Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Kultura i rozrywka

Lato w eSTeDe!

Artykul dodany: Czwartek, 22 lipca 2010
Lato w eSTeDe! Już dzisiaj przedstawiamy letnią ofertę Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna". Gnieźnieński ośrodek przygotował dla mieszkańców mnóstwo niezapomnianych imprez i warsztatów.

Półkolonie 2010 w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Półkolonie 2010 w Niechanowie Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na Półkolonie 2010, które odbędą się od 9 do 19 sierpnia w sali ośrodka. W programie gry i zabawy sportowe, wyjazdy na basen, wycieczki oraz miłe spędzenie wakacyjnego czasu. Gorąco zapraszamy!

Oczami Rapu Summer Edition

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Oczami Rapu Summer Edition Ten wieczór był bez wątpienia świętem dla wszystkich fanów muzyki hip hop. Gnieźnieńskie Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" było bowiem miejscem kolejnej już edycji imprezy z cyklu Oczami Rapu.

Koncert gnieźnieńskiej legendy zakończony sukcesem!

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Koncert gnieźnieńskiej legendy zakończony sukcesem! Historia zatoczyła koło. Po ponad czterdziestu latach od debiutu gnieźnieński zespół Fan-Art powrócił i zagrał dokładnie w tym samym miejscu, w którym zaczynał swoją karierę. Miejscem tym było Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna", dawny Dom Kultury Dzieci i Młodzieży.

Oczami Rapu w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 16 lipca 2010
Oczami Rapu w eSTeDe 17 lipca w Gnieźnie odbędzie się kolejna impreza z cyklu Oczami Rapu. Letnia edycja tej imprezy odbędzie się w Centrum Kultury eSTeDe.

Koncert Fan-Art w eSTeDe!

Artykul dodany: Piątek, 16 lipca 2010
Koncert Fan-Art w eSTeDe! Po latach nieobecności na scenę powraca niedawno reaktywowany zespół Fan-Art. Grupa powstała w 1969 roku w Gnieźnie przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży (obecne Centrum kultury Scena to Dziwna).

Muzyka w murach katedry gnieźnieńskiej

Artykul dodany: Czwartek, 15 lipca 2010
Muzyka w murach katedry gnieźnieńskiej X Festiwal Organowy - Gniezno 2010. Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gniezna.

UKS MASTER w Grodzie Księcia Mieszka

Artykul dodany: Czwartek, 15 lipca 2010
UKS MASTER w Grodzie Księcia Mieszka W dniach 10 i 11 lipca w Dziekanowicach odbyła się impreza plenerowa ,,W Lednickim Grodzie Księcia Mieszka". Uczniowski Klub Sportowy ,,MASTER" uczestniczył w niej jako Konna Drużyna Wojów Słowiańskich z Gniezna.

Niejednoznaczność Etgara Kereta

Artykul dodany: Środa, 14 lipca 2010
Niejednoznaczność Etgara Kereta Wakacyjne spotkanie Klubu Dyskusji o Książce przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przebiegało tym razem pod znakiem rozmowy o dylematach, jakie stawia przed czytelnikami niezwykła lektura ,,Kolonii Knellera". Jej autor, Etgar Keret przedstawia tam świat będący pozornie zupełnie innym od naszego, rządzącym się swoimi, niejasnymi do końca prawami. Po wnikliwszej obserwacji można jednak odnaleźć w nim warstwę znaczeń i wartości, które odnoszą się do ponadczasowych spraw, związanych z naszym codziennym egzystowaniem.

Plenerowe zajęcia w Gnieźninku

Artykul dodany: Środa, 14 lipca 2010
Plenerowe zajęcia w Gnieźninku Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla mieszkańców Gniezna plenerową akcję letnią, na którą składają się zajęcia łucznictwa historycznego oraz jogi. Podczas miesięcy wakacyjnych (lipiec-sierpień), gdy remontowane są pomieszczenia MOK można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i całkowicie nieodpłatnie wziąć udział w zajęciach w Parku Miejskim w każdy czwartek o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.

Wakacje na wesoło

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Wakacje na wesoło Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie serdecznie zaprasza na szereg bezpłatnych zajęć wakacyjnych w ramach akcji ,,Wakacje na wesoło".

Dyskoteka dla kolonistów z obszarów objętych powodzią...

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Dyskoteka dla kolonistów z obszarów objętych powodzią... 1 i 3 lipca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury zorganizowano dyskotekę dla 57-osobowej grupy kolonistów z obszarów objętych powodzią: dzieci z powiatu grodzkiego, cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego.

Impreza plenerowa ,,W lednickim grodzie księcia Mieszka"

Artykul dodany: Czwartek, 8 lipca 2010
Impreza plenerowa ,,W lednickim grodzie księcia Mieszka Od 10 do 11 lipca w godzinach od 9.00 - 17.00 na Ostrowie Lednickim, w zagrodzie wczesnośredniowiecznej i na podgrodziu zamieszkają grupy odtwórstwa historycznego. Staną namioty i warsztaty rzemieślników, aranżując teatr-piknik historyczny. Będzie to żywa lekcja historii, gdzie w atmosferze zabawy i rozrywki propagowana będzie tradycja i obyczaje z czasów wczesnego średniowiecza - okresu związanego z początkami naszego państwa.

Klinika Lalek, Murale, koncerty, czyli Festiwal Wyobraźni w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Klinika Lalek, Murale, koncerty, czyli Festiwal Wyobraźni w eSTeDe W piątek w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" rozpoczął się Festiwal Wyobraźni. Impreza trwała do niedzieli. Podczas Festiwalu można było obejrzeć m. in. dzieła grafficiarzy stworzone podczas II Murali eSTeDe, Teatr Klinika Lalek, koncerty zespołów: DAGADANA, Cała Góra Barwników oraz Orkiestra Na Zdrowie.

Festiwal Wyobraźni w eSTeDe!

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Festiwal Wyobraźni w eSTeDe! Od 25 do 27 czerwca w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbędzie się ,,Festiwal Wyobraźni - II Murale eSTeDe w Ogrodzie Wyobraźni". W programie przewidziano między innymi: spektakl Kliniki Lalek, kręcenie POLkami, koncert zespołów DAGADANA, Cała Góra Barwników oraz Orkiestra Na Zdrowie oraz wiele innych atrakcji.

Uroczyta inauguracja sezonu nad Jeziorem Winiary

Artykul dodany: Sobota, 26 czerwca 2010
Uroczyta inauguracja sezonu nad Jeziorem Winiary Już dziś chcemy Państwa zaprosić na uroczystą inaugurację sezonu letniego nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie, która odbędzie się 26 czerwca o godzinie 11.00.

POI podczas Festiwalu Wyobraźni w eSTeDe

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
POI podczas Festiwalu Wyobraźni w eSTeDe Wielkimi krokami zbliża się I Festiwal Wyobraźni i wiele atrakcji z nim związanych. Jedną z nich są dwudniowe warsztaty Tańca POI, które zaczynają się w piątek o godzinie 18.00.

Jedyna taka wystawa w Polsce! Tylko w MOK-u!

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
Jedyna taka wystawa w Polsce! Tylko w MOK-u! Galeria MOK zaprasza na jedną z najciekawszych wystaw tego sezonu: wystawa plakatu "WIELKI GŁÓD NA UKRAINIE 1932 - 33". Ekspozycja trwa do 25 czerwca. Wystawę można zobaczyć tylko i wyłącznie w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie i w żadnym innym miejscu w Polsce!

PRAWIEKINO w MOK-u!

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
PRAWIEKINO w MOK-u! Już w najbliższy poniedziałek w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się kolejny pokaz filmowy z cyklu PRAWIEKINO - STARE KINO. Widzowie będą mogli obejrzeć film pt. ,,W Pełnym Słońcu".

XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej 19 czerwca w Witkowie odbył się XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej, w którym uczestniczyły zespoły wokalne, soliści i chóry seniorów. Wystąpiły również grupy z gnieźnieńskiego Miejskiego Ośrodka Kultury: Pikolino, Fantazja oraz Retro.

Za nami - Dni Witkowa 2010r.

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Za nami - Dni Witkowa 2010r. Tegorocznym Dniom Witkowa towarzyszyła piękna pogoda, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Święto miasta jest też okazją do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Imprezom towarzyszyły wystawy, zawody sportowe, wędkarskie itp.

Już w najbliższy czwartek Graffiti w eSTeDe!

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Już w najbliższy czwartek Graffiti w eSTeDe! Zapraszamy serdecznie do udziału w malowaniu graffiti ,,Każdy ma prawo do nauki. W Tybecie też?" w najbliższy czwartek - 24.06 o godzinie 9.00.

Cykl wykładów o dawnej Polsce

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Cykl wykładów o dawnej Polsce Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprasza na Cykl Wykładów o Dawnej Polsce. Wykład pod tytułem ,,Najstarsze budowle monumentalne Przemyśla" wygłosi prof. dr hab. Zbigniew Pianowski (Uniwersytet Rzeszowski, Zamek Królewski na Wawelu). Spotkanie odbędzie się już dzisiaj (23 czerwca), o godzinie 17.00 w Dolnej Sali Wystawowej MPPP przy ul. Kostrzewskiego 1 w Gnieźnie. Wstęp wolny.

Piknik Piłkarski w Żydowie

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Piknik Piłkarski w Żydowie 4 lipca na Stadionie Sportowym w Żydowie odbędzie się Piknik Piłkarski - VI Piłkarski Turniej Firm o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo. Oprócz rozgrywek piłkarskich przewidziano mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy tego dnia pojawią się na pikniku.

Uroki słonecznego festynu

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Uroki słonecznego festynu Ogródki Jordanowskie, które znajdują się w naszym mieście to niezwykłe miejsca, gdzie najmłodsi mogą bezpiecznie spędzać czas pod okiem rodziców. Zainstalowany tam sprzęt do zabawy musi być więc nie tylko atrakcyjny i ciekawy, ale także pewny i niezawodny.

Festyn w Lubochni

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Festyn w Lubochni W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Lubochni koło Gniezna. Został on zorganizowany przez mieszkańców oraz sołtysa - Radosława Wiśniewskiego. Impreza była sponsorowana przez mieszkańców oraz gnieźnieńskie firmy - Altom i Tina. Ostatni podobny festyn miał miejsce około 15 lat temu w Szczytnikach Duchownych - wówczas z inicjatywy dyrektora tamtejszej szkoły, Jerzego Adamskiego.

Dmuchawce, latawce, wiatr - czyli jubileuszowy piknik lotniczy

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Dmuchawce, latawce, wiatr - czyli jubileuszowy piknik lotniczy W sobotę na byłym poligonie wojskowym w Cielimowie odbył się piknik lotniczy ,,Air Show". Impreza przyciągnęła kilka tysięcy osób, na które czekała niezliczona ilość atrakcji. Nie był to zwykły piknik lotniczy, ale jubileusz ,,50-lecia wyszkolenia pierwszego rocznika uczniów pilotów w Szkole Szybowcowej Gniezno-Nałęcz filii Aeroklubu Poznańskiego".

Ostatnia ,,Babska Szafa" za nami!

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Ostatnia ,,Babska Szafa W sobotę w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbyła się ostatnia przed wakacjami ,,Babska Szafa". Do imprezy dołączyła się akcja Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Anna Bentyn z wprowadzeniem do kursu asertywności.

Przyjemne z pożytecznym, czyli Festyn na Winiarach

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Przyjemne z pożytecznym, czyli Festyn na Winiarach W sobotę w parafii pw. św. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie odbył się Wielki Festyn Parafialny. Jak zwykle na osiedlu Winiary na imprezę przybyły całe rodziny. Mieszkańcy Gniezna mogli wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał oraz skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji.

Wielkie otwarcie Ogrodu Wyobraźni

Artykul dodany: Sobota, 19 czerwca 2010
Wielkie otwarcie Ogrodu Wyobraźni Dzisiaj w samo południe w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" uroczyście otwarto Ogród Wyobraźni. To pierwsza tego typu inwestycja od dłuższego czasu w Gnieźnie i jeden z najlepszych pomysłów, które zostały zrealizowane. Równocześnie otwarto studio nagrań, które zachwyciło wszystkich zgromadzonych swoją wielkością i wyposażeniem.

« poprzednia 1 2137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno