Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Konne kuligi w Stajni pod Wierzbami

Artykul dodany: Niedziela, 9 stycznia 2011
Konne kuligi w Stajni pod Wierzbami Kuligi w saniach ciągniętych przez konie to niespełnione marzenie wielu osób. Wydaje się to niemożliwe do zrealizowania w XXI wieku w 70-tysięcznym mieście. Okazuje się jednak, że wystarczy wyjechać kilka kilometrów za blokowiska, żeby przeżyć niezapomnianą przygodę. W Jankówku koło Gniezna kilka razy w tygodniu organizowane są prawdziwe kuligi konne.

PrawieKino w MOK-u - "Odyseja Kosmiczna"

Artykul dodany: Sobota, 8 stycznia 2011
PrawieKino w MOK-u - Arcydzieło Stanley'a Kubricka, najważniejszy film w jego dorobku, ale i jedno z najwybitniejszych dokonań w historii kina. Po 35 latach od realizacji "2001: Odyseja kosmiczna" pozostaje obrazem oszałamiającym, inspirującym i tajemniczym. Zapraszamy 10 stycznia na godz. 19.00 do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!!!

ELENI zaśpiewa w Katedrze

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
ELENI zaśpiewa w Katedrze Prezydent Miasta Gniezna oraz Prymas Polski abp. Józef Kowalczyk zapraszają na Koncert Kolęd w wykonaniu ELENI, który odbędzie się 8 stycznia o godz. 19.00 w Katedrze gnieźnieńskiej. Wstęp wolny!

Koncert charytatywny "Dla Damiana"

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Koncert charytatywny 24 stycznia o godz. 19.00 w poznańskim klubie "Blue Note" odbędzie się koncert charytatywny "Dla Damiana". Zagrają: Białe Wiśnie, Mistic, Circus, Mr Reggenerator, Hope. Organizatorem imprezy jest "Drużyna Szpiku" z Poznania.

Poznańskie kolędowanie

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Poznańskie kolędowanie Poznański Chór Katedralny ma zaszczyt zaprosić na dwa wyjątkowe, kolędowe koncerty. Pierwszy odbędzie się w ramach III Poznańskiego Kolędowania już w sobotę 8 stycznia w Kościele Ojców Dominikanów przy al. Niepodległości.

Podsumowanie działalności eSTeDe

Artykul dodany: Czwartek, 30 grudnia 2010
Podsumowanie działalności eSTeDe Dzisiaj w Centrum Kultury "Scena to Dziwna" odbyła się konferencja prasowa, na której dyrektor Grzegorz Reszko przypomniał co działo się eSTeDe w mijającym roku. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu zbliżającego się 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Duet kotów" i 38 Słowików w Katedrze

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Wczoraj w gnieźnieńskiej Katedrze wystąpił Poznański Chór Chłopięcy. 38 chórzystów wraz z dyrygentem Jackiem Sykulskim uwiodło zgromadzoną publiczność. Przez półtorej godziny można było wysłuchać takich dzieł jak "Bogurodzica", "Duet Kotów" Giachino Rossiniego oraz tradycyjnych kolęd. Organizatorem koncertu było Centrum Kultury "Scena To Dziwna".

Wielki Bal Noworoczny Dla Dzieci

Artykul dodany: Wtorek, 28 grudnia 2010
Wielki Bal Noworoczny Dla Dzieci Już 1 stycznia o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie rozpocznie się Pierwszy Wielki Bal Noworoczny Dla Dzieci. Po bezpłatne wejściówki można zgłaszać się do sekretariatu MOK. Serdecznie zapraszamy!

Klub Krytyki Politycznej zaprasza na film

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 grudnia 2010
Klub Krytyki Politycznej zaprasza na film Między Świętami, a Sylwestrem Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie w ramach Kina Nieposłusznej Myśli skłania do refleksji i zaprasza na pokaz "Doktryny Szoku" na podstawie książki Naomi Klein, wcześniejszej twórczyni alterglobalistycznego bestselleru "No Logo".

Wszystko dla dzieci

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Wszystko dla dzieci W sobotę w Centrum Kultury "Scena to Dziwna" odbyło się Świąteczne spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa. Dzieci zobaczyły spektakl "Choinka" zaprezentowany przez grupę teatralną z Kalisza oraz spotkały się z Mikołajem.

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy 19 grudnia od godziny 10.00, w przedświąteczną niedzielę, Federacja Młodych Socjaldemokratów w Gnieźnie zorganizowała Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. To 9 impreza z tego cyklu, a już po raz 90 odbył się także Jarmark Staroci, na którym swoje skarby wystawili kolekcjonerzy oraz wystawcy. Połączenie tych dwóch jarmarków dało pożądany efekt.

Muzyka, florystyka i MOK AS, czyli Świąteczny Weekend

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Muzyka, florystyka i MOK AS, czyli Świąteczny Weekend W sobotę i niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury działo się naprawdę wiele. Występy artystyczne, koncerty, warsztaty, pokaz florystyczny - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji Świątecznego Weekendu. Wręczono również MOK Asa - nagrodę dla firmy, która w mijającym roku najbardziej wspierała ośrodek kultury w działaniach.

Rekordowa zbiórka Drużyny Szpiku

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Rekordowa zbiórka Drużyny Szpiku W minioną sobotę w Klubie Muzycznym "Młyn" odbył się koncert charytatywny dla Damiana Trzcińskiego. Zebrano rekordową sumę pieniędzy. Impreza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że niestety zabrakło wolnych miejsc i niektóre osoby "odbiły się od drzwi" klubu.

Najpiękniejszy Stół Wigilijny w MOK-u

Artykul dodany: Sobota, 18 grudnia 2010
Najpiękniejszy Stół Wigilijny w MOK-u Od czwartku w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę bombek choinkowych, ozdób świątecznych oraz przystrojonych stołów wigilijnych. Wystawa jest czynna od godz. 10.00 do 18.00. W trakcie jej trwania można głosować na Najpiękniejszy Stół Wigilijny.

MOK zaprasza na świąteczny weekend

Artykul dodany: Piątek, 17 grudnia 2010
MOK zaprasza na świąteczny weekend Już w najbliższy weekend w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się największy koncert świąteczny w Gnieźnie, na którym wystąpią sekcje MOK-u, pokazy florystyczne przygotowane przez Zieloną Fabrykę, wystawa ozdób choinkowych i wiele innych atrakcji. Zostanie również wręczona nagroda dla firmy, która aktywnie wspierała MOK w 2010 roku.

Klasyka z Marilyn Monroe w Prawiekinie

Artykul dodany: Piątek, 17 grudnia 2010
Klasyka z Marilyn Monroe w Prawiekinie Klasyczna komedia "Słomiany wdowiec" z boską Marilyn... Już w poniedziałek, 20 grudnia o godz. 19.00 w Prawiekinie będzie można zobaczyć film z cyklu Stare Kino.

Książka o labiryncie, czy labirynt w książce?

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Książka o labiryncie, czy labirynt w książce? Czyżby autor z nas nieco zakpił? Czyżby z pozoru niepasujące części układanki były jedynie kolejnym ślepym zaułkiem labiryntu złożonego z tekstów? A może to jedynie nadinterpretacja dzieła? Nader częsty temat labiryntu, zamyślenie i refleksja po każdym przeczytanym fragmencie.

Jasełka w Wypożyczalni dla Dzieci

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Jasełka w Wypożyczalni dla Dzieci Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny okres dla każdego z nas. Dla dzieci jest to czas wyjątkowy. Św. Mikołaj, prezenty, wspólne ubieranie choinki, wreszcie wieczerza wigilijna. Ilu z nas wspomina ten dziecięcy czas z rozrzewnieniem i tęsknotą? Chcąc dać zadość Bożonarodzeniowej tradycji zaprosiliśmy naszych najmilszych na inscenizację jasełkową.

Wielki koncert w Archikatedrze Gnieźnieńskiej

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Wielki koncert w Archikatedrze Gnieźnieńskiej Centrum Kultury "Scena To Dziwna" zaprasza mieszkańców całego powiatu na koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego pod dyrekcją Jacka Sykulskiego - 28 grudnia o godz. 19.00 w Archikatedrze Gnieźnieńskiej. Koncert organizowany jest dla upamiętnienia 92. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Gościnnie wystąpi też Chór Metrum z Gniezna. Koncert będzie miał charakter świąteczno-patriotyczny, a zakończy go kolędowanie wspólnie z publicznością. Patronat nad imprezą objęli Prymas Polski i Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego. Wstęp wolny.

Zaskocz wszystkich dEKOracją!

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Zaskocz wszystkich dEKOracją! Prezydent Miasta Gniezna ogłasza II edycję konkursu dla dzieci i młodzieży na ,,dEKOrację świąteczną". Szczegóły konkursu określa załączony poniżej regulamin. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Gniezna oraz dzieci z sekcji działających przy ośrodkach kultury.

Chór "Imo Pectore" zaprasza na przedstawienie

Artykul dodany: Wtorek, 14 grudnia 2010
Chór Chór "Imo Pectore" zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Zdziechowie zaprasza na prapremierę polską przedstawienia Carl'a Orffa, Gunild Keetman "Historia Bożego Narodzenia" pod dyrekcją Mariana Waśkiewicza z choreografią Dagmar Waśkiewicz.

Wiemy, kto zaśpiewa w Będzinie

Artykul dodany: Sobota, 11 grudnia 2010
Wiemy, kto zaśpiewa w Będzinie Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje do XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika, który odbywa się w Będzinie. Organizatorami festiwalu są: Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie, natomiast współorganizatorem eliminacji w Gnieźnie jest MOK.

Eliminacje do Festiwalu Kolęd w Będzinie

Artykul dodany: Czwartek, 9 grudnia 2010
Eliminacje do Festiwalu Kolęd w Będzinie 11 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędą się eliminacje do Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Wszyscy chętni, którzy chcą spróbować swoich sił śpiewając kolędy i pastorałki zapraszamy o godz. 11.00 do Sali widowiskowej.

Konkurs plastyczny w gminie Łubowo

Artykul dodany: Czwartek, 9 grudnia 2010
Konkurs plastyczny w gminie Łubowo Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo zaprasza uczniów klas V i VI szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Pocztówka świąteczna". Prace prosimy dostarczać do Biblioteki do 16 grudnia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wyeksponowane na specjalnej wystawie. Zapraszamy!

Basia i Boże Narodzenie, czyli Bal pasiastych

Artykul dodany: Środa, 8 grudnia 2010
Basia i Boże Narodzenie, czyli Bal pasiastych "Dzisiaj przygoda nas spotkała nie byle jaka. Każdy przedszkolak duży i mały - miał na sobie pasiak czerwono - biały. To za sprawą Basi, która w strojach nie grymasi. Bal nam piękny zgotowała. Bawiła się pasiasto społeczność cała." Słowa te odzwierciedlają wspaniałą zabawę literacką opartą na książce "Basia i Boże Narodzenie" Zofii Staneckiej wydanej przez wydawnictwo Lektorklett.

Dzieci, Mikołaj, starosta i eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Dzieci, Mikołaj, starosta i eSTeDe Mikołajki w Gnieźnie obchodzone były również w Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Zorganizowano tam imprezę dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Dzieci z Chmur", Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, Domu Dziecka oraz rodzin zastępczych. Dla zgromadzonych przygotowano mnóstwo atrakcji.

Świąteczny konkurs w MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Świąteczny konkurs w MOK-u W dniach 16-21 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się wystawa "Najpiękniejszy Stół Wigilijny", która jednocześnie będzie konkursem. W rywalizacji mogą uczestniczyć stowarzyszenia, kluby, firmy cateringowe i gastronomiczne, placówki oświatowe oraz organizacje. Dla zwycięzców przewidziana jest nagroda Prezydenta Miasta Gniezna. Szczegóły na plakatach.

Finalista Mam Talent wystąpił w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Finalista Mam Talent wystąpił w Gnieźnie W sobotę w hali II Liceum Ogólnokształcącego odbył się turniej tańca Fanaberie Hip Hop 2010 organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Gniezna oraz II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie. W zawodach udział wzięło ok. 200 uczestników w różnych kategoriach, a widownia była zapełniona do ostatniego miejsca.

Zabłysnęły światełka na gnieźnieńskiej choince

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Zabłysnęły światełka na gnieźnieńskiej choince 6 grudnia obchodzone są Mikołajki. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury przygotował wczoraj nielada atrakcje. O godzinie 16.45 kolumna motorów, jeźdźcy na koniach oraz zaprzęg i pomocnicy św. Mikołaja wyruszyli na Rynek, gdzie odbyło się uroczyste zapalenie światełek na choince przez prezydenta Jacka Kowalskiego.

Mikołaj nurkował na gnieźnieńskim basenie

Artykul dodany: Wtorek, 7 grudnia 2010
Mikołaj nurkował na gnieźnieńskim basenie Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Klubem Płetwonurków "Dekompresja" i Firmą Kosmetyczną AVON zorganizował Mikołajkowe Nurkowanie na gnieźnieńskim basenie.

« poprzednia 1 2131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141144 145 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno