Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Mewa dostępna dla osób niesłyszących

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 listopada 2017
Mewa dostępna dla osób niesłyszących Wczoraj, czyli w niedzielę spektakl "Mewa" w reż. Marii Spiss, najnowsza premiera gnieźnieńskiego Teatru, w ramach projektu "Kinoteatr dostępny v.2.0" zaprezentowana została widzom niesłyszącym. Teatr Fredry w Gnieźnie włącza się do inicjatywy, po raz kolejny jeszcze bardziej otwierając się dla osób z niepełnosprawnościami.

Startuje konkurs Wielkopolska Miss 2018!

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 listopada 2017
Startuje konkurs Wielkopolska Miss 2018! Rusza nowa edycja najbardziej prestiżowego konkursu piękności w województwie Wielkopolskim - Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2018! Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz najważniejszych imprez w województwie wielkopolskim. Konkurs Wielkopolska Miss cieszy się renomą w świecie mody i biznesu o czym mogą świadczyć wyjątkowe nagrody przyznawane laureatką w każdej edycji konkursu.

Jarmark Bożonarodzeniowy po raz pierwszy z food-truckami

Artykul dodany: Sobota, 25 listopada 2017
Jarmark Bożonarodzeniowy po raz pierwszy z food-truckami Czwarty gnieźnieński Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się pomiędzy 6 a 10 grudnia. W tym roku, obok straganów wypełnionych rękodziełem, lokalnymi przysmakami i świątecznymi ozdobami, na Rynku pierwszej stolicy Polski pojawi się również strefa food-trucków.

"Sami swoi, polska szopa..." - Narodowe Czytanie " Wesela" w I LO

Artykul dodany: Wtorek, 21 listopada 2017
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego to tekst ważny dla polskiej tradycji literackiej i kulturowej, zmuszający każde pokolenie do krytycznego spojrzenia na własna postawę i swój stosunek do dziedzictwa narodowego. Dlatego akcję propagującą znajomość literatury polskiej w ramach Narodowego Czytania zorganizowali już po raz drugi uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Rozmowy uchodźców w Teatrze Fredry w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 listopada 2017
Rozmowy uchodźców w Teatrze Fredry w Gnieźnie Korporacja Teatralna - formacja artystyczna zrzeszająca młodych twórców teatralnych i adeptów sztuk wizualnych, działająca w Poznaniu i w Warszawie, 28 listopada zawita do Gniezna ze spektaklem "Rozmowy uchodźców" w reż. Andrzeja Pakuły.

Maraton Fitness dla Daniela

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 listopada 2017
Maraton Fitness dla Daniela Komitet Społeczny "Pomoc dla Daniela" i Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie we współpracy z NOVIFIT - Karolina Nowicka zorganizowali 19 listopada w sali GOK charytatywny Maraton Fitness. Celem imprezy był udział w dwugodzinnych zajęciach fitness połączony ze zbiórką funduszy na rehabilitację i leczenie Daniela Miętkiewicza.

Lao Che w Młynie! Bilety rozeszły się w przedsprzedaży

Artykul dodany: Niedziela, 19 listopada 2017
Lao Che w Młynie! Bilety rozeszły się w przedsprzedaży W niedzielę, w Klubie Muzycznym Młyn w Gnieźnie, wystąpił zespół Lao Che. Wszystkie bilety na koncert rozeszły się w przedsprzedaży.

Najstarsza DJ'ka w Polsce zagrała w Gnieźnie!

Artykul dodany: Niedziela, 19 listopada 2017
Najstarsza DJ'ka w Polsce zagrała w Gnieźnie! 18 listopada, na zaproszenie Prezydenta Miasta Gniezna oraz Miejskiej Rady Seniorów, do Gniezna przyjechała najstarsza w Polsce, a może i na świecie DJ-seniorka, DJ Wika!

"Nowowiejski na jazzowo" w Medyku

Artykul dodany: Niedziela, 19 listopada 2017
W sobotę, 18 listopada, w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbył się koncert finałowy pn. "Nowowiejski na jazzowo".

"Jestem sobie mały miś..."

Artykul dodany: Piątek, 17 listopada 2017
W listopadzie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku, w setną rocznicę powstania zabawki. Z tej okazji na wszystkich miłośników Misiów i Niedźwiedzi w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna czekało wiele atrakcji.

Festiwal Fyrtel już od 24 listopada

Artykul dodany: Piątek, 17 listopada 2017
Festiwal Fyrtel już od 24 listopada Warsztaty edukacyjne dla dzieci, wykłady, spacer po Gnieźnie z przewodnikiem, a także wyjątkowy koncert "Wieczór na Fyrtlu" - oto wydarzenia tegorocznej odsłony festiwalu FYRTEL, który w całości inspiruje się dziedzictwem kulturowym Pierwszej Stolicy Polski.

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne Tematyka kolejnego konwersatorium zapowiada się wyjątkowo interesująco. Tym razem gościem Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz współorganizatora wydarzenia - Instytutu Kultury Europejskiej UAM - będzie Dawid Jung, który opowie o muzykach związanych z XIX-wiecznym Gnieznem. Na spotkanie zapraszamy 30 listopada, o godz. 16.30 do siedziby Instytutu na ulicę Kostrzewskiego 5-7.

Wierszyki o złości i radości w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Wierszyki o złości i radości w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Trusia jest zła! Potknęła się o kamień i boli ją palec. Całe szczęście obok jest jej przyjaciel Cynamon, który współczuje i pociesza! Ale co to? Cynamon rozmawia z wiewiórką, daje jej orzech. Trusia jest zazdrosna! Cynamon zaczyna się martwić - gdzie zniknęła Trusia? Trusi wstyd, że obraziła się na Cynamona. Zaczyna za nim tęsknić. Czy się odnajdą? Czy się pogodzą? Ach, jaka by to była ulga i radość!

"Segreguję-odzyskuję-wykorzystuję", czyli kolejny ekokonkurs podsumowany

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Szkolny Klub Przyrody "Ekoludek" Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie to organizatorzy kolejnej edycji ekologicznych zmagań dedykowanych wychowankom szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych z naszego regionu. 9 listopada w SOSW nr 1 w Gnieźnie podsumowano wyniki konkursu.

Prezent dla bliskich na święta - Warsztat Artystyczny

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Prezent dla bliskich na święta - Warsztat Artystyczny Po raz kolejny zapraszamy na Warsztat Artystyczny w odsłonie zimowej - Prezent dla Bliskich na Święta. Tak, jak w poprzednich latach, uczestnicy warsztatu mogą pod okiem specjalistów - osób niepełnosprawnych na co dzień pracujących w Warsztacie Terapii Zajęciowej - własnoręcznie wykonać nietuzinkowe ozdoby świąteczne mogące służyć jako najlepszy prezent - bo dany od serca.

Niecodzienne upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Niecodzienne upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie Ponad 10 tys. klocków LEGO można zobaczyć w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Makieta "Zdobycie Ławicy 6 stycznia 1919 r.", to niecodzienne nawiązanie do jednego z najważniejszych wydarzeń dla Wielkopolski.

Zimno, zimno... ciepło!

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
Zimno, zimno... ciepło! Jaki byłby świat całkowicie pogrążony w śniegu, lodzie i mrozie? Z jakimi wiąże się to emocjami? Jak wpływa na ludzi? Spróbujemy wyobrazić sobie taką rzeczywistość, a następnie poszukamy sposobów, by ją zmienić - ogrzać i rozmrozić.

XXV Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
XXV Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne 12 listopada 2017 w kościele Świętej Trójcy odbyły się jubileuszowe Spotkania Chóralne. To właśnie w tym miejscu, 25 lat temu odbyły się pierwszy przegląd chórów, których inicjatorem był Chór Dzwon.

Wernisaż "30-letniej" artystki

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
Wernisaż W czwartek, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy cenionej za talent i wszechstronność gnieźnianki - Elżbiety Binkowskiej. Jednocześnie było to 30-lecie jej pracy twórczej.

Odzyskanie Niepodległości w Przedszkolu nr 5

Artykul dodany: Sobota, 11 listopada 2017
Odzyskanie Niepodległości w Przedszkolu nr 5 10 listopada w Przedszkolu nr 5 "Mali Przyrodnicy" w Gnieźnie, realizując przewodnie hasło Minister Anny Zalewskiej na rok szkolny 2017/2018, który zapowiedziała "Rokiem dla niepodległej", przedszkolaki świętowały Odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Polscy superbohaterowie

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Polscy superbohaterowie 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci patriotyzmu. Zapoznawać je z symbolami narodowymi, tradycjami. Miłość do ojczyzny dzieci poczują same, zwiedzając Polskę, poznając kulturę i tradycje. Jednak terminy takie jak ojczyzna czy symbole narodowe są dla dziecka trudne. Dla rodziców, wychowawców, oznacza to wielkie wyzwanie, jak zaszczepić w dzieciach tożsamość narodową.

Najstarsza DJ-ka w Polsce zagra w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
Najstarsza DJ-ka w Polsce zagra w Gnieźnie 18 listopada, na zaproszenie Prezydenta Miasta Gniezna oraz Miejskiej Rady Seniorów, do Gniezna przyjedzie najstarsza w Polsce, a może i na świecie DJ-seniorka, DJ Wika!

XXV Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne "Stąd nasz ród"

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
XXV Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne 12 listopada o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie do Kościoła Świętej Trójcy na kolejne Spotkania Chóralne.

W listopadzie "Traktat o łuskaniu fasoli"

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
W listopadzie Tym, którzy chcieliby oddać się refleksjom w czasie jesiennych dni polecamy najbliższe spotkanie Klubu Dyskusji o Książce, na którym porozmawiamy na temat powieści Wiesława Myśliwskiego "Traktat o łuskaniu fasoli". Tytuł doskonale komponuje się z aurą schyłku lata i nastraja do zadumy.

Wystawa Elżbiety Binkowskiej

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Wystawa Elżbiety Binkowskiej 9 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury zagości interesująca wystawa autorstwa cenionej za talent i wszechstronność gnieźnianki - Elżbiety Binkowskiej. Wraz z nią świętować będziemy 30. lecie jej pracy twórczej.

"Nowowiejski na jazzowo"

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
W sobotę, 18 listopada, o godz. 19.00 w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie (MEDYK ul. Mieszka I 27) odbędzie się koncert finałowy pn. "Nowowiejski na jazzowo".

Jedenasta edycja Offeliady za nami

Artykul dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Jedenasta edycja Offeliady za nami Koniec zeszłego tygodnia zdecydowanie należał do X muzy. W Pierwszej Stolicy mieliśmy okazję nadrobić zaległości filmowe, wchłonąć co nieco z atmosfery prawdziwego OFFu czy spotkać się z wybitnymi postaciami kina niezależnego; postaciami, które na co dzień tworzą świat filmu i wysoką kulturę. Wszystko to za sprawą jedenastej edycji Festiwali Filmowego OFFeliada, która odbywała się w Miejskim Ośrodku Kultury między 2 a 5 listopada 2017.

Patriotycze śpiewanie już 14 listopada

Artykul dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Patriotycze śpiewanie już 14 listopada Kierownik Internatu WSCKZiU w Gnieźnie, Renata Szwacińska, serdecznie zaprasza z okazji Święta Niepodległości na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Uroczystość odbędzie się 14 listopada o godzinie 18.00 w budynku Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie przy ul. Mieszka I 27.

Czarna Mandolina zagra w Cafe&Bistro Misz Masz

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Czarna Mandolina zagra w Cafe&Bistro Misz Masz Serdecznie zapraszam na koncert zespołu Czarna Mandolina - w Cafe&Bistro Misz Masz, Rynek 5, 24 listopada, piątek, godz. 20.00.

Największy kolędowy przegląd zaprasza wykonawców i... filmowców

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Największy kolędowy przegląd zaprasza wykonawców i... filmowców Do 27 listopada na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Od 2 do 27 grudnia eliminacje do największego przeglądu kolęd w Polsce odbędą się na terenie całej Polski oraz za naszą wschodnią granicą. Każdego roku gromadzą one kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku, których łączy pasja i talent. W tym roku organizatorzy zapraszają dodatkowo do konkursu na świąteczny film krótkometrażowy.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10136 137 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno