Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Kultura i rozrywka

Klasyka z Marilyn Monroe w Prawiekinie

Artykul dodany: Piątek, 17 grudnia 2010
Klasyka z Marilyn Monroe w Prawiekinie Klasyczna komedia "Słomiany wdowiec" z boską Marilyn... Już w poniedziałek, 20 grudnia o godz. 19.00 w Prawiekinie będzie można zobaczyć film z cyklu Stare Kino.

Książka o labiryncie, czy labirynt w książce?

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Książka o labiryncie, czy labirynt w książce? Czyżby autor z nas nieco zakpił? Czyżby z pozoru niepasujące części układanki były jedynie kolejnym ślepym zaułkiem labiryntu złożonego z tekstów? A może to jedynie nadinterpretacja dzieła? Nader częsty temat labiryntu, zamyślenie i refleksja po każdym przeczytanym fragmencie.

Jasełka w Wypożyczalni dla Dzieci

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Jasełka w Wypożyczalni dla Dzieci Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny okres dla każdego z nas. Dla dzieci jest to czas wyjątkowy. Św. Mikołaj, prezenty, wspólne ubieranie choinki, wreszcie wieczerza wigilijna. Ilu z nas wspomina ten dziecięcy czas z rozrzewnieniem i tęsknotą? Chcąc dać zadość Bożonarodzeniowej tradycji zaprosiliśmy naszych najmilszych na inscenizację jasełkową.

Wielki koncert w Archikatedrze Gnieźnieńskiej

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Wielki koncert w Archikatedrze Gnieźnieńskiej Centrum Kultury "Scena To Dziwna" zaprasza mieszkańców całego powiatu na koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego pod dyrekcją Jacka Sykulskiego - 28 grudnia o godz. 19.00 w Archikatedrze Gnieźnieńskiej. Koncert organizowany jest dla upamiętnienia 92. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Gościnnie wystąpi też Chór Metrum z Gniezna. Koncert będzie miał charakter świąteczno-patriotyczny, a zakończy go kolędowanie wspólnie z publicznością. Patronat nad imprezą objęli Prymas Polski i Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego. Wstęp wolny.

Zaskocz wszystkich dEKOracją!

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Zaskocz wszystkich dEKOracją! Prezydent Miasta Gniezna ogłasza II edycję konkursu dla dzieci i młodzieży na ,,dEKOrację świąteczną". Szczegóły konkursu określa załączony poniżej regulamin. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Gniezna oraz dzieci z sekcji działających przy ośrodkach kultury.

Chór "Imo Pectore" zaprasza na przedstawienie

Artykul dodany: Wtorek, 14 grudnia 2010
Chór Chór "Imo Pectore" zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Zdziechowie zaprasza na prapremierę polską przedstawienia Carl'a Orffa, Gunild Keetman "Historia Bożego Narodzenia" pod dyrekcją Mariana Waśkiewicza z choreografią Dagmar Waśkiewicz.

Wiemy, kto zaśpiewa w Będzinie

Artykul dodany: Sobota, 11 grudnia 2010
Wiemy, kto zaśpiewa w Będzinie Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje do XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika, który odbywa się w Będzinie. Organizatorami festiwalu są: Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie, natomiast współorganizatorem eliminacji w Gnieźnie jest MOK.

Eliminacje do Festiwalu Kolęd w Będzinie

Artykul dodany: Czwartek, 9 grudnia 2010
Eliminacje do Festiwalu Kolęd w Będzinie 11 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędą się eliminacje do Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Wszyscy chętni, którzy chcą spróbować swoich sił śpiewając kolędy i pastorałki zapraszamy o godz. 11.00 do Sali widowiskowej.

Konkurs plastyczny w gminie Łubowo

Artykul dodany: Czwartek, 9 grudnia 2010
Konkurs plastyczny w gminie Łubowo Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo zaprasza uczniów klas V i VI szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Pocztówka świąteczna". Prace prosimy dostarczać do Biblioteki do 16 grudnia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyeksponowane na specjalnej wystawie. Zapraszamy!

Basia i Boże Narodzenie, czyli Bal pasiastych

Artykul dodany: Środa, 8 grudnia 2010
Basia i Boże Narodzenie, czyli Bal pasiastych "Dzisiaj przygoda nas spotkała nie byle jaka. Każdy przedszkolak duży i mały - miał na sobie pasiak czerwono - biały. To za sprawą Basi, która w strojach nie grymasi. Bal nam piękny zgotowała. Bawiła się pasiasto społeczność cała." Słowa te odzwierciedlają wspaniałą zabawę literacką opartą na książce "Basia i Boże Narodzenie" Zofii Staneckiej wydanej przez wydawnictwo Lektorklett.

Dzieci, Mikołaj, starosta i eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Dzieci, Mikołaj, starosta i eSTeDe Mikołajki w Gnieźnie obchodzone były również w Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Zorganizowano tam imprezę dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Dzieci z Chmur", Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, Domu Dziecka oraz rodzin zastępczych. Dla zgromadzonych przygotowano mnóstwo atrakcji.

Świąteczny konkurs w MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Świąteczny konkurs w MOK-u W dniach 16-21 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się wystawa "Najpiękniejszy Stół Wigilijny", która jednocześnie będzie konkursem. W rywalizacji mogą uczestniczyć stowarzyszenia, kluby, firmy cateringowe i gastronomiczne, placówki oświatowe oraz organizacje. Dla zwycięzców przewidziana jest nagroda Prezydenta Miasta Gniezna. Szczegóły na plakatach.

Finalista Mam Talent wystąpił w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Finalista Mam Talent wystąpił w Gnieźnie W sobotę w hali II Liceum Ogólnokształcącego odbył się turniej tańca Fanaberie Hip Hop 2010 organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Gniezna oraz II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie. W zawodach udział wzięło ok. 200 uczestników w różnych kategoriach, a widownia była zapełniona do ostatniego miejsca.

Zabłysnęły światełka na gnieźnieńskiej choince

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Zabłysnęły światełka na gnieźnieńskiej choince 6 grudnia obchodzone są Mikołajki. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury przygotował wczoraj nielada atrakcje. O godzinie 16.45 kolumna motorów, jeźdźcy na koniach oraz zaprzęg i pomocnicy św. Mikołaja wyruszyli na Rynek, gdzie odbyło się uroczyste zapalenie światełek na choince przez prezydenta Jacka Kowalskiego.

Mikołaj nurkował na gnieźnieńskim basenie

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Mikołaj nurkował na gnieźnieńskim basenie Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Klubem Płetwonurków "Dekompresja" i Firmą Kosmetyczną AVON zorganizował Mikołajkowe Nurkowanie na gnieźnieńskim basenie.

Kolejny koncert w eSTeDe za nami!

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 grudnia 2010
Kolejny koncert w eSTeDe za nami! W sobotę wieczorem do Gniezna zawitali poznańscy raperzy. Artyści wystąpili przed publicznością, która o godzinie 19.00 przyszła do Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Koncert trwał trzy i pół godziny, czyli 30 minut dłużej niż planowano.

Mikołajki w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 grudnia 2010
Mikołajki w MOK-u 6 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury rozpocznie się trwająca do końca roku wystawa bombek tradycyjnych i nowoczesnych oraz ozdób choinkowych. Tego samego dnia MOKołaje na motorach, włączenie iluminacji choinki na Rynku oraz występ chóru ,,Metrum".

Mikołajki w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 grudnia 2010
Mikołajki w eSTeDe 6 grudnia od godz. 17.00 w Centrum Kultury Scena To Dziwna odbędzie się spotkanie mikołajkowe dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Dzieci z Chmur, z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, Domu Dziecka oraz rodzin zastępczych.

Udana grudniowa Babska Szafa

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 grudnia 2010
Udana grudniowa Babska Szafa Sobotnia Świąteczna Babska Szafa okazała się jedną z najbardziej obleganych. W Centrum Kultury "Scena To Dziwna" stanęło ok. 30 stoisk, na których, oprócz ubrań, panie wymieniały się również gadżetami świątecznymi.

Starosta bawił się z osobami niepełnosprawnymi

Artykul dodany: Sobota, 4 grudnia 2010
Starosta bawił się z osobami niepełnosprawnymi W piątek obchodzony był Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Gnieźnieńskie Stowarzyszenie "Maki" zorganizowało wystawę prac oraz program artystyczny przygotowany przez osoby niepełnosprawne. Zakończono również projekt "Niepełnosprawny mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego".

Wieczór Sylwestrowy w gnieźnieńskim Teatrze

Artykul dodany: Sobota, 4 grudnia 2010
Wieczór Sylwestrowy w gnieźnieńskim Teatrze Teatr im. Al. Fredry w Gnieźnie przygotował dla widzów coś wyjątkowego na pożegnanie starego roku. ,,Wieczór kawalerski" Robina Hawdona w przekładzie Elżbiety Woźniak, reżyseria i scenografia Józef Jasielski. Szalone tempo, świetna rozrywka i dobra zabawa. Propozycja dla wielbicieli spektakli komediowych a także tych, którzy lubią witać Nowy Rok w sposób niebanalny i wyjątkowy.

Basiowy Bal Pasiastych w eSTeDe

Artykul dodany: Sobota, 4 grudnia 2010
Basiowy Bal Pasiastych w eSTeDe Basię zna już coraz więcej dzieci w całej Polsce. Jedno tylko z książek, inne zaś bardziej osobiście, ze spotkań organizowanych w przedszkolach, bibliotekach, księgarniach. Teraz także w Gnieźnie wszyscy będą mogli ją poznać, a nawet wybrać się wraz z nią na bal - Basiowy Bal Pasiastych.

ABC plastyczne pod okiem Elżbiety Binkowskiej

Artykul dodany: Sobota, 4 grudnia 2010
ABC plastyczne pod okiem Elżbiety Binkowskiej ABC plastyczne to jedyne w swoim rodzaju i jedyne w Gnieźnie spotkania z szeroko pojętą plastyką. To już trzecie spotkanie szkoły talentów Elżbiety Binkowskiej, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Można już powiedzieć, że wyklarowała się stała grupa uczestników biorących aktywny udział w comiesięcznych zajęciach.

Turniej Tańca Hip-Hop

Artykul dodany: Piątek, 3 grudnia 2010
Turniej Tańca Hip-Hop Już 4 grudnia w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się turniej tańca. Fanaberie Hip-Hop, bo tak brzmi nazwa turnieju, to konfrontacja umiejętności tanecznych zawodników. Głównym celem zawodów jest popularyzacja tańca nowoczesnego. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Gniezna.

Świąteczna Babska Szafa

Artykul dodany: Piątek, 3 grudnia 2010
Świąteczna Babska Szafa Zapraszamy na Świąteczną Babską Szafę, już 4 grudnia w eSTeDe w godzinach od 15.00 do 17.00. Tym razem będziemy wymieniać się nie tylko ubraniami, ale też różnymi gadżetami, które mogą posłużyć jako prezent świąteczny. Jeśli nie masz jeszcze pomysłów na prezenty przyjdź na Babską Szafę, może znajdziesz je u nas. Oprócz tego jak zwykle świetna atmosfera i kilka niespodzianek! Zapraszamy!

Poznańscy raperzy wystąpią w eSTeDe

Artykul dodany: Czwartek, 2 grudnia 2010
Poznańscy raperzy wystąpią w eSTeDe "Can't regocnize them? Fix it NOW!", czyli poznańscy raperzy na wspólnej wielkopolskiej trasie koncertowej. Już 13 listopada rusza jedna z niewielu akcji łączącej kilku poznańskich raperów. Na wspólną trasę po Wielkopolsce wybierają się bowiem: RY23, RAFI I KONI, GALON I KOWALL oraz LEISON. Artyści odwiedzą 11 wielkopolskich miast, w tym stolicę tego regionu - Poznań. Trasa zatrzyma się również w naszym mieście już 4 grudnia o godz. 19.00 w CK eSTeDe.

Klub Krytyki Politycznej zaprasza na dyskusję

Artykul dodany: Czwartek, 2 grudnia 2010
Klub Krytyki Politycznej zaprasza na dyskusję Klub Krytyki Politycznej ma zaszczyt zaprosić na dyskusję która odbędzie się 5 grudnia o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Dyskusja pt.: "Kultura!" będzie rozpoczynała serię debat z cyklu "Miasto jako idea polityczna".

Stowarzyszenie MAKI zaprasza do eSTeDe

Artykul dodany: Środa, 1 grudnia 2010
Stowarzyszenie MAKI zaprasza do eSTeDe Stowarzyszenie MAKI serdecznie zaprasza na zakończenie projektu "Niepełnosprawny mieszkaniec Powiatu Gnieźnieńskiego aktywnym Wielkopolaninem". Spotkanie odbędzie się podczas Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych 3 grudnia o godz. 16 w Centrum Kultury Scena To Dziwna.

Klub Krytyki Politycznej zaprasza na spotkanie

Artykul dodany: Wtorek, 30 listopada 2010
Klub Krytyki Politycznej zaprasza na spotkanie Tym razem gnieźnieński klub Krytyki Politycznej w ramach Kina Nieposłusznej Myśli pokaże ,,Deszcz słodyczy" Hung-i Chen'a. Nawiązując do obchodzonego 16 listopada Dnia Tolerancji jak i ciągle aktualnych problemów osób homoseksualnych w Polsce zapraszamy więc na krótką prelekcję o prawach LGBT i dyskusję po filmie.

Konkurs im. Andrzeja Krzyckiego rozstrzygnięty

Artykul dodany: Wtorek, 30 listopada 2010
Konkurs im. Andrzeja Krzyckiego rozstrzygnięty W niedzielę, w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się oficjalne wręczenie nagród w I Ogólnopolskim Konkursie im. Andrzeja Krzyckiego na Debiut Poetycki. Konkurs był częścią Festiwalu ,,Preteksty 2010". Zwyciężczynią została Agnieszka Gałązka.

« poprzednia 1 2132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142145 146 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno