Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Danny Bryant wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 3 lutego 2011
Danny Bryant wystąpi w Gnieźnie Danny Bryant urodził się w angielskim Hertfordshire w lipcu 1980r. Już na początku opisywany jako "młode objawienie gitary" Danny zaczął grać mając 15 lat, mając 18 grał już zawodowo, natomiast w ciągu ostatniej dekady spłacił swoje długi diabłu w niezliczonej liczbie kilometrów i około 2 tysiącach koncertów na całym świecie. Po dekadzie ciężkiej harówki nareszcie jest rozpoznawany tak dobrze jak na to zasługuje, będąc rozpoznawanym przez tych z bluesowego światka, których można uznać za śmietankę. Wspiera go sekcja rytmiczna złożona z jego ojca, Kena na basie i Trevora Barra na perkusji.

Ferie w Trzemesznie

Artykul dodany: Poniedziałek, 31 stycznia 2011
Ferie w Trzemesznie Klub Sportowy Trzemeszno serdecznie zaprasza na "Ferie Zimowe z KS Trzemeszno". W programie zajęć m.in.: turnieje siatkówki, tenisa stołowego i piłki nożnej, wyjazd na lodowisko do Wrześni oraz kulig. Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

Zumba fitness w OSiR Trzemeszno

Artykul dodany: Poniedziałek, 31 stycznia 2011
Zumba fitness w OSiR Trzemeszno Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie zaprasza na zajęcia Zumby. 7 lutego w hali OSiR odbędzie się bezpłatna lekcja pokazowa.

Promocja monografii pt. "Dzieje Witkowa"

Artykul dodany: Poniedziałek, 31 stycznia 2011
Promocja monografii pt. 28 stycznia w Budynku Oświatowym w Witkowie odbyła się promocja monografii pod redakcją prof. dr hab. Przemysława Hausera pt. "Dzieje Witkowa". Publikacja jest udokumentowaniem i utrwaleniem przeszłości "Ziemi Witkowskiej", zawiera wiedzę o historii Witkowa.

"Basen" w Largo

Artykul dodany: Czwartek, 27 stycznia 2011
Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie zaprasza na przegląd krótkometrażowych filmów Krzysztofa Nowickiego, które pokaże w swoim stałym cyklu Kino Nieposłusznej Myśli. Projekcja odbędzie się w czwartek, 27 stycznia o godz. 18.00 w Centrum Aktywności Społecznej "Largo" przy ulicy Kościuszki 7 (dawny Urząd Skarbowy). Po filmach przewidziana dyskusja, szczególnie wokół obrazu "Basen" poruszającego między innymi brak alternatywy dla przestrzeni publicznej, która jeśli nie przynosi oczekiwanego zysku to często zostaje zdegradowana.

Ferie w Witkowie

Artykul dodany: Czwartek, 27 stycznia 2011
Ferie w Witkowie Gminny plan zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie Ferii Zimowych 2011. Plany ferii do pobrania w plikach pod artykułem.

Jaki kraj, taki raj...

Artykul dodany: Czwartek, 27 stycznia 2011
Jaki kraj, taki raj... Zarówno w życiu jak i w pisarstwie najbardziej cenię sobie fascynację. Fascynację określonym tematem, osobą, czy zjawiskiem. To ten pierwiastek emocji pozwalający na zachwyt czyni z fascynata obiekt co najmniej tak samo ciekawy jak jego zainteresowanie. Nie ma nic cenniejszego niż zauroczenie. Pozwala ono pozostać młodym na zawsze.

"Ferie w siodle"

Artykul dodany: Czwartek, 27 stycznia 2011
Uczniowski Klub Sportowy "MASTER" organizuje "Ferie w siodle" dla dzieci i młodzieży. Odbędą się one w dniach 31 styczeń - 11 luty. Ze względu na zmienną aurę pogodową ferie w siodle odbywać się będą na krytej ujeżdżalni przy ul. Kawiary 33, lecz jeśli pogoda dopisze będą również wyjazdy w teren do pobliskich lasów.

65 lat Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 26 stycznia 2011
65 lat Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie Tomasz Szymański - dyrektor Teatru im. Al. Fredry obchodzi jubileusz 20-lecia pracy na gnieźnieńskiej scenie. Życzymy mu z tej okazji jeszcze wielu lat twórczych działań dla dobra kultury Pierwszej Stolicy Polski. Historię naszego Teatru opisuje Daniela Zybalanka-Jaśko.

Ferie z Domem Kultury w Łubowie

Artykul dodany: Środa, 26 stycznia 2011
Ferie z Domem Kultury w Łubowie Półkolonie odbędą się w pierwszym tygodniu ferii tj. od 31 stycznia do 4 lutego. Na zapisy czekamy do 28 stycznia osobiście w Domu Kultury Łubowo bądź telefonicznie pod numerem 695262646. Liczba miejsc ograniczona (30). Decyduje kolejność zgłoszeń.

POZnań zagrał dla Damiana

Artykul dodany: Środa, 26 stycznia 2011
POZnań zagrał dla Damiana 24 stycznia w Klubie "Blue Note" w Poznaniu odbył się koncert charytatywny pod hasłem "Gramy Dla Damiana". Imprezę zorganizowała Rada Studencka Miasta Poznania oraz Drużyna Szpiku.

"Pokochajmy się" w MOK-u

Artykul dodany: Środa, 26 stycznia 2011
W ostatni poniedziałek stycznia o godz. 19.00 z cyklu STARE KINO - WIECZORY Z BLONDYNKĄ wyświetlimy film "Pokochajmy się" w reżyserii George'a Cukor'a. Moment, w którym Marilyn Monroe zsuwa się po linie w małym teatrzyku odziana w golfik, czarne pończochy i czarne szpilki, w dodatku zaczynając śpiewać swoim lekko rozwibrowanym aksamitnym głosem...

Leonardo w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 stycznia 2011
Leonardo w MOK-u Wczoraj w ramach kolejnego Wieczoru z Terpsychorą w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpił Leonardo Diana, który zaprezentował spektakl "Verso La Luce". Artysta uwiódł publiczność niesamowitą grą światła, muzyki i ruchu ciała. Po występie tancerz, choreograf i scenograf w jednej osobie odpowiedział na pytania publiczności związane z przedstawieniem.

GAFA wyłoniła Mistrza Fotografii

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 stycznia 2011
GAFA wyłoniła Mistrza Fotografii Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury otwarto wystawę zdjęć Gnieźnieńskiej Akademii Fotografii Amatorskiej. Przyznano również tytuł Mistrza Akademii najlepszemu z fotografów. Tym razem nagroda ta przypadła Jerzemu Gozdowskiemu.

Wieczór z Terpsychorą

Artykul dodany: Niedziela, 23 stycznia 2011
Wieczór z Terpsychorą Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl "Verso la luce" (Droga do światła) w wykonaniu Leonardo Diana. Projekt ten łączy taniec współczesny, muzykę, poezję i projekcję video. Przedstawienie odbędzie się 23 stycznia o godz. 18.00. Zaproszenia do odbioru w MOK-u.

Ed Wood w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 21 stycznia 2011
Ed Wood w MOK-u Kino Nowej Przygody zaprasza na film "Ed Wood" w reżyserii Tima Burtona. Seans 24 o godz. 19.00 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!

Ferie w Kinie Helios

Artykul dodany: Wtorek, 18 stycznia 2011
Ferie w Kinie Helios Serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych widzów do wzięcia udziału w warsztatach językowych w Kinie Helios. Aby wziąć udział w warsztatach językowych trzeba tylko zgłosić swoje dziecko telefonicznie do kasy kina pod numer: (61) 4266619 lub mailowo gniezno@heliosnet.pl. Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, numer kontaktowy oraz do jakiej grupy wiekowej zapisany będzie uczestnik warsztatów. Każde dziecko po ukończeniu zajęć otrzyma dyplom. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia. Ilość miejsc ograniczona.

Pożar Katedry na zdjęciach Juliana Śmieleckiego

Artykul dodany: Wtorek, 18 stycznia 2011
Pożar Katedry na zdjęciach Juliana Śmieleckiego 23 stycznia 2011 roku mija 66. rocznica wydarzeń, których skutkiem były poważne zniszczenia Archikatedry, bazyliki prymasowskiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gnieźnie. Zniszczeń dokonały wojska radzieckie podczas wyzwalania terenów obecnego powiatu gnieźnieńskiego spod okupacji nazistowskiej.

Arcydzieło w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 14 stycznia 2011
Arcydzieło w MOK-u Na liście Amerykańskiego Instytutu Filmowego 100 najśmieszniejszych amerykańskich filmów wszech czasów "Pół żartem, pół serio" zajmuje pierwsze miejsce. Film w reżyserii Billy'ego Wildera należy bowiem do tych, który można oglądać zawsze i wszędzie i nigdy się nie znudzi. Zapraszamy 17 stycznia o godz. 19.00 do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Nie zawsze świeci słońce..

Artykul dodany: Piątek, 14 stycznia 2011
Nie zawsze świeci słońce.. Nie zawsze świeci słońce, ludzie są uśmiechnięci a przeczytane książki się nam podobają... Dyskusja jaką zapewniła nam lektura "Performance" Mirosława G. Majewskiego podzieliła klubowiczów. Były głosy na tak, były i na nie.

Ferie w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 14 stycznia 2011
Ferie w eSTeDe Centrum Kultury "Scena to Dziwna" przygotowało specjalną feryjną ofertę. Podczas ferii zimowych w eSTeDe dzieci wezmą udział w kursach tańca, przygotują stroje karnawałowe które pokażą na Balu Maskowym. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 stycznia osobiście lub drogą mailową.

Ferie z MOK-iem

Artykul dodany: Czwartek, 13 stycznia 2011
Ferie z MOK-iem Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w zajęciach dla dzieci, które odbędą się podczas ferii zimowych. Spotkania będą trwać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.00. Przygotowano dwa turnusy: pierwszy od 31 stycznia do 4 lutego, drugi od 7 do 11 lutego. Koszt jednego turnusu to 70 zł. Szczegóły i zapisy w sekretariacie MOK. Zajęcia są bezpłatne dla zainteresowanych tańcem, teatrem, muzyką, modelarstwem i grą w szachy. Karnety do odbioru w szkołach i sekretariacie MOK.

Zabawa karnawałowa dla dzieci

Artykul dodany: Czwartek, 13 stycznia 2011
Zabawa karnawałowa dla dzieci Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w styczniu na BALIKI KARNAWAŁOWE organizowane dla klas od 1 do 3 szkół podstawowych. W tym roku bawimy się "W krainie bajek". W czasie 2,5 godzinnej zabawy przy muzyce proponujemy konkursy z nagrodami, możliwość konsumpcji i spotkania z Mikołajem. Szczegóły i zgłoszenia w sekretariacie MOK.

Wielki Bal Księżniczek i nie tylko...

Artykul dodany: Czwartek, 13 stycznia 2011
Wielki Bal Księżniczek i nie tylko... 12 stycznia w Centrum Kultury "Scena To Dziwna" odbyła się niezapomniana impreza. Sala w eSTeDe przemieniła się w magiczną i bajkową krainę pełną księżniczek, wróżek, królewiczów i rycerzy.

Oferta edukacyjna Muzeum Początków Państwa Polskiego

Artykul dodany: Wtorek, 11 stycznia 2011
Oferta edukacyjna Muzeum Początków Państwa Polskiego Muzeum Początków Państwa Polskiego przygotowało bogatą ofertę edukacyjną. Poza tradycyjnym oprowadzaniem po muzeum można skorzystać z wielu warsztatów oraz wyprawić urodziny dla dzieci.

Ferie w Muzeum Początków Państwa Polskiego

Artykul dodany: Wtorek, 11 stycznia 2011
Ferie w Muzeum Początków Państwa Polskiego Zapraszamy na warsztaty "Zimowy kufer sztuki 2011", które odbędą się od 31 stycznia do 11 lutego. Podczas zajęć zabawimy się w odkrywców sztuki i poznamy najważniejsze gatunki malarstwa. Cóż to takiego martwa natura? Czym różni się portret od autoportretu? Co łączy pejzaż z wedutą? Poznamy przykłady najsłynniejszych obrazów każdego z gatunków malarskich. Nauczymy się podstawowych terminów używanych przez artystów a przede wszystkim jednak stworzymy własne dzieło sztuki.

Wielki Bal Księżniczek i nie tylko...

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 stycznia 2011
Wielki Bal Księżniczek i nie tylko... Och, jak bardzo chcielibyśmy mieć w dzisiejszych czasach wehikuł czasu, który mógłby nas przenieść do innej epoki. Najchętniej udalibyśmy się do krainy średniowiecznych zamków, dam dworu, rycerzy i księżniczek.

O kolejnym spotkaniu z literaturą słów parę

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 stycznia 2011
O kolejnym spotkaniu z literaturą słów parę Zadanie: literatura. Już 11 stycznia po raz kolejny spotkamy się na dyskusji. Postaramy się wydobyć z siebie wszystkie emocje, refleksje i zapytania jakie nagromadziła w nas lektura książki "Performance". Pozycja ta jest debiutem prozatorskim Mirosława G. Majewskiego. Na półkach księgarskich pojawiła się jesienią zeszłego roku.

Nowa technologia Dolby 3D Digital w gnieźnieńskim kinie!

Artykul dodany: Niedziela, 9 stycznia 2011
Nowa technologia Dolby 3D Digital w gnieźnieńskim kinie! Dolby 3D Digital Cinema - cyfrowa rewolucja - to najnowsza i najdoskonalsza technologia kinowa. Podbijające ekrany na całym świecie cyfrowe kino oferuje niespotykaną dotychczas jakość obrazu i dźwięku. Dziś jednak cyfrowa rewolucja zyskuje nowy, trzeci wymiar. W nowoczesne projektory 3D zostało wyposażone również gnieźnieńskie Kino Helios.

Ponad 1500 osób kolędowało z ELENI

Artykul dodany: Niedziela, 9 stycznia 2011
Ponad 1500 osób kolędowało z ELENI Ponad półtora tysiąca osób przyszło wczoraj do gnieźnieńskiej Katedry na koncert ELENI. Piosenkarka wykonała kilkanaście kolęd i pastorałek. Wspólnie z artystką śpiewała publiczność oraz dzieci, które zebrały się wokół ELENI. Koncert pokazał jak wielkim powodzeniem piosenkarka cieszy w Gnieźnie.

« poprzednia 1 2130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140144 145 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno