Logo

Dział - Kultura i rozrywka

"Borka i Sambor" - spotkanie z autorami komiksu, rodzinna niedziela

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na "Rodzinną niedzielę w Muzeum", która odbędzie się 1 października o godz. 11.00 i potrwa do godz. 13.00. Tego dnia czeka Was na spotkanie z autorami naszego nowego komiksu "Borka i Sambor. Postrzyżyny", czyli z Elżbietą Żukowską i Karolem Kalinowskim (KaeReL). Będą konkursy z nagrodami i zabawy podszyte historycznym tłem. Już dziś zaplanujcie sobie niedzielny poranek w Muzeum - WSTĘP WOLNY!

Wernisaż wystawy fotografii Pawła Kostusiaka

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Wernisaż wystawy fotografii Pawła Kostusiaka Kierownik Internatu Renata Szwacińska i autor fotografii Paweł Kostusiak serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Z bliska i daleka...". Wernisaż odbędzie się 25 września w holu Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie ul. Mieszka I 27.

Sportowa rywalizacja podczas festynu

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Sportowa rywalizacja podczas festynu Rada Osiedla Stare Miasto wspólnie ze Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan i Urzędem Miejskim w Gnieźnie zorganizowała w dniu 17 września 2017 roku na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. 3 Maja w Gnieźnie Festyn Sportowo-Profilaktyczny, a w nim V Pojedynek Sportowo-Rekreacyjny Rad Osiedlowych Miasta Gniezna o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Gniezna.

Kolejny MOKtoberfest za nami!

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Kolejny MOKtoberfest za nami! Występy sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury, szczudlarze, wielkie bańki mydlane, tunel animacyjny, dmuchane zamki oraz występ zespołu Focus - to wszystko czekało na mieszkańców Pierwszej Stolicy, którzy w sobotę odwiedzili ul. Łubieńskiego, gdzie odbywał się kolejny MOKtoberfest.

Szwajcarscy muzycy zagrali przy grobie Św. Wojciecha

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Szwajcarscy muzycy zagrali przy grobie Św. Wojciecha W sobotę mury gnieźnieńskiej katedry rozbrzmiały muzyką szwajcarskiego zespołu Peregrina. Po występach w nowym Jorku, brukselskim Bozarze muzycy zaśpiewali pieśni o św. Wojciechu przy grobie męczennika.

Martyna Skolasińska nagrodzona!

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Martyna Skolasińska nagrodzona! Martyna Skolasińska, gnieźnieńska slamerka-performerka, została nagrodzona na ogólnopolskim konkursie "Tupot Poetycki #16 - Slam, instalacja słowno-muzyczna", który odbył się 15 września 2017 r. w kultowym, bydgoskim "Mózgu" (niezależny ośrodek promocji sztuki współczesnej).

Wielki Jubileusz Cyrku Korona w Gnieźnie!

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Wielki Jubileusz Cyrku Korona w Gnieźnie! 25 września (poniedziałek) w Gnieźnie przy ulicy Gdańskiej obok McDonald's o godzinie 17.30 odbędzie się Wielki Jubileusz największego w Polsce Cyrku Korona!

Festyn na gnieźnieńskiej Starówce już w najbliższą niedzielę

Artykul dodany: Czwartek, 14 września 2017
Festyn na gnieźnieńskiej Starówce już w najbliższą niedzielę Rada Osiedla Stare Miasto przy współudziale Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i Urzędu Miejskiego w Gnieźnie serdecznie zaprasza mieszkańców Gniezna i okolic na Festyn Sportowo-Profilaktyczny "Pożegnanie Lata", który odbędzie się 17 września od godz. 14.00 w Ogródku Jordanowskim przy ul. 3 Maja w Gnieźnie.

Święto latawca z MOK-iem

Artykul dodany: Czwartek, 14 września 2017
Święto latawca z MOK-iem W niedzielę, 24 września, ostatnia okazja do udziału w imprezie plenerowej. Twoja rodzina musi wziąć w tym udział dopingując uczestników lub wystawiając w konkursie swój latawiec. Nie zapomnij! Spotykamy się na Lednicy! Nie masz czym dojechać? Nasze autobusy będą na Ciebie czekać na przystanku przy ulicy Łubieńskiego o godz. 10.30 i 11.15, a powrót około godz. 14.00 i 14.45.

"Lawina" premier w nowym sezonie teatralnym!

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie "rozkręcił się do maksymalnych obrotów". Instytucja kultury przygotowała w najbliższym sezonie wiele premier. Nie zabraknie również znanych już spektakli. Aktorzy zagoszczą również na zagranicznych scenach, m.in. w Sankt Petersburgu.

MOKtoberfest już w sobotę!

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
MOKtoberfest już w sobotę! Jak co roku, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na wspólne biesiadowanie oraz koncert Zespół Focus podczas naszego MOKtoberfest!

Majsterkowy powrót do szkoły

Artykul dodany: Wtorek, 12 września 2017
Majsterkowy powrót do szkoły Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Castorama Polska przygotowała szereg atrakcji dla dzieci. Już 16 września we wszystkich sklepach sieci odbędą się wydarzenia "Majsterkowy powrót do szkoły". Podczas otwartych warsztatów, wśród wielu atrakcji, planowane są m.in. zajęcia manualne i pasjonujące doświadczenia.

Zakończenie sezonu motocyklowego już 15 października!

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 września 2017
Zakończenie sezonu motocyklowego już 15 października! Coroczne zakończenie sezonu motocyklowego w Gnieźnie odbędzie się 15 października o godz. 12.00. Na razie nie są znane szczegóły imprezy, takie jak chociażby trasa przejazdu, jednak zapewne fani dwóch kółek wyruszą z Rynku.

Amore e Passione del Alfa Romeo już za nami

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 września 2017
Amore e Passione del Alfa Romeo już za nami W niedzielę pasjonaci marki Alfa Romeo spotkali się, aby zakończyć sezon.

Koncert Ireny Santor odwołany

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 września 2017
Koncert Ireny Santor odwołany Koncert Ireny Santor, który miał odbyć się 24 września w auli Szkoły Pomnik, został odwołany.

I gnieźnieński spacer z książką podczas Święta Gnieźnieńskiego Handlu za nami!

Artykul dodany: Sobota, 9 września 2017
I gnieźnieński spacer z książką podczas Święta Gnieźnieńskiego Handlu za nami! W ramach obchodów Święta Gnieźnieńskiego Handlu, zgodnie z zasadą: "Jedzenie kupisz w sklepie, lekarstwa w aptece, w wiedzę i mądrość odnajdziesz w bibliotece", nie mogło zabraknąć Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

School Party w GNS! Zagrają DJ Bulma i DJ Hotboy

Artykul dodany: Piątek, 8 września 2017
School Party w GNS! Zagrają DJ Bulma i DJ Hotboy 8 września Gościniec Nad Stawem w Orchowie zaprasza na School Party! Zagrają DJ Bulma i DJ Hotboy! Wstęp jedyne 10 zł!

Motoryzacyjne zakończenie sezonu

Artykul dodany: Czwartek, 7 września 2017
Motoryzacyjne zakończenie sezonu Robimy zlot charytatywny dla Bartusia Labrenza. Jest to zakończenie sezonu motoryzacyjnego wszystkich marek aut i motocykli. 23 września od godziny 15.00 do 19.00 w Pałacu Czerniejewo.

Ruszają dyskusje o książce w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna

Artykul dodany: Czwartek, 7 września 2017
Ruszają dyskusje o książce w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna Wrzesień, jak co roku, jest momentem pełnym obowiązków, wyzwań i pracy. Jedni rozpoczynają edukację szkolną, inni przedszkolną. Niektórzy z trybu wakacyjnego przechodzą na pełnoetatowy. Wszystko rusza pełną parą. Szykujemy biurka, krawaty, nowe zakresy czynności, listy możliwych efektów, plany zajęć. Tak, wrzesień to bardzo poważny okres czasu.

Nowy komiks dla dzieci "Borka i Sambor" - już w sprzedaży!

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 września 2017
Nowy komiks dla dzieci Już jest w sprzedaży! Nowy komiks z cyklu proponowanego przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie: "Lubię te historie!". Jest to komiks historyczno-przygodowy dla dzieci (choć dorośli także przy nim mogą świetnie spędzić czas) pt. "Borka i Sambor", za którego odpowiedzialni są uznani twórcy literatury dziecięcej i nie tylko! Komiks jest już w sprzedaży! Pod koniec września planowane jest spotkanie z autorami w Muzeum.

Gnieźnieńska książnica dołączyła do Narodowego Czytania

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 września 2017
Gnieźnieńska książnica dołączyła do Narodowego Czytania Narodowe Czytanie to akcja zapoczątkowana w 2012 roku przez Prezydenta RP. Jej głównymi założeniami są: popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

I Policyjny Rajd Rowerowy

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 września 2017
I Policyjny Rajd Rowerowy W minioną sobotę odbył się I Rajd Rowerowy funkcjonariuszy i pracowników komendy. Uczestnicy rajdu spędzili miło czas na wspólnych rozmowach oraz wymianie wrażeń.

Koncert zespołu Hey za nami!

Artykul dodany: Niedziela, 3 września 2017
Koncert zespołu Hey za nami! Agyness B. Marry zagrali jako support zespołu Hey, który odbył się w sobotę na gnieźnieńskim Rynku. Legenda polskiego rocka zakończyła tym samym Królewski Festiwal Artystyczny.

Rajdy rowerowe mieszkańców Dalek

Artykul dodany: Niedziela, 3 września 2017
Rajdy rowerowe mieszkańców Dalek Członkowie Sekcji Rekreacyjno-Sportowej działającej przy Radzie Osiedla Dalki zaliczyli kolejne rajdy rowerowe. Były to wyjazdy do Biskupina, Strzyżewa Paczkowego oraz Lednogóry.

Fan-Art i Black Eagles zagrali dla cukrzyków

Artykul dodany: Sobota, 2 września 2017
Fan-Art i Black Eagles zagrali dla cukrzyków Zespoły Black Eagles (z Trzemeszna) oraz Fan-Art (z Gniezna) wystąpiły w czwartek na gnieźnieńskim Rynku. Muzykoza to charytatywna impreza, podczas której zbierane są pieniądze. Tym razem zostaną one przekazane na walkę z cukrzycą, a dokładniej na zrobienie badań przesiewowych.

Nowa PRZESTRZEŃ w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 1 września 2017
Nowa PRZESTRZEŃ w Gnieźnie Nieuczesane myśli, Potrafisz, Manufaktura piękna, Wygraj siebie, taktyka od dietetyka. Co przemawia do Ciebie?

Koncert zespołu HEY już jutro!

Artykul dodany: Piątek, 1 września 2017
Koncert zespołu HEY już jutro! Tegoroczna edycja Królewskiego Festiwalu Artystycznego dobiega końca. Po 11 wakacyjnych weekendach wypełnionych różnego rodzaju atrakcjami kulturalnymi, gnieźnieński Festiwal zakończy się mocnym uderzeniem - 2 września, na Rynku Pierwszej Stolicy Polski wystąpi legenda polskiej sceny rockowej - zespół HEY.

Polsko-Ukraiński koncert na scenie eSTeDe

Artykul dodany: Czwartek, 31 sierpnia 2017
Polsko-Ukraiński koncert na scenie eSTeDe Projekt "Historia sąsiadów muzyką pisana, czyli muzyczna polityka zagraniczna" trwa w najlepsze. 34 uczestników muzycznego spotkania z miasta Browary na Ukrainie i powiatu gnieźnieńskiego od poniedziałku pracuje nad wspólnym repertuarem.

Mesabi dożynkowo na Rynku

Artykul dodany: Środa, 30 sierpnia 2017
Mesabi dożynkowo na Rynku Gnieźnieński zespół Mesabi wystąpił jako suport przed gwiazdą wieczoru, grupą T.Love, podczas Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich.

Zakończenie sezonu z klubem Alfisti Wielkopolska

Artykul dodany: Środa, 30 sierpnia 2017
Zakończenie sezonu z klubem Alfisti Wielkopolska 10 września odbędzie się zakończenie sezonu wraz z Alfisti Wielkopolska. Podsumowanie sezonu, wspólny spot, omówienie planów na przyszły rok oraz zbiórka na organizację zlotu w Nowaszycach w 2018 roku.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15136 137 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno