Logo


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dział - Kultura i rozrywka

Już w piątek Ladies Night!

Artykul dodany: Czwartek, 23 marca 2017
Już w piątek Ladies Night! Gościniec Nad Stawem w Orchowie zaprasza na wyjątkową imprezę! Ladies Night to moc atrakcji dla wszystkich Pań! W trakcie zabawy konkurs na najwyższe szpilki z nagrodą o wartości ponad 250 zł! Szczegóły na plakacie.

Najlepsi tancerze Hip-Hop przyjechali do Pierwszej Stolicy - fotorelacja

Artykul dodany: Czwartek, 23 marca 2017
Najlepsi tancerze Hip-Hop przyjechali do Pierwszej Stolicy - fotorelacja W sobotę, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbył się turniej tańca Wiosenne Fanaberie Hip-Hop. W zmaganiach udział wzięły grupy z całej Polski.

Ośla Ławka utopiła kukłę w Wenecji

Artykul dodany: Środa, 22 marca 2017
Ośla Ławka utopiła kukłę w Wenecji W sobotę Stowarzyszenie Ośla Ławka pożegnało zimę. Uczestnicy warsztatów, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie stworzyli "Marzannę", którą następnie podpalili i rzucili w toń jeziora Jelonek.

Teresa Werner zaśpiewała dla gnieźnian - fotorelacja

Artykul dodany: Środa, 22 marca 2017
Teresa Werner zaśpiewała dla gnieźnian - fotorelacja W niedzielę, w auli I LO w Gnieźnie odbył się koncert Teresy Werner. Artystka jak zwykle zachwyciła publiczność nie tylko swoim głosem, ale i przepięknymi kreacjami.

Trzech Tenorów wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 22 marca 2017
Trzech Tenorów wystąpi w Gnieźnie 26 marca o godz. 16.00 w auli szkoły Pomnik przy ul. Kostrzewskiego 6 w Gnieźnie odbędzie się koncert Trzech Tenorów. Bilety w cenie 40 zł do nabycia: MOK ul. Łubieńskiego, Salon EMPIK, Sklep MiniMax ul. Wyszyńskiego 13, FOTOSTUBE ul. Zielony Rynek 12 lub na stronie: www.kupbilecik.pl www.biletyna.pl www.ebilet.pl.

O Żołnierzach Wyklętych raz jeszcze

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 marca 2017
O Żołnierzach Wyklętych raz jeszcze Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych już za nami, ale to nie powód, by zapomnieć o bohaterach podziemia antykomunistycznego. Tym razem Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci zaprasza wszystkich na spotkanie z prof. Waldemarem Handke, autorem książki "Zielony Trójkąt Wyklętych Września-Gniezno-Konin 1945-1946". Książka ta opowiada o jakże zapomnianych oddziałach Wyklętych z Wielkopolski - w tym z Gniezna i okolic.

Gnieźnieńskie konwersatoria Historyczne - cmentarz św. Piotra i Pawła

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 marca 2017
Gnieźnieńskie konwersatoria Historyczne - cmentarz św. Piotra i Pawła "Między HISTORIĄ a historią, cmentarz św. Piotra i Pawła w przestrzeni Gniezna" - oto tytuł kolejnego spotkania z cyklu Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne, które Muzeum Początków Państwa Polskiego organizuje wspólnie z Instytutem Kultury Europejskiej UAM. Konwersatorium odbędzie się 24 marca (piątek) o godz. 16.30. Tym razem poprowadzi je Rafał Jurke - pasjonat historii Gniezna i wieloletni przewodnik po Szlaku Piastowskim. Wstęp wolny!

Przedszkolny Quiz w Przedszkolu nr 5 "Mali Przyrodnicy"

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 marca 2017
Przedszkolny Quiz w Przedszkolu nr 5 16 marca wszystkie grupy Przedszkola nr 5 rywalizowały w quizie pod hasłem "Mały przyrodnik Ekoliderem wśród przedszkolaków".

Edward Stachura tematem kolejnych Czytań Rocznicowych

Artykul dodany: Niedziela, 19 marca 2017
Edward Stachura tematem kolejnych Czytań Rocznicowych 7 kwietnia o godz. 17.00 w Czytelni na piętrze I LO odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Czytań Rocznicowych. Tym razem wydarzenie poprowadzi Irmina Kosmala, a tematem przewodnim będzie twórczość Edwarda Stachury.

Spotkanie z autorem książki "Gryf"

Artykul dodany: Niedziela, 19 marca 2017
Spotkanie z autorem książki 21 kwietnia o godz. 17.00 w Czytelni na piętrze I LO w Gnieźnie odbędzie się spotkanie z Jarosławem Wróblewskim - autorem książki "Gryf". Wydarzenie poprowadzi Jarosław Mikołajczyk.

Zenek Martyniuk przyciągnął tłum gnieźnian! - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 19 marca 2017
Zenek Martyniuk przyciągnął tłum gnieźnian! - fotorelacja Zenek Martyniuk wystąpił dzisiaj w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie! Koncert zespołu Akcent zgromadził tłum publiczności, która na pamięć znała większość utworów gwiazdy Disco Polo.

Wiosenne Fanaberie Hip-Hop już w sobotę

Artykul dodany: Piątek, 17 marca 2017
Wiosenne Fanaberie Hip-Hop już w sobotę W sobotę, 18 marca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 mieszczącej się przy ul. Łubieńskiego 7 odbędzie się turniej tańca Wiosenne Fanaberie Hip-Hop. Początek o godz. 10.00.

Magiczne rysunki w ZSEO

Artykul dodany: Piątek, 17 marca 2017
Magiczne rysunki w ZSEO W czwartek, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy prac Zuzanny Walczak pt. "Dzikie Piękno".

Najlepsi tancerze przyjechali do Gniezna - fotorelacja

Artykul dodany: Czwartek, 16 marca 2017
Najlepsi tancerze przyjechali do Gniezna - fotorelacja W miniony weekend odbył się Międzynarodowy Turniej Tańca "Flash Boys Tournament". To już druga edycja tego bezprecedensowego wydarzenia. Zobaczcie naszą fotorelację.

Warsztat Artystyczny w WTZ - Wielkanoc 2017

Artykul dodany: Środa, 15 marca 2017
Warsztat Artystyczny w WTZ - Wielkanoc 2017 Mimo, iż do Świąt Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu, Warsztat Terapii Zajęciowej Gniezno, jak co roku, organizuje drzwi otwarte z warsztatem artystycznym. Podczas tej odsłony wszyscy biorący udział w tym szczególnym warsztacie przygotować będą mogli ozdoby świąteczne, stające się niezwykłym prezentem albo dekorujące wnętrze każdego domu. Tym razem zaproponowane do wykonania będą ozdoby witrażowe, filcowe, z drewna, z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. WTZ otwarty jest także na kreatywne pomysły uczestników.

II Weekend na Szlaku Piastowskim - życie codzienne w piastowskim grodzie

Artykul dodany: Środa, 15 marca 2017
II Weekend na Szlaku Piastowskim - życie codzienne w piastowskim grodzie W dniach 5 - 7 maja w Wielkopolsce oraz na Kujawach odbędzie się druga edycja święta Szlaku Piastowskiego. Jest to kontynuacja powstałej w 2016 roku idei stworzenia wspólnego święta, w którą zaangażowane są obiekty tego najważniejszego szlaku kulturowego w Polsce.

Pierwsze w Polsce oprowadzanie po wystawie na żywo przez Facebook!

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 marca 2017
Pierwsze w Polsce oprowadzanie po wystawie na żywo przez Facebook! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w odpowiedzi na prośby i pytania, które pojawiały się na muzealnym Facebooku, organizuje pierwsze w Polsce spotkanie na żywo z jednym z kuratorów wystawy "WIKINGOWIE W POLSCE? Zabytki skandynawskie z ziem polskich".

Kółko Modelarskie "Builders" w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 marca 2017
Kółko Modelarskie W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Niechanowie od półtora roku prężnie działa Kółko Modelarskie "Builders". Opiekunem koła jest wychowawca Zbigniew Kasznia. Ostatnio odbyła się prezentacja multimedialna, połączona z wystawą modeli, które zostały wykonane na zajęciach kółka.

"Księżniczką jestem..." w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 marca 2017
"Był sobie pewnego razu książę, który chciał się żenić z księżniczką, ale to musiała być prawdziwa księżniczka." Tymi słowami rozpoczyna się jedna z baśni H. Ch. Andersena.

Wielkie gwiazdy wystąpiły w Gnieźnie - fotorelacja

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 marca 2017
Wielkie gwiazdy wystąpiły w Gnieźnie - fotorelacja 8 marca na scenie w auli I LO w Gnieźnie wystawiony został spektakl "Klimakterium i już!". Przed publicznością wystąpili aktorzy znani także ze "szklanego ekranu".

"SPOTKANIA Z ŻYWĄ HISTORIĄ" w Muzeum - nowa oferta dla szkół

Artykul dodany: Sobota, 11 marca 2017
"SPOTKANIA Z ŻYWĄ HISTORIĄ" to nowa propozycja zajęć popularyzatorskich organizowanych przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Spotkania skierowane są dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Już 30 marca 2017 r. odbędą się pierwsze w tym roku tego typu zajęcia, pn. "Wczesnośredniowieczne stroje i tkaniny".

Zrób to sam w Muzeum - niedzielne warsztaty dla dzieci

Artykul dodany: Piątek, 10 marca 2017
Zrób to sam w Muzeum - niedzielne warsztaty dla dzieci 26 marca od godz. 11.00 - 13.00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie rozpocznie się nowy cykl "Zrób to sam w Muzeum". Są to warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat przygotowane z myślą o najmłodszych odbiorcach nowej wystawy "WIKINGOWIE W POLSCE? Zabytki skandynawskie z ziem polskich". Trwają zapisy - nie zwlekaj!

Kabaret Czwarta Fala rozbawił publiczność - fotorelacja

Artykul dodany: Czwartek, 9 marca 2017
Kabaret Czwarta Fala rozbawił publiczność - fotorelacja Kabaret Czwarta Fala wystąpił w Hotelu Feniks w Gnieźnie. Spektakl odbył się w Dzień Kobiet. Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami.

Maciej Maleńczuk porwał gnieźnieńską publiczność - fotorelacja

Artykul dodany: Wtorek, 7 marca 2017
Maciej Maleńczuk porwał gnieźnieńską publiczność - fotorelacja W sobotę, w auli I LO w Gnieźnie wystąpił Maciej Maleńczuk. Koncert, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci. Ten, o którym się mówi "nie do podrobienia", naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie!

Twórczość Bertolda Brechta tematem marcowego spotkania Klubu Dyskusji o Książce

Artykul dodany: Wtorek, 7 marca 2017
Twórczość Bertolda Brechta tematem marcowego spotkania Klubu Dyskusji o Książce Zagłębiamy się w nurty historii i sięgamy po klasykę dramatu. Jak zawsze będzie to coś niebanalnego. Bertold Brecht, bo to jego twórczość mamy na myśli, uznawany jest za jednego z najwybitniejszych niemieckich dramatopisarzy i twórców teatralnych pierwszej połowy XX wieku. Jego dzieła miały istotny wpływ na rozwój wielu nurtów teatru i dramatu powojennego.

Znamy finalistki konkursu Wielkopolska Miss 2017! Jest wśród nich gnieźnianka!

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 marca 2017
Znamy finalistki konkursu Wielkopolska Miss 2017! Jest wśród nich gnieźnianka! W sobotę, 4 marca, kandydatki do tytułu Wielkopolska Miss i Wielkopolska Miss Nastolatek spotkały się w klubie Pacha Poznań, by walczyć o przepustkę do finału. Jest to jedyny konkurs piękności w naszym województwie, jednak półfinalistki przyjechały do Poznania również z innych części kraju. Dziewczyny zaprezentowały się w strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych.

"Dzikie Piękno" w Ekonomiku

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 marca 2017
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na wernisaż do Ekonomika! Tym razem będzie można podziwiać prace Zuzanny Walczak. Temat wystawy: "Dzikie Piękno". Szczegóły na plakacie.

"Kobiety niezwykłe". Konkurs gnieźnieńskiej książnicy

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 marca 2017
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, Biblioteka Główna - Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zaprasza do udziału w konkursie "Kobiety niezwykłe". Od 6 do 11 marca będzie można rozwiązywać przygotowane pytania, a prawidłowe odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagród książkowych. Laureatów nagrodzimy do końca marca br.

Piosenki Okudżawy, Wysockiego i Nochawicy zabrzmiały w MOK-u - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 5 marca 2017
Piosenki Okudżawy, Wysockiego i Nochawicy zabrzmiały w MOK-u - fotorelacja W sobotę, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się recital Eli Kuczyńskiej. Zgromadzona publiczność usłyszała piosenki między innymi Okudżawy, Wysockiego, Nochawicy.

Roztańczona młodzież

Artykul dodany: Niedziela, 5 marca 2017
Roztańczona młodzież 28 lutego odbyły się w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10119 120 następna »REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA
Wydarzenia
<<  Marzec 2017  >>
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SB
ND
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
tel.kom.: +48 781 085 964
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno