Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne Tematyka kolejnego konwersatorium zapowiada się wyjątkowo interesująco. Tym razem gościem Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz współorganizatora wydarzenia - Instytutu Kultury Europejskiej UAM - będzie Dawid Jung, który opowie o muzykach związanych z XIX-wiecznym Gnieznem. Na spotkanie zapraszamy 30 listopada, o godz. 16.30 do siedziby Instytutu na ulicę Kostrzewskiego 5-7.

Wierszyki o złości i radości w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Wierszyki o złości i radości w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Trusia jest zła! Potknęła się o kamień i boli ją palec. Całe szczęście obok jest jej przyjaciel Cynamon, który współczuje i pociesza! Ale co to? Cynamon rozmawia z wiewiórką, daje jej orzech. Trusia jest zazdrosna! Cynamon zaczyna się martwić - gdzie zniknęła Trusia? Trusi wstyd, że obraziła się na Cynamona. Zaczyna za nim tęsknić. Czy się odnajdą? Czy się pogodzą? Ach, jaka by to była ulga i radość!

"Segreguję-odzyskuję-wykorzystuję", czyli kolejny ekokonkurs podsumowany

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Szkolny Klub Przyrody "Ekoludek" Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie to organizatorzy kolejnej edycji ekologicznych zmagań dedykowanych wychowankom szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych z naszego regionu. 9 listopada w SOSW nr 1 w Gnieźnie podsumowano wyniki konkursu.

Prezent dla bliskich na święta - Warsztat Artystyczny

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Prezent dla bliskich na święta - Warsztat Artystyczny Po raz kolejny zapraszamy na Warsztat Artystyczny w odsłonie zimowej - Prezent dla Bliskich na Święta. Tak, jak w poprzednich latach, uczestnicy warsztatu mogą pod okiem specjalistów - osób niepełnosprawnych na co dzień pracujących w Warsztacie Terapii Zajęciowej - własnoręcznie wykonać nietuzinkowe ozdoby świąteczne mogące służyć jako najlepszy prezent - bo dany od serca.

Niecodzienne upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Niecodzienne upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie Ponad 10 tys. klocków LEGO można zobaczyć w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Makieta "Zdobycie Ławicy 6 stycznia 1919 r.", to niecodzienne nawiązanie do jednego z najważniejszych wydarzeń dla Wielkopolski.

Zimno, zimno... ciepło!

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
Zimno, zimno... ciepło! Jaki byłby świat całkowicie pogrążony w śniegu, lodzie i mrozie? Z jakimi wiąże się to emocjami? Jak wpływa na ludzi? Spróbujemy wyobrazić sobie taką rzeczywistość, a następnie poszukamy sposobów, by ją zmienić - ogrzać i rozmrozić.

XXV Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
XXV Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne 12 listopada 2017 w kościele Świętej Trójcy odbyły się jubileuszowe Spotkania Chóralne. To właśnie w tym miejscu, 25 lat temu odbyły się pierwszy przegląd chórów, których inicjatorem był Chór Dzwon.

Wernisaż "30-letniej" artystki

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
Wernisaż W czwartek, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy cenionej za talent i wszechstronność gnieźnianki - Elżbiety Binkowskiej. Jednocześnie było to 30-lecie jej pracy twórczej.

Odzyskanie Niepodległości w Przedszkolu nr 5

Artykul dodany: Sobota, 11 listopada 2017
Odzyskanie Niepodległości w Przedszkolu nr 5 10 listopada w Przedszkolu nr 5 "Mali Przyrodnicy" w Gnieźnie, realizując przewodnie hasło Minister Anny Zalewskiej na rok szkolny 2017/2018, który zapowiedziała "Rokiem dla niepodległej", przedszkolaki świętowały Odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Polscy superbohaterowie

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Polscy superbohaterowie 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci patriotyzmu. Zapoznawać je z symbolami narodowymi, tradycjami. Miłość do ojczyzny dzieci poczują same, zwiedzając Polskę, poznając kulturę i tradycje. Jednak terminy takie jak ojczyzna czy symbole narodowe są dla dziecka trudne. Dla rodziców, wychowawców, oznacza to wielkie wyzwanie, jak zaszczepić w dzieciach tożsamość narodową.

Najstarsza DJ-ka w Polsce zagra w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
Najstarsza DJ-ka w Polsce zagra w Gnieźnie 18 listopada, na zaproszenie Prezydenta Miasta Gniezna oraz Miejskiej Rady Seniorów, do Gniezna przyjedzie najstarsza w Polsce, a może i na świecie DJ-seniorka, DJ Wika!

XXV Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne "Stąd nasz ród"

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
XXV Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne 12 listopada o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie do Kościoła Świętej Trójcy na kolejne Spotkania Chóralne.

W listopadzie "Traktat o łuskaniu fasoli"

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
W listopadzie Tym, którzy chcieliby oddać się refleksjom w czasie jesiennych dni polecamy najbliższe spotkanie Klubu Dyskusji o Książce, na którym porozmawiamy na temat powieści Wiesława Myśliwskiego "Traktat o łuskaniu fasoli". Tytuł doskonale komponuje się z aurą schyłku lata i nastraja do zadumy.

Wystawa Elżbiety Binkowskiej

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Wystawa Elżbiety Binkowskiej 9 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury zagości interesująca wystawa autorstwa cenionej za talent i wszechstronność gnieźnianki - Elżbiety Binkowskiej. Wraz z nią świętować będziemy 30. lecie jej pracy twórczej.

"Nowowiejski na jazzowo"

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
W sobotę, 18 listopada, o godz. 19.00 w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie (MEDYK ul. Mieszka I 27) odbędzie się koncert finałowy pn. "Nowowiejski na jazzowo".

Jedenasta edycja Offeliady za nami

Artykul dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Jedenasta edycja Offeliady za nami Koniec zeszłego tygodnia zdecydowanie należał do X muzy. W Pierwszej Stolicy mieliśmy okazję nadrobić zaległości filmowe, wchłonąć co nieco z atmosfery prawdziwego OFFu czy spotkać się z wybitnymi postaciami kina niezależnego; postaciami, które na co dzień tworzą świat filmu i wysoką kulturę. Wszystko to za sprawą jedenastej edycji Festiwali Filmowego OFFeliada, która odbywała się w Miejskim Ośrodku Kultury między 2 a 5 listopada 2017.

Patriotycze śpiewanie już 14 listopada

Artykul dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Patriotycze śpiewanie już 14 listopada Kierownik Internatu WSCKZiU w Gnieźnie, Renata Szwacińska, serdecznie zaprasza z okazji Święta Niepodległości na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Uroczystość odbędzie się 14 listopada o godzinie 18.00 w budynku Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie przy ul. Mieszka I 27.

Czarna Mandolina zagra w Cafe&Bistro Misz Masz

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Czarna Mandolina zagra w Cafe&Bistro Misz Masz Serdecznie zapraszam na koncert zespołu Czarna Mandolina - w Cafe&Bistro Misz Masz, Rynek 5, 24 listopada, piątek, godz. 20.00.

Największy kolędowy przegląd zaprasza wykonawców i... filmowców

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Największy kolędowy przegląd zaprasza wykonawców i... filmowców Do 27 listopada na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Od 2 do 27 grudnia eliminacje do największego przeglądu kolęd w Polsce odbędą się na terenie całej Polski oraz za naszą wschodnią granicą. Każdego roku gromadzą one kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku, których łączy pasja i talent. W tym roku organizatorzy zapraszają dodatkowo do konkursu na świąteczny film krótkometrażowy.

Kabanos zagrał w Młynie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Kabanos zagrał w Młynie W niedzielę wieczorem zespół Kabanos świętował XX-lecie istnienia cienkiej, suchej pomarszczonej kiełbasy. W sierpniu 1997 roku Zenek założył zespół Kabanos z kolegą z podstawówki, Zbyszkiem Szajbnerem. Zbyszek zmądrzał i tuż po założeniu opuścił kapelę, Zenek nie. Początkowo była to nieposkromiona radosna twórczość, która z biegiem lat ewoluowała do pełnokrwistego, mięsnego wyrobu muzycznego. W trakcie koncertu nie zabrakło kiełbasianych hitów, a także absolutnych rarytasów z początku działalności Kabanosa. Tego nie można było przegapić!

Kolejne spotkanie z cyklu "Dziedziniec - spotkania w starym klasztorze"

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Kolejne spotkanie z cyklu 9 listopada odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Dziedziniec - spotkania w starym klasztorze". Więcej informacji na plakacie.

Wyniki 11. Festiwalu Filmowego "Offeliada" w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Wyniki 11. Festiwalu Filmowego Od 2 do 5 listopada w Gnieźnie odbywała się 11. edycja ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego "Offeliada". Znamy już listę nagrodzonych filmów.

Warsztaty filmowe dla dzieci

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
Warsztaty filmowe dla dzieci Wiek dziecięcy to najlepszy okres do wzbudzania pasji pośród najmłodszych filmowców. Praktycznie każde dziecko miało już do czynienia z urządzeniem, które nadaje się do tworzenia filmów (smartphone, aparat, kamera). Pytanie jednak, czy młody filmowiec wie, jak wykorzystywać w pełni możliwości takiego urządzenia, oraz jak za jego pomocą opisywać świat? Warto nauczyć dzieci podstaw opowiadania historii za pomocą filmu. Temu służą spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy na co dzień zajmują się powstawaniem dzieła filmowego.

Gdzie słońce znika

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
Gdzie słońce znika W gnieźnieńskim Teatrze, mimo że wraz z Czechowem przenosimy się na daleką północ, tydzień naprawdę gorący, bo premiera zapowiadanej na początku sezonu "Mewy" już w najbliższą sobotę. Z najpiękniejszym dramatem klasyka rosyjskiej dramaturgii, którego twórczość uznawana jest dziś za kwintesencję mistrzostwa sztuki dramaturgicznej, z najtragiczniejszą z jego komedii, zmierzy się Maria Spiss, znana doskonale gnieźnieńskim widzom jako reżyserka znakomitego spektaklu "Kto się boi Virginii Woolf?".

Wybrali Noc Świętych zamiast Halloween

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
Wybrali Noc Świętych zamiast Halloween We wtorek, w Pierwszej Stolicy odbyła się XIII Noc Świętych. Tradycyjnie rozpoczęła się ona mszą świętą w kościele Garnizonowym, aby następnie w barwnym korowodzie, z relikwiami świętych przejść do bazyliki prymasowskiej. Ta coroczna alternatywa dla Holloween cieszy się niemalejącym zainteresowaniem. W tym roku wspominano postać św. Brata Alberta.

"O chłopcu, który uratował świat"

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
"O chłopcu, który uratował świat" to książka dla dzieci, napisana przez Weronikę Malengowską, absolwentkę Liceum Profilowanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Kilińskiego w Gnieźnie. Książka, po przeczytaniu której jest żal, że tak szybko się skończyła. Nie zwlekaj i kup już dzisiaj!

"Kajko i kokosz. Komiksowa archeologia" - nowa wystawa w Muzeum już wkrótce!

Artykul dodany: Środa, 1 listopada 2017
Zapraszamy Was na otwarcie nowej wystawy czasowej do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, które odbędzie się 15 listopada 2017 r. o godz. 12.00, w holu głównym Muzeum. Wystawa pt. "Kajko i Kokosz. Nowa archeologia" będzie nie lada przeżyciem dla wielu dorosłych, ale także dzieci! Prowadzone będą także specjalne lekcje dla dzieci i młodzieży nawiązujące do tematyki wystawy.

Intelekt "wyhodowany" - rozmowa na temat "Gry szklanych paciorków" Hermana Hesse

Artykul dodany: Środa, 1 listopada 2017
Intelekt Ostatnie spotkanie członków Klubu Dyskusji o Książce poświęcone zostało książce Hermana Hesse "Gra szklanych paciorków". Pokaźne to dzieło (blisko 700 stron) okazało się dla większości Klubowiczów nie lada wyzwaniem. "Gra szklanych paciorków" wydana w 1943 roku, była ostatnią książką Hessego. Jest także postrzegana jako swego rodzaju manifest światopoglądowy autora. Hesse w swojej książce kreślił obraz państwa Kastalii, miejsca którego istnienie podporządkowane jest wiedzy. Członkowie Kastalii niczym zakonnicy wypełniają swoją misję, zgłębiając różne dziedziny wiedzy oraz ćwicząc się w grze szklanych paciorków, która jest szczytowym osiągnięciem tej społeczności.

Poznaj człowieka, który zmienił bieg historii

Artykul dodany: Środa, 1 listopada 2017
Poznaj człowieka, który zmienił bieg historii "Legenda o św. Wojciechu z drzwi gnieźnieńskich" to nowy projekt Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, stworzony wspólnie z uczniami gnieźnieńskiego I Liceum Ogólnokształcącego. To w interesujący i nowoczesny sposób opowiedziana historia o człowieku, który zmienił bieg historii początków naszej państwowości. To nowoczesna i przystępna forma popularyzacji historii.

Mechanizm dyskryminacji - warsztat w Muzeum dla nauczycieli, wychowawców i nie tylko!

Artykul dodany: Środa, 1 listopada 2017
Mechanizm dyskryminacji - warsztat w Muzeum dla nauczycieli, wychowawców i nie tylko! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wspólnie z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu zaprasza na warsztat edukacyjny "Mechanizm dyskryminacji", który w Muzeum odbędzie się 6 oraz 13 listopada od godz. 16.00 do 20.00. Warsztat dotyczy rozpoznawania i przeciwdziałania wykluczeniu ze szczególnym uwzględnieniem środowiska szkolnego. Dostarczy wiedzy w kontekście edukacji antydyskryminacyjnej oraz wskaże metody pracy w tym obszarze.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10134 135 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno