Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Plenerowe zajęcia w Gnieźninku

Artykul dodany: Środa, 14 lipca 2010
Plenerowe zajęcia w Gnieźninku Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla mieszkańców Gniezna plenerową akcję letnią, na którą składają się zajęcia łucznictwa historycznego oraz jogi. Podczas miesięcy wakacyjnych (lipiec-sierpień), gdy remontowane są pomieszczenia MOK można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i całkowicie nieodpłatnie wziąć udział w zajęciach w Parku Miejskim w każdy czwartek o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.

Wakacje na wesoło

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Wakacje na wesoło Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie serdecznie zaprasza na szereg bezpłatnych zajęć wakacyjnych w ramach akcji ,,Wakacje na wesoło".

Dyskoteka dla kolonistów z obszarów objętych powodzią...

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Dyskoteka dla kolonistów z obszarów objętych powodzią... 1 i 3 lipca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury zorganizowano dyskotekę dla 57-osobowej grupy kolonistów z obszarów objętych powodzią: dzieci z powiatu grodzkiego, cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego.

Impreza plenerowa ,,W lednickim grodzie księcia Mieszka"

Artykul dodany: Czwartek, 8 lipca 2010
Impreza plenerowa ,,W lednickim grodzie księcia Mieszka Od 10 do 11 lipca w godzinach od 9.00 - 17.00 na Ostrowie Lednickim, w zagrodzie wczesnośredniowiecznej i na podgrodziu zamieszkają grupy odtwórstwa historycznego. Staną namioty i warsztaty rzemieślników, aranżując teatr-piknik historyczny. Będzie to żywa lekcja historii, gdzie w atmosferze zabawy i rozrywki propagowana będzie tradycja i obyczaje z czasów wczesnego średniowiecza - okresu związanego z początkami naszego państwa.

Klinika Lalek, Murale, koncerty, czyli Festiwal Wyobraźni w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Klinika Lalek, Murale, koncerty, czyli Festiwal Wyobraźni w eSTeDe W piątek w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" rozpoczął się Festiwal Wyobraźni. Impreza trwała do niedzieli. Podczas Festiwalu można było obejrzeć m. in. dzieła grafficiarzy stworzone podczas II Murali eSTeDe, Teatr Klinika Lalek, koncerty zespołów: DAGADANA, Cała Góra Barwników oraz Orkiestra Na Zdrowie.

Festiwal Wyobraźni w eSTeDe!

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Festiwal Wyobraźni w eSTeDe! Od 25 do 27 czerwca w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbędzie się ,,Festiwal Wyobraźni - II Murale eSTeDe w Ogrodzie Wyobraźni". W programie przewidziano między innymi: spektakl Kliniki Lalek, kręcenie POLkami, koncert zespołów DAGADANA, Cała Góra Barwników oraz Orkiestra Na Zdrowie oraz wiele innych atrakcji.

Uroczyta inauguracja sezonu nad Jeziorem Winiary

Artykul dodany: Sobota, 26 czerwca 2010
Uroczyta inauguracja sezonu nad Jeziorem Winiary Już dziś chcemy Państwa zaprosić na uroczystą inaugurację sezonu letniego nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie, która odbędzie się 26 czerwca o godzinie 11.00.

POI podczas Festiwalu Wyobraźni w eSTeDe

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
POI podczas Festiwalu Wyobraźni w eSTeDe Wielkimi krokami zbliża się I Festiwal Wyobraźni i wiele atrakcji z nim związanych. Jedną z nich są dwudniowe warsztaty Tańca POI, które zaczynają się w piątek o godzinie 18.00.

Jedyna taka wystawa w Polsce! Tylko w MOK-u!

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
Jedyna taka wystawa w Polsce! Tylko w MOK-u! Galeria MOK zaprasza na jedną z najciekawszych wystaw tego sezonu: wystawa plakatu "WIELKI GŁÓD NA UKRAINIE 1932 - 33". Ekspozycja trwa do 25 czerwca. Wystawę można zobaczyć tylko i wyłącznie w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie i w żadnym innym miejscu w Polsce!

PRAWIEKINO w MOK-u!

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
PRAWIEKINO w MOK-u! Już w najbliższy poniedziałek w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się kolejny pokaz filmowy z cyklu PRAWIEKINO - STARE KINO. Widzowie będą mogli obejrzeć film pt. ,,W Pełnym Słońcu".

XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej 19 czerwca w Witkowie odbył się XII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej, w którym uczestniczyły zespoły wokalne, soliści i chóry seniorów. Wystąpiły również grupy z gnieźnieńskiego Miejskiego Ośrodka Kultury: Pikolino, Fantazja oraz Retro.

Za nami - Dni Witkowa 2010r.

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Za nami - Dni Witkowa 2010r. Tegorocznym Dniom Witkowa towarzyszyła piękna pogoda, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Święto miasta jest też okazją do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Imprezom towarzyszyły wystawy, zawody sportowe, wędkarskie itp.

Już w najbliższy czwartek Graffiti w eSTeDe!

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Już w najbliższy czwartek Graffiti w eSTeDe! Zapraszamy serdecznie do udziału w malowaniu graffiti ,,Każdy ma prawo do nauki. W Tybecie też?" w najbliższy czwartek - 24.06 o godzinie 9.00.

Cykl wykładów o dawnej Polsce

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Cykl wykładów o dawnej Polsce Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprasza na Cykl Wykładów o Dawnej Polsce. Wykład pod tytułem ,,Najstarsze budowle monumentalne Przemyśla" wygłosi prof. dr hab. Zbigniew Pianowski (Uniwersytet Rzeszowski, Zamek Królewski na Wawelu). Spotkanie odbędzie się już dzisiaj (23 czerwca), o godzinie 17.00 w Dolnej Sali Wystawowej MPPP przy ul. Kostrzewskiego 1 w Gnieźnie. Wstęp wolny.

Piknik Piłkarski w Żydowie

Artykul dodany: Środa, 23 czerwca 2010
Piknik Piłkarski w Żydowie 4 lipca na Stadionie Sportowym w Żydowie odbędzie się Piknik Piłkarski - VI Piłkarski Turniej Firm o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo. Oprócz rozgrywek piłkarskich przewidziano mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy tego dnia pojawią się na pikniku.

Uroki słonecznego festynu

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Uroki słonecznego festynu Ogródki Jordanowskie, które znajdują się w naszym mieście to niezwykłe miejsca, gdzie najmłodsi mogą bezpiecznie spędzać czas pod okiem rodziców. Zainstalowany tam sprzęt do zabawy musi być więc nie tylko atrakcyjny i ciekawy, ale także pewny i niezawodny.

Festyn w Lubochni

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Festyn w Lubochni W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Lubochni koło Gniezna. Został on zorganizowany przez mieszkańców oraz sołtysa - Radosława Wiśniewskiego. Impreza była sponsorowana przez mieszkańców oraz gnieźnieńskie firmy - Altom i Tina. Ostatni podobny festyn miał miejsce około 15 lat temu w Szczytnikach Duchownych - wówczas z inicjatywy dyrektora tamtejszej szkoły, Jerzego Adamskiego.

Dmuchawce, latawce, wiatr - czyli jubileuszowy piknik lotniczy

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Dmuchawce, latawce, wiatr - czyli jubileuszowy piknik lotniczy W sobotę na byłym poligonie wojskowym w Cielimowie odbył się piknik lotniczy ,,Air Show". Impreza przyciągnęła kilka tysięcy osób, na które czekała niezliczona ilość atrakcji. Nie był to zwykły piknik lotniczy, ale jubileusz ,,50-lecia wyszkolenia pierwszego rocznika uczniów pilotów w Szkole Szybowcowej Gniezno-Nałęcz filii Aeroklubu Poznańskiego".

Ostatnia ,,Babska Szafa" za nami!

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Ostatnia ,,Babska Szafa W sobotę w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbyła się ostatnia przed wakacjami ,,Babska Szafa". Do imprezy dołączyła się akcja Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Anna Bentyn z wprowadzeniem do kursu asertywności.

Przyjemne z pożytecznym, czyli Festyn na Winiarach

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 czerwca 2010
Przyjemne z pożytecznym, czyli Festyn na Winiarach W sobotę w parafii pw. św. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie odbył się Wielki Festyn Parafialny. Jak zwykle na osiedlu Winiary na imprezę przybyły całe rodziny. Mieszkańcy Gniezna mogli wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał oraz skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji.

Wielkie otwarcie Ogrodu Wyobraźni

Artykul dodany: Sobota, 19 czerwca 2010
Wielkie otwarcie Ogrodu Wyobraźni Dzisiaj w samo południe w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" uroczyście otwarto Ogród Wyobraźni. To pierwsza tego typu inwestycja od dłuższego czasu w Gnieźnie i jeden z najlepszych pomysłów, które zostały zrealizowane. Równocześnie otwarto studio nagrań, które zachwyciło wszystkich zgromadzonych swoją wielkością i wyposażeniem.

Air Show

Artykul dodany: Sobota, 19 czerwca 2010
Air Show Już w najbliższą sobotę, 19 czerwca odbędzie się niecodzienna impreza: Air Show! Organizatorami przedsięwzięcia są: Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna". Nad wszystkim patronat objął Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego.

Babska Szafa w eSTeDe

Artykul dodany: Sobota, 19 czerwca 2010
Babska Szafa w eSTeDe Zapraszamy na ostatnią przed wakacjami Babską Szafę, na której gościem specjalnym będzie pani Anna Bentyn z warsztatami ,,Porozmawiajmy o własnej asertywności".

Noc Kupały na Ostrowie Lednickim

Artykul dodany: Sobota, 19 czerwca 2010
Noc Kupały na Ostrowie Lednickim 19 czerwca Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza na imprezę plenerową na teren Małego Skansenu, przy przeprawie na Ostrów Lednicki - ,,Noc Kupały - Wianki Świętojańskie".

Turniej Łuczniczy o trzy pierścienie

Artykul dodany: Sobota, 19 czerwca 2010
Turniej Łuczniczy o trzy pierścienie W sobotę, 19 czerwca na wyspie Ostrów Lednicki odbędzie się turniej łuczniczy kończący cykl turniejowy. Zawody odbywają się cyklicznie co miesiąc i rozgrywane były na terenie grodów stanowiących integralną częścią Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy: Grzybowo, Giecz i Ostrów Lednicki.

Wielki Festyn Rodzinny

Artykul dodany: Piątek, 18 czerwca 2010
Wielki Festyn Rodzinny 19 czerwca w parafii św. Radzyma Gaudentego odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji!

,,Spotkanie z Poezją" w podziemiach katedry

Artykul dodany: Piątek, 18 czerwca 2010
,,Spotkanie z Poezją 18 czerwca o godz. 17.00 w podziemiach katedry odbędzie się Spotkanie z Poezją Kazimiery Iłłakowiczówny.

Finał XV Festiwalu Piosenki Przedszkolaka

Artykul dodany: Czwartek, 17 czerwca 2010
Finał XV Festiwalu Piosenki Przedszkolaka 14 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się Eliminacje Powiatowe XV Festiwalu Piosenki Przedszkolaka 2010.

Gnieźnieński Ogród Wyobraźni

Artykul dodany: Czwartek, 17 czerwca 2010
Gnieźnieński Ogród Wyobraźni W Gnieźnieńskim Centrum Kultury eSTeDe ruszyły prace związane z budową nowoczesnego Ogródka Jordanowskiego. Uroczyste otwarcie odbędzie się w piątek, 18 czerwca o godzinie 12.00, natomiast już tydzień później rozpocznie się Festiwal Wyobraźni.

Pokazy młodych tancerzy z MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 15 czerwca 2010
Pokazy młodych tancerzy z MOK-u 2 i 11 czerwca odbyły się występy grup tanecznych z Miejskiego Ośrodka Kultury działających pod kierunkiem Joanny Szymczak - Imbierowicz. Było to małe widowisko taneczne z udziałem początkujących tancerzy z grup takich jak: Happy Kids, Smile, Funny Girls, Click, Fresko oraz najbardziej doświadczonej grupy Crazy Jump.

« poprzednia 1 2134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno