Logo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dział - Kultura i rozrywka

Młodzież z Niechanowa na trasie XV Rajdu Pieszego Szlakami Powstania Wielkopolskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 stycznia 2017
Młodzież z Niechanowa na trasie XV Rajdu Pieszego Szlakami Powstania Wielkopolskiego 14 stycznia odbył się XV Rajd Pieszy Szlakami Powstania Wielkopolskiego. Rajd zorganizowany został pod patronatem: Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego pani Beaty Tarczyńskiej. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskie, Klub Górski PTTK Ornak im. Ks. T. Hanelta w Gnieźnie oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie. Komandorem Rajdu była pani Ewa Bosacka.

Ferie w Muzeum

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 stycznia 2017
Ferie w Muzeum Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza dzieci na ferie, które organizuje w dniach od 31 stycznia do 10 lutego. Zajęcia przygotowane zostały zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

Uczniowie Szkoły Muzycznej wystąpili w katedrze - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 15 stycznia 2017
Uczniowie Szkoły Muzycznej wystąpili w katedrze - fotorelacja W niedzielę mury katedry gnieźnieńskiej rozbrzmiały muzyką uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie. Tym razem koncert świąteczny odbył się jednocześnie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Soliści Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej na gnieźnieńskiej scenie - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 15 stycznia 2017
Soliści Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej na gnieźnieńskiej scenie - fotorelacja Dzisiaj w auli I LO odbył się niezwykły Koncert Karnawałowy w wykonaniu Solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Gnieźnianie coraz chętniej uczestniczą w tego typu wydarzeniach kulturalnych, o czym świadczy frekwencja ze strony publiczności.

Malarstwo Kazimierza i Bartosza Muszyńskich na ścianach MOK-u - fotorelacja

Artykul dodany: Niedziela, 15 stycznia 2017
Malarstwo Kazimierza i Bartosza Muszyńskich na ścianach MOK-u - fotorelacja W czwartek, w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbył się wernisaż niezwykłej wystawy malarstwa Kazimierza i Bartosza Muszyńskich. Obrazy ojca i syna można podziwiać w Dużej Galerii.

Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych

Artykul dodany: Sobota, 14 stycznia 2017
Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych 22 stycznia o godz. 16.00 w Kościele Garnizonowym w Gnieźnie odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania. Organizatorem koncertu jest Dowództwo 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Zapraszamy.

Koncert Karnawałowy w wykonaniu Solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej

Artykul dodany: Sobota, 14 stycznia 2017
Koncert Karnawałowy w wykonaniu Solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej Już 15 stycznia o godz. 16.00 w auli I LO przy ul. Kostrzewskiego w Gnieźnie odbędzie się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w MOK-u, EMPIK-u, Sklepie MiniMax, Fotostube oraz w internecie na www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl, www.bilety24.pl. Zamówienia zbiorowe oraz dodatkowe informacje: 601 791 474, 61 - 424 28 24, www.agencjabrussa.pl.

Niepowtarzalne jasełka w Łagiewnikach Kościelnych

Artykul dodany: Czwartek, 12 stycznia 2017
Niepowtarzalne jasełka w Łagiewnikach Kościelnych Święta Bożego Narodzenia są jak powszechnie wiadomo najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Z tymi świętami, nierozerwalnie związana jest tradycja wystawiania jasełek, przedstawiających wydarzenia o przyjściu na świat Dzieciątka Jezus. Za twórcę jasełek uważany jest św. Franciszek z Asyżu (XIII w.- założyciel zakonu franciszkanów). Od tamtego czasu jasełka, w różnej formie są wystawiane od drugiego dnia Bożego Narodzenia, aż do Uroczystości Matki Bożej Gromnicznej, czyli do dnia Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni Jerozolimskiej.

Nowy Rok, nowe literackie podróże

Artykul dodany: Czwartek, 12 stycznia 2017
Nowy Rok, nowe literackie podróże Nowy Rok to nowe wyzwania. Dla członków Klubu Dyskusji o Książce to nowe wyzwania czytelnicze. Zaczynamy, chyba dość zaskakująco, od wydanej w 1981 roku powieści Waldemara Łysiaka "Flet z mandragory".

Kulturalne podsumowanie roku

Artykul dodany: Czwartek, 12 stycznia 2017
Kulturalne podsumowanie roku Już po raz trzeci prezydent Tomasz Budasz wręczy nagrodę Ambasadora Gniezna. Kto nim zostanie i dołączy do grona wyróżnionych w poprzednich latach, okaże się na dorocznej gali 28 stycznia w gnieźnieńskim teatrze. Wtedy też wręczony zostanie "Królik", nagroda kulturalna Miasta Gniezna.

SOSW Kłecko zaprasza na I Noworoczny Koncert Charytatywny

Artykul dodany: Czwartek, 12 stycznia 2017
SOSW Kłecko zaprasza na I Noworoczny Koncert Charytatywny Rada Rodziców, Dyrektor i Pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Kłecku zapraszają na I Noworoczny Koncert Charytatywny "Dosięgnąć Gwiazd" w którym wystąpi Świętogórska Orkiestra Dęta im. Józefa Zeidlera z Gostynia.

Kulturalna Kuchnia Społeczna powraca!

Artykul dodany: Czwartek, 12 stycznia 2017
Kulturalna Kuchnia Społeczna powraca! Pamiętacie jak kilka lat temu zaprosiliśmy Was do kulinarnej biesiady połączonej z elementami kultury? Zainspirowani poznańską Kuchnią Społeczną, której podstawową ideą jest, że nie ucierpiało w niej żadne zwierzę - stworzyliśmy więc swoją lokalną wegetariańską imprezę, gdzie bezmięsnym potrawom towarzyszą wydarzenia kulturalne. Zapraszamy więc na trzecią odsłonę Kulturalnej Kuchni Społecznej.

"Cień Sułtana"

Artykul dodany: Czwartek, 12 stycznia 2017
Gdzie kończy się "Wspaniałe stulecie" zaczyna się powieść Paszyńskiej.

Strefa Komiksu w I LO

Artykul dodany: Środa, 11 stycznia 2017
Strefa Komiksu w I LO I Liceum Ogólnokształcące przygotowało nie lada gratkę dla fanów komiksów. Już 20 stycznia w Czytelni I LO zorganizowana zostanie Strefa Komiksu. Szczegóły na plakacie.

Teatr Fredry ponownie zaprasza do "Piaskownicy"

Artykul dodany: Środa, 11 stycznia 2017
Teatr Fredry ponownie zaprasza do Zrealizowaną przez gnieźnieński Teatr w ramach czwartej Rezydencji Artystycznej premierę "Piaskownicy" po raz pierwszy na gnieźnieńskiej scenie zobaczyć będzie można w Nowym Roku. Spektakl wzbudził niesamowite zainteresowanie po premierowym pokazie, szybko zyskując uznanie wśród widzów i pochlebne opinie recenzentów. Gnieźnieńska scena zaprasza na najbliższe spektakle już 12 i 13 stycznia.

Wystawa fotografii w bibliotece

Artykul dodany: Środa, 11 stycznia 2017
Wystawa fotografii w bibliotece Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza na wystawę fotografii Teresy Ryczkowskiej "Bo we mnie jest ... Inspiracja ..." Gnieźnianie w Machinie Czasu. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 12 stycznia, o godz. 12.00 w bibliotece przy ul. Staszica 12a.

"Niebezpieczna gra"

Artykul dodany: Środa, 11 stycznia 2017
Mężczyzna w ciężkim stanie trafia do łódzkiego szpitala. Nie pamięta, jak się nazywa ani co się stało. Powtarza tylko imię Aleksandry Wilk.

"Pod skrzydłami miłości"

Artykul dodany: Wtorek, 10 stycznia 2017
Marty świat legł w gruzach. Gdy uświadomiła sobie, że związek, w którym tkwi od lat, nie ma szansy na przyszłość, omal nie zginęła. Jej samochód uderzył w drzewo. Ale choć otarła się o śmierć, tak naprawdę zyskała nowe życie...

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na ferie zimowe!

Artykul dodany: Wtorek, 10 stycznia 2017
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza na ferie zimowe! Szczegółowa oferta MOK-u znajduje się na plakacie.

Zespół After Party wystąpi w Orchowie!

Artykul dodany: Wtorek, 10 stycznia 2017
Zespół After Party wystąpi w Orchowie! Już 13 stycznia w Gościńcu Nad Stawem w Orchowie wystąpi zespół After Party! Tej nocy nie może zabraknąć Was w GNS! Imprezę poprowadzi DJ Majk. Wstęp od 15 zł! Szczegóły na plakacie.

Orszak Trzech Króli - video!

Artykul dodany: Piątek, 6 stycznia 2017
Orszak Trzech Króli - video! Nie mogliście uczestniczyć w dzisiejszym Orszaku Trzech Króli w Pierwszej Stolicy? Nic straconego! Dzięki grupie Andrzej Bukowski i Robert Lasek - Fotografia i Film możecie zobaczyć cały orszak na video!

Koncert Noworoczny w Kiszkowie

Artykul dodany: Piątek, 6 stycznia 2017
Koncert Noworoczny w Kiszkowie 5 stycznia w Kiszkowie mieszkańcy miny wzięli udział w Koncercie Noworocznym.

Coroczne Jasełka I LO za nami! - fotorelacja

Artykul dodany: Piątek, 6 stycznia 2017
Coroczne Jasełka I LO za nami! - fotorelacja Dzisiaj w auli I LO w Gnieźnie odbyły się coroczne Jasełka. Przedstawienie przyciągnęło pełną salę publiczności. Zobaczcie jak licealiści, wspólnie z nauczycielami zaprezentowali się w tym roku na scenie, na którą zaproszono również najmłodszych widzów.

Królowie złożyli dary

Artykul dodany: Piątek, 6 stycznia 2017
Królowie złożyli dary Dzisiaj ulicami Gniezna przeszedł Orszak Trzech Króli. Tradycyjny pochód prowadzonych przez przybyszów z Europy, Azji i Afryki zgromadził bardzo liczną grupę mieszkańców Grodu Lecha.

Koncert Macieja Balcara w gnieźnieńskim Teatrze

Artykul dodany: Czwartek, 5 stycznia 2017
Koncert Macieja Balcara w gnieźnieńskim Teatrze To już siódma trasa Maćka Balcara, który konsekwentnie na początku roku rusza w ogólnopolskie tournée. W lutym artysta odwiedzi kolejne miejscowości, w tym również Gniezno, ponownie udowadniając, że ma jeszcze wiele do przekazania publiczności.

Maciej Maleńczuk wystąpi w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 5 stycznia 2017
Maciej Maleńczuk wystąpi w Gnieźnie To koncert, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności.

Jak kolekcjonować? Warsztaty dla dorosłych w muzeum

Artykul dodany: Czwartek, 5 stycznia 2017
Jak kolekcjonować? Warsztaty dla dorosłych w muzeum Jeżeli masz w domu pamiątki z wakacji, przedmioty, których nie chcesz wyrzucać, bo budzą przyjemne wspomnienia - te warsztaty są dla Ciebie! 14 stycznia o godz. 15.00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbędą się warsztaty dla dorosłych w ramach "WYSTAWY ZABAWEK". Tym razem dowiecie się w jaki sposób kolekcjonować przedmioty, których historie, a nie wartość rynkowa, są najważniejsze.

Noworoczne Czytajki z księżniczkami i smokami

Artykul dodany: Środa, 4 stycznia 2017
Noworoczne Czytajki z księżniczkami i smokami Czytajki to wspólne, twórcze przeżywanie historii i ciekawe zabawy z tekstem prowadzone, przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, w każdy drugi wtorek miesiąca w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Ile nietoperzy udało się uratować pracownikom Muzeum w 2016 roku?

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 stycznia 2017
Ile nietoperzy udało się uratować pracownikom Muzeum w 2016 roku? Muzeum Początków Państwa Polskiego podsumowuje 2016 r. krótkim filmikiem, w którym pracownicy operują głównie liczbami - od 1 uratowanego nietoperza do prawie 90 tysięcy zwiedzających. Ile Pan Tomasz Janiak (Kierownik Działu naukowego) odkrył renesansowych kafli? Ile metali archeologicznych odnowiła Pani Lidia Piotrowska-Cześnik (St. konserwator zabytków)? Tego wszystkiego dowiecie się oglądając film.

Orszak Trzech Króli już 6 stycznia

Artykul dodany: Piątek, 30 grudnia 2016
Orszak Trzech Króli już 6 stycznia 6 stycznia 2017 r. w Gnieźnie odbędzie się po raz piąty Orszak Trzech Króli pod hasłem "Pokój i Dobro" zachęcający do radosnego śpiewania kolęd, a także do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10116 117 następna »REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA
Helios Gniezno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA
Wydarzenia
<<  Styczeń 2017  >>
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SB
ND
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
tel.kom.: +48 781 085 964
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno