Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Kwiaty i pejzaże, czyli kółko malarskie w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Kwiaty i pejzaże, czyli kółko malarskie w MOK-u Od września w MOK-u ponownie ruszyły warsztaty rysunku i malarstwa prowadzone przez Kazimierza Muszyńskiego. Spotkania te odbywają się już od kilkunastu lat.

Konkurs Historyczny z okazji Święta Niepodległości

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Konkurs Historyczny z okazji Święta Niepodległości I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie oraz Miejski Ośrodek Kultury ogłaszają VII Edycję Konkursu Historycznego z okazji Święta Niepodległości.

,,Małpia kuracja" w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
,,Małpia kuracja 25 października (poniedziałek) o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny seans z cyklu Stare Kino - Wieczory z Blondynką. Tym razem wyświetlony zostanie film ,,Małpia Kuracja". Jest to doskonała komedia ze złotej ery Hollywood, wyreżyserowana pewną ręką niezawodnego Howarda Hawksa.

Mobilne studio telewizyjne -,,Psie Opowieści, czyli Ochy i Fochy"

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Mobilne studio telewizyjne -,,Psie Opowieści, czyli Ochy i Fochy Wizyty mobilnego studia telewizyjnego towarzyszą cyklowi programów ,,Psie Opowieści, czyli Ochy i Fochy" emitowanych w TVP1. To nowy, 12-odcinkowy program dla najmłodszych o emocjach, z emocjami i o tym jak sobie z nimi radzić. Każdy odcinek opowiada o jednej emocji, rodzice i dzieci znajdą sposób na radość, nieśmiałość, ciekawość, zazdrość, złość, miłość, strach, serdeczność, smutek i wzruszenie. Program prowadzą animowane psy: Emsi Ciapek, Szykowna Pati, Pamela Pudel, Maks Ciacho, Henio Kafar, Pan Szerlok Tropiciel, Hrabia Ksawery, Gabi Gadka, Arnold Brama i Janek Hipis. Mobilne studio zawita 23 października także do Gniezna!

,,Pod Lupą" w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
,,Pod Lupą Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" zaprasza na koncert z cyklu ,,Pod Lupą". Impreza odbędzie się 23 października o godz. 18.30. Bilety do nabycia w CK eSTeDe.

Repertuar OFFELIADY 2010

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Repertuar OFFELIADY 2010 22 października rusza kolejna, czwarta już edycja OFFELIADY. Pierwsze imprezy z tej okazji odbędą się już dwa dni wcześniej, w środę 20 października. W programie tegorocznej imprezy znalazło się mnóstwo pokazów filmowych oraz niezwykłe koncerty. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Koncert Spięty - Antyszanty

Artykul dodany: Piątek, 22 października 2010
Koncert Spięty - Antyszanty W piątek, 22 października o godz. 21.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w ramach festiwalu Offeliada 2010 wystąpi Hubert ,,Spięty" Dobaczewski - lider zespołu Lao Che.

OFFELIADA 2010: się zaczęło...od Warsztatów!

Artykul dodany: Wtorek, 19 października 2010
OFFELIADA 2010: się zaczęło...od Warsztatów! W ubiegłą sobotę i niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczęły się Warsztaty dla dzieci, młodzieży i troszkę starszych, słowem - dla każdego! Frekwencja nadzwyczaj dopisała, a po minach uczestników wnioskować można, że zajęcia przyniosły sporo satysfakcji i dobrej zabawy. Warsztaty dzieliły się na Filmowe, Fotograficzne i Animacji.

Młoda gnieźnianka w MOK-u

Artykul dodany: Niedziela, 17 października 2010
Młoda gnieźnianka w MOK-u Dzisiaj w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż Moniki Mrówczyńskiej. Na wydarzeniu, oprócz zaproszonych gości i publiczności, obecny był również prezydent Gniezna Jacek Kowalski.

Opowiadania szkicowane węglem

Artykul dodany: Niedziela, 17 października 2010
Opowiadania szkicowane węglem Jesteśmy świeżo po lekturze opowiadań Williama Faulknera. Podczas czytania czuliśmy się trochę jak ślepcy pogrążeni w ciemności niedomówień autorskich.

Kino Nowej Przygody w MOK-u

Artykul dodany: Czwartek, 14 października 2010
Kino Nowej Przygody w MOK-u Film z kanonu arcydzieł filmowych Quentina Tarantino, po latach nadal aktualny i popularny. Zapraszamy na kolejny film z cyklu KINO NOWEJ PRZYGODY ,,Wściekłe psy" z 1992 roku. Start 18 października o godz. 19.00., sala widowiskowa MOK. Wstęp wolny!

Trzy edycje OFFELIADY w MOK-u

Artykul dodany: Środa, 13 października 2010
Trzy edycje OFFELIADY w MOK-u 14 października o godz. 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się pokaz filmowy ,,OFFELIADA 2007-2009".

Światło i cień w eSTeDe

Artykul dodany: Środa, 13 października 2010
Światło i cień w eSTeDe W miniony weekend w Centrum Kultury eSTeDe odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu ,,ABC plastyczne". Pod fachowym okiem Elżbiety Binkowskiej uczestnicy warsztatów uczyli się przenikania światła i cienia.

Urodziny Kubusia Puchatka

Artykul dodany: Środa, 13 października 2010
Urodziny Kubusia Puchatka 14 października Kubuś Puchatek kończy 84 lata. W tym samym wieku jest też reszta mieszkańców Stumilowego Lasu. W 1926 roku książka o Misiu o Bardzo Małym Rozumku trafiła do księgarń. Z tej okazji puchatkowa impreza, połączona z głośnym czytaniem książek o Kubusiu odbyła się w Centrum Kultury Scena to dziwna.

Młoda artystka w MOK-u

Artykul dodany: Środa, 13 października 2010
Młoda artystka w MOK-u 17 października o godz. 15.00 odbędzie się wernisaż rysunku, malarstwa i grafiki młodej artystki Moniki Mrówczyńskiej. Jej prace będzie można zobaczyć w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Serdecznie zapraszamy.

Dyniowy konkurs MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 12 października 2010
Dyniowy konkurs MOK-u Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie ogłasza coroczny konkurs na przestrzenne wykonanie dzieł z dyni. Technika i format pracy dowolny. Prace można składać w biurze instruktorów MOK w terminie 27-28 października. Wystawa prac i rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 października o godz. 18.00 w MOK-u.

Warsztaty Offeliady

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 października 2010
Warsztaty Offeliady Urząd Miasta oraz MOK zapraszają na warsztaty fotograficzne i filmowe. Zapisy na warsztaty trwają do 12 października pod nr telefonu: (61)426 04 60. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 października 2010
Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie poświęcone opowiadaniom Williama Faulknera ,,Suchy wrzesień". Spotkanie odbędzie się 12 października (wtorek) o godzinie 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci BPMG przy ulicy Mieszka I 15 w Gnieźnie.

Powakacyjna wymiana ubrań

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 października 2010
Powakacyjna wymiana ubrań W minioną sobotę odbyła się pierwsza powakacyjna Babska Szafa. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony pań.

Break dance pod okiem Macieja Kiełpińskiego

Artykul dodany: Niedziela, 10 października 2010
Break dance pod okiem Macieja Kiełpińskiego W weekend w eSTeDe odbyły się warsztaty break dance poprowadzone przez Macieja Kiełpińskiego. Na jesienną edycję zainteresowani przyjechali z całej Polski.

X Dzień Papieski w Bibliotece Publicznej

Artykul dodany: Piątek, 8 października 2010
X Dzień Papieski w Bibliotece Publicznej Z okazji X Dnia Papieskiego, obchodzonego pod hasłem ,,Jan Paweł II - Odwaga Świętości", Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ogłosiła konkurs plastyczny pt. ,,Taki duży, taki mały, może świętym być...". Konkurs przeznaczony był dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Jesienna Babska Szafa

Artykul dodany: Piątek, 8 października 2010
Jesienna Babska Szafa 9 października o godz. 15.00 w CK eSTeDe odbędzie się Babska Szafa. Na uczestniczki czeka niespodzianka. Wszystkich, którzy chcą zmienić swoją garderobę na jesień, serdecznie zapraszamy.

Warsztaty break dance w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 8 października 2010
Warsztaty break dance w eSTeDe Już w najbliższy weekend, 9-10 października w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbędą się warsztaty break dance. Patronat medialny nad warsztatami objął m.in. portal Moje-Gniezno.pl. Serdecznie zapraszamy!

Rekrutacja do zespołu wokalno - tanecznego

Artykul dodany: Piątek, 8 października 2010
Rekrutacja do zespołu wokalno - tanecznego Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie ogłasza nabór do zespołu wokalno - tanecznego. Zapraszamy na pierwszą próbę 8 października o godz. 17.30

PRAWIEKINO w MOK-u!

Artykul dodany: Piątek, 8 października 2010
PRAWIEKINO w MOK-u! Już w najbliższy poniedziałek, 11 października o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się kolejny seans z cyklu PRAWIE KINO. Tym razem wyświetlony zostanie film Eda Wooda pt. ,,Plan 9 z kosmosu".

Konferencja popularno-naukowa w Trzemesznie

Artykul dodany: Środa, 6 października 2010
Konferencja popularno-naukowa w Trzemesznie 28 października w Trzemesznie odbędzie się konferencja popularno-naukowa ,,Jan Kiliński bohater ex tempore". Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00 przy pomniku Jana Kilińskiego.

Kurs rysunku i malarstwa w MOK-u

Artykul dodany: Środa, 6 października 2010
Kurs rysunku i malarstwa w MOK-u W październiku rusza kurs malarstwa i rysunku w MOK-u. Pierwsze zajęcia odbędą się 7 października o godz. 16.00. Zajęcia poprowadzi Kazimierz Muszyński.

Projekcja filmu ,,Sita sings the blues"

Artykul dodany: Środa, 6 października 2010
Projekcja filmu ,,Sita sings the blues Tym razem gnieźnieński klub Krytyki Politycznej w ramach Kina Nieposłusznej Myśli pokaże animację Niny Paley ,,Sita sings the blues". Pokaz filmu odbędzie się 7 października, o godz. 18.00 w Centrum Aktywności Społecznej Largo przy ulicy Kościuszki 7 w Gnieźnie.

Poeci w Atelier

Artykul dodany: Wtorek, 5 października 2010
Poeci w Atelier ,,Gniezno miastem poetów" - pod takim hasłem odbył się ogólnopolski festiwal literacki Preteksty 2010. Festiwal odbywał się nie tylko w MOK-u, ale również w plenerze. W kilku miejscach w Gnieźnie nominowani do konkursu poetyckiego mogli zaprezentować swoje dzieła.

Pierwszy Hubertus za nami

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 października 2010
Pierwszy Hubertus za nami 2 października odbył się pierwszy tegoroczny bieg św. Huberta. Tradycyjnie organizowali go Państwo Bieleccy oraz ich klub jeździecki Eskado. Był to jubileuszowy, dziesiąty Hubertus w stadninie przy ul. Elizy Orzeszkowej. Pogoda dopisała, jednak nie obyło się bez poważnego wypadku.

« poprzednia 1 2132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno