Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Rodzice z Goślinowa i Łabiszynka na szóstkę!

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Rodzice z Goślinowa i Łabiszynka na szóstkę! 10 czerwca przy Szkole Podstawowej im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej odbył się wielki festyn pod hasłem: "Rodzina jest najważniejsza". Przy pięknej pogodzie bawiły się całe rodziny. Dzięki życzliwości licznych dobroczyńców nie zabrakło wielu niezwykłych atrakcji. Uśmiech, życzliwość i radość towarzyszyły wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy. W organizację licznie i ochoczo włączyły się całe rodziny z Goślinowa i Łabiszynka. Brawo rodzice i nauczyciele! Szóstka dla organizatorów!

Dzieci rodzicom

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Dzieci rodzicom Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, a dziecko z kolei to światełko i szczęście każdej matki i ojca. Dlatego też miniony piątek podopieczni Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie wraz z całymi rodzinami spotkali się na zielonym zapleczu jednej z placówki mieszącej się na osiedlu Grunwaldzkim, aby wspólnie spędzić kilka niezapomnianych chwil.

"Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego"

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 czerwca 2017
Gratulacje, podziękowania i wyrazy uznania dla młodych artystów. Tak w skrócie wyglądało uroczyste rozdanie nagród podczas finału konkursu plastycznego "Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego", który odbył się 09 czerwca 2017r w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Współorganizatorem konkursu było Przedszkole nr 17 "Piastowska Gromada" reprezentowanym przez dyrektora Grażynę Hybzę.

Młodzież OSiW OHP w Niechanowie na biwaku nad Jeziorem Kamienieckim

Artykul dodany: Sobota, 10 czerwca 2017
Młodzież OSiW OHP w Niechanowie na biwaku nad Jeziorem Kamienieckim W dniach 6 - 7 czerwca odbył się pieszy rajd turystyczny, którego uczestnikami byli wychowankowie należący do Koła Surviwalowego działającego przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Niechanowie.

Klub Dyskusji o Książce przed wakacjami

Artykul dodany: Sobota, 10 czerwca 2017
Klub Dyskusji o Książce przed wakacjami Tuż przed letnimi urlopami, na tematycznym stoliku Klubu Dyskusji o Książce publikacja doceniona nominacją do Literackiej Nagrody Nike w 2016 roku - "Skoruń" Macieja Płazy. Warto powiedzieć, że pozycja oprócz wymienionego wyróżnienia otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia 2016 i Nagrodę Kościelskich 2016.

Warsztaty Tai Chi w MOK-u

Artykul dodany: Czwartek, 8 czerwca 2017
Warsztaty Tai Chi w MOK-u Miejski Ośrodek Kultury oraz sekcja TAI CHI zapraszają 17 czerwca o godz. 16.00 na spotkanie z mistrzem Howard Choy, który uczy i prowadzi zajęcia w Europie,w Australii i Nowej Zelandii. Jest dyrektorem The Feng Shui College of Sydney oraz dyrektorem zarządzającym Sydney Tai Chi & Qigong Center, wybitnym znawcą i nauczycielem Tai Chi oraz sztuki Feng Shui. Naukę Tai Chi pobierał od takich mistrzów jak Yang Sauchung czy Chen Xiaowang.

Anna Zgierun-Łacina odwiedziła gnieźnieńską książnicę

Artykul dodany: Czwartek, 8 czerwca 2017
Anna Zgierun-Łacina odwiedziła gnieźnieńską książnicę W trakcie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania w ramach akcji CPCD odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna spotkanie autorskie z Anną Zgierun-Łaciną, autorką książek dla dzieci z serii bajek edukacyjnych: "Inwazja wirusów" i "Wielki napad". Poprzez prezentację multimedialną autorka pokazała jak ważne jest czytanie w życiu człowieka. Opowiedziała także o procesie powstania książki.

II Dzień Geografa

Artykul dodany: Czwartek, 8 czerwca 2017
II Dzień Geografa W słoneczny, poniedziałkowy poranek 5 czerwca rozpoczęły się obchody II Dnia Geografa pod hasłem "Na Szlaku Przygody". Jego organizator, czyli Koło Miłośników Geografii w Gnieźnie, zaprosiło do rywalizacji w terenie reprezentacje gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Honorowy patronat nad obchodami objął Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz.

Niezwykły koncert za nami! Stanisław Słowiński Quintet wystąpił w MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 6 czerwca 2017
Niezwykły koncert za nami! Stanisław Słowiński Quintet wystąpił w MOK-u W sobotę, w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie wystąpił Stanisław Słowiński Quintet.

Film Pawła Łozińskiego w gnieźnieńskim Teatrze

Artykul dodany: Wtorek, 6 czerwca 2017
Film Pawła Łozińskiego w gnieźnieńskim Teatrze Już w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w Teatrze Fredry w Gnieźnie będzie można bezpłatnie zobaczyć film "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" w reż. Pawła Łozińskiego. To doskonała szansa na konfrontację ze skomplikowaną sztuką nazywania uczuć.

Zespół Hey na zakończenie Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2017!

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 czerwca 2017
Zespół Hey na zakończenie Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2017! 2 września gwiazdą Koncertu Finałowego Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2017 będzie zespół Hey!

Zenek porwał witkowską publiczność! - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 4 czerwca 2017
Zenek porwał witkowską publiczność! - fotorelacja Zenon Martyniuk wystąpił w piątek na Stadionie Miejskim w Witkowie. Impreza "Pod witkowskim niebem" rozpoczęła sezon letni w gminie.

Szczudlarze, bańki mydlane, słoń oraz wiele innych atrakcji - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 4 czerwca 2017
Szczudlarze, bańki mydlane, słoń oraz wiele innych atrakcji - fotorelacja Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zorganizował dla najmłodszych mieszkańców Pierwszej Stolicy Dzień Dziecka. Atrakcji nie brakowało. Zobaczcie sami!

Przeciągnie liny i mecz piłki nożnej w ZSP nr 1 - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 4 czerwca 2017
Przeciągnie liny i mecz piłki nożnej w ZSP nr 1 - fotorelacja 1 czerwca w ZSP nr 1 w Gnieźnie odbył się festyn. Młodzież szkolna rywalizowała w konkurencjach sportowych. Nie zabrakło również czegoś dla podniebienia, aby zregenerować siły po wysiłku fizycznym. Wszystko odbyło się w ramach Dnia Dziecka.

"Jak nie czytam, jak czytam"

Artykul dodany: Piątek, 2 czerwca 2017
Wczoraj na dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbył się happening czytelniczy pt. "Jak nie czytam, jak czytam". Uczestniczyli w nim uczniowie, którzy pokazali, że książki można czytać praktycznie wszędzie, o każdej porze dnia.

"Bajki Wam niosę, posłuchajcie dzieci - Ignacy Krasicki"

Artykul dodany: Czwartek, 1 czerwca 2017
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie, od marca 2017 r. prowadzi program edukacyjny "Gniezno - Siedziba Prymasów." W jego ramach prowadzone są spotkania ukazujące dzieciom od najmłodszych lat bogactwo naszej historii.

Znamy zwycięzców III ogólnopolskiego konkursu dla dzieci "Tu powstała Polska - 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417-2017"

Artykul dodany: Czwartek, 1 czerwca 2017
Znamy zwycięzców III ogólnopolskiego konkursu dla dzieci Drużyny ze szkół podstawowych w Jordanowie (woj. małopolskie, powiat suski), Babach (woj. łódzkie, powiat piotrkowski), Sarnowie (woj. śląskie, powiat będziński), Zgorzelcu (woj. dolnośląskie, powiat zgorzelecki) oraz ze stowarzyszenia w Skaryszewie (woj. mazowieckie, powiat radomski) to laureaci III ogólnopolskiego konkursu pn. "Tu powstała Polska - 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417-2017".

"O chłopcu, który uratował świat"

Artykul dodany: Środa, 31 maja 2017
"O chłopcu, który uratował świat" to książka dla dzieci, napisana przez Weronikę Malengowską, absolwentkę Liceum Profilowanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Kilińskiego w Gnieźnie. Książka, po przeczytaniu której jest żal, że tak szybko się skończyła. Nie zwlekaj i kup już dzisiaj!

Majsterkowy Dzień Dziecka w Castoramie

Artykul dodany: Wtorek, 30 maja 2017
Majsterkowy Dzień Dziecka w Castoramie Castorama Polska już 3 czerwca 2017 zaprasza do swoich sklepów na Majsterkowy Dzień Dziecka. W tym roku firma przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji związanych z dekorowaniem i upiększaniem pokoju. Na uczestników czekać będą również atrakcyjne nagrody - m.in. 3-dniowa wycieczka do Legolandu!

Masz pomysł na sesję fotograficzną? Zrealizuj go zupełnie za darmo!

Artykul dodany: Wtorek, 30 maja 2017
Masz pomysł na sesję fotograficzną? Zrealizuj go zupełnie za darmo! Masz fajny pomysł na sesję fotograficzną? Zgłoś się do fotografów z grupy "Andrzej Bukowski i Robert Lasek - Fotografia i Film" i zrealizuj go całkowicie za darmo! Zainspiruj artystów swoją wizją zdjęć i pozwól porwać się w niesamowity świat fotografii.

Zenek Martyniuk wystąpi podczas Inauguracji Sezonu Letniego w Witkowie!

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
Zenek Martyniuk wystąpi podczas Inauguracji Sezonu Letniego w Witkowie! 2 czerwca na Stadionie Miejskim w Witkowie odbędzie się Inauguracja Sezonu Letniego. Podczas imprezy, której organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy Witkowo gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk z zespołem Akcent! Wstęp wolny!

"Nowowiejski na propsie!" po raz pierwszy!

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych zapraszają na koncert pieśni Feliksa Nowowiejskiego, Fryderyka Chopina oraz Stanisława Moniuszki, który odbędzie się we środę, 31 maja 2017 r. o godz. 18.00 w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Mieszka I 20. Utwory wybitnych polskich kompozytorów wykona mezzosopranistka Agnieszka Olszewska z akompaniatorem.

PRL-owska Noc Muzeów wzbudziła zainteresowanie gnieźnian - fotorelacja

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
PRL-owska Noc Muzeów wzbudziła zainteresowanie gnieźnian - fotorelacja "Gniezno PRL-u" - taki był temat tegorocznej Nocy Muzeów w Grodzie Lecha. Co znalazło się na ekspozycjach? Czy mieszkańcom zakręciła się łza w oku? Jakie wspomnienia wróciły? O tym "opowie" Wam nasza fotorelacja.

Święto kolorów opanowało Pierwszą Stolicę!

Artykul dodany: Niedziela, 28 maja 2017
Święto kolorów opanowało Pierwszą Stolicę! W niedzielę od godz. 16.00 do 21.00 przy ul. Parkowej w Gnieźnie odbywał się Holi Festival. Święto kolorów przyciągnęło niespodziewanie dużą liczbę mieszkańców - w szczególności młodzieży.

Święto kolorów powraca na dobre!

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
Święto kolorów powraca na dobre! Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się lato. I chociaż pogoda jeszcze się waha, nic nie powstrzyma nadchodzącej bryzy koloru! Holi Festival Poland w tym roku opanuje prawie 50 różnych miejsc, a wakacyjna mapa Polski już na dobre pokryje pył radosnych barw! Już w maju święto kolorów zawita do Lublina, Krakowa, Płocka i Gniezna.

MOK zaprasza na Dzień Dziecka

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
MOK zaprasza na Dzień Dziecka Zapraszamy wszystkie dzieci na ich wyjątkowe święto Dzień Dziecka w MOK-u (Zielone Zaplecze). Impreza odbędzie się 1 czerwca w godz. 16.00 - 19.00.

Stanisław Słowiński Quintet 3 czerwca wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
Stanisław Słowiński Quintet 3 czerwca wystąpi w Gnieźnie Organizatorzy Festiwalu Jazz z Wami oraz Agencja Artystyczna JazzGra w Gnieźnie zapraszają na wyjątkowy koncert pod patronatem " Radiowej Trójki" - Stanisław Słowiński Quintet.

WTZ i PTTK zapraszają na rajd

Artykul dodany: Czwartek, 25 maja 2017
WTZ i PTTK zapraszają na rajd Warsztat Terapii Zajęciowej Gniezno oraz PTTK oddział Gniezno zapraszają na VII Rajd Integracyjny współfinansowany ze środków Powiatu Gnieźnieńskiego, który odbędzie się 3 czerwca (sobota) na terenie Lasu Miejskiego w Gnieźnie. Rajd pod hasłem Eko-las ma na celu poszerzanie wiedzy ekologicznej i propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Start o godz. 9.00 z przystanku końcowego linii nr 9 na ul. Witkowskiej.

"Pociąg do książki. Książka do pociągu"

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
Każda podróż ma w sobie coś z bajki, a zwłaszcza podróż pociągiem.

Uroczystości z okazji rocznicy pielgrzymek Papieża Polaka do Gniezna

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
Uroczystości z okazji rocznicy pielgrzymek Papieża Polaka do Gniezna 3 czerwca obchodzić będziemy podwójną rocznicę pielgrzymek św. Jana Pawła II do Gniezna z 1979 i 1997 r. Z tej okazji Urząd Miejski organizuje specjalną wystawę zdjęć autorstwa ks. Pawła Kowalskiego, Henryka Maćkowiaka, Zdzisława Stoltmana i Macieja Frankowskiego, zaprezentowane zostaną także filmy: Bogumiła Bieleckiego "Niezapomniane chwile" oraz "Wspomnienie JP II " autorstwa uczniów ZSP nr 2. Wydarzenie honorowym patronatem objął Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10128 129 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno