Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Ognisko baletowe w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 października 2010
Ognisko baletowe w MOK-u MOK zaprasza na zajęcia taneczne, które poprowadzi Paulina Lewandowska. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października o godz. 15.45 w Sali 514.

Stare Kino w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 października 2010
Stare Kino w MOK-u Już w najbliższy poniedziałek, 4 października o godzinie 19.00 pierwszy powakacyjny pokaz filmu w Miejskim Ośrodku Kultury. Tym razem z cyklu Stare Kino - Wieczór z Blondynką. Będzie to film ,,NIAGARA" z 1953 roku z Marylin Monroe w roli głównej. Serdecznie zapraszamy do sali widowiskowej MOK-u. Wstęp Wolny!!!!

ABC plastyczne z Elżbietą Binkowską

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 października 2010
ABC plastyczne z Elżbietą Binkowską Od czego zaczyna się obraz? - to temat pierwszego z cyklu zajęć wprowadzających w magiczny świat sztuki. Znana w Polsce i na świecie artystka Elżbieta Binkowska przyjęła naszą propozycję poprowadzenia cyklicznych zajęć, które wprowadzą uczestników w tajniki rysunku, malarstwa i nie tylko...

Parada motocyklistów ulicami Gniezna

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 października 2010
Parada motocyklistów ulicami Gniezna W sobotę gnieźnieńscy motocykliści z klubu Born To Ride Mc Poland pożegnali sezon 2010. Z tej okazji wszyscy, którzy przybyli dwukołowcami na zbiórkę przy Galerii Gniezno wzięli udział w paradzie ulicami miasta. Po przejeździe na terenie Stada Ogierów odbyła się impreza integracyjna.

Ognisko baletowe w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 1 października 2010
Ognisko baletowe w MOK-u

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Artykul dodany: Piątek, 1 października 2010
Międzynarodowy Dzień Muzyki MUZYKA DOBREM LUDZKOŚCI - to naczelne hasło Międzynarodowego Dnia Muzyki obchodzonego w Polsce 1 października od 1975 roku.

Preteksty 2010 - ,,Opowieść truposza" na otwarcie Festiwalu!

Artykul dodany: Czwartek, 30 września 2010
Preteksty 2010 - ,,Opowieść truposza Już 1 października rozpocznie się festiwal ,,Preteksty 2010". W trakcie dwudniowej imprezy przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in.: spotkania z poetami i galę festiwalową. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Październikowe kino MOK-u

Artykul dodany: Czwartek, 30 września 2010
Październikowe kino MOK-u Z początkiem przyszłego miesiąca ruszają kolejne seanse filmowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Wyświetlone zostaną filmy: ,,Niagara", ,,Plan 9 z kosmosu", ,,Wściekłe psy", ,,Małpia kuracja". Wstęp wolny na wszystkie seanse!

Joga w eSTeDe

Artykul dodany: Środa, 29 września 2010
Joga w eSTeDe Zapraszamy do CK eSTeDe na zajęcia z jogi. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października o godz. 19.30. Zajęcia poprowadzi Ewa Woźniak.

Zakończenie sezonu motocyklowego

Artykul dodany: Środa, 29 września 2010
Zakończenie sezonu motocyklowego Born To Ride Mc Poland zaprasza na zakończenie sezonu motocyklowego. Zbiórka odbędzie się 2 października o godz. 12.00 przed Galerią Gniezno. Na uczestników czeka parada ulicami miasta, ognisko, konkursy oraz wieczorna zabawa w klubie.

MOK zaprasza na zajęcia Sekcji Tańców Narodowych

Artykul dodany: Środa, 29 września 2010
MOK zaprasza na zajęcia Sekcji Tańców Narodowych Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia Sekcji Tańców Narodowych i Charakterystycznych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 2 października o godz. 15.00.

Koncert przed pomnikiem Św. Wojciecha

Artykul dodany: Środa, 29 września 2010
Koncert przed pomnikiem Św. Wojciecha 3 października o godz. 15 pod pomnikiem Św. Wojciecha odbędzie się koncert plenerowy polsko-niemieckiej grupy Bad Hersfeld. Grupa wykonuje utwory wokalno-instrumentalne na gitarach, klawiszach, saksofonach, puzonach i trąbkach. Koncert odbędzie się w ramach wymiany polsko-niemieckiej.

Zapisy do sekcji MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 września 2010
Zapisy do sekcji MOK-u Od 25 sierpnia do 30 września w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie dzieci, młodzież i dorośli mogą dokonywać zapisów do sekcji.

GOK w Niechanowie rozpoczyna sezon kulturalny

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 września 2010
GOK w Niechanowie rozpoczyna sezon kulturalny W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie rozpoczął się sezon kulturalny. Trwają zapisy do kółka wokalno - tanecznego dzieci w wieku 6 - 10 lat, a kółko plastyczne wznowi swoją działalność już 5 października (wtorek) o godz. 15.00 pod kierunkiem instruktora p. Krzysztofa Żoka.

Smoki i poczwary w Katedrze i MPPP

Artykul dodany: Niedziela, 26 września 2010
Smoki i poczwary w Katedrze i MPPP Dzisiaj o godzinie 16.00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego otwarta została wystawa pt.: ,,Świat średniowiecznej wyobraźni". Wystawę poprzedziły dwudniowe warsztaty dla dzieci. Patronat medialny nad imprezą objął m.in. portal informacyjny Moje-Gniezno.pl.

,,Świat średniowiecznej wyobraźni"

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
,,Świat średniowiecznej wyobraźni 26 września odbędzie się wystawa ,,Świat średniowiecznej wyobraźni" organizowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego. Wernisaż jest poprzedzony dwudniowym festynem edukacyjnym, podczas którego dzieci zbudują piec kaflowy oraz model katedry ze styropianu.

Europejski Dzień bez Samochodu

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Europejski Dzień bez Samochodu Miasto Gniezno odpowiadając na apel Ministra Środowiska już po raz ósmy weźmie udział w kampanii Europejski Dzień bez Samochodu oraz Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizując Rajd Rowerowy w kierunku Plantów Niechanowskich. Poprzez przystąpienie do kampanii Miasto Gniezno znalazło się w gronie tysięcy miast europejskich, które jednoczą się w działaniach na rzecz ochrony środowiska i polepszania jakości życia w mieście.

Igor Michalski czyta wiersze Tadeusza Różewicza

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Igor Michalski czyta wiersze Tadeusza Różewicza Igor Michalski to polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, od 2007 dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Jest synem aktora Stanisława Michalskiego i aktorki Sabiny Mielczarek. W 1980 ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Koncert w Katedrze

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Koncert w Katedrze Już dzisiaj w gnieźnieńskiej Katedrze odbędzie się koncert patriotyczno-religijny ,,Żeby Polska była Polską" z okazji 30. rocznicy powstania ,,Solidarności". Wstęp wolny.

Freestyle i beatbox w eSTeDe i Lokomotywie

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Freestyle i beatbox w eSTeDe i Lokomotywie W minioną sobotę w Centrum Kultury eSTeDe oraz klubie Lokomotywa odbyły się warsztaty kultury ulicznej. Ta niecodzienna impreza, której motto brzmiało STOP UŻYWKOM, STOP NARKOTYKOM przyciągnęła wielu młodych ludzi, którzy interesują się tańcem breakdance, sprzętem dj'skim, czy też freestylem. Na warsztaty zaproszono m.in. gości z Platformy Obywatelskiej.

Zakończenie lata z PCPR

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Zakończenie lata z PCPR W sobotę na terenie poligonu w Cielimowie odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Jak zwykle atrakcji nie brakowało.

Konie, kozy i maszyny oblężnicze w Dziekanowicach

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Konie, kozy i maszyny oblężnicze w Dziekanowicach W dniach 18-19 września Uczniowski Klub Sportowy Master, jako Konna Drużyna Wojów Słowiańskich z Gniezna brał udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa w formie Pikniku Edukacyjno - Historycznego ,,Od pomysłu do przemysłu".

Utalentowana orkiestra wystąpiła dla gnieźnian

Artykul dodany: Piątek, 17 września 2010
Utalentowana orkiestra wystąpiła dla gnieźnian Wczoraj na gnieźnieńskim deptaku przed plenerową publicznością wystąpiła orkiestra dęta Ratsband Stadthagen. Zespół uwiódł widownię zarówno znanymi utworami, jak i własnymi aranżacjami.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2010 - ,,Od pomysłu do przemysłu"

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Europejskie Dni Dziedzictwa 2010 - ,,Od pomysłu do przemysłu Wrzesień to tradycyjny czas Europejskich Dni Dziedzictwa w całej Europie. Ich celem jest promocja zabytków, tradycji i lokalnych obyczajów. Treścią tematu tegorocznego jest ukazanie wartości zabytków techniki i ich znaczenia dla narodowego dziedzictwa kulturowego, szerzenie wiedzy na ich temat, zaprezentowanie jak wyglądała produkcja kiedyś a jak wygląda dziś. Głównym celem EDD jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypomnienie o wspólnych korzeniach europejskich (źródło www.kobidz.pl).

Warsztaty Kultury Ulicznej

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Warsztaty Kultury Ulicznej W sobotę, 18 września w CK eSTeDe w godzinach 11.00 - 17.00 odbędą się Warsztaty Kultury Ulicznej.

Kolorowe Trabanty na ulicach Gniezna

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
Kolorowe Trabanty na ulicach Gniezna Od piątku do niedzieli na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie można było podziwiać pojazdy, które zjechały z taśmy produkcyjnej fabryki IFA. Trzydniowa impreza przyciągnęła do Gniezna niecodzienne Trabanty, Garbusy i Simsony. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Centrum Kultury eSTeDe.

CanDID Festival - wrażenia po imprezie

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
CanDID Festival - wrażenia po imprezie W miniony weekend w starej parowozowni odbył się CanDID Audiovisual Festival. Druga edycja imprezy przyciągnęła sporą publiczność, która świetnie się bawiła przy muzyce, której niecodziennie można posłuchać w pierwszej stolicy Polski oraz zobaczyć magię światła i dźwięku będącą głównym punktem festiwalu.

Orkiestra Dęta Ratsband Stadthagen w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
Orkiestra Dęta Ratsband Stadthagen w Gnieźnie 16 września na deptaku w Gnieźnie odbędzie się niecodzienny koncert. O godzinie 16.30 przed plenerową publicznością wystąpi Orkiestra Dęta Ratsband Stadthagen. Serdecznie zapraszamy!

Opera na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Opera na gnieźnieńskim Rynku ,,Straszny dwór" uznawany jest za jedną z najlepszych i najważniejszych oper Stanisława Moniuszki. Ten niezwykły utwór o silnym zabarwieniu patriotycznym swoją prapremierę miał we wrześniu 1865 roku. Prawie dokładnie 145 lat później, na gnieźnieńskim Rynku mieszkańcy Pierwszej Stolicy Polski wysłuchać go mogli w wykonaniu artystów Polskiej Opery Kameralnej z Łodzi.

Nowy sezon MOK rozpoczęty

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Nowy sezon MOK rozpoczęty  Jak co roku po wakacyjnej przerwie, wrzesień przyniósł całe mnóstwo wydarzeń oscylujących wokół szeroko pojętego życia kulturalnego. Pośród nich nie do pominięcia jest z pewnością inauguracja pięćdziesiątego siódmego sezonu MOK, którą uświetniły między innymi występy grup wokalno - tanecznych oraz wernisaż wystawy.

« poprzednia 1 2132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno