Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Rozpoczęcie Wakacji w Niechanowie

Artykul dodany: Środa, 15 czerwca 2011
Rozpoczęcie Wakacji w Niechanowie Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie zaprasza na Rozpoczęcie Wakacji 2011. W programie zabawa taneczna - dyskoteka przy muzyce z lat 80 i 90-tych, aktualnych hitach dance oraz disco-polo.

Rodzinnie na os. Grunwaldzkim

Artykul dodany: Środa, 15 czerwca 2011
Rodzinnie na os. Grunwaldzkim W sobotę na terenie Ogródka Jordanowskiego na os. Grunwaldzkim odbył się Festyn Rodzinny "Mamo! Tato! Baw się z nami" zorganizowany przez Radę Osiedla Grunwaldzkiego, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Amazonek i Szkołę Podstawową nr 8.

Jerzy Gozdowski i Roman Górczak w MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 14 czerwca 2011
Jerzy Gozdowski i Roman Górczak w MOK-u W niedzielę, 19 czerwca o godz. 15.00 w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie otwarta zostanie wystawa fotograficzna "Co nam zostało z tych lat..." ukazująca piękno gnieźnieńskiej architektury.

Młode wokalistki wróciły z trasy konkursowej

Artykul dodany: Wtorek, 14 czerwca 2011
Młode wokalistki wróciły z trasy konkursowej Siostry Daria (15 lat) i Julia (6 lat) Kaczmarek startowały w kilkuetapowych konkursach. Obie dotarły do finału.

Gniezno w Środzie Wielkopolskiej

Artykul dodany: Wtorek, 14 czerwca 2011
Gniezno w Środzie Wielkopolskiej 11 czerwca 6 grup tanecznych reprezentujących Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie wyjechało na Turniej Tańca Nowoczesnego do Środy Wielkopolskiej.

Gnieźnieńska parowozownia dla dzieci

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 czerwca 2011
Gnieźnieńska parowozownia dla dzieci Od 7 do 10 czerwca codziennie od godz. 9.00 w starej Parowozowni przeprowadzano "Czytajki" w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w wyniku współpracy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna z Centrum Kultury "Scena To Dziwna" oraz z Gnieźnieńskim Stowarzyszeniem Konfraternia Teatralna.

Izraelska artystka w Kinie Nieposłusznej Myśli

Artykul dodany: Czwartek, 9 czerwca 2011
Izraelska artystka w Kinie Nieposłusznej Myśli To będzie ostatnie spotkanie przed wakacjami w ramach Kina Nieposłusznej Myśli, które tym razem odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury. Trzy krótkie, artystyczne i niesamowite filmy izraelskiej twórczyni Yael Bartany warte obejżenia. Spotkanie odbędzie się 16 czerwca o godz. 19.00 w MOK-u.

GOK zaprasza dzieci na Wakacyjne Spotkania z Literaturą

Artykul dodany: Czwartek, 9 czerwca 2011
GOK zaprasza dzieci na Wakacyjne Spotkania z Literaturą Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie serdecznie zaprasza dzieci na Wakacyjne Spotkania z Literaturą w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", które odbędą się od 8 do 19 sierpnia br. Prosimy o zapisy w GOK-u, nr. tel. 61 429 49 15.

Gniezno - Miasto Królów

Artykul dodany: Czwartek, 9 czerwca 2011
Gniezno - Miasto Królów We wtorek, 7 czerwca w auli Kolegium Europejskiego im. Jana Pawła II w Gnieźnie rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Gnieźnieńskie koronacje królewskie i ich środkowoeuropejskie konteksty", która jest częścią projektu Miasta Gniezna p.n. "Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Udany festyn z Siedliskiem

Artykul dodany: Środa, 8 czerwca 2011
Udany festyn z Siedliskiem W niedzielę na boisku szkolnym w Szczytnikach Duchownych odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Siedlisko, Centrum Kultury "Scena To Dziwna", Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gniezno przy współpracy z Zespołem Szkolno-Gimnazjalnym w Szczytnikach Duchownych. Pogoda oraz wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów przyciągnęło mieszkańców całej gminy.

VIII Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej już za nami

Artykul dodany: Środa, 8 czerwca 2011
VIII Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej już za nami Wczoraj w Centrum Kultury "Scena To Dziwna" odbyły się VIII Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej współorganizowane przez Towarzystwo Wielkopolska-Izrael. Gnieźnianie mogli posłuchać tradycyjnej żydowskiej muzyki w wykonaniu zespołu Shalom oraz spróbować specjalnie na tę okazję przygotowanych potraw.

Historia opowiedziana w "dymkach" - czyli o komiksie

Artykul dodany: Środa, 8 czerwca 2011
Historia opowiedziana w Świeżo za nami spotkanie Klubu Dyskusji o Książce. Temat wiodący - komiks. Gościem ostatniego spotkania był Krzysztof Celka. Punktem wyjścia w dyskusji była pozycja "Drogi Billy" Gartha Ennisa.

Podróż przez literaturę z Lokomotywą Tuwima

Artykul dodany: Wtorek, 7 czerwca 2011
Podróż przez literaturę z Lokomotywą Tuwima Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna Janusz Ambroży serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne na spotkania czytelnicze "z Lokomotywą Tuwima podróż przez literaturę". Spotkanie odbędzie się w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom od 7 do 10 czerwca o godz. 9.00 w Starej Parowozowni. Zajęcia poprowadzą: Ewa jaworska - kustosz BPMG, koordynator akcji CPCD, Magdalena Karpińska - kustosz BPMG przy wsparciu Bożeny Błaszak - starszego kustosza.

Gnieźnieńskie Dni z Astronomią

Artykul dodany: Wtorek, 7 czerwca 2011
Gnieźnieńskie Dni z Astronomią Ile jest gwiazd na niebie? Czy wszystkie są takie same? Kiedy najbliższe zaćmienie Księżyca? Gdzie w ogóle zaczyna się Kosmos? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści Astro Arena, którzy gościć będą w Gnieźnie 11 i 12 czerwca.

Historia Gniezna dla najmłodszych

Artykul dodany: Wtorek, 7 czerwca 2011
Historia Gniezna dla najmłodszych W niedzielę, 5 czerwca odbyła się druga odsłona darmowego zwiedzania miasta z przewodnikiem Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski". Tym razem program przygotowany przez Dawida Kierzka adresowany był głównie do najmłodszych miłośników historii Gniezna.

Gnieźnieńskie koronacje królewskie, czyli konferencja w Kolegium

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 czerwca 2011
Gnieźnieńskie koronacje królewskie, czyli konferencja w Kolegium Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski oraz Dyrektor Naukowy Kolegium Europejskiego im. Jana Pawła II w Gnieźnie prof. zw. dr hab. Leszek Mrozewicz zapraszają mieszkańców Gniezna - Miasta Królów na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. "Gnieźnieńskie koronacje królewskie i ich środkowoeuropejskie konteksty", która odbędzie się w auli Kolegium Europejskiego w Gnieźnie od 7 do 9 czerwca.

Motolotnie, Rene Lacko i Chorągiew Rycerska w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 czerwca 2011
Motolotnie, Rene Lacko i Chorągiew Rycerska w eSTeDe 4 czerwca 2011, to 22. rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Tego dnia w Centrum Kultury "Scena To Dziwna" odbył się Dzień Odpowiedzialności Obywatelskiej. Na terenie eSTeDe swoje stoiska wystawiły gnieźnieńskie kluby, instytucje i stowarzyszenia. Wcześniej w Trzemesznie odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej.

Teatralne zmagania z "Olbrzymem samolubem"

Artykul dodany: Sobota, 4 czerwca 2011
Teatralne zmagania z Ostatnim spotkaniem czytelniczym w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbywającym się w Wypożyczalni dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna była wizyta Jarosława Mikołajczyka - popularnego dziennikarza ale również lalkarza i bajkopisarza.

Dzieci w krainie bajek

Artykul dodany: Piątek, 3 czerwca 2011
Dzieci w krainie bajek Dzień Dziecka nie zawsze może trwać aż kilka dni. W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna niemożliwe staje się jednak możliwe. Tak było i tym razem.

Ilustracja złotem malowana, czyli spotkanie w BPMG

Artykul dodany: Czwartek, 2 czerwca 2011
Ilustracja złotem malowana, czyli spotkanie w BPMG Świętując obchody X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna postanowiła poprosić wyjątkowych gnieźnian aby podzielili się swoimi pasjami literackimi. Wśród zaproszonych gości znalazła się Marzena Szczerkowska - wybitny konserwator zabytków.

Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej

Artykul dodany: Czwartek, 2 czerwca 2011
Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej Towarzystwo Wielkopolska - Izrael oraz Centrum Kultury "Scena To Dziwna" zapraszają na spotkanie z kulturą żydowską. 7 czerwca będzie można zobaczyć Izrael w obiektywie, posłuchać muzyki żydowskiej oraz posmakować żydowskiej kuchni.

Nie straszny dzieciom deszcz

Artykul dodany: Czwartek, 2 czerwca 2011
Nie straszny dzieciom deszcz W tym roku Miejski Ośrodek Kultury na Dzień Dziecka przygotował wiele atrakcji. Wszystko dopisało, niestety plan popsuła pogoda. Nie zniechęciło to jednak dzieci i imprezę przeniesiono do wnętrza budynku.

Z "Wierszownika podróżnika dookoła świata"

Artykul dodany: Czwartek, 2 czerwca 2011
Z Włączając się w obchody X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna postanowiła zaprosić wyjątkowych gości i poprosić ich o przeczytanie swoich ulubionych bajek z dzieciństwa. Kto wie czy to właśnie nie literatura jest przyczyną naszych późniejszych wyborów zawodowych? Czy to nie pierwsze książeczki o strażakach i księżniczkach sprawiają, że w przyszłości mamy swój wymarzony zawód?

Czesław Miłosz dzieciom

Artykul dodany: Czwartek, 2 czerwca 2011
Czesław Miłosz dzieciom Rok Czesława Miłosza, a zwłaszcza dorobek i przesłanie Poety jest doskonałą okazją do twórczych spotkań czytelników z wybitną literaturą. Mając na uwadze fakt, że Miłosz jest "poetą myśli trudnej" trzeba się zastanowić, jak czytać jego poezje dzieciom? Jeżeli pozwolimy dzieciom robić to, co lubią najbardziej np. biegać, śmiać się, zgadywać, wyobrażać sobie, fantazjować, nie musimy wtedy specjalnie zabiegać o ich zainteresowanie. Wystarczy sięgnąć po dobry tekst literacki, a takim są wiersze polskiego noblisty.

Dzień Odpowiedzialności Obywatelskiej

Artykul dodany: Środa, 1 czerwca 2011
Dzień Odpowiedzialności Obywatelskiej Inicjatywę i chęć zorganizowania "Dnia Odpowiedzialności Obywatelskiej" wysunął Senator RP Piotr Gruszczyński zapraszając do współpracy gnieźnieńskie stowarzyszenia, kluby, organizacje i ośrodki kultury z Gniezna i okolic. Wkrótce patronat nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak oraz Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski. Dyrektor Centrum Kultury "Scena To Dziwna" wziął na siebie zadanie bycia gospodarzem wydarzenia zapraszając w swoje progi.

Inscenizacja Oblężenia Nakła nad Notecią

Artykul dodany: Wtorek, 31 maja 2011
Inscenizacja Oblężenia Nakła nad Notecią 28 maja gnieźnieński klub U.K.S "CHORĄGIEW RYCERSKA" uczestniczyła w inscenizacji Oblężenia Nakła nad Notecią. Spotkanie, mimo corocznej odsłony, za każdym razem zaskakuje nowymi elementami i nową aranżacją. W tym roku pokazano sąd nad czarownicami, ogień pod grodem oraz potężną palbę armatnią.

"Wielkie literackie pranie", czyli Dzień Dziecka z BPMG

Artykul dodany: Wtorek, 31 maja 2011
Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna Janusz Ambroży serdecznie zaprasza wszystkie dzieci 4 czerwca na imprezę integracyjną z okazji Dnia Dziecka: "Bawmy się razem" w Schronisku dla Bezdomnych przy ul. Kawiary 38. Dzieci, które przybędą na festyn będą mogły wziąć udział w warsztatach literackich "Wielkie literackie pranie".

Street Art 3D, czyli sztuka iluzji

Artykul dodany: Wtorek, 31 maja 2011
Street Art 3D, czyli sztuka iluzji 31 maja w Galerii Gniezno przy ulicy Pałuckiej 2 zostanie otwarta bezpłatna wystawa trójwymiarowej sztuki ulicy. Prezentowane będą prace autorstwa Manfreda Stadera. To już ostatnia wystawa tego artysty w Polsce w ramach road - show organizowanego przez firmę Apsys Polska. Wystawie towarzyszy konkurs "Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D".

Papa D na zakończenie Dni Gniezna

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 maja 2011
Papa D na zakończenie Dni Gniezna "Kamikadze", "Czarny Śnieg", "Maxisingiel" - to tylko niektóre utwory, które w sobotni wieczór można było usłyszeć na gnieźnieńskim Rynku. Na scenie pojawiła się bowiem grupa Papa D (dawne Papa Dance). Paweł Stasiak wspólnie z zespołem przyciągnął tłumy widzów, którzy na żywo chcieli zobaczyć i usłyszeć legendę lat ?80-tych.

Wojowie i ANIMA rozpoczęli ostatnie Dni Gniezna 2011

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 maja 2011
Wojowie i ANIMA rozpoczęli ostatnie Dni Gniezna 2011 Ostatnia sobota maja była jednocześnie ostatnimi Dniami Gniezna w tym roku. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski mnóstwo atrakcji: słowiański korowód konny, losowanie numerów startowych zawodników, którzy wezmą udział w IV Turnieju Żużlowym o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski oraz koncerty zespołów ANIMA i Papa D.

« poprzednia 1 2123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133143 144 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno