupę rekonstrukcyjną.

Koronacja Królewska - Muzeum zaprasza na warsztaty z wypiekania chleba

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 lipca 2017
Koronacja Królewska - Muzeum zaprasza na warsztaty z wypiekania chleba 30 lipca 2017 r. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w ramach Koronacji Królewskiej zaprasza do swojego stoiska na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie. Prócz działań prowadzonych przez pracowników Muzeum znajdą się także bezpłatne warsztaty, które poprowadzi Łukasz Radziszewski. Od godz. 14.00 będzie można dołączyć do działania i dowiedzieć się czym jest Zakwas oraz nauczyć się samodzielnego wypieku chleba.

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w finale prestiżowego konkursu Dobry Wzór!

Artykul dodany: Niedziela, 23 lipca 2017
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w finale prestiżowego konkursu Dobry Wzór! Dobry Wzór to konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. System Identyfikacji Wizualnej Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, zaprojektowany przez firmę BETTERANDMORE dostał się do finału konkursu! Muzeum zostało dostrzeżone w kategorii "Grafika użytkowa i opakowania", w której wyłoniono 12. finalistów. Laureatów poznamy 26 października na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w siedzibie IWP w Warszawie. Trzymajcie kciuki!

"Pozdrowienia ze stolicy". Młodzi twórcy zinterpretują początki państwa polskiego

Artykul dodany: Niedziela, 23 lipca 2017
Od 29 do 31 lipca 2017 r. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie organizuje plener, podczas którego zaproszeni artyści i studenci warszawskiej ASP będą interpretować początki państwa polskiego. Gniezno podczas "Koronacji Królewskiej" stanie się inspiracją dla twórców, których prace oglądać będzie można w 2018 roku w trzech miastach - Gnieźnie, Warszawie oraz Krakowie.

Teatry na gnieźnieńskim Rynku! Pierwsze spektakle za nami

Artykul dodany: Piątek, 21 lipca 2017
Teatry na gnieźnieńskim Rynku! Pierwsze spektakle za nami Od 20 do 22 lipca Gniezno będzie sceną bezkompromisowej konfrontacji najciekawszych polskich teatrów niezależnych. W ramach III Gnieźnieńskich Spotkań Teatralnych "Bez kurtyny", a więc kolejnego z weekendów Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2017, zobaczymy autorskie spektakle oraz także widowiska inspirowane dziedzictwem kulturowym Pierwszej Stolicy Polski. Pierwsze spektaklu już za nami.

Otwarcie wystawy "Zaczarowani historią. Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie"

Artykul dodany: Piątek, 21 lipca 2017
Otwarcie wystawy 25 lipca o godz. 12.00 w Restauracji "Zielony Stół" przy ul. Tumskiej 15 w Gnieźnie, odbędzie się wernisaż wystawy "Zaczarowani historią. Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie".

Blue Cafe wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 21 lipca 2017
Blue Cafe wystąpi w Gnieźnie Zespół Blue Cafe będzie gwiazdą wieczoru podczas II Międzynarodowy Zlotu CABRIO POLAND 2017. Jak prezentuje się całość gwiazdozbioru muzycznego na tegorocznym KFA? Możecie to zobaczyć na powyższym plakacie.

Chris Ellys w Polsce! Artysta wystąpi w Kłecku

Artykul dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Chris Ellys w Polsce! Artysta wystąpi w Kłecku W ramach europejskiej trasy w Polsce pojawi się młodziutki Chris Ellys. Chłopak ma 21 lat. Jest dobrze zapowiadającym się songwriterem o mocnym, charakterystycznym głosie. To spokojne granie w stylu Damiena Rice'a, Eda Sherana, Stu Larsena czy Passenger. Zapowiadają się spokojne, nastrojowe, bardzo intymne koncerty z gitarą i wokalem Chrisa.

Pierwsza wycieczka autokarowa nad Jezioro Lednickie za nami. Zapraszamy na kolejną już 23 lipca

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 lipca 2017
Pierwsza wycieczka autokarowa nad Jezioro Lednickie za nami. Zapraszamy na kolejną już 23 lipca W minioną środę odbyła się wycieczka nad Jezioro Lednickie, zorganizowana przez Organizację Turystyczną "Szlak Piastowski". Przewodnik, Urszula Łomnicka, oprowadziła kilkunastoosobową grupę turystów, którzy zdecydowali się skorzystać z naszej oferty. Trasa wycieczki wiodła przez Wielkopolski Park Etnograficzny, dalej Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Pola Lednickie. Kolejny wyjazd nad Jezioro Lednickie zaplanowaliśmy na niedzielę, 23 lipca br. Zapraszamy!

Interaktywne Muzeum Gniezna - dołącz już dziś!

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 lipca 2017
Interaktywne Muzeum Gniezna - dołącz już dziś! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wraz z Klubem Przyjaciół MPPP w Gnieźnie zaprasza do przyłączenia się do Interaktywnego Muzeum Gniezna. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to projekt wielowymiarowy, którego jednym z głównych celów jest gromadzenie i popularyzacja wiedzy na temat historii Gniezna. Muzeum zaprasza do współpracy osoby zainteresowane działaniami promującymi historię miasta - lokalnych pasjonatów, przedstawicieli instytucji miejskich i wszystkich mieszkańców Gniezna.

Prawie tysiąc osób odwiedziło Cyrk Arena

Artykul dodany: Niedziela, 16 lipca 2017
Prawie tysiąc osób odwiedziło Cyrk Arena Prawie tysiąc osób zasiadło na widowni Cyrku Arena, który wczoraj zagościł w Gnieźnie. Na arenie pojawili się akrobaci, klaun, zwierzęta oraz ... osoby z publiczności.

Koncert Happysad zakończył Dni Gniezna

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Koncert Happysad zakończył Dni Gniezna Koncert zespołu Wink, który do Gniezna przyjechał prosto z niemieckiego Speyer poprzedził występ sobotniej Gwiazdy Wieczoru podczas Dni Gniezna 2017 - grupy Happysad. Mieszkańcy Pierwszej Stolicy bawili się na Placu Św. Wojciecha do późnych godzin wieczornych.

Poznań wystrzelił w Nieboskłon! Męskie Granie rozbrzmiało w Parku Cytadela

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Poznań wystrzelił w Nieboskłon! Męskie Granie rozbrzmiało w Parku Cytadela Tego magicznego wieczoru Poznań nie zapomni na długo! W pierwszym koncercie sponsorowanej przez Żywiec trasy Męskie Granie 2017 w Parku Cytadela zagrali m.in.: XXANAXX, PRO8L3M, Me And That Man, ?RGANEK i HEY. Hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu złożył projekt OBYWATEL GC v.2.0, a na koniec sceną zawładnęła MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA, dla której był to pierwszy występ w tegorocznym składzie.

Festiwal Smaków Food Trucków zakończony sukcesem! Tłumy odwiedziły Plac Św. Wojciecha

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Festiwal Smaków Food Trucków zakończony sukcesem! Tłumy odwiedziły Plac Św. Wojciecha Od piątku do niedzieli na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie odbywała się I edycja Festiwalu Smaków Food Trucków. W kilkunastu mobilnych kuchniach można było kupić rarytasy dla podniebienia: od napojów, przez słodkości, aż po tradycyjne burgery i zapiekanki.

Kolory wyobraźni. Lato w Teatrze Fredry

Artykul dodany: Niedziela, 9 lipca 2017
Kolory wyobraźni. Lato w Teatrze Fredry Podczas tegorocznych wakacji Teatr Fredry podejmuje temat wyobraźni. Dlatego proponuje dzieciom spotkanie z nieoczywistymi obrazami, znakami, metaforami, szczególny akcent stawiając na wyobraźnię, jako wolność samodzielnego myślenia, na empatię, poetyckość i możliwość stwarzania. Jak się okazuje, w gnieźnieńskim Teatrze, to tęcza i zabawa kolorami stały się sposobami rozumienia i przedstawiania wyobraźni przez dzieci.

Parowozownia Gniezno otwarta w wakacje

Artykul dodany: Niedziela, 9 lipca 2017
Parowozownia Gniezno otwarta w wakacje Już po raz drugi Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei udostępnia dla turystów Parowozownię Gniezno. Ten wspaniały historyczny kompleks można zwiedzić z przewodnikiem przez cały lipiec i sierpień od wtorku do niedzieli w godzinach 13:00-17:00. Wejście znajduje się przy ulicy Składowej.

Cyrk Arena z jubileuszowym programem w Gnieźnie!

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Cyrk Arena z jubileuszowym programem w Gnieźnie! W czwartek, 13 lipca, o godzinie 18.00 w Gnieźnie będzie można zobaczyć specjalny, jubileuszowy program Cyrku Arena . jednego z największych cyrków w Polsce.

Mesajah zainaugurował Dni Gniezna!

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Mesajah zainaugurował Dni Gniezna! Mesajah był Gwiazdą Wieczoru podczas piątkowych obchodów Dni Gniezna 2017. Zobaczcie jak bawiła się publiczność u stóp katedry.

Już dzisiaj Męskie Granie w Poznaniu!

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Już dzisiaj Męskie Granie w Poznaniu! Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń powraca po raz ósmy. Na koncertach Męskiego Grania znów zobaczymy czołowych polskich artystów oraz projekty specjalne, powoływane wyłącznie na tę trasę. Prezentujemy wykonawców, którzy wystąpią w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Gdyni.

Coolik przepędził chmury nad Placem Św. Wojciecha

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Coolik przepędził chmury nad Placem Św. Wojciecha Zespół Coolik wystąpił jako support wczorajszego koncertu grupy Mesajah. Gnieźnieńska formacja udowodniła, że przez ostatnie lata nie wychodzi z formy - a wręcz przeciwnie. Po raz drugi mogliśmy usłyszeć głos Nadii Szymańskiej. Coolik błyskawicznie zdobył sympatię publiczności.

Pejzaż malowany - wystawa malarstwa Teresy Ryczkowskiej

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Pejzaż malowany - wystawa malarstwa Teresy Ryczkowskiej "Pejzaż malowany - urokliwe miejsca, które mijamy pędząc przez życie, oazy spokoju, gdzie człowiek może być sam na sam ze Stwórcą, gdzie oprócz szumu traw i śpiewu ptaków można usłyszeć bicie własnego serca" - tak o swojej najnowszej wystawie, która pojawiła się w Małej Galerii Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie mówi jej autorka Teresa Ryczkowska.

D-Bomb rozpoczął sezon w Kłecku

Artykul dodany: Czwartek, 6 lipca 2017
D-Bomb rozpoczął sezon w Kłecku W niedzielę w Kłecku odbyło się Otwarcie Sezonu Letniego. Gwiazdą Wieczoru był zespół D-Bomb. Zobaczcie jak bawiła się publiczność!

Po raz pierwszy w Gnieźnie odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków

Artykul dodany: Czwartek, 6 lipca 2017
Po raz pierwszy w Gnieźnie odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków 7, 8 i 9 lipca food trucki, które przyjadą z całej Polski, ustawią się na Pl. Św. Wojciecha w ramach Dni Gniezna 2017.

III Wielkopolski Zlot Klubowiczów Alfa Romeo w Nowaszycach

Artykul dodany: Środa, 5 lipca 2017
III Wielkopolski Zlot Klubowiczów Alfa Romeo w Nowaszycach 1 lipca o godz. 14.00 na parkingu przy markecie Kaufland w Gnieźnie rozpoczął się III Wielkopolski Zlot Klubowiczów Alfa Romeo.

"Skoruń" Macieja Płazy tematem spotkania Klubu Dyskusji o Książce

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
"Skoruń" to finalista literackiej Nagrody Nike z 2016 roku. Tak się składa, że o laureacie tej nagrody, pozycji "Nakarmić kamień" Bronki Nowickiej rozmawialiśmy nie tak dawno, bo w kwietniu. Nie powiem, że byliśmy jednomyślni, bo tak nie było. Jednak większość z nas głośno zadała pytanie: dlaczego? Dlaczego tej nagrody nie zdobyła książka Macieja Płazy? "Skoruń" jakoś tak zjednał nas bardziej.

Dożynki Wielkopolskie w Gnieźnie! Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu T.Love

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
Dożynki Wielkopolskie w Gnieźnie! Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu T.Love 27 czerwca, podczas konferencji prasowej Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Księdzem Arcybiskupem Wojciechem Polakiem - Metropolitą Gnieźnieńskim, Prymasem Polski oraz Beatą Tarczyńską - Starostą Gnieźnieńskim i Tomaszem Budaszem - Prezydentem Gniezna zaprosili Wielkopolan na XIX Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie, które odbędą się 27 sierpnia w Gnieźnie.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10131 132 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno