Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Mali Piastowie czekali na św. Mikołaja

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Mali Piastowie czekali na św. Mikołaja 6 grudnia, jak każdego roku w Przedszkolu nr 14 odbyły się Mikołajki. Od samego rana cała społeczność przedszkola z niecierpliwością czekała na miłego gościa. Czas oczekiwania upłynął bardzo szybko. Wszyscy zebrali się w holu i obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci pięcioletnie z Grupy Zduny "Czekając na św. Mikołaja".

Koncert, kiermasz i pokaz mody

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Koncert, kiermasz i pokaz mody 17 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się Koncert Świąteczny "Bombowa Gwiazdka". Zgodnie z tradycją zaprezentują się na nim sekcje estradowe Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Będą to zespoły wokalne oraz grupy taneczne, nie zabraknie pokazu Zumby. Na koniec koncertu przewidziany jest pokaz mody "Paryski błękit" w wykonaniu sekcji Modelada, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Ośla Ławka. Zajęcia z projektowania ubioru prowadziła Joanna Ryczkowska, twórczyni marki odzieżowej Riczi. Głównym odbiorcą koncertu są rodziny uczestników sekcji, które chcą zobaczyć osiągnięcia swoich pociech.

Literackie Mikołajki w "Czytelni na piętrze" I LO

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Literackie Mikołajki w Świąteczne historie z różnych stron świata opowiedziane na żywo przy akompaniamencie różnych instrumentów to tegoroczna propozycja czytelni I LO dla najmłodszych. Każdego roku zaproszenie na Literackie Mikołajki kierowane jest do podopiecznych innej placówki. Tym razem wzięli w nich udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie. W przygotowaniu spotkania pomagali uczniowie "Szesnastki".

Charytatywny kiermasz świąteczny Anno Domini 2017

Artykul dodany: Środa, 6 grudnia 2017
Charytatywny kiermasz świąteczny Anno Domini 2017 Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Gnieźnie, już przed Bożym Narodzeniem przywołano ducha świątecznej hojności dla potrzebujących. Wraz z rodzicami stworzono okazję, by kupując rzeczy tworzące świąteczną atmosferę, wesprzeć będących w potrzebie.

Gwiazdka na Konikowiu

Artykul dodany: Środa, 6 grudnia 2017
Gwiazdka na Konikowiu 5 grudnia mieszkańcy Osiedla Konikowo mieli okazję spędzić wspólnie miłe chwile na przedświątecznym spotkaniu Mikołajkowym zorganizowanym przez swoją Radę Osiedlową. Gości powitała Przewodnicząca Rady Osiedla, Marlena Podlawska oraz Anna Zielińska, Katarzyna Duszyńska, Sławomir Komosiński, i Zofia Komosińska.

Włączenie iluminacji na gnieźnieńskiej choince

Artykul dodany: Środa, 6 grudnia 2017
Włączenie iluminacji na gnieźnieńskiej choince Dzisiaj o godz. 17.00 na gnieźnieńskim Rynku odpalono iluminację na choince. Wydarzeniu towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowy, MOKołaje, świąteczny zaprzęg konny i wiele innych atrakcji.

"Integracja na sportowo i świątecznie" w Trzemesznie

Artykul dodany: Wtorek, 5 grudnia 2017
4 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbyło się pierwsze mikołajkowe spotkanie z cyklu spartakiad "Integracja na sportowo i świątecznie" zorganizowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Impreza skierowana była do seniorów, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Trzemeszna i uczestniczek warsztatów ruchowych "Junior - Senior & FIT".

Basia w bibliotece

Artykul dodany: Wtorek, 5 grudnia 2017
Basia w bibliotece Basia, bohaterka książek Zofii Staneckiej, już od kilku lat uczy dzieci poznawać świat. Seria książeczek o Basi, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. I nie ma się co dziwić. Z Basią nie można się nudzić, a każda kolejna bajka to gwarancja wyśmienitej zabawy i mile spędzonego czasu.

Festiwal słuchowisk w Teatrze Fredry

Artykul dodany: Wtorek, 5 grudnia 2017
Festiwal słuchowisk w Teatrze Fredry Tym razem w gnieźnieńskim Teatrze coś dla miłośników słuchowisk, ale nie tylko. Bo Festiwal Słuchowisk, organizowany przez Fundację Ludzi z Pasją to wydarzenie prezentujące nowe, oryginal?ne podejście do formy słuchowiska. Dzięki współpracy dramatopisarzy, dźwiękowców, kompozytorów, reżyserów i aktorów powstał cykl projektów, które czerpią z tradycji słuchowisk radiowych, poszerzając sposoby ich odbioru i podejmując przy tym współczesną tematykę.

W grudniu "Kosmos" Witolda Gombrowicza

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 grudnia 2017
W grudniu Ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Dyskusji o Książce uczestnicy postanowili poświęcić twórczości Witolda Gombrowicza. Tematem grudniowej dyskusji będzie "Kosmos". Autor należy do pisarzy wyjątkowych w dziejach literatury. Charakterystyczny jest szczególnie język, jakim posługuję się w swoich dziełach, podobnie konstrukcja utworów, ale również i ideologia. Ta "wyjątkowość" stała się powodem niezasłużonej krytyki. Gombrowicz urodzony na początku XX w. uznanie zyskał dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych.

XIV edycja spartakiad "Integracja na sportowo i świątecznie 2017"

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
XIV edycja spartakiad W imprezach sportowo-rekreacyjnych, imprezach kulturalnych, także z udziałem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej weźmie udział łącznie około 2 000 uczestników. Partnerami Stowarzyszenia w organizacji imprez są samorządy gminne, rady sołeckie i osiedlowe, placówki kulturalne i oświatowe, Ochotnicze Hufce Pracy, organizacje społeczne oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizację spotkań mikołajkowo-świątecznych wspierają również lokalni darczyńcy.

Niezwykły pokaz tańca na zakończenie "Ostatniej mili"

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
Niezwykły pokaz tańca na zakończenie Warsztaty choreoterapii były jednym z elementów projektu "Ostatnia mila 3", który realizowany był przez kilka ostatnich miesięcy w Miejskim Ośrodku Kultury. 28 listopada 2017 roku odbył się pokaz, na którym uczestnicy tych zajęć zaprezentowali efekty swoich treningów.

Trochę Teatru pod choinkę. Podaruj oryginalny prezent na Święta

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
Trochę Teatru pod choinkę. Podaruj oryginalny prezent na Święta Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a Ty nadal nie wiesz jaki prezent podarować bliskiej osobie? Nadmiar propozycji przyprawia Cię o zawrót głowy? Nie bez powodu Teatr Fredry w Gnieźnie w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie wychodzi naprzeciw swoim widzom, już na stałe włączając do swojej oferty karty upominkowe.

"Nareszcie w Dudapeszcie" - najnowszy program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
"Nareszcie w Dudapeszcie"? to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

"Wielkie Morawy" w Muzeum

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
W imieniu Muzeum Początków Państwa Polskiego mam zaszczyt zaprosić Państwa na otwarcie wystawy "Wielkie Morawy", które odbędzie się 16 grudnia o godzinie 16.00 w Sali wystaw czasowych Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Wystawa czynna będzie do 24 czerwca 2018 roku.

Iran starożytny i współczesny. Spotkanie dla młodzieży z Anną Lis

Artykul dodany: Środa, 29 listopada 2017
Iran starożytny i współczesny. Spotkanie dla młodzieży z Anną Lis Zapraszamy na spotkanie z gnieźnianką Anną Lis, która opowie o wyprawie do Iranu. Podróżniczka pojechała tam, aby sprawdzić, ile prawdy jest w obrazie tego kraju przekazywanym przez media. A nie będzie to prelekcja o wielkobudżetowej wyprawie, na którą trzeba poświęcić miesiące przygotowań i zasobny budżet. To wspomnienia z wyjazdu, na który może sobie pozwolić każdy, rezerwując kilkanaście dni urlopu i budżet równowarty przeciętnym wczasom nad polskim morzem.

Teatralna propozycja na Sylwestrowy Wieczór

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Teatralna propozycja na Sylwestrowy Wieczór Na gorączkę sylwestrowej nocy każdy z nas czeka z niecierpliwością. Dlatego Teatr Fredry w Gnieźnie już dziś pragnie zaprosić wszystkich do uroczystego świętowania Sylwestrowego Wieczoru.

Filozofia codzienności z fasolą w tle

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Filozofia codzienności z fasolą w tle Czy o sprawach egzystencjalnych da się pisać pięknym, gawędziarskim językiem, a nie tylko w hermetycznym i podniosłym stylu? Czy prowincja może mieć swój urok, a dygresje okazać się smaczkiem niespiesznej narracji? I po co właściwie to łuskanie fasoli?

Fyrtel, czyli miejsce najbliższe sercu

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Fyrtel, czyli miejsce najbliższe sercu Warsztaty edukacyjne dla dzieci, wykłady, spacer po Gnieźnie z przewodnikiem, a także wyjątkowy koncert - to wydarzenia tegorocznej odsłony festiwalu Fyrtel, który w całości inspiruje się dziedzictwem kulturowym Pierwszej Stolicy Polski.

Mewa dostępna dla osób niesłyszących

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 listopada 2017
Mewa dostępna dla osób niesłyszących Wczoraj, czyli w niedzielę spektakl "Mewa" w reż. Marii Spiss, najnowsza premiera gnieźnieńskiego Teatru, w ramach projektu "Kinoteatr dostępny v.2.0" zaprezentowana została widzom niesłyszącym. Teatr Fredry w Gnieźnie włącza się do inicjatywy, po raz kolejny jeszcze bardziej otwierając się dla osób z niepełnosprawnościami.

Startuje konkurs Wielkopolska Miss 2018!

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 listopada 2017
Startuje konkurs Wielkopolska Miss 2018! Rusza nowa edycja najbardziej prestiżowego konkursu piękności w województwie Wielkopolskim - Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2018! Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz najważniejszych imprez w województwie wielkopolskim. Konkurs Wielkopolska Miss cieszy się renomą w świecie mody i biznesu o czym mogą świadczyć wyjątkowe nagrody przyznawane laureatką w każdej edycji konkursu.

Jarmark Bożonarodzeniowy po raz pierwszy z food-truckami

Artykul dodany: Sobota, 25 listopada 2017
Jarmark Bożonarodzeniowy po raz pierwszy z food-truckami Czwarty gnieźnieński Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się pomiędzy 6 a 10 grudnia. W tym roku, obok straganów wypełnionych rękodziełem, lokalnymi przysmakami i świątecznymi ozdobami, na Rynku pierwszej stolicy Polski pojawi się również strefa food-trucków.

"Sami swoi, polska szopa..." - Narodowe Czytanie " Wesela" w I LO

Artykul dodany: Wtorek, 21 listopada 2017
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego to tekst ważny dla polskiej tradycji literackiej i kulturowej, zmuszający każde pokolenie do krytycznego spojrzenia na własna postawę i swój stosunek do dziedzictwa narodowego. Dlatego akcję propagującą znajomość literatury polskiej w ramach Narodowego Czytania zorganizowali już po raz drugi uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Rozmowy uchodźców w Teatrze Fredry w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 listopada 2017
Rozmowy uchodźców w Teatrze Fredry w Gnieźnie Korporacja Teatralna - formacja artystyczna zrzeszająca młodych twórców teatralnych i adeptów sztuk wizualnych, działająca w Poznaniu i w Warszawie, 28 listopada zawita do Gniezna ze spektaklem "Rozmowy uchodźców" w reż. Andrzeja Pakuły.

Maraton Fitness dla Daniela

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 listopada 2017
Maraton Fitness dla Daniela Komitet Społeczny "Pomoc dla Daniela" i Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie we współpracy z NOVIFIT - Karolina Nowicka zorganizowali 19 listopada w sali GOK charytatywny Maraton Fitness. Celem imprezy był udział w dwugodzinnych zajęciach fitness połączony ze zbiórką funduszy na rehabilitację i leczenie Daniela Miętkiewicza.

Lao Che w Młynie! Bilety rozeszły się w przedsprzedaży

Artykul dodany: Niedziela, 19 listopada 2017
Lao Che w Młynie! Bilety rozeszły się w przedsprzedaży W niedzielę, w Klubie Muzycznym Młyn w Gnieźnie, wystąpił zespół Lao Che. Wszystkie bilety na koncert rozeszły się w przedsprzedaży.

Najstarsza DJ'ka w Polsce zagrała w Gnieźnie!

Artykul dodany: Niedziela, 19 listopada 2017
Najstarsza DJ'ka w Polsce zagrała w Gnieźnie! 18 listopada, na zaproszenie Prezydenta Miasta Gniezna oraz Miejskiej Rady Seniorów, do Gniezna przyjechała najstarsza w Polsce, a może i na świecie DJ-seniorka, DJ Wika!

"Nowowiejski na jazzowo" w Medyku

Artykul dodany: Niedziela, 19 listopada 2017
W sobotę, 18 listopada, w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbył się koncert finałowy pn. "Nowowiejski na jazzowo".

"Jestem sobie mały miś..."

Artykul dodany: Piątek, 17 listopada 2017
W listopadzie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku, w setną rocznicę powstania zabawki. Z tej okazji na wszystkich miłośników Misiów i Niedźwiedzi w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna czekało wiele atrakcji.

Festiwal Fyrtel już od 24 listopada

Artykul dodany: Piątek, 17 listopada 2017
Festiwal Fyrtel już od 24 listopada Warsztaty edukacyjne dla dzieci, wykłady, spacer po Gnieźnie z przewodnikiem, a także wyjątkowy koncert "Wieczór na Fyrtlu" - oto wydarzenia tegorocznej odsłony festiwalu FYRTEL, który w całości inspiruje się dziedzictwem kulturowym Pierwszej Stolicy Polski.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10134 135 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno