Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Kultura i rozrywka

Masowy mord satanistów

Artykul dodany: Piątek, 13 maja 2011
Masowy mord satanistów Po raz kolejny zostaliśmy miło zaskoczeni książką polecaną przez Pawła Bartkowiaka. "Masakra profana" Jarosława Stawireja okazała się być pozycją tyleż zabawną, co i pozwalającą na interesującą dyskusję. Autor śmiejąc się, a nie wyśmiewając z polskiej rzeczywistości zjednał sobie naszą przychylność. Pomimo lekkiego tonu powieści niektórzy z nas pokusili się o głębszą analizę treści.

Klub Krytyki Politycznej zaprasza na debatę o protestach społecznych

Artykul dodany: Środa, 11 maja 2011
Klub Krytyki Politycznej zaprasza na debatę o protestach społecznych Po spokojnym kwietniu zapraszamy Was na burzliwy maj, czyli liczne działania klubu Krytyki Politycznej w tym miesiącu. Na początek zapraszamy na debatę o protestach społecznych, partycypacji i demokracji uczestniczącej, gdzie dowiemy się między innymi jak wraz z władzami można decydować o najbliższym otoczeniu. Rozmowa, a po niej mini koncert ciekawej formacji "Miasto-Muzyka-Maszyna" odbędzie się 15 maja (niedziela) o godz.18.20 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Festiwal Nauki i Sztuki w Witkowie

Artykul dodany: Środa, 11 maja 2011
Festiwal Nauki i Sztuki w Witkowie Od 9 do 14 maja w Witkowie trwa Festiwal Nauki i Sztuki. Podczas festiwalu odbędą się m.in.: plenerowe wystawy plastyczne i fotograficzne, przegląd twórczości artystycznej, warsztaty plastyczne, dyktando ortograficzne oraz zabawa taneczna. Szczegóły na plakacie.

Katarzyna Groniec na deskach CK eSTeDe

Artykul dodany: Środa, 11 maja 2011
Katarzyna Groniec na deskach CK eSTeDe Już 26 maja o godz. 19.00 na deskach Centrum Kultury "Scena to dziwna" pojawi się wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny - Katarzyna Groniec. Koncert organizowany jest pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka. Patronat nad imprezą objął również Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie.

Teatr, film, muzyka i poezja - czyli Juwenalia 2011

Artykul dodany: Wtorek, 10 maja 2011
Teatr, film, muzyka i poezja - czyli Juwenalia 2011 Od 12 do 14 maja w Gnieźnie odbędą się coroczne Juwenalia. Studenci przejmą władzę nad Pierwszą Stolicą Polski. Program "Święta Głupców" jest bardzo bogaty. Szczegóły na plakacie!

Unikatowa rzeźba w MOK-u

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 maja 2011
Unikatowa rzeźba w MOK-u Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na prezentację płaskorzeźby "Litwa wróciła" - litewska wizja bitwy pod Grunwaldem. Dzieło wykonał litewski artysta Edmundas Gaubas na rocznicę 600. lecia zwycięstwa.

Gwiazdy w Gnieźnie

Artykul dodany: Niedziela, 8 maja 2011
Gwiazdy w Gnieźnie Wczoraj Rynek przez cały dzień był przepełniony. Wszystko za sprawą Dni Gniezna, które rozpoczęły się o godz. 10.00 promocją sportu oraz prezentacją miast partnerskich. Rozegrano również symultanę szachową. Największe wydarzenie jednak miało miejsce wieczorem. Był to koncert wielu znanych artystów, m.in.: Groovebusterz , Candy Girl, Dj Adamus oraz Limahl.

Festyn udany, a Straż Miejska robi swoje...

Artykul dodany: Czwartek, 5 maja 2011
Festyn udany, a Straż Miejska robi swoje... Trzeciego maja w Ogródku Jordanowskim przy ul. 3 maja Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Radą Osiedla nr 1 Stare Miasto i Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowało festyn sportowo-rekreacyjny dla mieszkańców Gniezna. Mnóstwo atrakcji przyciągnęło kilkaset osób mimo niesprzyjającej pogody.

"Biblioteka zawsze po drodze..."

Artykul dodany: Czwartek, 5 maja 2011
Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna uprzejmie zaprasza na obchody Tygodnia Bibliotek w dniach 8-15 maja. "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę".

Katedra rozbrzmiała dla Jana Pawła II

Artykul dodany: Wtorek, 3 maja 2011
Katedra rozbrzmiała dla Jana Pawła II Muzyka elektroniczna Macieja Braciszewskiego i wokal chóru Metrum zabrzmiały wspólnie w niedzielę w gnieźnieńskiej Katedrze. Koncert gnieźnieńskich artystów był częścią obchodów z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

Festyn rodzinny z SMW!

Artykul dodany: Wtorek, 3 maja 2011
Festyn rodzinny z SMW! 3-ego maja Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan organizuje sportowo-rekreacyjny festyn rodzinny, który odbędzie się w Ogródku Jordanowskim przy ul. 3 maja w Gnieźnie. W programie m.in.: przejażdżki bryczką, darmowy poczęstunek, loteria fantowa i występy artystyczne.

Gnieźnianie dla Jana Pawła II

Artykul dodany: Niedziela, 1 maja 2011
Gnieźnianie dla Jana Pawła II Parafia Archikatedralna oraz Centrum Kultury "Scena to Dziwna" zapraszają na spektakl muzyczny: "Gnieźnieńscy muzycy w hołdzie błogosławionemu Janowi Pawłowi II". Koncert, który odbędzie się 1 maja w Katedrze zostanie poprzedzony Mszą św. o godz. 18.00. Wystąpią: Maciej Braciszewski oraz chór Metrum. Serdecznie zapraszamy!

Tanecznie na Rynku

Artykul dodany: Niedziela, 1 maja 2011
Tanecznie na Rynku W piątek na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji sekcje taneczne Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały swoje umiejętności na gnieźnieńskim Rynku. Przy słonecznej pogodzie ok. 500 osób mogło zobaczyć jak tańczy się w Pierwszej Stolicy Polski.

Turniej i Festyn SMW

Artykul dodany: Niedziela, 1 maja 2011
Turniej i Festyn SMW Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Szóstek Piłkarskich o Puchar Przewodniczącego SLD oraz Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Imprezy odbędą się w Cielimowie oraz na niechanowskich Plantach. Szczegóły na plakacie.

Elektryzujący koncert w Hotelu Atelier

Artykul dodany: Niedziela, 1 maja 2011
Elektryzujący koncert w Hotelu Atelier Piątkowy wieczór w piwnicach Hotelu Atelier upłynął z muzyką rockowo-bluesową w wykonaniu Seana Walsh'a z zespołem. Wszyscy, którzy tego wieczoru zjawili się na koncercie na pewno się nie zawiedli, bo muzycy dali dobry, klimatyczny koncert. Patronat honorowy nad koncertem objął senator Piotr Gruszczyński.

Witkowo podziękowało za dar beatyfikacji Jana Pawła II

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Witkowo podziękowało za dar beatyfikacji Jana Pawła II W poniedziałek wielkanocny, w kościele p.w. św. Mikołaja w Witkowie odbył się koncert dziękczynny za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Mieszkańcom miasta zaprezentowała się Viola Brzezińska, która wraz ze swoim zespołem wykonała cały szereg autorskich utworów.

Holenderska gwiazda bluesa w Hotelu Atelier

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Holenderska gwiazda bluesa w Hotelu Atelier 29 kwietnia o godzinie 20.00 odbędzie się już drugi koncert, który eSTeDe organizuje wspólnie z Hotelem Atelier oraz Blues Factory.Tym razem będzie to koncert rockowo-bluesowy w wykonaniu holenderskiej grupy z Seanem Walshem na czele.

Wystawy w Rezerwatach Archeologicznych

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Wystawy w Rezerwatach Archeologicznych Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza na cykl wystaw otwartych, które odbędą się w Rezerwatach Archeologicznych wchodzących w skład MPP na Lednicy. Pierwsza wystawa zostanie otwarta już 16 kwietnia w Grodzie Grzybowo.

Międzynarodowy Dzień Tańca z MOK-iem

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Międzynarodowy Dzień Tańca z MOK-iem W ramach Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest 29 kwietnia (piątek), Miejski Ośrodek Kultury zwraca się z prośbą do wszystkich instruktorów tańca o zaangażowanie się w obchody tego dnia.

Ojcze Święty - Dziękujemy!

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Ojcze Święty - Dziękujemy! 28 kwietnia w kościele Ojców Franciszkanów o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza święta, po której odbędzie się Koncert w Hołdzie Janowi Pawłowi II. Wystąpią: Towarzystwo Śpiewacze "Dzwon", Chór Męski "Szpaki", Schola Ojca Pio, Chór Franciszkański i Zespół Wokalny "Retro".

Masakra w klubie

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Masakra w klubie Klub Dyskusji o Książce serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 10 maja o godz. 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przy ul. Mieszka I 15. Tym razem będzie to rozmowa o stosunkowo świeżej pozycji wydanej w tym roku -"Masakra profana".

Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne w MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 26 kwietnia 2011
Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne w MOK-u Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie serdecznie zaprasza do udziału w XVI Gnieźnieńskich Prezentacjach Ekologicznych "Bez wody nie ma życia". Impreza odbędzie się 28 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie w godz. 11.00 - 13.30.

"Piekielna Zemsta" i "Sanctum" w 3D

Artykul dodany: Wtorek, 26 kwietnia 2011
Serdecznie zapraszamy już 22 kwietnia na dwa filmy w cyfrowej jakości 3D. W "Sanctum" zapewniamy przeżycie niesamowitych przygód w dotąd nieodkrytych jaskiniach i głębi morskiej. W drugim filmie - "Piekielna zemsta", Nicolas Cage poprowadzi nas po szybkich drogach zemsty i będzie nas trzymał w napięciu, aż do końca.

Już jutro ruszają Dni Trzemeszna

Artykul dodany: Wtorek, 26 kwietnia 2011
Już jutro ruszają Dni Trzemeszna Aż półtora miesiąca, bo od 27 kwietnia do 10 czerwca będą trwały 29. Dni Trzemeszna. W programie przewidziano m.in.: zajęcia fotograficzne, konkursy, zabawę taneczną, koncerty i festyn rodzinny. Największym wydarzeniem będzie XX Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego.

Nieznane oblicza teatru

Artykul dodany: Sobota, 23 kwietnia 2011
Nieznane oblicza teatru Już 27 kwietnia rozpocznie się 4-dniowy XI Regionalny Mityng Teatralny im. Sławka Kuczkowskiego. W programie nie zabraknie różnorodnych spektakli, które zabiorą publiczność w nieznane zakątki sztuki teatralnej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski.

Koncert dziękczynny w Witkowie

Artykul dodany: Środa, 20 kwietnia 2011
Koncert dziękczynny w Witkowie 25 kwietnia, w poniedziałek wielkanocny, w kościele św. Mikołaja w Witkowie odbędzie się koncert dziękczynny za dar beatyfikacji Jana Pawła II.

Hip-Hopowy koncert charytatywny w Poznaniu

Artykul dodany: Wtorek, 19 kwietnia 2011
Hip-Hopowy koncert charytatywny w Poznaniu Po raz kolejny wychodzimy poza granice naszego powiatu. 21 kwietnia w Poznaniu, w klubie Crime Story (Stary Rynek 68) odbędzie się koncert charytatywny "Razem Ponad Podziałami". W trakcie imprezy zbierane będą pieniądze na wózek inwalidzki dla naszego przyjaciela Adama.

Niedziela Palmowa dla melomanów

Artykul dodany: Wtorek, 19 kwietnia 2011
Niedziela Palmowa dla melomanów "Te Deum" na głos solo, chór i orkiestrę to jeden z najważniejszych utworów Karol Kurpińskiego, polskiego kompozytora klasycystycznego, pedagoga i dyrygenta. 17 kwietnia również mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wysłuchać tego fragmentu w niezwykłym wykonaniu. W Gnieźnieńskiej Katedrze popisowy koncert dała bowiem Orkiestra Filharmonii Poznańskiej oraz Chór Chłopięcy i Męski "Poznańskie Słowiki".

Wielkanocny Jarmark Kolekcjonerski

Artykul dodany: Wtorek, 19 kwietnia 2011
Wielkanocny Jarmark Kolekcjonerski Wielu mieszkańców Gniezna zaciekawionych muzyką i gwarem przybyło w Niedzielę Palmową na gnieźnieński Rynek. Przyciągnąć mogła ich również bogata oferta ozdób, staroci, kwiatów i innych różności sprzedawanych w budkach i na kolorowych straganach.

Wielka Gala Malowania Jaja

Artykul dodany: Wtorek, 19 kwietnia 2011
Wielka Gala Malowania Jaja Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Wielką Galę Malowania Jaja, która odbędzie się 21 kwietnia od godz. 10.00 na gnieźnieńskim deptaku. Impreza połączona zostanie z Wielkanocnym Targiem Wiejskim produktu lokalnego i tradycyjnego, na którym będzie można dokonać Wielkanocnych zakupów.

« poprzednia 1 2127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137145 146 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno