Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Dni wrześniowe w Trzemesznie

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Dni wrześniowe w Trzemesznie Od 10 do 19 września trwają w Trzemesznie ,,Dni wrześniowe". W programie obchodów znalazły się m.in.: turnieje sportowe, koncerty, jarmark oraz wystawa fotografii.

Zakończenie warsztatów ceramicznych w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Zakończenie warsztatów ceramicznych w eSTeDe W miniony weekend w Centrum Kultury eSTeDe odbyła się druga część warsztatów ceramicznych, które rozpoczęły się w sierpniu. Tym razem uczestnicy wypalali działa stworzone kilka tygodni temu.

Nie ma dobrych dożynek bez mordobicia

Artykul dodany: Środa, 8 września 2010
Nie ma dobrych dożynek bez mordobicia W niedzielę w Niechanowie odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Uroczystości trwały od godziny 13.00 do późnych godzin nocnych. Podczas święta plonów nie mogło zabraknąć gwiazdy wieczoru. Tym razem była to Halina Frąckowiak, która podbiła serca publiczności. Niestety nie obyło się bez zamieszek, a organizatorzy nie zadbali wystarczająco o bezpieczeństwo na imprezie, w wyniku czego obrażenia poniosły osoby postronne.

Kolorowe stoiska, wieńce i muzyka, czyli dożynki w Gnieźnie

Artykul dodany: Niedziela, 29 sierpnia 2010
Kolorowe stoiska, wieńce i muzyka, czyli dożynki w Gnieźnie Wczoraj (sobota) odbyły się Dożynki Archidiecezjalne w Gnieźnie. Uroczystość została połączona z II Dożynkami Rodzinnych Ogrodów Działkowych i Okręgowymi Dniami Działkowca. Na Placu Św. Wojciecha wystawiono mnóstwo kolorowych stoisk.

Gwiazdorskie Pożegnanie Lata

Artykul dodany: Sobota, 28 sierpnia 2010
Gwiazdorskie Pożegnanie Lata Wczoraj (piątek) na Placu św. Wojciecha Gniezno pożegnało lato. Na tegorocznym festynie, mimo niesprzyjającej pogody zebrało się mnóstwo gnieźnian. Zabawa trwała od godziny 16.00, aż do wieczornego koncertu, który zakończył się punktualnie o godzinie 22.00.

Mali floryści w Zielonej Fabryce

Artykul dodany: Piątek, 27 sierpnia 2010
Mali floryści w Zielonej Fabryce Wczoraj na terenie Centrum Handlowego Kaufland odbyły się warsztaty florystyczne dla dzieci. Wydarzenie zorganizowała i sponsorowała Zielona Fabryka.

Dożynki Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Artykul dodany: Piątek, 27 sierpnia 2010
Dożynki Archidiecezji Gnieźnieńskiej 28 sierpnia w Bazylice Prymasowskiej oraz na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie odbędą się Dożynki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Będą to także II Gnieźnieńskie Dożynki Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz Okręgowe Dni Działkowca.

Pożegnanie Lata z Budką Suflera!

Artykul dodany: Piątek, 27 sierpnia 2010
Pożegnanie Lata z Budką Suflera! 27 sierpnia na Placu Św. Wojciecha odbędzie się coroczne Pożegnanie Lata. Tym razem podczas głównego koncertu zagra zespół Budka Suflera.

Akcja ,,Floryści Dzieciom"

Artykul dodany: Czwartek, 26 sierpnia 2010
Akcja ,,Floryści Dzieciom Zielona Fabryka zaprasza wszystkie dzieci chcące wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ,,Floryści Dzieciom".

Dożynki Gminy Łubowo

Artykul dodany: Wtorek, 24 sierpnia 2010
Dożynki Gminy Łubowo Wójt Gminy Łubowo serdecznie zaprasza na Dożynki Gminne 2010, które odbędą się 29 sierpnia w Dziekanowicach.

Konkurs Urody w Skorzęcinie

Artykul dodany: Wtorek, 24 sierpnia 2010
Konkurs Urody w Skorzęcinie Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo oraz Organizatorzy zapraszają na Konkurs Urody, który odbędzie się 24 sierpnia 2010r. w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie na scenie plenerowej na plaży.

Tańce i hulanki na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 sierpnia 2010
Tańce i hulanki na gnieźnieńskim Rynku 20 sierpnia na gnieźnieńskim Rynku odbyło się II Międzynarodowe Spotkanie z Folklorem. Mieszkańcy Gniezna mogli podziwiać tańce wykonane przez zespoły z całej Europy. Nie zabrakło też egzotycznego akcentu.

Koronacja Króla

Artykul dodany: Niedziela, 22 sierpnia 2010
Koronacja Króla Jak wyglądała królewska koronacja w średniowiecznej Polsce? Kto brał udział w tym ważnym wydarzeniu?

Zjazd Wojowników Słowiańskich w Grzybowie po raz jedenasty!

Artykul dodany: Niedziela, 22 sierpnia 2010
Zjazd Wojowników Słowiańskich w Grzybowie po raz jedenasty! W sobotę i niedzielę, 21-22 sierpnia na grodzisku w Grzybowie odbędzie się XI Międzynarodowy Zjazd Wojowników Słowiańskich. Wojowie zmierzą się w rozmaitych walkach i potyczkach. W rozbitym obozie będzie można przyjrzeć się życiu, jakie prowadziły słowiańskie rodziny.

II Międzynarodowe Spotkania z Folklorem

Artykul dodany: Piątek, 20 sierpnia 2010
II Międzynarodowe Spotkania z Folklorem 20 sierpnia o godzinie 19.00 na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się festyn rodzinny zatytułowany II Międzynarodowe Spotkania z Folklorem.

Art Night Festiwal okazał sie sensacją!

Artykul dodany: Czwartek, 19 sierpnia 2010
Art Night Festiwal okazał sie sensacją! Wczoraj na terenie Centrum Kultury eSTeDe odbył się wernisaż pt. Art Night Festiwal. Wzięło w nim udział 28 artystów. Impreza została połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Maki.

Terapia, nauka i wypoczynek

Artykul dodany: Czwartek, 19 sierpnia 2010
Terapia, nauka i wypoczynek Już po raz kolejny Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy ,,Rodzice - Dzieciom" działający przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych zapewnił swoim podopiecznym wspaniałe wrażenia podczas letnich koloni. W tym roku, dzięki dotacji uzyskanej z Urzędu Województwa Wielkopolskiego, grupa dwudziestu dzieci, między 11 a 18 sierpnia, wypoczywała w przepięknych okolicach Dusznik Zdroju.

UKS Master jedzie do Grzybowa

Artykul dodany: Czwartek, 19 sierpnia 2010
UKS Master jedzie do Grzybowa 20 sierpnia o godz. 8.30 Uczniowski Klub Sportowy ,,MASTER" wyjeżdża na Rajd Konny do Grzybowa, Szlakiem Piastowskim na Międzynarodowy Zjazd Wojowników Słowiańskich, jako Konna Drużyna Wojów Słowiańskich z Gniezna. Rajd ma na celu propagowanie tradycji i obyczajów słowiańskich, wzbogacenie wiedzy historycznej z zakresu broni, strojów, kultury zwyczajowej i materialnej. Wojowie będą promować Powiat Gnieźnieński oraz miasto Gniezno.

Art Night Festiwal

Artykul dodany: Środa, 18 sierpnia 2010
Art Night Festiwal Największe wydarzenie artystyczne tego roku w Gnieźnie. Ponad 70 obrazów wystawianych przez najwybitniejszych Gnieźnieńskich artystów. Zbiory prywatne autorów, niewystawiane nigdy przedtem. Wernisaż będący spektaklem w połączeniu z muzyką i tańcem. Wydarzenie artystyczne zwieńczające wakacje.

Warsztaty fotografii cyfrowej

Artykul dodany: Środa, 18 sierpnia 2010
 Warsztaty fotografii cyfrowej Wakacyjne spotkania z fotografią cyfrową, to propozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić swój wolny czas na zdobywaniu nowych umiejętności oraz poznawaniu nowych, ciekawych miejsc i osób.

Wybitni gitarzyści wystąpili w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 sierpnia 2010
Wybitni gitarzyści wystąpili w Gnieźnie Jak się okazuje piątek trzynastego nie musi być pechowym dniem. Udowodnili to artyści, którzy wystąpili wieczorem w gnieźnieńskiej katedrze i zagrali niesamowity koncert gitarowy przy akompaniamencie kameralnej orkiestry. Wydarzenie to przyciągnęło niespodziewaną liczbę widzów.

Gliniane koty, dzbanki i miseczki w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 sierpnia 2010
Gliniane koty, dzbanki i miseczki w eSTeDe W sobotę w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" rozpoczęły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez artystę Wojciecha Tężyckiego. W zajęciach wzięło udział ponad 20 osób w różnym wieku.

Spanish Guitar Night w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 13 sierpnia 2010
Spanish Guitar Night w Gnieźnie 13 sierpnia o godzinie 19.00 w Katedrze Gnieźnieńskiej odbędzie się koncert ,,Spanish Guitar Night". Będzie to inauguracyjny występ z cyklu ,,Polska Akademia Gitary 2010".

Kurs break dance w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 13 sierpnia 2010
Kurs break dance w eSTeDe Trzeciego sierpnia rozpoczął się bezpłatny kurs break dane w Centrum Kultury eSTeDe. Uczestnicy uczą się sztuki tego tańca pod okiem Szymona Malingera z grupy First Capital Breakers.

Zapisy na warsztaty ceramiczne w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 13 sierpnia 2010
Zapisy na warsztaty ceramiczne w eSTeDe Już 14 sierpnia rozpoczną się w eSTeDe warsztaty ceramiczne prowadzone przez artystę Wojciecha Tężyckiego, który na co dzień zajmuje się warsztatem ceramicznym przy wydziale rzeźby ASP w Poznaniu.

Rodzinny Piknik z Mercedesem

Artykul dodany: Piątek, 13 sierpnia 2010
Rodzinny Piknik z Mercedesem W dniach 14-15 sierpnia odbędzie się ,,Rodzinny Piknik z Mercedesem".

Nauka tańca z ogniem w Trzemesznie

Artykul dodany: Czwartek, 12 sierpnia 2010
Nauka tańca z ogniem w Trzemesznie W Domu Kultury w Trzemesznie przez cały sierpień odbywać się będą zajęcia z nauki tańca z ogniem.

Półkolonie w GOSiR

Artykul dodany: Niedziela, 8 sierpnia 2010
Półkolonie w GOSiR Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji posiada jeszcze wolne miejsca na półkolonie ,,na sportowo", które odbywają się w 5-cio dniowych turnusach (od poniedziałku do piątku) do końca wakacji.

Green Poster - wystawa plakatu w eSTeDe

Artykul dodany: Sobota, 7 sierpnia 2010
Green Poster - wystawa plakatu w eSTeDe Uprzejmie informujemy, że w okresie od 17 czerwca do 31 sierpnia br. w holu Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" można oglądać wystawę plakatów o tematyce ekologicznej. Wystawa jest owocem Międzynarodowego Triennale ,,4y Blok", które odbyło się w Charkowie na Ukrainie. Każdego tygodnia będą prezentowane inne plakaty. Serdecznie Zapraszamy!

Letnia Szkoła Języka Angielskiego w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Letnia Szkoła Języka Angielskiego w eSTeDe Już w przyszły wtorek rusza Letnia Szkoła Języka Angielskiego. Oferta jest skierowana do najmłodszych dzieci gdyż nauka języka na tych zajęciach odbywa się w nietypowej formie - poprzez gry i zabawy.

« poprzednia 1 2133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno