Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Uśmiechnij się - mieszkasz w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Uśmiechnij się - mieszkasz w Gnieźnie W Polsce jest wiele miast, ale Gniezno "to nasze gniazdo, gdzie orzeł skrzydła do lotu rozłożył, by objąć nimi tę ziemię, by zrosnąć się z jej imieniem. W Gnieźnie katedra stoi, znana z rzeźbionych podwoi - gdy Drzwi Gnieźnieńskie uchylisz, w historię wejdziesz po chwili, dziejów zapis odległy odczytasz z cegieł katedry".

MOK bliżej niż myślisz

Artykul dodany: Wtorek, 5 kwietnia 2011
MOK bliżej niż myślisz 8 kwietnia o godz 15.00 na Winiarach oraz 16 kwietnia o godz. 12.00 na Tysiącleciu Miejski Ośrodek Kultury zaprezentuje sekcje i zespoły. Przyjdź i wybierz sekcję dla siebie!

"Rio" 3D w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 5 kwietnia 2011
Kino HELIOS serdecznie zaprasza na niesamowitą animację twórców "Epoki Lodowcowej", premiera już 8 kwietnia!

Festiwal Kultury i Nauki za nami

Artykul dodany: Niedziela, 3 kwietnia 2011
Festiwal Kultury i Nauki za nami W piątek w Centrum Kultury "Scena to Dziwna" zakończył się III Gnieźnieński Festiwal Kultury i Nauki. W ciągu zaledwie pięciu dni odbyło się piętnaście wykładów, trzydzieści warsztatów, przeglądy twórczości i debaty. W sumie z oferty festiwalowej skorzystało 2700 osób.

Wietrzą szafy w eSTeDe

Artykul dodany: Czwartek, 31 marca 2011
Wietrzą szafy w eSTeDe 2 kwietnia zapraszamy do Centrum Kultury "Scena To Dziwna" na Babską Szafę! Drogie Panie, przewietrzcie swoje szafy na wiosnę! Jak zawsze wymieniamy się ubraniami i dodatkami, i jak zawsze mamy dla was niespodzianki! Tym razem makijażystka firmy AVON zaproponuje wiosenne makijaże! Zapraszamy w najbliższą sobotę od godz. 15.00 do 17.00.

Czy jeszcze żyje, czy została uprowadzona...w MOK-u?

Artykul dodany: Czwartek, 31 marca 2011
Czy jeszcze żyje, czy została uprowadzona...w MOK-u? Już 4 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wyświetlony zostanie film "Przygoda" w reżyserii Michelangelo Antonioni'ego. Wstęp wolny!

Weekend pamięci Jacka Kaczmarskiego

Artykul dodany: Wtorek, 29 marca 2011
Weekend pamięci Jacka Kaczmarskiego 22 marca minęła kolejna rocznica urodzin wybitnego muzyka - Jacka Kaczmarskiego. Z tej okazji w Centrum Kultury "Scena To Dziwna" odbył się koncert Trio Łódzko - Chojnowskiego oraz Przegląd Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Poszukiwanie 2011". Otwarto również Galerię Jednego Dzieła, w której znalazł się obraz Stanisława Jerzego Dołżyka.

Wernisaż malarski w Domu Kultury w Łubowie

Artykul dodany: Wtorek, 29 marca 2011
Wernisaż malarski w Domu Kultury w Łubowie 6 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Kultury w Łubowie odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej Haliny Mrozińskiej. Wystawa otwarta będzie 7-22 kwietnia w godzinach pracy Domu Kultury w Łubowie.

Głosowanie na najlepszy krótki metraż już za nami

Artykul dodany: Wtorek, 29 marca 2011
Głosowanie na najlepszy krótki metraż już za nami 24 marca w całej Polsce ruszyła III edycja projekcji najlepszych produkcji krótkometrażowych Festiwalu Short Waves. Gniezno było jednym z pierwszych miast, gdzie publiczność mogła zobaczyć i wziąć udział w głosowaniu na najlepszą fabułę, dokument, animację czy teledysk.

Kolejny sukces młodych solistów z MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 29 marca 2011
Kolejny sukces młodych solistów z MOK-u 25 marca w Domu Kultury STOKROTKA w Poznaniu odbyły się eliminacje do XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces". W przesłuchaniach udział wzięło 40 wykonawców w wieku od 6 do 19 lat. Gniezno reprezentowało trzech solistów Miejskiego Ośrodka Kultury.

Przegląd piosenki poetyckiej w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 25 marca 2011
Przegląd piosenki poetyckiej w eSTeDe Centrum Kultury "Scena to dziwna" oraz GWSHM "Milenium" zapraszają na koncert Trio Łódzko - Chojnowskiego z okazji urodzin Jacka Kaczmarskiego połączonych z IV Przeglądem Piosenki Poetyckiej "Poszukiwania 2011". Zarówno przegląd jak i koncert odbędą się w eSTeDe. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Senator RP Piotr Gruszczyński oraz Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak.

MOK zaprasza na film

Artykul dodany: Czwartek, 24 marca 2011
MOK zaprasza na film Akcja filmu rozgrywa się wśród rekinów finansjery z Long Island. Tytułowa bohaterka, Sabrina Fairchild (Audrey Hepburn), jest tylko córką szofera zamożnych państwa Larrabee. Młoda, skromna i atrakcyjna dziewczyna marzy jednak o innym życiu.

Międzynarodowy Dzień Teatru w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 23 marca 2011
Międzynarodowy Dzień Teatru w Gnieźnie 26 marca w Teatrze im. Aleksandra Fredry odbędzie się Międzynarodowy Dzień Teatru zaplanowany przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Uroczystość została połączona z premierą spektaklu "Gelsomino w Kraju Kłamczuchów" w reżyserii Tomasza Szymańskiego. Ponadto podczas wieczoru premierowego rozpoczną się obchody tegorocznego jubileuczu 65-lecia działalności artystycznej gnieźnieńskiej sceny. Tego dnia publiczność będzie świętować także 20-lecie dyrekcji Tomasza Szymańskiego.

Zajęcia z fotografii

Artykul dodany: Środa, 23 marca 2011
Zajęcia z fotografii Dom Kultury w Łubowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do uczestniczenia w zajęciach z fotografii. Na zgłoszenia czekamy do dnia 8 kwietnia br. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel.: 695262646 lub w biurze Domu Kultury.

Klub Dyskusji o Książce zaprasza

Artykul dodany: Środa, 23 marca 2011
Klub Dyskusji o Książce zaprasza Na kwiecień Klub Dyskusji o Książce proponuje zapoznanie się z pisarstwem popularnego japońskiego autora - Haruki Murakamiego. My wybraliśmy sobie powieść "Sputnik Sweetheart". Ta niezbyt obszerna pozycja (ok. 260 stron) jak ulał odpowiada naszym potrzebom. Osoby, którym twórczość Murakamiego nie przypadnie do gustu stracą minimalną ilość czasu, zaś wszyscy, którzy ulegną jej czarowi będą mogli kontynuować ów romans na własną rękę, mając za sobą udany start.

Prezydent biegał z budzikiem po deptaku

Artykul dodany: Wtorek, 22 marca 2011
Prezydent biegał z budzikiem po deptaku Wczoraj rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury wspólnie z prezydentem Jackiem Kowalskim i dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 pożegnali zimę na gnieźnieńskim deptaku.

Piotr Karolczak w Trzemesznie

Artykul dodany: Wtorek, 22 marca 2011
Piotr Karolczak w Trzemesznie 25 marca o godz. 18.00 w Domu Kultury w Trzemesznie odbędzie się wernisaż prac Piotra Karolczaka - artysty zajmującego się zarówno malarstwem, jak i rysunkiem. Serdecznie zapraszamy!

Łamią prawa kobiet!

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 marca 2011
Łamią prawa kobiet! W kolejnej edycji Kina Nieposłusznej Myśli, Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie zaprasza na film dokumentalny "Przełamując ciszę". Tym razem projekcja, możliwa dzięki współpracy z Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, odbędzie się 22 marca (we wtorek) o godz. 18.00 w Centrum Aktywności Społecznej Largo przy ulicy Kościuszki 7 (dawny Urząd Skarbowy).

Gnieźnianie obudźcie z MOK-iem WIOSNĘ!

Artykul dodany: Niedziela, 20 marca 2011
Gnieźnianie obudźcie z MOK-iem WIOSNĘ! Już w najbliższy poniedziałek w samo południe zapraszamy na gnieźnieński deptak, gdzie wspólnie w prezydentem Jackiem Kowalskim będziemy budzić Wiosnę.

Pokonwentowa wystawa w MOK-u

Artykul dodany: Niedziela, 20 marca 2011
Pokonwentowa wystawa w MOK-u Zapraszamy na wystawę prac znanego w Gnieźnie fana fantastyki - grafika Jarosława Grygucia, pt.: "Samotna gwiazda VS. Gwiezdna Półka".Grfafik zaprezentuje kolekcję autorskich okładek do klasycznych dzieł literatury fantastycznej, zestawiając je z dawnymi pracami sprzed kilkunastu lat. Wystawa, która jest jednym z wydarzeń II Konwentu Fantastyki, odbędzie się 20 marca o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Kolejny sukces MOK-owskiej FANTAZJI

Artykul dodany: Piątek, 18 marca 2011
Kolejny sukces MOK-owskiej FANTAZJI Nasi laureaci wrócili do Gniezna z nagrodą. Zespół FANTAZJA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie zdobył drugą nagrodę na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu. Pierwsze miejsce otrzymał zespół Gimnazjum Katolickiego z Kielc, a trzecie zespół "Fall in Love" z Bielawy. Gnieźnieński zespół wykonał piosenkę p.t. "Che sara" w języku włoskim. W festiwalu wzięło udział około 300 uczestników, a gnieźnieńskie wokalistki okazały się jednymi z najlepszych w Polsce.

Cortazar - czyli rzeczywistość utkana z zachwytów i rozczarowań

Artykul dodany: Piątek, 18 marca 2011
Cortazar - czyli rzeczywistość utkana z zachwytów i rozczarowań Wtorkowe spotkanie z książką w tym miesiącu już za nami. Wypada zatem powiedzieć słów parę o tym co było i o tym co przed nami.

"Anioł zagłady" w MOK-u

Artykul dodany: Czwartek, 17 marca 2011
21 marca o godz. 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie zostanie wyświetlony film "Anioł zagłady". Będzie to kolejny seans z cyklu Kino Nowej Przygody. Wstęp wolny!

3-eci Festiwal SHORT WAVES w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 17 marca 2011
3-eci Festiwal SHORT WAVES w Gnieźnie Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych. Przygotujcie się na odbiór krótkich fal polskiego kina! Festiwal SHORT WAVES w 2011 roku już po raz trzeci wyśle w ogólnopolski i międzynarodowy eter swój sygnał. W programie: 11 najciekawszych polskich produkcji krótkometrażowych: fabuły, dokumenty, animacje, wideo-art i teledyski.

Gniezno po raz drugi stolicą polskiej fantastyki!

Artykul dodany: Środa, 16 marca 2011
Gniezno po raz drugi stolicą polskiej fantastyki! Już niebawem, od 18 do 20 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się II Konwent Fantastyki FANTASMAGORIA, na który zapraszamy wszystkich wielbicieli i sympatyków fantasty i science fiction. W przebogatym programie imprezy m.in.: prelekcje tematyczne, turnieje i konkursy, spotkania z ciekawymi gośćmi, wystawy, sesje RPG, pokazy filmowe, a także specjalny Blok dla Dzieci. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Fundacja Bahtałe Roma zawita w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 16 marca 2011
Fundacja Bahtałe Roma zawita w Gnieźnie Fundacja Bahtałe Roma zaprasza na trasę koncertową akcji charytatywnej "Dzwon Pielgrzyma". W Gnieźnie muzycy zagrają 6 kwietnia o godz. 18.00 w Aulii Szkoły Pomnik.

Wystawa malarska w GOK-u w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 marca 2011
Wystawa malarska w GOK-u w Niechanowie 8 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie otwarto wystawę prac malarskich miejscowej artystki Teresy Warsiewicz. Tematem wystawy były przepiękne kwiaty oraz różnorodne krajobrazy. Zwiedzającym szczególnie podobały się zachody słońca oraz obraz o tematyce wiosennej.

Świętowanie z FMS Gniezno

Artykul dodany: Niedziela, 13 marca 2011
Świętowanie z FMS Gniezno 11 marca władze Federacji Młodych Socjaldemokratów w Gnieźnie, przede wszystkim pod kierownictwem przewodniczącego FMS - Bartosza Wojciechowskiego, zorganizowały rozrywkową imprezę skierowaną głownie dla mieszkanek Pierwszej Stolicy Polski, ale nie zbrakło na niej także i panów.

Szybko przeczytali i zrozumieli

Artykul dodany: Niedziela, 13 marca 2011
Szybko przeczytali i zrozumieli W sobotę, 12 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbył się pierwszy Turniej Czytania zorganizowany przez Centrum Szkoleniowe Intelektualnie.pl specjalizujące się w szkoleniach z szybkiego czytania, technik pamięciowych i kreatywnych notatek. Turniej miał na celu propagowanie czytania wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do sięgnięcia po książkę.

"Rzymskie wakacje" w MOK-u

Artykul dodany: Sobota, 12 marca 2011
Nie ma rankingu filmowych love story, w którym produkcja Williama Wylfera nie znalazłby się na jednym z czołowych miejsc. Obraz zawdzięcza to w dużej mierze talentowi i urokowi osobistemu Audrey Hepburn, która w roli niesfornej księżniczki wypadła o tyle naturalnie, że sama w rzeczywistości posiadała arystokratyczne korzenie. Zapraszamy do Prawiekina w Miejskim Ośrodku Kultury 14 marca o godz. 19.00 na Wieczór z Brunetką.

« poprzednia 1 2124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134140 141 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno