Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Castingi do konkursu Wielkopolska Miss 2018

Artykul dodany: Poniedziałek, 1 stycznia 2018
Castingi do konkursu Wielkopolska Miss 2018 Rozpoczynają się castingi dla kandydatek, które chcą ubiegać się o tytuł najpiękniejszej Wielkopolanki 2018 roku w najbardziej prestiżowym konkursie w naszym województwie, mianowicie konkursie Wielkopolska Miss.

Orszak Trzech Króli już 6 stycznia

Artykul dodany: Sobota, 30 grudnia 2017
Orszak Trzech Króli już 6 stycznia 6 stycznia o godz. 13.00 ulicami Pierwszej Stolicy przejdzie Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie.

Zimowe Jelonki 2017/2018

Artykul dodany: Środa, 27 grudnia 2017
Zimowe Jelonki 2017/2018 Zimowe Jelonki to cykliczna impreza charytatywna odbywająca się na przełomie roku (wcześniej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, obecnie w Święto Trzech Króli) na deskach gnieźnieńskiego Klubu Muzycznego Młyn. Sama impreza powstała spontanicznie kilkanaście lat temu. Od tego czasu znacznie ewoluowała, a od 9 lat funkcjonuje w niezmiennej formie koncertów przeplatanych licytacjami fantów przekazanych przez hojnych Darczyńców.

Jasełka I LO zaparły dech w piersiach! Tego nie spodziewał się nikt!

Artykul dodany: Sobota, 23 grudnia 2017
Jasełka I LO zaparły dech w piersiach! Tego nie spodziewał się nikt! Tego się nikt nie spodziewał, to przerosło najśmielsze oczekiwania. Zespół muzyków w składzie trzy gitary akustyczne, gitara elektryczna, bas, perkusja, pięć instrumentów dętych - dwa saksofony, dwa klarnety, jeden puzon - instrument klawiszowy. Szaleństwo brzmienia oszałamiało. Piękne dźwięki inspirowane muzyką kolęd jednej z najlepszych grup wokalno-instrumentalnych w Polsce Golec uOrkiestra. Zespół wokalny, a może to już chór 15 osób dających upust przepięknym kolędom, pastorałkom i piosenkom bożonarodzeniowym. Wszytko w połączeniu z fantastycznym tekstem opartym na fragmentach ewangelicznych.

Piętnastka Gwiazdka Miejskich Świetlic

Artykul dodany: Piątek, 22 grudnia 2017
Piętnastka Gwiazdka Miejskich Świetlic Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. Ma swoją symbolikę w wymiarze nie tylko duchowym. Dlatego mottem tegorocznego spotkania wigilijnego rodzin zrzeszonych przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych było dzielenie się nie tylko opłatkiem, ale i uśmiechem oraz wzajemną pomocą. Była to już piętnasta Gwiazdka zorganizowana przez świetlicową społeczność.

Wystawa z "kradzionych" zdjęć?

Artykul dodany: Piątek, 22 grudnia 2017
Wystawa z Kilka dni temu odbył się wernisaż wystawy fotografii Zdzisława Stoltmana, który był częścią benefisu 50-lecia pracy twórczej Zbigniewa Pluty. Okazało się, że na ścianach pojawiły się zdjęcia innych autorów, którzy nie wyrazili na to zgody. Ponadto z fotografii usunięto znaki wodne.

XXIII Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Artykul dodany: Środa, 20 grudnia 2017
XXIII Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej 18 grudnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gnieźnie odbyła się XXIII Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, zorganizowana jako jedna z imprez w ramach cyklu XIV edycji spartakiad "Na sportowo i świątecznie".

Świąteczne podsumowanie roku w MOK-u

Artykul dodany: Środa, 20 grudnia 2017
Świąteczne podsumowanie roku w MOK-u 17 grudnia Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla gnieźnian moc świątecznych atrakcji. Był kiermasz świątecznego rękodzieła, wystawa bombek, rozstrzygnięcie konkursu, oraz występy wokalne i taneczne najmłodszych i tych troszkę starszych, a na koniec pokaz mody. Wręczyliśmy również nagrodę MOK Asa firmie Altom.

Charytatywny Maraton dla Daniela

Artykul dodany: Wtorek, 19 grudnia 2017
Charytatywny Maraton dla Daniela Z inicjatywy Justyny Lisek z Żelazkowa 17 grudnia zorganizowano w sali sportowej w Niechanowie imprezę charytatywną pn. "Charytatywny Maraton dla Daniela". W ramach maratonu dla ponad 30 pań zajęcia ZUMBY prowadziła bardzo dynamicznie z uśmiechem na twarzy Olga Kozłowska.

Regionalne produkty i świąteczny klimat na Targu Wiejskim w eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 19 grudnia 2017
Regionalne produkty i świąteczny klimat na Targu Wiejskim w eSTeDe Regionalne potrawy, rękodzieło, świąteczne ozdoby, ciepły posiłek i klimatyczna muzyka czekały na wszystkich, którzy w sobotę odwiedzili Targ Wiejski na terenie Centrum Kulury "Scena To Dziwna" w Gnieźnie.

Niezwykła wystawa w Muzeum już otwarta

Artykul dodany: Wtorek, 19 grudnia 2017
Niezwykła wystawa w Muzeum już otwarta W sobotę, 16 grudnia, w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy "Wielkie Morawy". To wydarzenie bez precedensu! W jednym miejscu pokazanych jest ok. 700 zabytków archeologicznych. Nigdy wcześniej nie były one prezentowane poza Słowacją i Czechami.

Przesłuchania do Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 grudnia 2017
Przesłuchania do Festiwalu Kolęd i Pastorałek W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania do 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Całe przedpołudnie 16 grudnia 2017 obradowało jury w składzie - Natalia Braciszewska-Kijak (przewodnicząca), Aleksander Schmidt oraz Marcin Stachowiak.

Świąteczny Targ Wiejski już w sobotę

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
Świąteczny Targ Wiejski już w sobotę Już w sobotę, 16 grudnia, przy centrum kultury eSTeDe w Gnieźnie odbędzie się tradycyjny Świąteczny Targ Wiejski. Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie o godzinie 10.00.

"Powstanie Wielkopolskie okiem 12-latka" w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
Jakby to było obudzić się pewnego ranka 1919 r.? Przenieść się z czasów współczesnych wprost na ulice miasta ogarniętego powstańczą wrzawą? Zobaczyć jak rodzinna miejscowość wyglądała blisko 100 lat temu? Taką przygodę przeżył 12-letni Antek, bohater książki "Tajny rozkaz" napisanej przez Tadeusza Matraszka.

Zespół tańca ludowego "Gniezno" na warsztatach w Pobiedziskach

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
Zespół tańca ludowego Tańce łowickie i szamotulskie królowały w miniony weekend w Pobiedziskach. 17 tancerzy Zespołu tańca ludowego "Gniezno" przez dwa dni doskonaliło swoje umiejętności na wyjazdowych warsztatach.

XIV Mikołajkowa "Integracja na sportowo i świątecznie"

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
XIV Mikołajkowa Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Urzędem Gminy po raz 14 zorganizowało imprezę Mikołajkową "Integracja na sportowo i świątecznie 2017" na terenie gminy Niechanowo, która odbyła się 5 i 6 grudnia w Przedszkolu "Kajtek" w Niechanowie oraz Szkole Podstawowej w Niechanowie i Jarząbkowie dla 350 dzieci.

Książkowa choinka w bibliotece

Artykul dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
Książkowa choinka w bibliotece Nieubłaganie nadszedł sezon ubierania choinek. W Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a tym razem zrezygnowaliśmy z tradycyjnego drzewka. Postanowiliśmy zrobić choinkę z książek. Nie było to łatwe wyzwanie.

Zabytki wielkomorawskie - po raz pierwszy w Polsce!

Artykul dodany: Środa, 13 grudnia 2017
Zabytki wielkomorawskie - po raz pierwszy w Polsce! 16 grudnia w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie otwieramy wystawę "Wielkie Morawy". To wydarzenie bez precedensu! W jednym miejscu pokażemy ok. 700 zabytków archeologicznych. Nigdy wcześniej nie były one prezentowane poza Słowacją i Czechami.

Owoce letniego pleneru malarskiego

Artykul dodany: Wtorek, 12 grudnia 2017
Owoce letniego pleneru malarskiego "Trochę lata w grudniu" - pod takim tytułem uczestnicy Pracowni Plastycznej MOK oraz pracowni "Akwarelki" zaprezentowali swoje poplenerowe prace. Obrazy przedstawiające piękno flory; rozświetlone słońcem pejzaże z elementami osadzonej w zieleni architektury, uroki górskich krajobrazów oraz widoki z jeziorami wprowadzą nas w optymistyczny nastrój podczas zimowej aury.

Edyta Geppert wystąpi w Gnieźnie!

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Edyta Geppert wystąpi w Gnieźnie! Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Stare Dobre Małżeństwo zagra w Gnieźnie. Kup bilet pod choinkę

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Stare Dobre Małżeństwo zagra w Gnieźnie. Kup bilet pod choinkę 3 lutego 2018 roku w Auli Pomnik odbędzie się kolejny wyjątkowy koncert. Tym razem, publiczności swoje największe przeboje zaśpiewa zespół Stare Dobre Małżeństwo. Nie zabraknie również utworów z premierowej płyty zespołu.

Koncert dla seniorów już w piątek

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Koncert dla seniorów już w piątek Serdecznie zapraszamy na piątkowy koncert dla seniorów pod nazwą: "Niech ktoś zatrzyma wreszcie czas". W programie koncertu przewiduje się repertuar rozrywkowy, nie zabraknie również wspólnego śpiewania oraz akcentów świątecznych.

Mikołajkowe Spotkanie w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Mikołajkowe Spotkanie w MOK-u W piątkowe popołudnie sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie wypełniła się po brzegi dziećmi, które przybyły na Mikołajkowe Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Radą Osiedla Stare Miasto, Radą Osiedla Tysiąclecie oraz Klubem Sportowym Stella Gniezno. Partnerami wydarzenia było również Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

"O Mikołaju, który zgubił prezenty"

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Dzieci, jak co roku, napisały listy do Świętego Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Święty Mikołaj starannie przygotował podarki dla najmłodszych. Wszystko było już prawie gotowe, gdy wydarzyła się katastrofa! Prezenty się pogubiły. I od tego momentu zaczęła się prawdziwa bajkowa opowieść.

Zimowe spacery z kijkami i nowe stowarzyszenie

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Zimowe spacery z kijkami i nowe stowarzyszenie Po zakończonym sezonie rowerowym, członkowie Sekcji Rekreacyjno-Sportowej aktywnie zaczęli spędzać czas na spacerach z kijkami. Tym razem były to ścieżki wokół Jeziora Winiary, gdzie wszyscy podziwiali uporządkowane tereny rekreacyjne. Kolejna wyprawa z kijkami planowana jest na styczeń 2018 roku.

Iran starożytny i współczesny

Artykul dodany: Niedziela, 10 grudnia 2017
Iran starożytny i współczesny Nazywany jest perłą Orientu. Zachwycający pod względem architektury Iran był kolejnym krajem, który odwiedziła gnieźnianka Anna Lis.

Święto piosenki angielskiej w "Ósemce"

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Święto piosenki angielskiej w 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej "The joy of singing". W konkursie brali udział uczniowie klas III-VI.

Powiat Gnieźnieński najlepszy w Polsce

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Powiat Gnieźnieński najlepszy w Polsce Międzynarodowy projekt Powiatu Gnieźnieńskiego pn. "Historia sąsiadów muzyką pisana" zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie EDUinspiracje organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Nagrodę odebrali Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński oraz dyrektor Marcin Makohoński, autor i koordynator projektu.

Finał The Voice od Ekonomik za nami!

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Finał The Voice od Ekonomik za nami! W Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie odbył się w czwartek Finał The Voice of Ekonomik oraz Koncert Mikołajkowy. Gośćmi specjalnymi koncertu byli: Jelena Matula, ćwierćfinalistka The Voice of Poland i Weronika Szymańska, również uczestniczka The Voice of Poland. Organizatorem koncertu był Grzegorz Dworek, uczeń Technikum Organizacji Reklamy oraz jego klasa.

Podsumowanie warsztatów "Junior - Senior & FIT"

Artykul dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Podsumowanie warsztatów 6 grudnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów ruchowych dla seniorów "Junior - Senior & FIT".

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10134 135 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno