Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Warsztat Artystyczny w WTZ - Wielkanoc 2018

Artykul dodany: Piątek, 16 lutego 2018
Warsztat Artystyczny w WTZ - Wielkanoc 2018 Mimo, iż do Świąt Wielkanocy zostało sporo czasu, Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych RAZEM i Warsztat Terapii Zajęciowej Gniezno, jak co roku, organizują drzwi otwarte z warsztatem artystycznym.

Walentynki na lodowisku

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Walentynki na lodowisku Z okazji Walentynek gnieźnieńskie lodowisko przygotowało dla swoich gości kilka atrakcji. Oprócz okolicznościowego wystroju były konkursy z bezpłatnymi wejściówkami oraz muzyka na żywo. Grał i śpiewał DJ Jaro.

Puchacz, pustułka i kuna domowa, czyli spotkanie ze zwierzętami w MOK-u

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Puchacz, pustułka i kuna domowa, czyli spotkanie ze zwierzętami w MOK-u We wtorek, w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyło się spotkanie z sokolnikiem z Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wyszonowicach. W zajęciach uczestniczyły dzieci biorące udział w feriach organizowanych przez MOK. Była również możliwość kupienia biletów przez najmłodszych gnieźnian, którzy chcieli na żywo zobaczyć kunę domową, pustułkę i puchacza oraz wysłuchać ciekawych opowiadań związanych ze zwierzętami.

Kabaretowy Dzień Kobiet w Kiszkowie

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Kabaretowy Dzień Kobiet w Kiszkowie 8 marca o godz. 19.00, z okazji Dnia Kobiet, w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie wystąpi Kabaret Zachodni. Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską Gniezno jest miastem, które zajmuje szczególne miejsce w historii Państwa Polskiego. Tu rodziła się i krzepła nasza państwowość, tutaj odnajdujemy fundamenty chrześcijaństwa. Gniezno było pierwszą stolicą państwa - siedzibą władców polskich. Aby ułatwić najmłodszym lepsze poznanie Gniezna i jego historii powstała nieopublikowana książka "Gnieźniałki". Jest to zbiór wierszowanych opowiadań o historii Gniezna, przeplatanych quizami oraz krzyżówkami.

"Miód i dym" wypełniły aulę I LO

Artykul dodany: Środa, 14 lutego 2018
Anita Lipnicka była gwiazdą miejskiego Koncertu Walentynkowego, który odbył się 13 lutego w auli I LO. To już czwarta odsłona imprezy, organizowanej przez Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Walentynkowy wieczór z Panną Julie

Artykul dodany: Wtorek, 13 lutego 2018
Walentynkowy wieczór z Panną Julie Gnieźnieńska scena zaprasza do spędzenia nieoczywistych Walentynek, proponując swoim widzom "Pannę Julie" Augusta Strindberga - historię o pożądaniu, statusie i podziałach społecznych. Spektakl zobaczyć będzie można na gnieźnieńskiej scenie 14 lutego o godzinie 19.00.

Dziewiąty konwent fantastyki w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lutego 2018
Dziewiąty konwent fantastyki w Gnieźnie Kilkadziesiąt punktów programu, prawie 800 uczestników i trzy dni wspaniałej zabawy z kulturą w wielu wymiarach - tak w skrócie podsumować można 9. Konwent Fantastyki Fantasmagoria. Między 9 a 11 lutego 2018 roku ściągnął on do MOK entuzjastów literatury, filmów, komiksów, gier oraz dobrej zabawy we wspólnym gronie. Wzięli w nim udział miłośnicy fantastyki z wielu zakątków naszego kraju, którzy bezpłatnie nocować mogli w przestronnej hali Szkoły Podstawowej nr 2. Warto wspomnieć, że wstęp na cały konwent był darmowy.

De Luzers zagrali na zakończenie karnawału

Artykul dodany: Niedziela, 11 lutego 2018
De Luzers zagrali na zakończenie karnawału W sobotę na scenie Klubu Muzycznego "Młyn" w Gnieźnie zagrał zespół De Luzers. Grupa wykonała najlepsze polskie i zagraniczne covery, m.in. zespołów: T.Love, Wilki, Kult, U2, The Police, Lenny Kravitz.

Wystawa Artura Świtalskiego w czytelni I LO

Artykul dodany: Niedziela, 11 lutego 2018
Wystawa Artura Świtalskiego w czytelni I LO W piątek, w czytelni I LO w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy pt. "Ze szkicownika A-4", na której zaprezentowane zostały grafiki Artura Świtalskiego. Ekspozycja składa się z prac, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jest to zapis chwil i wrażeń, których autor doświadczył w różnych sytuacjach, najczęściej poddając się urokowi natury.

"Fantastyczne" koty

Artykul dodany: Niedziela, 11 lutego 2018
Fantasy to nie tylko smoki, jednorożce i inne nadprzyrodzone stworzenia. Nawet w światach pełnych magii można spotkać zwyczajne zwierzęta, na przykład koty. Czy jednak na pewno nie ma w nich niczego niesamowitego?

Dezerter zagrał w "Młynie"

Artykul dodany: Sobota, 10 lutego 2018
Dezerter zagrał w W piątek, w Klubie Muzycznym "Młyn" w Gnieźnie wystąpił zespół Dezerter. Mury budynku przy ul. Roosevelta wypełnione były do ostatniego miejsca.

"Szalone nożyczki", czyli Krzysztof Ibisz na gnieźnieńskiej scenie!

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
"Szalone nożyczki" to wyjątkowy projekt teatralny tworzony przez pasjonatów, entuzjastów i profesjonalistów w jednym. Łączy nas miłość do teatru oraz wysoka klasa podejmowanych zadań. Zależy nam, aby powstający spektakl był na rynku teatralnym absolutnym "Top of the Top"!

Opowieść o pewnym mieście czyli o książce Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć"

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
Opowieść o pewnym mieście czyli o książce Marcina Kąckiego Czy słyszeli Państwo o obchodach 82. rocznicy istnienia Obozu Narodowo-Radykalnego w Białymstoku? Z tej okazji do miasta przyjechali członkowie ONR z całej Polski. Na pewno też słyszeli Państwo o klubie piłkarskim Jagiellonii Białystok. Czy wiedzieli Państwo, że muzyka Disco Polo pochodzi właśnie spod Białegostoku? I, że pod Parkiem Centralnym znajduje się żydowski cmentarz, w prawie nienaruszonym stanie? Macewy w pionie przysypane zostały piaskiem.

Zakochaj się w bibliotece

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
Zakochaj się w bibliotece Miłość do książek jest jednym z najpiękniejszych uczuć. Wiedzą to wszyscy czytelnicy. Lubimy czytać, zwłaszcza o idealnej miłości. W gąszczu książek trudno wybrać ten jedyny romantyczny tytuł. W Filii nr 2, Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a mamy propozycję dla wszystkich czytelników mających problem z podjęciem decyzji.

Rodzinna Niedziela w Muzeum - pożegnanie z wystawą "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia"

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
Rodzinna Niedziela w Muzeum - pożegnanie z wystawą Przed nami ostatni miesiąc z komiksowymi bohaterami Kajkiem i Kokoszem, więc to już ostatni dzwonek by zaplanować wizytę w naszym muzeum. Dodatkowym argumentem może być organizowana przez nas 18 lutego 2018 r. - Rodzinna niedziela. Jej specjalnym gościem będzie Pan Radosław Gieremek z Fundacji Kreska im. Janusza Christy - przedstawiciel twórców wystawy.

"Gniezno - miasto targowe. Rozwój i regres XV-XIX w."

Artykul dodany: Czwartek, 8 lutego 2018
Tematem kolejnego spotkania w ramach Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych będzie mniej znane oblicze naszego miasta związane z jego działalnością targową od XV aż do XIX wieku. Mało kto dziś wie, że dawniej Gniezno znajdowało się przecięciu głównych szlaków handlowych łączących wschód i zachód Europy. O tym i o wielu innych historycznych ciekawostkach opowie Jakub Magrian z Działu Naukowego naszego muzeum.

Szare, bure i pstrokate... czyli koci świat w literaturze

Artykul dodany: Środa, 7 lutego 2018
Szare, bure i pstrokate... czyli koci świat w literaturze Dzieci z Przedszkola nr 17 "Piastowska Gromada" obchodziły nietypowe święto - "Święto kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając kocie stroje oraz dorysowując sobie wąsy.

"Lata 20, lata 30 ... wrócą piosenką, sukni szelestem"

Artykul dodany: Wtorek, 6 lutego 2018
Już w najbliższy czwartek, 8 lutego, w godz. 16.00 - 18.00 zapraszamy do Centrum Aktywności Społecznej Largo przy ul. Kościuszki 7 na spotkanie integracyjne połączone z prezentacją Pracowni Ruchu i Tańca. Tematem przewodnim spotkania będą lata '20, lata '30. Mile widziany strój podkreślający ducha szalonych lat międzywojennych.

"Bieszczadzkie Anioły" zabrzmiały w "Pomniku"

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 lutego 2018
W sobotę, w auli I LO w Gnieźnie odbył się koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Nie zabrakło utworów z premierowej płyty zespołu.

"Dzisiaj czytamy książeczkę", czyli o wpływie czytania na rozwój dzieci

Artykul dodany: Sobota, 3 lutego 2018
W Przedszkolu nr 9 "Leśne ludki" odbyło się spotkanie z rodzicami, w formie warsztatów, propagujące zalety czytania dzieciom. Warsztaty o potrzebie czytania przeprowadziła Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.

Szare, bure i pstrokate... czyli koci świat w literaturze

Artykul dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Szare, bure i pstrokate... czyli koci świat w literaturze Na pytanie jakie koty są - odpowiedzi jest tyle - ile właścicieli kotów. Pewne jest jednak to, że to puchate stworzenie może być lekiem na każde zmartwienie. Obchodzony w Polsce 17 lutego Światowy Dzień Kota ma podkreślić znaczenie tych zwierzaków w naszym życiu, uwrażliwić człowieka na często trudny los bezdomnych dachowców.

Książkowa choinka w bibliotece

Artykul dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Książkowa choinka w bibliotece Nieubłaganie nadszedł czas rozbierania choinek. W Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a, od grudnia 2017 roku można było podziwiać konstrukcję składającą się z książek. Oglądając choinkę nie można było od razu policzyć, z ilu pozycji została zbudowana. Tak się złożyło, że niewidoczne wnętrze też zostało wypełnione książkami.

Jarmark św. Wojciecha 2018 w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Jarmark św. Wojciecha 2018 w Gnieźnie Urząd Miejski w Gnieźnie informuje, iż 1.02.2018 rozpoczyna przygotowania do organizacji obchodów ku czci Św. Wojciecha w tym do organizacji tradycyjnego Jarmarku św. Wojciecha. Wzorem lat ubiegłych Jarmark zlokalizowany będzie na fragmentach 3 ulic: Chrobrego, Mickiewicza i ks. prym. M. Łubieńskiego i potrwa 2 dni: 28 - 29.04.2018.

"Dziewięć żyć, chodzących własnymi drogami, czyli kot w fantastyce"

Artykul dodany: Środa, 31 stycznia 2018
Koty od zawsze miały w sobie coś magicznego. Od dawna posądzano je o posiadanie niezwykłych zdolności. Człowiek udomowił już kilka tysięcy lat temu, a w Egipcie oddawano im cześć. Koty intrygują niezależnością i sprytem.

Wysokogórska lekcja patriotyzmu w SP 2, czyli spotkanie z dr Bartłomiejem Wróblewskim

Artykul dodany: Środa, 31 stycznia 2018
Wysokogórska lekcja patriotyzmu w SP 2, czyli spotkanie z dr Bartłomiejem Wróblewskim We wtorkowe przedpołudnie, 30 stycznia, w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 uczniowie "Dwójki" wzięli udział w wyjątkowej lekcji patriotyzmu. Szkołę odwiedził nie lada gość - doktor Bartłomiej Wróblewski jest prawnikiem, konstytucjonalistą, posłem na Sejm RP i zdobywcą Korony Ziemi. Uczniów SP2 uraczył opowieścią o swych wysokogórskich wyprawach.

Dzień Babci i Dziadka w Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych

Artykul dodany: Piątek, 26 stycznia 2018
Dzień Babci i Dziadka w Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych Wiersze, piosenki, koncert akordeonowy ośmioletniego Igora oraz tradycyjne "Sto lat", to tylko niektóre niespodzianki przygotowane przez dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych dla babć i dziadków z okazji ich święta.

Wrażliwy nastolatek kontra rówieśnicy?

Artykul dodany: Czwartek, 25 stycznia 2018
Wrażliwy nastolatek kontra rówieśnicy? Są książki, które wywołują kontrowersję, zmuszają do dyskusji, sprawiają, że zadajemy wiele ważnych pytań. Na pewno do takich pozycji należy "Dziewiętnaście minut" autorstwa Jodi Picoult. Nie ma też wątpliwości, że rozmowa jaką wywołują musi należeć do udanych.

Dziewiąte święto fantastyki w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 25 stycznia 2018
Dziewiąte święto fantastyki w Gnieźnie Osiem sal tematycznych, kilkadziesiąt prelekcji i konkursów, szereg wydarzeń towarzyszących, czterech niezwykłych gości i kilkaset godzin ciekawego programu - tak w skrócie można nakreślić zarys zbliżającego się 9. Konwentu Fantastyki Fantasmagoria w Gnieźnie. A ten już niedługo, bo między 9 a 11 lutego 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury.

"Zaczytany bałwan"

Artykul dodany: Środa, 24 stycznia 2018
Śnieg niejednokrotnie kojarzy się z długotrwałymi zabawami na świeżym powietrzu i mozolnym lepieniem bałwana. Trzy ogromne kule udekorowane marchewką, węglem i gałązką potrafią dumnie prezentować ogród. Okazało się, że bałwan może też wspaniale udekorować bibliotekę. Oczywiście, zrobiony nie ze śniegu, ale z książek.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15143 144 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno