Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Fan-Art i Black Eagles zagrali dla cukrzyków

Artykul dodany: Sobota, 2 września 2017
Fan-Art i Black Eagles zagrali dla cukrzyków Zespoły Black Eagles (z Trzemeszna) oraz Fan-Art (z Gniezna) wystąpiły w czwartek na gnieźnieńskim Rynku. Muzykoza to charytatywna impreza, podczas której zbierane są pieniądze. Tym razem zostaną one przekazane na walkę z cukrzycą, a dokładniej na zrobienie badań przesiewowych.

Nowa PRZESTRZEŃ w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 1 września 2017
Nowa PRZESTRZEŃ w Gnieźnie Nieuczesane myśli, Potrafisz, Manufaktura piękna, Wygraj siebie, taktyka od dietetyka. Co przemawia do Ciebie?

Koncert zespołu HEY już jutro!

Artykul dodany: Piątek, 1 września 2017
Koncert zespołu HEY już jutro! Tegoroczna edycja Królewskiego Festiwalu Artystycznego dobiega końca. Po 11 wakacyjnych weekendach wypełnionych różnego rodzaju atrakcjami kulturalnymi, gnieźnieński Festiwal zakończy się mocnym uderzeniem - 2 września, na Rynku Pierwszej Stolicy Polski wystąpi legenda polskiej sceny rockowej - zespół HEY.

Polsko-Ukraiński koncert na scenie eSTeDe

Artykul dodany: Czwartek, 31 sierpnia 2017
Polsko-Ukraiński koncert na scenie eSTeDe Projekt "Historia sąsiadów muzyką pisana, czyli muzyczna polityka zagraniczna" trwa w najlepsze. 34 uczestników muzycznego spotkania z miasta Browary na Ukrainie i powiatu gnieźnieńskiego od poniedziałku pracuje nad wspólnym repertuarem.

Mesabi dożynkowo na Rynku

Artykul dodany: Środa, 30 sierpnia 2017
Mesabi dożynkowo na Rynku Gnieźnieński zespół Mesabi wystąpił jako suport przed gwiazdą wieczoru, grupą T.Love, podczas Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich.

Zakończenie sezonu z klubem Alfisti Wielkopolska

Artykul dodany: Środa, 30 sierpnia 2017
Zakończenie sezonu z klubem Alfisti Wielkopolska 10 września odbędzie się zakończenie sezonu wraz z Alfisti Wielkopolska. Podsumowanie sezonu, wspólny spot, omówienie planów na przyszły rok oraz zbiórka na organizację zlotu w Nowaszycach w 2018 roku.

Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat

Artykul dodany: Środa, 30 sierpnia 2017
Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat Bajki przekazują dzieciom najważniejsze prawdy o życiu. W sposób ciekawy i skuteczny działają one na wyobraźnię. Poprzez bajki dzieci uczą się dokonywania wyborów i utrwalają dobre postawy. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny.

T.Love na zakończenie dożynek

Artykul dodany: Wtorek, 29 sierpnia 2017
T.Love na zakończenie dożynek Koncert zespołu T.Love zakończył obchody Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich. Gnieźnieński Rynek wypełnił się miłośnikami dobrej muzyki na żywo.

Nadchodzi Muzykoza 2017!

Artykul dodany: Wtorek, 29 sierpnia 2017
Nadchodzi Muzykoza 2017! Muzykoza jest inicjatywą charytatywną Stowarzyszenia Bez Nazwy. Jest to trzecia edycja Muzykozy: połączenia koncertów ze zbiórką pieniędzy na cel charytatywny. W tym roku pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na walkę z cukrzycą, a dokładniej na zrobienie badań przesiewowych.

Na żywo z Muzeum - oprowadzanie online po wystawie "Początki Państwa Polskiego"

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017
Na żywo z Muzeum - oprowadzanie online po wystawie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na kolejne spotkanie na żywo, z oprowadzaniem online, które odbędzie się 4 września o godz. 18.00. Oprowadzanie będzie transmitowane na żywo na muzealnym Facebooku!

Kilkuset motocyklistów na zlocie w Imiołkach

Artykul dodany: Niedziela, 27 sierpnia 2017
Kilkuset motocyklistów na zlocie w Imiołkach Od 25 do 27 sierpnia w Imiołkach trwał zlot motocyklistów zorganizowany przez klub Born To Ride MC. W programie imprezy znalazły się m.in.: zwiedzanie Ostrowa Lednickiego, koncerty rockowe, konkurencje z nagrodami. Zlot odbywał się przy sprzyjającej aurze. Kilkuset uczestników wracało do domów zadowolonych i pełnych pozytywnej energii.

T.Love już jutro w Gnieźnie! Nadchodzą Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie!

Artykul dodany: Sobota, 26 sierpnia 2017
T.Love już jutro w Gnieźnie! Nadchodzą Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie! W niedzielę, 27 sierpnia, na Placu św. Wojciecha odbędą się Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Oprócz części obrzędowej u stóp katedry, dodatkową atrakcją będzie - doskonale wpisujący się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Królewskiego Festiwalu Artystycznego - koncert zespołu T.Love.

Folklor na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Piątek, 25 sierpnia 2017
Folklor na gnieźnieńskim Rynku Zespoły z Bośni i Hercegowiny, Francji, Turcji, Węgier, Sardynii, Litwy i Polski wystąpiły podczas IX Międzynarodowych Spotkań z Folklorem, które odbyły się w piątek na gnieźnieńskim Rynku.

Koncert szwajcarskiego zespołu w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 25 sierpnia 2017
Koncert szwajcarskiego zespołu w Gnieźnie Szwajcarski zespół Peregrina wystąpi przed gnieźnieńską publicznością. Po występach w nowym Jorku, brukselskim Bozarze muzycy zaśpiewają pieśni o św. Wojciechu przy grobie męczennika. Koncert odbędzie się 16 września, o godz. 19.00 w katedrze. Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Urzędu Marszałkowskiego wstęp jest bezpłatny.

Piknik Sąsiedzki na Ustroniu

Artykul dodany: Czwartek, 24 sierpnia 2017
Piknik Sąsiedzki na Ustroniu Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Dom Tęcza" prowadzonego przez Stowarzyszenie MAKI serdecznie zapraszają mieszkańców os. Ustronie na "PIKNIK SĄSIEDZKI". Odbędzie się on dnia 6.09.2017r. w ogrodzie przy budynku ŚDS, który znajduje się przy ulicy Sikorskiego 12 w Gnieźnie w godzinach 10 - 12.30. W razie niepogody piknik się nie odbędzie.

Bezpłatne oprowadzanie dla szkół w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Artykul dodany: Czwartek, 24 sierpnia 2017
Bezpłatne oprowadzanie dla szkół w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza przede wszystkim szkoły, ale także wszystkich zainteresowanych i grupy zorganizowane na bezpłatne oprowadzanie po wystawie "Początki państwa polskiego". Od 12 do 14 września, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, muzealnicy oprowadzą grupy, które wcześniej zgłoszą chęć udziału w zwiedzaniu. Trwają zapisy: kasa@muzeumgniezno.pl, tel.: 61 426 46 41 w. 210.

Wystawa: Społeczna historia Gniezna - Opór

Artykul dodany: Środa, 23 sierpnia 2017
Wystawa: Społeczna historia Gniezna - Opór Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Społeczna historia Gniezna - Opór".

V Wojewódzki Festiwal Warsztat Też Zaśpiewa

Artykul dodany: Środa, 23 sierpnia 2017
V Wojewódzki Festiwal Warsztat Też Zaśpiewa Po raz piąty zapraszamy na niezwykły koncert, w którym w utworach wokalistów związanych z Wielkopolską prezentują się dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie z Warsztatów Terapii Zajęciowej z naszego województwa. Po piosenkach Anny Jantar, Sylwii Grzeszczak, niecodziennych spotkaniach z utworami Kasi Wilk i Mietka Szcześniaka, w tym roku sięgamy po repertuar rewelacyjnej Kasi Klich.

"Chodzę i czytam" - I gnieźnieński spacer z książką podczas Święta Gnieźnieńskiego Handlu

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Mole książkowe mają to do siebie, że książki towarzyszą im wszędzie: w autobusie, w parku na ławce, a nawet na ulicy. Nie ulega wątpliwości, że literatura może być świetną towarzyszką najróżniejszych wypraw. Uczy i bawi jednocześnie. Pozwala rozwijać się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Rajd rowerowy i Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Rajd rowerowy i Narodowe Czytanie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" Gniezno, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zapraszają 2 września 2017 roku na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Najodpowiedniejszą scenerię do czytania fragmentów "Wesela" zapewni Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach.

Kolejny Piknik Konny zakończony sukcesem!

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Kolejny Piknik Konny zakończony sukcesem! W niedzielę, W Stajni Pod Wierzbami w Jankówku odbył się Piknik Konny powiązany z Pokazem Hodowlanym. Impreza tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony publiczności. Atrakcji nie brakowało.

Casting do seriali telewizyjnych w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Casting do seriali telewizyjnych w MOK-u W środę Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie wypełnił się osobami, których marzeniem jest spróbowanie swoich sił na szklanym ekranie. Wszystko to za sprawą castingu do seriali tj. "Dlaczego Ja?", "Pamiętniki z wakacji" oraz "Detektywi w akcji". Zobaczcie jak młodzi ludzie walczyli z tremą i starali się zaimponować jury.

Wyjazd do Muzeum Techniki w Berlinie

Artykul dodany: Sobota, 19 sierpnia 2017
Wyjazd do Muzeum Techniki w Berlinie Parowozownia Gniezno oraz Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" zapraszają na wycieczkę do berlińskiego Muzeum Techniki, gdzie w murach zabytkowej parowozowni dworca Anhalter stworzono wystawę zabytków kolejnictwa, przemysłu, awiacji i marynistyki. Jest to wyjątkowa okazja do zwiedzenia zrewitalizowanej lokomotywowni i poznania z przewodnikiem z Parowozowni Gniezno historii kolei na żywo.

Piknik Konny już 20 sierpnia!

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Piknik Konny już 20 sierpnia! Już 20 sierpnia w Stajni Pod Wierzbami w Jankówku odbędzie się kolejny piknik powiązany z pokazem hodowlanym. To istne święto miłośników koni w naszej okolicy. Impreza, która od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem! Nie może Was tam zabraknąć! Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Na pewno nie będziecie się nudzić. Wstęp wolny.

IX Międzynarodowe Spotkania z Folklorem już 25 sierpnia

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
IX Międzynarodowe Spotkania z Folklorem już 25 sierpnia W najbliższy piątek, 25 sierpnia, po raz dziewiąty gnieźnianie będą mogli spotkać się z międzynarodowym folklorem.

Zrób to sam w Muzeum - warsztaty dla całych rodzin

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Zrób to sam w Muzeum - warsztaty dla całych rodzin Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na kolejne spotkanie dla całych rodzin z cyklu "Zrób to sam w Muzeum". Tym razem uczestnicy warsztatów będą pracować na wystawie "Romańska architektura sakralna (X-XIII w.). Fotografie Jerzego Andrzejewskiego". Zajęcia odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia, od godz. 11.00 do 13.00. Trwają zapisy! Koszt 8 zł (opiekunowie bezpłatnie).

Wycieczka z Klubem Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Wycieczka z Klubem Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie Zapraszamy do udziału w kolejnej wycieczce organizowanej przez Klub Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i pracowników Muzeum. Kiedy? Już 26 sierpnia! Tym razem program będzie dostosowany do wakacyjnych klimatów. Celem wyjazdu będzie zwiedzanie Parowozowni Wolsztyn a następnie wizyta w Winnicy "Kinga" w Starej Wsi w pobliżu Nowej Soli. Na zakończenie wycieczki zaplanowano ognisko w Gębarzewie.

Moc atrakcji z okazji Święta Wojska Polskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Moc atrakcji z okazji Święta Wojska Polskiego Militaria będą tematem przewodnim weekendu 12-13 sierpnia w Pierwszej Stolicy Polski. W związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego, na płycie gnieźnieńskiego Rynku zaprezentują się jednostki mundurowe i grupy paramilitarne; koncert zagra również Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zakończyło półkolonie

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zakończyło półkolonie Po raz 23 Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zorganizowało akcję letniego wypoczynku w formie półkolonii dla 490 dzieci z terenu gminy Niechanowo, Witkowo, Gołańcz i Miasta Gniezna.

Aktywny wypoczynek na łonie przyrody

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Aktywny wypoczynek na łonie przyrody Czterdzieścioro dzieci wytypowanych z rodzin potrzebujących pomocy przez Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy Rodzice-Dzieciom mogło odpoczywać na koloniach na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego między 24 lipca do 3 sierpnia 2017 roku. Było to możliwe dzięki dotacji Urzędu Miejskiego Gnieźnie przeznaczonej na realizację zadania publicznego związanego z organizacją wypoczynku letniego dzieci i młodzieży.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10128 129 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno