Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Kultura i rozrywka

Festyn na Starym Mieście

Artykul dodany: Środa, 22 sierpnia 2018
Festyn na Starym Mieście Jak co roku, na zakończenie wakacji Rada Osiedla Nr 1 Stare Miasto jest organizatorem Festynu Sportowo-Profilaktycznego w ramach którego przeprowadzany jest Pojedynek Sportowo-Rekreacyjny Rad Osiedlowych Miasta Gniezna.

Weekend Profilaktyczny pełen atrakcji

Artykul dodany: Środa, 22 sierpnia 2018
Weekend Profilaktyczny pełen atrakcji Marek Dyjak będzie muzyczną gwiazdą weekendu profilaktycznego "Nie biorę, nie piję... żyję. Biorę życie na trzeźwo", poświęconego zapobieganiu uzależnieniom od środków psychoaktywnych jak alkohol, narkotyki, dopalacze oraz przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Oprócz piątkowego koncertu, w ramach akcji odbędą się festyny i pikniki, a mieszkańcy będą mogli spędzić rodzinnie czas przy dobrej zabawie bez używek.

Zakończyły się IV Spotkania Teatralne "Bez kurtyny"

Artykul dodany: Środa, 22 sierpnia 2018
Zakończyły się IV Spotkania Teatralne IV Spotkania Teatralne "Bez kurtyny" dobiegły końca. Zobaczcie jak wyglądały ostatnie spektakle wystawione na gnieźnieńskim Rynku przez nowosolski teatr "Terminus A Quo".

Najbardziej optymistyczne nagrody rozdane - znamy Optymistów Roku 2018!

Artykul dodany: Wtorek, 21 sierpnia 2018
Najbardziej optymistyczne nagrody rozdane - znamy Optymistów Roku 2018! Dzisiaj, 21 sierpnia, obchodzimy Światowy Dzień Optymisty, który 3 lata temu został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji "Jestem Optymistą", której założycielem i pomysłodawcą jest Mariusz Pujszo. Fundacja poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem.

Grajkowie po raz czwarty na ulicach Gniezna

Artykul dodany: Wtorek, 21 sierpnia 2018
Grajkowie po raz czwarty na ulicach Gniezna Przedostatni weekend Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2018 upłynie pod znakiem muzyki ulicy. Już po raz czwarty, w ramach Weekendu Grajków Ulicznych, w przestrzeni miejskiej Gniezna będzie można posłuchać nie tylko polskich, ale i zagranicznych muzyków, na co dzień prezentujących swoją twórczość właśnie w ulicznej scenerii.

Rajdy rowerowe Stowarzyszenia Aktywne Dalki

Artykul dodany: Wtorek, 21 sierpnia 2018
Rajdy rowerowe Stowarzyszenia Aktywne Dalki Kolejne dwa rajdy rowerowe zaliczyli członkowie Stowarzyszenia Aktywne Dalki. Pierwszy o długości około 30 km odbył się w Puszczy Zielonka, gdzie rowerzyści pokonali trasę drogami leśnymi od Dąbrówki poprzez Głęboczek, Zielonkę, Tuczno i z powrotem do Dąbrówki, zwiedzając ciekawe zakątki tego regionu.

Trwają Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne "Bez kurtyny"

Artykul dodany: Niedziela, 19 sierpnia 2018
Trwają Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne To już czwarta edycja Gnieźnieńskich Spotkań Teatralnych "Bez kurtyny", która gromadzi w Gnieźnie polskie teatry niezależne. Od czwartku do dzisiaj włącznie mieszkańcy mogą wziąć udział w warsztatach i akcjach teatralnych. Wydarzenie jest kolejną propozycją z kalendarza Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2018.

Festiwal Akademia Gitary zainaugurowany

Artykul dodany: Niedziela, 19 sierpnia 2018
Festiwal Akademia Gitary zainaugurowany Tradycyjnie koncertem w katedrze gnieźnieńskiej zainaugurowano festiwal Akademia Gitary.

Casting do filmu "Speedcuber"

Artykul dodany: Sobota, 18 sierpnia 2018
Casting do filmu Zapraszamy na casting do filmu pełnometrażowego p.t.: "Speedcuber". Mile widziany będzie każdy entuzjasta kina, oraz każdy chętny do pracy przy realizacji filmu, a szczególnie aktorzy, montażyści, kamerzyści etc.

Muzykoza i Motoserce, czyli gnieźnianie charytatywnie dla potrzebujących

Artykul dodany: Czwartek, 16 sierpnia 2018
Muzykoza i Motoserce, czyli gnieźnianie charytatywnie dla potrzebujących W miniony weekend w centrum Gniezna odbyły się dwie akcje, które pokazały, ze mieszkańcy Pierwszej Stolicy nie są obojętni wobec osób potrzebujących pomocy. Muzykoza i Motoserce - pierwsza na rzecz Mikołaja - chłopca chorego na zespół Dandy-Walkera, druga połączona ze zbiórką krwi. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowali organizatorzy.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Pierwszej Stolicy

Artykul dodany: Czwartek, 16 sierpnia 2018
Obchody Święta Wojska Polskiego w Pierwszej Stolicy Uroczysta Msza św. w Kościele Garnizonowym, przemarsz ulicami miasta, apel poległych na cmentarzu przy ul. Witkowskiej oraz piknik militarny - tak w skrócie prezentował się program Święta Wojska Polskiego.

Nowa poezja pod Latarnią na Wenei

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Nowa poezja pod Latarnią na Wenei Klub Dyskusji o Książce zaprasza na letnie spotkanie z literaturą w plenerze 14 sierpnia o godz. 20.00. Tym razem poza murami biblioteki i porzucając prozę, zachęcać będziemy do sięgnięcia po lirykę pod Latarnią na Wenei!

"Zielona Historia" na Lednicy

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018
18 sierpnia 2018 r. w godz. 11.00 - 17.00 na terenie Małego Skansenu odbędzie się impreza "Zielona Historia" (dawniej Łowieckie psoty i pychoty).

Francis Tuan wystąpił w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Francis Tuan wystąpił w Gnieźnie W miniony weekend w Latarni na Weneji wystąpił Francis Tuan. Muzyk o polsko-wietnamskich korzeniach przyciągnął spore grono słuchaczy.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata 2018 - znamy laureatkę konkursu!

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Cydr Lubelski Spragnieni Lata 2018 - znamy laureatkę konkursu! Do końca lipca trwał konkurs, w którym do wygrania były wejściówki do strefy VIP na koncert Cydr Lubelski Spragnieni Lata 2018. Impreza odbędzie się już 11 sierpnia.

Wielki finał gnieźnieńskiego Lata w teatrze

Artykul dodany: Środa, 8 sierpnia 2018
Wielki finał gnieźnieńskiego Lata w teatrze Wspaniała dwutygodniowa przygoda w Teatrze Fredry w Gnieźnie dobiegła już końca. 5 sierpnia odbył się uroczysty finałowy spektakl Lata w Teatrze opowiadający o dziecięcych wyobrażeniach i marzeniach związanych z przyszłością, a gnieźnieńska publiczność wypełniła widownię po brzegi.

Pokazy kaskaderskie przy W25! Jeden z kaskaderów trafił do szpitala

Artykul dodany: Wtorek, 7 sierpnia 2018
Pokazy kaskaderskie przy W25! Jeden z kaskaderów trafił do szpitala W sobotę na Stadionie Miejskim przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie odbyły się pokazy kaskaderskie "Sky Fighters Moto Gang Live Show". Mieszkańcy Pierwszej Stolicy mogli zobaczyć akrobacje na rowerach, hulajnogach, crossach, przy użyciu samochodów i innego rodzaju pojazdów.

Znane - nieznane oblicze Ameryki

Artykul dodany: Piątek, 3 sierpnia 2018
Znane - nieznane oblicze Ameryki W ostatni dzień lipca 2018, nie zważając na wysokie temperatury, Klub Dyskusji o Książce zebrał się, by porozmawiać na temat książki "Elegia dla bidoków" J. D. Vance?a. Chęć literackiej dyskusji zwyciężyła i tak w zaciszu czytelnianego lokum zebrała się solidna grupa zainteresowanych.

VIII Zjazd Motocykli w Pierwszej Stolicy Państwa

Artykul dodany: Piątek, 3 sierpnia 2018
VIII Zjazd Motocykli w Pierwszej Stolicy Państwa Od 24 do 26 sierpnia w Imiołkach koło Gniezna odbędzie się VIII Zjazd Motocykli w Pierwszej Stolicy Państwa. Szczegóły na plakacie.

Koncert Orkiestry Dętej w Parku im. T. Kościuszki

Artykul dodany: Piątek, 3 sierpnia 2018
Koncert Orkiestry Dętej w Parku im. T. Kościuszki 10 sierpnia o godz. 16.00 w Parku im. T. Kościuszki w Gnieźnie odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Engelholm Marching Band z miejscowości Angelholm w Szwecji. Szczegóły na plakacie.

Starostowie Dożynek Gminnych w Kiszkowie znani!

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Starostowie Dożynek Gminnych w Kiszkowie znani! Wczoraj Wójt Tadeusz Bąkowski i Sołtys wsi Berkowo Adam Musielak wręczyli zaproszenia Starostom "Dożynek 2018" w Kiszkowie, którymi będą pani Aleksandra Mikołajczak z Berkowa i Kazimierz Nowicki z Głębokiego.

Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dobiegły końca

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dobiegły końca Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zorganizowało po raz 24 akcję letniego wypoczynku "Sport-Uśmiech-Zabawa 2018" w formie półkolonii dla 450 dzieci z terenu gminy Niechanowo, Witkowo, Gołańcz i miasta Gniezna. W okresie od 16-27 lipca zorganizowano dwutygodniowy turnus półkolonijny dla dzieci z gminy Niechanowo (100 osób), gminy Witkowo (150 osób) i miasta Gniezna (100 osób). Wcześniej dla 100 dzieci w okresie od 2 do 13 lipca zorganizowano półkolonie na terenie gminy Gołańcz.

I w Teatrze Fredry Lato w pełni

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
I w Teatrze Fredry Lato w pełni Już drugi tydzień w gnieźnieńskim Teatrze trwają warsztaty dla dzieci, realizowane w ramach programu Lato w teatrze. Tematem tegorocznego projektu jest przyszłość.

Za nami I Kiszkowski Rajd Rowerowy im. Św. Krzysztofa

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Za nami I Kiszkowski Rajd Rowerowy im. Św. Krzysztofa 29 lipca odbył się trzeci w tym roku rajd rowerowy, który zgromadził ok. 50 miłośników dwóch kółek. Wakacyjny rajd był doskonałą okazją do relaksu i spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Niedzielne, słoneczne popołudnie mieszkańcom gminy Kiszkowo minęło w atmosferze wspaniałej zabawy. Trasa wycieczki prowadziła przez leśne dukty Puszczy Zielonka. Komandorem rajdu był Leszek Olejniczak. Organizatorem rajdu było sołectwo Kiszkowo (Sołtys Krzysztof Zarębski) oraz Gmina Kiszkowo.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata orzeźwi Poznań

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Cydr Lubelski Spragnieni Lata orzeźwi Poznań Muzyczna fala orzeźwienia dociera do Poznania. W sobotę 11 sierpnia na scenie przy Jeziorze Maltańskim wystąpią: Bitamina, Kasia Lins, Marcelina oraz duet Smolik//Kev Fox. Początek koncertu o godz. 18, wstęp wolny.

Kortez, Organek, XXANAXX i Rosalie, czyli Powidz Jam Festiwal za nami!

Artykul dodany: Wtorek, 31 lipca 2018
Kortez, Organek, XXANAXX i Rosalie, czyli Powidz Jam Festiwal za nami! 5 lokalizacji, 30 kapel, 100 muzyków i 4 dni muzyki - od czwartku do niedzieli trwał Powidz Jam Festiwal, a w jego ramach odbyły się: zlot food trucków, regaty festiwalowe, koncerty na łodzi, jam session do rana, plenerowy escaperoom i wiele innych wydarzeń. Na scenie pojawili się m.in. Kortez, Organek, XXANAXX i Rosalie. Zobaczcie naszą fotorelację z letniego grania w Powidzu.

Koronacja Królewska 2018 za nami

Artykul dodany: Wtorek, 31 lipca 2018
Koronacja Królewska 2018 za nami 28 i 29 lipca Plac św. Wojciecha ponownie wypełnił się atrakcjami jednej z największych imprez historycznych w Polsce, czyli Festiwalu Kultury Słowiańskiej "Koronacja Królewska". Mimo lejącego się z nieba żaru, z przygotowanych atrakcji skorzystało sporo gnieźnian oraz odwiedzających miasto turystów.

Spot w Witkowie przyciągnął tłumy mieszkańców

Artykul dodany: Wtorek, 31 lipca 2018
Spot w Witkowie przyciągnął tłumy mieszkańców W piątek w Witkowie odbył się spot, w którym uczestniczyła Nocna Jazda Samochodem Bez Celu z Gniezna. Zobaczcie jak bawili się mieszkańcy i jakie auta pojawiły się na zlocie. Co ciekawe - impreza odbyła się, ponieważ dzieci Pani Marii bardzo chciały zobaczyć ciekawe samochody, a rodzina nie ma możliwości dojazdu do Gniezna. Auta przyjechały więc do nich.

Trwają wakacje z biblioteką

Artykul dodany: Piątek, 27 lipca 2018
Trwają wakacje z biblioteką Lato to czas, w którym chcemy wypocząć, oderwać się od codzienności. Najlepszym sposobem na spędzenie tego czasu jest czytanie. To właśnie dzięki książkom możemy przebywać w innym świecie, odsunąć na bok wszystkie zmartwienia i wejść w magiczny świat wyobraźni. Czas letniego wypoczynku w połowie za nami. W tym okresie dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły spędzić swój wolny czas wspólnie z biblioteką. Okazją ku temu były różne atrakcyjne propozycje przygotowane przez Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Letnie atrakcje dla seniorów

Artykul dodany: Piątek, 27 lipca 2018
Letnie atrakcje dla seniorów Prezydent Miasta Gniezna wraz z Miejską Radą Seniorów zapraszają na sierpień pełen atrakcji! Pełen program wydarzeń dla seniorów dostępny jest na załączonej do tego newsa grafice.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10145 146 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno