Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Pierwsza wycieczka autokarowa nad Jezioro Lednickie za nami. Zapraszamy na kolejną już 23 lipca

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 lipca 2017
Pierwsza wycieczka autokarowa nad Jezioro Lednickie za nami. Zapraszamy na kolejną już 23 lipca W minioną środę odbyła się wycieczka nad Jezioro Lednickie, zorganizowana przez Organizację Turystyczną "Szlak Piastowski". Przewodnik, Urszula Łomnicka, oprowadziła kilkunastoosobową grupę turystów, którzy zdecydowali się skorzystać z naszej oferty. Trasa wycieczki wiodła przez Wielkopolski Park Etnograficzny, dalej Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Pola Lednickie. Kolejny wyjazd nad Jezioro Lednickie zaplanowaliśmy na niedzielę, 23 lipca br. Zapraszamy!

Interaktywne Muzeum Gniezna - dołącz już dziś!

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 lipca 2017
Interaktywne Muzeum Gniezna - dołącz już dziś! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wraz z Klubem Przyjaciół MPPP w Gnieźnie zaprasza do przyłączenia się do Interaktywnego Muzeum Gniezna. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to projekt wielowymiarowy, którego jednym z głównych celów jest gromadzenie i popularyzacja wiedzy na temat historii Gniezna. Muzeum zaprasza do współpracy osoby zainteresowane działaniami promującymi historię miasta - lokalnych pasjonatów, przedstawicieli instytucji miejskich i wszystkich mieszkańców Gniezna.

Prawie tysiąc osób odwiedziło Cyrk Arena

Artykul dodany: Niedziela, 16 lipca 2017
Prawie tysiąc osób odwiedziło Cyrk Arena Prawie tysiąc osób zasiadło na widowni Cyrku Arena, który wczoraj zagościł w Gnieźnie. Na arenie pojawili się akrobaci, klaun, zwierzęta oraz ... osoby z publiczności.

Koncert Happysad zakończył Dni Gniezna

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Koncert Happysad zakończył Dni Gniezna Koncert zespołu Wink, który do Gniezna przyjechał prosto z niemieckiego Speyer poprzedził występ sobotniej Gwiazdy Wieczoru podczas Dni Gniezna 2017 - grupy Happysad. Mieszkańcy Pierwszej Stolicy bawili się na Placu Św. Wojciecha do późnych godzin wieczornych.

Poznań wystrzelił w Nieboskłon! Męskie Granie rozbrzmiało w Parku Cytadela

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Poznań wystrzelił w Nieboskłon! Męskie Granie rozbrzmiało w Parku Cytadela Tego magicznego wieczoru Poznań nie zapomni na długo! W pierwszym koncercie sponsorowanej przez Żywiec trasy Męskie Granie 2017 w Parku Cytadela zagrali m.in.: XXANAXX, PRO8L3M, Me And That Man, ?RGANEK i HEY. Hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu złożył projekt OBYWATEL GC v.2.0, a na koniec sceną zawładnęła MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA, dla której był to pierwszy występ w tegorocznym składzie.

Festiwal Smaków Food Trucków zakończony sukcesem! Tłumy odwiedziły Plac Św. Wojciecha

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Festiwal Smaków Food Trucków zakończony sukcesem! Tłumy odwiedziły Plac Św. Wojciecha Od piątku do niedzieli na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie odbywała się I edycja Festiwalu Smaków Food Trucków. W kilkunastu mobilnych kuchniach można było kupić rarytasy dla podniebienia: od napojów, przez słodkości, aż po tradycyjne burgery i zapiekanki.

Kolory wyobraźni. Lato w Teatrze Fredry

Artykul dodany: Niedziela, 9 lipca 2017
Kolory wyobraźni. Lato w Teatrze Fredry Podczas tegorocznych wakacji Teatr Fredry podejmuje temat wyobraźni. Dlatego proponuje dzieciom spotkanie z nieoczywistymi obrazami, znakami, metaforami, szczególny akcent stawiając na wyobraźnię, jako wolność samodzielnego myślenia, na empatię, poetyckość i możliwość stwarzania. Jak się okazuje, w gnieźnieńskim Teatrze, to tęcza i zabawa kolorami stały się sposobami rozumienia i przedstawiania wyobraźni przez dzieci.

Parowozownia Gniezno otwarta w wakacje

Artykul dodany: Niedziela, 9 lipca 2017
Parowozownia Gniezno otwarta w wakacje Już po raz drugi Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei udostępnia dla turystów Parowozownię Gniezno. Ten wspaniały historyczny kompleks można zwiedzić z przewodnikiem przez cały lipiec i sierpień od wtorku do niedzieli w godzinach 13:00-17:00. Wejście znajduje się przy ulicy Składowej.

Cyrk Arena z jubileuszowym programem w Gnieźnie!

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Cyrk Arena z jubileuszowym programem w Gnieźnie! W czwartek, 13 lipca, o godzinie 18.00 w Gnieźnie będzie można zobaczyć specjalny, jubileuszowy program Cyrku Arena . jednego z największych cyrków w Polsce.

Mesajah zainaugurował Dni Gniezna!

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Mesajah zainaugurował Dni Gniezna! Mesajah był Gwiazdą Wieczoru podczas piątkowych obchodów Dni Gniezna 2017. Zobaczcie jak bawiła się publiczność u stóp katedry.

Już dzisiaj Męskie Granie w Poznaniu!

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Już dzisiaj Męskie Granie w Poznaniu! Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń powraca po raz ósmy. Na koncertach Męskiego Grania znów zobaczymy czołowych polskich artystów oraz projekty specjalne, powoływane wyłącznie na tę trasę. Prezentujemy wykonawców, którzy wystąpią w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Gdyni.

Coolik przepędził chmury nad Placem Św. Wojciecha

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Coolik przepędził chmury nad Placem Św. Wojciecha Zespół Coolik wystąpił jako support wczorajszego koncertu grupy Mesajah. Gnieźnieńska formacja udowodniła, że przez ostatnie lata nie wychodzi z formy - a wręcz przeciwnie. Po raz drugi mogliśmy usłyszeć głos Nadii Szymańskiej. Coolik błyskawicznie zdobył sympatię publiczności.

Pejzaż malowany - wystawa malarstwa Teresy Ryczkowskiej

Artykul dodany: Sobota, 8 lipca 2017
Pejzaż malowany - wystawa malarstwa Teresy Ryczkowskiej "Pejzaż malowany - urokliwe miejsca, które mijamy pędząc przez życie, oazy spokoju, gdzie człowiek może być sam na sam ze Stwórcą, gdzie oprócz szumu traw i śpiewu ptaków można usłyszeć bicie własnego serca" - tak o swojej najnowszej wystawie, która pojawiła się w Małej Galerii Internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie mówi jej autorka Teresa Ryczkowska.

D-Bomb rozpoczął sezon w Kłecku

Artykul dodany: Czwartek, 6 lipca 2017
D-Bomb rozpoczął sezon w Kłecku W niedzielę w Kłecku odbyło się Otwarcie Sezonu Letniego. Gwiazdą Wieczoru był zespół D-Bomb. Zobaczcie jak bawiła się publiczność!

Po raz pierwszy w Gnieźnie odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków

Artykul dodany: Czwartek, 6 lipca 2017
Po raz pierwszy w Gnieźnie odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków 7, 8 i 9 lipca food trucki, które przyjadą z całej Polski, ustawią się na Pl. Św. Wojciecha w ramach Dni Gniezna 2017.

III Wielkopolski Zlot Klubowiczów Alfa Romeo w Nowaszycach

Artykul dodany: Środa, 5 lipca 2017
III Wielkopolski Zlot Klubowiczów Alfa Romeo w Nowaszycach 1 lipca o godz. 14.00 na parkingu przy markecie Kaufland w Gnieźnie rozpoczął się III Wielkopolski Zlot Klubowiczów Alfa Romeo.

"Skoruń" Macieja Płazy tematem spotkania Klubu Dyskusji o Książce

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
"Skoruń" to finalista literackiej Nagrody Nike z 2016 roku. Tak się składa, że o laureacie tej nagrody, pozycji "Nakarmić kamień" Bronki Nowickiej rozmawialiśmy nie tak dawno, bo w kwietniu. Nie powiem, że byliśmy jednomyślni, bo tak nie było. Jednak większość z nas głośno zadała pytanie: dlaczego? Dlaczego tej nagrody nie zdobyła książka Macieja Płazy? "Skoruń" jakoś tak zjednał nas bardziej.

Dożynki Wielkopolskie w Gnieźnie! Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu T.Love

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
Dożynki Wielkopolskie w Gnieźnie! Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu T.Love 27 czerwca, podczas konferencji prasowej Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Księdzem Arcybiskupem Wojciechem Polakiem - Metropolitą Gnieźnieńskim, Prymasem Polski oraz Beatą Tarczyńską - Starostą Gnieźnieńskim i Tomaszem Budaszem - Prezydentem Gniezna zaprosili Wielkopolan na XIX Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie, które odbędą się 27 sierpnia w Gnieźnie.

Pokaz hydroodrzutowców, przejażdżki bananem i kołem po jeziorze oraz koncert D-Bomb!

Artykul dodany: Piątek, 30 czerwca 2017
Pokaz hydroodrzutowców, przejażdżki bananem i kołem po jeziorze oraz koncert D-Bomb! 2 lipca na plaży "Język" w Kłecku odbędzie się otwarcie sezonu letniego. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, m.in. regaty żeglarskie, pokaz hydroodrzutowców oraz możliwość lotu, przejażdżki bananem i kołem po jeziorze, skoki do wody z poduchy "Blob Jump", pokaz motorowodny i wiele innych. Szczegóły na plakacie.

Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane

Artykul dodany: Środa, 28 czerwca 2017
Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane Już tydzień mija odkąd skończyły się warsztaty wokalne prowadzące wielkimi krokami do finału V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa.

Noc Kupały na Lednicy

Artykul dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Noc Kupały na Lednicy Po raz kolejny Noc Kupały zagościła w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Tym razem jednak towarzyszył jej II Wielki Zlot Słowian.

Fotoaktywni zaprezentowali swoje prace

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Fotoaktywni zaprezentowali swoje prace W czwartek, w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy grupy Fotoaktywni, która działa pod okiem Przemysława Degórskiego - fotografa, członka Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Dzień Dziecka służb mundurowych

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Dzień Dziecka służb mundurowych 25 czerwca przy Zakładzie Karnym w Gębarzewie odbył się piknik rodzinny służb mundurowych z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprezy można było obejrzeć pokaz sprzętu i wyposażenia poszczególnych służb mundurowych, usiąść w pojazdach służbowych, poszaleć na dmuchanych zamkach, pozjeżdżać w parku linowym, pojeździć quadem czy pojazdem wojskowym.

Warsztaty dla dzieci w Muzeum - tworzenie wikińskiej biżuterii!

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Warsztaty dla dzieci w Muzeum - tworzenie wikińskiej biżuterii! 2 lipca od godz. 11.00 - 13.00 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na znane już stałym bywalcom warsztaty pod hasłem "Zrób to sam w Muzeum". Są to warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat, którym mogą towarzyszyć starsi opiekunowie. Dzieci będą tworzyć wikińską biżuterię i ozdoby!

Inauguracja Festiwalu Akademia Gitary ponownie w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Inauguracja Festiwalu Akademia Gitary ponownie w Gnieźnie Festiwal zainauguruje koncert "The Best of". Usłyszymy utwory, które do tej pory festiwalowa publiczność przyjęła najcieplej, czyli Hiszpańskiej i Argentyńskiej Nocy. To będą hity z obu tych wydarzeń podczas jednego wieczoru! Tango najczęściej kojarzymy z tańcem zbuntowanych kochanków, zupełnie zapominając o dźwiękach, które towarzyszą tancerzom. Czym byłby ten zmysłowy styl tańca bez niepowtarzalnej harmonii i muzycznego niepokoju? Podczas tegorocznych koncertów inauguracyjnych dwaj wybitni muzycy - gitarzysta Łukasz Kurpaczewski oraz doceniany przez szeroką publiczność Marcin Wyrostek (a w Berlinie Maciej Frąckiewicz) wraz z orkiestrą po raz kolejny przybliżą tę wspaniałą muzykę, która jest dziedzictwem gorącej Argentyny. Usłyszymy utwory najwybitniejszego kompozytora argentyńskiego tanga - Astora Piazolli. Wybierzemy się też w podróż do Hiszpanii za sprawą słynnego "Concierto de Aranjuez". To będą wieczory pełne pasji, ale i melancholii!

Koncert Peji na Gnieźninku - fotorelacja

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Koncert Peji na Gnieźninku - fotorelacja W sobotę na "Gnieźninku" (Park Miejski) odbył się koncert Peji. Raper z Poznania wystąpił w Pierwszej Stolicy w ramach Weekendu Profilaktycznego "Nie Biorę, Nie Piję ... Żyję! Biorę życie na trzeźwo".

Kabaret Moralnego Niepokoju rozbawił gnieźnian do łez - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 25 czerwca 2017
Kabaret Moralnego Niepokoju rozbawił gnieźnian do łez - fotorelacja W sobotę, w amfiteatrze Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie wystąpił Kabaret Moralnego Niepokoju. Frekwencja pokazała, że mieszkańcy Pierwszej Stolicy lubią śmiać się z kabaretowych skeczów.

Trwa I Zlot Foodtrucków - fotorelacja

Artykul dodany: Sobota, 24 czerwca 2017
Trwa I Zlot Foodtrucków - fotorelacja Na gnieźnieńskim Rynku trwa I Zlot Foodtrucków. Zobaczcie, jakie pyszności dla podniebienia czekają na Was na Starówce! Impreza zakończy się w niedzielę wieczorem.

Myslovitz na gnieźnieńskim Rynku! - fotorelacja

Artykul dodany: Sobota, 24 czerwca 2017
Myslovitz na gnieźnieńskim Rynku! - fotorelacja W piątek wieczorem na gnieźnieńskim Rynku wystąpił zespół Myslovitz. Grupa zagrała największe hity.

Krzysztof Modrzejewskie opowie o początkach gnieźnieńskiej kolei

Artykul dodany: Piątek, 23 czerwca 2017
Krzysztof Modrzejewskie opowie o początkach gnieźnieńskiej kolei 30 czerwca o godz. 17.00 w Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne. Tym razem konwersatoria poprowadzi Pan Krzysztof Modrzejewski, znany pasjonat kolejnictwa, także tego gnieźnieńskiego, organizator "Dni Pary" i wielu innych wydarzeń, które odbywają się w Parowozowni Gniezno.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15134 135 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno