Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Projekcja filmu "Luter i rewolucja protestancka" w Trzemesznie

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Projekcja filmu Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci zaprasza na darmową projekcję filmu Grzegorza Brauna pt. "Luter i rewolucja protestancka". Projekcja odbędzie się w piątek, 9 marca, o godz. 18.00 w Domu Kultury w Trzemesznie.

Razem w Przedwiośnie II - akcja charytatywna Stowarzyszenia Razem

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Razem w Przedwiośnie II - akcja charytatywna Stowarzyszenia Razem Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji niecodziennej akcji, w ramach której można wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Razem, gnieźnieńską organizację, na co dzień wspierającą osoby niepełnosprawne. W ramach akcji przewidziano nordic walking, bieg oraz integracyjne morsowanie. Wszystko odbywać się będzie 11 marca w godzinach 10.00 - 13.00 na terenie Jeziora Winiary.

"Gdzie są kwiaty z tamtych lat?", czyli młodzież na deskach gnieźnieńskiego teatru

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
27 lutego na deskach Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie wystąpili uczniowie Akademickiego Liceum, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Milenium w programie artystycznym zatytułowanym "Gdzie są kwiaty z tamtych lat?".

Wystawa fotograficzna w bibliotece

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Wystawa fotograficzna w bibliotece Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza na wystawę fotograficzną Anny Lis pt. "Uzbekistan i Iran", której wernisaż odbędzie się 1 marca o godz. 12.00 w bibliotece przy ul. Staszica 12a w Gnieźnie.

Kolekcjonerzy w Muzeum, czyli nowa wystawa już marcu

Artykul dodany: Niedziela, 25 lutego 2018
Kolekcjonerzy w Muzeum, czyli nowa wystawa już marcu Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na wystawę dokumentów tożsamości ze zbiorów prywatnych Pana Mariana Łomnickiego w ramach cyklu wystawienniczego pn. Kolekcjonerzy w Muzeum.

Zakończenie ferii na gnieźnieńskim lodowisku

Artykul dodany: Sobota, 24 lutego 2018
Zakończenie ferii na gnieźnieńskim lodowisku W piątkowe popołudnie na gnieźnieńskim lodowisku odbyło się zakończenie ferii zimowych 2018. Jazdę na łyżwach umilali DJ Jaro i DJ Bartas.

Tom Bishop - kameralnie, ale z emocjami! Niezwykły koncert w "Młynie"

Artykul dodany: Piątek, 23 lutego 2018
Tom Bishop - kameralnie, ale z emocjami! Niezwykły koncert w W czwartek, w Klubie Muzycznym "Młyn" w Gnieźnie odbył się niezwykły koncert połączony z seansem filmowym. "Tom Bishop" to projekt, obok którego nie można przejść obojętnie!

"Kto się boi Virginii Woolf?" ponownie na gnieźnieńskiej scenie

Artykul dodany: Czwartek, 22 lutego 2018
W najbliższy weekend Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza na odkrywczą i drapieżną psychodramę z udziałem dwóch par małżeńskich. Spektakl "Kto się boi Virginii Woolf?", arcydzieło Edwarda Albee'go w przekładzie Jacka Poniedziałka, na gnieźnieńskiej scenie wyreżyserowała Maria Spiss, konsultant artystyczny Teatru Fredry w Gnieźnie. Spektakl po długiej nieobecności, ciesząc wielbicieli, ponownie wraca na afisz.

Pachnąca biblioteka - spotkanie autorskie dla dzieci z Joanną Krzyżanek

Artykul dodany: Środa, 21 lutego 2018
Pachnąca biblioteka - spotkanie autorskie dla dzieci z Joanną Krzyżanek Książka napisana z literacką swadą powinna oczarować, wciągnąć po uszy, czasem zdziwić, częściej szczerze rozbawić. Autorką pozycji rozbudzających u dzieci potrzebę czytania jest niewątpliwie Joanna Krzyżanek. W swoich książkach częstuje najmłodszych opowiadaniami o Cecylce Knedelek, Lamelii Szczęśliwej, kurze Adeli i Emilianie Apli. Każdy z jej bohaterów literackich ma do spełnienia jakąś wyjątkową misję.

Kolejny rajd z kijkami za nami

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Kolejny rajd z kijkami za nami Członkowie Stowarzyszenia Aktywne Dalki zaliczyli kolejną wyprawę z kijkami. Tym razem były to ścieżki leśne z Gaju do Skorzęcina Piłka. 29 uczestników wzięło udział w rajdzie. Większość pokonała trasę 11 km, pozostali zaliczyli 8 km. Korzystając z gościnności właścicielki Stanicy w Gaju, po zakończonym rajdzie wszyscy spotkali się na kawie i przy ognisku mile spędzili czas. Czwarty rajd nordic walking zaplanowano w marcu w Lasach Nadleśnictwa Czerniejewo.

Olimpiada w Polnych Kwiatach

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Olimpiada w Polnych Kwiatach Już pod koniec stycznia w Przedszkolu nr 6 "Polne Kwiaty" w Gnieźnie rozpoczęły się przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich w Korei Południowej Pjongczang 2018. W każdym oddziale pani Ania od gimnastyki prowadziła cykl zajęć zapoznających przedszkolaków z symboliką igrzysk (również paraolimpiady), dyscyplinami olimpijskich sportów zimowych i zasadami fair play w sporcie.

To był bal

Artykul dodany: Piątek, 16 lutego 2018
To był bal Tradycyjnie, jak co roku w ostatni piątek przed feriami zimowymi nasze przedszkole organizuje karnawałowy bal przebierańców. Tegoroczna zabawa pod hasłem "Czas na bal" odbyła się 9 lutego i przebiegała trzyetapowo.

Warsztat Artystyczny w WTZ - Wielkanoc 2018

Artykul dodany: Piątek, 16 lutego 2018
Warsztat Artystyczny w WTZ - Wielkanoc 2018 Mimo, iż do Świąt Wielkanocy zostało sporo czasu, Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych RAZEM i Warsztat Terapii Zajęciowej Gniezno, jak co roku, organizują drzwi otwarte z warsztatem artystycznym.

Walentynki na lodowisku

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Walentynki na lodowisku Z okazji Walentynek gnieźnieńskie lodowisko przygotowało dla swoich gości kilka atrakcji. Oprócz okolicznościowego wystroju były konkursy z bezpłatnymi wejściówkami oraz muzyka na żywo. Grał i śpiewał DJ Jaro.

Puchacz, pustułka i kuna domowa, czyli spotkanie ze zwierzętami w MOK-u

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Puchacz, pustułka i kuna domowa, czyli spotkanie ze zwierzętami w MOK-u We wtorek, w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyło się spotkanie z sokolnikiem z Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wyszonowicach. W zajęciach uczestniczyły dzieci biorące udział w feriach organizowanych przez MOK. Była również możliwość kupienia biletów przez najmłodszych gnieźnian, którzy chcieli na żywo zobaczyć kunę domową, pustułkę i puchacza oraz wysłuchać ciekawych opowiadań związanych ze zwierzętami.

Kabaretowy Dzień Kobiet w Kiszkowie

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Kabaretowy Dzień Kobiet w Kiszkowie 8 marca o godz. 19.00, z okazji Dnia Kobiet, w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie wystąpi Kabaret Zachodni. Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską Gniezno jest miastem, które zajmuje szczególne miejsce w historii Państwa Polskiego. Tu rodziła się i krzepła nasza państwowość, tutaj odnajdujemy fundamenty chrześcijaństwa. Gniezno było pierwszą stolicą państwa - siedzibą władców polskich. Aby ułatwić najmłodszym lepsze poznanie Gniezna i jego historii powstała nieopublikowana książka "Gnieźniałki". Jest to zbiór wierszowanych opowiadań o historii Gniezna, przeplatanych quizami oraz krzyżówkami.

"Miód i dym" wypełniły aulę I LO

Artykul dodany: Środa, 14 lutego 2018
Anita Lipnicka była gwiazdą miejskiego Koncertu Walentynkowego, który odbył się 13 lutego w auli I LO. To już czwarta odsłona imprezy, organizowanej przez Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Walentynkowy wieczór z Panną Julie

Artykul dodany: Wtorek, 13 lutego 2018
Walentynkowy wieczór z Panną Julie Gnieźnieńska scena zaprasza do spędzenia nieoczywistych Walentynek, proponując swoim widzom "Pannę Julie" Augusta Strindberga - historię o pożądaniu, statusie i podziałach społecznych. Spektakl zobaczyć będzie można na gnieźnieńskiej scenie 14 lutego o godzinie 19.00.

Dziewiąty konwent fantastyki w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lutego 2018
Dziewiąty konwent fantastyki w Gnieźnie Kilkadziesiąt punktów programu, prawie 800 uczestników i trzy dni wspaniałej zabawy z kulturą w wielu wymiarach - tak w skrócie podsumować można 9. Konwent Fantastyki Fantasmagoria. Między 9 a 11 lutego 2018 roku ściągnął on do MOK entuzjastów literatury, filmów, komiksów, gier oraz dobrej zabawy we wspólnym gronie. Wzięli w nim udział miłośnicy fantastyki z wielu zakątków naszego kraju, którzy bezpłatnie nocować mogli w przestronnej hali Szkoły Podstawowej nr 2. Warto wspomnieć, że wstęp na cały konwent był darmowy.

De Luzers zagrali na zakończenie karnawału

Artykul dodany: Niedziela, 11 lutego 2018
De Luzers zagrali na zakończenie karnawału W sobotę na scenie Klubu Muzycznego "Młyn" w Gnieźnie zagrał zespół De Luzers. Grupa wykonała najlepsze polskie i zagraniczne covery, m.in. zespołów: T.Love, Wilki, Kult, U2, The Police, Lenny Kravitz.

Wystawa Artura Świtalskiego w czytelni I LO

Artykul dodany: Niedziela, 11 lutego 2018
Wystawa Artura Świtalskiego w czytelni I LO W piątek, w czytelni I LO w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy pt. "Ze szkicownika A-4", na której zaprezentowane zostały grafiki Artura Świtalskiego. Ekspozycja składa się z prac, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jest to zapis chwil i wrażeń, których autor doświadczył w różnych sytuacjach, najczęściej poddając się urokowi natury.

"Fantastyczne" koty

Artykul dodany: Niedziela, 11 lutego 2018
Fantasy to nie tylko smoki, jednorożce i inne nadprzyrodzone stworzenia. Nawet w światach pełnych magii można spotkać zwyczajne zwierzęta, na przykład koty. Czy jednak na pewno nie ma w nich niczego niesamowitego?

Dezerter zagrał w "Młynie"

Artykul dodany: Sobota, 10 lutego 2018
Dezerter zagrał w W piątek, w Klubie Muzycznym "Młyn" w Gnieźnie wystąpił zespół Dezerter. Mury budynku przy ul. Roosevelta wypełnione były do ostatniego miejsca.

"Szalone nożyczki", czyli Krzysztof Ibisz na gnieźnieńskiej scenie!

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
"Szalone nożyczki" to wyjątkowy projekt teatralny tworzony przez pasjonatów, entuzjastów i profesjonalistów w jednym. Łączy nas miłość do teatru oraz wysoka klasa podejmowanych zadań. Zależy nam, aby powstający spektakl był na rynku teatralnym absolutnym "Top of the Top"!

Opowieść o pewnym mieście czyli o książce Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć"

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
Opowieść o pewnym mieście czyli o książce Marcina Kąckiego Czy słyszeli Państwo o obchodach 82. rocznicy istnienia Obozu Narodowo-Radykalnego w Białymstoku? Z tej okazji do miasta przyjechali członkowie ONR z całej Polski. Na pewno też słyszeli Państwo o klubie piłkarskim Jagiellonii Białystok. Czy wiedzieli Państwo, że muzyka Disco Polo pochodzi właśnie spod Białegostoku? I, że pod Parkiem Centralnym znajduje się żydowski cmentarz, w prawie nienaruszonym stanie? Macewy w pionie przysypane zostały piaskiem.

Zakochaj się w bibliotece

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
Zakochaj się w bibliotece Miłość do książek jest jednym z najpiękniejszych uczuć. Wiedzą to wszyscy czytelnicy. Lubimy czytać, zwłaszcza o idealnej miłości. W gąszczu książek trudno wybrać ten jedyny romantyczny tytuł. W Filii nr 2, Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a mamy propozycję dla wszystkich czytelników mających problem z podjęciem decyzji.

Rodzinna Niedziela w Muzeum - pożegnanie z wystawą "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia"

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
Rodzinna Niedziela w Muzeum - pożegnanie z wystawą Przed nami ostatni miesiąc z komiksowymi bohaterami Kajkiem i Kokoszem, więc to już ostatni dzwonek by zaplanować wizytę w naszym muzeum. Dodatkowym argumentem może być organizowana przez nas 18 lutego 2018 r. - Rodzinna niedziela. Jej specjalnym gościem będzie Pan Radosław Gieremek z Fundacji Kreska im. Janusza Christy - przedstawiciel twórców wystawy.

"Gniezno - miasto targowe. Rozwój i regres XV-XIX w."

Artykul dodany: Czwartek, 8 lutego 2018
Tematem kolejnego spotkania w ramach Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych będzie mniej znane oblicze naszego miasta związane z jego działalnością targową od XV aż do XIX wieku. Mało kto dziś wie, że dawniej Gniezno znajdowało się przecięciu głównych szlaków handlowych łączących wschód i zachód Europy. O tym i o wielu innych historycznych ciekawostkach opowie Jakub Magrian z Działu Naukowego naszego muzeum.

Szare, bure i pstrokate... czyli koci świat w literaturze

Artykul dodany: Środa, 7 lutego 2018
Szare, bure i pstrokate... czyli koci świat w literaturze Dzieci z Przedszkola nr 17 "Piastowska Gromada" obchodziły nietypowe święto - "Święto kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając kocie stroje oraz dorysowując sobie wąsy.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10136 137 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno