Logo

REKLAMA
Plik banneru
Najnowsze artykuły

Dział - Kultura i rozrywka

Wyjątkowe spektakle w wykonaniu wyjątkowych ludzi

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Wyjątkowe spektakle w wykonaniu wyjątkowych ludzi Dzisiaj (wtorek) w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Na dużej scenie wystąpili podopieczni z różnego rodzaju dysfunkcjami. Zaprezentowane spektakle "ściskały gardła" zgromadzonej publiczności. Najbardziej jednak cieszyła radość, którą młodzi aktorzy czerpali z występów na deskach teatru.

"Solaris" Stanisława Lema tematem czerwcowej rozmowy Klubu Dyskusji o Książce

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Na nasze comiesięczne polecenia literackie mogą Państwo liczyć bez względu na pogodę, sytuację polityczną kraju, świata, kursy walut, załamania i wzrosty na giełdach, najnowsze odkrycia i głośne wydarzenia świata society.

Shakin' Dudi rozpocznie Królewski Festiwal Artystyczny 2018!

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Shakin' Dudi rozpocznie Królewski Festiwal Artystyczny 2018! Koncert polskiego króla neo-swinga Shakin' Dudiego otworzy 14 czerwca tegoroczną edycję Królewskiego Festiwalu Artystycznego w Gnieźnie. Zgodnie z mottem festiwalu, łączącego "sześć stanów skupienia kultury", 12 letnich weekendów w pierwszej stolicy Polski wypełni kilkadziesiąt wydarzeń: od dużych, plenerowych koncertów, przez seanse kina letniego i "Koronację Królewską", aż po kameralne występy grajków i teatrów ulicznych.

Kolejne lato pełne atrakcji

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Kolejne lato pełne atrakcji Koncert polskiego króla neo-swinga Shakin' Dudiego otworzy 14 czerwca tegoroczną edycję Królewskiego Festiwalu Artystycznego w Gnieźnie. Zgodnie z mottem festiwalu, łączącego "sześć stanów skupienia kultury", 12 letnich weekendów w pierwszej stolicy Polski wypełni kilkadziesiąt wydarzeń: od dużych, plenerowych koncertów, przez seanse kina letniego i "Koronację Królewską", aż po kameralne występy grajków i teatrów ulicznych.

Integracja mieszkańców połączona z imprezami dla dzieci

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Integracja mieszkańców połączona z imprezami dla dzieci Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan było wspólnie z Radami Sołeckimi w Mierzewie, Ruchocinku, Trzuskołoniu i Dąbrówce Kościelnej współorganizatorem festynów rodzinnych w okazji Dnia Dziecka.

Uroczyste podsumowanie projektu "Póki Polska żyje w nas, póty nie zginie" w SP nr 2

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Uroczyste podsumowanie projektu Projekt "Póki Polska żyje w nas, póty nie zginie" był realizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w związku z ogłoszeniem przez Ministra Edukacji Narodowej roku szkolnego 2017/2018 "Rokiem dla Niepodległej". Jego celem było wzmocnienie wśród uczniów postaw patriotycznych, dokładniejsze poznanie przez nich historii regionu, ze szczególnym naciskiem na realia związane z powstaniem wielkopolskim. W poniedziałek, 4 czerwca, przyszedł czas na jego uroczyste podsumowanie. Odbyło się ono z prawdziwym rozmachem.

Tydzień amerykański w "Dąbrówce"

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Tydzień amerykański w W dniach 24 - 31 maja gościliśmy w naszym liceum zespoły muzyczne oraz młodzież ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie od kilku lat odwiedzają nasze miasto na zaproszenie muzyka z USA Richarda Dietricha oraz jego żony Brendy z Phoenix w Arizonie.

Rodzice dzieciom w Przedszkolu nr 5 "Mali Przyrodnicy"

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Rodzice dzieciom w Przedszkolu nr 5 W ramach obchodów Dnia Dziecka rodzice z grupy II "Kwiatki Ogrodowe" zaprezentowali przed przedszkolakami spektakl "Czerwony kapturek". Rodzice bardzo chętnie się zaangażowali. Byli aktorami oraz pomogli w przygotowaniu dekoracji.

Rodzinny festyn w rytmie disco!

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Rodzinny festyn w rytmie disco! Serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny, który odbędzie się 10 czerwca w Szczytnikach Duchownych, na boisku szkolnym. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00. Obecność obowiązkowa.

Rodzinny Rajd dla Niepodległej w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Rodzinny Rajd dla Niepodległej w Niechanowie W minionym tygodniu po raz siódmy odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy wpisujący się w obchody Dni Niechanowa i 100. rocznicę odzyskania niepodległości . Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, przy wsparciu i współpracy z Urzędem Gminy.

Piknik Rodzinny w SP nr 10 i mecz "na szczycie"

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Piknik Rodzinny w SP nr 10 i mecz W środę, w Szkole Podstawowej nr 10 w Gnieźnie odbył się Piknik Rodzinny. W programie imprezy znalazły się m.in.: mecz z udziałem samorządowców przeciwko reprezentacji szkoły (wygrali uczniowie), loteria fantowa, wioska średniowieczna, olimpiada rodzin. Nie zabrakło również uczty dla podniebienia, a wszystko to odbywało się przy muzyce zespołu Fan Art.

Rodzinny festyn na Osiedlu Grunwaldzkim

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Rodzinny festyn na Osiedlu Grunwaldzkim Jak wiadomo rodzina to dom, ciepło, miłość i zaufanie. W domu każdy człowiek powinien czuć się swobodnie i bezpiecznie. Rodzina to ludzie, którzy w każdym momencie życia potrafią pomóc i pocieszyć. Rodzina potrafi się razem śmiać, płakać, przeżywać dobre chwile, ale i umie przetrwać i pokonać rozmaite przeciwności, jakie niesie los.

Zespół Enej wystąpił w Witkowie

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Zespół Enej wystąpił w Witkowie W piątek, w Witkowie w ramach imprezy Pod Witkowskim Niebem odbył się koncert zespołu Enej. Jak można się spodziewać, przy dobrej pogodzie, w miłej atmosferze publiczność licznie zgromadziła się pod sceną, aby bawić się do godzin wieczornych.

"Czytaj muzykę ..." w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Jak słuchać lepiej? Jak słyszeć więcej? Nawet najwspanialsze urządzenia niczego nie zmienią w naszym odbiorze muzyki, jeśli nie będziemy ... czytać. Książki poszerzające wiedzę o historii, teorii, interpretacji muzyki nie tracą świeżości ani aktualności. Wchodząc do obiegu kultury, służą przez wiele lat kolejnym rocznikom uczniów i studentów.

Zapraszamy na III Międzynarodowy Zlot CABRIO POLAND 2018

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Zapraszamy na III Międzynarodowy Zlot CABRIO POLAND 2018 W tym roku do kalendarza letnich wydarzeń dołącza III Międzynarodowy Zlot CABRIO POLAND. Sukcesy dwóch poprzednich edycji sprawiły, że z Gniezna wydarzenie przenosi się do Poznania. W dniach 4 - 5 sierpnia br. na terenach Polany Piknikowej przy Jeziorze Maltańskim ponownie spotkają się pasjonaci samochodów bez dachu by wspólnie wziąć udział w licznych atrakcjach.

Spotkanie z autorem przygód wikinga Tappiego

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Spotkanie z autorem przygód wikinga Tappiego W niezwykły świat elfów, wodników oraz krasnali wprowadził najmłodszych gnieźnian pisarz Marcin Mortka. 29 maja 2018 roku Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna oraz Klub Fantastyki Fantasmagoria zorganizowały spotkanie z tym znanym autorem cykli dla dzieci i młodzieży "Opowieści o wikingu Tappim", "Zagubieni" oraz "Smocze opowieści".

Londyn pełen imigrantów czyli o książce "Białe zęby" Zadie Smith

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Londyn pełen imigrantów czyli o książce W maju członków Klubu Dyskusji o Książce zgromadziła chęć porozmawiania na temat debiutu literackiego Zadie Smith - "Białych zębów". Książka łączy w sobie opowieść o losach trzech rodzin emigrantów, którzy zjawiają się w Londynie. To także historia różnych ideologii, które doprowadzone do ekstremum zawsze gubią.

Rośniemy razem z książkami

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Rośniemy razem z książkami Bibliotekarze gnieźnieńskiej książnicy od zawsze byli przekonani, że czytanie należy rozpocząć od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

W Pierwszej Stolicy pojawiły się Magiczne Kręgi

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
W Pierwszej Stolicy pojawiły się Magiczne Kręgi W ramach kolejnego cyklu Rezydencji Artystycznych Teatr Fredry w Gnieźnie tradycyjnie podjęto współpracę z zagranicznymi twórcami, jednak w innej niż dotąd formie. Inspirujące działania nie na scenie, lecz na ulicach miasta realizowane były w dniach 25-27 maja w ramach współpracy z berlińską artystką - performerką.

Rodzinnie w "Dwójce"

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Rodzinnie w Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 stał się już tradycją. Ponieważ impreza miała miejsce 26 maja, zatem akcentowaliśmy w nim Dzień Mamy, ale i przyświecały nam treści patriotyczne. Szkoła nasza bowiem realizuje roczny projekt poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości oraz rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Kraina Uprowadzonej Księżniczki

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Kraina Uprowadzonej Księżniczki Przybywajcie 3 czerwca od godz. 11.00 do 19.00 do krainy "Uprowadzonej Księżniczki" w Galerii Piastovej.

Wycieczka do muzeum Luftwaffe Berlin-Gatow

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Wycieczka do muzeum Luftwaffe Berlin-Gatow Klub 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Witkowie organizuje wycieczkę do Muzeum Sił Powietrznych Luftwaffe. Szczegóły na plakacie.

Damian Holecki wystąpi z okazji Dnia Dziecka w Kiszkowie

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Damian Holecki wystąpi z okazji Dnia Dziecka w Kiszkowie 10 czerwca w Kiszkowie odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. pokaz motoparalotni, miasteczko policyjne, prezentacje wozów Straży Pożarnej. Na zakończenie odbędzie się koncert Damiana Holeckiego. Więcej szczegółów na plakacie.

Dzień dziecka w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Dzień dziecka w Wielkopolskim Parku Etnograficznym Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi, do wzięcia udziału w imprezie plenerowej z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 3 czerwca 2018 roku w godz. 11.00 - 16.00 w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach.

Wielkopolskie Miss na czerwonym dywanie w Cannes!

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Wielkopolskie Miss na czerwonym dywanie w Cannes! W dniach 8-19 maja odbywa się 71. Festival de Cannes, podczas którego obecna jest Zuza Słaboszewska (Wielkopolska Miss Internetu 2017, Wielkopolska III Wicemiss 2017 oraz TOP 10 Miss Polski), Ewelina Kleszczyńska (Miss Wielkopolski 2014), Aleksandra Szczęsna(Wielkopolska Miss Foto 2016) oraz producent konkursu Sławomir Stopczyk.

Akademia pitbike: w sobotę piknik z okazji Dnia Dziecka

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Akademia pitbike: w sobotę piknik z okazji Dnia Dziecka W sobotę 2 czerwca o godzinie 16.00 na torze przeznaczonym dla motocykli pitbike zlokalizowanym przy obwodnicy w kierunku Trzemeszna (dojazd m.in. od strony ul. Orcholskiej) odbędzie się piknik z okazji Dnia Dziecka.

Tłumy na festynie w Osińcu

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Tłumy na festynie w Osińcu W weekend we wsi Osiniec odbył się Festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowali organizatorzy. Impreza cieszyła sie ogromnym zainteresowaniem również ze strony mieszkańców Gniezna i okolicznych wsi.

Wystawa prac laureatów konkursu plastycznego "Ekoludek"

Artykul dodany: Piątek, 25 maja 2018
Wystawa prac laureatów konkursu plastycznego Do 31 maja w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, przy ul. Staszica 12a, zobaczyć można wyjątkową wystawę będącą owocem XIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Ekoludek". Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został Dominik Kuchowicz.

Piknik Myśliwski i 70-lecie Koła Łowieckiego w Kiszkowie

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Piknik Myśliwski i 70-lecie Koła Łowieckiego w Kiszkowie Tegoroczna edycja Pikniku Myśliwskiego połączona była z obchodami 70-lecia Koła Łowieckiego w Kiszkowie. Impreza rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji członków koła w kościele parafialnym p.w św. Jana Chrzciciela w Kiszkowie. Tradycyjne organizatorami czwartej już edycji było Koło Łowieckie nr 60 "Sokół" w Kiszkowie, Gmina Kiszkowo, Szkoły Podstawowe w Łagiewnikach Kościelnych i Sławnie oraz po raz pierwszy Lokalna Grupa Rybacka "7 Ryb". Jako, że jest to piknik myśliwski sygnałem rozpoczęcia był utwór myśliwski "Powitanie" w wykonaniu zespołu "Babrzysko". Po nim wszystkich zgromadzonych gości powitali Prezes Koła Benedykt Marcinkowski, Wójt Gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski oraz Prezes LGR "7 Ryb" Dorota Knopczyńska.

"Zdziechowa. Historia ludzi i miejsc"

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
W murach Przedszkola w Zdziechowie prezentowana jest znakomita wystawa "Zdziechowa. Historia ludzi i miejsc", prezentująca przedmioty, druki i pamiątkowe fotografie - tworzące wyjątkowy obraz historii życia lokalnej wspólnoty.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10140 141 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno