Logo


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dział - Kultura i rozrywka

PRL-owska Noc Muzeów wzbudziła zainteresowanie gnieźnian - fotorelacja

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
PRL-owska Noc Muzeów wzbudziła zainteresowanie gnieźnian - fotorelacja "Gniezno PRL-u" - taki był temat tegorocznej Nocy Muzeów w Grodzie Lecha. Co znalazło się na ekspozycjach? Czy mieszkańcom zakręciła się łza w oku? Jakie wspomnienia wróciły? O tym "opowie" Wam nasza fotorelacja.

Święto kolorów opanowało Pierwszą Stolicę!

Artykul dodany: Niedziela, 28 maja 2017
Święto kolorów opanowało Pierwszą Stolicę! W niedzielę od godz. 16.00 do 21.00 przy ul. Parkowej w Gnieźnie odbywał się Holi Festival. Święto kolorów przyciągnęło niespodziewanie dużą liczbę mieszkańców - w szczególności młodzieży.

Święto kolorów powraca na dobre!

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
Święto kolorów powraca na dobre! Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się lato. I chociaż pogoda jeszcze się waha, nic nie powstrzyma nadchodzącej bryzy koloru! Holi Festival Poland w tym roku opanuje prawie 50 różnych miejsc, a wakacyjna mapa Polski już na dobre pokryje pył radosnych barw! Już w maju święto kolorów zawita do Lublina, Krakowa, Płocka i Gniezna.

MOK zaprasza na Dzień Dziecka

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
MOK zaprasza na Dzień Dziecka Zapraszamy wszystkie dzieci na ich wyjątkowe święto Dzień Dziecka w MOK-u (Zielone Zaplecze). Impreza odbędzie się 1 czerwca w godz. 16.00 - 19.00.

Stanisław Słowiński Quintet 3 czerwca wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
Stanisław Słowiński Quintet 3 czerwca wystąpi w Gnieźnie Organizatorzy Festiwalu Jazz z Wami oraz Agencja Artystyczna JazzGra w Gnieźnie zapraszają na wyjątkowy koncert pod patronatem " Radiowej Trójki" - Stanisław Słowiński Quintet.

WTZ i PTTK zapraszają na rajd

Artykul dodany: Czwartek, 25 maja 2017
WTZ i PTTK zapraszają na rajd Warsztat Terapii Zajęciowej Gniezno oraz PTTK oddział Gniezno zapraszają na VII Rajd Integracyjny współfinansowany ze środków Powiatu Gnieźnieńskiego, który odbędzie się 3 czerwca (sobota) na terenie Lasu Miejskiego w Gnieźnie. Rajd pod hasłem Eko-las ma na celu poszerzanie wiedzy ekologicznej i propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Start o godz. 9.00 z przystanku końcowego linii nr 9 na ul. Witkowskiej.

"Pociąg do książki. Książka do pociągu"

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
Każda podróż ma w sobie coś z bajki, a zwłaszcza podróż pociągiem.

Uroczystości z okazji rocznicy pielgrzymek Papieża Polaka do Gniezna

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
Uroczystości z okazji rocznicy pielgrzymek Papieża Polaka do Gniezna 3 czerwca obchodzić będziemy podwójną rocznicę pielgrzymek św. Jana Pawła II do Gniezna z 1979 i 1997 r. Z tej okazji Urząd Miejski organizuje specjalną wystawę zdjęć autorstwa ks. Pawła Kowalskiego, Henryka Maćkowiaka, Zdzisława Stoltmana i Macieja Frankowskiego, zaprezentowane zostaną także filmy: Bogumiła Bieleckiego "Niezapomniane chwile" oraz "Wspomnienie JP II " autorstwa uczniów ZSP nr 2. Wydarzenie honorowym patronatem objął Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski.

"O chłopcu, który uratował świat"

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
"O chłopcu, który uratował świat" to książka dla dzieci, napisana przez Weronikę Malengowską, absolwentkę Liceum Profilowanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Kilińskiego w Gnieźnie. Książka, po przeczytaniu której jest żal, że tak szybko się skończyła. Nie zwlekaj i kup już dzisiaj!

Dzień Otwartych Koszar w Powidzu!

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
Dzień Otwartych Koszar w Powidzu! Już 1 czerwca w godz. 10.30 - 15.30 Dzień Otwartych Koszar w Powidzu z okazji Święta Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Każdy będzie mógł wejść na płytę lotniska. Szczegóły na plakacie.

Nocne Zwiedzanie Parowozowni - fotorelacja

Artykul dodany: Wtorek, 23 maja 2017
Nocne Zwiedzanie Parowozowni - fotorelacja W ramach Nocy Muzeów odbyło się Nocne Zwiedzanie Parowozowni. Wydarzenie zgromadziło spore grono mieszkańców naszego powiatu, a także turystów z dalszych zakątków Polski.

Zwiedzali Gniezno nocą - fotorelacja

Artykul dodany: Wtorek, 23 maja 2017
Zwiedzali Gniezno nocą - fotorelacja W miniony weekend odbyło się Nocne Zwiedzanie Gniezna w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Mieszkańcom oraz turystom udostępnione zostały obiekty, do których na co dzień nie ma pełnego dostępu. Spacer z przewodnikiem rozpoczął się w sobotni wieczór o godzinie 20.00 i objął zwiedzanie Klasztoru oo. Franciszkanów, a następnie Starego Ratusza.

Golec uOrkiestra na Placu Św. Wojciecha - fotorelacja

Artykul dodany: Wtorek, 23 maja 2017
Golec uOrkiestra na Placu Św. Wojciecha - fotorelacja W sobotę na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie odbył się Piknik Prymasowski. Poza mnóstwem atrakcji przygotowanych dla mieszkańców Grodu Lecha, na scenie pojawiły się liczne zespoły i grupy artystyczne. Gwiazdą wieczoru był koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Irena Santor wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 maja 2017
Irena Santor wystąpi w Gnieźnie 24 września o godz. 17.00 w auli Szkoły Pomnik wystąpi Irena Santor z zespołem. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty "Kręci mnie ten świat" oraz utwory z najnowszej płyty "Punkt widzenia" wydanej w listopadzie przez Polskie Radio, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności Irena Santor, niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. "Tych lat nie odda nikt", "Powrócisz tu", "Już nie ma dzikich plaż", "Embarras".

VI Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 maja 2017
VI Rodzinny Rajd Rowerowy za nami 20 maja odbył się w Niechanowie VI Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej przy wsparciu Urzędu Gminy i sponsorów w ramach obchodów Dni Niechanowa. Po przebyciu 15-kilometrowej trasy pod eskortą gnieźnieńskiej i witkowskiej Policji, organizatorzy zapewnili wspólne gry, zabawy, konkurencje oraz biesiadowanie rodziców z dziećmi w Wiacie Edukacyjnej "Gajówka", dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Gniezno.

Kreatywne zadanie specjalne od organizatora II Międzynarodowego Zlotu CABRIO POLAND 2017

Artykul dodany: Niedziela, 21 maja 2017
Kreatywne zadanie specjalne od organizatora II Międzynarodowego Zlotu CABRIO POLAND 2017 Organizacja skupiająca miłośników cabrioletów CABRIO POLAND będąca równocześnie organizatorem najważniejszej imprezy dla miłośników cabrio w Polsce - II Międzynarodowego Zlotu CABRIO POLAND 2017, który już po raz drugi odbędzie się w Gnieźnie, ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów Szkół Podstawowych z Gniezna. Tytuł konkursu to "Mój wymarzony samochód bez dachu". Został on objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gniezno a jego celem jest pobudzenie wyobraźni najmłodszych i poznanie ich wyobrażeń na temat jazdy samochodem bez dachu.

American Men's Party w Gościńcu Nad Stawem

Artykul dodany: Niedziela, 21 maja 2017
American Men's Party w Gościńcu Nad Stawem Już 27 maja Gościniec Nad Stawem w Orchowie zaprasza na American Men's Party! Gorące tancerki i kelnerki oraz gość specjalny - Mirjami! Szczegóły na plakacie!

PRL-owskie cuda techniki w Parowozowni - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 21 maja 2017
PRL-owskie cuda techniki w Parowozowni - fotorelacja W czwartek otwarto wystawę czasową "Technika PRL". To jedno z pierwszych wydarzeń, które w tym roku zainicjowały Dni Pary. Zobaczcie, co znalazło się na ekspozycji.

Nowy skwer z nowym imieniem

Artykul dodany: Piątek, 19 maja 2017
Nowy skwer z nowym imieniem 26 maja odbędzie się uroczystość nadania imienia ppłk. Adama Borysa ps. "Pług" nowo powstałemu skwerowi przy Szkole Podstawowej nr 9. Upamiętnieniu urodzonego w Niechanowie dowódcy Batalionu Parasol towarzyszyć będą konkursy dla dzieci, festyny oraz rajd rowerowy.

Dni Pary pod parą!

Artykul dodany: Czwartek, 18 maja 2017
Dni Pary pod parą! Już w najbliższą niedzielę, 21 maja, na dworcu w Gnieźnie z okazji trwających w Parowozowni Gniezno Dni Pary pojawi się zabytkowy parowóz Ol49 z Parowozowni Wolsztyn. Dzięki współpracy z tą nową instytucją kultury i Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego udało się uruchomić pociągi specjalne z wagonami retro na liniach kolejowych wokół Gniezna. To niezwykła okazja do poczucia ducha dawnej kolei i odbycia wiosennej rodzinnej wycieczki.

Karolina Artymowicz zajmuje drugie miejsce w "Idolu"!

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Karolina Artymowicz zajmuje drugie miejsce w Podczas dzisiejszego Finału "Idola" Karolina Artymowicz zaśpiewała piosenki: "Little Talks" zespołu Of Monsters And Men, "All I Want" zespołu Kodaline, "Zanim pójdę" zespołu Happysad.

Nocne Zwiedzanie Gniezna

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Nocne Zwiedzanie Gniezna 20 maja 2017 roku Urząd Miejski wraz z Organizacją Turystyczną "Szlak Piastowski" zapraszają na Nocne Zwiedzanie Gniezna w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Mieszkańcom oraz turystom udostępnione zostaną obiekty, do których na co dzień nie ma pełnego dostępu: spacer z przewodnikiem rozpocznie się w sobotni wieczór o godzinie 20.00 i obejmie zwiedzanie Klasztoru oo. Franciszkanów, a następnie Starego Ratusza. Start przy kościele oo. Franciszkanów. Serdecznie zapraszamy!

Każdy etap w naszym życiu jest ważny - spotkanie autorskie z Anną Cieplak

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Każdy etap w naszym życiu jest ważny - spotkanie autorskie z Anną Cieplak Aż chciałoby się powiedzieć, że dobra literatura obroni się przed podziałami i szufladkami. Tak przynajmniej stało się w przypadku powieści Anny Cieplak pt. "Ma być czysto", gdzie głównymi bohaterami są nastolatki, ale nie jest to jedynie książka dla młodzieży, mniejszy kapitał ekonomiczny i kulturowy nie musi oznaczać degradacji, a emocje i przyjaźń zawsze są ważne.

Spotkanie autorskie z Anną Zgierun-Łaciną

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Spotkanie autorskie z Anną Zgierun-Łaciną Z wykształcenia genetyk, biolog molekularny. Autorka serii bajek edukacyjnych, opowiadań fantastycznych i powieści obyczajowych, laureatka nagród i wyróżnień. Publikuje pod dwoma nazwiskami. Jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe dla młodzieży, m.in. Czynnik miłości, Kradzione róże, Telefony do przyjaciela, Miłość pod Psią Gwiazdą. Jako Anna Zgierun publikuje książki dla dzieci: Inwazja wirusów, Wielki Napad.

Głosujcie na Karolinę Artymowicz! Już za godzinę Finał "Idola"

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Głosujcie na Karolinę Artymowicz! Już za godzinę Finał Już za godzinę Wielki Finał "Idola"! Wystąpi w nim Karolina Artymowicz - 19-letnia mieszkanka Charbowa i absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Wokalistka potrzebuje dzisiaj Waszego wsparcia! Już teraz zachęcamy do oglądania programu na antenie Telewizji Polsat oraz wysyłania SMS-ów.

Noc Muzeów - Gniezno PRL-U

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Noc Muzeów - Gniezno PRL-U 27 maja od godz. 17.00 do 24.00 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na jedyne takie wydarzenie w roku, czyli Noc Muzeów. W tym roku, podobnie jak w latach minionych, przygotowują wspólnie z Parowozownią Gniezno oraz Stowarzyszeniem Classic. Gnieźnieńska Noc Muzeów 2017 r. będzie miała jednak dwie odsłony. Pierwsza: w Parowozowni i w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie odbędzie się w sobotę, 20 maja 2017 r., a kolejna - w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i będzie miała miejsce 27 maja. Całość odbywać się będzie pod hasłem PRL-u.

"Śladami Prymasów Polski" - wycieczka z przewodnikiem

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" dla mieszkańców Gniezna i odwiedzających nas turystów z okazji 600-lecia prymasostwa przygotowała cykl bezpłatnych oprowadzeń "Śladami Prymasów Polski". Wycieczki odbywać będą od maja do sierpnia w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

Święto 33. Bazy Lotnictwa Transportowego za nami!

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 maja 2017
Święto 33. Bazy Lotnictwa Transportowego za nami! Pokaz lotniczy, wystawa statyczna sprzętu i wyposażenia oraz uroczysty apel to atrakcje, które 33. Baza Lotnictwa Transportowego przygotowała z okazji swojego święta.

Konkurs plastyczny "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

Artykul dodany: Niedziela, 14 maja 2017
Konkurs plastyczny 9 maja w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie odbyło się rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".

Znamy program Dni Pary 2017

Artykul dodany: Sobota, 13 maja 2017
Znamy program Dni Pary 2017 Tegoroczna edycja tej kolejowej imprezy odbędzie się w dniach 18 - 21 maja. Jak co roku, głównym punktem wydarzenia będzie zwiedzanie zabytkowych obiektów Parowozowni Gniezno (wejście od ulicy Składowej) z przewodnikiem przez cały okres trwania imprezy w godzinach 10.00 - 17.00 (ostatnia grupa rusza o 16.00; w niedzielę od 11.00). Zwiedzanie jest bezpłatne i otwarte dla każdego. Organizatorzy zachęcają większe grupy szkolne, zakładowe i turystyczne do rezerwacji zwiedzania pod adresem e-mailowym: kontakt@dnipary.pl.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10123 124 następna »REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA
Wydarzenia
<<  Maj 2017  >>
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SB
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
tel.kom.: +48 781 085 964
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno