Logo

Dział - Kultura i rozrywka

Rodzinna niedziela w Muzeum

Artykul dodany: Wtorek, 25 września 2018
Rodzinna niedziela w Muzeum Już w najbliższą niedzielę, 30 września, w godzinach od 11.00 do 13.00 odbędzie się pierwsza w tym roku szkolnym "Rodzinna niedziela w Muzeum".

Graj i poznaj Gniezno "NIE TYLKO KAREJA - czyli ulice naszego miasta"

Artykul dodany: Wtorek, 25 września 2018
Graj i poznaj Gniezno Ile wiemy o naszym mieście? Czy potrafimy odkrywać jego tajemnice pokryte kurzem przeszłości? Kim byli: Stanisław Chudoba, Władysław Aleksander Łubieński, Karol Libelt? Czy umiemy zachwycić się historią miejsc, postaci, wydarzeń z Gnieznem związanych?

Gala disco polo bez rewelacji

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 września 2018
Gala disco polo bez rewelacji Gala Disco Polo, która odbyła się w ramach MOKtoberfest okazała się niezbyt trafionym pomysłem. Nowa hala widowiskowo-sportowa była praktycznie pusta. Czadoman, Andre, Focus i Imperium nie przyciągnęły tłumów gnieźnian.

"WOW'' Cyrku Korona w Gnieźnie!

Artykul dodany: Piątek, 21 września 2018
Już we wtorek, 25 września, w Gnieźnie pojawi się znany Cyrk Korona ze swoim nowym programem! Nowy extreme program "WOW" Cyrku Korona to pełne karkołomnych trików i kaskaderskich wyczynów show na miarę cyrku przyszłości!

Varius Manx i Kasia Stankiewicz porwali gnieźnieńską publiczność!

Artykul dodany: Piątek, 21 września 2018
Varius Manx i Kasia Stankiewicz porwali gnieźnieńską publiczność! Dzisiaj w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie odbył się koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Grupa zainaugurowała tym samym swoją trasę promującą płytę "Ent". Wokalistka porwała publiczność swoim niesamowicie czystym głosem, mnóstwem energii i radością, jaką daje jej śpiewanie Pozytywną energią potrafiła zarazić wszystkich fanów zebranych w hali.

Spacer śladami gnieźnieńskich harcerzy

Artykul dodany: Czwartek, 20 września 2018
Spacer śladami gnieźnieńskich harcerzy Zapraszamy na kolejne oprowadzanie w cyklu związanym ze 100-leciem odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Tym razem grupa wraz w przewodnikiem odwiedzi miejsca związane z historią gnieźnieńskiego harcerstwa.

Alosza Awdiejew wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Alosza Awdiejew wystąpi w Gnieźnie Już 20 października w auli I LO w Gnieźnie wystąpi Alosza Awdiejew. Bilety dostępne są w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w internecie.

COOLerski Europark Krasnal w Gnieźnie!

Artykul dodany: Wtorek, 18 września 2018
COOLerski Europark Krasnal w Gnieźnie! Od 20 do 23 września w Gnieźnie będzie można spędzić czas z coolerskim Europarkiem Krasnal! Czekają nas 4 dni zakręconej zabawy!

Zebrali ponad tysiąc złotych dla Helenki

Artykul dodany: Wtorek, 18 września 2018
Zebrali ponad tysiąc złotych dla Helenki W niedzielę na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie odbył się Finał Jeździeckiego Pucharu Gniezna 2018. Imprezie towarzyszył spot charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie Helenki Dudczak.

Finał loterii Kaszpir Trike - już 15 września poznamy zwycięzcę

Artykul dodany: Piątek, 14 września 2018
Finał loterii Kaszpir Trike - już 15 września poznamy zwycięzcę Producent motocykli trójkołowych Kaszpir Trike Manufacture dał niesamowitą szansę wszystkim, którzy marzyli o takim motocyklu. Finał całej loterii oraz losowanie nagrody głównej odbędzie się już 15 września przy Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie o godz. 17.00 Każdy kto wziął udział w zabawie ma szansę na wygraną. Kto będzie tym szczęśliwcem dowiemy się już w najbliższą sobotę.

Inauguracja projektu "Blubrajmy na Fyrtlu!"

Artykul dodany: Piątek, 14 września 2018
Inauguracja projektu Warsztaty edukacyjne dla dzieci, lekcje gwarowe dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkolenia dla nauczycieli języka polskiego, multimedialne przedsięwzięcia i wydanie specjalnej publikacji - w taki sposób Miejski Ośrodek Kultury stara się uratować od zapomnienia gwarę gnieźnieńską - cenny element gnieźnieńskiego dziedzictwa kulturowego.

"Kropka to tylko początek"

Artykul dodany: Piątek, 14 września 2018
Bohaterka świata matematyki, animacji i sztuki, bliska przyjaciółka słynnego "i", czyli sławna "Kropka" wkroczyła 13 września do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Wielkie emocje w Owieczkach. Ustanowiono 6 rekordów świata

Artykul dodany: Czwartek, 13 września 2018
Wielkie emocje w Owieczkach. Ustanowiono 6 rekordów świata Mieszkańcy gminy Łubowo kolejny raz mogli rywalizować miedzy sobą w II Turnieju Sołectw Gminy Łubowo organizowanym wspólnie przez WKS Owieczki i gminę Łubowo. Przy okazji Turnieju oczy całej gminy, a może i świata skierowane były na organizowane II Mistrzostwa Świata w Rzucie Owcą. Piękna pogoda pozwoliła na fantastyczną rodzinną zabawę.

Gniezno za pół ceny w ostatni weekend września

Artykul dodany: Czwartek, 13 września 2018
Gniezno za pół ceny w ostatni weekend września Już w dniach 29 - 30 września kolejna odsłona akcji "Gniezno za pół ceny". Znamy już listę partnerów akcji! Szczegóły na plakacie. Niebawem ujawnimy również szczegóły dotyczące promocji na wybrane produkty i usługi.

Narodowe Czytanie w bibliotece

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
Narodowe Czytanie w bibliotece Narodowe Czytanie to akcja zapoczątkowana w 2012 roku przez Prezydenta RP. Jej głównymi założeniami są: popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

W Poznaniu DiscoPogo? Na scenie pojawi się również BAPU

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
W Poznaniu DiscoPogo? Na scenie pojawi się również BAPU Mimo wzrostu popularności cover i tribute bandów oraz ogólnego przeświadczenia, że Polacy w coraz mniejszym stopniu skłonni są słuchać nowej muzyki, zdarzają się muzyczne powiewy świeżości.

Widowisko historyczne pt. "Wolne Trzemeszno 1918" już w sobotę

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
Widowisko historyczne pt. Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci wraz z Gminą Trzemeszno pragną serdecznie zaprosić wszystkich na widowisko historyczne "Wolne Trzemeszno 1918", które rozpocznie się na placu Kosmowskiego w najbliższą sobotę, 15 września, o godzinie 13.00.

Porozmawiajmy o ... "Mistrzu i Małgorzacie"

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
Porozmawiajmy o ... Spośród wszystkich mistrzów słowa, poznawanych w licealnych ławach, ten pozostawia w swoim odbiorcy niezatarte wrażenia. Zresztą nie tylko młode umysły ulegają mocy pióra Michaiła Bułhakowa.

Dzień w "Nowym" Muzeum

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
Dzień w 16 września 2018 r. zapraszamy na Dzień w "Nowym" Muzeum. Wspólnie z nami, muzealnikami, będziecie mogli zobaczyć nowe wystawy oraz przestrzenie, które powstały w ramach projektu "Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - II etap", realizowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Społeczność "Dwójki" czytała "Przedwiośnie"

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
Społeczność Jak co roku, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Najpierw 8 września Agnieszka Lange została zaproszona do udziału w czytaniu miejskim, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna. Tam, oprócz "Przedwiośnia" czytano teksty patriotyczne dotyczące powstania wielkopolskiego 1918/1919.

"Zapisz dziecko do biblioteki! Nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno!"

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci zostały zapisane do przedszkoli i szkół. Aby dobrze się rozwijały pod względem intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, warto je jak najwcześniej wprowadzić w świat książek.

Krystyna Prońko wystąpiła na MOK-owskiej scenie

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 września 2018
Krystyna Prońko wystąpiła na MOK-owskiej scenie W niedzielę sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca. Wszystko za sprawą Krystyny Prońko, która wystąpiła na scenie. Artystka zaśpiewała zarówno stare, jak i nowe przeboje.

Foodtrucki ponownie odwiedziły Gniezno!

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 września 2018
Foodtrucki ponownie odwiedziły Gniezno! Po raz kolejny w Grodzie Lecha odbył się Zlot Foodtrucków. Impreza przyciągnęła na Rynek tłumy mieszkańców.

Wypadki, wybuchy i ekstremalne skoki

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 września 2018
Wypadki, wybuchy i ekstremalne skoki W ubiegłym tygodniu Pierwszą Stolicę odwiedziła grupa Flott Cascaders Team. Kaskaderzy pokazali publiczności jak wykonuje się triki znane m.in. z telewizyjnego ekranu. Show odbyło się na stadionie miejskim przy ul. Wrzesińskiej.

Losowanie trójkołowego motocykla od Kaszpir Trike już 15 września!

Artykul dodany: Piątek, 7 września 2018
Losowanie trójkołowego motocykla od Kaszpir Trike już 15 września! Już 15 września na terenie Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie odbędzie się losowanie nagrody głównej w loterii Kaszpir Trike Manufacture - trójkołowego motocykla z silnikiem V8.

Już w przyszłą niedzielę pinik rodzinny przy Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Artykul dodany: Piątek, 7 września 2018
Już w przyszłą niedzielę pinik rodzinny przy Muzeum Zabytków Kultury Technicznej Stowarzyszenie ClassiC Veteran Motorcycle Club Poland zaprasza 16 września w. godz.11.00 - 17.00 na teren Muzeum Zabytków Kultury Technicznej przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie, gdzie odbędzie się wydarzenie adresowane do mieszkańców pod nazwą "Fotografia w starym stylu - piknik rodzinny".

"Pejzaż miejski" w bibliotece

Artykul dodany: Czwartek, 6 września 2018
Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zaprasza na wystawę malarstwa Zdzisława Niteckiego pt. "Pejzaż miejski". Wernisaż odbędzie się 10 września (poniedziałek) o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Staszica 12a w Gnieźnie. Obrazy można podziwiać w sali wystawowej im. Ludwika Krumreya do 8 października b.r. w dniach i godzinach udostępniania zbiorów Filii nr 2 BPMG.

Śliwobranie - impreza dla każdego!

Artykul dodany: Czwartek, 6 września 2018
Śliwobranie - impreza dla każdego! Po raz kolejny na terenie Fundacji Patria w Imiołkach odbędzie się dwudniowe Śliwobranie - rodzinna impreza integrująca pokolenia. Głównym celem będzie usmażenie ekologicznych powideł z węgierek.

Pierwszy taniec weselny tylko z Malevo Dance Studio

Artykul dodany: Czwartek, 6 września 2018
Pierwszy taniec weselny tylko z Malevo Dance Studio Malevo Dance Studio zaprasza na lekcje Pierwszego Tańca dla Młodej Pary. Zajęcia odbywają się indywidualnie. Instruktorzy pomagają również w doborze choreografii.

Dożynki powiatowo-gminne za nami! Rolnicy podziękowali za plony

Artykul dodany: Wtorek, 4 września 2018
Dożynki powiatowo-gminne za nami! Rolnicy podziękowali za plony W niedzielę, w Piekarach odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Rolnicy podziękowali za tegoroczne plony. Nie zabrakło tradycyjnych wieńców dożynkowych, barwnego korowodu, występów artystycznych oraz mnóstwa atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Gwiazdą wieczoru był Czadoman.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10144 145 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno