Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Świętowanie z FMS Gniezno

Artykul dodany: Niedziela, 13 marca 2011
Świętowanie z FMS Gniezno 11 marca władze Federacji Młodych Socjaldemokratów w Gnieźnie, przede wszystkim pod kierownictwem przewodniczącego FMS - Bartosza Wojciechowskiego, zorganizowały rozrywkową imprezę skierowaną głownie dla mieszkanek Pierwszej Stolicy Polski, ale nie zbrakło na niej także i panów.

Szybko przeczytali i zrozumieli

Artykul dodany: Niedziela, 13 marca 2011
Szybko przeczytali i zrozumieli W sobotę, 12 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbył się pierwszy Turniej Czytania zorganizowany przez Centrum Szkoleniowe Intelektualnie.pl specjalizujące się w szkoleniach z szybkiego czytania, technik pamięciowych i kreatywnych notatek. Turniej miał na celu propagowanie czytania wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do sięgnięcia po książkę.

"Rzymskie wakacje" w MOK-u

Artykul dodany: Sobota, 12 marca 2011
Nie ma rankingu filmowych love story, w którym produkcja Williama Wylfera nie znalazłby się na jednym z czołowych miejsc. Obraz zawdzięcza to w dużej mierze talentowi i urokowi osobistemu Audrey Hepburn, która w roli niesfornej księżniczki wypadła o tyle naturalnie, że sama w rzeczywistości posiadała arystokratyczne korzenie. Zapraszamy do Prawiekina w Miejskim Ośrodku Kultury 14 marca o godz. 19.00 na Wieczór z Brunetką.

Dodaj Mieszka do znajomych - Wasza klasa 1000 lat temu

Artykul dodany: Sobota, 12 marca 2011
Dodaj Mieszka do znajomych - Wasza klasa 1000 lat temu Muzeum Początków Państwa Polskiego ogłasza konkurs edukacyjny "Dodaj Mieszka do znajomych. Wasza klasa 1000 lat temu", który kierowany jest do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie województwa wielkopolskiego. Konkurs związany jest z obchodami 55-lecia powstania gnieźnieńskiego muzeum.

Podkoziołek wysmarował starostę i prezydenta

Artykul dodany: Wtorek, 8 marca 2011
Podkoziołek wysmarował starostę i prezydenta Podkoziołek to regionalna tradycja, w trakcie której dzieci w oryginalnych - własnoręcznie wykonanych strojach chodzą od domu do domu i broją pozostawiając mieszkańcom m.in. trudny w usunięciu makijaż. Szkoła Podstawowa z Jarząbkowa zawędrowała aż do Gniezna, gdzie odwiedziła Starostwo Powiatowe, policję, straż pożarną i Urząd Miejski.

Hardcorowo w MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 8 marca 2011
Hardcorowo w MOK-u Fontaine oraz Scarlet Hatchings porwali gnieźnieńskich fanów death metalu i hardcore'u podczas koncertu, który odbył się sobotniego wieczoru w Miejskim Ośrodku Kultury. Pomimo niepełnej sali wszyscy świetnie się bawili i podkreślali, że w Pierwszej Stolicy Polski dawno nie były grane takie rytmy na wysokim poziomie.

Dzień Kobiet w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 4 marca 2011
Dzień Kobiet w eSTeDe 8 marca o godzinie 17.00 w Centrum Kultury "Scena to Dziwna" odbędzie się spotkanie z kobietą o intrygująco przenikliwym spojrzeniu, która potrafi łamać bariery (nie tylko architektoniczne). Sylwia Błach zawita do eSTeDe by zaprezentować swoją autorską książkę "Strach - zbiór opowiadań grozy" oraz wystawę fotograficzną.

Hardcore i Death Metal w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 4 marca 2011
Hardcore i Death Metal w MOK-u Zapraszamy na koncert Scarlet Hatchinge oraz Fontaine. Zespoły prezentują muzykę Death Metal, Hardcore i Metal. Impreza odbędzie się 5 marca o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Bilet wstępu w cenie 5 zł.

"Edukacja bliżej sztuki" w MOK-u

Artykul dodany: Środa, 2 marca 2011
Ruszyła wiosenna edycja "Edukacji Bliżej Sztuki". Dzisiaj w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się pierwsza z planowanych środowych lekcji sztuki. Cały projekt związany jest z prezentowanymi wystawami, które zapewniają dzieciom edukację, dobrą zabawę i przygotowują do właściwego odbioru dzieł sztuki.

GURAL porwał Lokomotywę

Artykul dodany: Niedziela, 27 lutego 2011
GURAL porwał Lokomotywę Wczoraj w Klubie Lokomotywa odbył się koncert poznańskiego muzyka DonGURALesko. Raper promował swój najnowszy krążek "Totem Leśnych Ludzi". Tego wieczoru wystąpiła również gnieźnieńska formacja "Chińczyk".

DonGURALesko wystąpi w Lokomotywie

Artykul dodany: Sobota, 26 lutego 2011
DonGURALesko wystąpi w Lokomotywie 26 kutego w klubie Lokomotywa wystąpi donGURALesko. Koncert będzie częścią trasy WLKP TOUR, w trakcie której artysta promuje swoją nową płytę: TOTEM LEŚNYCH LUDZI. Z raperem wystąpią również Qlop oraz DJ-HEN.

Figlarna blondynka w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 25 lutego 2011
Figlarna blondynka w MOK-u Figlarne, obiecujące spojrzenie, zmysłowe usta złożone do pocałunku, wdzięk i swoboda. Oto najbardziej charakterystyczny image słynnej Marilyn Monroe. Ale zanim stała się wielka gwiazdą, zanim ufarbowała włosy na platynowy blond była Norma Jean Baker (Susan Griffiths).

Zabawa karnawałowa w MOK-u

Artykul dodany: Czwartek, 24 lutego 2011
Zabawa karnawałowa w MOK-u W ostatni weekend lutego Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na tańce, swawole, hulanki.W wyjątkowy, karnawałowy klimat wprowadzi DJ ROBI, a podniebienia rozpieszczać będzie firma MODNY CATERING. Tylko 40 zł od osoby! Rezerwacji można dokonać w sekretariacie MOK. Zapraszamy!

Niech moc będzie z nami na Konwencie Fantastyki

Artykul dodany: Czwartek, 24 lutego 2011
Niech moc będzie z nami na Konwencie Fantastyki 19 marca mamę i tatę na planetę Wenus wysyłamy i sami do Fabryki Ufoludków się wybieramy . Do teleportacji przez czarną dziurę dojdzie w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 10.00 . W podróż zabieramy kosmiczne stroje. Biletem wstępu jest ilustrowana odpowiedź na pytanie : "Co kryje czarna dziura?!" Czy czarna dziura kryje drugą czarną dziurę? A może mieszkają tam istoty nie z tej ziemi.

Dowolność czytania a wynik interpretacji

Artykul dodany: Wtorek, 22 lutego 2011
Dowolność czytania a wynik interpretacji Moje podróże literackie zagnały mnie kiedyś w stronę polecanej szczerze i z zachwytem pozycji "Gra w klasy" Julio Cortázara. Nie pamiętam dokładnie, być może właśnie od tej książki zaczęła się moja nieustająca miłość do literatury iberoamerykańskiej. Cokolwiek by mówić, byłam "Grą w klasy" po prostu oczarowana. W ciągu kolejnych lat przeczytałam większość dzieł Cortázara. Nie wiem, czy w wyniku "prawa pierwszeństwa", czy przez indywidualne gusta, czy w końcu dlatego, że jest to rzecz znakomita, ale wszystkie kolejne pozycje nie dorównały tej pierwszej.

Lirycznie z MOK-iem

Artykul dodany: Wtorek, 22 lutego 2011
Lirycznie z MOK-iem W niedzielne popołudnie Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Kawiarni "Królewska" na spotkanie z poezją, w której zawarty jest kawałek świata. Autorem tekstów jest Szczepan Kropaczewski. Wiersze w interpretacji Zenony Golc pozwolą powrócić do własnych wspomnień lub wywołają uśmiech na twarzy.

Malarski debiut w Małej Galerii

Artykul dodany: Wtorek, 22 lutego 2011
Malarski debiut w Małej Galerii W niedzielę w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury swoją pierwszą wystawę miała Zofia Neumann. Artystka jest laureatką pierwszej nagrody na Ogólnopolskim Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej w Skierniewicach.

Karnawał w rytmach salsy

Artykul dodany: Wtorek, 22 lutego 2011
Karnawał w rytmach salsy W niedzielę w Centrum Kultury "Scena to Dziwna" odbyła się zabawa karnawałowa współorganizowana przez Szkołę Tańca Balance. Na imprezę przyszło około 50 osób, głównie uczestników zajęć tanecznych organizowanych w eSTeDe.

Pod okiem Hanny Olejniczak

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 lutego 2011
Pod okiem Hanny Olejniczak Piątek, sobota i niedziela upłynęły pod znakiem tańca współczesnego. W Centrum Kultury "Scena To Dziwna" młoda tancerka - 20-letnia Hanna Olejniczka prowadziła zajęcia z tej właśnie techniki tanecznej. Swoje umiejętności szlifowało ok. 30 osób.

Wystawa w Małej Galerii MOK-u

Artykul dodany: Niedziela, 20 lutego 2011
Wystawa w Małej Galerii MOK-u Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę Zofii Neumann, która odbędzie się 20 lutego o godz. 15.00 w Małej Galerii. Artystka jest nauczycielką techniki i od dzieciństwa interesuje się plastyką i rękodziełem.

"Odczarowanie" z Janem Smoleńskim

Artykul dodany: Niedziela, 20 lutego 2011
Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie tradycyjnie już zaprasza na kolejną odsłonę Kina Nieposłusznej Myśli. Tym razem jednak formuła comiesięcznego spotkania zostanie nieco rozbudowana, bo oprócz pokazu filmowego odbędzie się także dłuższa niż zwykle dyskusja, której gościem będzie Jan Smoleński, autor książki "Odczarowanie".

Nowoczesna sztuka w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 18 lutego 2011
Nowoczesna sztuka w MOK-u Do końca marca w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury wystawione będą prace Młodej Kadry Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nie jest to jednak sztuka, do której przywykliśmy na dotychczasowych ekspozycjach. Młodzi artyści prezentują nowoczesne metody tworzenia i prezentowania dzieł.

Zabawa Karnawałowa w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 18 lutego 2011
Zabawa Karnawałowa w eSTeDe Centrum Kultury "Scena to dziwna" oraz Szkoła Tańca BALANCE zapraszają na pierwszą "Taneczną Zabawę Karnawałową". Impreza odbędzie się 20 lutego o godzinie 18.00 w eSTeDe.

"400 Batów" od życia

Artykul dodany: Czwartek, 17 lutego 2011
"400 Batów" to hołd wolności i buntu. Głównie tego młodzieńczego, kiedy to jeszcze mamy siły na walkę o własny los. Jako ciekawostkę należy wspomnieć czym jest zagadkowych 400 batów. Ogólnie można się domyśleć, że to te baty, które bohater dostaje od życia.

"Gryffem po Łytkach" pokonali konkurencję

Artykul dodany: Czwartek, 17 lutego 2011
Zespół Centrum Kultury "Scena To Dziwna" - "Gryffem po Łytkach" zajął I miejsce na II Międzypowiatowym Przeglądzie Polskiej Piosenki o Tematyce Miłosnej - Filmowej, organizowanym przez Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni.

Warsztaty tańca współczesnego w eSTeDe

Artykul dodany: Środa, 16 lutego 2011
Warsztaty tańca współczesnego w eSTeDe Centrum Kultury "Scena To Dziwna" zaprasza na warsztaty tańca współczesnego dla początkujących i zaawansowanych pod okiem Hani Olejniczak - wybitnej, młodej tancerki. Hania Olejniczak pochodzi z Gniezna, jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, na co dzień związana jest z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze" na stanowisku tancerz z obowiązkiem śpiewu.

Ferie z MOK-iem zakończone

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 lutego 2011
Ferie z MOK-iem zakończone Jak poprawnie trzymać kulę do kręgli? Jak wygląda praca w radiu? Jakimi wozami jeździ straż pożarna? Jakie zasady obowiązują w ruchu drogowym? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znają dzieci, które uczestniczyły w feriach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Bal na zakończenie ferii w eSTeDe!

Artykul dodany: Sobota, 12 lutego 2011
Bal na zakończenie ferii w eSTeDe! Wielkim balem zakończyły się ferie w Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Przez dwa tygodnie dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia poprzez naukę tańca i własnoręczne wykonanie kostiumów. Instruktorki CK podkreślają, że praca z dziećmi była wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.

Widok jak w krzywym zwierciadle?

Artykul dodany: Piątek, 11 lutego 2011
Widok jak w krzywym zwierciadle? Wtorkowy wieczór był miejscem kolejnego spotkania z książką. Jak co miesiąc miłośnicy słowa pisanego zebrali się wspólnie przy jednym stole w Wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Stół ten stał się też miejscem pewnego rozbioru - rozbioru książki. Tym razem postanowiliśmy się przyjrzeć pozycji "Zrób sobie raj" Mariusza Szczygła.

Salon Muzyczny "Dla zakochanych"

Artykul dodany: Środa, 9 lutego 2011
Salon Muzyczny Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do Salonu Muzycznego "Dla zakochanych", który odbędzie się 13 lutego o godz. 16.00 w Restauracji Europejskiej. W koncercie wystąpią: Natalia Barciszewska z Piotrem Gąsiewskim i Marcinem Kijakiem, Dominika Sochacka, Piotr "Strumyk" Stróżyk. W repertuarze utwory m.in. Leonarda Cohena.

« poprzednia 1 2125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135140 141 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno