Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Kultura i rozrywka

Freestyle i beatbox w eSTeDe i Lokomotywie

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Freestyle i beatbox w eSTeDe i Lokomotywie W minioną sobotę w Centrum Kultury eSTeDe oraz klubie Lokomotywa odbyły się warsztaty kultury ulicznej. Ta niecodzienna impreza, której motto brzmiało STOP UŻYWKOM, STOP NARKOTYKOM przyciągnęła wielu młodych ludzi, którzy interesują się tańcem breakdance, sprzętem dj'skim, czy też freestylem. Na warsztaty zaproszono m.in. gości z Platformy Obywatelskiej.

Zakończenie lata z PCPR

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Zakończenie lata z PCPR W sobotę na terenie poligonu w Cielimowie odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Jak zwykle atrakcji nie brakowało.

Konie, kozy i maszyny oblężnicze w Dziekanowicach

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Konie, kozy i maszyny oblężnicze w Dziekanowicach W dniach 18-19 września Uczniowski Klub Sportowy Master, jako Konna Drużyna Wojów Słowiańskich z Gniezna brał udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa w formie Pikniku Edukacyjno - Historycznego ,,Od pomysłu do przemysłu".

Utalentowana orkiestra wystąpiła dla gnieźnian

Artykul dodany: Piątek, 17 września 2010
Utalentowana orkiestra wystąpiła dla gnieźnian Wczoraj na gnieźnieńskim deptaku przed plenerową publicznością wystąpiła orkiestra dęta Ratsband Stadthagen. Zespół uwiódł widownię zarówno znanymi utworami, jak i własnymi aranżacjami.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2010 - ,,Od pomysłu do przemysłu"

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Europejskie Dni Dziedzictwa 2010 - ,,Od pomysłu do przemysłu Wrzesień to tradycyjny czas Europejskich Dni Dziedzictwa w całej Europie. Ich celem jest promocja zabytków, tradycji i lokalnych obyczajów. Treścią tematu tegorocznego jest ukazanie wartości zabytków techniki i ich znaczenia dla narodowego dziedzictwa kulturowego, szerzenie wiedzy na ich temat, zaprezentowanie jak wyglądała produkcja kiedyś a jak wygląda dziś. Głównym celem EDD jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach europejskich (źródło www.kobidz.pl).

Warsztaty Kultury Ulicznej

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Warsztaty Kultury Ulicznej W sobotę, 18 września w CK eSTeDe w godzinach 11.00 - 17.00 odbędą się Warsztaty Kultury Ulicznej.

Kolorowe Trabanty na ulicach Gniezna

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
Kolorowe Trabanty na ulicach Gniezna Od piątku do niedzieli na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie można było podziwiać pojazdy, które zjechały z taśmy produkcyjnej fabryki IFA. Trzydniowa impreza przyciągnęła do Gniezna niecodzienne Trabanty, Garbusy i Simsony. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Centrum Kultury eSTeDe.

CanDID Festival - wrażenia po imprezie

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
CanDID Festival - wrażenia po imprezie W miniony weekend w starej parowozowni odbył się CanDID Audiovisual Festival. Druga edycja imprezy przyciągnęła sporą publiczność, która świetnie się bawiła przy muzyce, której niecodziennie można posłuchać w pierwszej stolicy Polski oraz zobaczyć magię światła i dźwięku będącą głównym punktem festiwalu.

Orkiestra Dęta Ratsband Stadthagen w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
Orkiestra Dęta Ratsband Stadthagen w Gnieźnie 16 września na deptaku w Gnieźnie odbędzie się niecodzienny koncert. O godzinie 16.30 przed plenerową publicznością wystąpi Orkiestra Dęta Ratsband Stadthagen. Serdecznie zapraszamy!

Opera na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Opera na gnieźnieńskim Rynku ,,Straszny dwór" uznawany jest za jedną z najlepszych i najważniejszych oper Stanisława Moniuszki. Ten niezwykły utwór o silnym zabarwieniu patriotycznym swoją prapremierę miał we wrześniu 1865 roku. Prawie dokładnie 145 lat później, na gnieźnieńskim Rynku mieszkańcy Pierwszej Stolicy Polski wysłuchać go mogli w wykonaniu artystów Polskiej Opery Kameralnej z Łodzi.

Nowy sezon MOK rozpoczęty

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Nowy sezon MOK rozpoczęty  Jak co roku po wakacyjnej przerwie, wrzesień przyniósł całe mnóstwo wydarzeń oscylujących wokół szeroko pojętego życia kulturalnego. Pośród nich nie do pominięcia jest z pewnością inauguracja pięćdziesiątego siódmego sezonu MOK, którą uświetniły między innymi występy grup wokalno - tanecznych oraz wernisaż wystawy.

IFA 2010 MEETING

Artykul dodany: Niedziela, 12 września 2010
IFA 2010 MEETING Już w najbliższy piątek, 10 września na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie rozpocznie się trzydniowa impreza IFA 2010 MEETING, czyli zlot wszystkich pojazdów, które wyjechały z fabryki IFA. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury eSTeDe, które na zakończenie zlotu przygotowało koncerty zespołów Future Music Museum oraz Królik.

Rusza nowy sezon w eSTeDe

Artykul dodany: Niedziela, 12 września 2010
Rusza nowy sezon w eSTeDe Już 13 września rozpoczyna się nowy sezon w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna".

Inauguracja sezonu w MOK-u

Artykul dodany: Niedziela, 12 września 2010
Inauguracja sezonu w MOK-u 10 września o godzinie 16.00 rozpocznie się inauguracja sezonu kulturalnego 2010/2011 w Miejskim Ośrodku Kultury. W programie przewidziano wiele atrakcji, m.in. pokazy sekcji estradowych MOK oraz gry i konkursy dla dzieci. Punktem kulminacyjnym będzie koncert Martyny Jakubowicz. Dzień później rozpocznie się wystawa i promocja albumu Mareile F. Martin.

Dni wrześniowe w Trzemesznie

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Dni wrześniowe w Trzemesznie Od 10 do 19 września trwają w Trzemesznie ,,Dni wrześniowe". W programie obchodów znalazły się m.in.: turnieje sportowe, koncerty, jarmark oraz wystawa fotografii.

Zakończenie warsztatów ceramicznych w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Zakończenie warsztatów ceramicznych w eSTeDe W miniony weekend w Centrum Kultury eSTeDe odbyła się druga część warsztatów ceramicznych, które rozpoczęły się w sierpniu. Tym razem uczestnicy wypalali działa stworzone kilka tygodni temu.

Nie ma dobrych dożynek bez mordobicia

Artykul dodany: Środa, 8 września 2010
Nie ma dobrych dożynek bez mordobicia W niedzielę w Niechanowie odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Uroczystości trwały od godziny 13.00 do późnych godzin nocnych. Podczas święta plonów nie mogło zabraknąć gwiazdy wieczoru. Tym razem była to Halina Frąckowiak, która podbiła serca publiczności. Niestety nie obyło się bez zamieszek, a organizatorzy nie zadbali wystarczająco o bezpieczeństwo na imprezie, w wyniku czego obrażenia poniosły osoby postronne.

Kolorowe stoiska, wieńce i muzyka, czyli dożynki w Gnieźnie

Artykul dodany: Niedziela, 29 sierpnia 2010
Kolorowe stoiska, wieńce i muzyka, czyli dożynki w Gnieźnie Wczoraj (sobota) odbyły się Dożynki Archidiecezjalne w Gnieźnie. Uroczystość została połączona z II Dożynkami Rodzinnych Ogrodów Działkowych i Okręgowymi Dniami Działkowca. Na Placu Św. Wojciecha wystawiono mnóstwo kolorowych stoisk.

Gwiazdorskie Pożegnanie Lata

Artykul dodany: Sobota, 28 sierpnia 2010
Gwiazdorskie Pożegnanie Lata Wczoraj (piątek) na Placu św. Wojciecha Gniezno pożegnało lato. Na tegorocznym festynie, mimo niesprzyjającej pogody zebrało się mnóstwo gnieźnian. Zabawa trwała od godziny 16.00, aż do wieczornego koncertu, który zakończył się punktualnie o godzinie 22.00.

Mali floryści w Zielonej Fabryce

Artykul dodany: Piątek, 27 sierpnia 2010
Mali floryści w Zielonej Fabryce Wczoraj na terenie Centrum Handlowego Kaufland odbyły się warsztaty florystyczne dla dzieci. Wydarzenie zorganizowała i sponsorowała Zielona Fabryka.

Dożynki Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Artykul dodany: Piątek, 27 sierpnia 2010
Dożynki Archidiecezji Gnieźnieńskiej 28 sierpnia w Bazylice Prymasowskiej oraz na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie odbędą się Dożynki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Będą to także II Gnieźnieńskie Dożynki Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz Okręgowe Dni Działkowca.

Pożegnanie Lata z Budką Suflera!

Artykul dodany: Piątek, 27 sierpnia 2010
Pożegnanie Lata z Budką Suflera! 27 sierpnia na Placu Św. Wojciecha odbędzie się coroczne Pożegnanie Lata. Tym razem podczas głównego koncertu zagra zespół Budka Suflera.

Akcja ,,Floryści Dzieciom"

Artykul dodany: Czwartek, 26 sierpnia 2010
Akcja ,,Floryści Dzieciom Zielona Fabryka zaprasza wszystkie dzieci chcące wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ,,Floryści Dzieciom".

Dożynki Gminy Łubowo

Artykul dodany: Wtorek, 24 sierpnia 2010
Dożynki Gminy Łubowo Wójt Gminy Łubowo serdecznie zaprasza na Dożynki Gminne 2010, które odbędą się 29 sierpnia w Dziekanowicach.

Konkurs Urody w Skorzęcinie

Artykul dodany: Wtorek, 24 sierpnia 2010
Konkurs Urody w Skorzęcinie Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo oraz Organizatorzy zapraszają na Konkurs Urody, który odbędzie się 24 sierpnia 2010r. w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie na scenie plenerowej na plaży.

Tańce i hulanki na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 sierpnia 2010
Tańce i hulanki na gnieźnieńskim Rynku 20 sierpnia na gnieźnieńskim Rynku odbyło się II Międzynarodowe Spotkanie z Folklorem. Mieszkańcy Gniezna mogli podziwiać tańce wykonane przez zespoły z całej Europy. Nie zabrakło też egzotycznego akcentu.

Koronacja Króla

Artykul dodany: Niedziela, 22 sierpnia 2010
Koronacja Króla Jak wyglądała królewska koronacja w średniowiecznej Polsce? Kto brał udział w tym ważnym wydarzeniu?

Zjazd Wojowników Słowiańskich w Grzybowie po raz jedenasty!

Artykul dodany: Niedziela, 22 sierpnia 2010
Zjazd Wojowników Słowiańskich w Grzybowie po raz jedenasty! W sobotę i niedzielę, 21-22 sierpnia na grodzisku w Grzybowie odbędzie się XI Międzynarodowy Zjazd Wojowników Słowiańskich. Wojowie zmierzą się w rozmaitych walkach i potyczkach. W rozbitym obozie będzie można przyjrzeć się życiu, jakie prowadziły słowiańskie rodziny.

II Międzynarodowe Spotkania z Folklorem

Artykul dodany: Piątek, 20 sierpnia 2010
II Międzynarodowe Spotkania z Folklorem 20 sierpnia o godzinie 19.00 na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się festyn rodzinny zatytułowany II Międzynarodowe Spotkania z Folklorem.

Art Night Festiwal okazał sie sensacją!

Artykul dodany: Czwartek, 19 sierpnia 2010
Art Night Festiwal okazał sie sensacją! Wczoraj na terenie Centrum Kultury eSTeDe odbył się wernisaż pt. Art Night Festiwal. Wzięło w nim udział 28 artystów. Impreza została połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Maki.

« poprzednia 1 2137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno