Logo

Dział - Sport

Mierzewo wygrało VIII Letnią Spartakiadę

Artykul dodany: Czwartek, 1 czerwca 2017
Mierzewo wygrało VIII Letnią Spartakiadę W ramach Dni Niechanowa Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało wspólnie z Urzędem Gminy i Ligą Obrony Kraju VIII Letnią Spartakiadę Sołectw o puchar Wójta Gminy.

Gnieźnieńscy piloci ponownie na podium

Artykul dodany: Czwartek, 1 czerwca 2017
Gnieźnieńscy piloci ponownie na podium W dniach od 26 - 28 maja na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego odbyły się zawody II edycji Polskiej Ligi Motoparalotniowej oraz Motoparalotniowy Puchar Polski. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych In Ludwika Szajdy. Nie wszyscy jednak z sześcioosobowej grupy powołanej w tym roku do Kadry Narodowej mogli wziąć udział w tej imprezie. Przedstawicielami, którzy reprezentowali Gniezno na zawodach byli: Daniel Walkowiak, Marek Barczyński i Violetta Bara. Mimo pewnych trudności natury technicznej, jak i osobowej z dotarciem na zawody, wszystkim udało się zarejestrować w wyznaczonym czasie.

W środę młodzieżowe ściganie w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 30 maja 2017
W środę młodzieżowe ściganie w Gnieźnie W środę na torze w Gnieźnie odbędzie się IV runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów grupy B. To rozgrywki, które w sezonie 2017 zastąpiły rozgrywane do tej pory MDMP. Na owalu przy ulicy Wrzesińskiej zaprezentuje się siedem młodzieżowych teamów - z Grudziądza, Torunia, Poznania, Piły, Częstochowy, Gdańska oraz Gniezna. Początek zawodów o godzinie 17.00.

Medal zawodniczki Inochi Gniezno podczas Central Poland Open Grand Prix Karate WKF

Artykul dodany: Wtorek, 30 maja 2017
Medal zawodniczki Inochi Gniezno podczas Central Poland Open Grand Prix Karate WKF W bardzo prestiżowej imprezie - Central Poland Open Grand Prix Karate WKF w Pleszewie 27 maja uczestniczyli również zawodnicy Inochi Gniezno. Wśród ponad 400 zawodników międzynarodowej obsady (10 państw) w konkurencji kata startowali: Bernadetta Kuleczka, Filip Owczarzak i Mikołaj Owczarzak.

Coraz silniejsza ekipa karateków Inochi Gniezno

Artykul dodany: Wtorek, 30 maja 2017
Coraz silniejsza ekipa karateków Inochi Gniezno Ponad trzydziestoosobowa reprezentacja Klubu Karate Inochi Gniezno wystartowała 28 maja w Ogólnopolskim Turnieju Karate Olimpijskiego Tiger Cup w Wągrowcu. Zawodnicy po wielu walkach i rywalizacji często pomiędzy sobą zdobyli łącznie 22 medale (8 złotych, 6 srebrnych oraz 8 brązowych).

GTM Start triumfuje w derbach! 56:34 dla gnieźnian!

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
GTM Start triumfuje w derbach! 56:34 dla gnieźnian! Emocje godne derbowego pojedynku. Zespoły GTM Start Gniezno oraz Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań rozegrały bardzo interesujące spotkanie. Kibice, którzy w niedzielne popołudnie odwiedzili stadion przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie nie mogli narzekać na brak mijanek i ciekawych pojedynków z udziałem żużlowców obu ekip. Ostatecznie, po wyrównanym początku, w drugiej części spotkania to gospodarze okazali się drużyną lepszą wygrywając w całym spotkaniu zdecydowanie bo 56:34.

Pieszczek wygrywa ćwierćfinał, drugi M.Jabłoński!

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
Pieszczek wygrywa ćwierćfinał, drugi M.Jabłoński! Zwycięstwem Krystiana Pieszczka (MRGarden GKM Grudziądz) zakończył się rozegrany w piątek na torze w Gnieźnie ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Miejsce drugie zajął kapitan GTM Start Mirosław Jabłoński, a trzeci sklasyfikowany został Przemysław Pawlicki. Awans wywalczyli również Kacper Gomólski, Tomasz Jędrzejak, Rafał Okoniewski, Daniel Kaczmarek i po biegu dodatkowym Patryk Dolny. Miejsce rezerwowego w półfinale zajmie Edward Mazur. Z dalszej rywalizacji odpadli Adrian Gała (XII miejsce - 5 pkt.) oraz Marcin Nowak (XIII miejsce - 4 pkt.).

XI Festyn "Sport receptą na zdrowie" dla seniorów

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
XI Festyn Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 Gnieźnie po raz kolejny gościła bardzo liczną grupę seniorów z terenu Gniezna i powiatu. 24 maja Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XI Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla Seniorów "Sport receptą na zdrowie". W imprezie udział wzięło 260 uczestników z Gniezna, Kiszkowa, Trzemeszna Witkowa i Czerniejewa.

Zakład Karny we Wronkach najlepszy na gnieźnieńskiej murawie

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
Zakład Karny we Wronkach najlepszy na gnieźnieńskiej murawie 19 maja na boisku przy ul. Strumykowej w Gnieźnie rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Gębarzewie. W rozgrywkach udział wzięło 10 drużyn.

Juniorki młodsze MKS PR Gniezno drugie w Polsce!

Artykul dodany: Czwartek, 25 maja 2017
Juniorki młodsze MKS PR Gniezno drugie w Polsce! Zespół MKS PR Gniezno z kolejnym sukcesem! Młodsze koleżanki pozazdrościły sukcesów ekipie seniorek i wróciły z Karczewa ze srebrnym medalem mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Szczypiorniak Gniezno zaprasza na otwarty trening piłki ręcznej dla przedszkolaków!

Artykul dodany: Czwartek, 25 maja 2017
Szczypiorniak Gniezno zaprasza na otwarty trening piłki ręcznej dla przedszkolaków! W najbliższą sobotę, tj. 27 maja o godzinie 16.45 na hali sportowej przy ulicy Bł. Jolenty 5 (na terenie basenu GOSiR) odbędzie się otwarty trening piłki ręcznej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia mają na celu zwiększenie zainteresowania sportem poprzez zabawę przez najmłodszych mieszkańców Gniezna i okolic.

Ćwierćfinał IMP w piątek na W25

Artykul dodany: Czwartek, 25 maja 2017
Ćwierćfinał IMP w piątek na W25 W najbliższy czwartek (Krosno i Rawicz) oraz piątek (Gniezno i Poznań) turnieje ćwierćfinałowe Indywidualnych Mistrzostw Polski. Z każdego z ćwierćfinałów awans do półfinału uzyska najlepsza ósemka. Dziewiąty żużlowiec będzie rezerwowym. Turnieje półfinałowe zaplanowane zostały na 8 czerwca i odbędą się na torach zespołów występujących w drugiej lidze - gospodarzami będą ośrodki z Opola oraz Ostrowa.

XXVII Ogólnopolski Bieg Niechana za nami

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
XXVII Ogólnopolski Bieg Niechana za nami 19 maja w Niechanowie odbył się XXVII Ogólnopolski Bieg Niechana. Organizatorami imprezy jak co roku był Uczniowski Klub Sportowy "NIECHAN" w Niechanowie i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zaś współorganizatorami Urząd Marszałkowski i Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd i Rada Gminy w Niechanowie, Zespół Szkół w Niechanowie, UKS "Błyskawica", Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki "Chrobry - Gniezno", Gminny Związek OSP i Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie.

Piłkarki ręczne z Gimnazjum nr 3 Mistrzyniami Wielkopolski!

Artykul dodany: Wtorek, 23 maja 2017
Piłkarki ręczne z Gimnazjum nr 3 Mistrzyniami Wielkopolski! W środę 17 maja w hali sportowej przy Gimnazjum w Budzyniu odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych, rozgrywanych w ramach XVIII Gimnazjady. W zawodach tych udział wzięły cztery najlepsze reprezentacje gimnazjalne naszego województwa w obecnym roku szkolnym: Gimnazjum Buk, Gimnazjum nr 1 Kępno, Gimnazjum nr 3 Gniezno oraz gospodarz zawodów Gimnazjum Budzyń.

Gnieźnieńscy lotnicy rozpoczęli sezon

Artykul dodany: Wtorek, 23 maja 2017
Gnieźnieńscy lotnicy rozpoczęli sezon Chociaż pogoda próbowała w sobotę spłatać figla, na lądowisku w Działyniu nastąpiło uroczyste otwarcie sezonu motoparalotniowego. Termin ten był już trzykrotnie przekładany ze względu na warunki atmosferyczne, jednak po głębokiej analizie pogodowej zadecydowano, że wszystko powinno się udać. No i tak też było.

MKS PR Gniezno w finale mistrzostw Polski!

Artykul dodany: Sobota, 20 maja 2017
MKS PR Gniezno w finale mistrzostw Polski! Mamy to, mamy awans do finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych! Nasze szczypiornistki zagrały kapitalny mecz i w świetnym stylu pokonały ekipę Victorii Tomaszów Mazowiecki. Potyczka z tomaszowiankami zakończyła się rezultatem 30:21.

Jakub Gewert awansuje do finałów Akademickich Mistrzostw Polski 2017

Artykul dodany: Czwartek, 18 maja 2017
Jakub Gewert awansuje do finałów Akademickich Mistrzostw Polski 2017 W dniach od 12 do 14 maja w Poznaniu na kortach AZS'u odbywały się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski 2017. W zawodach brały udział reprezentacje dziewięciu uniwersytetów z czterech województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W barwach poznańskiej uczelni WSPiA wystąpił Gnieźnian Jakub Gewert, który zawody może udać do bardzo udanych, ponieważ jego uczelnia wygrała zawody i uzyskała awans do ogólnopolskich finałów, które odbywać się będą od 5 do 8 czerwca na kortach w Łodzi.

XXVII Ogólnopolski Bieg Niechana

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
XXVII Ogólnopolski Bieg Niechana W imieniu organizatorów, tj. Uczniowskiego Klubu Sportowego "Niechan", Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i Urzędu Gminy w Niechanowie oraz innych współorganizatorów serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu gnieźnieńskiego i ościennych gmin do udziału w XXVII Ogólnopolskim Biegu Niechana, który odbędzie się w dniu 19 maja (piątek) od godz. 9.30 w Niechanowie na Plantach. Oprócz licznych współzawodnictw biegowych, pamiątkowych medali i pucharów uczestnicy jak co roku wezmą udział w loterii rzeczowej upominków pozyskanych od licznych darczyńców. Serdecznie zapraszamy.

Patryk Łukaszewski wraca z kolejnymi zwycięstwami

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Patryk Łukaszewski wraca z kolejnymi zwycięstwami W dniach 13 - 14 maja na stadionie SOSiR w Słubicach odbyły się Otwarty Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych, w którym startował Patryk Łukaszewski na dwóch dystansach.

Sukces Szymona Bereźnickiego

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Sukces Szymona Bereźnickiego W dniach 12 - 14 maja, w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS młodzieżowców. W zawodach rywalizowali zapaśnicy z 14 klubów.

Puchar Polski Karate Shotokan

Artykul dodany: Niedziela, 14 maja 2017
Puchar Polski Karate Shotokan Troje zawodników Inochi Gniezno uczestniczyło 14 maja w Pucharze Polski Karate Shotokan w Suchym Lesie.

Więcej medali karateków Inochi Gniezno niż zawodników

Artykul dodany: Niedziela, 14 maja 2017
Więcej medali karateków Inochi Gniezno niż zawodników W sobotę, 13 maja, w Suchym Lesie odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Shotokan. 15-osobowa kadra Inochi Gniezno wywalczyła aż 18 medali indywidualnych (6 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych) oraz brąz w kata drużynowym chłopców (Paluch, Matuszyński, Wiśniewski), gdzie nasi zawodnicy walczyli z dużo starszymi kolegami.

Turboszczypior po raz dziesiąty! Dziewczyny w rolach głównych!

Artykul dodany: Niedziela, 14 maja 2017
Turboszczypior po raz dziesiąty! Dziewczyny w rolach głównych! Program emitowany przez klubową telewizję internetową Klubu Sportowego Szczypiorniak Gniezno pojawił się po raz dziesiąty w tym sezonie w sieci! Taka liczba zasługuje na to, żeby ten odcinek był wyjątkowy i taki będzie!

Rada Pożytku Publicznego z wizytą na kortach tenisowych

Artykul dodany: Piątek, 12 maja 2017
Rada Pożytku Publicznego z wizytą na kortach tenisowych 11 maja odbyło się kolejne posiedzenie Rady Pożytku Publicznego Miasta Gniezna. Głównym tematem spotkania była prezentacja i promocja nowo powstałych lub tworzących się organizacji pozarządowych na terenie naszego miasta. Miejscem spotkania były Gnieźnieńskie Korty Tenisowe przy ul. Sobieskiego podczas, których obecny użytkownik tego terenu, Jakub Sawa, przedstawił informację dotyczącą końcowych działań mających na celu założenie Uczniowskiego Klubu Sportowego "GAT" (Gnieźnieńska Akademia Tenisowa).

MKS PR Gniezno o mistrzostwo powalczy w Karczewie

Artykul dodany: Piątek, 12 maja 2017
MKS PR Gniezno o mistrzostwo powalczy w Karczewie W dniach 19 - 20 maja odbędzie się Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Turniej finałowy z udziałem MKS-u PR Gniezno, MKS-u Karczew, UKS-u Vambresii-Worwo Wąbrzeźno i UKS-u Victorii Tomaszów Mazowiecki rozegrany zostanie w Karczewie.

MKS PR Gniezno w Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych!

Artykul dodany: Wtorek, 9 maja 2017
MKS PR Gniezno w Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych! MKS PR Gniezno w świetnym stylu wywalczył awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych! W turnieju, który odbywał się w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 w dniach 5 - 7.05, gnieźnianki zainkasowały komplet trzech zwycięstw.

Barażów nie będzie. MKS Urbis Gniezno w I lidze!

Artykul dodany: Sobota, 6 maja 2017
Barażów nie będzie. MKS Urbis Gniezno w I lidze! Dwie drużyny mają już zapewniony awans do pierwszej ligi kobiet. W przyszłym sezonie na zapleczu żeńskiej PGNiG Superligi rywalizować będą ekipy MKS-u Urbis Gniezno oraz Varsovii Warszawa!

Koszykarze z Gniezna powalczą o awans do Finałów Mistrzostw Polski U18

Artykul dodany: Piątek, 5 maja 2017
Koszykarze z Gniezna powalczą o awans do Finałów Mistrzostw Polski U18 Zapowiada się koszykarskie święto na najwyższym poziomie, które na pewno zagwarantują drużyny, w których składach będziemy mogli zobaczyć Reprezentantów Polski, najlepszych zawodników juniorskich, a także zawodników rywalizujących na zapleczu PLK. Wszystkie mecze odbędą się w hali Gimnazjum nr 1 przy ul. Świętokrzyskiej 33.

Karatecy Inochi wrócili z medalami

Artykul dodany: Środa, 3 maja 2017
Karatecy Inochi wrócili z medalami W sobotę, 29 kwietnia, odbył się XIV Otwarty Turniej Karate o Puchar Kostrzyńskiego Samorządu Kostrzyn 2017. Zawodnicy Klubu Karate Inochi Gniezno zdobyli 12 medali indywidualnych i 4 w konkurencjach drużynowych.

MKS PR Gniezno stanie do walki o finał mistrzostw Polski

Artykul dodany: Środa, 3 maja 2017
MKS PR Gniezno stanie do walki o finał mistrzostw Polski W najbliższy weekend czekają nas niemałe emocje. Od piątku do niedzieli w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 w Gnieźnie toczyć się będą zmagania w ramach półfinału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1099 100 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno