Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Owoce letniego pleneru malarskiego

Artykul dodany: Wtorek, 12 grudnia 2017
Owoce letniego pleneru malarskiego "Trochę lata w grudniu" - pod takim tytułem uczestnicy Pracowni Plastycznej MOK oraz pracowni "Akwarelki" zaprezentowali swoje poplenerowe prace. Obrazy przedstawiające piękno flory; rozświetlone słońcem pejzaże z elementami osadzonej w zieleni architektury, uroki górskich krajobrazów oraz widoki z jeziorami wprowadzą nas w optymistyczny nastrój podczas zimowej aury.

Edyta Geppert wystąpi w Gnieźnie!

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Edyta Geppert wystąpi w Gnieźnie! Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Stare Dobre Małżeństwo zagra w Gnieźnie. Kup bilet pod choinkę

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Stare Dobre Małżeństwo zagra w Gnieźnie. Kup bilet pod choinkę 3 lutego 2018 roku w Auli Pomnik odbędzie się kolejny wyjątkowy koncert. Tym razem, publiczności swoje największe przeboje zaśpiewa zespół Stare Dobre Małżeństwo. Nie zabraknie również utworów z premierowej płyty zespołu.

Koncert dla seniorów już w piątek

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Koncert dla seniorów już w piątek Serdecznie zapraszamy na piątkowy koncert dla seniorów pod nazwą: "Niech ktoś zatrzyma wreszcie czas". W programie koncertu przewiduje się repertuar rozrywkowy, nie zabraknie również wspólnego śpiewania oraz akcentów świątecznych.

Mikołajkowe Spotkanie w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Mikołajkowe Spotkanie w MOK-u W piątkowe popołudnie sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie wypełniła się po brzegi dziećmi, które przybyły na Mikołajkowe Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Radą Osiedla Stare Miasto, Radą Osiedla Tysiąclecie oraz Klubem Sportowym Stella Gniezno. Partnerami wydarzenia było również Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

"O Mikołaju, który zgubił prezenty"

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Dzieci, jak co roku, napisały listy do Świętego Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Święty Mikołaj starannie przygotował podarki dla najmłodszych. Wszystko było już prawie gotowe, gdy wydarzyła się katastrofa! Prezenty się pogubiły. I od tego momentu zaczęła się prawdziwa bajkowa opowieść.

Zimowe spacery z kijkami i nowe stowarzyszenie

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Zimowe spacery z kijkami i nowe stowarzyszenie Po zakończonym sezonie rowerowym, członkowie Sekcji Rekreacyjno-Sportowej aktywnie zaczęli spędzać czas na spacerach z kijkami. Tym razem były to ścieżki wokół Jeziora Winiary, gdzie wszyscy podziwiali uporządkowane tereny rekreacyjne. Kolejna wyprawa z kijkami planowana jest na styczeń 2018 roku.

Iran starożytny i współczesny

Artykul dodany: Niedziela, 10 grudnia 2017
Iran starożytny i współczesny Nazywany jest perłą Orientu. Zachwycający pod względem architektury Iran był kolejnym krajem, który odwiedziła gnieźnianka Anna Lis.

Święto piosenki angielskiej w "Ósemce"

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Święto piosenki angielskiej w 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej "The joy of singing". W konkursie brali udział uczniowie klas III-VI.

Powiat Gnieźnieński najlepszy w Polsce

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Powiat Gnieźnieński najlepszy w Polsce Międzynarodowy projekt Powiatu Gnieźnieńskiego pn. "Historia sąsiadów muzyką pisana" zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie EDUinspiracje organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Nagrodę odebrali Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński oraz dyrektor Marcin Makohoński, autor i koordynator projektu.

Finał The Voice od Ekonomik za nami!

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Finał The Voice od Ekonomik za nami! W Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie odbył się w czwartek Finał The Voice of Ekonomik oraz Koncert Mikołajkowy. Gośćmi specjalnymi koncertu byli: Jelena Matula, ćwierćfinalistka The Voice of Poland i Weronika Szymańska, również uczestniczka The Voice of Poland. Organizatorem koncertu był Grzegorz Dworek, uczeń Technikum Organizacji Reklamy oraz jego klasa.

Podsumowanie warsztatów "Junior - Senior & FIT"

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Podsumowanie warsztatów 6 grudnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów ruchowych dla seniorów "Junior - Senior & FIT".

Mali Piastowie czekali na św. Mikołaja

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Mali Piastowie czekali na św. Mikołaja 6 grudnia, jak każdego roku w Przedszkolu nr 14 odbyły się Mikołajki. Od samego rana cała społeczność przedszkola z niecierpliwością czekała na miłego gościa. Czas oczekiwania upłynął bardzo szybko. Wszyscy zebrali się w holu i obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci pięcioletnie z Grupy Zduny "Czekając na św. Mikołaja".

Koncert, kiermasz i pokaz mody

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Koncert, kiermasz i pokaz mody 17 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się Koncert Świąteczny "Bombowa Gwiazdka". Zgodnie z tradycją zaprezentują się na nim sekcje estradowe Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Będą to zespoły wokalne oraz grupy taneczne, nie zabraknie pokazu Zumby. Na koniec koncertu przewidziany jest pokaz mody "Paryski błękit" w wykonaniu sekcji Modelada, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Ośla Ławka. Zajęcia z projektowania ubioru prowadziła Joanna Ryczkowska, twórczyni marki odzieżowej Riczi. Głównym odbiorcą koncertu są rodziny uczestników sekcji, które chcą zobaczyć osiągnięcia swoich pociech.

Literackie Mikołajki w "Czytelni na piętrze" I LO

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Literackie Mikołajki w Świąteczne historie z różnych stron świata opowiedziane na żywo przy akompaniamencie różnych instrumentów to tegoroczna propozycja czytelni I LO dla najmłodszych. Każdego roku zaproszenie na Literackie Mikołajki kierowane jest do podopiecznych innej placówki. Tym razem wzięli w nich udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie. W przygotowaniu spotkania pomagali uczniowie "Szesnastki".

Charytatywny kiermasz świąteczny Anno Domini 2017

Artykul dodany: Środa, 6 grudnia 2017
Charytatywny kiermasz świąteczny Anno Domini 2017 Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Gnieźnie, już przed Bożym Narodzeniem przywołano ducha świątecznej hojności dla potrzebujących. Wraz z rodzicami stworzono okazję, by kupując rzeczy tworzące świąteczną atmosferę, wesprzeć będących w potrzebie.

Gwiazdka na Konikowiu

Artykul dodany: Środa, 6 grudnia 2017
Gwiazdka na Konikowiu 5 grudnia mieszkańcy Osiedla Konikowo mieli okazję spędzić wspólnie miłe chwile na przedświątecznym spotkaniu Mikołajkowym zorganizowanym przez swoją Radę Osiedlową. Gości powitała Przewodnicząca Rady Osiedla, Marlena Podlawska oraz Anna Zielińska, Katarzyna Duszyńska, Sławomir Komosiński, i Zofia Komosińska.

Włączenie iluminacji na gnieźnieńskiej choince

Artykul dodany: Środa, 6 grudnia 2017
Włączenie iluminacji na gnieźnieńskiej choince Dzisiaj o godz. 17.00 na gnieźnieńskim Rynku odpalono iluminację na choince. Wydarzeniu towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowy, MOKołaje, świąteczny zaprzęg konny i wiele innych atrakcji.

"Integracja na sportowo i świątecznie" w Trzemesznie

Artykul dodany: Wtorek, 5 grudnia 2017
4 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbyło się pierwsze mikołajkowe spotkanie z cyklu spartakiad "Integracja na sportowo i świątecznie" zorganizowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Impreza skierowana była do seniorów, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Trzemeszna i uczestniczek warsztatów ruchowych "Junior - Senior & FIT".

Basia w bibliotece

Artykul dodany: Wtorek, 5 grudnia 2017
Basia w bibliotece Basia, bohaterka książek Zofii Staneckiej, już od kilku lat uczy dzieci poznawać świat. Seria książeczek o Basi, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. I nie ma się co dziwić. Z Basią nie można się nudzić, a każda kolejna bajka to gwarancja wyśmienitej zabawy i mile spędzonego czasu.

Festiwal słuchowisk w Teatrze Fredry

Artykul dodany: Wtorek, 5 grudnia 2017
Festiwal słuchowisk w Teatrze Fredry Tym razem w gnieźnieńskim Teatrze coś dla miłośników słuchowisk, ale nie tylko. Bo Festiwal Słuchowisk, organizowany przez Fundację Ludzi z Pasją to wydarzenie prezentujące nowe, oryginal?ne podejście do formy słuchowiska. Dzięki współpracy dramatopisarzy, dźwiękowców, kompozytorów, reżyserów i aktorów powstał cykl projektów, które czerpią z tradycji słuchowisk radiowych, poszerzając sposoby ich odbioru i podejmując przy tym współczesną tematykę.

W grudniu "Kosmos" Witolda Gombrowicza

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 grudnia 2017
W grudniu Ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Dyskusji o Książce uczestnicy postanowili poświęcić twórczości Witolda Gombrowicza. Tematem grudniowej dyskusji będzie "Kosmos". Autor należy do pisarzy wyjątkowych w dziejach literatury. Charakterystyczny jest szczególnie język, jakim posługuję się w swoich dziełach, podobnie konstrukcja utworów, ale również i ideologia. Ta "wyjątkowość" stała się powodem niezasłużonej krytyki. Gombrowicz urodzony na początku XX w. uznanie zyskał dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych.

XIV edycja spartakiad "Integracja na sportowo i świątecznie 2017"

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
XIV edycja spartakiad W imprezach sportowo-rekreacyjnych, imprezach kulturalnych, także z udziałem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej weźmie udział łącznie około 2 000 uczestników. Partnerami Stowarzyszenia w organizacji imprez są samorządy gminne, rady sołeckie i osiedlowe, placówki kulturalne i oświatowe, Ochotnicze Hufce Pracy, organizacje społeczne oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizację spotkań mikołajkowo-świątecznych wspierają również lokalni darczyńcy.

Niezwykły pokaz tańca na zakończenie "Ostatniej mili"

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
Niezwykły pokaz tańca na zakończenie Warsztaty choreoterapii były jednym z elementów projektu "Ostatnia mila 3", który realizowany był przez kilka ostatnich miesięcy w Miejskim Ośrodku Kultury. 28 listopada 2017 roku odbył się pokaz, na którym uczestnicy tych zajęć zaprezentowali efekty swoich treningów.

Trochę Teatru pod choinkę. Podaruj oryginalny prezent na Święta

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
Trochę Teatru pod choinkę. Podaruj oryginalny prezent na Święta Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a Ty nadal nie wiesz jaki prezent podarować bliskiej osobie? Nadmiar propozycji przyprawia Cię o zawrót głowy? Nie bez powodu Teatr Fredry w Gnieźnie w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie wychodzi naprzeciw swoim widzom, już na stałe włączając do swojej oferty karty upominkowe.

"Nareszcie w Dudapeszcie" - najnowszy program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
"Nareszcie w Dudapeszcie"? to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

"Wielkie Morawy" w Muzeum

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
W imieniu Muzeum Początków Państwa Polskiego mam zaszczyt zaprosić Państwa na otwarcie wystawy "Wielkie Morawy", które odbędzie się 16 grudnia o godzinie 16.00 w Sali wystaw czasowych Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Wystawa czynna będzie do 24 czerwca 2018 roku.

Iran starożytny i współczesny. Spotkanie dla młodzieży z Anną Lis

Artykul dodany: Środa, 29 listopada 2017
Iran starożytny i współczesny. Spotkanie dla młodzieży z Anną Lis Zapraszamy na spotkanie z gnieźnianką Anną Lis, która opowie o wyprawie do Iranu. Podróżniczka pojechała tam, aby sprawdzić, ile prawdy jest w obrazie tego kraju przekazywanym przez media. A nie będzie to prelekcja o wielkobudżetowej wyprawie, na którą trzeba poświęcić miesiące przygotowań i zasobny budżet. To wspomnienia z wyjazdu, na który może sobie pozwolić każdy, rezerwując kilkanaście dni urlopu i budżet równowarty przeciętnym wczasom nad polskim morzem.

Teatralna propozycja na Sylwestrowy Wieczór

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Teatralna propozycja na Sylwestrowy Wieczór Na gorączkę sylwestrowej nocy każdy z nas czeka z niecierpliwością. Dlatego Teatr Fredry w Gnieźnie już dziś pragnie zaprosić wszystkich do uroczystego świętowania Sylwestrowego Wieczoru.

Filozofia codzienności z fasolą w tle

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Filozofia codzienności z fasolą w tle Czy o sprawach egzystencjalnych da się pisać pięknym, gawędziarskim językiem, a nie tylko w hermetycznym i podniosłym stylu? Czy prowincja może mieć swój urok, a dygresje okazać się smaczkiem niespiesznej narracji? I po co właściwie to łuskanie fasoli?

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10136 137 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno