Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Gala Wiedeńska w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 25 lipca 2018
Gala Wiedeńska w Gnieźnie Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata 2018 - wygraj wejściówki do Strefy VIP!

Artykul dodany: Wtorek, 24 lipca 2018
Cydr Lubelski Spragnieni Lata 2018 - wygraj wejściówki do Strefy VIP! Duet Smolik/Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins i Bitamina zagrają podczas trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata w Poznaniu.

Z MPK na Powidz Jam Festiwal!

Artykul dodany: Wtorek, 24 lipca 2018
Z MPK na Powidz Jam Festiwal! Nie macie jak dojechać na Powidz Jam Festiwal? Żaden problem! Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zaprasza do letnich autobusów kursujących na linii nr 33. Szczegóły na plakacie.

Powidz Jam Festiwal 2018

Artykul dodany: Wtorek, 24 lipca 2018
Powidz Jam Festiwal 2018 Jubileuszowa V edycja Powidz Jam Festiwal rusza 26. lipca i potrwa przez 4 dni. Tegoroczny line-up otwierają Kortez*, ?rganek, Xxanaxx oraz Rosalie.

Multikino zaprasza na Filmowe Lato w zasięgu Orange, czyli kinowe przeboje w plenerze

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 lipca 2018
Multikino zaprasza na Filmowe Lato w zasięgu Orange, czyli kinowe przeboje w plenerze Filmowe Lato w zasięgu Orange zaprasza na filmowe hity w kinie plenerowym. W repertuarze na sierpień i wrzesień znalazły się takie pozycje, jak: "Wesele w Sorrento" z Piercem Brosnanem w roli głównej, czy wyreżyserowany przez dwukrotnego zdobywcę Oscara Dustina Hoffmana film "Kwartet". Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest sieć kin Multikino, a sponsorem Orange.

Akademia Gitary: Festiwal po raz 11!

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 lipca 2018
Akademia Gitary: Festiwal po raz 11! 3 tygodnie, 23 miejsca, 21 artystów, niemal 50 wydarzeń muzycznych, 6 strun, 2 inauguracje, 1 happening gitarowy, 0 ograniczeń wiekowych. Do najbardziej prestiżowego festiwalu coraz bliżej.

Bachata od podstaw z Malevo Dance Studio

Artykul dodany: Sobota, 21 lipca 2018
Bachata od podstaw z Malevo Dance Studio Tego jeszcze nie było! Nowy kurs od podstaw dwa razy w tygodniu: wtorki godz. 19.30 i czwartki 19.15. Bachata - poziom Podstawowy P1 (Latino MIX).

Aktywne wakacje u "Polnych Kwiatów"

Artykul dodany: Piątek, 20 lipca 2018
Aktywne wakacje u Nawet w wakacje w "Polnych Kwiatach" dużo się dzieje! Dzieci młodsze szczególnie integrują się że starszakami w tańcu, piosence, słuchaniu i malowaniu. Dziś legendy związanie z Gnieznem. Legendę p. Agnieszki Zawiszy "Lech, Czech i Rus Gniezno" czytała pani Basia Pisarek w języku polskim, a pani Iwona Zarębska-Naplocha w języku angielskim.

Narodowe Czytanie 2018

Artykul dodany: Piątek, 20 lipca 2018
Narodowe Czytanie 2018 Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główną lekturą będzie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

"Koronacja" przypomni kobiety dynastii Piastów

Artykul dodany: Piątek, 20 lipca 2018
Kobiety epoki Piastów będą motywem przewodnim tegorocznej odsłony Festiwalu Kultury Słowiańskiej "Koronacja Królewska". Oprócz rekonstrukcji historycznych czy warsztatów, o pierwszych polskich księżnych i królowych opowie także druga odsłona animacji "Historia Gniezna - Pierwszej Stolicy Polski", wyświetlana w technologii videomapping 3D na elewacji Bazyliki Prymasowskiej.

Pilnie poszukiwana dziewczyna, która marzy o tańcu zawodowym

Artykul dodany: Czwartek, 19 lipca 2018
Pilnie poszukiwana dziewczyna, która marzy o tańcu zawodowym Pilnie poszukiwana ambitna i pracowita dziewczyna w wieku 20 - 30 lat, która marzy o tańcu zawodowym.

Kim są ludzie, którzy wybrali Trumpa na prezydenta USA?

Artykul dodany: Środa, 18 lipca 2018
Kim są ludzie, którzy wybrali Trumpa na prezydenta USA? Kim są ludzie, którzy wybrali Trumpa na prezydenta USA? Debata na ten gorący temat za oceanem toczy się także na polu literatury. Jedną z takich "wyjaśniających" pozycji ma być właśnie "Elegia dla bidoków" J. D. Vance'a.

Zapraszamy na weekend z wakeboardem!

Artykul dodany: Środa, 18 lipca 2018
Zapraszamy na weekend z wakeboardem! Kolejny raz "Rynek pod żaglami" organizowany w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2018 przeniesie się w części, tej sportowej i rekreacyjnej, nad jezioro Winiary. W sobotę zapraszamy na piknik wakeboardowo-muzyczny - popływamy i pobawimy się przy muzyce. Zagrają KUBAS x AdRain.

Archeologia Gniezna już w sierpniu w Muzeum

Artykul dodany: Wtorek, 17 lipca 2018
Archeologia Gniezna już w sierpniu w Muzeum Już dzisiaj zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy, który odbędzie się w czwartek, 9 sierpnia br. o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Żeglarskie atrakcje na kolejny weekend KFA

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 lipca 2018
Żeglarskie atrakcje na kolejny weekend KFA 21 i 22 lipca w Gnieźnie znów będzie można poczuć się niczym w nadmorskiej miejscowości. Podczas III Przeglądu Piosenki Żeglarskiej "Rynek pod żaglami" wystąpią zespoły prezentujące piosenki i ballady w wyspiarskich klimatach rodem z Irlandii, Szkocji czy nawet Jamajki, a nad jeziorem Winiary będzie można skorzystać z atrakcji Wake Parku czy popływać jachtem typu Omega.

Natalia Nykiel zakończyła święto Pierwszej Stolicy

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 lipca 2018
Natalia Nykiel zakończyła święto Pierwszej Stolicy Natalia Nykiel wystąpiła w sobotę u stóp gnieźnieńskiej katedry. Koncert zakończył Dni Gniezna 2018. Przypominamy jednak, że w dalszym ciągu trwa Królewski Festiwal Artystyczy.

Enej przegonił chmury znad Placu Św. Wojciecha

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 lipca 2018
Enej przegonił chmury znad Placu Św. Wojciecha Zespół Enej był Gwiazdą Wieczoru w piątek podczas obchodów Dni Gniezna. Mimo niepewnej pogody mieszkańcy tłumnie przybyli na Plac Św. Wojciecha.

Varius Manx na koncertowe otwarcie nowej hali

Artykul dodany: Piątek, 13 lipca 2018
Varius Manx na koncertowe otwarcie nowej hali Prezydent Miasta Gniezna zaprasza na "koncertowe" otwarcie nowej hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie. 21 września, jako pierwsza muzyczna gwiazda, w nowym obiekcie wystąpi Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Bilety na koncert można będzie nabyć w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w serwisie KupBilecik.pl

Seniorzy na Strefie Kibica

Artykul dodany: Środa, 11 lipca 2018
Seniorzy na Strefie Kibica Gra w kręgle, rzuty kostką i strzały do mini bramki były wesołym akcentem sportowym dla seniorów w dniach przerwy w meczach mundialowych na Strefie Kibica na placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie. Dużo zabawy sprawiło rozkołysanie przybyłych osób śpiewem podczas zabawy karaoke. Seniorzy mieli także okazję obejrzeć dwa filmy w kinie plenerowym.

Natalia Nykiel i Enej już w najbliższy weekend w Gnieźnie!

Artykul dodany: Wtorek, 10 lipca 2018
Natalia Nykiel i Enej już w najbliższy weekend w Gnieźnie! W piątek i sobotę o godz. 20.30 u stóp gnieźnieńskiej katedry wystąpią Enej i Natalia Nykiel. Jako support na scenie pojawią się Big Up i Create.

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 lipca 2018
Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży Letnie miesiące to czas upragnionego odpoczynku dla najmłodszych gnieźnian, którzy mogą wtedy odetchnąć od szkolnych obowiązków. Część z nich wyjeżdża na wakacyjne wojaże, wielu jednak zostaje przez dużą część tego czasu w mieście. Właśnie dla takich dzieci, miejskie placówki kulturalne, sportowe, opiekuńcze i edukacyjne przygotowały jak co roku wiele ciekawych propozycji.

Potrzebni 4 odważni mężczyźni! Czekają 4 odważne kobiety

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 lipca 2018
Potrzebni 4 odważni mężczyźni! Czekają 4 odważne kobiety Szkoła tańca Malevo Dance Studio poszukuje 4 odważnych mężczyzn, którzy chcą nauczyć się tańczyć bachatę. Zajęcia odbywają się we wtorki (godz. 19.30) i czwartki (godz. 19.15). Koszt kursu to jedyne 70 zł. Wrażenia - bezcenne.

Granie i "ślizganie", czyli rozpoczęcie lata w Wake Park Gniezno

Artykul dodany: Niedziela, 1 lipca 2018
Granie i W sobotę Wake Park Gniezno oficjalnie rozpoczął sezon letni. Z tej okazji nad Jeziorem Winiary odbyła się impreza, która trwała do późnych godzin nocnych. Za konsoletą stanął Kubas oraz zaprzyjaźnieni DJ-e. Frekwencja, mimo niepewnej pogody, zdecydowanie dopisała. Uczestników nie trzeba było namawiać do dobrej zabawy.

Rozpoczęcie lata z Kubas x AdRain w Wake Park Gniezno

Artykul dodany: Sobota, 30 czerwca 2018
Rozpoczęcie lata z Kubas x AdRain w Wake Park Gniezno Zapraszamy na niesamowity dzień z wakeboardem oraz popołudnie i wieczór z muzyką! Będzie pływanie, muzyka, chill, grill i nie tylko!

Wakacje w mieście nie tylko dla młodych

Artykul dodany: Piątek, 29 czerwca 2018
Wakacje w mieście nie tylko dla młodych Obok szerokiej oferty zajęć czy półkolonii dla dzieci, jakie przygotowały na wakacje gnieźnieńskie placówki kulturalne, edukacyjne i rekreacyjne, Miasto Gniezno nie zapomina również o starszych mieszkańcach.

Strefa Kibica strefą Seniora

Artykul dodany: Piątek, 29 czerwca 2018
Strefa Kibica strefą Seniora 4 i 5 lipca, w czasie przerwy przed ćwierćfinałami Mistrzostw Świata w Rosji, gnieźnieńską Strefę Kibica przejmą miejscowi seniorzy. Prezydent Miasta Gniezna oraz Miejska Rada Seniorów przygotowali dla nich na te dni specjalną ofertę pod hasłem "Strefa Seniora".

"100 książek na 100-lecie"

Artykul dodany: Piątek, 29 czerwca 2018
Literatura i niepodległość są ze sobą nierozerwalnie związane, a nazwiska wielu twórców literatury stały się symbolami zaangażowania i patriotyzmu. Jako biblioteka chcemy o tym przypominać, zwłaszcza w tym roku, w którym mamy tak ważną rocznicę.

Pieczęć w bibliotece

Artykul dodany: Piątek, 29 czerwca 2018
Pieczęć w bibliotece W najpopularniejszym rozumieniu "stempel" to jest urządzenie służące do odciskania określonego wzoru na papierze. Już w starożytności na stemplach odwzorowywano mity lub sceny z życia codziennego. Jednak z czasem stemple rozprzestrzeniły się jako przedmioty służące do potwierdzenia ważnych dokumentów i stały się nieodzowną częścią urzędów i instytucji. Ich główną funkcją było i pozostaje nadal potwierdzanie dokumentów. Nadawanie im mocy urzędowej, sprawczej, prawnej.

Mecz Japonia - Polska w gnieźnieńskiej Strefie Kibica

Artykul dodany: Czwartek, 28 czerwca 2018
Mecz Japonia - Polska w gnieźnieńskiej Strefie Kibica Niezbyt tłumnie zebrali się mieszkańcy Pierwszej Stolicy na meczu Japonia - Polska w Strefie Kibica. U stóp katedry sporo było wolnych miejsc siedzących.

Chcesz nauczyć się tańczyć? Zapisz się do Malevo Dance Studio

Artykul dodany: Czwartek, 28 czerwca 2018
Chcesz nauczyć się tańczyć? Zapisz się do Malevo Dance Studio Malevo Dance Studio to wiodąca na naszym rynku szkoła tańca. W swojej siedzibie przy ul. Mickiewicza w Gnieźnie prowadzi zarówno lekcje tańca towarzyskiego, użytkowego, jak i indywidualne kursy np. dla par młodych. Na wakacje instruktorzy przygotowali nowy grafik, który jest lepiej dopasowany do Waszego czasu.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10145 146 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno