Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Uwolnić książkę!

Artykul dodany: Środa, 10 listopada 2010
Uwolnić książkę! Bookcrossing to ogólnoświatowa akcja, która w Polsce znana jest pod nazwą ,,uwolnić książkę". W Gnieźnie przyłączyło się do niej Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna", które chce rozpowszechnić akcję wśród mieszkańców miasta.

Ikebana, Reiki i droga miecza, czyli Japonia w MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 9 listopada 2010
Ikebana, Reiki i droga miecza, czyli Japonia w MOK-u W miniony weekend w Miejskim Ośrodku Kultury mogliśmy bliżej poznać kulturę japońską. W ciągu dwóch dni mieszkańcy Gniezna zobaczyli zbroje samurajów, poznali sztuki walki: kendo i karate, uczestniczyli w wykładach o sztuce układania kwiatów - ikebanie oraz o starojapońskiej sztuce uzdrawiania - reiki.

Spotkanie z Izabellą Klebańską

Artykul dodany: Wtorek, 9 listopada 2010
Spotkanie z Izabellą Klebańską 16 listopada o godzinie 10.00 Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo zaprasza dzieci przedszkolne i klasy 1-3 do Wiejskiego Domu Kultury w Jarząbkowie na spotkanie autorskie z panią Izabellą Klebańską.

XVIII Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne

Artykul dodany: Wtorek, 9 listopada 2010
XVIII Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne ,,STĄD NASZ RÓD" - pod takim hasłem 13 listopada odbędą się XVIII Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne, które podkreślą obchody 100. lecia ,,Roty". W koncercie udział wezmą chóry: Chór Męski ,,Orły Białe" z Poznania, Chór Mieszny ,,Echo" z Rogoźna, Chór Żeński ,,Sonata" z Powidza, Chór im. K.T. Barwickiego z Jarocina, Chór Mieszany ,,Belcanto" z Dopiewa oraz z Gniezna Towarzystwo Śpiewacze ,,Dzwon".

Klub Dyskusji o Książce zaprasza na kolejne spotkanie

Artykul dodany: Wtorek, 9 listopada 2010
Klub Dyskusji o Książce zaprasza na kolejne spotkanie Czy szczęście może być pozorne i puste, będące jedynie realizacją oczekiwań klasowego społeczeństwa? I czy trzydziestoparoletnia kobieta w depresji jest w stanie o tym ciekawie opowiedzieć, nie popadając przy tym w banał i destrukcyjny pesymizm?

Japonia w Miejskim Ośrodku Kultury

Artykul dodany: Piątek, 5 listopada 2010
Japonia w Miejskim Ośrodku Kultury Od 6 do 7 listopada w MOK-u odbędą się dni kultury japońskiej. Pierwszy dzień zaczyn się Prawiekinem ,,Japonia 11", będzie również kiermasz drzewek bonsai, wystawa Drzeworytów Japońskich autorstwa wybitnych artystów, takich jak Ando Hiroshige.

Antygona - Król Edyp już 6 listopada w Teatrze

Artykul dodany: Piątek, 5 listopada 2010
Antygona - Król Edyp już 6 listopada w Teatrze 6 listopada w gnieźnieńskim Teatrze im. Aleksandra Fredry odbędzie się premierowy spektakl Antygona - Król Edyp. Bilety na większość spektakli już są wyprzedane, co jest dowodem na to, że sztuka teatralna w Grodzie Lecha cieszy się dużym zainteresowaniem.

Marilyn Monroe w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 5 listopada 2010
Marilyn Monroe w MOK-u 8 listopada kolejna odsłona Prawiekina WIECZORY Z BLONDYNKĄ. Tym razem zapraszamy na słynny film ,,Mężczyźni wolą blondynki" z Marilyn Monroe w roli głównej. Seans o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Energia, melodyjność i moc w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 5 listopada 2010
Energia, melodyjność i moc w eSTeDe 19 listopada w Centrum Kultury Scena to Dziwna o godzinie 19.00 odbędzie się koncert zespołu Acid Drinkers. Na ich trasie koncertowej koncertowej ,,My name is Dick. Fish Dick. Tour 2010 - 2011'' znalazło się również Gniezno. Gościem specjalnym będzie zespół Mouga.

Jak nie kochać Jesieni?!

Artykul dodany: Czwartek, 4 listopada 2010
Jak nie kochać Jesieni?! W przyrodzie panuje wspaniała pora roku...jesień. Jesień urzeka nas bogactwem kolorów, obfitością plonów, zmiennością zjawisk. Można wprowadzić dzieci w tajemniczy świat jesiennej przyrody wykorzystując różne możliwości jej poznawania, także poprzez literaturę.

Święto Przyjaciół w eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 2 listopada 2010
Święto Przyjaciół w eSTeDe 3 listopada o godz. 19.00 już po raz drugi w Centrum Kultury Scena to Dziwna odbędzie się Święto Przyjaciół, którego pomysłodawcą jest Kazimierz ,,Tinkers" Kubów. Główną ideą przyświecającą temu wydarzeniu jest uczczenie pamięci osób, które zajmowały ważne miejsce w kulturze Gniezna, a których już niestety z nami nie ma.

Poznańskie bity w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 1 listopada 2010
Poznańskie bity w eSTeDe W sobotę w Centrum Kultury eSTeDe odbył się koncert znanych hiphopowych artystów: Dj Story, Palucha, Słonia, Kubiszewa i Miksera. Ku zaskoczeniu organizatorów na koncert przyszło ponad 200 osób. Na szczęście obyło się bez nieprzyjemnych incydentów, a wszyscy świetnie się bawili.

Dj Story i Paluch w eSTeDe

Artykul dodany: Sobota, 30 października 2010
Dj Story i Paluch w eSTeDe Zapraszamy na koncert promujący najnowsze wydawnictwo duetu Paluch/Dj Story ,,Bezgranicznie oddany". Już 30 października o godzinie 20.00 w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna".

Warsztaty muzyczne w eSTeDe

Artykul dodany: Środa, 27 października 2010
Warsztaty muzyczne w eSTeDe Centrum Kultury Scena To Dziwna przygotowało warsztaty muzyczne. Organizowane są: szkoła perkusji Radka Matyski, scena gitary klasycznej Przemka Zaremby oraz warsztaty basowe Kajetana Święciochowskiego. Zapisy w eSTeDe.

Zachęcający listopad w CK eSTeDe

Artykul dodany: Środa, 27 października 2010
Zachęcający listopad w CK eSTeDe Dzisiaj rano w Centrum Kultury Scena To Dziwna odbyła się konferencja prasowa, na której głównymi tematami były listopadowe wydarzenia w eSTeDe. Poza licznymi sekcjami i warsztatami przygotowano koncerty i spektakl.

Sukcesy sekcji MOK

Artykul dodany: Środa, 27 października 2010
Sukcesy sekcji MOK Ubiegła sobota, 23 października była szczęśliwa dla niektórych uczestników sekcji MOK. Uczestnicy Klubu Plastyka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie brali udział w Ogólnopolskim Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej w Skierniewicach. Z kolei we Wrześni odbyły się Otwarte Grand Prix Polski Dance Września 2010, w których wzięły udział zespoły taneczne z MOK.

Wyniki plebiscytu BPMG

Artykul dodany: Wtorek, 26 października 2010
Wyniki plebiscytu BPMG W ramach IV OFFELIADY został rozstrzygnięty plebiscyt wśród najmłodszych widzów na "Króla i Królową filmowej bajki." Na konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i Stowarzyszenie Konfraternia Teatralna pod auspicjami akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wpłynęły aż 584 kupony!

Kolejny niezapomniany festiwal

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 października 2010
Kolejny niezapomniany festiwal Pięćdziesiąt osiem filmów konkursowych, trzy rodzaje warsztatów, dwa wernisaże, trzy konkursy przedfestiwalowe, dziewięć wyróżnień, dwanaście nagród, kilkudziesięciu gości z całej Polski, wielu zadowolonych widzów i jeden niesamowity koncert. Tak w skrócie podsumować można zakończone właśnie święto kina offowego w Pierwszej Stolicy Polski, czyli czwartą już edycję Offeliady.

Jesień z PCPR i UKS Master

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 października 2010
Jesień z PCPR i UKS Master W minioną sobotę na terenie Uczniowskiego Klubu Sportowego Master odbył się kolejny piknik zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Nie zabrakło wielu atrakcji, nie tylko dla najmłodszych.

Glany w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 października 2010
Glany w eSTeDe W sobotę w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbył się kolejny koncert z cyklu ,,Pod Lupą". Wystąpiły dwie grupy: Horroroshow oraz The Baldheads. Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Wernisaże fotograficzne i koncert w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 października 2010
Wernisaże fotograficzne i koncert w MOK-u W piątek, 22 października w Miejskim Ośrodku Kultury podczas Offeliady odbyły się dwa wernisaże. Pierwszym z nich była wystawa fotografii zrobionych podczas warsztatów fotograficznych dla dzieci. Godzinę później odbył się wernisaż Dawida Stube.

Zaskakujące odpowiedzi młodych gnieźnian

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 października 2010
Zaskakujące odpowiedzi młodych gnieźnian W sobotę, 23 października na gnieźnieńskim Rynku można było zobaczyć dziwny, kolorowy samochód ciężarowy z otwartą naczepą. Było to mobilne studio telewizyjne, które robiło casting do jednego z programów TVP1.

OFFELIADA 2010 - Ruszyły pokazy filmowe

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
OFFELIADA 2010 - Ruszyły pokazy filmowe Dziś od rana w Miejskim Ośrodku Kultury trwają pokazy konkursowe IV Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych OFFELIADA. Podczas dzisiejszych sesji pokazanych zostanie 28 filmów spośród 58 zakwalifikowanych do konkursu.

Kwiaty i pejzaże, czyli kółko malarskie w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Kwiaty i pejzaże, czyli kółko malarskie w MOK-u Od września w MOK-u ponownie ruszyły warsztaty rysunku i malarstwa prowadzone przez Kazimierza Muszyńskiego. Spotkania te odbywają się już od kilkunastu lat.

Konkurs Historyczny z okazji Święta Niepodległości

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Konkurs Historyczny z okazji Święta Niepodległości I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie oraz Miejski Ośrodek Kultury ogłaszają VII Edycję Konkursu Historycznego z okazji Święta Niepodległości.

,,Małpia kuracja" w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
,,Małpia kuracja 25 października (poniedziałek) o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny seans z cyklu Stare Kino - Wieczory z Blondynką. Tym razem wyświetlony zostanie film ,,Małpia Kuracja". Jest to doskonała komedia ze złotej ery Hollywood, wyreżyserowana pewną ręką niezawodnego Howarda Hawksa.

Mobilne studio telewizyjne -,,Psie Opowieści, czyli Ochy i Fochy"

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Mobilne studio telewizyjne -,,Psie Opowieści, czyli Ochy i Fochy Wizyty mobilnego studia telewizyjnego towarzyszą cyklowi programów ,,Psie Opowieści, czyli Ochy i Fochy" emitowanych w TVP1. To nowy, 12-odcinkowy program dla najmłodszych o emocjach, z emocjami i o tym jak sobie z nimi radzić. Każdy odcinek opowiada o jednej emocji, rodzice i dzieci znajdą sposób na radość, nieśmiałość, ciekawość, zazdrość, złość, miłość, strach, serdeczność, smutek i wzruszenie. Program prowadzą animowane psy: Emsi Ciapek, Szykowna Pati, Pamela Pudel, Maks Ciacho, Henio Kafar, Pan Szerlok Tropiciel, Hrabia Ksawery, Gabi Gadka, Arnold Brama i Janek Hipis. Mobilne studio zawita 23 października także do Gniezna!

,,Pod Lupą" w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
,,Pod Lupą Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" zaprasza na koncert z cyklu ,,Pod Lupą". Impreza odbędzie się 23 października o godz. 18.30. Bilety do nabycia w CK eSTeDe.

Repertuar OFFELIADY 2010

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Repertuar OFFELIADY 2010 22 października rusza kolejna, czwarta już edycja OFFELIADY. Pierwsze imprezy z tej okazji odbędą się już dwa dni wcześniej, w środę 20 października. W programie tegorocznej imprezy znalazło się mnóstwo pokazów filmowych oraz niezwykłe koncerty. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Koncert Spięty - Antyszanty

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Koncert Spięty - Antyszanty W piątek, 22 października o godz. 21.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w ramach festiwalu Offeliada 2010 wystąpi Hubert ,,Spięty" Dobaczewski - lider zespołu Lao Che.

« poprzednia 1 2136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno