Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Gnieźnieńska Galeria A (1967-1972)

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Gnieźnieńska Galeria A (1967-1972) Nie, nie chodzi o galerią handlową. Kolejne spotkanie w ramach Gnieźnieńskich Konserwatoriów Historycznych poświęcone będzie ludziom i miejscu, dzięki którym Gniezno miało swój krótki - ale znaczący - epizod publicznej prezentacji sztuki współczesnej.

Aula I LO wypełniona do ostatniego miejsca! Wszystko za sprawą "Szalonych nożyczek"

Artykul dodany: Niedziela, 18 marca 2018
Aula I LO wypełniona do ostatniego miejsca! Wszystko za sprawą "Szalone nożyczki" to wyjątkowy projekt teatralny tworzony przez pasjonatów, entuzjastów i profesjonalistów w jednym. W sobotę spektakl gościł na scenie I LO w Gnieźnie.

Lokalny patriota to eko patriota

Artykul dodany: Piątek, 16 marca 2018
Lokalny patriota to eko patriota Kto to jest patriota? Czy każdy może być patriotą? A może tylko odważni dorośli? Na te pytania odpowiemy sobie podczas warsztatów, które poprowadzi Marta Pacak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, 10 kwietnia (wtorek) o godz. 10.00 w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przy ul. Staszica 12a.

Kolejna edycja kolejowych podróży

Artykul dodany: Piątek, 16 marca 2018
Kolejna edycja kolejowych podróży Biuro podróży PS Travel wraz z Organizacją Turystyczną "Szlak Piastowski" oraz Parowozownią Gniezno po raz drugi zapraszają na wspólne wycieczki do niezwykłych miejsc związanych z historią kolei. Szlak podróży wiedzie do miejsc znanych i będących dobrymi przykładami jak mogą funkcjonować kolejowe atrakcje turystyczne. W pierwszej połowie tego roku odwiedzić będziemy mogli Berlin, Środę Wielkopolską i Jaworzynę Śląską.

Rąbek tajemnic, czyli książka "Taka jestem i już!" Magdaleny Zawadzkiej

Artykul dodany: Piątek, 16 marca 2018
Rąbek tajemnic, czyli książka Znani, podziwiani, adorowani, nierzadko kochani. Ulubieni aktorzy, zachwycające aktorki, nadzwyczajni wokaliści, niezapomniani autorzy, genialni muzycy, postacie z pierwszych stron gazet i portali internetowych. To oni stają się naszymi mistrzami, ideałami, idolami. Podpatrujemy jak żyją, w co się ubierają, jak radzą sobie z problemami. Wysłuchujemy ich opinii i analizujemy poglądy. A kiedy pojawia się książkowa wersja ich życia, chętnie sprawdzamy, jakie jest to "światowe życie".

Tydzień Twórczości Uczniowskiej w I LO

Artykul dodany: Czwartek, 15 marca 2018
Tydzień Twórczości Uczniowskiej w I LO Licealiści spoglądają na świat przez pryzmat emocji, wrażeń, przeżyć, przemyśleń, dostrzegają rzeczy, które większość z nas mija bezrefleksyjnie. Efektem tego zauroczenia jest twórczość.

Palenie Marzanny już 21 marca na Lednicy

Artykul dodany: Czwartek, 15 marca 2018
Palenie Marzanny już 21 marca na Lednicy Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Inscenizacji "Palenie Marzanny - Śmiercichy", która odbędzie się w środę, 21 marca, w godz. 10.00 - 12.00 w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Przyznano Nagrody Kulturalne Miasta Gniezna

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Przyznano Nagrody Kulturalne Miasta Gniezna Poznaliśmy tegorocznych laureatów "Królików" - Nagrody Kulturalnej Miasta Gniezna. 10 marca 2018 roku Nagrodę Specjalną "Królika Honorowego" otrzymał śp. Roman Nowak - wybitny gnieźnianin, pedagog muzyczny wielu pokoleń mieszkańców naszego miasta, dyrygent chórów "Szpaki" i "Dzwon". Jemu właśnie dedykowany był koncert pod tytułem "Dźwięki, Słowa i Obrazy - Wspominamy Romka". Statuetkę w imieniu artysty odebrał jego syn, Jakub.

Preteksty, czyli dobre okazje... do obcowania z Literaturą!

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Preteksty, czyli dobre okazje... do obcowania z Literaturą! Spotkania autorskie, slam poetycki oraz nietuzinkowe koncerty, to tylko niektóre z pozycji programu tegorocznego Festiwalu Literackiego "Preteksty". VIII edycja festiwalu potrwa od 23 do 24 marca.

Cyrkowy namiot "pękał w szwach"!

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Cyrkowy namiot We wtorek Gniezno odwiedził Cyrk Zalewski. Namiot wypełniony był do ostatniego miejsca. Pokazało to, że mieszkańcy Pierwszej Stolicy nie są przeciwni cyrkom, w których występują zwierzęta.

Jan Kliment i Malevo Dance Studio na Targach Ślubnych

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Jan Kliment i Malevo Dance Studio na Targach Ślubnych W niedzielę, w miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyły się Targi Ślubne. Jedną z firm prezentujących swoją ofertę było Malevo Dance Studio. Gościem specjalnym natomiast był Jan Kliment.

Wyłoniono finalistki konkursu Wielkopolska Miss 2018!

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Wyłoniono finalistki konkursu Wielkopolska Miss 2018! W sobotę, 10 marca, w poznańskim klubie Pacha odbył się półfinał najbardziej prestiżowego konkursu piękności w woj. wielkopolskim, mianowicie Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2018! Tego wieczoru jury w składzie 25 osób wyłoniło finalistki konkursu w edycji 2018. Zadanie nie było łatwe, ponieważ ze 102 kandydatek jury musiało wybrać 30 w kategorii dorosłe i 10 w kategorii nastolatki. Ostatecznie decyzją organizatorów konkursu o koronę najpiękniejszej Wielkopolanki ubiegać się będą 34 kandydatki, a w kategorii nastolatki 10 finalistek.

110 tys. zł na organizację imprez kulturalnych

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
110 tys. zł na organizację imprez kulturalnych Prezydent Miasta Gniezna ogłosił wyniki otwartego konkursu na realizację zadania publicznego Miasta Gniezna w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego pod nazwą "Organizacja imprez kulturalnych, festiwali i koncertów odbywających się dla mieszkańców miasta Gniezna w 2018 roku". Wiemy już, ile pieniędzy z budżetu miasta wesprze poszczególne wydarzenia.

Wielka Gala Malowania jaja już 29 marca

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Wielka Gala Malowania jaja już 29 marca Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w konkursie na najciekawszy strój pod hasłem "KURY, KURCZAKI i KOGUTY", który odbędzie się w trakcie Wielkiej Gali Malowania Jaja już 29 marca.

Grzegorz Dworek z zespołem zapowiada największą imprezę w Gnieźnie?

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Grzegorz Dworek z zespołem zapowiada największą imprezę w Gnieźnie? W ostatnich dniach na facebooku znalazła się informacja, że w maju w Gnieźnie uczniowie Ekonomika planują zorganizować największą imprezę w Gnieźnie. Artyści oraz temat jest jeszcze nieznany, wszystkich szczegółów dowiemy się na dniach.

Energetyzujący koncert w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Energetyzujący koncert w Niechanowie Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej i Gminny Ośrodek Kultury po raz siódmy zaprosiło Panie z różanej gminy na energetyzujący koncert z okazji Dnia Kobiet. W tym roku goszczono zespół "Nocne Taxi" z Andrzejem Mikołajczakiem na czele, który przygodę z muzyką rozpoczął w latach 60-tych grając m. in. w zespołach Tarpany, Drumlersi, Nowi Polanie, ABC, czy Test. Wokalistką tego zespołu jest Patrycja Rybarczyk (członkini stowarzyszenia RZN).

Wiosenne Fanaberie Hip-Hop już niebawem!

Artykul dodany: Niedziela, 11 marca 2018
Wiosenne Fanaberie Hip-Hop już niebawem! 17 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, mieszczącej się przy ul. Łubieńskiego 7, odbędzie się turniej tańca Wiosenne FANABERIE HIP HOP. Celem zawodów jest wyłonienie zwycięzców w poszczególnych konkurencjach tanecznych, konfrontacja umiejętności tanecznych zawodników, popularyzacja tańca nowoczesnego.

Wystawa malarstwa Pawła Wyborskiego w MOK-u

Artykul dodany: Niedziela, 11 marca 2018
Wystawa malarstwa Pawła Wyborskiego w MOK-u 15 marca o godzinie 18.00 w Dużej Galerii MOK, swoje prace malarskie pt. "Ikonopasaże. Obrazy o ikonach" przedstawi Paweł Wyborski.

Cyrk Zalewski odwiedzi Gniezno!

Artykul dodany: Piątek, 9 marca 2018
Cyrk Zalewski odwiedzi Gniezno! 13 marca do Gniezna zawita słynny Cyrk Zalewski, który bawi polską publiczność od wielu lat! Program artystyczny Cyrku Zalewski jest różnorodny i dopasowany do oczekiwań każdego z członków rodziny.

Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Drzwi Otwarte w Malevo Dance Studio Zapraszamy 17 marca na Drzwi Otwarte do szkoły tańca Malevo Dance Studio!

Tu wszystko się zaczęło - spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Tu wszystko się zaczęło - spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską Nauka historii należy często do tych mniej przyjemnych obowiązków ucznia. Zapamiętanie dat i wydarzeń historycznych bywa dość trudne - zwłaszcza kiedy jest ich dużo. Wiadomo jak uczy się nasz mózg - nie książki, nie wkuwanie dat na pamięć, a zabawa są najskuteczniejszą metodą nauki. Najlepiej jednak łączyć wszelkiego rodzaju aktywności tak aby dały najlepszy efekt.

W DRODZE do teatru

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
W DRODZE do teatru Rozmowy o sztuce dla najmłodszych, książkowe zabawy oraz kołysanki, mruczanki i lulajki - na te i wiele innych wydarzeń od stycznia zaprasza Teatr Fredry w Gnieźnie. Bo tempa nabiera realizowany przez gnieźnieńską scenę projekt edukacyjno-artystyczny "DROGA do teatru", skierowany do dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia oraz ich opiekunów. Jego celem jest zaprojektowanie wydarzeń, dzięki którym najmłodsi będą mogli uczestniczyć w działaniach kulturalnych, związanych przede wszystkim ze sztuką teatru. Projekt "DROGA do teatru" jest sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Na czym polega patriotyzm lokalny?

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Na czym polega patriotyzm lokalny? Paweł Bąkowski ze Stowarzyszenia "Ośla Ławka" udziela się w wielu projektach kulturalnych Gniezna. Czy na tym może polegać patriotyzm lokalny? Jak on sam rozumie to pojęcie? Czym dla niego jest miasto rodzinne? Czy sentyment do stron rodzinnych łączy się z miłością do ojczyzny?

Sprawdźcie nowy Sztos od Martina

Artykul dodany: Sobota, 3 marca 2018
Sprawdźcie nowy Sztos od Martina Martin International trap to najnowszy singiel młodego artysty pochodzącego z Gniezna, którego możemy kojarzyć między innymi z utworem Martin Trap$tar Ziom. Singiel osiągnął ponad 100 tys. wyświetleń na YouTubie. Przy najnowszym utworze Martinowi pomagał DJ Decks, który jest odpowiedzialny za nagranie kawałka.

Oficjalna sesja półfinalistek Wielkopolska Miss 2018

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Oficjalna sesja półfinalistek Wielkopolska Miss 2018 Właśnie pojawiła się oficjalna sesja zdjęciowa półfinalistek najbardziej prestiżowego konkursu piękności w woj. Wielkopolskim, mianowicie Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek 2018. Te 102 dziewczyny już 10 marca 2018 o godzinie 19.00 w poznańskim klubie Pacha będą walczyć o awans do czerwcowego finału konkursu.

Promocja książki pt. "Rzeźbiarze Ziemi Gnieźnieńskiej"

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Promocja książki pt. 9 marca o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie promocja książki pt. "Rzeźbiarze Ziemi Gnieźnieńskiej". Publikacja prezentuje sylwetki i dorobek dwudziestu rzeźbiarzy działających na obszarze ziemi gnieźnieńskiej od lat międzywojennych XX wieku do czasów nam współczesnych. Są to samorodni artyści działający poza nurtem sztuki elitarnej, w środowiskach wiejskich i małomiasteczkowych. Dla większości jest to działalność w czasie wolnym od pracy zawodowej lub aktywność rozwinięta w okresie emerytalnym.

"Rośniemy razem z książkami"

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od zawsze podkreśla, że "czytelnictwo" zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię.

Koncert RETO - EDIT TOUR w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Koncert RETO - EDIT TOUR w Gnieźnie Grupa Patent Event oraz Klub Lokomotywa zapraszają na długo oczekiwany Koncert RETO - EDIT TOUR z albumu KRUK w Gnieźnie.

Trochę straszno... Rzecz o książce "Białystok. Biała siła, czarna pamięć" Marcina Kąckiego

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Trochę straszno... Rzecz o książce "Idzie luty, podkuj buty" mówi stare polskie przysłowie i chyba co roku nic nie traci ze swej przedwiecznej mądrości. Mimo tego, że w tym roku luty naprawdę przymroził, Klub Dyskusji o Książce zebrał się w rekordowej wręcz frekwencji. Wniosek z tego, że ani mrozy, ani wiatry nie przeszkodzą spotkać się, kiedy rzecz dotyczy czegoś godnego uwagi. A rozmawialiśmy o książce Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć".

Wielkopolskie muzea zapraszają 24h. Portal www.muzeawielkopolski.pl już działa

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Wielkopolskie muzea zapraszają 24h. Portal www.muzeawielkopolski.pl już działa Środowa konferencja prasowa poświęcona była prezentacji portalu edukacyjnego muzeawielkopolski.pl. Udział w niej wzięli Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Sylwia Kucharska, Dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej - lider projektu i dr Michał Bogacki, Dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, dwoje dyrektorów, których muzea zadebiutowały ze swymi zbiorami na portalu.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10136 137 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno