Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Kreatywne zadanie specjalne od organizatora II Międzynarodowego Zlotu CABRIO POLAND 2017

Artykul dodany: Niedziela, 21 maja 2017
Kreatywne zadanie specjalne od organizatora II Międzynarodowego Zlotu CABRIO POLAND 2017 Organizacja skupiająca miłośników cabrioletów CABRIO POLAND będąca równocześnie organizatorem najważniejszej imprezy dla miłośników cabrio w Polsce - II Międzynarodowego Zlotu CABRIO POLAND 2017, który już po raz drugi odbędzie się w Gnieźnie, ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów Szkół Podstawowych z Gniezna. Tytuł konkursu to "Mój wymarzony samochód bez dachu". Został on objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gniezno a jego celem jest pobudzenie wyobraźni najmłodszych i poznanie ich wyobrażeń na temat jazdy samochodem bez dachu.

American Men's Party w Gościńcu Nad Stawem

Artykul dodany: Niedziela, 21 maja 2017
American Men's Party w Gościńcu Nad Stawem Już 27 maja Gościniec Nad Stawem w Orchowie zaprasza na American Men's Party! Gorące tancerki i kelnerki oraz gość specjalny - Mirjami! Szczegóły na plakacie!

PRL-owskie cuda techniki w Parowozowni - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 21 maja 2017
PRL-owskie cuda techniki w Parowozowni - fotorelacja W czwartek otwarto wystawę czasową "Technika PRL". To jedno z pierwszych wydarzeń, które w tym roku zainicjowały Dni Pary. Zobaczcie, co znalazło się na ekspozycji.

Nowy skwer z nowym imieniem

Artykul dodany: Piątek, 19 maja 2017
Nowy skwer z nowym imieniem 26 maja odbędzie się uroczystość nadania imienia ppłk. Adama Borysa ps. "Pług" nowo powstałemu skwerowi przy Szkole Podstawowej nr 9. Upamiętnieniu urodzonego w Niechanowie dowódcy Batalionu Parasol towarzyszyć będą konkursy dla dzieci, festyny oraz rajd rowerowy.

Dni Pary pod parą!

Artykul dodany: Czwartek, 18 maja 2017
Dni Pary pod parą! Już w najbliższą niedzielę, 21 maja, na dworcu w Gnieźnie z okazji trwających w Parowozowni Gniezno Dni Pary pojawi się zabytkowy parowóz Ol49 z Parowozowni Wolsztyn. Dzięki współpracy z tą nową instytucją kultury i Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego udało się uruchomić pociągi specjalne z wagonami retro na liniach kolejowych wokół Gniezna. To niezwykła okazja do poczucia ducha dawnej kolei i odbycia wiosennej rodzinnej wycieczki.

Karolina Artymowicz zajmuje drugie miejsce w "Idolu"!

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Karolina Artymowicz zajmuje drugie miejsce w Podczas dzisiejszego Finału "Idola" Karolina Artymowicz zaśpiewała piosenki: "Little Talks" zespołu Of Monsters And Men, "All I Want" zespołu Kodaline, "Zanim pójdę" zespołu Happysad.

Nocne Zwiedzanie Gniezna

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Nocne Zwiedzanie Gniezna 20 maja 2017 roku Urząd Miejski wraz z Organizacją Turystyczną "Szlak Piastowski" zapraszają na Nocne Zwiedzanie Gniezna w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Mieszkańcom oraz turystom udostępnione zostaną obiekty, do których na co dzień nie ma pełnego dostępu: spacer z przewodnikiem rozpocznie się w sobotni wieczór o godzinie 20.00 i obejmie zwiedzanie Klasztoru oo. Franciszkanów, a następnie Starego Ratusza. Start przy kościele oo. Franciszkanów. Serdecznie zapraszamy!

Każdy etap w naszym życiu jest ważny - spotkanie autorskie z Anną Cieplak

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Każdy etap w naszym życiu jest ważny - spotkanie autorskie z Anną Cieplak Aż chciałoby się powiedzieć, że dobra literatura obroni się przed podziałami i szufladkami. Tak przynajmniej stało się w przypadku powieści Anny Cieplak pt. "Ma być czysto", gdzie głównymi bohaterami są nastolatki, ale nie jest to jedynie książka dla młodzieży, mniejszy kapitał ekonomiczny i kulturowy nie musi oznaczać degradacji, a emocje i przyjaźń zawsze są ważne.

Spotkanie autorskie z Anną Zgierun-Łaciną

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Spotkanie autorskie z Anną Zgierun-Łaciną Z wykształcenia genetyk, biolog molekularny. Autorka serii bajek edukacyjnych, opowiadań fantastycznych i powieści obyczajowych, laureatka nagród i wyróżnień. Publikuje pod dwoma nazwiskami. Jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe dla młodzieży, m.in. Czynnik miłości, Kradzione róże, Telefony do przyjaciela, Miłość pod Psią Gwiazdą. Jako Anna Zgierun publikuje książki dla dzieci: Inwazja wirusów, Wielki Napad.

Głosujcie na Karolinę Artymowicz! Już za godzinę Finał "Idola"

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Głosujcie na Karolinę Artymowicz! Już za godzinę Finał Już za godzinę Wielki Finał "Idola"! Wystąpi w nim Karolina Artymowicz - 19-letnia mieszkanka Charbowa i absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Wokalistka potrzebuje dzisiaj Waszego wsparcia! Już teraz zachęcamy do oglądania programu na antenie Telewizji Polsat oraz wysyłania SMS-ów.

Noc Muzeów - Gniezno PRL-U

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Noc Muzeów - Gniezno PRL-U 27 maja od godz. 17.00 do 24.00 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na jedyne takie wydarzenie w roku, czyli Noc Muzeów. W tym roku, podobnie jak w latach minionych, przygotowują wspólnie z Parowozownią Gniezno oraz Stowarzyszeniem Classic. Gnieźnieńska Noc Muzeów 2017 r. będzie miała jednak dwie odsłony. Pierwsza: w Parowozowni i w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie odbędzie się w sobotę, 20 maja 2017 r., a kolejna - w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i będzie miała miejsce 27 maja. Całość odbywać się będzie pod hasłem PRL-u.

"Śladami Prymasów Polski" - wycieczka z przewodnikiem

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" dla mieszkańców Gniezna i odwiedzających nas turystów z okazji 600-lecia prymasostwa przygotowała cykl bezpłatnych oprowadzeń "Śladami Prymasów Polski". Wycieczki odbywać będą od maja do sierpnia w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

Święto 33. Bazy Lotnictwa Transportowego za nami!

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 maja 2017
Święto 33. Bazy Lotnictwa Transportowego za nami! Pokaz lotniczy, wystawa statyczna sprzętu i wyposażenia oraz uroczysty apel to atrakcje, które 33. Baza Lotnictwa Transportowego przygotowała z okazji swojego święta.

Konkurs plastyczny "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

Artykul dodany: Niedziela, 14 maja 2017
Konkurs plastyczny 9 maja w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie odbyło się rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".

Znamy program Dni Pary 2017

Artykul dodany: Sobota, 13 maja 2017
Znamy program Dni Pary 2017 Tegoroczna edycja tej kolejowej imprezy odbędzie się w dniach 18 - 21 maja. Jak co roku, głównym punktem wydarzenia będzie zwiedzanie zabytkowych obiektów Parowozowni Gniezno (wejście od ulicy Składowej) z przewodnikiem przez cały okres trwania imprezy w godzinach 10.00 - 17.00 (ostatnia grupa rusza o 16.00; w niedzielę od 11.00). Zwiedzanie jest bezpłatne i otwarte dla każdego. Organizatorzy zachęcają większe grupy szkolne, zakładowe i turystyczne do rezerwacji zwiedzania pod adresem e-mailowym: kontakt@dnipary.pl.

Dzieci z całej Polski walczą o przyjazd do Gniezna

Artykul dodany: Sobota, 13 maja 2017
Dzieci z całej Polski walczą o przyjazd do Gniezna Konkurs dla dzieci pn. "Tu powstała Polska - 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417-2017" wszedł w decydujący etap. Trwa głosowanie na najlepsze nagrania teatru lalek inspirowane twórczością Ignacego Krasickiego, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski w latach 1795-1801. Konkurs jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie z okazji jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce.

Piknik Prymasowski już 20 maja! Gwiazdą wieczoru będzie Golec uOrkiestra

Artykul dodany: Piątek, 12 maja 2017
Piknik Prymasowski już 20 maja! Gwiazdą wieczoru będzie Golec uOrkiestra W sobotę, 20 maja, na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie odbędzie się Piknik Prymasowski - rodzinna impreza adresowana do wszystkich mieszkańców i gości bez względu na wiek. Gwiazdą wieczoru będzie Golec uOrkiestra. Zaprasza Prymas Polski.

Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego - trwają zapisy!

Artykul dodany: Piątek, 12 maja 2017
Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego - trwają zapisy! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza szkoły, grupy zorganizowane i wszystkich zainteresowanych do udziału w wyjątkowych lekcjach o początkach Polski! Od 8 do 10 czerwca 2017 r. w godz. 10.00 - 17.00 Muzeum przeniesie się na wyspę przy jeziorze Jelonek. Wszystko to w ramach nowego pomysłu: Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - Życie 1000 lat temu. Na te ekscytujące spotkania z odtwórcami historycznymi wstęp jest bezpłatny. Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Powidz zaprasza na Dzień Otwartych Koszar!

Artykul dodany: Piątek, 12 maja 2017
Powidz zaprasza na Dzień Otwartych Koszar! Już w najbliższą sobotę Dzień Otwartych Koszar oraz Święto 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. W programie m.in. wystawa statyczna polskiego i amerykańskiego sprzętu wojskowego, prezentacja Zespołu Działań Specjalnych, uroczysty apel, defilada oraz pokazy lotnicze! Szczegóły na plakacie.

Opowieści bez liku naszych czytelników, czyli jak bawią się miłośnicy słowa

Artykul dodany: Piątek, 12 maja 2017
Opowieści bez liku naszych czytelników, czyli jak bawią się miłośnicy słowa Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, obchodzonego 23 kwietnia br., Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaproponowała swoim czytelnikom nie lada atrakcję. Od 18 do 22 kwietnia można było włączyć się w powstanie historii pod znakomitym tytułem "Opowieści bez liku naszych czytelników".

Koncert Zbigniewa Wodeckiego odwołany. Artysta miał udar

Artykul dodany: Czwartek, 11 maja 2017
Koncert Zbigniewa Wodeckiego odwołany. Artysta miał udar Zbigniew Wodecki 19 maja miał wystąpić w Centrum Kultury "Scena To Dziwna" w Gnieźnie. Niestety koncert został odwołany, ponieważ artysta doznał udaru.

Karolina Artymowicz w finale "Idola"!

Artykul dodany: Środa, 10 maja 2017
Karolina Artymowicz w finale Karolina Artymowicz w dzisiejszej edycji "Idola" zaśpiewała piosenki "The Shoop Shoop Shoop" Cher oraz "Pocałuj noc" Varius Manx. Tradycyjnie wokalistka bez większych problemów, dzięki ogromnemu wsparciu publiczności, przeszła do finału. Mieszkanka Charbowa i absolwentka I LO w Gnieźnie ma spore szanse na wygraną w programie.

Bilet do Teatru za 500 groszy

Artykul dodany: Środa, 10 maja 2017
Bilet do Teatru za 500 groszy Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego, które rozpocznie akcja "Bilet do teatru za 500 groszy". Z tej okazji 13 maja, w święto Teatru Publicznego, widzowie będą mogli kupić bilety za 500 groszy na spektakl "Panna Julie" Augusta Strinberga w reż. Filipa Gieldona.

Daj lajka czytaniu

Artykul dodany: Środa, 10 maja 2017
Daj lajka czytaniu Przerwa w szkole nie musi być nudna! Taką myślą przewodnią rozpoczęły się atrakcyjne przerwy z książką w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Gnieźnie. Książki wystąpiły w roli głównej i drugoplanowej, były podmiotem i przedmiotem, przymiotnikiem i rzeczownikiem odmienianym przez wszystkie przypadki. Było to możliwe dzięki wspaniałej współpracy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna z bibliotekami szkolnymi.

Europark Krasnal przedłuża pobyt w Gnieźnie!

Artykul dodany: Wtorek, 9 maja 2017
Europark Krasnal przedłuża pobyt w Gnieźnie! Ze względu na warunki pogodowe, liczne zapytania odnośnie możliwości skorzystania jeszcze z urządzeń Krasnala w Gnieźnie, Europark przedłuża swój pobyt w naszym mieście jeszcze do 14 maja 2017!

Zapraszamy na wycieczkę ornitologiczną po Stawach Kiszkowskich

Artykul dodany: Wtorek, 9 maja 2017
Zapraszamy na wycieczkę ornitologiczną po Stawach Kiszkowskich Wójt Gminy Kiszkowo oraz Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" zapraszają na wycieczkę ornitologiczną po Stawach Kiszkowskich, która odbędzie się 20 maja o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie.

Piknik Myśliwski już w sobotę

Artykul dodany: Wtorek, 9 maja 2017
Piknik Myśliwski już w sobotę Już 13 maja o godz. 14.00 w Sławnie odbędzie się Piknik Myśliwski. W programie m.in.: występy artystyczne, koncert, pokazy pracy psów myśliwskich, wabienia jeleni oraz sokolnictwa. Szczegóły na plakacie.

Musical na obchody Święta Konstytucji - fotorelacja

Artykul dodany: Poniedziałek, 8 maja 2017
Musical na obchody Święta Konstytucji - fotorelacja Musicalem "Lata '20, lata '30" zakończyły się obchody Święta Konstytucji w Pierwszej Stolicy Polski. Zobaczcie, co przygotowali artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu dla gnieźnian.

Konkurs starych fotografii "Gniezno w PRL-u"

Artykul dodany: Sobota, 6 maja 2017
Konkurs starych fotografii Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, wraz z Klubem Przyjaciół Muzeum, zaprasza do udziału w konkursie na fotograficzny zapis historii Gniezna z lat 1945-1989 pod nazwą "Gniezno w PRL-u". Muzealnicy i klubowicze chcą zachęcić mieszkańców do podzielenia się historiami związanymi z tym okresem, poprzez wzięcie udziału w konkursie i nadesłanie fotografii wykonanych na terenie miasta w latach 1945-1989.

Spotkanie autorskie z Anną Cieplak

Artykul dodany: Piątek, 5 maja 2017
Spotkanie autorskie z Anną Cieplak Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i Klub Dyskusji o Książce mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Anną Cieplak, pisarką, animatorką kultury, aktywistką miejską.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15131 132 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno