Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Rodzinna niedziela w Muzeum - Wielkie Morawy

Artykul dodany: Środa, 10 stycznia 2018
Rodzinna niedziela w Muzeum - Wielkie Morawy Z myślą o rodzinach, które lubią wspólnie i kreatywnie spędzać wolny czas, Muzeum Początków Państwa Polskiego zaplanowało kolejne spotkanie z cyklu "Rodzinna niedziela" w Muzeum. Tym razem odbędzie się ono pod hasłem WIELKIE MORAWY - WIELE DO ODKRYCIA!

Lot ku wolności

Artykul dodany: Środa, 10 stycznia 2018
Lot ku wolności Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszą wystawę w nowym roku poświęconą wspaniałej faunie "naszej małej ojczyzny".

Zimowe Jelonki zebrały ponad 10 tys. zł!

Artykul dodany: Wtorek, 9 stycznia 2018
Zimowe Jelonki zebrały ponad 10 tys. zł! W sobotę, w Klubie Muzycznym Młyn odbyły się Zimowe Jelonki. Ta charytatywna inicjatywa na stałe wpisała się do kalendarza imprez Pierwszej Stolicy. Tym razem dla Zespołu Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie udało się zebrać ponad 10 tys. zł!

Koncert zespołu PUT-IN już 20 stycznia!

Artykul dodany: Niedziela, 7 stycznia 2018
Koncert zespołu PUT-IN już 20 stycznia! W sobotę, 20 stycznia, w Gościńcu Nad Stawem w Orchowie wystąpi zespół PUT-IN. Koncert gwiazdy wieczoru będzie częścią imprezy, w trakcie której o zapełnienie parkietu zadba MYDEEJAY Marcin Stawniak. Wstęp od 15 zł!

Przedsięwzięcie na skalę województwa, czyli stylizowana sesja ślubna

Artykul dodany: Niedziela, 7 stycznia 2018
Przedsięwzięcie na skalę województwa, czyli stylizowana sesja ślubna W grudniu firmy z branży ślubnej zorganizowały stylizowaną sesję w stylu rustykalnym. Jako, że panował okres świąteczno-noworoczny, tematyka została utrzymana w odpowiednim klimacie. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w naszym powiecie i prawdopodobnie nawet województwie. Organizatorami i pomysłodawcami sesji była firma LIWMA ART z Mieleszyna produkująca zaproszenia, pamiątki, upominki i akcesoria okazjonalne oraz portal Moje-Gniezno.pl, który jednocześnie objął patronat medialny nad przedsięwzięciem.

"Chrobrzacy" ponownie nie zawiedli oczekiwań publiczności

Artykul dodany: Niedziela, 7 stycznia 2018
W sobotę, w auli I Liceum Ogólnokształcącego uczniowie "Szesnastki" wystawili coroczne Jasełka. Aula była wypełniona do ostatniego miejsca. Młodzież tradycyjnie nie zawiodła oczekiwań publiczności.

6 tys. ludzi na Orszaku Trzech Króli

Artykul dodany: Niedziela, 7 stycznia 2018
6 tys. ludzi na Orszaku Trzech Króli 6 stycznia w Gnieźnie odbył się tradycyjnie już Orszak Trzech Króli pod hasłem: "Bóg jest dla wszystkich".

Jodi Picoult czyli literatura szerokiego odbioru

Artykul dodany: Piątek, 5 stycznia 2018
Jodi Picoult czyli literatura szerokiego odbioru Klub Dyskusji o Książce zaprasza na swoje spotkania. W styczniu tematem rozmowy będzie powieść"Dziewiętnaście minut" Jodi Picoult.

Koncert dla Bartka Labrenza! Tym razem w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Artykul dodany: Czwartek, 4 stycznia 2018
Koncert dla Bartka Labrenza! Tym razem w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 16.00 w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej przy ul. Wrzesińskiej 49b/4 w Gnieźnie odbędzie się koncert charytatywny dla Bartka Labrenza. Będzie swingowo, jazzowo, świątecznie. Zapraszamy!

Koniarze pożegnali 2017 rok na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Poniedziałek, 1 stycznia 2018
Koniarze pożegnali 2017 rok na gnieźnieńskim Rynku W niedzielę punktualnie o godz. 12.00 na gnieźnieński Rynek wjechało około 40 koni pod siodłem. Ta tradycja w Pierwszej Stolicy liczy już 12 spotkań Sylwestrowych.

Noworoczny pokaz sztucznych ogni na Winiarach

Artykul dodany: Poniedziałek, 1 stycznia 2018
Noworoczny pokaz sztucznych ogni na Winiarach W Nowy Rok na os. Winiary w Gnieźnie odbył się pokaz sztucznych ogni. Ta inicjatywa cieszy się niegasnącym zainteresowaniem już od wielu lat.

Castingi do konkursu Wielkopolska Miss 2018

Artykul dodany: Poniedziałek, 1 stycznia 2018
Castingi do konkursu Wielkopolska Miss 2018 Rozpoczynają się castingi dla kandydatek, które chcą ubiegać się o tytuł najpiękniejszej Wielkopolanki 2018 roku w najbardziej prestiżowym konkursie w naszym województwie, mianowicie konkursie Wielkopolska Miss.

Orszak Trzech Króli już 6 stycznia

Artykul dodany: Sobota, 30 grudnia 2017
Orszak Trzech Króli już 6 stycznia 6 stycznia o godz. 13.00 ulicami Pierwszej Stolicy przejdzie Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie.

Zimowe Jelonki 2017/2018

Artykul dodany: Środa, 27 grudnia 2017
Zimowe Jelonki 2017/2018 Zimowe Jelonki to cykliczna impreza charytatywna odbywająca się na przełomie roku (wcześniej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, obecnie w Święto Trzech Króli) na deskach gnieźnieńskiego Klubu Muzycznego Młyn. Sama impreza powstała spontanicznie kilkanaście lat temu. Od tego czasu znacznie ewoluowała, a od 9 lat funkcjonuje w niezmiennej formie koncertów przeplatanych licytacjami fantów przekazanych przez hojnych Darczyńców.

Jasełka I LO zaparły dech w piersiach! Tego nie spodziewał się nikt!

Artykul dodany: Sobota, 23 grudnia 2017
Jasełka I LO zaparły dech w piersiach! Tego nie spodziewał się nikt! Tego się nikt nie spodziewał, to przerosło najśmielsze oczekiwania. Zespół muzyków w składzie trzy gitary akustyczne, gitara elektryczna, bas, perkusja, pięć instrumentów dętych - dwa saksofony, dwa klarnety, jeden puzon - instrument klawiszowy. Szaleństwo brzmienia oszałamiało. Piękne dźwięki inspirowane muzyką kolęd jednej z najlepszych grup wokalno-instrumentalnych w Polsce Golec uOrkiestra. Zespół wokalny, a może to już chór 15 osób dających upust przepięknym kolędom, pastorałkom i piosenkom bożonarodzeniowym. Wszytko w połączeniu z fantastycznym tekstem opartym na fragmentach ewangelicznych.

Piętnastka Gwiazdka Miejskich Świetlic

Artykul dodany: Piątek, 22 grudnia 2017
Piętnastka Gwiazdka Miejskich Świetlic Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. Ma swoją symbolikę w wymiarze nie tylko duchowym. Dlatego mottem tegorocznego spotkania wigilijnego rodzin zrzeszonych przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych było dzielenie się nie tylko opłatkiem, ale i uśmiechem oraz wzajemną pomocą. Była to już piętnasta Gwiazdka zorganizowana przez świetlicową społeczność.

Wystawa z "kradzionych" zdjęć?

Artykul dodany: Piątek, 22 grudnia 2017
Wystawa z Kilka dni temu odbył się wernisaż wystawy fotografii Zdzisława Stoltmana, który był częścią benefisu 50-lecia pracy twórczej Zbigniewa Pluty. Okazało się, że na ścianach pojawiły się zdjęcia innych autorów, którzy nie wyrazili na to zgody. Ponadto z fotografii usunięto znaki wodne.

XXIII Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Artykul dodany: Środa, 20 grudnia 2017
XXIII Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej 18 grudnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gnieźnie odbyła się XXIII Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, zorganizowana jako jedna z imprez w ramach cyklu XIV edycji spartakiad "Na sportowo i świątecznie".

Świąteczne podsumowanie roku w MOK-u

Artykul dodany: Środa, 20 grudnia 2017
Świąteczne podsumowanie roku w MOK-u 17 grudnia Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla gnieźnian moc świątecznych atrakcji. Był kiermasz świątecznego rękodzieła, wystawa bombek, rozstrzygnięcie konkursu, oraz występy wokalne i taneczne najmłodszych i tych troszkę starszych, a na koniec pokaz mody. Wręczyliśmy również nagrodę MOK Asa firmie Altom.

Charytatywny Maraton dla Daniela

Artykul dodany: Wtorek, 19 grudnia 2017
Charytatywny Maraton dla Daniela Z inicjatywy Justyny Lisek z Żelazkowa 17 grudnia zorganizowano w sali sportowej w Niechanowie imprezę charytatywną pn. "Charytatywny Maraton dla Daniela". W ramach maratonu dla ponad 30 pań zajęcia ZUMBY prowadziła bardzo dynamicznie z uśmiechem na twarzy Olga Kozłowska.

Regionalne produkty i świąteczny klimat na Targu Wiejskim w eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 19 grudnia 2017
Regionalne produkty i świąteczny klimat na Targu Wiejskim w eSTeDe Regionalne potrawy, rękodzieło, świąteczne ozdoby, ciepły posiłek i klimatyczna muzyka czekały na wszystkich, którzy w sobotę odwiedzili Targ Wiejski na terenie Centrum Kulury "Scena To Dziwna" w Gnieźnie.

Niezwykła wystawa w Muzeum już otwarta

Artykul dodany: Wtorek, 19 grudnia 2017
Niezwykła wystawa w Muzeum już otwarta W sobotę, 16 grudnia, w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy "Wielkie Morawy". To wydarzenie bez precedensu! W jednym miejscu pokazanych jest ok. 700 zabytków archeologicznych. Nigdy wcześniej nie były one prezentowane poza Słowacją i Czechami.

Przesłuchania do Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 grudnia 2017
Przesłuchania do Festiwalu Kolęd i Pastorałek W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania do 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Całe przedpołudnie 16 grudnia 2017 obradowało jury w składzie - Natalia Braciszewska-Kijak (przewodnicząca), Aleksander Schmidt oraz Marcin Stachowiak.

Świąteczny Targ Wiejski już w sobotę

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
Świąteczny Targ Wiejski już w sobotę Już w sobotę, 16 grudnia, przy centrum kultury eSTeDe w Gnieźnie odbędzie się tradycyjny Świąteczny Targ Wiejski. Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie o godzinie 10.00.

"Powstanie Wielkopolskie okiem 12-latka" w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
Jakby to było obudzić się pewnego ranka 1919 r.? Przenieść się z czasów współczesnych wprost na ulice miasta ogarniętego powstańczą wrzawą? Zobaczyć jak rodzinna miejscowość wyglądała blisko 100 lat temu? Taką przygodę przeżył 12-letni Antek, bohater książki "Tajny rozkaz" napisanej przez Tadeusza Matraszka.

Zespół tańca ludowego "Gniezno" na warsztatach w Pobiedziskach

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
Zespół tańca ludowego Tańce łowickie i szamotulskie królowały w miniony weekend w Pobiedziskach. 17 tancerzy Zespołu tańca ludowego "Gniezno" przez dwa dni doskonaliło swoje umiejętności na wyjazdowych warsztatach.

XIV Mikołajkowa "Integracja na sportowo i świątecznie"

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
XIV Mikołajkowa Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Urzędem Gminy po raz 14 zorganizowało imprezę Mikołajkową "Integracja na sportowo i świątecznie 2017" na terenie gminy Niechanowo, która odbyła się 5 i 6 grudnia w Przedszkolu "Kajtek" w Niechanowie oraz Szkole Podstawowej w Niechanowie i Jarząbkowie dla 350 dzieci.

Książkowa choinka w bibliotece

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
Książkowa choinka w bibliotece Nieubłaganie nadszedł sezon ubierania choinek. W Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a tym razem zrezygnowaliśmy z tradycyjnego drzewka. Postanowiliśmy zrobić choinkę z książek. Nie było to łatwe wyzwanie.

Zabytki wielkomorawskie - po raz pierwszy w Polsce!

Artykul dodany: Środa, 13 grudnia 2017
Zabytki wielkomorawskie - po raz pierwszy w Polsce! 16 grudnia w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie otwieramy wystawę "Wielkie Morawy". To wydarzenie bez precedensu! W jednym miejscu pokażemy ok. 700 zabytków archeologicznych. Nigdy wcześniej nie były one prezentowane poza Słowacją i Czechami.

Owoce letniego pleneru malarskiego

Artykul dodany: Wtorek, 12 grudnia 2017
Owoce letniego pleneru malarskiego "Trochę lata w grudniu" - pod takim tytułem uczestnicy Pracowni Plastycznej MOK oraz pracowni "Akwarelki" zaprezentowali swoje poplenerowe prace. Obrazy przedstawiające piękno flory; rozświetlone słońcem pejzaże z elementami osadzonej w zieleni architektury, uroki górskich krajobrazów oraz widoki z jeziorami wprowadzą nas w optymistyczny nastrój podczas zimowej aury.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10136 137 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno