Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Chopin w czerniejewskim pałacu

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Chopin w czerniejewskim pałacu Pierwszego sierpnia w godzinach wieczornych na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Czerniejewie odbędzie się koncert z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wydarzenie ma także nawiązać do historii, kiedy to tutejszy pałac stanowił mecenat kulturalny dla mieszkańców Czerniejewa i okolic.

Koronacja Królewska w Grodzie Lecha

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Koronacja Królewska w Grodzie Lecha Od 31 lipca do 1 sierpnia w Gnieźnie będzie odbywało się widowisko plenerowe ,,Koronacja Królewska". W programie imprezy przewidziano mnóstwo atrakcji.

Festiwalowa współpraca

Artykul dodany: Czwartek, 29 lipca 2010
Festiwalowa współpraca Z przyjemnością informujemy, iż OFFELIADA czyli gnieźnieński Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych nawiązał współpracę z kilkoma liczącymi się w Polsce ,,bratnimi" festiwalami filmowymi, a mianowicie z Festiwalem Kino Poza Kinem Filmowa Góra 2010 z Zielonej Góry, Międzynarodowym Festiwalem Filmowym OFF CINEMA z Poznania, Międzynarodowym Festiwalem Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA oraz inicjatywą Filmowe Podlasie Atakuje! z Białegostoku, a także Festiwalem Filmów Dokumentalnych TRANZYT z Poznania.

Dom Kultury w Łubowie zaprasza!

Artykul dodany: Czwartek, 29 lipca 2010
Dom Kultury w Łubowie zaprasza! Dom Kultury w Łubowie zaprasza najmłodszą społeczność naszej gminy na spektakl teatralny pt. ,,Kozucha Kłamczucha".

Koncert chórów z Magdeburga i Gniezna

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lipca 2010
Koncert chórów z Magdeburga i Gniezna W Auli Królewskiej Medycznego Studium Zawodowego w Gnieźnie odbył się dzisiaj niezwykły koncert Chóru Młodszego Seniora z Magdeburga oraz Chóru Retro z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. To niezwykłe spotkanie było kolejnym owocem współpracy Grodu Lecha z Magdeburgiem.

Kurs samoobrony w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lipca 2010
Kurs samoobrony w eSTeDe 3 sierpnia w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" rozpocznie się kurs samoobrony. Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach mogą zgłaszać się do eSTeDe koniecznie jeszcze przed rozpoczęciem kursu!

Piknik edukacyjny ,,Kubusiowe zabawy'' i Jarmark Św. Jakuba

Artykul dodany: Sobota, 24 lipca 2010
Piknik edukacyjny ,,Kubusiowe zabawy'' i Jarmark Św. Jakuba 25 lipca w godzinach od 10:00 do 17:00 na Małym Skansenie i na Ostrowie Lednickim w ramach Uroczystości Roku Świętego Jakuba zapraszamy nie tylko imienników św. Jakuba na piknik edukacyjny ,,Kubusiowe zabawy" i Jarmark Św. Jakuba. Na wszystkich imienników św. Jakuba czekają upominki i nagrody.

Już w październiku ,,Preteksty" 2010

Artykul dodany: Piątek, 23 lipca 2010
Już w październiku ,,Preteksty Po raz drugi w Gnieźnie odbędzie się festiwal poetycki ,,Preteksty". Ta cykliczna impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Lato w eSTeDe!

Artykul dodany: Czwartek, 22 lipca 2010
Lato w eSTeDe! Już dzisiaj przedstawiamy letnią ofertę Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna". Gnieźnieński ośrodek przygotował dla mieszkańców mnóstwo niezapomnianych imprez i warsztatów.

Półkolonie 2010 w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Półkolonie 2010 w Niechanowie Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na Półkolonie 2010, które odbędą się od 9 do 19 sierpnia w sali ośrodka. W programie gry i zabawy sportowe, wyjazdy na basen, wycieczki oraz miłe spędzenie wakacyjnego czasu. Gorąco zapraszamy!

Oczami Rapu Summer Edition

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Oczami Rapu Summer Edition Ten wieczór był bez wątpienia świętem dla wszystkich fanów muzyki hip hop. Gnieźnieńskie Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" było bowiem miejscem kolejnej już edycji imprezy z cyklu Oczami Rapu.

Koncert gnieźnieńskiej legendy zakończony sukcesem!

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Koncert gnieźnieńskiej legendy zakończony sukcesem! Historia zatoczyła koło. Po ponad czterdziestu latach od debiutu gnieźnieński zespół Fan-Art powrócił i zagrał dokładnie w tym samym miejscu, w którym zaczynał swoją karierę. Miejscem tym było Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna", dawny Dom Kultury Dzieci i Młodzieży.

Oczami Rapu w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 16 lipca 2010
Oczami Rapu w eSTeDe 17 lipca w Gnieźnie odbędzie się kolejna impreza z cyklu Oczami Rapu. Letnia edycja tej imprezy odbędzie się w Centrum Kultury eSTeDe.

Koncert Fan-Art w eSTeDe!

Artykul dodany: Piątek, 16 lipca 2010
Koncert Fan-Art w eSTeDe! Po latach nieobecności na scenę powraca niedawno reaktywowany zespół Fan-Art. Grupa powstała w 1969 roku w Gnieźnie przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży (obecne Centrum kultury Scena to Dziwna).

Muzyka w murach katedry gnieźnieńskiej

Artykul dodany: Czwartek, 15 lipca 2010
Muzyka w murach katedry gnieźnieńskiej X Festiwal Organowy - Gniezno 2010. Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gniezna.

UKS MASTER w Grodzie Księcia Mieszka

Artykul dodany: Czwartek, 15 lipca 2010
UKS MASTER w Grodzie Księcia Mieszka W dniach 10 i 11 lipca w Dziekanowicach odbyła się impreza plenerowa ,,W Lednickim Grodzie Księcia Mieszka". Uczniowski Klub Sportowy ,,MASTER" uczestniczył w niej jako Konna Drużyna Wojów Słowiańskich z Gniezna.

Niejednoznaczność Etgara Kereta

Artykul dodany: Środa, 14 lipca 2010
Niejednoznaczność Etgara Kereta Wakacyjne spotkanie Klubu Dyskusji o Książce przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przebiegało tym razem pod znakiem rozmowy o dylematach, jakie stawia przed czytelnikami niezwykła lektura ,,Kolonii Knellera". Jej autor, Etgar Keret przedstawia tam świat będący pozornie zupełnie innym od naszego, rządzącym się swoimi, niejasnymi do końca prawami. Po wnikliwszej obserwacji można jednak odnaleźć w nim warstwę znaczeń i wartości, które odnoszą się do ponadczasowych spraw, związanych z naszym codziennym egzystowaniem.

Plenerowe zajęcia w Gnieźninku

Artykul dodany: Środa, 14 lipca 2010
Plenerowe zajęcia w Gnieźninku Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla mieszkańców Gniezna plenerową akcję letnią, na którą składają się zajęcia łucznictwa historycznego oraz jogi. Podczas miesięcy wakacyjnych (lipiec-sierpień), gdy remontowane są pomieszczenia MOK można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i całkowicie nieodpłatnie wziąć udział w zajęciach w Parku Miejskim w każdy czwartek o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.

Wakacje na wesoło

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Wakacje na wesoło Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie serdecznie zaprasza na szereg bezpłatnych zajęć wakacyjnych w ramach akcji ,,Wakacje na wesoło".

Dyskoteka dla kolonistów z obszarów objętych powodzią...

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Dyskoteka dla kolonistów z obszarów objętych powodzią... 1 i 3 lipca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury zorganizowano dyskotekę dla 57-osobowej grupy kolonistów z obszarów objętych powodzią: dzieci z powiatu grodzkiego, cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego.

Impreza plenerowa ,,W lednickim grodzie księcia Mieszka"

Artykul dodany: Czwartek, 8 lipca 2010
Impreza plenerowa ,,W lednickim grodzie księcia Mieszka Od 10 do 11 lipca w godzinach od 9.00 - 17.00 na Ostrowie Lednickim, w zagrodzie wczesnośredniowiecznej i na podgrodziu zamieszkają grupy odtwórstwa historycznego. Staną namioty i warsztaty rzemieślników, aranżując teatr-piknik historyczny. Będzie to żywa lekcja historii, gdzie w atmosferze zabawy i rozrywki propagowana będzie tradycja i obyczaje z czasów wczesnego średniowiecza - okresu związanego z początkami naszego państwa.

Klinika Lalek, Murale, koncerty, czyli Festiwal Wyobraźni w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Klinika Lalek, Murale, koncerty, czyli Festiwal Wyobraźni w eSTeDe W piątek w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" rozpoczął się Festiwal Wyobraźni. Impreza trwała do niedzieli. Podczas Festiwalu można było obejrzeć m. in. dzieła grafficiarzy stworzone podczas II Murali eSTeDe, Teatr Klinika Lalek, koncerty zespołów: DAGADANA, Cała Góra Barwników oraz Orkiestra Na Zdrowie.

Festiwal Wyobraźni w eSTeDe!

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Festiwal Wyobraźni w eSTeDe! Od 25 do 27 czerwca w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbędzie się ,,Festiwal Wyobraźni - II Murale eSTeDe w Ogrodzie Wyobraźni". W programie przewidziano między innymi: spektakl Kliniki Lalek, kręcenie POLkami, koncert zespołów DAGADANA, Cała Góra Barwników oraz Orkiestra Na Zdrowie oraz wiele innych atrakcji.

Uroczyta inauguracja sezonu nad Jeziorem Winiary

Artykul dodany: Sobota, 26 czerwca 2010
Uroczyta inauguracja sezonu nad Jeziorem Winiary Już dziś chcemy Państwa zaprosić na uroczystą inaugurację sezonu letniego nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie, która odbędzie się 26 czerwca o godzinie 11.00.

POI podczas Festiwalu Wyobraźni w eSTeDe

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
POI podczas Festiwalu Wyobraźni w eSTeDe Wielkimi krokami zbliża się I Festiwal Wyobraźni i wiele atrakcji z nim związanych. Jedną z nich są dwudniowe warsztaty Tańca POI, które zaczynają się w piątek o godzinie 18.00.

Jedyna taka wystawa w Polsce! Tylko w MOK-u!

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
Jedyna taka wystawa w Polsce! Tylko w MOK-u! Galeria MOK zaprasza na jedną z najciekawszych wystaw tego sezonu: wystawa plakatu "WIELKI GŁÓD NA UKRAINIE 1932 - 33". Ekspozycja trwa do 25 czerwca. Wystawę można zobaczyć tylko i wyłącznie w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie i w żadnym innym miejscu w Polsce!

PRAWIEKINO w MOK-u!

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
PRAWIEKINO w MOK-u! Już w najbliższy poniedziałek w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się kolejny pokaz filmowy z cyklu PRAWIEKINO - STARE KINO. Widzowie będą mogli obejrzeć film pt. ,,W Pełnym Słońcu".

XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej 19 czerwca w Witkowie odbył się XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej, w którym uczestniczyły zespoły wokalne, soliści i chóry seniorów. Wystąpiły również grupy z gnieźnieńskiego Miejskiego Ośrodka Kultury: Pikolino, Fantazja oraz Retro.

Za nami - Dni Witkowa 2010r.

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Za nami - Dni Witkowa 2010r. Tegorocznym Dniom Witkowa towarzyszyła piękna pogoda, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Święto miasta jest też okazją do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Imprezom towarzyszyły wystawy, zawody sportowe, wędkarskie itp.

Już w najbliższy czwartek Graffiti w eSTeDe!

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Już w najbliższy czwartek Graffiti w eSTeDe! Zapraszamy serdecznie do udziału w malowaniu graffiti ,,Każdy ma prawo do nauki. W Tybecie też?" w najbliższy czwartek - 24.06 o godzinie 9.00.

« poprzednia 1 2136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno